Skocz do zawartości

Jak to z tą firmą Vogel jest


Ostrożny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

brawo rozumna

Zapamiętaj jedno cwelu'Gość" ,że jak pójdziesz do Grzesiaka po kroplę wody to ci powie, że to nie jego wina , ze nie masz co pić!!! Ty nic ciągle nie rozumiesz. Ograniczony umysłowo jesteś czy jaki czort??? "rozumna" ma rację wam trzeba naprawdę tej żwirowni życzę wam żeby powstała i widzieć potem to wasze skamlanie o tiry, hałas, dziury w drogach, załamane studzienki, brak wody. To aż strach ,że taki cymbał jeszcze tego nie zrozumiał!? Gdzie ty mieszkasz i co ty robisz? W gminnym pokoiku? Ile masz w kopercie?

Odnośnik do odpowiedzi

Byli oddani sprawie ale tych prawdziwych opluto i wyeliminowano. Michał Ty też tak naprawdę byłeś odstawiony bo do fleszy stawali inni. Od czarnej roboty też inni. Pewnie że można było lepiej ale miało nie być lepiej i ktoś stawiał opór. Przecież wiesz.

Odnośnik do odpowiedzi

Będę pisał z uporem maniaka- za dużo przyjezdnych za mało mieszkańców. Może przyjezdnym zależało by się pokazać i tylko wykorzystali miejscowych a mieszkańcy to wyniuchali? W moim mniemaniu mieszkańcy podwójnie zostali oszukani, że to przyjezdni chcą referendum a to nie prawda i ,że ze żwirownią im po drodze to akurat absurd. Reszta była nie ważna.

Odnośnik do odpowiedzi

ecaf3d5244e48a384b8cc1aac733d9fd.png

Nie zwróciłem uwagi wcześniej dlaczego jest tu Pan Ciaputa ten od naszego osiedla ekologicznego? Jak na moje oko to nic innego jak spóła ze żwirownią. Jedni kopią a drudzy szukają naiwniaków do inwestowania obok a gminy w ten sposób oszukują mieszkańców. Patrzcie jak można pogodzić turystykę z kopalnią. Miodzio tylko szukać frajerów i nabijać w butelkę. Chyba kupi tylko ten kto nie będzie wiedział o istnieniu sąsiedztwa żwirowni. Ktoś tu za dużo na raz puszcza tej wiedzy już sam gubię się i nie wiem co czytałem a co jeszcze nie. Właśnie sobie uświadomiłem że tego, że widnieje przedstawiciel firmy Vogel przeoczyłem. Wszystko mi pokazuje jednak ,że obie firmy jeden biznes mają i współgrają.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
dociekliwość

Do wszystkich mieszkańców tej gminy - info:gmina, żwirownia, bioetanol,Vogel,Wisola - to ta sama grupa, współpracująca na rzecz swoich interesów kosztem mieszkańców.To,że nikt w tej gminie niczego nie rozumie w ogóle nie oznacza ,że sprawy idą w dobrym kierunku.Dzięki dużym środkom finansowym ww mają ułatwiony dostęp do szybkiej ścieżki , nazwijmy to uchwałodawczej i zatwierdzającej projekty wpływu na środowisko, bo zamiast , jak to wynika z przepisów robić powinna gmina, robią zainteresowani . Tylko osioł może pomyśleć,że płacąc za takie opracowanie będą w nim jakiekolwiek prawdziwe dane o szkodliwości danej inwestycji na środowisko. Takie rzeczy są skrzętnie pomijane a jak dowodzi praktyka ,opracowania są wręcz trudno dostępne dla przeciętnego Kowalskiego, nawet gdyby nagle zmądrzał i zrozumiał czym te inwestycje są naprawdę.Ale zawsze możecie, ci bardziej rozwinięci poszperać,zażądać co najważniejsze opublikować dla ogółu.W tym zakresie chyba jedynie przyjezdni mają trochę bardziej rozwinięty horyzont umysłowy.Prawda jest jak zwykle banalna-mądry polak po szkodzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Widać jak opozycję interesuje firma która może narazić gminę na straty. Jak widać nikomu nie żal pieniędzy na plan i studium. Na resztę żyłowali a tym z układów wszystko. Gratuluję i życzę nowych problemów pozostawionych przez "urzędnika". Wszystko w swoim czasie przecież wyjdzie. Szkoda , że głupota zawsze jest pierwsza.

