Skocz do zawartości

Władzo zacznij myśleć o rozwoju gminy


fundsz

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zacząć myśleć Panowie Radni i Panie Burmistrzu o prwdziwym rozwoju tej gminy. tutaj ciągle są ludzie i chcą mieć miejsca pracy.A może zamiast pytać się gości na sali o inwestoró, sami zaczniecie im pomagać i udostępniać mądre propozycje. Fundusze UE na lata 2014-2020 nie będą czekać lecz o nie trzeba walczyć. Decydując się na kandydowanie do władzy, wiedzieliście że trzeba mieć pomysły i je realizować. A wy co? Jak widać siedzicie wokół "okrągłego stołu" i zatwierdzacie li tylko przesunięcia w budżecie. Wasz Burmistrz ciągle płącze ,że nie ma pieniędzy, chociaż w hierarchii zarobków ,plasuje się na szczytach możliwości. Jego działania oceniacie pozytywnie, chociaż gmina pada na przysłowiowy "pysk". Nikt za Was nie będzie nadstawiał głowy, przecież to wy już drugą kadencję "decydujecie" o rozwoju, a raczej upadku tej gminy. Czas na myślenie, a więc do dzieła Władzo!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Czas zacząć myśleć Panowie Radni i Panie Burmistrzu o prwdziwym rozwoju tej gminy. tutaj ciągle są ludzie i chcą mieć miejsca pracy.A może zamiast pytać się gości na sali o inwestoró, sami zaczniecie im pomagać i udostępniać mądre propozycje. Fundusze UE na lata 2014-2020 nie będą czekać lecz o nie trzeba walczyć. Decydując się na kandydowanie do władzy, wiedzieliście że trzeba mieć pomysły i je realizować. A wy co? Jak widać siedzicie wokół "okrągłego stołu" i zatwierdzacie li tylko przesunięcia w budżecie. Wasz Burmistrz ciągle płącze ,że nie ma pieniędzy, chociaż w hierarchii zarobków ,plasuje się na szczytach możliwości. Jego działania oceniacie pozytywnie, chociaż gmina pada na przysłowiowy "pysk". Nikt za Was nie będzie nadstawiał głowy, przecież to wy już drugą kadencję "decydujecie" o rozwoju, a raczej upadku tej gminy. Czas na myślenie, a więc do dzieła Władzo!

I słusznie.Koncepccji rozwoju i wizji rozwoju gminy brak.Na inwestycje-brak.Nowe fundusze będzie można łatwiej wykorzystać. Gmina nie musi angażować swoich 30%,lecz często należy wyłożyć 100% na rok,by po roku środki wróciły.Te tematy powinny być omawiane na najbliższej sesji.

Odnośnik do odpowiedzi

I słusznie.Koncepccji rozwoju i wizji rozwoju gminy brak.Na inwestycje-brak.Nowe fundusze będzie można łatwiej wykorzystać. Gmina nie musi angażować swoich 30%,lecz często należy wyłożyć 100% na rok,by po roku środki wróciły.Te tematy powinny być omawiane na najbliższej sesji.

Wygląda na to ,że gminne buraki liczą na cud ze żwirowni. Niech się uczciwie pomodlą i zaczną samodzielnie myśleć, może ich łaska dopadnie...

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec życia na zasiłkach. Albo program aktywizacji, albo skreślenie z rejestru

Oby jak najprędziej, bo w ińskiej gminie to prawie plaga.Czas tym darmozjadom przykrócić obijanie się. Niech burak zacznie tworzyć stanowiska pracy a nie podwyżki dla siebie i swoich urzędasów. Szkoda ,że nie od zaraz,dopiero wyszło by szydło z worka.

Odnośnik do odpowiedzi

I słusznie.Koncepccji rozwoju i wizji rozwoju gminy brak.Na inwestycje-brak.Nowe fundusze będzie można łatwiej wykorzystać. Gmina nie musi angażować swoich 30%,lecz często należy wyłożyć 100% na rok,by po roku środki wróciły.Te tematy powinny być omawiane na najbliższej sesji.

Dodaj, że opozycja też nie ma niczego do zaoferowania bo składa się z samych ciemniaków jak i cały IFS...

