Skocz do zawartości

Wieża, Krycha i Marycha


Rekomendowane odpowiedzi

Kupujcie dzidy i ościenie.Całkiem niedługo będą we wsi Ińsko potrzebne żeby się wyżywić.

O tak przy tego typu dyskusji zostaje tylko to plus maczuga. Pierwotni też lubili dziury, bo zwierzyna tam wpadała. Coś w tym jest..

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tam drogi,ani ulicy.Była ścieżka dla roweżystów i pieszych,ale zaczęły tam jeździć ciężarówki. Mieszkańcy posesji przyległych do scieżki skarżyli się radnej,że im mury domu pękają,stąd zakaz ruchu.

Żeby był zakaz ruchu należy postawić znak z jednej i drugiej strony drogi albo z jednej jeżeli jest to jednokierunkowa a tu co mamy słupki z jednej a z drugiej nic żadnej informacji że się nie wyjedzie jak już się wjedzie co to ma być co to za bezprawie o co tu chodzi czy każdy burmistrz tego miasta może robić co mu się podoba

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.alfatv.pl.../insko/MAPA.pdf

Jak się powiększy to można zobaczyć że na planie zagospodarowania przestrzennego teren jest naniesiony jako droga czyli obowiązuje na niej prawo o ruchu drogowym co za tym idzie ktoś zamkną nielegalnie drogę a przepisy mówią że można ale trzeba spełnić wymogi dla tej drogi musi być przynajmniej uchwała rady a nie decyzja burmistrza

Pas drogowy drogi publicznej został zdefiniowany w ustawie z dnia 21 marca 1985 r.o drogach publicznych (Dz.U. z 2015r. poz. 460):

pas drogowy
-
wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu, a także urządzenia związane z potrzebami zarządzania drogą.

Zgodnie z w/w ustawą zajecie pasa drogowego na cele iezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg wymaga zezwolenia zarządcy drogi, w drodze decyzji administracyjnej.

Wyróżnia się cztery rodzaje zajęć pasa drogowego, w celach:

  1. prowadzenia robót w pasie drogowym;
  2. umieszczania w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego;
  3. umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;
  4. na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione w pkt 1-3.

pdfm.jpg Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 czerwca 2004 r.w sprawie określenia warunków udzielania zezwoleń na zajęcie pasa drogowego (Dz. U. z 2004r. Nr 140, poz. 1481)

Ad. 1. Prowadzenie robót w pasie drogowym

Prowadzenie robót w pasie drogowym jest poprzedzone:

  • uzyskaniem odpowieniej decyzji administracyjnej, zezwalajacej na zlokalizowanie w pasie drogowym urządzenia lub obiektu budowlanego, w szczególności:

    [*]uzgodnieniniem z zarządcą drogi, przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, projektu budowlanego obiektu lub urządzenia

    [*]uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy albo wykonywania robót budowlanych

Opłaty

Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu prowdzenia robót w pasie drogowym ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych zajętej powierzchni pasa drogowego, stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego i liczby dni zajmowania pasa drogowego, przy czym zajęcie pasa drogowego przez okres krótszy niż 24 godziny jest traktowane jak zajęcie pasa drogowego przez 1 dzień.

Awaryjne zajecie pasa drogowego

W przypadku konieczności usunięcia awarii urządzeń niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, a znajdujących się w pasie drogowym po zlokalizowaniu awarii prowadzący roboty niezwłocznie zawiadamia o tym zarządcę drogi i w porozumieniu z nim określa termin i powierzchnię zajętego pasa drogowego. Zarządca drogi określa, w drodze decyzji administracyjnej, warunki zajęcia pasa drogowego, oraz warunki jego przywrócenia do stanu poprzedniego, a także ustala wysokość opłaty. Zajmujący pas drogowy jest obowiązany zapewnić bezpieczne warunki ruchu i przywrócić pas do poprzedniego stanu użyteczności w określonym terminie. Za wejście w pas drogowy, o którym mowa w ust. 14, bez zawiadomienia zarządcy drogi, przekroczenie ustalonego terminu i powierzchni zajęcia pasa drogowego zarządca drogi wymierza karę pieniężną.

