Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to tak czytam wasze wpisy to wyciągam jeden zasadniczy wniosek. Tyle ile w skali od około roku można teraz przytoczyć to przechodzi ludzkie pojęcie. Przecież teraz jak się siedzi i czyta to wszystko nabiera całkowicie innego koloru. Ja doszedłem do wniosku, ze problemem Ińska nie jest sam racinowski czy IFS tylko to, że nie ma tutaj kogokolwiek kogo można by było posadzić na to stanowisko. Z radnymi jest to samo. Może trzeba pomyśleć o tym żeby odpowiednie struktury wyższe w większych partiach poinformować o tym. Jakaś delegatura by tutaj wpadła i może realna i sprawna opozycja by się pojawiła.

Co myślicie na ten temat?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dobry pomysł, może to siedlisko zła automatycznie by się oczyściło. Chociaż zgadzam się,że Racinowski i IFS to tylko parawan stworzony przez dużo szerszy układ personalny.Aj przydał by się im prawdziwy kontrolny łomot. Przecież przez te wszystkie lata wydano miliony złotych na nic.Efekt znany dla wszystkich myślących.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym przestrzegał przed upartyjnieniem samorządu. W Ińsku potrzebny jest wielki społeczny komitet bez jakiegokolwiek przedstawiciela partii politycznych. Partie obsadzają zazwyczaj w samorządach ludzi zasłużonych dla nich. Dzisiaj jest dzień samorządu terytorialnego, który formalnie w Ińsku jest tylko nie działa tak jak powinien i wydaje mi się, że partia może tu więcej zaszkodzić niż pomóc.

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym przestrzegał przed upartyjnieniem samorządu. W Ińsku potrzebny jest wielki społeczny komitet bez jakiegokolwiek przedstawiciela partii politycznych. Partie obsadzają zazwyczaj w samorządach ludzi zasłużonych dla nich. Dzisiaj jest dzień samorządu terytorialnego, który formalnie w Ińsku jest tylko nie działa tak jak powinien i wydaje mi się, że partia może tu więcej zaszkodzić niż pomóc.

Krótko mówiąc nie chcecie żeby wasze stowarzyszenie miało konkurencji ale tak to nie działa.

Ten pomysł z ludźmi spoza ińska nie jest zły a przy obecnym stanie jest bardzo dobry. Poza tym upartyjnianie samorządu to Twój pogląd Michał. Przynależność do jakiejś opcji jest równoznaczna z tym, że w każdej chwili można znaleźć na jakąś osobę lepszy substytut. Teraz co niby jest? Racinowski a potem kto ma być? Terebecki a Racinowski na przewodniczącego? Takie roszady Ci odpowiadają?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ja jestem przeciwny upartyjnieniu samorządu obecna opcja popierana jest przez PO i PiS. Ja jestem za tym aby w przyszłych wyborach powstał wielki społeczny komitet, który może się przecież składać z ludzi zamiejscowych również. Myślę, że taka współpraca ludzi z gminy Ińsko i tych przyjezdnych była by owocna i wiele można by zmienić wspólnie. Stowarzyszenie nie ma nic do wyborów powtarzam po raz kolejny !