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś zaczynając ten temat chyba wie więcej niż nam się wydaje. Mam nadzieję, że zaczyna się ciekawa sprawa. Złota firma może okazać się gwoździem do trumny Burmistrza. Jak teraz radni podejdą do bezmyślnej decyzji o przystąpieniu do studium i planu. Tak więc nie wiem który już raz oszukuje się mieszkańców. Dają ogłoszenie o sprzedaży nie przekwalifikowanych działek i nagle nieaktualne. Może jakiś smrodzić koło tyłeczka. W Ińsku wszystko jest możliwe. Podziękowania dla "młodego" za nagrania z komisji skupienia się też na tej sprawie. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
ecaf3d5244e48a384b8cc1aac733d9fd.png

Nie zwróciłem uwagi wcześniej dlaczego jest tu Pan Ciaputa ten od naszego osiedla ekologicznego? Jak na moje oko to nic innego jak spóła ze żwirownią. Jedni kopią a drudzy szukają naiwniaków do inwestowania obok a gminy w ten sposób oszukują mieszkańców. Patrzcie jak można pogodzić turystykę z kopalnią. Miodzio tylko szukać frajerów i nabijać w butelkę. Chyba kupi tylko ten kto nie będzie wiedział o istnieniu sąsiedztwa żwirowni. Ktoś tu za dużo na raz puszcza tej wiedzy już sam gubię się i nie wiem co czytałem a co jeszcze nie. Właśnie sobie uświadomiłem że tego, że widnieje przedstawiciel firmy Vogel przeoczyłem. Wszystko mi pokazuje jednak ,że obie firmy jeden biznes mają i współgrają.

Może dlatego, że firma Vogel posiadała w gminie Węgorzyno inny teren, graniczący ze żwirownią? Ludzie jak czegoś nie wiecie, to pytajcie a nie dopisujecie sobie sami fakty wyssane z palca.

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi Pawełku skoro to jest takie błache posiadanie gruntów graniczących ze żwirownią to czego w tym dokumencie nie jest napisane, że Pan Ciaputa ze względu na właśnie ten fakt musiał zostać poinformowany.

A co do wyssanych z palca faktów to drogi Pawełku powiedz nam tutaj wszystkim użytkownikom co firma P.H.U. Vogel wybudowała. Nie słyszałem o ANI JEDNYM BUDYNKU wybudowanym przez tę firmę. Kupczyński ośmiesza się mówiąc o tym, że jest to firma deweloperska. Ja skłaniam się ku twierdzeniu, że Firma P.H.U. Vogel to firma zajmująca się obrotem nieruchomościami. A to jest czym innym niż to o czym w ogóle się tutaj pisze.

Pawełku co firma P.H.U. Vogel wybudowała i gdzie? To nie jest przecież tajemnica, prawda? Pochwal się bo Twój szef tego od Ciebie oczekuję, prawda? Musisz też pamiętać, że pokaz poetycki pokazałeś na innym forum pewnej gazety gdzie ludzie ale również władza samorządowa szczecina BARDZO ale to BARDZO sceptycznie podchodzą do działalności Pana Ciaputy.

Odnośnik do odpowiedzi

To co tu piszecie,jest ewidentną niewiedzą na temat Pana Ciaputy,oraz zazdrością,że ma jak to nazywacie "układy"!chwała mu za to ,co robi,bo jest mnóstwo ludzi którzy są normalni ,nie dociekliwi i chcą żyć swoim życiem,właśnie na terenach Pana Ciaputy,które są przepiękne!sama kupiłam od Niego działki i gdybym miała jeszcze kasę kupiłabym następne,bo są to dobrze zainwestowane pieniądze!niech każdy zajmie się sobą i swoją uczciwością...Pan Ciaputa działa zgodnie z prawem,nigdy nie zmusił nikogo do kupna czegokolwiek,nigdy również nie zmuszał do współpracy,więc stosownym byłoby przestać oczerniać go i walczyc mieczem od którego można zginąć...

