Skocz do zawartości

co mają radni i przewodniczący do ukrycia???


Rekomendowane odpowiedzi

mieszkaniec
4 minuty temu, Caffe napisał:

Nie ma potrzeby obrazac kogokolwiek, ani obrażać sie na kogokolwiek. Potrzebny jest DIALOG. Góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek zawsze. 

Ładnie napisane, szkoda że nadaje się to wyłącznie do książki fantastycznej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ludzie niech Burmistrz w końcu się opanuje ,już załatwił szczepionki w kinie .To już niech szczepi w swoim biurze,i nie szczepi on sam .On już nie wie czego się czepić ma .Oszołomy już kultura się nie potrafja zajmować ,to teraz zrobili ośrodek szczepień .Niech Szczepka się sami i niech nikogo do tego nie namawiają ,ponieważ ludzie wiedzą gdzie znajdują się punkty szczepień.Burmistrzu rusz lepikiem i otwieraj stacje paliw.

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.07.2021 o 20:36, pawelnowicki napisał:

Sesja Rady Miejskiej w Ińsku XXIV/2021 z dnia 24.06.2021r. 

1. przez pierwsze 14 minut nie można w ogóle zrozumieć co kto mówi. Czym to jest spowodowane? czy jest to zamierzone działanie ??

2. Pan Radny Stanisław poprosił przewodniczącego o odczytanie listu od tej firmy co wozi piaski itp. - przewodniczący nie zrobił tego. Dlaczego?

Dlaczego jako mieszkaniec nie mogę się dowiedzieć co żwirownia ma do powiedzenia ze swojej strony ? Co takiego było w tym piśmie, że przewodniczący nie odczytał mimo formalnego wniosku ?? czy ma coś do ukrycia przed nami mieszkańcami ?

to jest jakaś kpina !

Oto jest odpowiedź. Po co ma jakieś listy czytać Kaczanowskiej jak marszałek nas jako władzy gminnej nie wysłuchał tylko rozporządza że Szczecina naszą gminną ziemią. Nie ma tu miejsca dla żwirowni. Brawo Panie Przewodniczący! Bo to tylko Pana zasługa. Liwak nawet pisma na czas nie wysłał.  Budowa domu w Gudowie trwa jest kasa na kolejne mieszkanie więc burakowi liwakowi i kupczynskiemu wisi dobro mieszkańców za to kieszenie mają głębokie. Dobrze że są tacy ludzie jeszcze jak Pan Szafran.

Screenshot_20210708-195046.jpg

Screenshot_20210708-195052.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Widzaly napisał:

Niech się przerzucą na pełne etapy burki do kina ,bo zamiast robić co do nich należy zajmują się kultura i szczepieniami .Kpią z wyborców.Oczywiscie kul z piwem.

Widzę że coraz to bardziej powszechne się staje. Dno....

Odnośnik do odpowiedzi

Równie dobrze moglibyśmy być na garnuszku gminy Węgorzyno bo najbliżej.Koszt utrzymania urzędników przewyższa ich dokonania ma rzecz gminy.Utrzymujemy stado darmozjadów nic nie wnoszących w rozwój gminy.Gdyby wszelkie opłaty i daniny obsługiwała inna gmina to mieszkańcy tylko by zyskali.Podobnie jak powiat powinien być w Łobzie bo bliżej i zapewne sprawniej załatwiało by się chociażby kwestie pojazdów czy pozwoleń na budowę.Zresztą czy mieszkańcy wogóle dostrzegają takie niuanse? Może trzeba być z zewnątrz aby dostrzec niebyt tej gminy jako zbytecznego organu władzy pasożytującej na biernej społeczności lokalnej? Wiadomo przecież że tzw.lokalny samorząd terytorialny ma się wyśmienicie. Tym bardziej że za nic się nie ponosi odpowiedzialności karnej.Żyć nie umierać toż to raj na ziemi.

