Skocz do zawartości

Realia SKSM S.A.


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. to firma z blisko 50-letnią tradycją i największy producent kruszyw na Pomorzu Zachodnim. Nasza historia sięga 1964 roku, kiedy to ruszyły trzy pierwsze zakłady wydobywczo-przeróbcze Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Eksploatacji Kruszyw. W miarę rozwoju przybywało nowych zakładów i w latach 70-tych przedsiębiorstwo skupiało już 10 kopalń.

Jednak najistotniejszym momentem w historii działalności SKSM była prywatyzacja firmy w roku 1991, kiedy to zawiązano spółkę akcyjną. Jej udziałowcami stali się wyłącznie pracownicy dawnego państwowego przedsiębiorstwa. Firma stała się największym producentem kruszyw na Pomorzu Zachodnim, a obecnie poprzez posiadanie udziałów kapitałowych w innych spółkach prowadzi również produkcję kruszyw w regionie Zielonej Góry, Dolnego Śląska oraz produkcję betonu w województwie łódzkim i dolnośląskim.

W ramach grupy kapitałowej SKSM funkcjonuje:

Akcjonariusze: spółka pozostaje w rękach 60 akcjonariuszy

Kapitał akcyjny: 1 163 200 zł

Zatrudnienie: w ramach grupy kapitałowej zatrudnione jest około 280 osób

Jak widać z danych SKSM ta firma jest nastawiona na duże zyski przy małym wkładzie finansowym, jak na 50-letnią tradycję to zatrudnienie w stosunku do obietnic jest też znikome. A więc zysk kosztem gminy i jej mieszkańców, propaganda jak za komuny. No cóż, miejmy nadzieję ,ze ludziska już przejrzeli na oczy po 20 letnich obietnicach swoich burmistrzów.Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje Hubble za takie wazne informacje.

czy napewno kapital akcyjny 1 163 200 czy moze sie Hubble o dwa, jedno zero pomylil? Bo to az nie mozliwe przy tylu inwestycjach i kopalniac .

Komentujac te informacje dzisiaj wiemy ze byli dziwni sa poparci przez naszych czerwonych Geniuszy z Gminy. Napewno Burmistrz czestowal ich kawa z fusami a wlasciciele firmy obietnicami. Burmistrz napewno oprawil sobie swoja czerwona legitymacje i powiesil w biorze na ich przyjazd do Gminy. Przeciez to przejaja.

A tak powaznie Panowie z Zwirowni i SKSM- idzcie sobie robic interesy gdzie indziej. Nikt Panstwu w tym nie przeszkadza zyczymy samych sukcesow. Czy zaloga i Zarzad tej firmy ma w tyle ze zabijecie zycie przyrody w IPK, ze zabijecie zycie mieszkancow Inska. Macie sile to wykozystujcie ja na prawidlowych scenach interesu. Nie napada sie na piekno i Nie wykozystuje sie slabosci spolecznej. To tak jak by kopac lezacego.To nie jest buziness!! Znajomosc z Burmistrzem, kwiaty i obietnice przydaly sie...widac z faktow. Gratuluje takich rezultatow. Panowie, BARDZO bym chcial wiedziec.. jaka jest kwota i na jakie obietnice biora i lapia sie ryby (te zlote.. te co najbardziej sie panosza) w Insku.

Odnośnik do odpowiedzi

A oto dalsze szczegóły personalne spółki. Może ludzie zrozumieją ,że nie jest to interes społeczny lecz dotyczy niewielkiej grupy osób.Nawiasem mamienie miejscami pracy to nic innego jak kolejne oszustwo stosowane przez lata w tej gminie.

ZARZĄD SPÓŁKI

Zarząd Spółki, mający swoją siedzibę w Szczecinie, koordynuje pracę kopalń i podejmuje strategiczne decyzje dotyczące firmy. Jego zadaniem jest również reprezentowanie całego przedsiębiorstwa - troska o wizerunek zewnętrzny i kontakty z kluczowymi klientami grupy kapitałowej SKSM. Ponadto, pracownicy Zarządu prowadzą obsługę formalno-prawną, kadrową i księgową wszystkich kopalń.

