Skocz do zawartości

Jak to z tą firmą Vogel jest


Ostrożny

Rekomendowane odpowiedzi

Dokumenty na temat tej firmy w powiązaniu z nowo otwartą kopalnią żwiru Ginawa ( 10 lat eksploatacji - do wydobycia 5.5mln. ton żwiru do wywiezienia) po drugiej stronie drogi) są porażające. Wszystko wskazuje na to, że są to naczynia połączone interesami. A wszystkie wydające wszelkie opinie i ekspertyzy firmy to tylko kwestia - za ile!!!! Tak czy inaczej te władze Ińska nic nie rozumieją a jeszcze mniej mogą.Przyczyn upatrywać należy tylko i wyłącznie w braku długoplanowego przewidywania. Nie tutaj i nie z tymi ludźmi, ich wyobraźnia jest zbyt wąska.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie będzie mnie na komisjach więc nie wiem kto będzie nagrywał.

Nawet MichałK nie wiedział, że komisje wyjazdowe. A może Włodek ma dość nagrywania i krytyki? Może Michał go podszkolił i już nie chce niepokornego i mądrzejszego? Jeśli Ty jesteś w niewiedzy to trudno żeby zwykli ludzie mogli wiedzieć. Takie wyzywanie ludzi od "suczek" jest niespotykanym chamstwem. Ale skoro MichałK już nie nagrywa to opozycja staje się jeszcze bardziej śmieszna.Michał za mało dopominacie się informacji dla ogółu mieszkańców wiedza nie jest zarezerwowana tylko dla włodarzy i urzędników.

Odnośnik do odpowiedzi

Tobie Michał chyba też coś pod deklem się dzieje. Ty wiedziałeś bo na portalu Ińsko było??? Po pierwsze powinno być na bip a po drugi radny napisał tam inną informację pierwotnie którą potem poprawił na następny dzień. Nie pogrążaj ani jego ani siebie.Komisje to komisje mają być podane do publicznej wiadomości a tym bardziej jeśli są w inny sposób wykonane niż zwykle bo np. wyjazdowe. Kiedy wszyscy zrozumiecie, że taka wiedza nie ma być na portalach czy forach>>>Gminny bip to jest miejsce informacji dla mieszkańców a na nim nie ma nic co mieszkańcy mogliby wyczytać. Umiecie szybko zamieszczać fotki z imprez, informacje o imprezach ale to czym ludzie naprawdę żyją nic nie piszecie.Pieprzę ten wasz portal na którym durne krokusowe wiadomości są i to wasze nagrywanie dla poklasku. Zróbcie coś żeby można było prawdziwe pisma czytać na stronie gminy bo na nią wydają duże pieniądze żeby istniała.Do widzenia cienkie bolki!!!! Nic mądrego wy już nie wymyślicie!

Odnośnik do odpowiedzi

Ty masz do mnie pretensje, że na BIP nie było info o komisjach. Zgłoś je do radnych i burmistrza a nie do mnie. Tez ubolewam, że na BIP-ie nie podaje się takich informacji ani protokołów z komisji. Ja o tym dobrze wiem, że powinny być podane do publicznej wiadomości nie musisz mnie pouczać poucz urzędników

Odnośnik do odpowiedzi

Po co się pchasz do rządzenia jak nic cię nie obchodzi. Najpierw się udzielasz a potem odsyłasz do burmistrza. Tam to i bez ciebie mogę się udać. Już nam obiecałeś materiały z IPN i tyle wskórałeś , że nic nie ma . Taki z ciebie drugi Szafran dużo pytań na które nikt nie odpowiada i ma ciebie w nosie. Składacie te swoje dziwne wnioski na które nigdy nikt nie odpowie a wam to odpowiada. Szum był ,medialnie się udało a że nic z tego nie wynika to kogo to obchodzi. Niestety ludzie chcą dokończenia spraw a nie tylko wypominek.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy oni to wielkie pizzeryje. Włodek też udaje budowlańca wprost nie mogę uwierzyć , że taki wszechstronny. Pojechał, zerknął swoim górniczym okiem i już wiedział, że świetlica i mieszkania to istne cudo. Tak jak wiedział od babuni jak pod ziemią płynie czy sączy się woda!!!!! więcej takich wykształciuchów a gmina jak nic wypłynie - jak to gówno.