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawiedliwy

Nie wierze w to co czytam. Mam nadzieje ze kilku debili nie reprezentuje calego Inska, ze mieszkancy to jednak inteligentni ludzie i widza ze cos tu smierdzi. Ktos oczekuje lapowek? Czy o co chodzi ze tak was boli d*** o ta zwirownie?? No naprawdę nie rozumiem. Moze ktos mi wytlumaczy ale tak uczciwie? Dla mnie sprawa jest prosta:

1. Kopalnia jest w Storkowie a nie w Insku (tak wiem, Storkowo to gmina Insko) ale:

A) soltys Storkowa z tego co wiem jest za tym aby byla zwirownia

B) ludzie z gminy maja tam prace

2. Zachowujecie sie jakby zwirownia co najmniej weszla na Inskie jezioro lub do lasu w Insku

3. Zwirownia tam jest od wieeeeeeelu lat i jakos nie widze aby w jakikolwiek sposob cos zniszczyla 

4. Firma ta sie chwali ile terenow zrekultywowali wiec pozniej zwirownia sama dba! O to aby tereny po wydobyciu piasku byly zalesione lub nawodnione wiec natura w zaden sposob nie traci

5. Firma ta jest jedna z glownych dzieki ktorym Insko ma podatki i wplywy! To dzieki nim moze sie rozwijac, brac dotacje unijne bo dzieki takim wplywom gmina zyje! Czy ktos tego nie rozumie? 

6. W calej Polsce sa setki roznych kopalni i chyba tylko w Insku tak sie srają wladze. 

7. Bioetanol wam nie pasuje, gryfskand swego czasu byl wrogiem nr 1,zwirownia teraz wrog nr 1. Co za kretynizm. Pozamykajcie wszystko i zabijcie dechami ta wies i wtedy bedzie pelny sukces! 

Gmina swiezo co miala komornika. Przegrywa procesy i naraza gmine na dlugi. Zwirownia nikomu od lat nie przeszkadza a jak sa jakies obiekcje to zawsze mozna sie jakos dogadac. Ale gmina potrzebuje takich firm i potrzebuje danin oraz podatkow. Zadna natura tu nie cierpi. Ktos ewidentnie albo zazdrosci albo... Oczekuje czegos wiecej! 

 

Mieszkancy obuddzcie sie. Nie dajcie zniszczyc gminy jakiemus szafranowi czy kupczynskiemu! 

Odnośnik do odpowiedzi

Ty wiesz o czym piszesz? Bo chyba tereny ci się pomyliły. Znalazł się mecenas żwirowni. Poszedł stąd ty kundlu do szczekania. Mieszkańcy dobrze wiedzą co to kopalnia widać po jednym przejeździe w dzisiejszą pogodę albo w bardzo suchą. Jesteś albo błotem obryzgany albo zakurzony o dziurach w drodze i rozpychaniu się wanienek na drodze nie wspomnę. Ale po co to pisać jak głupi nie zrozumie a mądry już dobrze wie co oznacza dla Ińska kopalnia. Poszli won z Kaczanowską i jej kopalnią. Brawo gmina!

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawiedliwy
2 godziny temu, wiesz napisał:

Ty wiesz o czym piszesz? Bo chyba tereny ci się pomyliły. Znalazł się mecenas żwirowni. Poszedł stąd ty kundlu do szczekania. Mieszkańcy dobrze wiedzą co to kopalnia widać po jednym przejeździe w dzisiejszą pogodę albo w bardzo suchą. Jesteś albo błotem obryzgany albo zakurzony o dziurach w drodze i rozpychaniu się wanienek na drodze nie wspomnę. Ale po co to pisać jak głupi nie zrozumie a mądry już dobrze wie co oznacza dla Ińska kopalnia. Poszli won z Kaczanowską i jej kopalnią. Brawo gmina!

Twoj poziom buractwa i bycia idiota siegnal zenitu. Jak wspomnialem wczesniej jezeli jest jakis problem to trzeba dogadywac sie z firma! Pewnie, co cie to obchodzi, brak ewentualnych przyplywow do gminy to nie twoja bezposrednio kasa wiec co tam bedziesz sie martwil. I nie jestem mecenasem/obronca konkretnie kruszyw tylko wszystkich zakladow w Insku! Bioetanolu i gryfskandu tez.! I jak beda kolejne to tez bede ich bronil! Trzeba myslec o gminie i o wszystkich! A nie o wlasnej du**e! A jak ci sie kurzy to na plaze tez nie chodz!