Odnośnik do odpowiedzi
apel do Rady Miejskiej w Ińsku

Jak się okazuje nabywca najatrakcyjniejszych terenów położonych w centrum Ińska (stary rynek) zgodnie z umową kupna-sprzedaży na zasadzie użytkowania wieczystego został zobligowany do wykonania czynności zagospodarowania zakupionych terenów w określonym precyzyjnie czasie. W przypadku nie wywiązania się z umowy Burmistrz MiG Ińsko winien obligatoryjnie wystąpić o zwrot terenu z jednoczesnym anulowaniem zawartego aktu notarialnego. Z tego co jest wiadomym po ostatnim posiedzeniu Komisji oraz Rady Miejskiej w Ińsku Burmistrz Andrzej Racinowski takich czynności nie dokonał. A więc zgodnie z przepisami działa na szkodę gminy,pozbawiając ją świadomie odzyskania cennej nieruchomości nieodpłatnie, czym pozbawia gminę majątku o znacznej wartości finansowej. Tym samym narusza ustawę o nieruchomościach, o samorządzie terytorialnym oraz o finansach publicznych. Wobec powyższego Wzywam Radę Miejską w Ińsku w osobie Przewodniczącego Pana Bogdana Terebeckiego do zgłoszenia powyższego faktu w Prokuraturze Rejonowej W Stargardzie Szczecińskim . Rolą Rady Miejskiej jest czuwanie nad majątkiem gminnym i niedopuszczenie do jawnych matactw, polegających na uszczuplaniu majątku gminnego przez zarządzającego MiG Ińsko Burmistrza Andrzeja Racinowskiego.

Odnośnik do odpowiedzi
Jak się okazuje nabywca najatrakcyjniejszych terenów położonych w centrum Ińska (stary rynek) zgodnie z umową kupna-sprzedaży na zasadzie użytkowania wieczystego został zobligowany do wykonania czynności zagospodarowania zakupionych terenów w określonym precyzyjnie czasie. W przypadku nie wywiązania się z umowy Burmistrz MiG Ińsko winien obligatoryjnie wystąpić o zwrot terenu z jednoczesnym anulowaniem zawartego aktu notarialnego. Z tego co jest wiadomym po ostatnim posiedzeniu Komisji oraz Rady Miejskiej w Ińsku Burmistrz Andrzej Racinowski takich czynności nie dokonał. A więc zgodnie z przepisami działa na szkodę gminy,pozbawiając ją świadomie odzyskania cennej nieruchomości nieodpłatnie, czym pozbawia gminę majątku o znacznej wartości finansowej. Tym samym narusza ustawę o nieruchomościach, o samorządzie terytorialnym oraz o finansach publicznych. Wobec powyższego Wzywam Radę Miejską w Ińsku w osobie Przewodniczącego Pana Bogdana Terebeckiego do zgłoszenia powyższego faktu w Prokuraturze Rejonowej W Stargardzie Szczecińskim . Rolą Rady Miejskiej jest czuwanie nad majątkiem gminnym i niedopuszczenie do jawnych matactw, polegających na uszczuplaniu majątku gminnego przez zarządzającego MiG Ińsko Burmistrza Andrzeja Racinowskiego.

Popieram, jak racinowski oszczędza na prawnikach żeby starczyło pieniędzy dla niego to niech się liczy z tym, że w końcu ktoś mu zacznie na łapska patrzeć.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale się ktoś obudził... A jak wcześniej się mówiło, że burmistrz pokazuje skrajną niegospodarność to tematu nikt nie podejmował. Macie to co chcieliście. Dajecie burmistrzowi i, przypominam, JEGO radnym fory to nie spodziewajcie się, że taki Terebecki, który już wie "co ma robić" zrobi to o czym pisze "apel do Rady Miejskiej w Ińsku". Od tego jest opozycja ale wiemy jak ona funkcjonuje w Ińsku. Z resztą dziwiłoby mnie gdyby Terebecki złożył doniesienie do prokuratury.

Odnośnik do odpowiedzi

cytat ze strony pana Szafrana

...W sumie ogłoszono przerwę, pobiegłem do biura pana Procyka, gdzie poprosiłem o info, a za mną burmistrz, który uświadomił mi, że „on tu wydaje poleceniaâ€...

...Dzisiejsza sesja też nie obyła się bez uszczypliwości ze strony burmistrza, oskarżył mnie o bardzo mocne przeszkadzanie mu w szukaniu dodatkowych dochodów, czyli w podatku rolnym i wielu innych, ale nie potrafił odpowiedzieć jakie to są te „inneâ€. Oczywiście pan burmistrz nie omieszkał też stwierdzić, że „to co pan działa to ja wiem co pan działaâ€...

