Skocz do zawartości

Co zrobił dla Ińska nasz Burmistrz? - Temat dla "Władzy"


Demokracja

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że władza bardzo stara się wszystkim piszącym uświadomić, że Pan Andrzej "TW-Janek" Racinowski jest zbawieniem dla gminy Ińsko zapraszam władzę by mi wymienił zasługi Pana Andrzeja "TW-Janek" Racinowskiego. Myślę, że skoro tych dobrych uczynków jest tak wiele to na pewno należy je rozgłaszać. Ja na ten przykład bardzo chętnie się dowiem co takiego zawdzięczamy naszemu Burmistrzowi. Ale wydaje mi się, że będzie tego niewiele :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No i juz wiadomo z kim sie ma do czynienia. Latwo jest szczekac do wszystkich, na wszystkich o wszystko ale kiedy ktos konfrontuje wladze z rzeczywistoscia to zaraz ucieka. Kto sie ze mna chce zalozyc, ze pod wieczor albo za kilka godzin wladza w tym temacie sie wpisze, ze nie mogl odpisac bo byl zajety albo ze to jest glupie itd. On zrobi wszystko zeby uchylic sie od odpowidzialnosci do uzasadnienia swojej sympatii do burka.

Widzisz wladzo jak maly sie zrobiles? Nie potrafisz niczego potwierdzic faktami bo sam dobrze wiesz, ze burmsitrz jest judaszem, ktory nic nie robi dla gminy. Takie twoje bronienie bez uzasadnienia to mozesz sobie w powazanie wlozyc.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że najlepszym przykładem działań Pana Burmistrza jest to, że Ińskie Lato Filmowe z roku na rok coraz mniej osób przyciąga. Impreza, która powinna być wizytówką miasta ma charakter "kameralny". Zapraszacie Arłukowicza a ten forsuje ustawę, która naszym lekarzom jedynie szkodzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie? Ja się zastanawiałem trochę nad jakimiś pozytywami ale nic mi nie przyszło do głowy.

Bo nie ma niczego takiego. Prawda jest taka, że nic tutaj w tym mieście się nie dzieje. A taki władza będzie mydlił ludziom oczy, że jest bajecznie. Skoro tak jest to na pewno mi i innym to jakoś udowodni. Ja mimo wszystko uważam, że władza jest populistą lepszym niż nie jeden komunista. On pisze tylko wtedy kiedy ktoś pikantnie ocenia Generała TW-Janka. BO TAK JEST ŁATWO, PRAWDA WŁADZO??

Odnośnik do odpowiedzi

Władza ma długi język i często pisze pierdoły ale co innego może napisać... Śmieszne jest tylko to, że on faktycznie jest takim fanatykiem racinowskiego. Przecież tylko władza pisze, że burmistrza się szanuje, że burmistrz to dobry gospodarz, że dba o gminę. Może władza jest chory psychicznie? Zrzućmy się dla niego na leki bo jak mu lekarz przepisze receptę z odpowiednim napisem to jeszcze zbankrutuje :D...

Odnośnik do odpowiedzi
Trzecia osoba

To jego mówienie w trzeciej osobie na to wskazuje ale ja nie mam zamiaru się dorzucać na leczenie porąbańca. Niech Burmistrza po prosi skoro taki szczodry jest. A żeby nie było nie na temat to na pewno do wyczynów burmistrza zaliczyłbym zaniedbane molo i brak dobrze przygotowanych ścieżek dla pieszych oraz rowerzystów. Tylko po co ja mam to pisać skoro on i tak swoją politykę uprawia i ma w d**** to o co ludzie go proszą? Mowa o burku oczywiście.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie trzeba sięgać tak daleko. Przez ponad 5 lat ( to około 350 tys w zarobkach tylko samego burmistrza)nie zrobiono w gminie nic z zakresu tzw. infrastruktury obowiązkowej tj.grogi, ulice, chodniki,okablowanie w tzw obecnie środki cyfryzacji,kanalizacja, wodociąg (poza krótkim odcinku w ramach "dobrych" układów do Waliszewa). O infrastrukturze turystycznej nie ma co nawet wspominać, ta władza w tym zakresie jak i całym gospodarczym ma zerową wiedzę.Stąd upadek totalny i coraz większe zadłużenie gminy. Winę niestety ponoszą nieświadomi podstaw ekonomii mieszkańcy, mający wpływ na wybór ludzi kompetentnych.Tutaj w Ińsku liczą się dwie nacje i rodzinne powiązania, reszta może się walić.Wystarczy posłuchać dyskusji radnych na sesji, aby zrozumieć z kim mamy do czynienia. Kto za? Kto Przeciw? Nawet nie wiedzą na jaki temat głosowali.Wielokrotnie przetestowana informacja. Czego się spodziewać po takiej ciemnocie? Tylko arogancji, pychy i głupoty!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Czego się spodziewać po takiej ciemnocie? Tylko arogancji, pychy i głupoty!!!!