Odnośnik do odpowiedzi
do sprawiedliwego
Godzinę temu, Sprawiedliwy napisał:

Twoj poziom buractwa i bycia idiota siegnal zenitu. Jak wspomnialem wczesniej jezeli jest jakis problem to trzeba dogadywac sie z firma! Pewnie, co cie to obchodzi, brak ewentualnych przyplywow do gminy to nie twoja bezposrednio kasa wiec co tam bedziesz sie martwil. I nie jestem mecenasem/obronca konkretnie kruszyw tylko wszystkich zakladow w Insku! Bioetanolu i gryfskandu tez.! I jak beda kolejne to tez bede ich bronil! Trzeba myslec o gminie i o wszystkich! A nie o wlasnej du**e! A jak ci sie kurzy to na plaze tez nie chodz!

Spadaj baranie na drzewo. Znalazł się obrońca przemysłu od siedmiu boleści.

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawiedliwy
2 godziny temu, do sprawiedliwego napisał:

Spadaj baranie na drzewo. Znalazł się obrońca przemysłu od siedmiu boleści.

Ciekawe czy bez anonimowosci tez bys byl taki kozak. Nie bede dalej tego komentowal bo widze ze glownie kontratakuja tu wiesniaki i buraki wiejskie. Inteligentni ludzie rozmawiaja ze soba. Mam nadzieje ze pan Liwak oraz wiekszosc radnych naleza do nich i ze zalezy im na ogolnym dobru gminy a nie podlizaniu sie kilku osobom. W polityce jak w biznesie. Obojetnie jaka firma, obojetnie jaki temat - kamieniem spraw sie nie zalatwi. Skutek moze byc całkowicie odwrotny. Potrzebne sa rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy.. Na kazdy temat! I tego na koniec zycze rzadzacym w Insku. 

Odnośnik do odpowiedzi
specjalista
11 minut temu, Sprawiedliwy napisał:

Ciekawe czy bez anonimowosci tez bys byl taki kozak. Nie bede dalej tego komentowal bo widze ze glownie kontratakuja tu wiesniaki i buraki wiejskie. Inteligentni ludzie rozmawiaja ze soba. Mam nadzieje ze pan Liwak oraz wiekszosc radnych naleza do nich i ze zalezy im na ogolnym dobru gminy a nie podlizaniu sie kilku osobom. W polityce jak w biznesie. Obojetnie jaka firma, obojetnie jaki temat - kamieniem spraw sie nie zalatwi. Skutek moze byc całkowicie odwrotny. Potrzebne sa rozmowy, rozmowy i jeszcze raz rozmowy.. Na kazdy temat! I tego na koniec zycze rzadzacym w Insku. 

Ty niemoto niedorobiona! Wiesz gdzie leży IŃSKO!!!! W IPK, Natura 2000, same pomniki przyrody a ty kretynie chcesz żwirowni. Zajrzyj do tego orzeszka co tam masz pewnie wióry albo piasek ze żwirowni bo na pewno mózgu brak. Jak pomyślę że sto metrów od Storkowskiej żwirowni na którą RDOŚ się zgodził a na domki dla ludzi już nie jest pomyleniem z pomieszaniem. Ty zwykły po#jebie nie wiesz o czym mówisz. Nie po to są formy ochrony żeby robić w nich przemysł. To chore to ideologia ciotki wieży i spółki. Wypier papier cwelu.

