Skocz do zawartości

NOWA OBIECUJACA INWESTYCJA??? - ZWIROWNIA


Inwestor

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panstwo,

Nie umiem sie z tym pogodzic jak i innych dziesiatki, setki ludzi z tym co naprawde sie juz stalo i bylo opisane przez media. Ta klamliwa napasc na Gmine i wspolna tych geniuszy konspiracja przeciwko dobru Gminy nie moze byc poparta przez ludzi ktorzy decyduja o tym jak bedzie jutro. Wieszosc podniosla lapy za TAK na ostatniej sesji Rady Gminy popierajac Pana racinowskiego za genialny pomysl inwestycyjny ktory musi powstac bo dodatkowe dochody dla Gminy i mozliwosc podniesienia pensji Burmistrzowi. Zreszta w calej tej konspiracji jak podnosili lapy za TAK, juz napewno stopa im zycia im sie poprawila.

Sednem sprawy jest to ze zaden Radny nie zna przepisow wiazacych z ochrona przyrody, nie znaja raportow na temat szkody jakie ta inwestycja moze przyniesc Gminie i jej mieszkancom.

Przypominam Radnym opierajac sie na podstawie danych przepisow Inskiego Parku Krajobrazowego, rozporzadzeniom Wojewody i innych Ustawach o Parkach Krajobrazowych:

a. Teren planowanego przedsiewziecia jest na obszarze IPK i jest miejscem bytowania i zerowania ptakow i zwierzyny chronionej w IPK;

b. Budowa przedsiewziecia na gruntach ornych , nieuzytkach w poblizu jeziora Insko w IPK bedzie negatywnie oddzialywac na ekosystem wraz z siedliskami i poszczegolnymi gatunkami m.in poprzez zaklocenie spokoju gatunkom gniezdzacym sie w strefie IPK

c. wzmozony ruch, bez porownania intensywniejszy niz ugorowanych gruntach spowoduje ze tak zagospodarowany teren rozerwie integralnosc calego spojnego dotad kompleksu siedlisk i ekosystemow, przerwie droznosc korytarzy ekologicznych i ograniczy przestrzen zyciowa dla wielu gatunkow zwierzat, a co sie wiaze iz wplynie na integralnosc obszarow Natura 2000

d. Paragraf 4 pkt 1) Rozporzadzenie Nr 36/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 10 listopada 2005 r. w sprawie planu ochrony Inskiego Parku Krajobrazowego (Dz. Urzedowy Woj Zach Nr 92, poz 1874) mowi ze zagrozenie wewnetrzne jak i zewnetrznym mogacym miec istotny wplyw na stan zachowania wartosci przyrodniczych i skutecznosci ochrony Parku jak i otuliny, jest zabudowa krajobrazu otwartego powodujaca degradacje walorow przyrodniczych i krajobrazowych, a sposobem eliminacji lub ograniczen zagrozenia i jego skutkow jest ograniczenie zabudowy przestrzeni otwartych oraz wyznaczenie maksymalnego zasiegu rozwoju jednostek osadniczych;

e. Zgodnie z praragrafem 3 ust 1 pkt 6) Rozporzadzenia Nr 14/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 27 lipca 2005 r w sprawie Inskiego Parku Krajobrazowego (Dz Urzd Woj Zach Nr 64 poz 1377) zabrania sie dokonywania zmian STOSUNKOW WODNYCH , JEZELI ZMIANY TE NIE SLUZA OCHRONIE PRZYRODY LUB RACJONALNEJ GOSPODARCE ROLNEJ, LESNEJ LUB RYBACKIEJ!!!! Rozpoczecie inwestycji stanowi naruszenie powyzszego rozporzadzenia, gdyz przeznaczenie go na cele turystyczne nie sluzy ochronie przyrody ani tez racjonalnej gospodarce rolnej, lesnej , wodnej lub rybackiej

f. konwencja o roznorodnosci biologicznej podpisana przez Polske w czerwcu 1992 r w Rio de Janeiro wskazuje iz przedmiotem ochrony powinno byc cale bogactwo przyrodnicze wystepujace na Ziemi

g. brak jest alternatywy dla lokalizacji planowanej inwestycji

h. ART 4 W/W USTAWY O OCHRONIE PRZYRODY , MOWI IZ OBOWIAZKIEM ORGANOW ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ , WLADZ GMINY , osob prawnych i innych jednostek organizacyjnych JEST DBALOSC O PRZYRODE BEDACA DZIEDZICTWEM I BOGACTWEM NARODOWYM.....nie podlega to samowoli Wladz Gminnych i osobom prywatnym

etc

To wszystko powyzsze dostalem kiedy RDOS wspolnie w porozumieniu z Burmistrzem , Panem Kudla zgodzili sie w porozumieniu na to ze zatrzymali mi , na mojej wlasnosci mozliwosci budowy np stacji benzynowej, oczyszczeniu Rowu Melioracyjnego , dzisiaj juz satlo sie faktem.....OKRADAJAC MNIE Z PONAD 1.6 HA mojego wlasnego gruntu. Nie o tym chce tu pisac. Chce tylko przypomniec zainteresowanym fakty jakie mialy miejsce kiedy zabroniono mnie oczyszczenie Rowu Melioracyjnego na co przyklasnol Burmistrz ze Swita a pozniej okradli mnie z moich wlasnosci poprzez swoje deczyje zwiazane z Planem Zagospodarowania Mialka.

