Skocz do zawartości

Dobra biedronka albo żadna


albo albo

Rekomendowane odpowiedzi

W Ińsku jednak będzie Biedronka, plotki krążące po Ińsku od pewnego czasu okazały się prawdą. Trwają poważne, urzędowe rozmowy na ten temat. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to rozbudowa istniejącego sklepu pana P.

Jak to jest prawdą to ta biedronka będzie jednym wielkim g*wnem. Kto był w Węgorzynie ten widział jak wygląda prawdziwa biedronka. Gdzie tam koło pietrasa jest niby miejsce na biedronkę? No właśnie, nie ma. Ktoś poczuł, że jak nie wejdzie w współpracę z biedronką to zniknie z interesu i tworzy się jakieś dziwne coś. Możemy mieć w Ińsku coś normalnego czy u nas wszystko się robi na zasadzie porozumiewania się? Przypomnę, że wyjątkowo, wielkość tutaj ma znaczenie i jeżeli ta biedronka będzie takim wypierdkiem to ani nie stworzy realnej konkurencji dla monopolu w naszej gminie ani nie będzie przyciągać z innych wiosek i miast ludzi.

Włodek ty jak zwykle masz weści z pierwszej ręki !

Ale masz rację !Chyba będzie Biedronka.Jak będą wyglądały te "szczypawki", którzy odsądzali burmistrza od czci i wiary, twierdząc, że blokuje takie inicjatywy !

A ty zakłamany, rajcowy, zdrajocowy *utafonie nie siej propagandy na rzecz twojego buraczanego króla. Biedronka powstaje nie z jego inicjatywy tylko dlatego, że pietras wie jak taka biedronka może zniszczyć balans między monopolem sklepowym w Ińsku. A, że gmina z tego jakieś korzyści będzie mieć to inna sprawa. Dlaczego gmina nie sprzeda Biedronce kawałek ziemi w centrum żeby mogli stworzyć coś konkretnego? BO UKŁADY, UKŁADZIKI W IŃSKU MAJĄ SIĘWYBORNIE! A jak się okaże, że to będzie właśnie taki karzeł a nie sklep to zostaje mi jeszcze węgorzyno. Tam przynajmniej dojazd jest świetny bo w Ińsku mamy ser z dziurami zamiast drogi i to jest właśnie autentyczna zasługa burmistrza!

MIESZKAŃCY CHCĄ NORMALNEJ BIEDRONKI A NIE KARYKATURY SKLEPU. WYSTARCZY, ŻE W IŃSKU MAMY KARYKATURALNEGO BURMISTRZA I RADNYCH. NIECH SKLEP BĘDZIE CHOCIAŻ NA JAKIMŚ POZIOMIE.

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne IFS zaraz ogłosi, że Biedronka powstała tylko i wyłącznie dzięki "wytężonej" pracy burmistrza w pozyskiwaniu nowych inwestorów. Przyznam racje, że lokalizacje jest jedną z gorszych jaka mogła być. Pierwotnie słyszałem, że Biedronka miała powstać na terenach obok nowego bloku. Również uważam, że taki sklep powinien wyglądać tak jak w Węgorzynie czy ten powstający w Chociwlu. Lecz na wybór inwestora my nie mamy zbyt wielkiego wpływu. Może należało by napisać jakiś list do oddziału tej firmy w Polsce. Biedronka na pewno w Ińsku jest potrzebna ponieważ ułatwi to mieszkańcom zwłaszcza tym, którzy posiadają małe przychody na tańsze zakupy.

Odnośnik do odpowiedzi

Mówmy tak jak jest.

1. W ińsku jest drogo bo sklepikarze tak chcą a mieszkańcy nie mają na to wpływu.

2. Pietras (o ile Włodek pisze prawdę) dogaduje się bo inaczej ciął by ceny ze względu na biedronkę.

3. Endjru "Nierób" Raciszenko nie potrafi pozyskać inwestorów. Biedronka sama się pojawiła a jeżeli pkt. 2 to prawda to więcej w kwestii dogadywania się poczynił pietras niż Raciszeno.