Odnośnik do odpowiedzi

Porównywanie szynki do żwirowni mógł zrobić tylko jakiś kartofel, który ma interes w tym żeby opinia publiczna myślała o tym w ten sposób. Zastanów się jakimi porównywaniami się posługujesz bo obrażasz instytucję jaką było referendum. Mnie i nikogo poza samorządem Ciaputa nie karmi. Jesz mu z ręki to to rób ale miej chociaż na tyle ogłady żeby się tym nie chwalić. Piszesz w ogóle o jakiejś niewiedzy i zazdrości. Ktoś przed Tobą słusznie napisał. Jaki to deweloper skoro nie można nigdzie sprawdzić jego budynków. Działeczką też się musiałaś pochwalić a nikogo to nie interesuje komu sprzedaje Ciaputa działki. Dlaczego nie powiesz, że sprzedawanie działek nie jest działalnością deweloperską bo z tego co widziałem to żadnych komplementarnych usług nie oferuje Commerence Group. Jedyny podmiot, który może skorzystać na tym co Ciaputa robi jest gmina i to też ogranicza się praktycznie do podatku od wzrostu wartości nieruchomości. Po ofertach jakie wystawia twierdząc, że ma działki "rolno-budowlane" można tylko wywnioskować, że na chwilę obecną ma działki rolne a w zamyśle chce mieć budowlane. Kupił za darmo praktycznie a sprzeda z niezłym przebiciem. Czy tak jest czy nie jest to się okażę. Jak już teraz ktoś napisał, że kupił od Ciaputy działkę to z osiedla ekologicznego w takim razie NICI.

W ogóle takie trochę nieporadne te Twoje wywody na temat Ciaputy. "Nie zmuszał nikogo do kupna", "nie zmuszał do współpracy", "działa zgodnie z prawem". Sprawiasz wrażenie jakby Ci ktoś halogenem po twarzy świecił podczas gdy Ty siedzisz skrępowana na krześle. Prawda jest taka, że nikt nie ma nic przeciwko osiedlu ekologicznemu. Problem tkwi w tym czy faktycznie takie są zamiary tego Pana.

Odnośnik do odpowiedzi
Porównywanie szynki do żwirowni mógł zrobić tylko jakiś kartofel, który ma interes w tym żeby opinia publiczna myślała o tym w ten sposób. Zastanów się jakimi porównywaniami się posługujesz bo obrażasz instytucję jaką było referendum. Mnie i nikogo poza samorządem Ciaputa nie karmi. Jesz mu z ręki to to rób ale miej chociaż na tyle ogłady żeby się tym nie chwalić. Piszesz w ogóle o jakiejś niewiedzy i zazdrości. Ktoś przed Tobą słusznie napisał. Jaki to deweloper skoro nie można nigdzie sprawdzić jego budynków. Działeczką też się musiałaś pochwalić a nikogo to nie interesuje komu sprzedaje Ciaputa działki. Dlaczego nie powiesz, że sprzedawanie działek nie jest działalnością deweloperską bo z tego co widziałem to żadnych komplementarnych usług nie oferuje Commerence Group. Jedyny podmiot, który może skorzystać na tym co Ciaputa robi jest gmina i to też ogranicza się praktycznie do podatku od wzrostu wartości nieruchomości. Po ofertach jakie wystawia twierdząc, że ma działki "rolno-budowlane" można tylko wywnioskować, że na chwilę obecną ma działki rolne a w zamyśle chce mieć budowlane. Kupił za darmo praktycznie a sprzeda z niezłym przebiciem. Czy tak jest czy nie jest to się okażę. Jak już teraz ktoś napisał, że kupił od Ciaputy działkę to z osiedla ekologicznego w takim razie NICI.

W ogóle takie trochę nieporadne te Twoje wywody na temat Ciaputy. "Nie zmuszał nikogo do kupna", "nie zmuszał do współpracy", "działa zgodnie z prawem". Sprawiasz wrażenie jakby Ci ktoś halogenem po twarzy świecił podczas gdy Ty siedzisz skrępowana na krześle. Prawda jest taka, że nikt nie ma nic przeciwko osiedlu ekologicznemu. Problem tkwi w tym czy faktycznie takie są zamiary tego Pana.

