Skocz do zawartości

Komisje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zobaczymy jak ci na których oddaliśmy głosy wspólnie z wielkim zaangażowaniem dyskutują o pomyślnym rozwoju gminy.Liczę na to że radni jak i Pan Burmistrz przebudzą się z letargu i zaczną udowadniać SPOŁECZEŃSTWU że postawiono na właściwe konie.Pod okiem kamery zapewne będziecie chcieli się wykazać, dobra mobilizacja. Udowodnijcie w końcu na co was stać , zamieńcie IŃSKO w kraine miodem i mlekiem płynącą,pamiętajcie że po to was wybraliśmy.Jak mogę was jeszcze prosić nie róbcie kabaretu te na drugim programie mi wystarczą.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

9ba8f944312141e4421a140d0ceb5e8f.png

Na jakie polepszenie??? Ludzie !!! Przecież to działka przylegająca do parkingu to czemu 77m kw gmina zbywa bezprzetargowo.To jest plaża i tam jest duży ruch.To jest też ścieżka którą chodzą ludzie z domków na orzechowej? Jakim prawe gmina to robi! Właściciela tej działki wcale nie ma w kraju, komu zależy żeby zmienić cały układ przestrzenny tego miejsca.Czy to nie Pan który ma tam wypożyczalnię sprzętu??? Jesienią ten człowiek wycinał z bratem brzozy i na przyczepce wywoził.Cieszyłam się,że będzie lepsze przejście dla użytkowników domków.A teraz zrozumiałam dlaczego tak jest.Co to za interesiki? Sprzedać kawałek plaży dla rzekomo polepszenia właściciela działki.Niech radni zapytają ile właściciel ma powierzchni obecnie i komu ten stan rzeczy przeszkadza.A właściciel wypożyczalni to cwany człowiek jak widać.Nie powinno do tego dojść.Bo w razie niebezpieczeństwa to zagrożony będzie właściciel nieruchomości i ludzie na parkingu.Co za idiotyczny pomysł.

1bf160dd1251cf48b09c05257414701e.png

Opłaca się gminie ponieść takie koszty?? Jaki z tego mają zysk? Zauważyć chcę ,że ta działka ma odrębną księgę wieczystą to po co gmina ponosiła koszty podziału paru metrów kw. i założenia księgi.Właściciel mógł ją kupić do istniejącej nieruchomości a to daje tylko jedno do myślenia.Że gość od wypożyczalni odkupi działkę a takiej możliwości by nie miał w innym przypadku.To jest wielki szwindel i jutro na komisjach radni powinni się naprawdę nad tym pochylić.

Odnośnik do odpowiedzi

Wspólne posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Komisji Rozwoju Gospodarczego i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Ińsku 07.02.2012.

W dniu dzisiejszym od godziny 10 rano uczestniczyłem w posiedzeniu komisji Rady Miejskiej w Ińsku. Posiedzenie prowadzone było przez przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego Pana Zbigniewa Mazurka. Po otwarciu posiedzenia głos zabrał wiceprzewodniczący rady Pan Jerzy Kościelny. Spytał czemu ma służyć obecność kamery na posiedzeniach. Uważa, że będzie to tylko tworzyło pożywkę dla forumowiczów, żeby mogli dalej wszystkich obrażać. Do pisania jest każdy stwierdził przewodniczący ale na posiedzenie to już nikt nie przyjdzie. Następnie wniosek o przerwanie obrad złożył radny Włodzimierz Szafran argumentując to brakiem uzasadnień do uchwał, które otrzymali radni. Wniosek został odrzucony w głosowaniu przez radnych. Następnie przystąpiono do realizacji punktu drugiego porządku obrad czyli:

Zapoznanie się z informacjami:

a) Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Burmistrza Ińska na temat zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Ińsko.

B) Dyrektora Centrum Oświatowo – Kulturalnego w Ińsku na temat przebiegu ferii zimowych w roku 2012.