4. Mała biedronka nie sprawi, że inne sklepy obniżą ceny. Nie wyobrażam sobie po prostu tej biedronki w takim formacie jak to widzi pietras.

Odnośnik do odpowiedzi
Może należało by napisać jakiś list do oddziału tej firmy w Polsce.

W takim razie grzecznie poproście Panią Mariolę. Nie wiem jaki jest jej stosunek do biedronki ale bardzo dobrze posługuje się słowem pisanym. Merytorycznie i kulturalnie napisała swój ostatni list. Szkoda, że wszyscy byli bardziej ciekawi tego kim ta Pani jest, kogo popiera i skąd jest niż co napisała...

Odnośnik do odpowiedzi

Krótko i na temat.

Gieronimo Martens (właściciel marki Biedronka) nie wchodzi do biznesu gdy obiekt, który będzie firmował, nie spełnia jego minimalnych wymagań.

A więc powierzchnia hali sprzedaży, dojazd i parking.

Planowany obiekt ma powstać z połączenia dwóch obecnie istniejących a na działkach z tyłu obiektu będzie parking.

Gieronimo Martens sam buduje sobie obiekty lub wydzierżawia od kogoś, jeżeli spełniają jego oczekiwania.

Nie ma co gdybać że to będzie przysłowiowy kurnik !

Odnośnik do odpowiedzi

Krótko i na temat.

Gieronimo Martens (właściciel marki Biedronka) nie wchodzi do biznesu gdy obiekt, który będzie firmował, nie spełnia jego minimalnych wymagań.

A więc powierzchnia hali sprzedaży, dojazd i parking.

Planowany obiekt ma powstać z połączenia dwóch obecnie istniejących a na działkach z tyłu obiektu będzie parking.

Gieronimo Martens sam buduje sobie obiekty lub wydzierżawia od kogoś, jeżeli spełniają jego oczekiwania.

Nie ma co gdybać że to będzie przysłowiowy kurnik !

Oby bo w Ińsku ta inwestycja jest potrzebna a biedronka by się naraziła na pośmiewisko gdyby zrobiła budkę z hotdogami...

Odnośnik do odpowiedzi

Krótko i na temat.

Gieronimo Martens (właściciel marki Biedronka) nie wchodzi do biznesu gdy obiekt, który będzie firmował, nie spełnia jego minimalnych wymagań.

A więc powierzchnia hali sprzedaży, dojazd i parking.

Planowany obiekt ma powstać z połączenia dwóch obecnie istniejących a na działkach z tyłu obiektu będzie parking.

Gieronimo Martens sam buduje sobie obiekty lub wydzierżawia od kogoś, jeżeli spełniają jego oczekiwania.

Nie ma co gdybać że to będzie przysłowiowy kurnik !

Skoro wiesz takie rzeczy to może napisz o jakich wielkościach mówimy. Przedmówcy mają rację, że klitka nie przejdzie tutaj. Od lat się mówi o takim sklepie. Do pietrasa nic nie mam ale niech nie będzie tak, że mieszkańcy dostaną jak napisałeś kurnik.

Kiedy ktoś mi mówił, że biedronka na kilka przedziałów wielkościowych jeżeli chodzi o ich sklepy. Duże, średnie i małe. A same parametry muszą być spełnione bo tak jak napisałeś obiekt nie dostanie błogosławieństwa od właściciela marki.

Odnośnik do odpowiedzi

Kto ci powiedział, ze w biedronce taniej? Ceny w sklepach w Ińsku są podobne jak w twojej biedronce. Nie bijcie piany. Nic ta biedronka nie zmieni w waszych kieszeniach sami zobaczycie.

Też tak myślę. Jeśli ktoś skorzysta to Pan Józef. Trzeba przyznać zapobiegawczy jest. Pozazdrościć wyczucia. Wyrżnął kumpli sklepikarzy.