Teraz prosze POROWNAC SOEBIE OCZYSZCZENIE STAWU W STOSUNKU DO BUDOWY ZWIROWNI W TM SAMYM OBSZARZE CHRONIONYM I POD TYMI SAMYMI PRZEPISAMI Jezeli ja na tak male przedsiewziecie i zamiary nie dostalem zgody (co bylo w konspiracji z Burmistrzem Racinowskim) TO JAK TO SIE DZIEJE ZE WSZYSCY RADNI PODNOSZA DZISIAJ LAPY ZA TAK , POPIERAJAC TAKA STRASZNA I ZGUBNA DLA GMINY INWESTYCJE JAKA JEST PRZYSZLA ZWIROWNIA z czego Gmina ma wielkie g....... i do tego sprowadzi to zgube na wszystkich mieszkancow?

Jak to jest ze Radni podnosza rece za TAK nie czytajac raportow mozliwosci zguby ekologicznej dla calego regionu?

Przeciez PAN BURMISTRZ RACINOWSKI OBIECAL, PRZYSIEGAL PRZED WYBORAMI ZE NIE BEDZIE ZWIROWNI JAK I JEGO RADNI Wiec jak to nazwac? :o icon_mrgreen.gificon_idea.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Jawnym przekupstwem tak to się zwykle odczytuje.Władza napisał gdzieś tu ,że teraz Panie Jerzy jest nowa rada i wszystko będzie ok.A to kłamczuch tamta rada słuchała pilnie i uczyła się wiedzy od Państwa M.I to prawda co napisał Lolek nie wiem już czy Klara ,że to oni otwierali niektórym oczy i dlatego Racinowskiemu nie bylo to na rękę .Teraz nie dość ,że sama podstawówka jak ktoś pisze to jeszcze nie chce słuchać i się uczyć.Tuman już tuman zostanie na zawsze.Tamta rada rozmawiała ,dyskutowała był dialog a nie monolog.Ludzie w proteście tym głupolom nie powinni się kłaniać bo to pospolite dziadostwo.A jajka od ekologicznej kury co dziobała na żwirowni piasek od BARANA BŁAŻEJEWSKIEGO już nie kupię !!!!!!!! Ten bezzębny zomowiec czy ormowiec zawsze zaprzeda duszę diabłu.Sam bierze ogromne doplaty na gospodarstwo ekologiczne a całą gminę daje dureń na zmarnowanie.Ilu ludzi sprzedał za komuny do gliny ????? Z Paraszczakiem i Pacochą kumple byli na zabój a teraz myśli mu się nie zmieniły i dalej myśli jak komunista i zdrajca mieszkanców.Inwestor oni teraz będą ci masłem orzechowym w dupę włazić ,żebyś cicho siedział.Uchwała podjęta i poszły konie po betonie.I niech nikt nie mówi ,że nie będzie żwirowni,bo najważniejszy krok zrobili niestety nieodwracalny w głupocie.Może u was Australii już coś wynaleźli na głupotę?????? Po ta Polska cała z tym PO zgłupiała i toczy nas na dno.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zwykle , jak zawsze , tylko koryto i świnie które się przy nim tłoczą , nieważne jakie mają kolory , koszulki i jak kwiczą , zawsze top tylko świnie przy korycie , którym chodzi o jedno ......, wiadomo że nie o miasto, region, kraj -- bo to puste słowa i frazesy żeby się do koryta dopchać .....

Odnośnik do odpowiedzi

Olo !!!ty jak dołożysz to dech zapiera .Popatrz stary jak ja przed wyborami słyszałem teksty Malcera i Mazurka na temat Racina i Terebeckiego to mi mało włosy z głowy nie wypadły.To były tak niecenzuralne słowa ,że nie mogę przetoczyć . A teraz sługusy ganiają jak psy gończe z wywalonymi jęzorami.Jak takie świnie patrzą kumplom w ślepia??????????? Mam dla takich ludzi pogardę tak jak dla Kazia Deca bo mi się wydawało ,taki będzie normalny ,że on się nie da omotać i będzie miał swoje zdanie,tak człapał po domach a co zrobił?????Kara Boska nie unikniona jak słowo daję. icon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gificon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy Panstwo, mam propozycje do wszystkich czlonkow tego FORUM i tej strony internetowej. Zakladam nowy block pt . : byli szbarownicy, czerwoni i ubecy

Proponowal bym aby byli tam wpisani wszyscy co brali udzial w tym napadzie na Panstwo Polskie w latach po II Wojnie Swiatowej. Dlaczego nie? Czytam co Nikos pisze ze ktos z radnych byl zomocem.... i do dzisiaj cisza?? To tak nie moze byc. Wybaczamy, ale nie zapomniemy

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy Rodacy, zakanczajac ta debate chce wniesc swoje ostanie mysli na ta strone. Ze wzgledu , ze wierze w to ze moja inwestycja powstanie tj hotel - kurort nie wyobrazam sobie zrobienia tych inwestycji w momencie jakby miala powstac ZWIROWNIA ktora odstraszy juz kompletnie wszystkich od tej GMINY. Ten przyszly potwor nie tylko zabije uklady wodne, przyrode ale i odstraszy na wiecznosc wszelkie planowane inwestycje. Badzcie rozsadni przy glosowaniu znowu w czasie referendum ktore napewno bedzie i ktore bedzie decydowalo o naszej wspolnej przyszlosci. Nie pisze do Panstwa bo chce mi sie kasy, ale inwestycje moje i innych inwestorow poprawia sytuacje w Gminie bezwzgledu na glupote Wladzy Gminy. Jeszte tylko Wy , nie dolewajcie oliwy do ognia przeciwko swoim wlasnym rodzinom i zyciu zgadzajac sie poraz kolejny z genialnym stworem inwestycyjnym Generala Racinowskiego i jego swita. Poprostu pokazcie ze kochacie ta Gmine i glosujcie na NIE!!!! Niech wasze mysli wszystko co Swiete ma w swojej opiece. Zegnam

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...