Odnośnik do odpowiedzi

Następny gołąbek mądry pamiętasz co pisałem. Najpierw poproszę burmistrza o udostępnienie materiałów a jak ten nie pokaże będę pisał dalej. Burmistrz napisał mi, że są tam dane osób prywatnych i mi tego nie udostępni. Dziwne bo dane można zawsze odpowiednio zakryć w piśmie. Po drugie jak taki jesteś ciekawy tego IPN top napisz pismo i zobaczymy co uzyskasz. Najłatwiej jest powiedzieć napisz tam napisz tu ale najtrudniej przychodzi uzyskać informacje samemu gołąbku. A pro po wypominek sam je robisz cały czas. Czasami wystarczy podnieść dupę z przed komputera i samemu zapytać a potem krytykować innych ze nie zapytali.

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie obecny burmistrz TW"Janek" już na zawsze będzie kapusiem. A to ,że kręci, kombinuje i ukrywa dane IPN jest tego dowodem. Gdyby był czysty , to sam wystąpił by do sądu o lustrację. Dziwi mnie tylko głupota mieszkańców, nie tych co byli kiedyś ORMO (jak sławny Wieszołek i kilku innych) lecz tych na których donosił w PGR. Tak czy inaczej kiedyś to był największy zakład pracy. Młode pokolenie i miastowi niewiele na ten temat mogą wiedzieć, bo i skąd jak ich rodzice nawet jeśli dostawali po d**** to ze strachu siedzą cicho. Tylko tacy jak MichałK i jemu podobni mogą coś w tej parszywej dziurze zmienić. Terebecki i reszta oszołomów miała swój cel, już go osiągnęła i teraz trwanie na stołkach to jedyna ich potrzeba.Ludzie tutaj głupsi niż w małych wioskach i boją się nawet oddychać.

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie rozstanie ja zapowiedziałem, że będę tam pisywał artykuły. Przecież nie będę dzień w dzień pisał na tym portalu. Chyba nie potrzeba tez specjalnie osoby do nagrań sesji czy komisji wystarczy postawić kamerę w miejscu i samo się nagrywa.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem gdzie jest ja nic nie mam. Nie ma mnie w Ińsku nawet więc nie jest możliwością aby mi je dostarczyć. Jeżeli zostanę poproszony o wrzucenie do neta i udostępnienie to zrobię to jeżeli nie to trudno. Naprawdę nie wiem kiedy ma być udostępnione i czy w ogóle było nagrywane.

Odnośnik do odpowiedzi
dla wtajemniczonych

43a2d24264ddc860cac4e5b675064ed3.png

fe364fcf9099a2097cd31c0fb0de0692.png

Jeżeli Pan Ciaputa , właściciel firmy Vogel jest stroną postępowania, to oznacza ,że był właścicielem gruntu sprzedanego żwirowni. Teraz żwirownia ma 10 lat na "udowodnienie" ,że w Ińsku zbuduje kolejną "ekologiczną" kopalnię odkrywkową. Zasoby na 24 ha wynoszą:

Planowane przedsięwzięcie polega na powierzchniowej eksploatacji kopaliny pospolitej -kruszywa naturalnego ze złoża „Ginawa", położonego w granicach działki nr 88/4, w obrębie Ginawa, Gmina Węgorzyno. Całkowita powierzchnia przedmiotowej działki .wynosi 56 ha, natomiast eksploatacja złoża będzie prowadzona wyłącznie na części działki, tj. na obszarze o powierzchni 24,8 ha. Zasoby geologiczne bilansowe złoża „Ginawa", wg stanu na 31.12.2009 r. wynoszą 6.832,8 tys. ton. Zasoby operatywne szacuje się na 5.000 tys. ton. Przewiduje się roczne wydobycie kruszywa naturalnego na poziomie około 500 tys. ton, przy założeniu dobowego wydobycia na poziomie 4,8 tys. ton. Szacuje się, że czas trwania zamierzonej eksploatacji wyniesie około 10 lat.

Wstępnie przesortowane kruszywo zostanie przetransportowane do zakładu górniczego „Storkowo", gdzie zostanie poddane ostatecznemu procesowi przeróbczemu w celu uzyskania produktów handlowych. Teren przedmiotowego przedsięwzięcia stanowią użytki rolne RV, wykorzystywane rolniczo pod uprawę. Eksploatacja złoża będzie prowadzona systemem ubierkowym:

- w suchej (niezawodnionej) partii złoża - ładowarkami kołowymi;

- w częściowo zawdonionej partii złoża - koparką gąsienicową przedsiębierną.

Wybranie systemu eksploatacji uzależnione będzie od aktualnie panujących warunków geologiczno-górniczych;

Resztę należy doczytać z analizy całościowej przedsięwzięcia, ze szczególnym zwróceniem uwagi na taki element jak pozostawienie przeróbki i budynków po stronie przeciwnej czyli w gminie ińskiej. Ginawa jak wiadomo stanowi obręb należący do gminy Węgorzyno.