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.portalinsko.pl/

Odkąd Włodek zaczął mieszać w głowie sołtysowi wszystko w tej wsi idzie źle. Z drugiej strony tak sołtys gonił inicjatorów i tak zachwalał świetlicę, że zdało się to na tyle, że samochody z kopalni pojadą na Linówko, referendum Linówko olało i dlatego teraz Szafran zbiera u nich plusy do wyborów w 2014 roku. Tym samym zamydlił przecież oczy przed referendum to co do dzisiaj macie klapki na oczach? Jeździłem zbierać głosy w Czertyniu i wiem od tamtego sołtysa co na tamte czasy wygadywał do mieszkańców z Czertynia, Linówka i Ściennego. Mieszkańcy swoje wiedzą i teraz zmiana przeciw Racinowskiemu to zwykłe politykierstwo tego radnego i głupota sołtysów którzy dają mu się manipulować. Teraz przez dwa lata nic nie dostaną a taka p. Halejcio może krzyczeć do rozpuku a prawda jest taka, że jej mąż ma być na sesji a nie czerpać korzyści z każdej strony z której się da. Pieniądze z pracy, pieniądze za pobieranie podatków, dieta sołtysa. No to ile można????? Nawet tacy potrafią się teraz ustawić chociaż kiedyś byli...........................................

Zamiast podziękować Panu Burmistrzowi za to, że w końcu dał możliwość normalnie żyć to tacy teraz "rogi" pokazują. Oj wy łosie jeszcze się okaże gdzie was ta opozycja wyprowadzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Przed wyborami okaże wam się tyle propozycji komitetów, że nie będziecie mieli znów z czego wybierać :) To wszystko to ludzie chcący się szybko wzbogacić i pobudować sobie chałupy ;) Dobrze patrzcie co wam zaproponują jeśli chodzi o dochód gminy i jej rozwój. Chyba tylko swój :D :D :D

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że opady śniegu mogą potrwać nawet do północy. Pokrywa białego puchu może w efekcie osiągnąć od 6 do 12 cm, a miejscami do 15 cm.

Skoro są na ten temat nawet komunikaty, to dlaczego Racinowski ich nie realizuje. Przecież to jest obowiązek gminy a nie prawo wyboru. Dlaczego nikt z radnych nie interweniuje w tej sprawie?

Odnośnik do odpowiedzi

Czy burak nie widzi,że jest na ulicach i chodnikach ślisko? Czy on wozi swoją dupę tylko służbowym samochodem i nie wie jaki jest chodnik i ulica? Panie burak i radni ruszcie swoimi móżgownicami, jeżeli takie jeszcze macie. Trzeba odśnieżać,bo tak mówi przepis. Soro chcecie wg. przepisów aby wam płacono podatki, to my chcemy wg, przepisów bezpieczeństwa na jezdni i chodniku.Torba gdzie jesteś konowale. A może przy waszych posesjach sprzątają bezrobotni, bo taką rolę spełniają w tej gminie?

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....et-i-cos-wiecej

Panie burmistrzu czas zacząć myśleć o rozwoju bo w Ińsku nieliczni mają telefony stacjonarne, internet, o innych nowoczesnościach tego świata nie ma mowy. Wydać 200 tys. żeby zgarnąć ponad 700 tys. to jest gospodarność. U nas nawet maciupeńkiego funduszu sołeckiego nie ma. Pewnie dalej nie będzie bo nie ma go z czego wyodrębnić. Brak dochodów, długi powodują , że na nic nas nie stać. Tylko na pensje za wysokie i trzynastki nieuzasadnione.Taki absurdzik gminny.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....et-i-cos-wiecej

Panie burmistrzu czas zacząć myśleć o rozwoju bo w Ińsku nieliczni mają telefony stacjonarne, internet, o innych nowoczesnościach tego świata nie ma mowy. Wydać 200 tys. żeby zgarnąć ponad 700 tys. to jest gospodarność. U nas nawet maciupeńkiego funduszu sołeckiego nie ma. Pewnie dalej nie będzie bo nie ma go z czego wyodrębnić. Brak dochodów, długi powodują , że na nic nas nie stać. Tylko na pensje za wysokie i trzynastki nieuzasadnione.Taki absurdzik gminny.

W Stepnicy myślą nowocześnie i perspektywicznie.Żal,że u nas tak nie można...

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....et-i-cos-wiecej

Panie burmistrzu czas zacząć myśleć o rozwoju bo w Ińsku nieliczni mają telefony stacjonarne, internet, o innych nowoczesnościach tego świata nie ma mowy. Wydać 200 tys. żeby zgarnąć ponad 700 tys. to jest gospodarność. U nas nawet maciupeńkiego funduszu sołeckiego nie ma. Pewnie dalej nie będzie bo nie ma go z czego wyodrębnić. Brak dochodów, długi powodują , że na nic nas nie stać. Tylko na pensje za wysokie i trzynastki nieuzasadnione.Taki absurdzik gminny.

Państwo radni a może wy zrozumiecie konieczność wykonania nowoczesnej sieci przesyłowej dla całej gminy.Wystąpcie z taką propozycją i przekonajcie Burmistrza ,że ma ona sens i jest rozwojowa.Ci co zostają na szarym końcu, giną.