Brawo i to jest kwintesencja tego tematu. Nie to co jakaś Gabi wysmarowała , nie wiedząc że już ją wybzykali !Po co kogo zmuszać głupek sam się znajdzie! Powiedz jeszcze "Gabi" gdzie kupiłaś te działeczki te na osiedlu Storkowo? Czy tych innych co to Pan Ciaputa sprzedaje. Bo stronę niedawno zrobioną z ofertami na Osiedle ekologiczne ostatnio zamknięto!? Za to śliczne ulotki puszczono w świat myśliwych i leśniczych. Może tam znajdą się amatorzy tej oazy żwirowego krajobrazu. Powiem ci więcej "Gabi" ,że już wyrolowałaś naszą gminę i uciekłaś przed płaceniem haraczu za zrobienie planu. Bo kupując teraz działkę rolną już opłaty planistycznej nie poniesiesz, budować nie możesz aż nie zrobią planu. Czy gmina jest świadoma ,że ktoś ją w poroże wali aż miło? Przedmówca dobrze też napisał ,że skoro Ciaputa sprzedaje działki nie ma mowy o działalności deweloperskiej. Gabi jest na pewno pracownikiem żwirowni albo Ciaputy i dano jej działkę żeby pokazać popyt na tego typu inwestycje. Stare jak świat działania cwaniaków którzy poruszają się po śliskim gruncie. Tak więc żegnaj PAMELO-Gabi!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Kto mówi,że nie będzie osiedla ekologicznego ? Gabi kupiła działkę i już jest developerem (jak postawi sobie chatkę!).

Każdy kto kupi od Ciaputy ziemię wybuduje sobie domek będzie developerem i osiedle ekologiczne jak znalazł !

O co wam "biega" zazdrośni obłudnicy ?!

Odnośnik do odpowiedzi

W tym momencie nie ma sensu z Tobą w ogóle pisać. My tu nie mówimy personalnie o Ciapucie tylko o Commerence Group. Sprawa jest prosta. Sprzedawanie działek nie jest działalnością deweloperską. A mówienie, że osiedle ekologiczne powstanie po tym jak prywatne osoby po kupnie działek rozpoczną budowę jest tak debilne, że w skali od 1-10 daję Tobie 15. Czas pokaże co Ciaputa zrobi. Wiem już teraz jedno. Jeżeli Michał Kupczyński sam mówi o tym, że to jest firma deweloperska przy takim stanie rzeczy to również wystawia się na pośmiewisko. Kilkanaście wpisów wcześniej padło wyraźne hasło z jego strony. Pojawi się INWESTOR, w naszym przypadku P.H.U. Vogel ergo Commerence Group, który stworzy osiedlę ekologiczne. W zasadzie wszystkie oferty Commerence Group wyglądają tak, że sprzedaje się działki. Ostatnią ofertę wycofano więc to też jest zastanawiające, nie sądzicie? Powolutku wszystko się wyjaśnia. Paweł też przestał się odzywać jak się go zdekonspirowało. No cóż, dla mnie sytuacja wyglądała jak wcześniej pisałem. Kupił za bezcen grunty rolne, odrolni, przeznaczy na działki budowlane i zarobi z sumy XXX.XXX zł XX.XXX.XXX zł jak nie więcej.

Co oczywiście zbrodnią nie jest ale nie można tego nazwać działaniem deweloperskim skoro sam niczego nie buduje a sprzedaje nieruchomości. O tym teraz piszemy a zarówno Gabi jak i Gość tego nie rozumiecie.

Odnośnik do odpowiedzi
Kto mówi,że nie będzie osiedla ekologicznego ? Gabi kupiła działkę i już jest developerem (jak postawi sobie chatkę!).

Każdy kto kupi od Ciaputy ziemię wybuduje sobie domek będzie developerem i osiedle ekologiczne jak znalazł !

O co wam "biega" zazdrośni obłudnicy ?!

Ja ci mówię! A ty jak poznasz w tym temacie przepisy to dopiero się wpisuj matole! Bynajmniej nie o zazdrość tu chodzi tylko o mydlenie oczu. Nie jest przecież przypadkiem, że przy żwirowni teren ma Vogel który to teren sprzedaje żwirowni. Żwirownia może dalej działać a w rewanżu Vogel załatwia wszystkie sprawy w gminie Ińsko. Nikt przecież z was nie wie GDZIE JEST GRANICA IŃSKIEJ GMINY. Zróbcie rachunek sumienia, przeglądnijcie materiały co tu ktoś umieścił i podziękujcie, że ktoś wam za darmo dał wiedzę której jak widzę i tak nie możecie zrozumieć i pojąć. Pawianów typu Krokusy i jakieś tam bałwany co tu bazgrają nic a nic nie chcą nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Przekrzykujcie ale czy od tego rozumu wam przybędzie? Ja o Michale to już nie wspominam bo szkoda moich słów na takie wpisy co to robi Michał a jakby wcale się nie wpisał. Wsadź sobie to pisanie między cztery litery chłopie. Taki też z ciebie będzie politolog jak z gozij du.....

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...