Dyrektor Generalny

Krzysztof Grzesiak

Dyrektor Techniczny Dyrektor Handlowy Prezes Bielinex Beton V-ce Prezes Bielinex Beton Szef Produkcji

Andrzej Haas Sylwia Szymańska-Miara Krzysztof Grzesiak Tomasz Grzesiak Andrzej Jasiński

Odnośnik do odpowiedzi

Bełkot nawiedzonych matołów. Inwestor jak zaczniesz budować te swoje upragnione "wieżowce" (które oczywiścię nic nie będą szkodzić widokom, przyrodzie i kumakom z IPK), podjedź na żwirownę, to dostaniesz od nas w " łapę" wywrotkę żwiru. Nic tylko zrywać boki nad biadoleniem wszystkowiedzących obrońców przyrody.

Odnośnik do odpowiedzi
Bełkot nawiedzonych matołów. Inwestor jak zaczniesz budować te swoje upragnione "wieżowce" (które oczywiścię nic nie będą szkodzić widokom, przyrodzie i kumakom z IPK), podjedź na żwirownę, to dostaniesz od nas w " łapę" wywrotkę żwiru. Nic tylko zrywać boki nad biadoleniem wszystkowiedzących obrońców przyrody.

To "od nas" w tym zdaniu ktore podkreslilem nie oznacza chyba ze jestes jakos powiazany ze zwirownia?

Jak tak to w tej chwili przypieczetowales moj glos na nie jezeli chodzi o zwirownie. Jezeli nie potrafisz podac argumenty za zwirownia, rzucasz na lewo i prawo jakimis obrazliwymi stwierdzeniami i dziwnymi sugestiami to ja "WAS" tutaj nie chce. Przyklad plynie z gory a taki popis jaki teraz dales to moge skwitowac jedynie tak, szkoda gadać.

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo kopacz, ty też rozszyfrowałeś tych "inszczan" "hubble", "olo", "gaga" i innych - obrońców przyrody na Ziemi Ińskiej.Oni tu nic nie mają, mieszkają w lepiankach (ekologicznych) i słuchają śpiewu ptaszków.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to kopacz czy władza obojętne mi jest czy to ta sama osoba co też można założyć jeśli wszystkich piszących na tej stronie wrzuca się do jednego worka.Obaj jesteście przede wszystkim chamami i prostakami skoro wasze myśli krążą wokół "łapy" czy "koperty".Cieszy mnie natomiast ,że takiego śmiecia jest tu niewiele.Stara prawda mówi ,że w każdej rodzinie nawet najlepszej znajdzie się gnida czy czarna owca.Wy na tej stronie do tej kategorii się zaliczacie.Ale my was tu tolerujemy jak widzicie.Tu panuje demokracja,każdy może trochę lepiej lub gorzej jak śpiewał ongiś Jerzy Sztur. Ale takie bydło jak wy pewnie nie wiecie kto to i co mam na myśli.A Inwestor nie musi wam dać zarobić ,bo może żwir przywieść skąd indziej.Ja was chłopaki rozumiem po co wam KULTURA chamstwu nic nie potrzeba łopatę ,słomiane buty i do kamieniołomów.Czego wszystkim popierającym żwirownię życzę!!!!! PRACY W KAMIENIOŁOMACH i tak dla wszystkich nie starczy będziecie się bić o te miejsca co pomoże żwirowni od razu w problemie naturalnej selekcji chorych na głowę ludzi. :lol: Panie wybacz tym ślepcom nie wiedzą co czynią.

Odnośnik do odpowiedzi

"kopacz"...i "wladza" ...ale towarzysze przybrali pseudonimy..ha, ha. Macie Panowie poczucie humoru. Przynajmniej cos smiesznego w tym smutku.

Odpowiadam towarzyszom , ze nie wiezowce ale jeden hotel przy drodze powiatowej. Ja nie zabijam piekna gminy z moimi propozycjami...nawet jednego kumaka co mi RDOS podzucil lub podzucili fotografie ktora osobiscie nigdy nie widzialem. Jestem czlowiekiem co ceni piekno tej Gminy , a pieknem jest przyroda i jeziora. Oj towarzysze... bawicie sie w prowokacje jak za starych dobrych dla zomo i towarzyszy czasow.

