Skocz do zawartości

Co chciałbym/chciałabym zmienić w Ińsku II


Rekomendowane odpowiedzi

Ile razy tutaj na forum można było zapoznać się z pomysłami mieszkańców to nie chce mi się wspominać. A teraz jakiś kawazmlekiem poczuł się do tego żeby spełniać się społecznie i ja mam to samo robić?

Jak nasi samorządowcy by byli chociaż trochę odpowiedzialni to by przefiltrowali to co się nadaje do zrobienia w gminie i by to po prostu zrobili.

Dlatego też parzykawa niech zasuwa na sesje i sobie z radnymi podyskutuje, to odpowiednie dla niego towarzycho
Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

On po prostu myśli, że jak ktoś ma pomysł na realizację jakieś przedsięwzięcia to zaraz mu wszyscy rozwiną czerwony dywan. Tak niestety nie jest. W tej gminie nie raz były omawiane świetne pomysły ale nic nie przeszło bo w gminie słyszy się, że nie ma na coś pieniędzy a ludzie nie mają tutaj możliwości nawet żeby otrzymać fachową pomoc przy otrzymywaniu środków unijnych. Bo kto niby miałby tej pomocy udzielić, El Paluch?

Odnośnik do odpowiedzi

Ile razy tutaj na forum można było zapoznać się z pomysłami mieszkańców to nie chce mi się wspominać. A teraz jakiś kawazmlekiem poczuł się do tego żeby spełniać się społecznie i ja mam to samo robić?

Jak nasi samorządowcy by byli chociaż trochę odpowiedzialni to by przefiltrowali to co się nadaje do zrobienia w gminie i by to po prostu zrobili.

- ten 'jakiś' kawazmlekiem też ma prawo głosu. I jak każdy mieszkaniec, zasługuje na odrobinę szacunku.

Odnośnik do odpowiedzi

- ten 'jakiś' kawazmlekiem też ma prawo głosu. I jak każdy mieszkaniec, zasługuje na odrobinę szacunku.

kawazmlekiem,tutaj nie da się porozumiewać i informować w cywilizowany sposób.Można jedynie otrzymać wiązankę wyzwisk. Szkoda prądu.

Odnośnik do odpowiedzi

kawazmlekiem,tutaj nie da się porozumiewać i informować w cywilizowany sposób.Można jedynie otrzymać wiązankę wyzwisk. Szkoda prądu.

Rzeczywiście dobrało się tu dwóch takich co ukradli księżyc.......................

Nie było was obu jak toczył się bój o ważne sprawy mieszkańców a teraz uzurpuje sobie jeden z drugim prawo do dyskusji.....................

Szkoda prądu dla was złamasy. Chociaż jak dla mnie to ta sama osoba...............

Innych oskarża a sam się panoszy.........................

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym chciał zmienić obecną władzę, opozycję i potencjalnych kandydatów do władzy, to też się liczy jako pomysł?

Pomysł powinien zawierać tzw. zdrowy rozsądek. Warto zastanowić się nad tym,czy zmieniając obecnie rządzących na innych,ci inni będą bardziej użyteczni ińskiemu społeczeństwu.Należy personalnie określić następnych kandydatów i uzasadnić dlaczego powinna być taka zmiana.Czasem i takie pomysły liczą się.

Odnośnik do odpowiedzi

Posłuchajcie, dlaczego po prostu nie porozmawiamy tutaj ...na spokojnie?

Temat jest 'lekki', luźny i taki powinien być. Władzy, zawiedzionym nadziejom poświęcone są inne tematy i niech tak zostanie. Nie pcham się do polityki, nie lubię jej i zostawiam ją innym- jak większość z Was tak naprawdę.

Leży mi jednak na wątrobie to co się z Ińskiem dzieje a co mogłoby się dziać. Chcę wyrażać moje opinie tutaj, i zachęcam innych do tego, bo wiem- że to co napiszemy w końcu dotrze tam gdzie ma dotrzeć. Każdy z nas ma inne, odmienne zdania w pewnych kwestiach, pomysły, spostrzeżenia, uwagi i chyba właśnie o to chodzi- by widzieć, dostrzegać więcej, szerzej. Możemy się tymi pomysłami podzielić i wspólnie zrobić coś dla miasteczka. Do następnych wyborów mamy tylko ...narzekać na władzę? My też ją tworzymy! Tak naprawdę to my ją właśnie mamy- bo to my rozdamy nasze głosy. Naprawdę, szczerze Was zachęcam do dyskusji.