Na posiedzeniu obecny była Pan Ryszard Hadryś dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Przedstawił on radnym które drogi w naszej gminie są powiatowe oraz kolejność ich utrzymywania w czasie zimy. Pan Hadryś powiedział, że największy problem występuje z drogą w Ściennem. Radny Włodzimierz Szafran zapytał się dyrektora Hadrysia czy maja już pomysł na modernizacje drogi w Ściennym. Dyrektor odpowiedział, że cały czas myślą jak ten problem rozwiązać ale uważa, że najszybsze rozwiązanie przyniesie współpraca z urzędem w Ińsku. Powiedział, że drogę trzeba zrobić wspólnymi siłami. Następnie radny Jerzy Kościelny zapytał się czy zostaną zalepione szczeliny w ciągu tych dróg powiatowych gdzie robione były chodniki ponieważ według radnego jest jakieś 15cm do 20 cm przerwy pomiędzy asfaltem a krawężnikiem. Pan Hadryś odpowiedział, że zajmie się to sprawą i postara się, żeby zostało to naprawione. W tym wątku dyskusji nie było. Następnie swoje sprawozdanie przedstawił dyrektor COK Pan Krzysztof Czubkowski. Według dyrektora program ferii zimowych w naszej gminie był bardzo bogaty. W zajęciach nie uczestniczyła rzesza naszych dzieci ale on jest zadowolony z przebiegu ferii. Swoją aprobatę dla dyrektora wyraziła również radna Pani Krystyna Jackowiak. Uwag do sprawozdania dyrektora nie było. Pani Małgorzata Sękiw poprosiła dyrektora aby dopilnował, żeby autobus szkolny zatrzymywał się na obydwu przystankach w Ściennem ponieważ zauważyła, że zdarz się, iż autobus zatrzymuje się tylko „na górce†i dzieci muszą czasami pokonać 500 m pieszo. Dyrektor zapewnił, że zainterweniuje po czym opuścił sale obrad. Następnie przystąpiono do punktu 3 posiedzenia czyli:

3. Zaopiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej w Ińsku w sprawie:

a) zatwierdzenia taryf przedłożonych przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych Sp. z o.o. w Nowogardzie za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków,

B) zatwierdzenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych Gminy Ińsko,

c) przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2012 – 2015,

d) powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Ińsku oraz szczególnych warunków jego funkcjonowania,

e) zmiany uchwały Nr XVI/104/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Ińsko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok,

f) zmiany uchwały Nr XXIX/272/2009 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 5 listopada 2009 roku w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Ińsko,

g) zmiany uchwały nr XVI/98/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie określenia opłaty targowej,

h) zmian budżetu na 2012 rok,

i) wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego,

j) zbycia nieruchomości na terenie miasta Ińsko w drodze bezprzetargowej,

k) wprowadzenia zmian w uchwale Nr IX/75/2007 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 27 czerwca 2007 roku w sprawie zarządzenia poboru podatków i opłat w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso.

Uchwała w przypadków nowych taryf została zatwierdzona przez radnych. Stawki są niższe niż te, które na początku proponował PUWiS. Oczywiście radni zgłosili swoje uwagi do dyrekcji chociażby w kwestii opłaty abonenckiej jak i opłat za kilka liczników. Dyrekcja odpowiadała, że wszystko zależy jak skonstruowana jest umowa z odbiorcą. Jeżeli chodzi o opłatę abonencką to mają oni zapisane to w umowie i będą dalej pobierać opłatę co miesiąc i rozliczenia za wodę i ścieki też będą co miesięczne. Kolejna uchwała dotyczyła planów modernizacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych. Radni mianowicie przewodniczący Bogdan Terebecki poprosił aby jakość wody była sprawdzana a w stacji przy wieży ciśnień były wymieniane częściej filtry. Jakość wody w naszej gminie nie należy do najlepszej co ja powtarzam osobiście i w tym wypadku popieram wypowiedź przewodniczącego. Następnie kierowniczka OPS Mariola Hochhaus przedstawiła po krótce Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy. Zaskakujący jest fakt, że mimo tak wysokiego wskaźniku tego zjawiska w naszej gminie nie zwalczano go dostatecznie wcześniej. Wstyd dla kierownika OPS, że dopiero kiedy przyszedł wymóg stworzenia takiego programu i specjalnego zespołu to zjawisko będzie zwalczane na większą skalę. Jeżeli problem istniał wcześniej to trzeba było taki zespół powołać wcześniej. Radni zaopiniowali pozytywnie oba projekty uchwało zwalczaniu przemocy w rodzinie. Jeżeli chodzi o dwie kolejne zmiany uchwał to burmistrz powiedział, że zostały one zakwestionowane przez wojewodę. Poważnych uchybień nie było. Zmiana uchwały o opłacie targowej dotyczyła głównie osoby inkasenta, który będzie 3 razy dziennie kontrolował i razie pojawienia się nowego sprzedawcy na targowisku pobierze opłatę od handlarza. Wynagrodzenie inkasenta ma stanowić 15% zebranej przez niego sumy. Jeżeli chodzi o zmiany w budżecie to są one następujące:

Te 10 tys. przeniesiono do innego działu ponieważ zysk z tego tytułu podczepiony był pod nieprawidłowy dział. Następnie 700 złotych z administracji publicznej przeniesiona do oświaty na dofinansowanie dowozu jednego niepełnosprawnego dziecka, które musi uczęszczać do szkoły w Szczecinie. 11 tys. z kultury fizycznej burmistrz musiał przenieść argumentując to przymusem zapłaty za chodnik w Linówku oraz Storkowie. A pieniądze z sektora bezpieczeństwa muszą wpłynąć do sprzedawcy za zakup przez gminę pompy szlamowej dla OSP. Zwiększono stawki za zajęcie pasa drogowego. Kolejna uchwała, która wywołała burzę wśród internatów dotyczy sprzedaży działki bez przetargu. Nie ma się o co martwić nie chodzi tutaj o ten skrawek ze ścieżką do jeziora dla okolicznych mieszkańców. Okazało się, że kilka lat temu kiedy właściciel sąsiedniej działki robił ogrodzenie miał zrobione złe obliczenia i zagrodził te 77 m. Na mapie tego nie widać ale ta działeczka jest już połączona z działko potencjalnego kupca, który sam zgłosił się do gminy i zapłacił za wydzielenie działki. Nie chcąc niszcząc ogrodzenia wyraził chęć kupna tego skrawka, który i tak jest już ogrodzony jego płotem. Wniosek z tego taki, że ścieżka zostaje, a chodziło tylko o działkę która została omyłkowo ogrodzona przez właściciela sąsiedniej działki. Takie sytuacje miały już miejsce w Ińsku dla przykładu na ulicy młynarskiej od strony jeziora. Wszystkie uchwały otrzymały pozytywną opinie radnych. Na koniec burmistrz przedstawił swoje sprawozdanie z utrzymania cmentarzy. Wyraził chęć wybudowania kaplic w Ściennem i Ciemniku. Przed zakończeniem obrad głos zabrał wiceprzewodniczący Kosćielny z prośbą do „telewizji†aby następnym razem kamera stała również w innym miejscy. Stwierdził, że cały czas jest skierowana w jego stronę. Mogę tylko powiedzieć, że tak ustawiłem kamerę aby objęła wszystkich radnych. Celowo nie chciałem się przemieszczać na posiedzeniu z kamerą aby nie zarzucano mi później, że przeszkadzam w obradach.

Odnośnik do odpowiedzi

Biedni kościelny i mazurek... No bidoki o wszystko mają te swoje pretensje. Panie Kościelny skoro czytasz Pan co tutaj się pisze to wypadałoby coś robić a nie użalać się, że ktoś nagrywa jaki z Pana pracuś. A Pan Panie mazurek to niech lepiej nauczy się negocjować umowy bo w wytykaniu mieszkańcom absencji to jest Pan specem.