Nie mam słów do naszego burmistrza. Ten typ jest po prostu tak ograniczony w swoim myśleniu, że wyżywa się na innych radnych. Panie Racinowski KAŻDY ma możliwość pytania się w gminie o sprawy, które go interesują a takie bieganie po gminie w pana wydaniu świadczy o tym, że ma pan coś do ukrycia.

panu Szafranowi gratuluję zaostrzenia tonu. Jak widać nareszcie zrozumiał, że inaczej jak złapać za ryja pana burmistrza i radę się nie da. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
cytat , kobieto przez to twoje ciągłe wklejanie nie będzie niedługo miejsca na tej stronie . Jak chcesz chwalić swojego lub dyskutować to w tym wypadku wystarczy wkleić adres .

Skąd taki pogląd, że "cytat" to kobieta??????????????????????????????????????????????????????????/

Odnośnik do odpowiedzi
cytat , kobieto przez to twoje ciągłe wklejanie nie będzie niedługo miejsca na tej stronie . Jak chcesz chwalić swojego lub dyskutować to w tym wypadku wystarczy wkleić adres .

ha ha ha czy to twoje forum, że martwisz się o pojemność!!! Mądry człowiek dyskutował by nad treścią wpisu a nie jego zawartością. Takiś śmieszny jest.

Odnośnik do odpowiedzi
już tutejsza

Dzisiaj w kronice podano,że Rada Miejska w Szczecinie przystępuje do opracowania budżetu na rok 2013 i zwraca się do mieszkańców Szczecina, rad osiedlowych o składanie wniosków,propozycji i uwag do tego budżetu. Szok, Szczecin, ściślej Rada zwraca się do mieszkańców w sprawie opracowania budżetu.Od razu pomyślałam o Ińsku, tutaj nikt nigdy nie zwraca się o składanie wniosków do przyszłego budżetu. Jednocześnie gmina ginie, radni nie mają żadnej koncepcji rozwoju ,podobnie jak burmistrz. Panie Terebecki a może to jest tak,że po prostu jesteście za słabi i warto by było posłuchać głosów (wniosków) w tym zakresie. Prze ostatnie 6 lat praktycznie przejadacie cały budżet i nic nie inwestujecie w rozwój. A może ludzie są od was mądrzejsi i warto ich posłuchać, skoro taką drogą idzie miasto Szczecin. Tam się dużo dzieje a mimo to Rada zwraca się do mieszkańców. Ja wiem, wy jesteście najmądrzejsi ale w praktyce tego nie widać.Niech Pan przemyśli taką formę współpracy z mieszkańcami. Może jeszcze da się coś uratować i zmienić oblicze tej gminy. Ciągle jeszcze nic nie jest przesądzone, tylko czy Wy macie tyle honoru i rozumu aby taki gest w stosunku do mieszkańców uczynić ?

Odnośnik do odpowiedzi
Nie nic nie zrozumiałem, ale raduję się na myśl, że mam tak "obstukanych" współmieszkańców !

Oczywiście nie przyłączam się do zmasowanego plucia na Urząd !!!

Ty gość masz rzeczywiście nie po kolei w głowie,przecież każdy idiota wie ,że robi to burmistrz przy pomocy księgowej ale propozycje i zatwierdzenie powinno wypływać od rady no i ewentualnie mieszkańców.Że tutaj pierwszym głupcem jest burmistrz to wiadomo, nie oznacza to jednak,że tak powinno być.Rada ma decydujące zdanie na temat budżetu ( a jak rada to czemu nie mieszkańcy) podobno do tej pory radni dostawali gotowy projekt na który nie mieli żadnego wpływu gościu.To w takim razie po co wy tam pierdzistołki ? Bużet tworzy rada i go zatwierdza,oczywiście propozycje daje guru. Tylko jak dotychczas to żadne propozycje ,tylko przeżyć kolejny rok.