Odnośnik do odpowiedzi

Kto ci powiedział, ze w biedronce taniej? Ceny w sklepach w Ińsku są podobne jak w twojej biedronce. Nie bijcie piany. Nic ta biedronka nie zmieni w waszych kieszeniach sami zobaczycie.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd bo nie ma sensu. Jest taniej bo nie raz jachałem do biedronki w węgorzynie i mogłem się na własne oczy przekonać. Jak posuje ci drożyzna to masz lokalne sklepiki. Nikt ich nie przegania przecież. Najszybciej ocenią biedronkę turyści i osoby ze szczecina. To rozpoznawalna marka i nie może sobie pozwolić na walenie ludzi w rogi tak jak to robią sklepikarze.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie ma różnicy cenowej to biedronka jest dobra chociażby ze wględu na to, że wybór większy. Nie ma co nawet pisać, że biedronka tozły pomysł. To jest bardzo dobra inwestycja i większość mieszkańców ją popiera. Nie wierzycie to popytajcie.

Odnośnik do odpowiedzi

Racin diabła przyjmie żeby dostać parę złociszów. To jest jałowa dysputa. Jak dla mnie czy będzie czy nie ta biedronka to nic nie zmieni. Bardziej powinno was obchodzić ile płacicie podatków od domu, ziemi, za śmieci ile będziemy płacić.To są dla mnie sprawy ważne. Biedronka to temat zastępczy który wywołał znany nam "krzykacz" pospolity.

Odnośnik do odpowiedzi

Ech nie ma co się wysilać. Dopóki będzie taki układ polityczny niech nikt nie liczy na polepszenie. Chyba, że jest z nimi zaprzyjaźniony lub rodziną. Krokus też niczego nie załatwi jest za cienki i nie traktują go poważnie. Polonisty wcale nie widać a MichałK też działa od przypadku do przypadku. Kto ich potraktuje poważnie. Śmieszni chłopcy z różdżkami w rączkach.

Odnośnik do odpowiedzi

Woda interesuje mnie to jakie podatki płacą mieszkańcy Gminy. Jednak pod uwagę trzeba brać to, że burmistrz ma 13 radnych i tak naprawdę to możemy sobie tylko dywagować i postulować. Jeżeli chodzi o śmieci to na wczorajszym dyżurze przewodniczącego wyraziliśmy swoje zaniepokojenie, iż boimy się, że burmistrz nowym podatkiem śmieciowym będzie chciał sobie załatać dziurę budżetową, która rośnie. Zaznaczam, iż będziemy robić wszystko co w naszej mocy aby najmniej ucierpieli na tym podatku mieszkańcy. Ja proponuje przyjść na jutrzejszą sesję i zapytać burmistrza wspólnie jak on sobie wyobraża kwotę jaką będziemy płacić za wywóz odpadów. Kwota ta nie może być znacznie wyższa od tej, którą płaciliśmy dotychczas firmie prywatnej za wywóz naszych odpadów. Rząd ma w planach obciążenia nas jeszcze podatkiem deszczowym więc tak trzeba skonstruować stawki aby nie ucierpiały na tym budżety zwykłych obywateli. A co do dotyczącej tematu biedronki to wyraziłem swoje zadowolenie z jej planowanego powstania. Jednak już obserwuję wpisy rajcy, który chce przypisać przysługę ekipie rządzącej. Biedronka jest rozwijającą się firmą w Polsce i ogłosiła, że będzie budować sklepy w małych miejscowościach, więc logiczne było, że zawita i do Ińska. Tworzą sieć w naszym kraju aby zarabiać i burmistrz na pewno nie sprowadził tego inwestora do Ińska samodzielnie.

Odnośnik do odpowiedzi

W którym miejscu rajca pisze, że "wejście" biedronki do Ińska to zasługa obecnych władz Gminy ? Tylko chcę nieśmiało przypomnieć niektórym, jak

obsobaczali Urząd, że blokuje takie inicjatywy, bo trzyma "sztamę" z tutejszymi krwiopijcami.Przecież temat biedronki poruszany był jakiś czas temu.