Napewno wy towarzyszu wladza i kopacz przyjdziecie po prace i wy towarzysze bedziecie blagac o prace i lopate. Wierze ze to jest bardziej realny scenariusz waszej przyszlosci mieszace.

Jezeli chodzi zwir.... to wy mi go sprzedacie bo nie umiecie odmawiac jak sie kilka srebrnikow judaszom pokaze.... oni biora i nie wybieraja ..jak te panienki tanie przy drogach.... wy towarzysze niczym sie nie roznice od nich. Moze jednym, ze by was za darmo nikt nie chcial razem z wasza kretynska filozofia. Smieciu "wladza" dlatego ze tak prowokujesz , nie bede tobie wiecej odpowiadal . Chlopcy sie swietnie bawia wlewajac oliwe do ognia. NIECH PANSTWO NA KRETYNOW KOMENTARZE NIE REAGUJA ! Te smiecie tylko mieszaja na tej stronie aby zmienic kierunki calego postu.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak Was drodzy państwo mieszkańcy Ińska postrzega miejscowa władza i jej poplecznicy.Tylko tyle dla niej znaczycie.Brak szacunku ,poszanowania godności ludzkiej i zwykłej wrażliwości .Na takich tym razem oddaliśmy swoje głosy ,przyznaję ja też.Dzisiaj mam od tej władzy podziękowanie ,że uwierzyłem w te brednie i obłudne kłamstwo.Te wpisy poniżej to nie obywatele Inska .To łobuzeria z władzy która śmie tu obrażać ludzi.Sowa ja tak właśnie myślę jak ty.I nie myśl ,że rozum im wróci ,oni już sami tu piszą o lepkich łapkach i kopertach.Zdrajcy użyję tu słowa Inwestora.To są ZDRAJCY przez duże 'Z'.

"kopacz"]Bełkot nawiedzonych matołów. Inwestor jak zaczniesz budować te swoje upragnione "wieżowce" (które oczywiścię nic nie będą szkodzić widokom, przyrodzie i kumakom z IPK), podjedź na żwirownę, to dostaniesz od nas w " łapę" wywrotkę żwiru. Nic tylko zrywać boki nad biadoleniem wszystkowiedzących obrońców przyrody

przez władza Dzisiaj, 13:02

Brawo kopacz, ty też rozszyfrowałeś tych "inszczan" "hubble", "olo", "gaga" i innych - obrońców przyrody na Ziemi Ińskiej.Oni tu nic nie mają, mieszkają w lepiankach (ekologicznych) i słuchają śpiewu ptaszków.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak kopacz ale władza jest już na emeryturze Inwestorze od siedmiu boleści.W d...e mam twoje łopaty i pracę.I masz świętą rację,że prowokuję ciebie i jak ich nazywasz "PANSTWO", piszących tu.Choć wiemy, że prawie wszyscy udający tu patriotów Gminnych, to państwo M, którzy "ożenili" ci Inwestor, kawałek bagienka przy drodze do Stargardu. Nie wiesz co zrobić z tym "gorącym kartoflem" i plujesz na Urząd, zamiast zwrócić to tym, którzy zrobili cię w bambuko !!! Jesz im z łap i przytakujesz dziękczynnie na każdy ich wpis !!

I nie chodzi o zmianę tematu postów, ale nie można słuchać twoich kretyńskich wpisów o planach jakie miałeś rozwinąć w Ińsku.280mln. euro to ty widziałeś jak prosię księżyc. Zajrzyj do portfela i przyznaj czy masz choć 2 euro,

błaźnie !!

Oczywiście możesz nie odpisywać władzy, ale władza, co jakiś czas będzie "waliła na odlew" w debilne twoje wpisy, nie odmawiając sobie oczywiście przyjemnego "rechotania" w czasie tych czynności. Widziałem kumaki w twoim bajorku, a więc musisz poczekać z wieżowcami !!

Odnośnik do odpowiedzi

Wiemy wiemy, że jest wniosek o referendum. "Komitet założycielski" to : P.Manske, "alfa i omega" czyli Michał K. oraz

"niedoszły" P.Szulc. Odziwo nie widać wśród "założycieli" "Rejtanów" Ziemi Ińskiej czyli PAŃSTWA M.

