Skocz do zawartości

Plan zadań dla Natura 2000 Ostoja Ińska


ja też mogę przyjść?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mieszkańcy mieli zgłosić swój udział jak termin był do 4 października a na stronie bip ukazała się wiedza dopiero 8. Co to w ogóle jest????? Co to za nowe szwindle rdoś i burmistrza!!!Opozycja coś o tym wie? Bo na stronie portalu też nic nie ma. Tam jeszcze psy tyłkami szczekają. Co za wiocha. No w końcu wie ktoś kiedy to spotkanie jest albo czy może już było? Niech ten michałek przyjdzie do mnie przed wyborami już ja mu klamkę pokażę.

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkańcy się nie liczą. Mieli już swoje pięć minut i pokazali co potrafią teraz kolej na naszą władzę i Burmistrza. Krzykaczy nie potrzebujemy. Teraz będą debatować fachowcy i tyle na ten temat. Spotkanie i owszem odbędzie się 11.10. 2013 o godz. 10 w sali posiedzeń Rady Gminy jak zawsze zresztą.Czegoś sobie jescze państwo życzą?

Odnośnik do odpowiedzi
Przeczytaj ze zrozumieniem

Jak mieszkańcy mieli zgłosić swój udział jak termin był do 4 października a na stronie bip ukazała się wiedza dopiero 8. Co to w ogóle jest????? Co to za nowe szwindle rdoś i burmistrza!!!Opozycja coś o tym wie? Bo na stronie portalu też nic nie ma. Tam jeszcze psy tyłkami szczekają. Co za wiocha. No w końcu wie ktoś kiedy to spotkanie jest albo czy może już było? Niech ten michałek przyjdzie do mnie przed wyborami już ja mu klamkę pokażę.

Jak mieszkańcy mieli zgłosić swój udział jak termin był do 4 października a na stronie bip ukazała się wiedza dopiero 8. Co to w ogóle jest????? Co to za nowe szwindle rdoś i burmistrza!!!Opozycja coś o tym wie? Bo na stronie portalu też nic nie ma. Tam jeszcze psy tyłkami szczekają. Co za wiocha. No w końcu wie ktoś kiedy to spotkanie jest albo czy może już było? Niech ten michałek przyjdzie do mnie przed wyborami już ja mu klamkę pokażę.

Przeczytaj sobie dokładnie "Zaproszenie". Nie jeasteś na to spotkanie zaproszony. Są wyszczególnione instytucje,które są zapraszane.

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj sobie dokładnie "Zaproszenie". Nie jeasteś na to spotkanie zaproszony. Są wyszczególnione instytucje,które są zapraszane.

Czyli reszta gawiedzi się nie liczy. Koniec kropka ha ha ha to nas potraktowali jak piąte koło u woza hłe hłe. Można wiedzieć kto tak zapraszał i na czyją to prośbę ten spęd>

Odnośnik do odpowiedzi
czytaj ze zrozumieniem

Czyli reszta gawiedzi się nie liczy. Koniec kropka ha ha ha to nas potraktowali jak piąte koło u woza hłe hłe. Można wiedzieć kto tak zapraszał i na czyją to prośbę ten spęd>

Z czytaniem masz kłopot. W nagłówku jest organizator:Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska

Odnośnik do odpowiedzi

A co to zmienia tak czy siak ludzi czyli mieszkańców olali i tyle. mam rozumieć, że dyrektor kazał burkowi dwa dni przed spotkaniem podać komunikat że takie się odbędzie. Coś mi tu śmierdzi a ty jak tak czytasz ze zrozumieniem to może podałbyś więcej szczegółów a nie wytykał błędy komuś taki sam buraku jak twój burek.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności wszystkich zarówno zwolenników jak i przeciwników obecnie rządzących. Postaram się od dziś pisywac na caffe coraz częściej. Co do spotkań z RDOŚ to pierwsze odbyło się w lipcu bądź w sierpniu w Reczu, w którym uczestniczyłem. Po spotkaniu każdy mógł wypełnić specjalnie przygotowane przez RDOŚ druki aby przystąpić do ZWL czyli Zespołu Współpracy Lokalnej. Każdy kto taki druk wypełnił otrzymał pismo z informacją o spotkaniach oraz materiały na spotkanie drogą mailową. Jednakże odniosę się do wpisu radnego, który kompletnie obnaża ignorację w stosunku do społeczności lokalnej jaką pokazuje IFS. Otóż drogi radny MIESZKAŃCY liczą się bardziej niż wy. Na pierwszym spotkaniu obecny był tylko jeden radny opozycyjny do was co pokazuje brak zainteresowania ze strony klubu IFS tą sprawą, a po drugi w piśmie, które ja otrzymałem, a kórego treści na stronie www.insko.pl nie ujawniono po za terminami spotkani jasno jest napisane:

"Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką sporządzonych dokumentów, w tym przedewszystkim przedstawicieli organów administracji samorządowej, terenowych organów administracji rządowej, właścicieli i użytkowników gruntów rolnych, leśnych oraz wód, jak również właścicieli nieruchomości, w obrębie których występują przedmioty ochrony obszarów Natura 2000"

Myślę, że każdy kto przyjdzie na to spotkanie nie zostanie wyproszony, problem polega na tym, że o godzinie 10 rano nie każdy może ponieważ większość pracuje i tu popełniony został błąd ponieważ można było to zorganizowac w godzinach popołudniwych.