Pan Pietras przyszedł do Urzędu z wizytą kurtuazyjno-informacyjną i odziwo burmistrz nie przegnał go na 4 wiatry.A wręcz przeciwnie informując klub IFS o tym fakcie wyraził duże zadowolenie z takiej inicjatywy. Urząd dołoży wszelkich starań, aby jak najszybciej powstał ten market, bo jest tu potrzebny. Tylko szkoda, ze nie budowany jest od podstaw i na gruncie kupionym od Gminy. Ale Geronimo Martens ostatnio preferuje dzierżawę gotowych obiektów na okres 20 lat najmniej.

Podatek śmieciowy będzie liczony "od osoby" zamieszkującej na danej posesji i będzie to kwota w widełkach 10-20 zł od osoby miesięcznie.

Będą preferencje dla posiadaczy kompostowników na biomasę i sortujących odpady.

W tej chwili pracownik jest w trakcie "bilansowania" śmieci z terenu całej gminy, aby naliczone stawki były jak najkorzystniejsze dla mieszkańców.

Nie ma mowy o "zarabianiu" na śmieciach. Jest obawa, ze będą dopłaty z budżetu do śmieci, bo ustawa jest pionierska w naszym kraju i samorządy dopiero się uczą jak ten temat rozwiązać.Warto przyjść na sesję i posłuchać lub odsłuchać i obajrzeć nagranie z dzisjejszych komisji, gdzie obszernie ten temat był omawiany.

Odnośnik do odpowiedzi

Serdecznie witam pana "rajcę" i cieszę się na wpis który po raz pierwszy oświeca mnie w jakimś stopniu. Proszę tyko mi powiedzieć dlaczego o tych sumach nie ma wzmianki w materiałach na komisje i sesje. Kiedy mieszkańcy będą mieć tą wiedzę dostępną. Dlaczego w materiałach jest mowa tylko o przyjęciu wzoru deklaracji a o kosztach już nie. Skąd mam wiedzieć gdzie jest nagranie z dzisiejszej komisji. Tego pan "rajca" nie podaje.Co do biedronki to stwierdzam, że jednak to była inwencja własna pana sklepikarza a Burmistrz po prostu wyraził na to zgodę.No cóż śmiało można powiedzieć, że właściciel sklepiku musiał wiedzieć o inwestorze a inni nie. I wykorzystał swoje 5 minut. Nurtuje mnie pytanie -dlaczego na stronie gminy nie było takiej oficjalnej wiedzy o poszukiwaniu przez inwestora placu czy gruntu na taki cel. Może znalazło by się lepsze miejsce. bo tak to znów urzędnicy mają wszystko pod nosem. Szanowny Panie proszę więcej takich informacji podawać. To jest chociaż wiedza a nie plotki.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja także witam p.gagę niezwykle wylewnie.

Nie ma tych cyferek i sum z prostego powodu, bo będą omawiane na sesji chyba grudniowej. Ja nieco wybiegłem do przodu,chociaż dzisiaj były omawiane na komisjach ale przy okazji opiniowania tzw. uchwał "okołośmieciowych" na tzw. "wkrędkę" do dyskusji p. Włodka.

Biedronka jak wspominałem preferuje obecnie dzierżawę obiektów pod swoje markety. Tak jest w Chociwlu, gdzie inwestor ze Stargardu (Cz.Bieleninik) od podstaw buduje obiekt, już pod wymagania Biedronki i ma w ręku umowę dzierżawy od Gernimo na 30 lat, za okrągłą sumkę comiesięczną. U nas Biedronka wybrała p.Pietrasa lub p.Pietras znalazł dojście do nich. W każdym bądź razie nie interesowało ich budowanie obiektu od podstaw. Wolą inwestować w towar niż w mury.

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco-zdrajco dążycie do dziurawej inwestycji w Ińsku . A tak naprawdę macie dziurę w mózgu i nie wiecie ,że to zawsze będzie żwirownia mająca negatywny ,powtarzam ZAWSZE wpływ na środowisko. O mieszkańcach nie mówię bo oni już mają wypalone tak jak wy mózgi.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...