Skocz do zawartości

Komisje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na posiedzeniu wspólnym Komisji Rady Miejskiej. Na komisjach opiniowano projekty 5 uchwał w sprawie

1 zatwierdzenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przeciwdziałania Narkomanii na 2011 rok

2 zmian w budżecie na 2010 rok

3 przyjęcia programu współpracy Gminy Ińsko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2011 rok

4 wyboru Zastępcy Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej

w Ińsku

5 wyboru Zastępcy Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Ińsku

Obecnych było 14 radnych, nieobecna była Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych Pani Krystyna Jackowiak

Posiedzenie prowadził v-ce przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jerzy Kościelny. Radny Włodzimierz Szafran poprosił aby sprawdzić czy posiedzenia nie powinien prowadzić przewodniczący komisji rewizyjnej. Doszło do małej sprzeczki o tą sprawę.. Przy wydawaniu opini o uchwale numer 1, radny Jacek Liwak powiedział, że powinien być przy tym obecny przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co jest zrozumiałe bo dotyczy to pracy tejże komisji, większość radnych przezież też pracuje i na sesjach są obecni. Następnie pozytywnie zaopiniowano uchwały numer 2 i 3. Uchwały 4 i 5 powołują na v-ce przewodniczącego komisji spraw społecznych pana Kazimierza Deca, na v-ce przewodniczącego komisji gospodarczej pana Tadeusza Michalskiego. Pan Jacek Liwak ponownie poporsił o umieszczanie protokołów z posiedzeń komisji na stronie BIP urzędu. Zachęcam wszystkich, którzy będą mieli czas w czwartek o przybycie na sesje na godzine 16. Mieszkańcy muszą zacząć uczęszczać na sesje i komisje.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Cieszy mnie,że tak szybko ktoś opisał co było na komisjach.Też jestem za tym żeby protokoły z posiedzeń komisji były dostępne dla mieszkańców.Pan Liwak musi być uparty i zapytać prawnika który obsługuje gminę jak to jest prawnie.A co do zaangażowania mieszkańców to najwyższa pora żeby przestali się bać .Tylko czynny udział na komisjach i sesjach daje gwarancje lepszej władzy i patrzenia jej na ręce.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę,że nikogo przed Sylwestrem nic nie interesuje,a na pewno nie polityka.A jutro sesja i będą jeszcze poprawki do budżetu na ten rok.Co można zmieniać w budżecie dzień przed końcem roku?Kamufluje to co przed wyborami nie powiedziało.Mnie zwisa kto był burmistrzem mnie interesuje co przyniesie przyszłość.A ludzie już całkiem boją się oddychać.Przez to vcity i tego Szafrana ludzie wszędzie widzą spisek.A ja mam w du..e i będę pisać co chcę i jak chcę.I proszę niech mnie ten admin podgląda!!!Wszędzie pisze się o władzy i nikomu to nie przeszkadza,głupia wiocha zabita dechami.Kiedy się obudzi?????????

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Witam serdecznie forumowiczów !

Dzisiaj byłem na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Ińsku. Nic szczególnego się nie wydarzyło. Były dwie ożywione dyskusje na temat żwirowni i na temat stawek za wodę, które zaproponował PUWiS Nowogard. Żwirownia do końca roku zamknie kopalnię znajdującą się za Storkowie. Prawdopodobnie otworzy małą kopalnie między Storkowem a Studnicą na terenie obejmującym 3,5 hektara. Dyrektor kopalni wyraził chęć zainwestowania w nową żwirownie i zakład prefabrykatu na terenie znajdującym się kawałek za bioetanolem. SKSM ma w ciągu miesiąca przedstawić papiery uznające to dla nieszkodliwe dla środowiska a przede wszystkim dla naszego jeziora i wtedy będzie toczyła się następna dyskusja na temat ewentualnej współpracy. SKSM zapewniło, że użyje najnowocześniejszej technologi a transport skierowało by ewentualnie przez drogę przy poligonie w kierunku na Recz. Teraz Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców ku mojemu zdziwieniu Komisja Rozwoju Gospodarczego NEGATYWNIE zaopiniowała uchwałę o podwyżkach proponowanych przez PUWiS. Jedyny radny, który chciał wystawić pozytywną opinie dla tej uchwały to pan Zbigniew Mazurek. Muszę przyznać, że 2 panom i 2 panią z PUWiS-u się dzisiaj troszeczkę oberwało i jestem z tego zadowolony. Odbędą się ponowne konsultacje w sprawie stawek. Naprawdę muszę przyznać, że pierwszy raz czułem, że radni walczą o dobro mieszkańców. Muszę tu podziękować radnym za odpowiednią postawę wobec PUWiS: Jacek Liwak, Bogdan Terebecki, Zbigniew Drabik, Włodzimierz Szafran, Andrzej Błażejewski, Kazimierz Dec - to radni którzy brali największy udział w dyskusji z PUWiS-em. Tak powinna wyglądać praca dla mieszkańców mam nadzieje, że nie zobaczyłem tego po raz pierwszy i zarazem ostatni.

