Skocz do zawartości

Poligon drawski rozwiązania według kandydatów


obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w sumie dwa rozwiązani na teraz.

Propozycja burmistrza Liwaka to powiększenie terytorium naszej gminy. Nie będę wchodził w szczegóły bo każdy tę obietnicę sprzed 4 lat zna i nic się nie zmieniło poza tym, że gmina wycofała wniosek. Rodzi to tylko pytanie kiedy został złożony i dlaczego tak późno, że musieli go wycofać.

Propozycja druga wychodzi od kontrkandydata czyli Racinowskiego

Cytuj

POLIGON
Ważnym problemem naszej gminy jest sąsiadujący z nami poligon drawski. Czas pokaże jakie będą efekty działania obecnego burmistrza w zakresie zmiany granic gmin i jakie to spowoduje skutki na polu wzajemnych relacji dobrosąsiedzkich między gminą Ińsko a gminami Drawsko i Kalisz Pom. Temat napewno jest istotny dla naszej gminy i naszych mieszkańców. Uciążliwość poligonu nie podlega dyskusji. Silne detonacje , wzmożony ruch pojazdów wojskowych powodują szkody i stanowią zagrożenie. Rekompensata z tego powodu bewzględnie należy się mieszkańcom i gminie . W zakresie rozwiązania tego problemu chciałbym podjąć współprace z zachodniopomorskimi parlamentarzystami oraz związkami gmin, celem wypracowania oraz wdrożenia systemu rekompesaty finansowej z tytułu strat oraz uciążliwości dotykających gminy sąsiadującece bezpośrednio z poligonami wojskowymi i nieotrzymującymi od poligonów podatku od nieruchomości

Mamy więc metodologię walca i metodę dialogu.

Dodam, że pojawił się tam też inny wpis ale osoby prywatnej więc wklejam tylko treść bo brzmi bardzo sensownie i w zasadzie jednoznacznie obala możliwość przyłączenia część terenów poligonu do Ińska.

Cytuj

Dla każdego urzędującego burmistrza najważniejsze powinno być dobro jego mieszkańców. Na sprawę powiększenia granic administracyjnych należy spojrzeć jednak realnie. I tutaj niestety należy zwrócić uwagę na fakt, że od 1stycznia 2019r. znoszona zostaje Gmina Ostrowice i część jej terenów przejmuje Gmina Drawsko Pomorskie. Faktem jest, że zadłużenie Gminy Ostrowice przejmuje Skarb Państwa, jednak wszelkie inwestycje, w tym dotyczące poprawy stanu technicznego dróg i infrastruktury wodno - kanalizacyjnej będą się odbywały kosztem środków finansowych znajdujących się w budżecie Gminy Drawsko Pomorskie. Przy oddaniu części terenów Gmina Drawsko Pomorskie straciłaby pewne dochody z tego tytułu, co w procesie przejęcia niedoinwestowanych terenów Gminy Ostrowice stanowiłoby znaczące ograniczenia w możliwości wydatkowania środków finansowych na likwidację opóźnień rozwojowych na terenie obecnej Gminy Ostrowice. I oczywiście nie jest to problemem Gminy Ińsko, jednak sytuacja ta i argumenty, które podaję będą miały wpływ na decyzję w sprawie ewentualnej zmiany granic administracyjnych gmin, która zostanie podjęta przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewentualnej zmiany granic administracyjnych gmin. Argumenty te wskazał już Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w swoim piśmie z dnia 14.06.2018r. skierowanym do Ministra. Tak więc należy szukać ewentualnych innych prawnych możliwości pozyskania środków z tytułu sąsiedztwa Poligonu Drawskiego i uciążliwości jakie to niesie dla mieszkańców Gminy Ińsko, w przypadku gdyby powiększenie jednak nie doszło do skutku!

