Skocz do zawartości

Komisje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

A co ja pisałem? Że miał w d**** argumenty.Sam zrobił co chciał z głupkami swoimi radnymi.Taki burmistrz jacy jego radni.Mówiłem,że Liwak z Szafranem się nie przebili.Ale ,że w takiej kwestii radni nie poszli po rozum do głowy to wzbudza tylko śmiech.Jak te puste Jackowskie ,Dece, Michalskie,Kościelny czy terebecki mogą patrzeć w oczy ludziom.No tak przecież ich Ińsko wybrało nie wiocha. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

działkowicz

No a co z tymi planami ludzie ciągle czekają.Dali ogłoszenia o sprzedaży a ten czeka na zmiłowanie pańskie.No to w końcu co robi z tymi planami kończy czy nie?????Czekam 10 lat ile jeszcze?????????????Co za obleśna gmina, na dodatek z salmonellą w tle.Kto mi teraz kupi tę ziemię????????????Chyba wszystkim w tej gminie szajba odbiła.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 miesiące później...

W dniu dzisiejszym o godzinie 10 odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Spraw Społecznych oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego. Na początku burmistrz Andrzej Racinowski przedstawił sprawozdanie z realizacji Planu Gospodarki Odpadami w Gminie Ińsko za 2009 i 2010 rok. Radni przyjęli sprawozdanie bez jakichkolwiek uwag. Radny Jerzy Kościelny zapytał tylko dlaczego nie ma koszy na papier, burmistrz odpowiedział, że papiery można palić, kosze na makulaturę są dla gminy za drogie. W przyszłym roku zgodnie z ustawą właścicielem śmieci będzie gmina i umowy na wywóz śmieci będą rozstrzygane w drodze przetargu, a mieszkańcy zostaną obciążeni podatkiem w zależności od ilości mieszkańców na danym terenie produkującym odpady. Następnie zaopiniowano uchwały w sprawie:

a. Przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy i Miasta Ińsko

b. Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Ińsko dla terenu obejmującego część obrębu geodezyjnego Storkowo

Uchwały są tworzone specjalnie dla inwestora, który chce postawić w tym terenie osiedle ekologiczne: http://www.vogel.info.pl/oferta_storkow ... ls,74.html

Opiniowano również uchwały :

c. Określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Ińsko o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć oraz o informacji o przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze roku budżetowego

d. Zmian w budżecie na 2011 rok

e. Akceptacji kierunku działania Burmistrza Ińska polegającego na zatwierdzeniu projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

f. Współpracy Gminy Ińsko z Gminą Suchań w zakresie realizacji projektu pod nazwą „Wzmocnienie potencjału kadrowego i organizacyjnego JST powiatu stargardzkiego†współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

g. Przeprowadzenia referendum gminnego dotyczącego powstania kopalni kruszyw w obrębie Ciemnik gmina Ińsko przez Szczecińską Kopalnię Surowców Mineralnych S.A. w Szczecinie

Jeżeli chodzi o uchwałę ze zmianą budżetu to dyrektorowi COK-u zabrakło 13 tys na olej do ogrzewania szkoły oraz odsetki z tytułu nie zapłaconych skłądek do ZUS-u.

Uchwała o referendum również zaopiniowana została pozytywnie. Według Przewodniczącego Rady Miejskiej jak by chcieli to mogli by podać wątpliwością podpisy gdzie przy adresie z wioski nie było dopisane 73-140 Ińsko. Dzwonili do komisarza, który powiedział, że jest to referendum lokalne i taka forma jest poprawna gdyby były to wybory ogólnokrajowe podpisy nie były by ważne. Pan przewodniczący dalej upiera się, że jest to nieprawidłowo mimo tego, że Pan komisarz powiedział, że jest to zgodne z prawem. Radnemu Włodimierzowi Szafranowi nie spodobała się treść pytania referendalnego, któe brzmi: "Czy jesteś przeciwny powstaniu kopalni kruszyw mineralnych w obrębie Ciemnik, gmina Ińsko przez Szczecińską Kopalnię Surowców Mineralnych S.A w Szczecinie?"