Odnośnik do odpowiedzi

Ej młody Ty jednak jesteś i życia nie znasz.Dużo będziesz musiał się uczyć.Ale od czegoś trzeba zaczynać.Nie ma w Twoim sprawozdaniu szczegółów takich jak:czyj jest prefabrykat?Na pewno nie żwirowni tylko osoby prywatnej czyj zatem jest interes?Właściciela pana Wilińskiego.Jeśli zaczną robić na prefabrykacie to jego grunty żwirowe łączą się z tymi ze żwirowni.Rozumiesz chyba o co chodzi w tym biznesie?Drugie na kiedy uzgodniono termin konsultacji w sprawie wod-kan?Przecież jutro sesja?Zostawili w gestii burmistrza?Przyjedzie przedstawiciel PUWiS i dogada się z Racinem.Chyba jednak przeceniasz możliwości radnych.Jeszcze była zmiana podatku nic nie napisałeś a to też istotna sprawa.Dla kogo i po co wydzierżawiono działkę w Ciemniku na 15lat bez przetargu.Nie żeby Ci dogryzać ale dokładność nie zaszkodzi.Ja byłem i wiem ale chodzi o to żeby ludziom bardziej dokładnie przekazać tę wiedzę.Może nie chodzą na sesje i komisje ale czytają Twoje sprawozdania częściej niż ciekawostki o pomidorze.Dobrze o tym wiem wierz mi, nie tylko w rozmowach ale i tu widać ciekawość ludzi po Twoich wpisach.Za co dla odmiany ja Tobie gratuluję i dziękuję.

Odnośnik do odpowiedzi

Donek w części ma rację.Ale tylko w części.Michał mnie się wydaje że Donkowi chodzi o to,że przekazane przez ciebie wiadomości są nieprecyzyjne.I to akurat jest prawda bo z jego postu wynika ,że spraw było więcej.A z drugiej zaś strony od tego jest pani od komisji zeby notowała .Jeśli jednak to co napisał Donek jest prawdą to znaczy ,że gmina pójdzie na układ z kopalnią a potem będzie już szło jak po maśle.Wszędzie tylko podatki,podwyższki i inne obciążenia.Kieszeń coraz bardziej dziurawa i jak wiązać koniec z końcem.No i też się obawiam szacher macher ze strony Buraka.Ale co do Ciebie to ja nie mam żadnych obiekcji.Podałeś na tej stronie i na vcity.Jesteś wporzo koleś.Pozdrawiam i dobranoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę żeby ktoś mnie zrozumiał źle. Jeżeli chodzi o te wybrakowane sprawy ze żwirownią to powiem tak, że żadnych konkretów kto? co? i jak? nie omawiano. Więc nie wiem czyj będzie prefabrykat radni dostaną materiały od SKSM i po zapoznaniu się z materiałami zaczną dopiero rozmawiać z SKSM-em. Przykro, że nie mogę podać konkretów, gdyby na komisjach podawali więcej informacji na pewno bym o tym napisał. Nikt nie deklarował, że chce żwirownie w Ińsku. Z wypowiedzi burmistrza chwalącego SKSM zrozumiałem, że jest temu przychylny.

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie i tego ja się obawiam.A jak radni nie załapią i Wiliński swoje tereny pozwoli wydobywać najpier na swoje potrzeby a potem reszta pójdzie.A oni mają te grunta połączone interes mają wszyscy.I co ty na to?

