Skocz do zawartości

Kolejny przykład tego co czeka Ińsko


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

http://24kurier.pl/W-Kurierze/Jedni-zar ... ni-cierpia

Jedni zarabiają, inni cierpią

Foto-Jedni-53?maxsidesize=250

Właściciel kopalni żwiru pod Przybiernowem zarabia, a mieszkańcy okolicznych wsi narzekają na uciążliwości. W ubiegłym tygodniu ciężarówki wożące żwir doszczętnie zniszczyły drogę we wsi Rzystnowo.

W Miodowicach (gm. Przybiernów) od kilku lat działa prywatna kopalnia żwiru. Dojechać do niej można jedynie powiatową drogą Przybiernów – Jarszewko. Drogę zbudowano w czasach, kiedy po wsiach jeździły furmanki, a największą ciężarówką był star ważący z ładunkiem kilka ton. Dziś po tej samej drodze jeżdżą potężne wywrotki ważące często dobrze ponad 50 ton.

Kopalnia ma kontrakt na dostawę żwiru na budowę terminalu przeładunku gazu płynnego w Świnoujściu. Codziennie przyjeżdża po niego kilkadziesiąt potężnych samochodów. Kiedy jadą, drży ziemia, pęka nawierzchnia drogi, na domach pojawiają się rysy. W połowie ubiegłego tygodnia nagle rozpadła się droga biegnąca przez Rzystnowo. Mieszkańcy wsi zażądali od wójta interwencji. Odbyło się zebranie mieszkańców, w którym wziął udział wójt Tadeusz Kwiatkowski.

– Spotkałem się z właścicielem kopalni i przedstawicielem Wydziału Dróg Powiatowych starostwa – powiedział wójt. – Zniszczona droga zostanie wkrótce naprawiona na koszt kopalni. Starostwo wybierze firmę, która to zrobi, właściciel kopalni zapłaci rachunek.

To jednak, zdaniem mieszkańców, za mało.

– Tu trzeba zaprowadzić porządek – żądali obecni na zebraniu. - Nie może być tak, że przez wieś jedzie konwój ciężarówek ich kierowcy lekceważą ograniczenia prędkości, a samochody są przeładowane. To musi kiedyś się skończyć jakimś wypadkiem. Kto wtedy będzie odpowiadał? Kto nam zwróci koszty remontu domów, które pękają na skutek wstrząsów powodowanych przez ciężarówki?

Wójt wyjaśniał, że nie można zakazać prowadzenia działalności kopalni i przejazdu samochodów ciężarowych przez wsie. Przyznał jednak, że wiele można zdziałać kontrolując, czy wszystko odbywa się zgodnie z przepisami.

- Samochody muszą mieć tylko dopuszczalną masę ładunku, kierowcy przestrzegać prędkości 40 km/h, a właściciel kopalni zadbać o to, by ciężarówki nie wywoziły na asfalt błota – powiedział Kwiatkowski. – Poproszę policję o zwrócenie uwagi na to, co się dzieje w rejonie kopalni.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Portal działa z dużym opóźnieniem w stosunku do piszących na caffe hehehehe...

Co do sprawy to nie pierwsza taka sytuacja. Takich sytuacji było już co najmniej 3 ale Ci ludzie są już skazani na żwirownie. Mieszkańcy Ińska nie i to jest ważne. Nie możemy zmarnować możliwości przyskrzynienia żwirowni bo to jest miażdżący argument by ona nie powstała.

Odnośnik do odpowiedzi

Dla Racinowskiego nie robi to różnicy. On na każdym spotkaniu mówił, że drogą poligonową będą wywozić a co innego się okazuje. CYWILOM WSTĘP WZBRONIONY. Racinowski chyba nie sądzi, że umowę z kopalnią będzie podpisywał bez wiedzy mieszkańców. To, że referendum nie uzyskało odpowiedniej ilości głosów nie oznacza, że nie można go przeprowadzić jeszcze raz tylko w innej sprawie.