Radny Szafran przy jednym z głosowań powiedział, że On od 1 sierpnia jest zawsze "ZA". Zapraszam na sesję o 16 gdzie będzie pokazana prezentacja dotycząca szkodliwego działania kopalni kruszyw i dyskusja o przyszłości Ińska.

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo MichałK wreszcie jakaś aktywność grupy inicjatywnej!Już myślałem ,że z podziemi nie wyjdziecie.A gdzie inni z grupy?Chyba nie mają zamiaru spijać śmietanki?Jeśli radny Szafran takie ma wątpliwości to miał możliwość sam z grupą porozmawiać w końcu MichałK,Szulc,Liwak nie są mu obcy :lol: czy to teraz za niskie progi dla radnego?Zresztą co to za pytania ?była komisja ,sprawdziła,zaklepała i niech górnik spada?Chociaż o ile dobrze wertowałem protokoły z sesji to on był przeciwny żwirowni i tej uchwale -znaczy coś się zmieniło?Panie górnik co tam w trawie piszczy?

Odnośnik do odpowiedzi

Zachowanie przewodniczącego i tego radnego pozostawia wiele do życzenia. Tak jak już ktoś napisał, zamiast skupić się na tym żeby taką inicjatywę wspierać to oni jeszcze doszukują się jakichś nieprawidłowości. To tylko dowodzi jak bardzo nasza władza dąży do tego żeby żwirownia powstała. Przecież mieliśmy już kilka razy sposobność żeby się o tym przekonać ale dzisiaj to przechodzi ludzkie pojęcie. Wszystkie informacje jakie udało mi się uzyskać na temat żwirowni albo znalazłem tutaj albo z innych źródeł je pozyskałem. Jaka jest w takim razie rola gminy w informowaniu mieszkańców o czymś takim. Nawet komisja z dzisiejszego dnia. Gdyby nie Pan Michał to skąd niby można się dowiedzieć o przebiegu spotkania. Protokoły jak patrzyłem na bip wrzucają dopiero po miesiącu albo i więcej. Nie ma wtedy w ogóle czasu na to żeby się w odpowiednim czasie ze wszystkim zapoznać. Dużo trzeba zrobić w tej gminie bo jak tak dalej pójdzie to cienko widzę dalszą przyszłość naszego miasta i naszej gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

wladza, gmina, kopacze , sracze , W.Sz. i inna zgnilizna Gminy Insko, kto jest na czyich uslugach to nie ma tu zadnego znaczenia!!! Wazne jest , ze wszyscy wiedza , ze zwirownia to BOMBA ATOMOWA na Gmine Insko konstrulowna w konspiracji gen racin-zwirowki i spolka od 2006 roku. Wlasnie ci , niby zaufani w 2010 roku ludzie wybrani do Samorzadu w 2010 oklamali, oszukali wyborcow w imie tego smiertelnego ataku na Gmine. TO JEST NIE ZMIENNA PRAWDA. Ty wladza i cala Gmina dzisiaj wie o tym , wiec po co ta smiercionosna dla Gminy Insko polityka ? To co Wladza Samorzadowa robi od 2006 roku jest niczym innym jak by targnac sie na zycie wlasnej rodziny. Oni targneli sie na zycie wlasnej Gminy pomimo zaufania wyborcow z 2010 roku. TO JEST ZWYKLY SKANDAL I ZDRADA NARODOWA wg mojej skromnej opini. Nic dodac i nic ujac. Wszystko inne jest klamstwem oszustwem , lobuzerstwem ze strony generala i jego nieswiadomych pajacykow. Wybraliscie blaznow , macie cyrk....tak ktos poprzednio napisal. icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif

Te szydercze usmieszki Radnych, Terebeckiego nic innego nie oznaczaja jak pokazanie swojej dumy i pewnosci siebie w tej ZDRADZIE Gminy i ojczyzny na rzecz zniszczenia zycia mieszkancow. Tylko glupiec moze tego nie zrozumiec. Ja wiem z cala odpowiedzialnoscia o czym pisze. Panie Terebecki, kiedys wierzylem ze jest Pan bardziej rezolutnym czlowiekiem. Wstyd mi za Pana szyderswo i mysle ze wstyd bedzie tez dla Panskiej rodziny. To tak sie nie skonczy, a smieje sie ten co smieje sie ostatni. Napewno Pan ani general nie bedziecie tymi ostatnimi ktorzy sie beda usmiechac. Przyjdzie czas ze przez lata bedziecie chodzic ze wstydu z ogonami pod wlasnym tylkiem. ;)