Odnośnik do odpowiedzi

Państwo radni a może wy zrozumiecie konieczność wykonania nowoczesnej sieci przesyłowej dla całej gminy.Wystąpcie z taką propozycją i przekonajcie Burmistrza ,że ma ona sens i jest rozwojowa.Ci co zostają na szarym końcu, giną.

Sprawa jest w toku, radni IFS wystąpili do swojego wodza o rozwiązanie tego słusznego postulatu. Pilotuje - Pan radny K.Dec !!

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jest w toku, radni IFS wystąpili do swojego wodza o rozwiązanie tego słusznego postulatu. Pilotuje - Pan radny K.Dec !!

Wy w to wierzycie? Dec by się naraził burkowi? Nigdy! Radni też palcem nie kiwną. Jednym słowem gdzie była o tym oficjalna mowa. ja nie słyszałem więc nie mam powodu żeby w te brednie wierzyć. Co to za postulat i jak realizowany, czego dotyczy. Może trochę więcej światła hę?

Odnośnik do odpowiedzi

Wy w to wierzycie? Dec by się naraził burkowi? Nigdy! Radni też palcem nie kiwną. Jednym słowem gdzie była o tym oficjalna mowa. ja nie słyszałem więc nie mam powodu żeby w te brednie wierzyć. Co to za postulat i jak realizowany, czego dotyczy. Może trochę więcej światła hę?

Po "kiego" ci to "światło" jak ty z góry już nie wierzysz ?!

Poczekaj troszeczkę to się doczekasz !!

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego mam czekać? Czy to jest tajemnica? Po co robicie zawsze halo z tego co powinno być normalnością i obowiązkiem gminy. Co mi tam jakiś dec czy inny. Ja chcę pracy wszystkich radnych na rzecz nas wszystkich. Akuratnie to nie jest łacha tylko za to inkasuje każdy z was moje pieniądze. Mam w poważaniu wasze tajemnice. Chcę normalności w tej zapyziałej gminie. Nie mów mi, że mam czekać na łaskę deca czy burka. Jeden bierze emeryturę i jeszcze dodatkowo jako radny i pracownik w kinie. Drugi chyba najlepiej opłacany burmistrz w województwie to chyba was do czegoś zobowiązuje!!!!?????

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś się nie nadaje do żadnej pracy,przepraszam to do kogo ma żal. Było się uczyć ,a teraz nie narzekać.....

Widać po wpisie jaki ty jesteś wyuczony! jeśli wszyscy tacy jesteście to nie dziwi, że Ińsko jest najbardziej zaniedbanym i niedoinwestowanym miasteczkiem może i w Polsce. Jak jesteś taki wykształcony to czemu nie potrafisz zapracować w jednej pracy na swoje życie tylko musisz trzepać kasę na wszystkie możliwe sposoby. Nie dość, że bez szkoły to jeszcze głupi jak but.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś się nie nadaje do żadnej pracy,przepraszam to do kogo ma żal. Było się uczyć ,a teraz nie narzekać.....

Ale wyszczekany pajac! Skąd ty się wywodzisz mądralo. Dla mnie to ty jesteś "ogranicznik" i tyle........................

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedy bezrobotny dostaje ofertę pracy z najniższą krajową pensją, to tak naprawdę nie opłaca mu się ruszać z domu. Lepiej wychodzi na rejestracji w pośredniaku, darmowym ubezpieczeniu i korzystaniu z pomocy socjalnej. Do tego zawsze może sobie dorobić. Na czarno.

To idealnie pasuje do tej gminy. Z tym,że tej władzy taki stan odpowiada,bo środki na tych nierobów otrzymują od państwa. Czyli od nas wszystkich. Ale dla burmistrza,który przez 6 lat nie kiwnął nawet palcem w sprawie inicjatyw gospodarczych, to stan idealny.Nierób popiera gminnego nieroba i tak razem trwają w tym bałaganie. Spójrzcie na gęby tzw. pracowników , to ci sami od lat kombinatorzy. Gotowi za swoje obijanie się wybrać na burmistrza nawet barana.Rola tych ludzi nie przypomina nawet tzw. prac publicznych z czasów przedwojennych. A to oznacza całkowitą degradację działań rządu i pośrednio PUP, które doskonale wiedzą o parodii takiego działania ale też mają pusto w głowach jak ten stan zmienić. I tak trwa ta paranoja udawania pomocy dla bezrobotnych. To przypomina raczej czasy średniowiecza, gdzie PAN każe a sługa musi. W tym przypadku rolę pana przejął burmistrz. Tak naprawdę nikt od W-wy zaczynając a na Ińsku kończąc nie zrobił nic , aby się nie ośmieszać i nie parodiować pracy.Lepiej niech Racinowski pomyśli, kto chciałby "skorzystać" z zadupia jakim zarządza.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...