Słuszna uwaga z Twojej strony. W innych gminach w których pracowałem większość radnych miała swoje strony internetowe i podania, które można było kierować do urzędu. Gminy nie były obciążone tak bardzo pracą a radni mogli się wykazać. Tutaj w Ińsku nie zauważyłem żeby ludzie głosowali albo popierali kogoś imiennie. Wszystko raczej kręci się w okół IFS. Co jest śmieszne bo każdy wie, że jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. W dużym skrócie mówiąc, strasznie tutaj jest. Nikt nie dba o to żeby gmina działała wydajnie. Dlatego założyłem ten wątek. Wbrew temu co władza tutaj usiłuje wszystkim wmówić nie jest tak, że nasze lamenty nikt nie weryfikuje. Gdyby tak nie było to nie pisałby tutaj władza. Sama jego obecność świadczy o bezsilności Andrzeja TW-Janek Racinowskiego i racji stanu tego co jest podnoszone na forum.

Odnośnik do odpowiedzi

A kiedy takie opamiętanie "spłynie" na mieszkańców gminy Ińsko? Czyżby im się wydawało ,że mieszkają w dobrobycie? Przecież ifs i TW"janek" to ta sama opcja omamiająca miejscową, niedoskonałą merytorycznie a wręcz ciemną umysłowo społeczność, kupowaną tzw."bonami" na przetrwanie.Czas zacząć myśleć, bo inaczej zaliczą was do transzy podobnej na Węgrzech!!!

"Urzędnik państwowy, minister w rządzie, napuszcza obywateli przeciw obywatelom - dajcie po ryju lekarzom jak Wam wypisują złe recepty! Niebywałe! Gdy Dorn chciał lekarzy wziąć w kamasze, to media na niego napadły jakby łamał ustrój, a Grasiowi, no bo to Platforma, wszystko uchodzi na sucho!" - pisze oburzony Janusz Palikot na swoim blogu w Onecie.
Odnośnik do odpowiedzi

Nie wprowadzaj "poszukujący" człowieka w błąd.Wytłumacz gościowi o co biega z tymi 30%. Jeżeli Gmina zbywa działki to bierze 100 % . Te 30% to inna bajka, ale jesteś "inwestorem" więc uczciwie wytłumacz. Stękasz, że brak tu szeroko rozumianej infrastruktury. Co Ińsko nie ma kanalizacji, sieci energetycznej itd. Przejdź się po głównej ulicy a zobaczysz gotowe działki do kupna od prywatnych właścicieli. Pokupywali atrakcyjne tereny w sercu miasta i co . Stoją one "gołe" nic się na nich nie robi oprócz jednego bloku postawionego przy Urzędzie. Co Gmina blokuje tych inwestorów ? Nie pozwala im budować ? Przeciwnie ma problem i stara się wymusić działania na tych działkach aby centrum miasta otrzymało oczekiwany wygląd. Działki w Ściennem - nie ma chętnych mimo obniżenia ceny. Nie było planu na Miałkę to biadolono, domagano się aby powstał. jak jest to od dłuższego czasu, nikt tam nawet szpadla w ziemię nie wbił o budowaniu nie wspomnę ! I wiele przykładów mozna by przytaczać. Na przestrzeni wspominanych przez ciebie 21 lat, nie przypominam sobie, aby którykolwiek burmistrz "blokował" inwestowanie w tej Gminie. Są nieruchomości w zasobach Gminy, to się je zbywa z myślą o inwestowaniu, rozwoju....A problem Inwestora czyli Jurka Giera to jest RDOŚ i Iński Park a nie Urząd. Tylko, że on sobie ubzdurał, że burmistrz i Urząd do spółki nie pozwalają mu budować hotelu.