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawiedliwy
Godzinę temu, specjalista napisał:

Ty niemoto niedorobiona! Wiesz gdzie leży IŃSKO!!!! W IPK, Natura 2000, same pomniki przyrody a ty kretynie chcesz żwirowni. Zajrzyj do tego orzeszka co tam masz pewnie wióry albo piasek ze żwirowni bo na pewno mózgu brak. Jak pomyślę że sto metrów od Storkowskiej żwirowni na którą RDOŚ się zgodził a na domki dla ludzi już nie jest pomyleniem z pomieszaniem. Ty zwykły po#jebie nie wiesz o czym mówisz. Nie po to są formy ochrony żeby robić w nich przemysł. To chore to ideologia ciotki wieży i spółki. Wypier papier cwelu

Piekny jezyk. Ciekawe czy Kupczynski to napisal??? Nie wiem, zglosze na policje, niech sprawdza. Przyroda2000, hmmm. Jak wspominalem zadna przyroda tam nie ucierpiala a tereny sa rekultywowane, ale czlowiek o twoim pokroju zapewne nie wie co to znaczy, no chyba ze jeszcze jedno piwko wypijesz to twoj orzeszek moze drgnie. Co do ciotki wiezy - ha ha ha. Smieszy mnie wasz bol d*py o nia. Zanim rzadzila to kopalnia juz byla od wielu lat. Ach... :) to prostactwo, zazdrosc, zawisc zgubi nasza biedna gmine. Pozdrawiam wszystkich hejterow ktorzy w 3 osoby probuja zrobic zamet ze to niby opinie wszystkich mieszkancow ha ha ha

Odnośnik do odpowiedzi
mieszkaniec
2 godziny temu, Sprawiedliwy napisał:

Piekny jezyk. Ciekawe czy Kupczynski to napisal??? Nie wiem, zglosze na policje, niech sprawdza. Przyroda2000, hmmm. Jak wspominalem zadna przyroda tam nie ucierpiala a tereny sa rekultywowane, ale czlowiek o twoim pokroju zapewne nie wie co to znaczy, no chyba ze jeszcze jedno piwko wypijesz to twoj orzeszek moze drgnie. Co do ciotki wiezy - ha ha ha. Smieszy mnie wasz bol d*py o nia. Zanim rzadzila to kopalnia juz byla od wielu lat. Ach... :) to prostactwo, zazdrosc, zawisc zgubi nasza biedna gmine. Pozdrawiam wszystkich hejterow ktorzy w 3 osoby probuja zrobic zamet ze to niby opinie wszystkich mieszkancow ha ha ha

W zasadzie to o co i z kim ty chcesz się bić teraz? Żwirownia dostała koncesję, teraz pozostało tylko uruchomienie wydobycia. Gmina nie ma już tutaj nic do gadania. Liwak, Kupczyński i Szafran, mając na sztandarach blokadę tego poronionego przedsięwzięcia tylko przyspieszyli jego powstanie.

To czego mieszkańcy nie wiedzą, bo się tym nie interesują myśląc, że ten problem ich nie dotyczy, to m.in.

- trasa wywozu, która nie została ograniczona do kierunku południowego. Skutek? Wywóz urobku może odbywać się przez centrum miasta. Dodam, że przy pełnym uruchomieniu kopalni mówimy o 400 kursach 20 tonowych pojazdów.

- ryzyko pogorszenia suszy hydrogeologicznej w naszym regionie. Od co najmniej 5 lat mamy w regionie suszę, skutki widać teraz kiedy nasiliły się deszcze. Ziemia nie jest w stanie zaabsorbować takich ilości wody czego skutkiem są lokalne podtopienia, wylewy w rzekach i inne niepożądane zjawiska.

- przychody dla gminy z tytułu kopalni są mocno przeszacowane. Kiedyś mówiono o  dodatkowym milionie do budżetu gminy. Z czasem ta kwota spadała do 800, 500, 400 i 300 tysięcy w skali rocznej. Ostatecznie, te wpływy będą się kształtowały na znikomym poziomie. 50 tysięcy w skali roku, w porywach 80-100 tysięcy, zakładając że w naszym regionie ruszą duże inwestycje infrastrukturalne. Starczy akurat na premie dla burmistrza i radnych.

- uruchomienie żwirowni na obszarze 30 ha nie jest celem ostatecznym. Obszar, który jest wyznaczony do wydobycia będzie sukcesywnie powiększany. Oznacza to, że docelowo obszar ponad 350 ha będzie przez dziesięciolecia wyłączony z możliwości osiedlania się w tym kierunku. Z planistycznego punktu widzenia to bardzo poważne faux pas.