Mam tylko cicha nadzieje ze jeden z pajacy bedzie pchal sie do Sejmu w wyborach 2011. Tylko na to czekam. Napewno bede bardzo popieral tego roczne i kazde przyszle wybory abyscie dostali sie do Wladzy Narodowej i napewno znajdziecie zwir nawet pod samym Sejmem Rzeczypospolitej w imie dobra dla naszje wspolnej ojczyzny. Proponuje juz przygotowywac koparki , spychacze do wydobywania zwiru w samej Warszawie. icon_mad.gif

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Nauczyciele rujnują budżety gmin

Aż 90 procent pieniędzy z subwencji oświatowej gminy przeznaczają na pensje dla nauczycieli. W efekcie nie są w stanie realizować innych zadań związanych z edukacją. Średnia pensja nauczyciela dyplomowanego to 4817 zł. Za rok wyniesie 5 tys. zł.

Jak władza, tacy nauczycie i taki poziom nauczania.Jeden burak i drugi burak.Skąd tutaj mają być efekty??? :D icon_mrgreen.gif

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Halo! Ktoś może był na komisjach czy jak zwykle ludzie narzekają a wszystko w d**** mają? Coś kronikarz nawala nawet "władza" to zauważył! To było ciekawie! tylko o co chodzi z tą żwirownią bo nie rozumiem.Niech ten MichałK trochę się zainteresuje bo obiecanki , cacanki!W każdym razie na uczelni nie był bo był w Ińsku widziałem jak palił fajkę przed domem.No to jak?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące później...

2012-02-03 12:21:41

Wspólne posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Komisji Rozwoju Gospodarczego i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Ińsku

Porządek obrad

wspólnego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych, Komisji Rozwoju Gospodarczego

i Komisji Rewizyjnej

Rady Miejskiej w Ińsku zwołanego na dzień 07 lutego 2012 roku

o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Ińsko

Sprawy regulaminowe:

a) Otwarcie posiedzenia, powitanie radnych i gości oraz stwierdzenie prawomocności obrad,

B) Ustalenie porządku obrad,

c) Przyjęcie protokołu ze wspólnego posiedzenia Komisji z dnia 28 grudnia 2011.

2. Zapoznanie się z informacjami:

a) Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Burmistrza Ińska na temat zimowego utrzymania dróg na terenie Gminy Ińsko (druk A),

B) Dyrektora Centrum Oświatowo – Kulturalnego w Ińsku na temat przebiegu ferii zimowych w roku 2012 (druk B).

3. Zaopiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej w Ińsku w sprawie:

a) zatwierdzenia taryf przedłożonych przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych Sp. z o.o. w Nowogardzie za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków (druk nr 1),

B) zatwierdzenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych Gminy Ińsko (druk nr 2),

c) przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2012 – 2015 (druk nr 3),

d) powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Ińsku oraz szczególnych warunków jego funkcjonowania (druk nr 4),

e) zmiany uchwały Nr XVI/104/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Ińsko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok (druk nr 5),

f) zmiany uchwały Nr XXIX/272/2009 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 5 listopada 2009 roku w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Ińsko (druk nr 6),

g) zmiany uchwały nr XVI/98/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie określenia opłaty targowej (druk nr 7),

h) zmian budżetu na 2012 rok (druk nr 8),

i) wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego (druk nr 9),

j) zbycia nieruchomości na terenie miasta Ińsko w drodze bezprzetargowej (druk nr 10),

k) wprowadzenia zmian w uchwale Nr IX/75/2007 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 27 czerwca 2007 roku w sprawie zarządzenia poboru podatków i opłat w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inaso (druk nr 11) .

4. Zapoznanie się z informacją Burmistrza Ińska na temat utrzymania i funkcjonowania cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Ińsko (druk C).

5. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z działalności Rady Miejskiej w Ińsku i Komisji Rady Miejskiej w Ińsku w okresie od początku kadencji do 31 grudnia 2011 roku (druk D).