Pozwólcie, że jako demokracja wyjaśnię gdzie "władza", usłużny nikt Pana Andrzej TW-Janek Racinowskiego, dokonał manipulacji. Zaczął od przysłowiowych 30%. Te 30% to podatek od wzrostu wartości nieruchomości i jest to opłata jednorazowa. To dla odmiany oznacza, że jeżeli ktoś sprzedaje nieruchomość za 100 tys. zł to 30% z tej sumy trafia do kasy gminnej. Nie trudno się więc domyślić, że nikomu się nie chce sprzedawać jeżeli ma za darmo oddawać swoje pieniądze komuś. To tłumaczy dlaczego jest taka stagnacja ze sprzedażą nieruchomości. Na dodatek władza pisze coś śmiesznego. Mianowicie, że kiedy gmina coś sprzedaje to dostaje 100%. Logiczne, że dostanie 100% od sprzedawanej nieruchomości bo przecież ta nieruchomość do gminy należy. Do kogo by miały iść te pieniądze jak nie do gminy? Skoro wyjaśniliśmy sobie problem tych 30% to przejdźmy do infrastruktury. Prąd, kanalizacja itd. nie jest problemem ponieważ każdy kto ma pieniądze może to sobie załatwić. Problem polega na tym, że Ińsko pod względem infrastruktury jest dnem. Drogi są w bardzo złym stanie. A studzienki w "centrum" miasta nie świadczą o sumienności ich twórców tylko o ich głupocie. Każda studzienka jest albo nierówna albo zapadnięta a to kolejne wydatki, które poniesie gmina a w efekcie końcowym podatnicy. Sami inwestorzy nigdy tutaj nie zainwestują pieniędzy jeżeli miejscowość nie stanie się atrakcyjna. A żeby taka się stała trzeba zainwestować w infrastrukturę a nie czekać aż ktoś przyjdzie z milionami a za nas to zrobi. To jest każdy w stanie sam wydedukować ale władza cały czas tłumaczy, że gmina robi wszystko co się da zrobić żeby tych inwestorów zachęcić. Skoro tak jest to dlaczego dano najwyższy z możliwych stawek podatku od wzrostu wartości nieruchomości, władzo? Tak właśnie pomagacie inwestorom? W ogóle to co to ma znaczyć, że wy jako gmina staracie się wymusić działania na tych co mają nieruchomości. Nie myl posiadaczy gruntów z inwestorami. Inwestorzy to osoby, które chcą swój kapitał zainwestować w celu wygenerowania zysków. Będziesz starej babci kazał budować elektrownie atomową bo chcesz wymusić na niej działanie?

Podsumowując, wszystko co władza pisze ma wymijający lub oszukańczy charakter a ja jako ktoś demokracji lokalnej będę to niszczył w zarodku. Ci co wiedzą o czym władza i ja piszemy na pewno teraz z innej perspektywy spojrzą na problem a Ci co nie wiedzą dokładnie o czym mowa powinni się zainteresować bo to jest nasza wspólna miejscowość.

Odnośnik do odpowiedzi

No nareszcie bez wyzywania mogłeś napisać coś z sensem.Gratuluję.

Pisz na temat albo w ogóle bo podobne wpisy władza cały czas robi. To ma być dyskusja a jak mi gratulujesz, że napisałem swojego posta to albo go nie rozumiesz albo wpisujesz to celowo żeby nie było widać nieudolności zwolenników Andrzeja TW-Janek Racinowskiego. To jeden z pierwszych wpisów tego typu a Pana Andrzeja TW-Janek Racinowskiego na pewno ucieszy, że będzie ich więcej. Nieudolność gospodarza będzie mieszkańcom pokazywana tak żeby w przyszłych wyborach ale również aktualnie mogli dokonywać świadomych a nie politycznie umotywowanych wyborów.

Trzeba już teraz zaznaczyć, że nie ma ani jednego pozytywu na temat działań Andrzeja TW-Janek Racinowskiego w temacie założonym przeze mnie. Ani jednego a sami wszyscy pamiętacie jak władza zagorzale bronił wyżej wymienionego. To tylko świadczy o tym kto faktycznie dokonywał iniekcji nienawiści na tym forum. To nie przyjezdni ani przeciwnicy polityczni. Cała ta sytuacja o której pisze "Inwestor?" jest prawdopodobnie zorganizowana przez zwolenników Andrzeja TW-Janek Racinowskiego żeby podważyć wiarygodność tego forum. Vcity już nigdy nie będzie prezentowało na tyle wysoki poziom by móc dyskutować czy dopuścimy do tego żeby caffe skończyło jak vcity to zależy tylko i wyłącznie od nas piszących.

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwól demokracja, że jako władza wyprowadę cię z błędu (chyba, że świadomie manipulujesz ?), który jest istotny w temacie "tych" 30%.

Nieruchomość, której wartość (przed opracowaniem dla niej planu) była na poziomie 100 tyś. zł, zbywasz w czasie, gdy ten plan już jest i wartość owej działki wynosi już np. 110 tyś zł, to gmina pobiera daninę 30% od różnicy pomiędzy cyt. wartościami działki ! Czyli 30% od 10 tyś. zł co daje wiadomo ile. Czy jest to dużo i dlaczego aż tyle w tej Gminie? Jest chyba różnica w interpretacji tego podatku, jaką ty przedstawiłeś.