Nie wiem jak wy ale mnie się rozwiązanie Racinowskiego bardziej podoba. Koncyliacyjne, nie tworzymy żadnych spięć z gminami dookoła, szeroki konsensus i być może inne korzyści w przeciwieństwie do anektowania skrawka ziemi jak to Rosja zrobiła z Ukrainą na Krymie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ińszczanin napisał:

Zdecydowanie wolę rozwiązanie racina. Już i tak wstydem jest mówić w okolicy, że jest się z Ińska. Patrzą na nas jak na złodziei.

Ja popieram jedną i drugą inicjatywę. Jak jedna nie wypali to druga jest alternatywą. Pytanie jest tylko takie kto będzie z nami jeszcze chciał rozmawiać po tym jakby nasz wniosek upadł. No właśnie, nikt bo będziemy postrzegani jako siewcy wiatru.......

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale napastliwość tego zjeba dolaty mnie zaczyna denerwować. On i kilka innych cały czas zaśmiecają profil Racinowskiego. U nich grafiki z jakimś gównianym sloganem, zero konkretów tylko fotki i nic więcej. Jak sami nie potrafią niczego zrobić tylko żerują na tym co dostaną od województwa to niech chociaż nie utrudniają innym dialog. I jeszcze te posrane zarzuty, że kiedyś Racinowski miał inne zdanie. Kiedyś tak i kosztowało go to fotel burmistrza. Teraz wyciągnął wnioski i wie lepiej. Zresztą, wiem że to nie w temacie ale jak w innym wpisie pisze nawet o obwodnicy pod kątem żwirowni. Przy założeniu, że taka w ogóle powstanie. 

Odrębnego i szerszego wyjaśnienia wymaga temat potencjalnej żwirowni. W programie wyborczym piszemy, że rozważamy, co oznacza ,że nie mówimy nie bo nie. Nie godzimy się jednak z dotychczasowym działaniem w tym temacie SKSM. Pozytywna decyzja możliwa byłaby tylko na naszych warunkach. Trasa wywozu bezwzględnie nie może przebiegać przez Ińsko czy Ciemnik. Ponieważ proponowany wcześniej wywóz drogą poligonową nie był akceptowany, alternatywą jest kierunek na Storkowo które posiada już obwodnice i dalej do 20. Niezbędna jest tu budowa obwodnicy Ińska. Dodatkowym warunkiem jest powstanie zakładu produkującego elementy betonowe, co dawałoby nowe stanowiska pracy i dodatkowe wpływy do budżetu Gminy. Wymaga to konstruktywnej i partnerskiej rozmowy ze strony szefostwa SKSM. Ponieważ poprzednio tego brakło wstrzymałem prace nad planem zagospodarowania przestrzennego w tym temacie. Nie akceptuje także konsultacji przeprowadzonych w tej sprawie. W tak ważnej sprawie wypowiedzieć się musi społeczeństwo całej Naszej Gminy w drodze referendum. Od tego nie ma odstępstwa. Zgoda nie może być nam narzucona a realizacja możliwa jest tylko na naszych warunkach. Podejmuje ten temat ponieważ jako człowiek odpowiedzialny gdy zostanę burmistrzem zobowiązany będę do poszukiwania dodatkowych realnych źródeł dochodu do budżetu.

udostępnione za pomocą urządzenia Iphone 7

Ja mam tylko jedną wątpliwość przy takim rozwiązaniu. Kto to będzie weryfikował czy żwirownia będzie omijała Ińsko. Sami wywożą, mają dostawców i nawet jak mają zakaz przejazdów to mają go w d****. Jak się jedzie z Chociwela do Kamiennego Mostu jest zakaz, a oni stają sobie na poboczu albo zapierdalają w kierunku Miałki jakby nigdy nic. To samo jest jak się jedzie do Drawska albo Węgorzyna. Stoją na zajezdniach autobusowych i czekają na sygnał z CB radio czy jest czysto. Jak mozna zapobiegać takim sytuacjom jak policja i ITD nie raz ich na tym złapała i nikt nie wyciągnął żadnych konsekwencji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...