Moim zdaniem, po prostu, nie można dać Ińsku szansy rozwoju planując jedynie większe inwestycje czy szukając potencjalnego sponsora, inwestora. Na każdą następną władzę też nie ma co liczyć- każda następna bardziej jest zwykle pochłonięta niedokończonymi albo spapranymi sprawami poprzedników.

Każdy dziś każdego sprawdza- prawo zbierania opinii publicznej w celu określenia potencjalnego 'klienta'. Jeśli sprawdza się dłużnika poprzez np. Facebook i widzi się, że rozbija się po świecie wklejając zdjęcia z kolejnych urlopów, obwożąc się nowym, drogim autem- nie ma mowy o umorzeniu długu :)

Zmierzam do tego, że potencjalny inwestor dokładnie prześledzi choćby 'internetowy obraz Ińska', i jeśli nie znajdzie nic poza narzekanie, plucie ... nie wyda tu nawet grosza. Nie dbamy o promocję Ińska.

...ale nie mamy czego promować.

Zastanówmy się, przemyślmy, weźmy pod uwagę walory miasteczka, oceńmy jego realne możliwości na dzień dzisiejszy, wyciągnijmy wnioski.

Postawienie tu nawet *****HOTELu niczego nie zmieni. Potencjalny klient będzie szukał nie tylko czystego jeziora ale i innych atrakcji. My tu nie mamy solidnej bazy wypoczynkowej; nie mamy atrakcyjnych, pomysłowo zorganizowanych i przeprowadzanych imprez, które mogłyby przyciągać ludzi- aby nas odkryli, zostali na dłużej, wracali ciągnąc za sobą przyjaciół.

Żadne z nadmorskich czy też warmińsko- mazurskich miasteczek nie zaczynało od kompleksu hoteli czy innych, wielkich inwestycji. Kiedyś i Ińsko miało swoje 5 minut na to aby dziś można było spijać kremówkę ... tylko popełniono szereg potężnych błędów i nie jest to głównie kopalnia czy spalarnia. Kompletnie zapomniano o naszych polach namiotowych, właściwie kartach przetargowych Ińska. Dziś moglibyśmy stawać do konkursów, nawet europejskich- bo ludzie cenią sobie 'tani' wypoczynek na łonie natury, ale i w przyzwoitych warunkach.

O Ińsku ludzie jeszcze pamiętają, kojarzą nazwę naszego miasteczka z czystym jeziorem, polem biwakowym i Rybką. Zróbmy coś, póki jeszcze nie jest zbyt późno! Wymyślmy jakiś sposób na promocję tej gminy, na to by wypromowaćw regionie, zacząć ściągać tu ludzi.

Niech się zajmie tym ktoś kompetentny, niech ktoś stworzy jakiś specjalny 'sztab' ludzi z pomysłami, wyobraźnią.

Mam nadzieję, że inni np. forumowicze dołączą się - rzucimy Wam pomysły, przeanalizujemy je, pomożemy sobie nawzajem, wspólnie po-drążymy gdzie szukać sponsorów.

Jeśli naprawdę uważacie, że bujam w obłokach... ok- zamilknę.

Odnośnik do odpowiedzi
:)

Zmierzam do tego, że potencjalny inwestor dokładnie prześledzi choćby 'internetowy obraz Ińska', i jeśli nie znajdzie nic poza narzekanie, plucie ... nie wyda tu nawet grosza. Nie dbamy o promocję Ińska.

To dziura zabita dechami i tak powinna być nazywana przez turystów a mieszkańcy przenieśli się do wsi Ińsko.

Odnośnik do odpowiedzi

Decyzja o lokalizacji farmy wiatrowej nie musi być zgodna ze studium

Przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie wprowadzają obowiązku zgodności decyzji o warunkach zabudowy z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