Czyżby oni byli przeciw referendum ? Może wykupili udziały w Kopalni ?

Nie.......to zmyłka, to oni pociągają za sznurki, a wyżej wymienieni "jedzą" im poprostu z ręki !!

Odnośnik do odpowiedzi
Przedsiębiorca zanieczyszcza wieś i utrudnia życie sąsiadów bezkarnie łamiąc umowę z gminą, a urzędnicy bezradnie rozkładają ręce - donosi program "Prosto z Polski". Właściciel kopalni żwiru w Łęce w Wielkopolsce, wbrew zakazowi gminy rozjeżdża ciężarówkami wiejską drogę. - Jak usiądę na ławce to pluję piaskiem - skarży się jeden z mieszkańców.

Mieszkańcy czują się oszukani przez inwestora. Największym problemem jest pył, który osadza się niemal na wszystkim. Problemem też są drgania wywoływane przez przejeżdżające ciężarówki, których skutkiem są pęknięcia w ścianach w domostwach w pobliżu drogi. - Jest to droga gminna i nikt nie ma prawa zabronić mi tą drogą jeździć – ripostuje inwestor.

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwe to nie wiem co napisać po tym co zobaczyłem.Mowę mi odjęło choć ciśnie się tyle myśli !!!!!!!!Ty łajdacka władzo to nam chcesz zgotować????? Nie łajdaku ty zrobisz gorsze zgliszcza bo ten niszczy drogi i domy a ty zabierzesz wodę do picia ,jezioro .Wy porąbani łajdacy otwórzcie te oczy ściągnijcie klepki i oddajcie koperty które wzieliście.Tych dziesięciu radnych powinno być zgłoszonych do księgi Guinessa jako największy szczyt głupoty wraz z Racinowskim ,Paluchem i kudłą i powiatowcem Tomkowiakiem który powinien się wstydzić stać na imprezach z tym burkiem.I pomyśleć ,że co niedziela prześcigają się który pierwszy w kościele.Obłęd icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Odnośnik do odpowiedzi
"......zabierzesz wodę do picia, jezioro", ...kury przestaną nieść jajka, krowy przestaną dawać mleko, konie będą rżały całe noce a psy nie będą wychodziły z bud..........

Czyli same argumenty za tym zeby zwirowni nie bylo.

Odnośnik do odpowiedzi

wladza....ale mieszasz ....wpisujac tu absolutne idiotyzmy. Zabierz sie czlowieku za robote i zrob wreszcie cos DOBREGO dla Gminy!!! .

kopacz...nastepny nawiedzony towarzysz. Ja was nazywac bede jako grupa "kalosze". Wiec "kalosze, do waszej pustej glowy ...... tu nie chodzi o to aby NIC nie robic. Chodzi tu o to aby wbudowac cos w infrastrukture Gminy co da kozysc GMINIE nie szkodzac temu bogactwu przyrody a i przy okazji mogliby ludzie z tego kozystac a Gmina przy okazji z mieszkancami miala mozliwosci zarobkow z takich inwestycji.

Tu sie dzieje naprawde ciekawa sprawa.

Mi , na moim gruncie podzucono zabe "kumaka" zdjecie, bez badan jakie byly wymagane wedlug przepisow. Poprostu urzednik stwierdzil zaba...i od tego , dzieku Panu Kudle stanolem do walki o to aby to wszystko wygladalo etsetycznie....2 lata, kiedy Pan Kudla skierowal mnie do IPK wiedzac co mnie czeka.

Wladza nigdy , pomimo ze wiedzieli ze oni nie maja racji , nie staneli w obronie inwestycji , tylko tym biurokratom i dyktatorom z RDOS zaczeli tylki lizac aby ominac jakiekolwiek komplikacje zwiazane z Planem Zagospodarowania Mialki - BYLE JAK. Aby tylko bylo.

Czyli ograniczyli mi inwestycje prawie do parteru (mialo byc 10 pieter...no juz do 5 pieter bym sie zgodzil jak to Pan Zimnicki dostal kilka metrow od brzegu jeziora...........byloby bardziej sprawiedliwie).