- mówienie o rekultywacji to chwyt marketingowy. Te tereny będą biologicznie ubogie i jedyne rośliny, które utrzymają się w takich warunkach to trawy morskie i drzewa takie jak sosna i brzoza. Pomijam to, że przez duże złoża żwirowe teren, który teraz jest użytkowany rolniczo zamieni się w wielką dziurę (mamy tam przecież kilka milionów ton żwiru i piasku do wydobycia).

- zagrożenie w ruchu drogowym. To się rozumie samo przez się.

Tak więc nie wiem o czym chcesz tutaj jeszcze dyskutować. Czas na dyskusję już dawno minął. Teraz mieszkańcy będą mogli przyglądać się skutkom ich własnej indolencji.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Sprawiedliwy napisał:

Piekny jezyk. Ciekawe czy Kupczynski to napisal??? Nie wiem, zglosze na policje, niech sprawdza. Przyroda2000, hmmm. Jak wspominalem zadna przyroda tam nie ucierpiala a tereny sa rekultywowane, ale czlowiek o twoim pokroju zapewne nie wie co to znaczy, no chyba ze jeszcze jedno piwko wypijesz to twoj orzeszek moze drgnie. Co do ciotki wiezy - ha ha ha. Smieszy mnie wasz bol d*py o nia. Zanim rzadzila to kopalnia juz byla od wielu lat. Ach... :) to prostactwo, zazdrosc, zawisc zgubi nasza biedna gmine. Pozdrawiam wszystkich hejterow ktorzy w 3 osoby probuja zrobic zamet ze to niby opinie wszystkich mieszkancow ha ha ha

Najlepiej zamiast na policję weź blaszkę i p******#nij się w czaszkę.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, mieszkaniec napisał:

W zasadzie to o co i z kim ty chcesz się bić teraz? Żwirownia dostała koncesję, teraz pozostało tylko uruchomienie wydobycia. Gmina nie ma już tutaj nic do gadania. Liwak, Kupczyński i Szafran, mając na sztandarach blokadę tego poronionego przedsięwzięcia tylko przyspieszyli jego powstanie.

To czego mieszkańcy nie wiedzą, bo się tym nie interesują myśląc, że ten problem ich nie dotyczy, to m.in.

- trasa wywozu, która nie została ograniczona do kierunku południowego. Skutek? Wywóz urobku może odbywać się przez centrum miasta. Dodam, że przy pełnym uruchomieniu kopalni mówimy o 400 kursach 20 tonowych pojazdów.

- ryzyko pogorszenia suszy hydrogeologicznej w naszym regionie. Od co najmniej 5 lat mamy w regionie suszę, skutki widać teraz kiedy nasiliły się deszcze. Ziemia nie jest w stanie zaabsorbować takich ilości wody czego skutkiem są lokalne podtopienia, wylewy w rzekach i inne niepożądane zjawiska.

- przychody dla gminy z tytułu kopalni są mocno przeszacowane. Kiedyś mówiono o  dodatkowym milionie do budżetu gminy. Z czasem ta kwota spadała do 800, 500, 400 i 300 tysięcy w skali rocznej. Ostatecznie, te wpływy będą się kształtowały na znikomym poziomie. 50 tysięcy w skali roku, w porywach 80-100 tysięcy, zakładając że w naszym regionie ruszą duże inwestycje infrastrukturalne. Starczy akurat na premie dla burmistrza i radnych.

- uruchomienie żwirowni na obszarze 30 ha nie jest celem ostatecznym. Obszar, który jest wyznaczony do wydobycia będzie sukcesywnie powiększany. Oznacza to, że docelowo obszar ponad 350 ha będzie przez dziesięciolecia wyłączony z możliwości osiedlania się w tym kierunku. Z planistycznego punktu widzenia to bardzo poważne faux pas.

- mówienie o rekultywacji to chwyt marketingowy. Te tereny będą biologicznie ubogie i jedyne rośliny, które utrzymają się w takich warunkach to trawy morskie i drzewa takie jak sosna i brzoza. Pomijam to, że przez duże złoża żwirowe teren, który teraz jest użytkowany rolniczo zamieni się w wielką dziurę (mamy tam przecież kilka milionów ton żwiru i piasku do wydobycia).