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu widać profesjonalizm. Witaj Michał a tym wszystkim co na Ciebie i po Tobie jechali niech gul skacze. Jeden wpis a ile wiedzy od razu. Ty wielki "radny" nie potrafiłeś napisać zrozumiałym językiem ani ten "czytający ze zrozumieniem". Co to jednak znaczy "młody w dyskusji" świeża krew to świeża.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał na blogu opisał dzisiejsze spotkanie w sprawie ostoja ińska. Nie ma co żenujące spostrzeżenia. Jeśli tak ma to wszystko wyglądać to żwirownia swoje przeforsuje.

Widzę, że zainteresowanie z******** a przecież ten plan dotyczy WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW. Nie mam racji mówiąc- gówniana władza i gówniane społeczeństwo.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

http://bip.gdos.gov....Natura_2000.pdf

A jak to się odbywa w tej gminie, gdzie radni i burmistrz wiedzą lepiej niż mieszkańcy. I mieli czelność do namawiania a wręcz straszenia w sprawie udziału w referendum? Mam tu tylko mały skrawek działki a na odległość śmierdzi układami i to sięgającymi dalej niż gmina Ińsko. Śmierdzi w starostwie stargardzkim i organach władzy ze Szczecina. Jednym słowem pieniądz nie śmierdzi....

Odnośnik do odpowiedzi

Plany zadań ochronnych

Autor: Departament Informacji o Środowisku, Data utworzenia: 04.11.2010 0:00:00, Data modyfikacji: 05.02.2013 12:46:40

Plany zadań ochronnych sporządza się i realizuje dla obszarów Natura 2000. Dokument powstaje w ciągu 6 lat od ustanowienia obszaru specjalnej ochrony ptaków lub zatwierdzenia przez Komisję Europejską obszaru mającego znaczenie dla Wspólnoty. Plan zadań ochronnych można sporządzać także dla obszaru zaproponowanego Komisji Europejskiej, jako obszar mający znaczenie dla Wspólnoty. Planu nie sporządza się dla obszaru Natura 2000 lub jego części, dla którego ustanowiono plan ochrony, lub który pokrywa się z krajową formą ochrony przyrody albo obszarem będącym w zarządzie nadleśnictwa, których dokumenty planistyczne uwzględniają zakres planu zadań ochronnych, a także znajdującego się na obszarach morskich.

Projekt planu sporządza sprawujący nadzór nad obszarem (zwykle Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska, niekiedy Dyrektor Parku Narodowego). W procedurze tej konieczny jest udział osób i podmiotów prowadzących działalność w obrębie siedlisk przyrodniczych i siedlisk gatunków, dla których ochrony wyznaczono obszar Natura 2000, a także możliwość wnoszenia uwag i wniosków ze strony ogółu społeczeństwa.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska ustanawia plan na okres 10 lat, w drodze aktu prawa miejscowego w formie zarządzenia, kierując się koniecznością utrzymania i przywracania do właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony wyznaczono obszar Natura 2000. Plan zadań ochronnych może być zmieniony, jeżeli wynika to z potrzeb ochrony tych siedlisk przyrodniczych lub gatunków roślin i zwierząt.

Planowanie ochrony dla obszaru Natura 2000 lub jego części może być pogłębione przez sporządzenie bardziej szczegółowego planu ochrony.

Plan zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 zawiera:

  • opis granic obszaru i mapę obszaru Natura 2000,
  • identyfikację istniejących i potencjalnych zagrożeń dla zachowania właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt i ich siedlisk będących przedmiotami ochrony,
  • cele działań ochronnych,
  • określenie działań ochronnych ze wskazaniem podmiotów odpowiedzialnych za ich wykonanie i obszarów ich wdrażania, w tym w szczególności działań dotyczących: ochrony czynnej siedlisk przyrodniczych, gatunków roślin i zwierząt oraz ich siedlisk; monitoringu stanu przedmiotów ochrony oraz monitoringu realizacji celów; uzupełnienia stanu wiedzy o przedmiotach ochrony i uwarunkowaniach ich ochrony,
  • wskazania do zmian w istniejących studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, planach zagospodarowania przestrzennego województw oraz planach zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych, morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej dotyczące eliminacji lub ograniczenia zagrożeń wewnętrznych lub zewnętrznych, jeżeli są niezbędne dla utrzymania lub odtworzenia właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin i zwierząt, dla których ochrony wyznaczono obszar Natura 2000,
  • wskazanie terminu sporządzenia, w razie potrzeby, planu ochrony dla części lub całości obszaru.

Szczegółowy tryb sporządzania i zakres prac określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 17 lutego 2010 r. w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186, z późn. zm.).

Projekty planów zadań ochronnych i wydawane na ich podstawie projekty zarządzeń w sprawie ustanowienia planów zadań ochronnych, opracowywane w ramach projektu POIS.05.03.00-00-186/09 pn. „Opracowanie planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 na obszarze Polski",

są zamieszczane na platformie informacyjno - komunikacyjnej (PIK). Narzędzie umożliwia wspólną, zdalną pracę podczas tworzenia tych dokumentów osobom i instytucjom, które mogą wpływać lub na których działalność ma wpływ obszar Natura 2000. Ponadto, daje zainteresowanym podmiotom możliwość wniesienia uwag lub wniosków do tych dokumentów, które aktualnie poddawane są konsultacjom społecznym, wynikającym z art. 28 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

W sprawie Ostoi Ińskiej w ramach Natury 2000 chyba liczenie dat im się całkowicie pomieszało.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...