Ad. 2. Umieszczanie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego

Umieszczenie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej jest poprzedzone:

  • uzyskaniem odpowieniej decyzji administracyjnej, zezwalajacej na umieszczenie w pasie drogowym urządzeń niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego;
    http://drogipubliczn...-pasie-drogowym
  • uzgodnieniniem z zarządcą drogi, przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, projektu budowlanego obiektu lub urządzenia
  • uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy albo wykonywania robót budowlanych
  • uzsykaniem decyzji zezwalajacej na zajęcia pasa drogowego w celu prowadzenia robót w pasie drogowym opisanym w pkt. 1

Opłaty

Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy urządzenia i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego pobieranej za każdy rok umieszczenia urządzenia w pasie drogowym, przy czym za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim przez okres krótszy niż rok opłata obliczana jest proporcjonalnie do liczby dni umieszczenia urządzenia w pasie drogowym lub na drogowym obiekcie inżynierskim.

Ad. 3. Umieszczania w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam

Opłaty

Opłatę za zajęcie pasa drogowego w celu umieszczenia w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych powierzchni pasa drogowego zajętej przez rzut poziomy obiektu budowlanego albo powierzchni reklamy, liczby dni zajmowania pasa drogowego i stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego.

Ad. 4. Zajęcia pasa drogowego na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione w pkt 1-3

Opłaty

Opłatę za zajęcie pasa drogowego w prawach wyłączności ustala się jako iloczyn liczby metrów kwadratowych zajętej powierzchni pasa drogowego, stawki opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego i liczby dni zajmowania pasa drogowego, przy czym zajęcie pasa drogowego przez okres krótszy niż 24 godziny jest traktowane jak zajęcie pasa drogowego przez 1 dzień.

Wysokość opłat za zajęcie pasa drogowego

Kategoria drogi Organ ustalający wysokość opłaty Krajowa (rozporządzenie) Minister Infrastruktury Wojewódzka (uchwała) Sejmik Województwa Powiatowa (uchwała) Rada Powiatu Gminna (uchawała) Rada Gminy

pdfm.jpg - rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 lipca 2011 r. ( Dz. U. nr 148 , poz. 886 z późn. zm.) w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg, których zarządcą jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad

Przy ustalaniu stawek za zajęcie pasa drogowego, uwzględnia się:

  1. kategorię drogi, której pas drogowy zostaje zajęty;
  2. rodzaj elementu zajętego pasa drogowego;
  3. procentową wielkość zajmowanej szerokości jezdni;
  4. rodzaj zajęcia pasa drogowego;
  5. rodzaj urządzenia lub obiektu budowlanego umieszczonego w pasie drogowym.

Maksymalna stawka za zajęcie pasa drogowego

  • prowadzenie robót w pasie drogowym;
  • umieszczanie w pasie drogowym obiektów budowlanych niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego oraz reklam;
  • zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności w celach innych niż wymienione
  • Droga Krajowa- maksymalnie 10 zł/ dzień (0,20 zł dla obiektów i urządzeń infrastruktury telekomuniacyjnej;
  • Droga Wojewódzka, Powiatowa i Gminna - maksymalnie 10 zł/ dzień
  • umieszczanie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego
  • Droga Krajowa- maksymalnie 200zł/ dzień (20 zł dla obiektów i urządzeń infrastruktury telekomuniacyjnej)
  • Droga Wojewódzka, Powiatowa i Gminna- maksymalnie 200 zł/ dzień

Kara za zajecie pasa drogowego bez zezwolenia

Zarządca drogi wymierza w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną w wysokości 10-krotności ustalonej opłaty za zajecie pasa drogowego za zajęcie pasa:

  1. bez zezwolenia zarządcy drogi,
  2. z przekroczeniem terminu zajęcia określonego w zezwoleniu zarządcy drogi,
  3. o powierzchni większej niż określona w zezwoleniu zarządcy drogi

Termin uiszczenia kary wynosi 14 dni od dnia, w którym decyzja ustalająca ich wysokość stała się ostateczna.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tę wykładnie zrobił i zamieścił Procyk dla Racinowskiego .Jeśli tak jest to bezprawia nie można stosować.Faktycznie że z tej strony gdzie są te słupki a ni z drugiej nie ma żadnych znaków.Można od strony Deca się za daleko zapchać .Jak ma myśleć nauczyciel skoro urzędnik odpowiedzialny za te sprawy tak mu podpowiedział,chyba że ten Szafran ,on nie raz ma takie pomysły.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tę wykładnie zrobił i zamieścił Procyk dla Racinowskiego .Jeśli tak jest to bezprawia nie można stosować.Faktycznie że z tej strony gdzie są te słupki a ni z drugiej nie ma żadnych znaków.Można od strony Deca się za daleko zapchać .Jak ma myśleć nauczyciel skoro urzędnik odpowiedzialny za te sprawy tak mu podpowiedział,chyba że ten Szafran ,on nie raz ma takie pomysły.

Proponuję postawić szlaban na początku Ińska i na końcu i ostatni niech zgasi światło :D Koło tego deca to ciągle coś! Zrobić wreszcie porządek podjąć męską decyzję i po kłopocie.

Odnośnik do odpowiedzi

rajca


Napisano dziś, 12:28

snapback.pngUżytkownik Olo dnia 11 kwiecień 2015 - 11:59 napisał

Rajco oszczędź mi tych głupot. Nie przeskakuj z kwiatka na kwiatek. Mnie nie musisz mydlić oczu jak Włodkowi. Wodzisz go za nos jak pieska na smyczy. Czas pokaże jaki jesteś TY i co będzie w niedalekiej przyszłości. Mnie głowa o nic nie boli. Ale będzie gorąco i to już niedługo...............

Olo jak coś nie pasuje do Twoich tez i zasłyszanych wieści, to się bardzo denerwujesz ! Jest już piąty miesiąc po wyborach z nowym burmistrzem a żwirowni (jak przewidywałeś ?) nie ma i przy tym składzie Rady nie będzie !

Zasłyszane wieści z Suchania i okolic co do przeszłego dyrektora szkoły, też się nie sprawdzają,bo.....konkursu w tym roku szkolnym też nie będzie. Ale się nie denerwuj, może któraś z twoich pozytywnych przepowiedni dla Gminy, się spełni !!

Wszystko się sprawdzi. Poczekamy do 23 i to będzie pierwsza moja sprawdzona wiedza. I konkurs będzie jak przyjdzie pora te się nie boj kłamco wyborczy jak twoje całe Insko Razem. Do maja też już nie długo a zmiany tuż tuż oczywiście dla mieszkańców na gorsze.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko się sprawdzi. Poczekamy do 23 i to będzie pierwsza moja sprawdzona wiedza. I konkurs będzie jak przyjdzie pora te się nie boj kłamco wyborczy jak twoje całe Insko Razem. Do maja też już nie długo a zmiany tuż tuż oczywiście dla mieszkańców na gorsze.

Kłamca rajca już nie raz wrenzolił teraz też to robi. Masz rację oni coś knuja tylko co?

Odnośnik do odpowiedzi

2e9eab94918e6e91699e7c83e96b84f9.png

To jest pierwsze kłamstwo "rajcy".

ce621d17b7433fcf70641b2a68bcda70.png

A to kłamstwo "wiem" . Dzisiaj już obaj tak nie twierdzą.

Czyli jednak Olo górą. 23 tego miesiąca nie wyjdzie nic może przez rok też nie wyjdzie a najlepiej bedzie jak im już nic nie wyjdzie hłe hłe hłe.