Odnośnik do odpowiedzi

O co ci chodzi ? przecież mieszkańcy Ińska dobrze wiedzieli co ich czeka jak powstanie żwirownia!!! Tyle ile tu przykładów było jak kończy się dla mieszkańców powstanie takiej kopalni wszyscy byli świadomi. Pytanie zadaj co i kto sprawił, że nie poszli na referendum łącznie z kościołem katolickim i jego przedstawicielami? A w telewizji mówią, że to grzech bardzo ciężki- grzech zaniechania!!! Niech potem który zajęczy, że mu przeszkadza! Kopalnia to nie tartak, wypalarnia węgla ani nie bioetanol. To jest kosmiczny dramat którego nie da się opisać i jak widać po przykładzie zatrzymać. O to chodzi SKSM, żeby się tylko zahaczyć a potem będą was mieli w czterech literach icon_e_confused.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodam od siebie, że wszyscy mieliśmy już przykład tego jak gmina podpisuje umowy z kimś. Mówię tutaj o orliku, który więcej szkód niż pożytków przysporzył. Ktoś korzysta z tego orlika? No właśnie nikt. W ogóle z daleka to ten orlik razem ze szkołą wyglądają jak guantanamo. Dyrka dobrze podsumował Michał pisząc swoje podsumowanie. Powinien jak najszybciej skończyć swoją przygodę z "dyrektorowaniem" i oddać pałeczkę w ręce kogoś kto zna się na rzeczy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze przed referendum ktoś napisał, że sukcesem referendum nie jest to czy wyjdzie czy nie tylko to jak wpłynie na samych mieszkańców. Na pierwszym referendum było 500 osób. Na następnym będzie więcej. Najważniejsze jest to żeby zachęcać nas mieszkańców i informować co w jaki sposób przebiega. Jak tak będzie to frekwencja będzie się zwiększała. Może w toku całej tej sprawy ze żwirownią na jednym referendum się nie skończy. Teraz trzeba się tylko zastanowić kto miałby nim zarządzać. Ostatnia reprezentacja słabo się sprawdziła. Młody Michał się popisał pod tym względem. Był aktywny i udzielał się kiedy tylko mógł. Pasowałby na przewodniczącego nie wiem co wy na ten temat myślicie. Manske i Szulc powinni sobie odpuścić takie pomysły bo jak następne referendum będzie z nimi to skończy się tak samo jak to co minęło. Panowie powinniście się zastanowić czy robicie coś dla ludzi czy dla siebie.

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty się tak uparłeś na to referendum? Teraz to już tylko może być ale o odwołaniu burmistrza! Tylko kto tym się zajmie? Michał jest za młody! Jeśli miałby to robić to z kimś kto rokuje coś na przyszłość. A Szafran daje takie gwarancje? Według mnie nie! A Michał z nim razem gra. To zakończ ten temat bo szkoda klawiatury strzępić.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie chodzi, że za młody ale robić referendum bez konkretnego kandydata na burmistrza jest bez sensu. W co gram Olo? W to, że napisze sobie od czasu do czasu na portalu i nagrałem raz sesje bo akurat miałem przerwę międzysemestralną i moglem. Zarejestruj się napisz tam jakiś swój tekst nikt przeciez nie broni Tobie pisać podobnie z resztą jak tu.

Odnośnik do odpowiedzi
Co ty się tak uparłeś na to referendum? Teraz to już tylko może być ale o odwołaniu burmistrza! Tylko kto tym się zajmie? Michał jest za młody! Jeśli miałby to robić to z kimś kto rokuje coś na przyszłość. A Szafran daje takie gwarancje? Według mnie nie! A Michał z nim razem gra. To zakończ ten temat bo szkoda klawiatury strzępić.

Referendum w sprawie odwołania burmistrza nie przejdzie i teoretycznie nie musi bo Racinowski nie ma władzy dlatego, że jest Burmistrzem tylko dlatego, że ma swoich radnych w radzie. Na tym polega problem. Poza tym kto powiedział, że następne referendum musi dotyczyć odwołania? Referendum odbywa się w ważnych dla mieszkańców gminy sprawach. A ważną sprawą jest dojazd do gminy, ważną sprawą jest interpretacja ekspertyz. Tobie się wydaje, że w sprawie żwirowni może się odbyć jedno referendum. Referendum może się odbyć w bardzo wielu sprawach. Ważne jest, że inicjatywę podejmują mieszkańcy a Michał akurat do tego się najlepiej nadaje. Nawet pisząc swoje sprawozdanie na tematy pracy burmistrza i rady powoływał się na wypowiedzi mieszkańców. Dla mnie inicjatorzy mogą być młodymi ludźmi. Ważne jest to, że nie będą to ludzie jednoznacznie kojarzeni w Ińsku. Dokładnie takich jak Michał. Jesteś uprzedzony do niego? Wydaje mi się, że nie. Liczy się to w jaki sposób przyszli inicjatorzy przedstawią informacje o przyszłym referendum. Szafran pod tym względem niech nawet nie zbliża się do urn ani do samej inicjatywy. To zwykły tchórz, który jest źle nastawiony do wszystkiego co chodzi i żyje. Na sesjach nie potrafi zadać prostych pytań nie wspominając już nawet o tym, że odpowiedzi też nie może wyegzekwować.