Studzienki, drogi w mieście. Problem w tym, że zdecydowana większość ulic i dróg w Ińsku jest własnością Powiatu.

Chyba się orientujesz, że ustawa o finansach, nie pozwala wydatkować pieniędzy gminnych na zadania powiatowe. Powiat "łaskawie" przerzuca do naszego budżetu w 2012 roku 16.90,00 zł na sprzątanie tych ulic i chodników latem i zimą !!!. Jedynie co pozostaje to monity do powiatu i ewentualnie kosy na sztorc i do Stargardu na ul. Skarbową po kasę na remonty dróg a w szczególności tej w Ściennem.

Co do pozostałej treści twojego wywodu to generalnie wszystko rozbija się o kasę, której wiadomo ile jest !

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwól demokracja, że jako władza wyprowadę cię z błędu (chyba, że świadomie manipulujesz ?), który jest istotny w temacie "tych" 30%.

Nieruchomość, której wartość (przed opracowaniem dla niej planu) była na poziomie 100 tyś. zł, zbywasz w czasie, gdy ten plan już jest i wartość owej działki wynosi już np. 110 tyś zł, to gmina pobiera daninę 30% od różnicy pomiędzy cyt. wartościami działki ! Czyli 30% od 10 tyś. zł co daje wiadomo ile. Czy jest to dużo i dlaczego aż tyle w tej Gminie? Jest chyba różnica w interpretacji tego podatku, jaką ty przedstawiłeś.

Studzienki, drogi w mieście. Problem w tym, że zdecydowana większość ulic i dróg w Ińsku jest własnością Powiatu.

Chyba się orientujesz, że ustawa o finansach, nie pozwala wydatkować pieniędzy gminnych na zadania powiatowe. Powiat "łaskawie" przerzuca do naszego budżetu w 2012 roku 16.90,00 zł na sprzątanie tych ulic i chodników latem i zimą !!!. Jedynie co pozostaje to monity do powiatu i ewentualnie kosy na sztorc i do Stargardu na ul. Skarbową po kasę na remonty dróg a w szczególności tej w Ściennem.

Co do pozostałej treści twojego wywodu to generalnie wszystko rozbija się o kasę, której wiadomo ile jest !

Ty omówiłeś scenariusz jeżeli na danym obszarze istniał plan zagospodarowania przestrzennego a ja mówią o sytuacji gdy go wcześniej nie było. A skoro rozmawiamy już o tym podatku to wytłumacz mi i wszystkim czytającym dlaczego wybrano najwyższą stawkę a nie taką, która będzie niższa i pozwoli sprzedającemu a także kupującemu uniknąć zbędnego nabijania kosztów? Podobnie jest z poruszanymi przeze mnie studzienkami. Ośmieszasz siebie oraz urząd gminny. Tak samo się tłumaczycie na sesjach? Czemu gmina nie występuje z prośbą o dofinansowanie albo współfinansowanie remontu dróg w mieście. Taka możliwość zawsze istniała. Udostępnij chociaż jeden dokument poświadczający, że Urząd Miasta i Gminy Ińsko podjął próbę zrobienia coś z tą drogą?

Moje wpisy to nie wywody. To są fakty, których nie jesteś w stanie zbić w rzetelny sposób i tym samym uświadamiasz mnie jedynie, że mam rację w tym co piszę. Ponownie tłumaczysz, że stagnacja jest winą braku pieniędzy. Z ilu programów unijnych skorzystano od kiedy urząd burmistrza objął Andrzej TW-Janek Racinowski. Jeden a może dwa? Reprezentujesz nierzetelną i bierną władzę.

Odnośnik do odpowiedzi

No własnie dlaczego jest 30 % a nie mniej... Jak wy tak wszedzie musicie kasę zarabiać to dla mnie to nie jest argument. Czemu ja mam wiecej dopłacac bo wy jestescie głupakmi i nie umiecie pieniędzy zrobic dla gminy......

Skoro mu odpisales to ja tez moge wiedziec!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Kto pyta nie błądzi władzo ale ty widzę, że lubisz unikać odpowiedzi na pytania. Jak poziom pytania nie odpowiada to przeredaguje żebyś zrozumiał. Dlaczego ustanowiono najwyższą stawkę za podatek od wzrostu wartości nieruchomości? Oczywiście odpowiedź typu bo gminny budżet leży i kwiczy nie będzie satysfakcjonująca więc postaraj się trochę. Demokracja ładnie Ci odpowiedział na pytanie. Zaniemówiłeś czy faktycznie gość słusznie gminnych urzędników od głupków podsumował :lol: :lol: ? Gratuluję pomysłu na temat!