No to inwestorzy do dzieła, gmina liczy na Was i Wasze pieniądze, co tam park i Natura 2000.Olać ekologów.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja chcę żeby na plaży zakazano grillować i wjeżdżać samochodami pod nos leżącemu plażowiczowi. Nie widziałam policji przez cały dzień odpoczynku. Można zgłupieć i się wściec po co komu taki odpoczynek. Są tu jakieś władze??? Śmieci aż się kosze przesypują z ubikacji nie da się skorzystać jednym słowo syf dla hołoty. O wodzie nie wspomnę bo tam dopiero bogactwo śmietnika!!! Widać, że to nie tegoroczne tylko wcześniejsze to jak przygotowano akwen do sezonu???Takie jezioro piękne na takie bezmyślne zatracenie.SZKODA.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Ja jako turystka bym chciała żeby w Ińsku na plaży nie serwowano mi kebaba czy tortilli zarobionej na wodzie z publicznego wychodka. Gość latał między kocykami i wiadrami nosił wodę a potem ustawiały się kolejki dzieci po takie toaletowe żarcie. Pytam Burmistrza i Sanepid jako to jest możliwe. Ja tu o cenie nawet nie mówię i nie wspominam. Ciekawe czy dzieci lub wnuki Pana Burmistrza takie smakołyki kupują bo może gdyby takowe pokazały to zrozumiałby że to wbrew wszystkim zasadom sztuki kulinarnej. Inny mankament plaży w Ińsku to sprzedawanie piwa i brak posiadania przez właściciela toalety. Potem trzeba dyndać do tegoż wychodka przez całą plażę. Jeśli piję piwko w ogródku piwnym to mam prawo tam skorzystać z toalety. Plaża jest brudna i zaniedbana dobrze że jeszcze można wypożyczyć rower czy kajaczek. A i jeszcze najważniejsze nie da się siedzieć na plaży jak pod nosem mam gila który śmierdzi jak sto pięćdziesiąt.Ludzie ratunku w Ińsku na plaży jest jeden wielki syf jak tu kochać to miasto. Jeszcze o cenach nie napisałam chciałam wodę kupić myślałam, że oczy mi z oczodołów wypadną. Ceny w sklepach to kosmos jak ludzie tu żyją są aż tak bogaci.Po wymarłym miasteczku jednak tego nie widać.Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja chcę żeby na plaży zakazano grillować i wjeżdżać samochodami pod nos leżącemu plażowiczowi. Nie widziałam policji przez cały dzień odpoczynku. Można zgłupieć i się wściec po co komu taki odpoczynek. Są tu jakieś władze??? Śmieci aż się kosze przesypują z ubikacji nie da się skorzystać jednym słowo syf dla hołoty. O wodzie nie wspomnę bo tam dopiero bogactwo śmietnika!!! Widać, że to nie tegoroczne tylko wcześniejsze to jak przygotowano akwen do sezonu???Takie jezioro piękne na takie bezmyślne zatracenieSZKODA.

Niestety płetwonurkowie już nie sprzątają plaży .Kiedyś robili to za darmo co roku ale jak im burek wyciął i wyrzucił w pole tablicę z informacją o bazie która była przy wlocie na spacerową i którą dwójka wcześniejszych burmistrzów akceptowała to dali sobie spokój. Zresztą burak kiedyś stwierdził że na polu i wzdłuż brzegu do plaży nikt nie śmieci tylko płetwonurkowie robią panikę że chcą co roku sprzątać jezioro i pieniądze od gminy wyciągać na wywóz śmieci.

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety płetwonurkowie już nie sprzątają plaży .Kiedyś robili to za darmo co roku ale jak im burek wyciął i wyrzucił w pole tablicę z informacją o bazie która była przy wlocie na spacerową i którą dwójka wcześniejszych burmistrzów akceptowała to dali sobie spokój. Zresztą burak kiedyś stwierdził że na polu i wzdłuż brzegu do plaży nikt nie śmieci tylko płetwonurkowie robią panikę że chcą co roku sprzątać jezioro i pieniądze od gminy wyciągać na wywóz śmieci.

Burmistrz raz stwierdził, że brzeg jeziora zabrudzają wędkarze :D

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz pan burmistrz ukrywa swoje dochody, nie opublikował jeszcze swojego oświadczenia majątkowego, zapomniał, czy ma coś na sumieniu?

Taki ktoś wcale sumienia nie ma. Ta jego opalenizna i on sam wzbudzają śmiech i zażenowanie. Jego połowica nie jest lepsza tleniona baby bambo na rowerze wygląda jak...........................

Odnośnik do odpowiedzi

...jak kto? Jak kobieta dbająca o siebie? Co w tym dziwnego?! NORMALNE kobiety tak juź mają! Dbają o siebie ...dla siebie.

Idźcie wy wszyscy do diabła z tym swoim wiejskim osądem ludzi! Prostacy!!! Rzygać się już chce czytając te debilne teksty.

Ktokolwiek zostanie burmistrzem czy burmistrzową, jakkolwiek ' dobrze' wam nie zrobi...lub nie ...nigdy nie będzie dobrze. Bo tak już macie- słoma nie tylko w butach ale i między palcami ... od walenia bzdur klawiszami!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...