Podoba mi się reakcja bydła na kamerę. Tak, tak Szanowni Panowie Radni, pchacie się do korytka ale teraz będzie widać kto jest warty tego stanowiska. Nie będzie już ciasteczek, herbatki, spania i śmiania się. WIELKI BRAT WSZYSTKO ZOBACZY. Hahahahahahhahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panie Michale dobra robota! Niech Pan nie ulega radnym. Kamera powinna stać tak jak Pan powiedział. W jednym miejscu żeby obejmowała wszystkich radnych. Amen.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pytają się bo sprawa nie wygląda na poważną ale i tak ciekawym jest to, że ktoś "omyłkowo" ogrodził sobie płotem 77m2 i nie ma z tego tytułu problemów. Kontrolowane zawłaszczenie? Myślę, że gdyby ktoś drążył temat to znalazłby się winowajca. Mimo wszystko jestem zaskoczony reakcją Radnych na kamerę. Ale nie mniej zdziwiony tym, że Radny Pan Kościelny od razu mówi o zbliżającej się krytyce na forum. Wnioskuję, że wśród Radnych pojawiła się obawa o stanowiska ponieważ nigdy nie brakowało kandydatów na te stanowiska a o zastępstwo wcale nie jest tak trudno. Radny Mazurek też się zachował nie na miejscu z wytykaniem frekwencji na komisji. Dla Pana informacji nikt z mieszkańców nie jest zobligowany by uczestniczyć w komisjach ani sesjach. Swoje zdanie na ten temat mógł Pan zachować dla siebie. Nie mniej jednak dobrze wiedzieć co niektórym radnym chodzi po głowie gdy widzą kamerę.

Same komisje przecież nie są takie dynamiczne jak bywają sesje. Wiadomo już może kiedy będzie najbliższa sesja? Nie wiem czemu ale myślę, że dopiero na najbliższej sesji kamera stanie się bardzo kontrowersyjną rzeczą. Ciekawe, kto pierwszy z obradujących podniesie ten wątek. Panie Michale dziękuję za sprawozdanie z posiedzenia i podobnie jak inni liczę na następne!

Odnośnik do odpowiedzi
Pamiętam jak ktoś się posługiwał kiedyś terminem "Państwo radni to, Państwo radni tamto".

To faktycznie państwo w państwie icon_cool.gificon_cool.gif

Przeczytałem państwo radni i się zagotowałem.Niestrasz więcej ludzi.Ale wiem o co ci chodzi.Władza zawsze tak pisał.Możliwe,że przestał pisać bo boi się,że ktoś go odkryje.Niedawno przecież zniknął.Ale ja za tym debilem nie tęsknie.On zawsze tylko radnym wchodził w dupsko.Pewnie sam był jednym z nich.

Odnośnik do odpowiedzi

Krokus zaliczył dzisiaj słaby występ. Czemu nic nie powiedział Kościelnemu albo Mazurkowi? Nikt nie zdążył nagrać sesji a oni już pretensje mają. Ciekawe jak Krokus z Liwakiem będą postrzegani przez resztę radnych. Opozycja opozycją ale zaiskrzyć musi. Nie ma bata żeby Racinowym pieskom pasował taki układ z kamerą. Michał był jakiś zgrzyt między nimi czy nie?

Odnośnik do odpowiedzi
Smutna prawda

Mam podobne zdanie na ten temat. Jak już kościelny wytyka, że zacznie się na forum to znaczy, że oni wszyscy siedzą tu i sprawdzają co się pisze. Zaczniesz chwalić kogoś to zaraz będą dokręcać śrubę. Ktoś już słusznie podchwycił temat. Należałoby się zastanowić jak bardzo Burmistrz i większa część radnych będą nastawieni do Szafrana i Liwaka.

Odnośnik do odpowiedzi
Działka ta nie została jeszcze wyceniona więc na dzień dzisiejszy nie można powiedzieć za ile zostanie sprzedana. Ja myślę, że nie było sensu dyskutować z radnymi o kamerze tylko nagrywać i tyle.

Nie było sensu dyskutować bo nie było z kim i o czym . Posiedzenia są jawne i z tym radni nic nie mogą zrobić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

To który przewodniczący miał pretensje do telewizji i frekwencji na komisjach ? terebecki czy prowadzący komisje mazurek. Szafran pisze, ze terebecki też coś mruczał o telewizji. Michał mozesz wyjaśnić ?

Odnośnik do odpowiedzi

Wiceprzewodniczący rady , radny Szafran napisał tak: "Kościelny już na początku nie wytrzymał i głośno wyraził swoją dezaprobatę do naszego pomysłu, na koniec też podpowiedział nam, gdzie następnym razem ustawić kamerę. Natomiast pan Terebecki wykorzystał dosłownie każdą okazję, aby mi wcisnąć szpilę pod piąte ziobro, w pewnym momencie stwierdził nawet, że sabotuję pracę rady i nie chce mi się pracować." I z tą wypowiedzią się zgadzam tak to wyglądało wszystko.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...