Odnośnik do odpowiedzi

Sam sobie odpowiedziałeś kontrast. Nie ma innej przyczyny .Przecież nie powiem, że te środki będą leżały na lokatach bankowych. Tyle tylko że budżet nie leży (może kwiczy ?), ale jest pod kontrolą. Czy to cię zadawala .........

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie możemy dopisać kolejny punkt na liście rzeczy źle wykonanych przez burmistrza. Dał 30% czyli maksymalną stawkę a mimo wszystko zysk z tego jest żaden. To jest kolejna porażka i to mocna. Poza tym skoro wiedziałeś ile dokładnie pieniędzy dostajecie na utrzymanie dróg w Ińsku to może rzucisz konkretnymi liczbami w kwestii tych 30%? Ile już gmina zdążyła tej daniny przytulić do kasy gminnej?

Odnośnik do odpowiedzi

Nic jeszcze nie dostali ,bo gdzie znaleźć kretyna na takie fanaberie władzy.Macie wszyscy rację, że "władza" unika odpowiedzi od wszystkich. Mój wpis o obowiązkowym robieniu uzbrojenia na terenach objętych planami to standard. U was niestety nie ma ludzi którzy walczą o swoje i to tylko tyle! Jak ludzie nie uwierzą, że do pewnych rzeczy mają święte prawo to taki "władza" będzie te banialuki tak bzdręgolił. Szanowna "władzo" nawet jak mi nie chcesz odpisać na wątku wyżej to pytam tutaj co ma wspólnego ustalenie w waszym planie 30% stawki od wzrostu wartości nieruchomości z tym co zrobiliście w ramach uzbrojenia tego terenu? Te stawki nawet 30% można żądać tylko w przypadku gdy gmina poniesie koszty nie zrobienia planu a w skutek jego uchwalenia uzbroi i zagwarantuje inwestorowi, że jak on kupi to gmina to zrobi bo plan takowe przewiduje i to bez względu na to czy teren jest gminny czy prywatny.No i tak w kółko ach szkoda gadać i szkoda czasu. Ty "władza" dobrze wiesz o co chodzi i jak oszukaliście mieszkańców i przyjezdnych i wszystkich inwestorów dlatego nikt do was nie przyjdzie. Tylko możesz się ślinką obejść na następne zyski.Codziennie w naszym radiu szczecin średnio co godzinę od samego rana leci coś takiego( ćwierkanie ptaszków) - mieszkania w pięknej okolicy nad pięknym jeziorem w Ińsku za 25000 tys./m.................Przecież ta firma jak nic zbankrutuje na tych samych reklamach!!!! Niestety nikt tych pięknych mieszkań w pięknej okolicy nie kupi! Dlaczego? Bo władza nie rozumie tego co ja piszę, że Ińsko swój żywot przegrało przez referendum.W sezonie tym który przyjdzie będzie jeszcze gorzej i wasi sklepikarze będą szli na dno!! Kiedy zrozumie to władza, mieszkańcy, lokalni mali przedsiębiorcy!!!????? Bo wszyscy dookoła zrozumieli, że Ińsko ginie śmiercią powstania żwirowni- koniec!!!!!! Ani 100% ani 30% was już nie uratuje.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyrywaj się tak szybko z dopisywaniem tego podatku jako porazka Urzędu. To jakie środki wpłyną do kasy Gminy, zależy od "ruchu" na rynku nieruchomości. Obecnie ten "ruch" jest malutki i nie tylko w Ińsku. Czy należało dawać maksymalną stawkę czyli 30 % ? Ja to krytykowałem,( w myśl starej zasady "jedz łyżką a nie chochlą), oczywiście w odpowiednim gronie, ale jest jak jest. Być może niebawem zostanie ona obniżona ?????

Ile z tego tytułu wpłynęło do budżetu - chyba niewiele dokładnie nie wiem, ale mogę wiedzieć !

Do gaga - nie denerwuj się z tą żwirownią. jeszcze jej nie ma i daleko do niej niż bliżej !!

Nit nikogo nie oszukał, każdy ma możliwość spokojnie żyć, pracować i inwestować w Ińsku. Nie znam przypadku aby Urząd powiedział komukolwiek, ze ty tutaj nie masz prawa bytu, bo nie podobasz sie burmistrzowi. Jeżeli jest inaczej to podaj przykład !!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...