Odnośnik do odpowiedzi

Na sesji przecież nie było mowy o budżecie, mam na myśli tworzenia go od zera. Więc o co wam chodzi? Mnie powalił na klatę Terebecki co on tak się uwziął na Racina? Coś tam zgrzyta między nimi czy jak? Tak sobie teraz myślę komu bardziej na żwirowni zależało Terebeckiemu czy Racinowi i to jest moje zapytanie. Budżet to pryszcz! Acha i jeszcze jedno Szafran to beznadziejny kmiot od motania i siania nienawiści. Robi sobie jakąś grę tylko do czego on gra nie wiem.

Odnośnik do odpowiedzi

I już minęło 23 lata od obalenia komuny, a ona wciąż jest i wciąż jest silna.Gmina przez tyle lat raczej zmieniła swój wygląd na gorszy, przybyły rury,kominy, beczki, więcej żwirków. jednym słowem "sodomia i gomoria".Władzę mamy coraz głupszą i coraz bardziej uwikłaną w nie do końca czyste zagrywki w zakresie planów, inwestycji,priorytetów i tzw. dobra mieszkańców.Jakoś umyka starym mieszkańcom,że ich miasto, gmina podupada i nic , co można nazwać rozwojem tutaj nie istnieje. Czy ci ludzie ze starości, bo takich tutaj najwięcej już niedowidzą i niedosłyszą ??? Oglądając komisje i sesje można odnieść wrażenie,że siedzi tam stado baranów zadowolonych z bytu, mających w głowach chyba gąbkę. Ich burmistrz jak już zacznie swoje przemówienie to powtarza te same kwestie po 3 do 5 razy ? Czyżby tego nie dostrzegał, czy też tyle trzeba godzin aby wtłoczyć proste kwestie w te bezmyślne łepetyny radnych. Dużo wśród nich ,przykro o tym mówić ludzi niewykształconych, a to zapewne świadomy dobór burmistrza. Im głupsi, tym łatwiej nimi manewrować. I tak ta "oaza" głupoty i nieróbstwa trwa, trwa i trwa już 6 lat. Nie piszę to tylko dlatego,że nie jestem za takimi przedstawicielami mieszkańców, bo to nie jest tajemnicą. Ale gmina powinna się rozwijać a tylko wegetuje.Czy ludzie nie wiedzą,że będzie jeszcze trudniej i ceny wzrosną ? Przecież cały kraj żyje Euro 2012, ale ono może przynieść więcej zła niż pożytku. Dlaczego? Bo bardziej n iż za komuny wszystko malujemy na zielono. Wszystko jest robione na pokaz a nie dla dobra społeczeństwa, dzielonego na "swoich" i tych 'wrogów". Burmistrz, który atakuje człowieka, który pyta jest po prostu głupim małpiszonem.Brakuje mu ogłady i patrzenie poprzez pryzmat rozwoju a nie zawiści i nienawiści. Tak już to trwa 23 lat. Te same dziury, rudery. sklepy i sklepikarze,knajpy. Czy to jest rozwój , czy stagnacja i trwanie ??? A więc mieszkańcy , dalej bądźcie głupi i usłużni. Do śmierci dociągniecie ale basenu czy też innych udogodnień dla waszych scharowanych nóg raczej nie zobaczycie.Bo tutaj ciągle brakuje na wszystko, oczywiście poza podwyżkami dla władzy. Życzę Wam kolejnych miłych lat z głupolami przy korycie.

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie oglądając zwłaszcza ostatnie nagranie można dostrzec, iż radni w ogóle nie przejmują się sytuacją w gminie. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni z życia tak jak by gmina nie popadała w ruinę a kwitła. No cóż jedyna co nam pozostało to poczekać do kolejnych wyborów być może kolejny wybór mieszkańców gminy będzie lepszy bez powtórek z rozrywki a w radzie miejskiej zasiądą nowe twarze, które bez względu na opcję będą potrafiły włożyć całe serce w prace nad polepszeniem bytu ludzi i gminy. Na dzień dzisiejszy ja takiego wkładu nie dostrzegam.