- zagrożenie w ruchu drogowym. To się rozumie samo przez się.

Tak więc nie wiem o czym chcesz tutaj jeszcze dyskutować. Czas na dyskusję już dawno minął. Teraz mieszkańcy będą mogli przyglądać się skutkom ich własnej indolencji.

To wszystko prawda ale.Jest jeszcze ale.To że wieża z byłym pomagierem przeforsowała zapis w studium nie oznacza automatycznego uznania w ewentualnym p.z.p. ponieważ zmieniły się w między czasie warunki ochrony środowiska związane z przynależnością do EU. Powstanie oprócz IPK Natury 2000 oraz licznych terenów chronionych jako rezerwaty kwalifikuje sprawę do tzw. policji EU zajmującej się właśnie takimi sprawami gdzie pieniądz pokonuje środowisko.Wiadomym jest że klan żwirowni operuje budżetem o wiele większym niż gmina.Stąd wieża czerpała na swoje liczne imprezy w okresie rządzenia gminą.Ta sprawa zasługuje na interwencję M.Ś. i GDOŚ ponieważ RDOŚ z oddziałem w Koszalinie wydał pozytywną opinię środowiskową bezsprzecznie "kupioną" przez bogatą żwirownię. Nikt nie wnikał w badania wpływu na warunki aktualne (susze,ubytki wody w jeziorach,zanik bagien i itp.)"Nowe" badania wykonał sam zainteresowany czyli żwirownia. Jak myślicie?Płacąc za nie oczekiwał na wykazanie negatywnego wpływu na środowisko czy też na wykazanie że nic złego się nie stanie w gminie? Jak wiadomo pieniądz rządzi światem ale czyusi tak być? Gdyby obecnej władzy cokolwiek zależało by na rozwoju gminy to pojechała by do swojego guru  obecnie w Warszawie, kolegi Rzepy i z pozycji W-y zaatakowało by "układ" w woj.zavhodniopomorskim na czele z Geblewiczem.Jest jednak pewne ale? Kto brał a kto nie za taki stan sprawy.Ja wiem że na obszarach NATURY 2000 takie inwestycje w EU są ZABRONIONE I ŚCIGANE Z URZĘDU.Na lokalną społeczność nie ma co liczyć bo większość żwirownia ma w "kieszeni"...Rozum trzeba mieć a nie regenerować.

 

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pracuje w Storkowie i powiem wam ze mam gdzies wasze klotnie. Ta firma daje utrzymanie nie tylko wielu pracownikom ale tez ich rodzinom (jak kazdy pracodawca bo niejednokrotnie 1 osoba utrzymuje dom). I nie zamierzam teraz dojezdzac do pracy do Szczecina czy Stargardu. Opanujcie sie. Mam nadzieje ze gmina przegra na calej linii skoro ich nie obchodzi byt wielu rodzin. 

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Pracownik napisał:

A ja pracuje w Storkowie i powiem wam ze mam gdzies wasze klotnie. Ta firma daje utrzymanie nie tylko wielu pracownikom ale tez ich rodzinom (jak kazdy pracodawca bo niejednokrotnie 1 osoba utrzymuje dom). I nie zamierzam teraz dojezdzac do pracy do Szczecina czy Stargardu. Opanujcie sie. Mam nadzieje ze gmina przegra na calej linii skoro ich nie obchodzi byt wielu rodzin. 