Odnośnik do odpowiedzi

Ten teren od dawna jest po cichaczu zarezerwowany na żwirownię.Wszyscy tylko czekają na dobry czas i moment.Być może taki nadszedł.Panowie Zimnicki i Wiliński od początku kiedy Stachu był burmistrzem spotykali się w gminie po pracy i dyskusje trwały.Jeszcze do niedawna radny Zbyszek Zimnicki sugerował na sesji dogadywanie się z Panem Wilińskim w sprawie składu na gruz.Znaczy się mają kontakt i lobby cały czas działa.Oni zawsze byli w zmowie tylko że po cichu można więcej.MichałK dobrze dedukuje ,że nie mówiono konkretów a po co się zdradzać do głupich radnych.Oni sami o nic nie zapytają.Ale już sam MIchał czy Liwak zapytają! A wtedy rozwinie się niepotrzebna dyskusja. A to niestety jest śliska sprawa ,przeoczenie jej teraz daje ogromne mozliwości na pokolenia rodziny Zimnickich i Wilińskich.Czy ktoś coś rozumie?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wygląda życie w Ińsku.Najpierw wielkie wzloty i niskie upadki.Mówię wam nic nigdy się tu nie zmieni.Zawsze będzie cichy układ.Zawsze zrobią to co chcą.A po wyborach taki Ińszczanin dajmy na to czy MichałK napiszą -chciałem obalić tę władzę ale się nie udało.To jest najłatwiejsze.Helllo miernoty nigdy się nie doczekacie zmian.Tak będzie,będzie i będzie i tak zostanie.Hahahaha :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Na gminnej stronie wklejono zdjęcia z choinek na wiochach i Ińsku.Tak tylko myślę czy te choinki to były dla dzieci czy dla pokazujących się radnych i całych rodzin Raciny i Palucha?A w Linówku tak było zimno ,że radny Kaziu nawet czapki nie ściągnł.Tak bidulce w głowę było zimno.Władza poubierana w kamizelki i swetry a dzieci przebierańcy leciuchno.Radny Szafran minę miał nietęgą pewnie próbował się zaczaić na Racinę i namówić na ogrzewanie w świetlicy!Zdjęcia które zrobiła córka Palucha są kiepskie.Widać w tej dziedzinie talentu nie ma.Na każdej zabawie te same powtarzające się konkursy.Takie byle co dla wioskowych dzieci .Zero wysiłku pracowników przygotowujących.Ale dzieci na pewno cieszą się z każdego gestu.Jeszcze nic nie rozumieją ,jak grupa ważniaków robi sobie zaplecze na zaś.

Odnośnik do odpowiedzi

A po co wysiłek jak ciemny gród i tak się cieszy z jałumużny?Nie rozumie ,że w kasie gminy są na ten cel środki!A co do rodzin,to powszechnie znane ,że w takich małych gminach rządzą pokolenia.Tak więc rządził ojciec Palucha,rządzi Krzysiek co dziwnego ,że chce córka?Blisko,ciepło i cicho. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

No akurat to nie dotyczy MichałaK.Jego mama co by nie mówił miała charyzmę on jej nie posiada.Nawet nie skomentował sesji,dostał reprymendę od dowódcy szulcowego Krokusa,że w żadne dochodzenia niech się nie bawi i chłopak ucichł.I nie pójdzie niestety w ślady rodzicielki bo nie ma ikry i swojego zdania.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie tak.On jest młody doszlifuje się.Ale ważne ,że chce!Mnie się to podoba.Doświadczenie zdobywa się z czasem.Wolę jego jak ślązaka.Bo ten jeszcze nie nasiąknięty cwaniactwem a tamten to chyba wyssał z mlekiem matki.zresztą takie spokojne usposobienie ma swoje dobre strony.Pozdrawiam też Edytę fajna jest i powinna dalej próbować działać z MichałemK.Może coś ugrają.Ja w to wierzę i im dobrze życzę.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Jutro komisje z zapowiedzi na stronie nic ciekawego.A jednak jest wiele ukrytych przez Racina spraw które będą jako nikomu nie potrzebne, zbędne ale niestety mają wpływ na finanse gminy.Wspomnienie o planie,uchwała o funduszu sołeckim ,zbycie nieruchomości.Jeśli to nic nie znaczy to po co zwołanie komisji i sesji? Zdanie relacji z działań AA to też nie ważny temat.Co zatem ma na myśli Burmistrz? Trochę wyjdę przed komisje i powiem tak:wciśnie kit o planie i ,że trzeba znów płacić, funduszu nie uchwalą bo on sam zdecyduje NIE,nieruchomości trzeba zbyć bo tak mówi mu prawo .Minie czas i nic dalej nie będzie wynikało z tego co robi.Trzeba to odczytać w kontekście nic nie robię ale przecież robię.Dobry sposób na istnienie.Jak Boga kocham.Zobaczycie co będzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Ostro było na komisjach .Pan radny Szafran ostro pojechał w sprawie funduszu sołeckiego oczywiście przy wsparciu pana Liwaka.Jakie skutki? Możecie tylko się śmiać.Najlepiej żeby Michał swoim sposobem zdawał relację.On umie to wszystko ,kolejno wyliczać co było.Zresztą to tradycja zresztą dobra żeby jedna osoba to robiła i niech tak zostanie.Pozdrawiam MichałaK.