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jednak Olo górą. 23 tego miesiąca nie wyjdzie nic może przez rok też nie wyjdzie a najlepiej bedzie jak im już nic nie wyjdzie hłe hłe hłe.

To nie Olo górą tylko wieża i racin. Znów wypiórkowali głupia opozycję. Ktoś tu pisał wcześniej że było jakieś spotkanie w gminie z grzesiakiem i spółką to znaczy że coś im obiecali i dlatego cicho sza udaja że nic nie było. Przecież ludzie koło gminy chodzą i widzą. Mazurek tam był na 100% bo ja go widziałem. Może "rajca" albo "wiem" puszczą bąka.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie Olo górą tylko wieża i racin. Znów wypiórkowali głupia opozycję. Ktoś tu pisał wcześniej że było jakieś spotkanie w gminie z grzesiakiem i spółką to znaczy że coś im obiecali i dlatego cicho sza udaja że nic nie było. Przecież ludzie koło gminy chodzą i widzą. Mazurek tam był na 100% bo ja go widziałem. Może "rajca" albo "wiem" puszczą bąka.

I potem się okaże ,że za Ińsko Razem stoi dawna paczka Racina czyli IFS czyli Ińska Fala Skurczybyków. Nic nie szkodzi wrócimy do ich nazwisk i gęb.Co się odwlecze, to nie uciecze? Prawda TW"Janek: i Atamanie? O reszcie też napiszemy.Ludzie muszą wrócić pamięcią do tamtej kliki. Nie ma wątpliwości,że obaj chętnie wrócą do bezradnych, chociażby po to, aby mieszać.teraz dostaną wsparcie komuszki wieży.Bo to ich dawna wspólna idea.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie Olo górą tylko wieża i racin. Znów wypiórkowali głupia opozycję. Ktoś tu pisał wcześniej że było jakieś spotkanie w gminie z grzesiakiem i spółką to znaczy że coś im obiecali i dlatego cicho sza udaja że nic nie było. Przecież ludzie koło gminy chodzą i widzą. Mazurek tam był na 100% bo ja go widziałem. Może "rajca" albo "wiem" puszczą bąka.

Ja też widziałam w piątek byli u ślimaka. Grzesiak, dwie baby i jeszcze jakiś chudzielec z kopalni.A od gminy Liwak, Michał, Mazurek i Szafran.

Pewno sprzedali wyborcze obietnice, małpy jedne.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też widziałam w piątek byli u ślimaka. Grzesiak, dwie baby i jeszcze jakiś chudzielec z kopalni.A od gminy Liwak, Michał, Mazurek i Szafran.

Pewno sprzedali wyborcze obietnice, małpy jedne.

Była też księgowa i kasjerka z dużą teczką. Wszystkim wypłacili pomalu kupę szmalu.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też widziałam w piątek byli u ślimaka. Grzesiak, dwie baby i jeszcze jakiś chudzielec z kopalni.A od gminy Liwak, Michał, Mazurek i Szafran.

Pewno sprzedali wyborcze obietnice, małpy jedne.

To już wiadomo kto przehandluje gminę.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też widziałam w piątek byli u ślimaka. Grzesiak, dwie baby i jeszcze jakiś chudzielec z kopalni.A od gminy Liwak, Michał, Mazurek i Szafran.

Pewno sprzedali wyborcze obietnice, małpy jedne.

Można się teraz domyślać kto to jest "rajca" i "wiem" ha ha ha a to nicponie tak szafować cierpliwością wyborców. Panowie przyjdzie czas zapłaty i to już niedługoooooooo ha ha ha

Odnośnik do odpowiedzi

Można się teraz domyślać kto to jest "rajca" i "wiem" ha ha ha a to nicponie tak szafować cierpliwością wyborców. Panowie przyjdzie czas zapłaty i to już niedługoooooooo ha ha ha

Jeszcze tylko 3 i pół roku...

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...