Osobną kwestią jest merytoryczna treść wydanej:

0af0a0d3ebca1cc8992928cb0f9eb8ef.png

Dla znających temat tylko jeden element z powyższej decyzji:

Projektowany teren górniczy zlokalizowany jest w granicach jednej formy ochrony przyrody - Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków pn. „Ostoja Ińska" (kod PLB320008), wyznaczonego rozporządzeniem Ministra' Środowiska z dnia 27 października 2008 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie obszarów specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 (Dz. U. Nr 198, poz. 1226). Dla obszaru pn. „Ostoja Ińska" zagrożeniem są zanieczyszczenia i eutrofizacja wód; spływ nawozów z pól, rekreacja pobytowa i wzrost penetracji terenu. Najbliżej zlokalizowanym projektowanym Specjalnym Obszarem Ochrony Siedlisk jest obszar pn. „Brzeźnicka Węgorza" (kod PLH320002), zatwierdzony jako obszar mający znaczenie dla Wspólnoty (OZW)

Przypominam też ,że do chwili obecnej na Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków pn. „Ostoja Ińska" (kod PLB320008 - PLAN NIE ISTNIEJE.

Z przykrością stwierdzam,że opracowany przez nw. firmę raport oddziaływania na środowisko jest nieosiągalny w zwyczajowo uznawanych za właściwe urzędach i na ich stronach, chociaż jest to informacja publiczna. Czas wykonania opracowania - 4 miesiące ??????

W dniu 18.10.2010 r. inwestor do akt sprawy dołączył raport o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na „wydobywaniu kruszywa naturalnego metodą odkrywkową ze złoża „Ginawa†o powierzchni nie większej niż 25 ha, położonej w miejscowości Ginawa, Gmina Węgorzyno, powiat Łobezâ€, sporządzony przez Pracownię Ochrony Środowiska mgr inż. Paweł Molenda, w składzie: mgr inż. Paweł Molenda, mgr inż. Henryk Molenda, dr Bożena Prajs, dr inż. Przemysław Śmietana, mgr inż. Ryszard Hoc, mgr inż. Dorota Piasecka, Łukasz Molenda oraz mgr Paulina Woch (Szczecin, lipiec - październik 2010 r.).
Odnośnik do odpowiedzi

Poraził mnie ten raport. Dziwię się ,że nikt tego nie komentuje. Przecież pisze jak byk że może istnieć groźba zaniku wód gruntowych, zwiększonego poziomu hałasu, zapylenia itd itp. Wszystko to co my w referendum podnosiliśmy. Ale nam odpowiadał "rajca" że nic takiego nie wystąpi. A organizatorzy sieją niepotrzebnie strach. To co na Storkowie czy Ginawie bo jedno i to samo jak widzicie tak może się stać a tu gdzie mamy same jeziora nie będzie żadnych zagrożeń? O innych aspektach na razie nie piszę bo na razie to jestem w szoku. Jest to bardzo ciekawe i pouczający raport. Jednym słowem wszystkie zagrożenia które omawiane były na spotkaniach okazują się rzeczywistością. Nie ci co angażowali się w referendum nie zapominają o tym.

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ty wierzysz,że lokalni przedstawiciele władzy, nie mieszkańców kompletnie nie znają tematu i malwersacji z nich wynikających. Ktoś pokazał drogę do pewnego zaplanowanego działania, oczywiście stratną była w tamtym wypadku gmina Węgorzyno.Żwirownia nie mogła kupić sama, bo zapłaciła by nie trzy miliony ale trzysta. Tylko czy w tej gminie wie gdzie bije dzwon???? Oni tylko w niedzielę wiedzą gdzie dzwoni. Takich "pustostanów" , reprezentujących tę gminę to jeszcze nigdy nie było.Można w ciemno stawiać na głupotę wszystkich odpowiedzialnych za upadającą gminę od burmistrza poczynając a na sekretarce kończąc. Ci ludzie przychodzę do pracy jak do kawiarni>napić się kawy,coś poprzerzucać i poplotkować. Nawet BiP to w porównaniu z rozwijającymi się gminami , nastawionymi na rozwój lokalnej społeczności, to przeżytek w rodzaju komedii "Miś".

Odnośnik do odpowiedzi
a) uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, z uwagi na przewidywane długotrwałe obniżenie lustra wody podziemnej w strefie oddziaływania przedsięwzięcia.