Odnośnik do odpowiedzi

Z przykrością muszę napisać, że sprawozdania z tej komisji nie napisze bo nie mogłem w niej uczestniczyć to samo tyczy się sesji. Jak tylko dostanę relację z posiedzeń to napisze co i jak było. Faktem jest to, że radny Szafran walczył o fundusz sołecki, którego wielkim przeciwnikiem jest burmistrz Racinowski. Sam byłeś świadkiem jak mówił na poprzedniej sesji o funduszach sołeckich.

Odnośnik do odpowiedzi

Sam widzisz jak trudno tego ograniczonego człowieka pokonać.Nawet argumenty nie przemawiają.Ja tylko mam w oczach jego zapienioną twarz.Fundusze sołeckie są i muszą być Ale ten reformator tylko umie tylko likwidować .Szkoda ,że nie dasz swojej recenzji.Jest obiektywna i jednocześnie daje obraz bezsilnej walki.Ludzie muszą to czytać i wiedzieć ,że tak się dzieje łatwiej wtedy gada pokonać.Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki uprzejmości radnego Pana Jacka Liwaka zamieszczam opis posiedzenia wspólnego komisji.

Posiedzenie połączonych komisji społecznej i gospodarczej przebiegło w spokojnej i merytorycznej atmosferze. Radni wysłuchali licznych informacji: Dyrektora Poczty Polskiej w Stargardzie Szcz. na temat przekształcenia Urzędu Pocztowego Ińsko w Filię, o działaniu placówek zdrowia w Ińsku, Prezesa LKS Ina Ińsko, Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ińsku na temat działania Komisji, sołtysów wszystkich sołectw, Burmistrza na temat przystąpienia do opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów obejmujących miasto Ińsko oraz część obrębów Gminy Ińsko, utrzymania terenów zielonych, współpracy Gminy Ińsko z organizacjami pozarządowymi i przygotowań do obchodów Ińskiego Lata Filmowego.

Największe emocje wzbudziła dyskusja w sprawie Urzędu Pocztowego w Ińsku. Wprawdzie Dyrektor Poczty Polskiej ze Stargardu Szcz. stwierdziła, że zmiana na Filię czy też Agencję niczego dla mieszkańców nie zmienia, mimo to Radni byli sceptyczni co do tej opinii. Dyskusja skończyła sie tym, że Rada postanowiła o uchwaleniu Uchwały, która potępi jakiekolwiek zmiany w kwestii funkcjonowania miejscowego Urzędu Pocztowego.

Następnie Radni przeszli do zaopiniowania projektów Uchwał: o zbyciu nieruchomości w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, o zmianach budżetu na 2011 rok, o wprowadzeniu funduszu sołeckiego oraz o wyrażeniu zgody na przejęcie nieodpłatne od Agencji Nieruchomości Rolnych działki w Ściennem. Tu największe emocje wzbudził projekt Uchwały o funduszu sołeckim. Burmistrz wnosił do Rady o niewydzielanie takiego funduszu dla sołectw, tłumacząc to tym, że nie chce rozdrabniać budżetu gminy. Argumenty Radnych Szafrana i Liwaka (twierdzili oni, że mieszkańcy wiosek sami najlepiej wiedzą na co wydać pieniądze sołeckie, że spowoduje to aktywizację środowisk wiejskich, wspomoże budowę społeczeństwa obywatelskiego) nie wpłynęły na opinię Burmistrza i Radnych IFS. Mimo iż większość zgadzała się z nimi, nie skłoniło to ich do pozytywnego zaopiniowania utworzenia funduszu sołeckiego.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...