Klakierem jesteś i nic więcej. Sprawa dotyczy zupełnie innego obrębu geodezyjnego. A ty, wielki pracownik z rodziną w Storkowie, boisz się o zatrudnienie w miejscu w którym nawet nie pracujesz. Wiesz jak się na takich jak ty mówi? Pożyteczny idiota :D

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, gość napisał:

Klakierem jesteś i nic więcej. Sprawa dotyczy zupełnie innego obrębu geodezyjnego. A ty, wielki pracownik z rodziną w Storkowie, boisz się o zatrudnienie w miejscu w którym nawet nie pracujesz. Wiesz jak się na takich jak ty mówi? Pożyteczny idiota :D

Nie zniżę sie do twojego poziomu. Mnie nie interesuje jaki rejon geodezyjny. Napisalem ogolnie. Spij zadowolony ze obrazasz innych ludzi. Badz jak reszta tutaj "wspanialych i kulturalnych" przedstawicieli jakze wspanialego grona Inska. 👍

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Pracownik napisał:

Nie zniżę sie do twojego poziomu. Mnie nie interesuje jaki rejon geodezyjny. Napisalem ogolnie. Spij zadowolony ze obrazasz innych ludzi. Badz jak reszta tutaj "wspanialych i kulturalnych" przedstawicieli jakze wspanialego grona Inska. 👍

Nie reprezentujesz żadnego poziomu bo jesteś durną tubą propagandową SKSM u. Skoro tam pracujesz to przecież musisz wiedzieć ile osób z gminy Ińsko tam pracuje i ile w końcu żwirownia płaci podatków do gminy. Nie wiesz? A no widzisz to dlatego nie wypowiadaj się i najpierw zapytaj u źródła czyli wielbionej kaczanowskiej. Ona ci powie jakie to wielkie zatrudnienia i zyski dla gminy. Odpowiem za nią.... rzucony ochłap dla psa ogryziona kość. Styl mordę i siedź cicho.

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Renata napisał:

To wszystko prawda ale.Jest jeszcze ale.To że wieża z byłym pomagierem przeforsowała zapis w studium nie oznacza automatycznego uznania w ewentualnym p.z.p. ponieważ zmieniły się w między czasie warunki ochrony środowiska związane z przynależnością do EU. Powstanie oprócz IPK Natury 2000 oraz licznych terenów chronionych jako rezerwaty kwalifikuje sprawę do tzw. policji EU zajmującej się właśnie takimi sprawami gdzie pieniądz pokonuje środowisko.Wiadomym jest że klan żwirowni operuje budżetem o wiele większym niż gmina.Stąd wieża czerpała na swoje liczne imprezy w okresie rządzenia gminą.Ta sprawa zasługuje na interwencję M.Ś. i GDOŚ ponieważ RDOŚ z oddziałem w Koszalinie wydał pozytywną opinię środowiskową bezsprzecznie "kupioną" przez bogatą żwirownię. Nikt nie wnikał w badania wpływu na warunki aktualne (susze,ubytki wody w jeziorach,zanik bagien i itp.)"Nowe" badania wykonał sam zainteresowany czyli żwirownia. Jak myślicie?Płacąc za nie oczekiwał na wykazanie negatywnego wpływu na środowisko czy też na wykazanie że nic złego się nie stanie w gminie? Jak wiadomo pieniądz rządzi światem ale czyusi tak być? Gdyby obecnej władzy cokolwiek zależało by na rozwoju gminy to pojechała by do swojego guru  obecnie w Warszawie, kolegi Rzepy i z pozycji W-y zaatakowało by "układ" w woj.zavhodniopomorskim na czele z Geblewiczem.Jest jednak pewne ale? Kto brał a kto nie za taki stan sprawy.Ja wiem że na obszarach NATURY 2000 takie inwestycje w EU są ZABRONIONE I ŚCIGANE Z URZĘDU.Na lokalną społeczność nie ma co liczyć bo większość żwirownia ma w "kieszeni"...Rozum trzeba mieć a nie regenerować.

 

A ja wierzę w odpowiednie służby,wszystko można sprawdzić i odkręcić przekręty.

Odnośnik do odpowiedzi

Zadne rozmowy i dyskusje na tym forum nie maja najmniejszego sensu. Zwykla patologia, chamstwo, buractwo. Az dziwie sie bo Kupczynski administruje to forum i ewidentnie forum jest nakierowane na jego cele. Na atak. Prowadzi wojne hybrydowa ze swoimi klakierami. Ale niech i Kupczynski pamieta i jego lizoduppy obrazajace innych na tym forum, ze nic i nikt nie jest bezkarny. Kwestia czasu...

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...