Odnośnik do odpowiedzi

No to na jaki temat Ty chcesz tego referendum? Bo ja się już pogubiłam z tym wszystkim. Są tu jacyś ludzie z którymi można przeprowadzać jakiekolwiek referenda? Jeśli na takim jak powstanie żwirowni w centrum miasta im nie zależało to żadne inne tym bardziej nie wyjdzie. zresztą Racinowski ma się świetnie ma poparcie kościoła i mieszkańców i o co ty fikasz?

Odnośnik do odpowiedzi
No to na jaki temat Ty chcesz tego referendum? Bo ja się już pogubiłam z tym wszystkim. Są tu jacyś ludzie z którymi można przeprowadzać jakiekolwiek referenda? Jeśli na takim jak powstanie żwirowni w centrum miasta im nie zależało to żadne inne tym bardziej nie wyjdzie. zresztą Racinowski ma się świetnie ma poparcie kościoła i mieszkańców i o co ty fikasz?

Na wszystkie tematy, które są kontrowersyjne. Poczytaj odpowiednie przepisy związane z referendum lokalnym. Jest napisane wyraźnie w jakich sprawach mogą się odbywać. A ludzie są co chociażby pokazuje te 500 osób, które poszły na referendum. Kto powiedział, że nie zależało? Z tego co ja wiem niektórzy nawet nie wiedzieli, że się odbywa. Jaka kampania reklamowa takie efekty. Do tego jeszcze racinowski wysłał listy a one na pewno dochodzą. Ulotki i plakaty to nie wszystko jak widać. Ale to już wina tych, którzy mieli się tym zajmować. Na koniec mogę powiedzieć, że ja nie fikam tylko dyskutuje jak Ciebie to przerasta to nie trudź się z pisaniem na ten temat. Dla mnie temat żwirowni i referendum nie jest sprawą zamkniętą. Problem w tym, że kampania reklamowa przedstawicieli referendum tak właśnie to przedstawiała. Stąd takie wypowiedzi jak Twoja.

Odnośnik do odpowiedzi
zameldowana

Ińszczanie, dzionek piękny a więc na spacer.Zobaczcie jak rozwija się wasza metropolia pod egidą Racinowskiego i Terebeckiego no i oczywiście przy pomocy 14 maszynek do głosowania.Zobaczcie jak budują nowe domy socjalne, remontują drogi i chodniki nie mówiąc o ścieżkach i alejkach spacerowych.Samo miodzio.

Odnośnik do odpowiedzi
To wyłaź stara ruro i podziwiaj.....

ta wypowiedź aż pachnie racinem lub jego sługusem terebeckim :lol: sama inteligencja podwórkowa

Nie zapach tylko smród! Co do reszty to zgadzam się z Tobą :)

Odnośnik do odpowiedzi
zameldowana

Nie zapach tylko smród! Co do reszty to zgadzam się z Tobą

Cieszę się ,że inni myślą podobnie jak ja, ta władza nic dobrego nie uczyniła dla mieszkańców tej gminy. Co najwyżej pogorszyła lokalną sytuację i długi.Natomiast nie ma wpływu na takich jak ja przyjezdnych i część myślącą miejscowych.

Odnośnik do odpowiedzi
Wynik referendum jest rozstrzygający, gdy za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej referendum padnie więcej niż połowa ważnych głosów. Głosowanie w gminie Biesiekierz odbywa się w trzech obwodowych komisjach wyborczych. W gminie Sławno sprawującego pierwszą kadencję urząd wójta Ryszarda Stachowiaka (bezpartyjny) grupa mieszkańców postanowiła odwołać za likwidację szkół podstawowych w Boleszewie i Gwiazdowie. Podczas kampanii wyborczej w 2010 r. Stachowiak zapowiadał, że nie przewiduje likwidacji żadnej szkoły

Iński burmistrz też w kampanii wyborczej w jednym z punków swojego programu miał stwierdzenie, że jest przeciwnikiem budowy żwirowni w Ińsku. I co? Głupi naród nie umie wyciągać wniosków? Niestety tak jest jak do władzy dochodzą wodoleje i oszuści.

A jak wiadomo TW "Janek" ma w tych sprawach doświadczenie jeszcze z czasów komuny.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...