Odnośnik do odpowiedzi

A kto ci, nadęty bufonie, powiedział, że Gmina popada w ruinę ! No powiedz kto ? Może "fakt" i jemu podobni "mędrcy". Każdy trzeźwo myślący (a ty podobno nie pijesz, chyba że tylko w celach odwykowych ha,ha), widzi i ocenia, że w kraju jest marazm i zastój. I co tak maleńka Gmina jak nasza, ma być raptem wyspą dobrobytu i rozwoju, skoro dookoła ocean zaciskania pasa, że tak się poetycko wyrażę ! Przecież budżet samorządów opiera się na subwencjach z budżetu centralnego. A one są z roku na rok coraz mniejsze. Dochody własne gminy to daniny od podatników i sprzedaż mienia komunalnego.A przy ogólnym zastoju, w tak małej gminie musi to "klapnąć". I to widać po inwestycjach, remontach itd.

Ale nie ma tragedii jak tu by wielu chciało i pragnęło.Wszelkie sprawy są pod kontrolą, choć coraz trudniej to przychodzi. Trzeba liczyć na odbicie w skali makro to i w skali mikro ruszy.

A ciebie chłopcze, kilku starych wygów tu podpuszcza i już sie cieszysz jak by ci ktoś w kieszeń nasr.ł, Michał.

Już się czujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jeszcze musisz "beczkę soli zjeść" abyś mógł oddzielić ziarno od plew. I w tym ci życzę powodzenia, to może coś z ciebie wyrośnie !

Odnośnik do odpowiedzi

Poeta się znalazł! To ty jesteś bufon i nadęta padlina. Dorwałeś się do koryta i udajesz, że coś robisz. Tak bufonie udajesz. Jednak wszystkie obciążenia ciążą na mieszkańcach. Sobie od mordy nie uszczkniesz. A w pierwszej kolejności powinieneś tak czy nie?

Odnośnik do odpowiedzi
A kto ci, nadęty bufonie, powiedział, że Gmina popada w ruinę ! No powiedz kto ? Może "fakt" i jemu podobni "mędrcy". Każdy trzeźwo myślący (a ty podobno nie pijesz, chyba że tylko w celach odwykowych ha,ha), widzi i ocenia, że w kraju jest marazm i zastój. I co tak maleńka Gmina jak nasza, ma być raptem wyspą dobrobytu i rozwoju, skoro dookoła ocean zaciskania pasa, że tak się poetycko wyrażę ! Przecież budżet samorządów opiera się na subwencjach z budżetu centralnego. A one są z roku na rok coraz mniejsze. Dochody własne gminy to daniny od podatników i sprzedaż mienia komunalnego.A przy ogólnym zastoju, w tak małej gminie musi to "klapnąć". I to widać po inwestycjach, remontach itd.

Ale nie ma tragedii jak tu by wielu chciało i pragnęło.Wszelkie sprawy są pod kontrolą, choć coraz trudniej to przychodzi. Trzeba liczyć na odbicie w skali makro to i w skali mikro ruszy.

A ciebie chłopcze, kilku starych wygów tu podpuszcza i już sie cieszysz jak by ci ktoś w kieszeń nasr.ł, Michał.

Już się czujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jeszcze musisz "beczkę soli zjeść" abyś mógł oddzielić ziarno od plew. I w tym ci życzę powodzenia, to może coś z ciebie wyrośnie !

Dobrze piszesz gmina nie jest 7 cudem świata ale do jej pozycji w dół przyczynia się władza.Jest coraz bardziej pazerna i coraz bardziej głupia.resztę ludzie sami powinni sobie dopowiedzieć.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...