Ograniczyli na podstawie spisku Racinowski - RDOS ......zemsta za moje walki i nie posluszenstwo i poddanie wladzy.............. budowe hotelu. Ograniczyli , opierajac swoje argumentu w oparciu o NIE PRAWNE przepisy IPK i NIE PRAWNE Rozporzadzenia Wojewody dotyczace IPK(z czym nic sie nie robi i Wladza milczy).

W tym samym czasie w Planie Zagospodarowania Inska , Pan Zimnicki dostaje w swoich wpisach i na swoich gruntach w Planie od Wladzy i Planisty - Kozlowskiego pozwolenie na budowe hotelu do 15 metrow w gore czyli na 5 pieter gdzie te same przepisy obowiazuja na tym malym skrawku ziemi ..kilka metrow od jeziora.

Cos tu nie tak !!!!!!! Pomimo wszystko, pisalem do Wladzy wnioski ze Plan Zagospodarowania na terenach Inska lamie przepisy ktore odzucily moje inwestycje. Wedlug wszelkiej logiki Pana Zimnickiego wniosek musialby byc odzucony bo jest ograniczny tymi samymi przepisami. Tak by sie wydawalo.

Stalo sie inaczej. Te moje wnioski zostaly odzycone przez Rade i Burmistrza.... i Pan Zimnicki ma prawo na budowe hotelu do 5 pieter wg zapisow planu.

Gratuluje i wszystkiego dobrego Panie Zimnicki. Nie zazdroszcze i nie jestem przeciwko Panu , ale tylko lobuzerstwu jakie sie dzieje w Radzie i u Burmistrza w biurze.

Gratuluje dobrych ukladow z gen Racinowskim. Ja nie umialem. W koncu pracowaliscie razem i macie tam jakies dlugi wobec siebie.

Dochodze do sedna sprawy.

Jak Wladza myslala, podnoszac rece ZA i TAK wobec planu dla ZWIROWNI, ktora tysiace razy jest bardziej biologicznie szkodliwa dla Gminy jak budowa jekiegokolwiek hotelu? ZWIROWNIA = ZABICIE zycia mieszkancow Gminy.

Jak Wladza umiala by przeforsowac wszelkie przepisy ktore wlacznie z Ustawami zabraniaja budowe takich inwestycji w Parkach Krajobrazowych ????? Napewno, z gory bylo to umowione z RDOS. Napewno , bylo to przygotowane wg Planu Racinowski, Pan Kudla i Rada jako... wysfobodzenia Gminy z ruiny ekonomicznej.

Ciekawe, kosztem oklamania wszystkich mieszkancow. Tu znowu zadam pytanie:

Panie Terebecki, gdzie Pan byl i czemu Pan podniosl reke za TAK wobec kompletnej , przygotowanej zaglady dla GiM Insko??????

Moze sie myle.....moze to Pan Kudla przygotowal ten plan. To prosze wybaczyc, oddaje honor Panu Kudle za przypisywanie innym praw do wlasnosci ktore do Pana naleza i do tworczosci Panskiej. Mozliwe , ze tak jest. Pan Kudla, wielki tworca Planow Ekonomicznych, a gen Racinowski wraz ze Swita i Panem Terebeckim wykonawcy. TE KLOCKI ZACZYNAJA SIE UKLADAC.

To sie Panowie w pale nie miesci jak powiedzial zomowiec. Burdel nad burdelami. Ciekawe co pozniej wymysla. Wiem i spodziewam sie zemsty i zlego nastawienia Urzedu do mnie za ta prawde publiczna. Ale tyle mi zaszkodziliscie i to nie slusznie ze wiecej juz nie mozecie. Wiec, co ja mam do stracenia. Moge tylko odbic sie z dna na ktore mnie i reszte Gminy wlasnie WY - Wladzo wsadziliscie. Kto tam naprawde trzyma batute drygenta....Pan Kudla czy Racinwski ????? Bedziemy myslec. Wydaje mi sie ze wladza to jest Pan Kudla. Zastrzegam sobie ze jezeli nie to z gory przepraszam. Jak by przyszlo postawic... postawil bym na to ze "wladza" przez male "w" to Pan Kudla.

Odnośnik do odpowiedzi

Inwestor - krótko.