6. Zakończenie obrad.

Odnośnik do odpowiedzi

Daj im coś popisać. Chcieli mieszkańcom dać taki świetny portal to niech włożą w to trochę wysiłku. Przede wszystkim niech zobaczą jaka jest świadomość mieszkańców o gminie. Prawda jest taka, że więcej pisze tu tych co mają domki niż tych co mieszkają od zawsze. Jestem ciekawy jak krokus i spółka sobie to uświadomią jak będą podchodzić do tzw. "przyjezdnych".

Odnośnik do odpowiedzi

Oni sami siebie proszą i sami sobie piszą.Czytałeś wypociny Liwaka? tak wygląda, że jak on w szkole pracował to takie osiągnięcia były.Teraz same matoły w szkole.Może był lepszy dyrektor? Wiadomo, że lepszy szwagier niż inny.Jeśli on uczył polskiego to powiem tak- na redaktora, felietonistę czy innego pismaka się nie daje.Polonista zawsze zawiera więcej treści mniej kratek.On napisał, że spełnia wolę Włodka i przedstawia rubryczki i cyferki.Zacieram rączki co będzie przed wyborami icon_rolleyes.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Oni sami siebie proszą i sami sobie piszą.Czytałeś wypociny Liwaka? tak wygląda, że jak on w szkole pracował to takie osiągnięcia były.Teraz same matoły w szkole.Może był lepszy dyrektor? Wiadomo, że lepszy szwagier niż inny.Jeśli on uczył polskiego to powiem tak- na redaktora, felietonistę czy innego pismaka się nie daje.Polonista zawsze zawiera więcej treści mniej kratek.On napisał, że spełnia wolę Włodka i przedstawia rubryczki i cyferki.Zacieram rączki co będzie przed wyborami icon_rolleyes.gif

Przed wyborami raczej nic się nie zmieni poza jedną rzeczą. W ińsku odkryli, że przez internet też można się promować. W efekcie będziemy mieli pełno plakatów, ulotek i innych szwindli na ulicach miasta a w internecie programy filmiki z wypowiedziami co chcą zmienić. Nieważne dokąd pójdzie i tak zawsze będziesz widziała te same gęby...

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak wy ale ja bym się mimo wszystko na jakiś czas wstrzymał z ocenianiem liwaka i szafrana. Pomysł portalu jest dobry i myślę, że większość się z tym zgadza. Irytować mogą takie szczegóły jak to co lunatyk wpisał, że to jedyny wolny portal o ińsku. To tak jak już ktoś napisał jest wymierzone bardziej w caffe bo niby w co innego. Może szafran z liwakiem są na łasce racinowskiego. Przecież tego nie można wykluczyć. I to by miało nawet sens bo oni na siebie przyjmują krytykę a racinowski po cichu swoje załatwia. Coś jak zasłona dymna. A, że caffe nigdy nie było wygodne ani dla radnych ani dla burmistrza to zafundowali sobie portal, że niby wolny. Kto wie może to gmina kupiła kamerę. Z natury podchodzę do wszystkiego ostrożnie. Tutaj nie przejechałem się jeszcze i wiem, że mogę wrócić w razie jeżeli ten portal będzie niewypałem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie czeka z założonymi rękoma tylko za coś się wziął.Dopiero czas pokaże czy zrobił dobrze czy nie!!!!Pluto na inicjatorów referendum a to była też inicjatywa dla i tylko dla mieszkańców co z niej zrobiono???? Może role się odwrócą i znów mieszkańcy pokażą na co ich stać.Poczekamy icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Piszcie o komisjach i ich głupocie a nie szczypiecie się wzajemnie po tyłkach.Dlaczego nikt z komisji nie pyta się o szczegóły podwyżek i zasady "rzekomych" inwestycji. Kto je widział i kto je rozliczał. Tym ciemniakom stanowiącym beznamiętną radę czyli i komisje należy wytykać niewiedzę. Ich szef to krętach, który do dzisiaj nie odpowiedział za co bierze emeryturę i co dokonał dla dobra gminy.Skupcie się na tzw. tępej o bezmyślnej władzy.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...