A jednak!!! To co myśleć o Ińsku? Skoro tu dopiero poleci wszystko do dziury? Sprzedać tak za kilka srebrników wszystko czym nas natura obdarzyła! Po nas już tylko zgliszcza. Jak ktoś pozwoli na tę kopalnię to Ińsko zwyczajnie zginie. Co ci mieszkańcy sobie myślą? Że to nie ich sprawa? Brak wody na bank a tiry to już każdy wie czym grożą!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Piłuj ,piłuj do usranej śmierci ;) jak ten naród nie zacznie nosić wody w dzbankach na głowie jak na pustyni kilometrami to nic nie zrozumie. Szkoda , że wszyscy w Ińsku mają samochody to sobie podjadą do okolicznych miast. To będą jaja benzyna i ropa na miejscu a po wodę do miasta :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Uzasadnienie

W dniu 15.02.2010 r. do tut. organu wpłynął wniosek Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych S.A. ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin z dnia 10.02.2010 r. w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na „wydobywaniu kruszywa naturalnego metodą odkrywkową ze złoża „Ginawa†o powierzchni nie większej niż 25 ha, położonej w miejscowości Ginawa, Gmina Węgorzyno, powiat Łobezâ€

Do wniosku dołączono: kopię mapy ewidencyjnej w skali 1:5000 z zaznaczonym miejscem lokalizacji inwestycji oraz „kartę informacyjnąâ€ przedsięwzięcia, sporządzoną zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.).

Aktualnie dla terenu objętego wnioskiem brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Patrzcie jakie z******** tempo! Złożyli wniosek 15 lutego 2010 a w marcu 2011 już mieli zgodę. Tempo porażające. Jak ktoś nie pamięta to właśnie w lutym u nas SKSM wystąpił z wnioskiem do gminy i było by tak samo. Już dziś mieliby zgodę. Trafili na opór ale jak widać mało skuteczny skoro dzisiaj też czekamy na taką samą decyzję. To dziwne , że na zadnym z tych terenów planów miejscowych nie było. To może znaczyć tylko jedno ,że takie inwestycje nie były w żadnym przypadku brane pod uwagę. Oczywiście ze względu na IPK i Obszar Natura 2000. Jednak mając do czynienia z prostakami w urzędzie albo z jednym sprytnym urzędnikiem zawsze można coś ugrać. Tak się stało w Węgorzynie i tak chciano zrobić w Ińsku. Myślę, ze im więcej takich faktów wychodzi na jaw tym zachowanie radnych bo na burmistrza nie liczę powinno być po stokroć ostrożne. Przedmówca zwrócił uwagę na to ,że jednak jest zagrożenie zaniku lustra wody. To przecież cytat z opracowania to niech zadzwoni dzwoneczek nad głowami miejskich rajców. Bo odwrotu nie będzie!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Co MichałK mowę ci odjęło? Wiesz ,że to wszystko to woda na młyn i , że do końca daliście plamy. Nie przekonaliście ludzi do referendum a to znaczy że był kret co o wszystkim mówił. Wystrychnięto was na dudków bo przecież zagrożenia to zagrożenia jeśli s,ą tu to i tam. Tylko tam jest pole a tu miasto . Tam nie ma ludzi a tu tysiące. Widać pieniądze w kieszeni ważniejsze niż łyżka wody. Nawet księdzu do kropidła zabraknie.

Odnośnik do odpowiedzi

Co On ci odpowie. Przecież on za młody żeby to zrozumieć. Nie mam o to żalu do niego. Chciałbym przypomnieć, że dziś ŚWIATOWY DZIEŃ WODY. Na onecie świetnie pokazano jak panie na pustyni noszą własnie na głowach gary z wodą. Niech was to spotka w Ińsku. Życzę wam tego najbardziej. Żebyście nie mieli w kranie wody i zobaczyli czy was to nie dotyczy i czy macie w nosie czy kopalnia będzie czy nie. Wstyd dla rady, sołtysów i pozostałych rajców.Żeby tak wcale nie mieć wyobraźni i udawać to nie moje i mnie nie obchodzi. Byłam na spotkaniu w kinie przed referendum już wtedy byłam przerażona co Ińsko czeka. Teraz jest jeszcze bardziej jasne bo pisze o Węgorzynie nie o Insku. Tylko, że oni nie maja tyle jezior co Ińsko. Jakiejś kobiecie która się sama broni przed kopalnianym kataklizmem mówi się zdawkowo, że nic jej się nie należy nawet obniżka podatku ze względu na susze. A przecież jak byk w tej opisówce jest napisane ,że kopalnia ma wplyw na obniżenie lustra wody czy zanik wód gruntowych. Chorzy mieszkancy Inska i gminy i chorzy urzędnicy i włodarze. Pożal się Panie Boże z taką lokalną społecznością. Dlatego życzę żeby wam tej wody nawet kropli w tym wielkim dniu swięta wody zabrakło.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...