Po primo jak mawia pewien komik na takie inwestycje to trzeba mieć kaskę a ty jej najzwyczajniej w świecie nie masz !!! Robisz tylko zadymę wokół siebie jaki ty conajmniej Kulczyk czy inny Krauze !!

Po drugie - jeszcze nie ma żadnych uzgodnień z RDOś i IPK - nie masz żadnej wiedzy na ten temat. Po prostu łżeśż jak bura s....Zapytaj swojego mentora, który cię zrobił w bambuko i u którego się zatrzymujesz jak jesteś w Polsce !!!

Najlepiej zamejluj do tych instytucji, które wymeniłem, oraz do szanownego Pana Burmistrza. Napewno otrzymasz interesujące cię informacje. Nie są one tajne i je otrzymasz. Oczywiście obalą one z góry założoną twoją tezę.

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem jak kopacz ale władza jest już na emeryturze Inwestorze od siedmiu boleści.W d...e mam twoje łopaty i pracę.I masz świętą rację,że prowokuję ciebie i jak ich nazywasz "PANSTWO", piszących tu.Choć wiemy, że prawie wszyscy udający tu patriotów Gminnych, to państwo M, którzy "ożenili" ci Inwestor, kawałek bagienka przy drodze do Stargardu. Nie wiesz co zrobić z tym "gorącym kartoflem" i plujesz na Urząd, zamiast zwrócić to tym, którzy zrobili cię w bambuko !!! Jesz im z łap i przytakujesz dziękczynnie na każdy ich wpis !!

I nie chodzi o zmianę tematu postów, ale nie można słuchać twoich kretyńskich wpisów o planach jakie miałeś rozwinąć w Ińsku.280mln. euro to ty widziałeś jak prosię księżyc. Zajrzyj do portfela i przyznaj czy masz choć 2 euro,

błaźnie !!

Oczywiście możesz nie odpisywać władzy, ale władza, co jakiś czas będzie "waliła na odlew" w debilne twoje wpisy, nie odmawiając sobie oczywiście przyjemnego "rechotania" w czasie tych czynności. Widziałem kumaki w twoim bajorku, a więc musisz poczekać z wieżowcami !!

icon_twisted.gif

Oczywiscie, sprostuje ciebie wladzo(?) i skomentuje te brednie.

Ok"wladzo". Nie!!! ,.... Panstwo Masznic nie zrobili mnie w "bambulko". To Ty mnie zrobiles w bambulko kiedy poprosilem ciebie o zezwolenie na oczyszczeniu tego bagienka ze smieci przez lata nazucane do tego rowu melioracyjnego. Poza tym, jezeli juz to ja sam sie zrobilem w bambulko poniewaz sam chcialem to bagienko ...takie mialem plany osobiste.....majac nadzieje ze zrozbie to estetyczne bagienko tak aby i przyrodzie bylo dobrze i mile dla oka ludzkiego. Wyslales mnie wladzo do IPK aby mnie tam powymyslali kretynstwa urzednicze. Wiedziales dobrze wladzo kiedy mnie kierowales do IPK i RDOS-iu. Jest to dla ciebie czyms normalnym kiedy ludzie czekali na Warunki Zabudowy latami i walczyli z tymi co nie maja nic wspolnego z prawem, ochrona przyrody ale raczej z kopertami!! TO BYLA MOJA DECYZJA !!! Ta decyzja nie miala i nie ma nic wspolnego z Panstwem Masznic. To wy wladzo z towarzyszami wsadziliscie moje zamiary na mine. Dlaczego??? Bo wam wladzo zaufalem i wierzylem ze to co robie przyniesie nam wspolny Gminny interes. Ja bede mial hotek, Gmina podatki, mieszkancy dobra prace (dla mlodych i starszych) , sprowadzimy powaznego turyste i kasa sie by krecila ktora dzielilibysmy sie ze spoleczenstwem Gminy.

Nie moge ci "wladzo" pomoc ze masz problem z mysleniem i wiedza. Mowiac "wladzo" , ze musze poczekac z hotelem...to tak jak bys splunol w twarz spoleczenstwu Gminy. Co Gmina zrobi dalej w tej biedzie bez nie tylko moich, proponowanych inwestycje???? Najlepsze co umieliscie wladzo, to przekrety i budowa ZWIROWNI. Gratuluje ;) icon_mrgreen.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście inwestor, wszystkiemu winien Urząd, jest w zmowie z RDOś-em i IPK. Tak jest !!! To jest myślenie małego Kazia. Sam wiesz jak "kretńskie" są przepisy a ja także osobiście wiem jeszcze lepiej niż ty gościu. Też mam kawałek gleby nad j.Ińskim i od lat walczę z wymieninymi wyżej instytucjami. Złożyłem skargi i wnioski do Wojewody Zachodniopomorskiego i odwołanie do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. I co i nic .Są przepisy, paragrafy i można sobie odpuścić budowę czegokolwiek w Ińskim Parku i jego otulinie, dopóki będą one obowiązywały. Burmistrz czy Urząd mogą sobie w takich sprawach tylko pokibicować.

A czy Zimniccy dostali jakieś specjalne uprawnienia (jak ciągle piszesz) to jest ich sprawa. Jeżeli przekroczyli przepisy, czy też w RDOś i IPK wzięli za to "łapówy" (jak sugerujesz). to do prokuratury i do kryminału z tymi przekrętami.Na razie cicho sza w tych sprawach, więc szkoda tylko jęzory strzępić.

Odnośnik do odpowiedzi

Czytajcie ińszczanie, jaki Kuwejt Was czeka. Tylko jeszcze musicie pamiętać ,że SKSM jest właścicielem tych gruntów rolnych i z dochodów sporo odejdzie. Sądzę ,że z Kuwejtu , to najwięcej będziecie mieli pustyni i pyłu piaskowego. A burmistrz Racinowski wzorem Kuwejtu każdemu mieszkańcowi naszej gminy dołoży po 500zł na miesiąc , tytułem posiadanego bogactwa.Staniecie się szejkami o międzynarodowych wpływach. Zapewne powstaną tutaj wzorem Kuwejtu wszelkie inwestycje turystyczne z piaskową mgłą na czele. Zamiast chleba będziecie smakować piasek, podobno ma dobry wpływ na oczyszczanie żołądka. Zresztą Rada Miejska w Ińsku w swoim składzie ma ekspertów od tych spraw, oni Wam wszystko wyjaśnią. Postarajcie się odróżnić dzierżawę od własności terenu i dochody Węglobudu od wpływów do kasy miejskiej.

Kopalnia na osiedlu? Mieszkańcy protestują bo się boją. 'To bzdury'

dodano: 26 maja 2011, 8:00 Autor: Andrzej Kus

kopalnia protest Węglobud Wolin

Węglobud szykuje się do uruchomienia kopalni piasku i żwiru przy os. Robotniczym. Protestują mieszkańcy, którzy czerpią wodę ze studni. Obawiają się, że stracą taką możliwość. Boją się również, że pod obciążeniem ich domy zaczną pękać. - To bzdury - twierdzi Stanisław Pąsik z Węglobudu.

- Teraz mami, o jakości której pozostali mieszkańcy Wolina mogą jedynie pomarzyć - mówi Witold Rudnicki z osiedla Robotniczego. - Boimy się, że eksploatacja piasku i żwiru spowoduje odcięcie wody podskórnej. Nie musi wcale tak być, ale chcielibyśmy by ktoś wreszcie rozwiał nasze wątpliwości. Liczymy, że zostaną zorganizowane konsultacje społeczne. Jest jeszcze inne zagrożenie: chodzi o transport. Samochody będą przejeżdżały przez miasto, a wtedy popękają ściany budynku. Pod naszym protestem podpisało się ponad 150 osób.

Teren, na którym ma powstać kopalnia dzierżawiony jest przez firmę Węglobud. Pokłady piachu szacuje się na 2,1 miliona ton. Wyciągniętych zostanie 1,7 miliona. Przedstawiciele firmy mówią szczerze: zdecydowalismy się na tę inwestycję z myślą o tym, że będziemy głównym dostawcą materiałów na budowę gazoportu w Świnoujściu.

- To będzie bardzo niewielka kopalnia, z której będzie podwodne wydobycie - mówi Stanisław Pąsik z Węglobudu. - Transporty obejmą jedynie tereny Wolina i Świnoujścia. Teraz teren jest całkowicie zanieczyszczony. Są tam niebezpieczne materiały chemiczne, azbest, stare akumulatory, okna, beczki po różnych odpadach. Zbierało się to przez lata i jestem pewien, że przyczynili się do tego mieszkańcy. Teraz walczą o ochronę środowiska. A prawda jest taka, że po zakończeniu wydobycia powstanie tutaj dziura, która będzie zbiornikiem wodnym. Teren nabierze wartości. Miasto chce wtedy zrobić marinę i teren rekreacyjny. A oni protestują. Nie chodzi o nic, tylko o pieniądze. Na początku chcieli, byśmy wykupili ich domy. Później zamiast tego zaproponowaliśmy im rekompenstę w postaci rocznych przychodów. Wciąż za mało.

Przeciwnicy kopalni założyli stowarzyszenie. Według nich kolejnym argumentem przemawiającym za tym, by nie powstała kopalnia jest fakt, że gmina praktycznie na tym nie zyska.

- Wartość złóż obliczyliśmy na 80 milionów złotych. Co z tego będzie miał budżet gminy? Nic - twierdzi Rudnicki. - To prawda, firma proponowała nam pieniądze, ale gdy zobaczylismy raport oddziaływania na środowisko zrezygnowaliśmy.

Zarzuty o braku wpływu na konto gminy odpiera burmistrz Wolina.

- Jeśli będzie dzierżawa, to będziemy mieli czynsz dzierżawny oraz opłatę eksploatacyjną. Jeśli zbycie tego terenu - kwotę zbycia i później podatek od nieruchomości - mówi Eugeniusz Jasiewicz. - Zanim ruszy kopalnia poprowadzona zostanie tam kanalizacja i wodociągi. Nie ma się czego obawiać. Konsultacje społeczne organizowaliśmy już wielokrotnie. Ich mnożenie niczemu nie służy. Dzięki tej inwestycji będziemy mieli możliwość stworzenia mariny.

Również Stanisław Pąsik z Węglobudu wymienia, co zyska gmina z inwestycji?

- Za każdą wydobytą tonę płacimy 51 groszy. Od lipca wchodzi przepis, że 90 procent trafiać będzie do gminy. Za opłatę eksploatacyjną zapłacimy 780 tysięcy złotych, dodatkowo uzgodniliśmy z gminą, że dostaną następne 24 grosze od tony - czyli dodatkowe 408 tysięcy złotych. No i podatki. Zarządcy Wolina podchodzą do tego gospodarnie, gdyby sprzedali nam ten teren nie byłoby dla nich takiego przychodu. Zatrudnimy i przeszkolimy też 14 osób z Wolina. Do pomocy będziemy chcieli też zaangażować firmy transportowe z tego miasta.

Protestujący jednak dalej przekonują, że nie odpuszczą i nie pozwolą na rozpoczęcie budowy. Kwestionują też przygotowany na zlecenie Węglobudu raportu mówiącego o oddziaływaniu na środowisko.

- Mamy przygotowany własny, przez naszego niezależnego specjalistę, który jasno mówi, że cieki wodne zostaną przerwane, a środowisko będzie zagrożone. Jest to obszar chroniony. Jeśli rada miasta uchwali zmianę w studium zagospodarowania tego terenu pod Węglobud - następnego dnia mogą już ruszyć prace. Spotka nas wtedy katastrofa - podsumowuje Rudnicki. - Będziemy walczyli by do tego nie dopuścić. Jeśli już - niech rozwieją nasze wszelkie wątpliwości.

Wydobycie najwcześniej ma się jednak rozpocząć w przyszłym roku.

- Musimy uzyskać wszystkie pozytywne decyzje od gminy - zapewnia Pąsik. - Jesienią będzie trzeba wtedy podłączyć szambo, elektrykę, wszystkie niezbędne media. Później przygotować teren i zebrać tony tych odpadów. Najwcześniej wiosną przyszłego roku będziemy gotowi do rozpoczęcia wydobycia materiału. Najpierw jednak niech sprawę z mieszkańcami załatwi miasto. Dopiero wtedy będziemy pewni, co będzie dalej.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...