Skocz do zawartości

Jak zabili Inwestycje - Hotel / Kurort w Mialce


Inwestor

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panstwo,

Na prosbe jednego z czlonkow tego Forum przenosze ponizszy tekst.

To powinien wiedziec kazdy mieszkaniec Gminy Insko. Krotko przypomne fakty:

W 2007 roku zakupilem 13 ha w Mialce z mysla o zakupie nastepnych 10 ha z propozycja budowy 10 pietrowego Hotelu i kurortu. Zanim zakupilem ta ziemie , rozmawialem wielokrotnie na temat moich planow rozwojowych (w oparciu o studium) z Panem Burmistrzem Racinowskim. Pan Burmistrz Racinowski od tamtego czasu wielokrotnie obiecal mi calkowite wsparcie (bez prezentow). Do tego czasu przez ostatnie lata dolaczyli Radni GiM Insko jak i Przewodniczacy Rady , Pan B. Terebecki wlacznie, wspolnie obiecujac wielkie poparcie. Nie czekajac na wyniki zrobienia planu przystapilem do podzialu gruntow jak i organizowania Inwestorow dodatkowych. Nastepnie , Profesor z Uniwersytetu w Szczecinie przygotowal projekt hotelu "Insko Sunset Paradise" ktory mial kosztowac ponad EU$250 milionow. To wszystko bylo przeslane Panu Racinowskiemu i jego Radzie przed i po wyborach 2010. Dokumenty, pisma z inwestycja byly przekazane Radzie i Burmistrzowi Racinowskiemu wiele razy. Zawsze bylo to samo, ze absolutnie mnie popra. Gmina dostala kopie dokumentow bankowych gdzie inwestorzy zagraniczni zobowiazuja sie poprzec finansowo cala inwestycje z suma EU$280 milionow pod warunkiem ze Plan Zagospodarowania poprze moje plany.

Hotel "Insko Sunset Paradise"-

Kurort w Mialce mial zagwarantowac prace dla ponad 300 ludzi w czasie i po otwarciu kurortu. Niestety, jak wszyscy wiedza , w czasie robienia planu zagospodarowania Mialki , Burmistrz poszedl na krytyczne nie konieczne kompromisy z RDOS-iem i doprowadzil swoim postepowaniem upadek calego projektu z czego Pan Burmistrz Racinowski i Rada (zlosliwa) sa z siebie do dzisiaj b b b zadowoleni. Ta operacyjna i konspiracyjna napasc byla pod pseudonimem " Racinowski i RDOSKA spolka zoo" To musialo i tylko pochodzilo z samego zoo lub innego zwierzynca.

Inwestycja ta, dala by GiM Insku milionowe dochody z podatkow, sprowadzilo by zorganizowanego turyste jak i nastepne setki pozytywnych rezultatow dla Gminy. TYM TYLKO PAN BURMISTZ I RADA moze sie pochwalic. Naobiecali a pozniej glowe ucieli zakazujac wysokosci hotelu, zakazujac budowy stacji benzynowej .... krotko mowiac zakazali wszystkiego. Do tego , malo by brakowalo zabronili by nawet przydomowych oczyszczalni sciekow budowac. Nic nie obiecali jezeli chodzi o infrastrukture i do dzisiaj chca 30% planistycznego.... ha, ha. Zniszczyli plany z zimna krwia. O tym pisalem wiele razy na forum Inskim ktore bylo widocznie kontrolowane przez swoich ludzi.

Pozwolili mi budowanie hotelu na wysokosc parteru z poddaszem. Taki wynik sprawy spowodowal wycofanie sie inwestorow zagranicznych i setem milionow Euro z Gminy Inska. Jak to nazwac ? Ja to nazywam zlosliwym napadem na gospodarke nie tylko Gminy , ale na gospodarke i rozwoj Polski. Co Panstwo i co Gmina dzisiaj ma z tej niby wygranej, ....zlosliwosci i zawisci. NEDZE! I taki stan bedzie sie utrzymywal dluzej poniewaz dozucili 30 % podatku planistycznego. Teraz niech czekaja ....moze kiedys zobacza jakis dziadoski grosz z czego Pan Racinowski i jego swita napewno juz nie podniesie sobie swoich dochodow i wynagrodzenia. Odepchneli mnie od jeziora 100 metrow (gdzie innym wolna 5 metrow od jeziora co jest udokumentowane) , zanizyli wysokosc do parteru z poddaszem (czyli mozna budowac kurnik bez kur) natomiast Pan Zimnicki moze budowac hotel nad samym jeziorem na wysokosc 15 metrow. DZISIAJ DOSZLA JESZCZE ZWIROWANIA KTORA ZNISZCZY WSZYSTKO CO JEST CENNE DLA TEGO OBREBU POLSKI. Zwirownia.... w ktorej...ciekawe jak i kto ma swoje udzialy i gwarancje na przyszla prace i stanowsika. Moze zrobilem blad wchodzac do Burmistrza bez prezentow. Nie wiem. Ci , z tej zwirowni moze wiedzieli lepiej jakie prezenty lubi Pan Burmistrz i jego SWITA. Ja nie wiedzialem . W dziwny sposob nawet nie boja sie RDOS-iu , ze zabronia budowy zwirowni ktora wykonczy krajobraz i poziomy wodne w calej okolicy. Prawdopodobnie cale jezioro Insko bedzie przepompowane droga polaczen wod gruntowych na inna strone Inska pod same Biopaliwa. Tak ze spodziewajcie sie Panstwo suchej dziury w jeziorze Insko i wymyslcie juz dzisiaj nowa nazwe na nowe jezioro kolo Biopaliw....proponuje nazwac Jezioro Czaluszewskie lub zatoka Racinowska.

Gratuluje mieszkancom takiej wladzy ktora jednoglosnie zostala wybrana nie zostawiajac koszuli na Waszym karku w 2010. Jeszcze do tego chca zabrac wode i krajobraz z tego regionu poprzez potezna zwirownie w Parku Krajobrazowym. Ciekawe. Przeciez takie same przepisy nas wszystkich obowiazuja. Okazuje sie ze nie dla wszystkich sa prawa. Dla Pana Zimnickiego , Pana Racinowskiego, dla Rady, kolesiow sa inne prawa i przepisy jak dla reszty. Ta Gmina boi sie wzbogacic . W tej Gminie ludzi zamoznych sie nie lubi!!! Zabili inwestycje tylko dla wlasnej dumy i wrodzonej zawisci i nienawisci do ludzi zamoznych. Dzisiaj sprzedaja gleby Gminne za grosze zebrajac 15 zloty za metr2.

Oj, lubi sie tam dziadostwo i wszystkich tych co niszcza zdrowa przyszlosc tej okolicy ktora ja od dziecinstwa kochalem.

Odnośnik do odpowiedzi

Szok i nie do uwierzenia ,że gmina takiego inwestora tak potraktowała.W każdej innej gminie kogoś takiego pewnie na kilka lat zwolniono by z podatku i inne profity dla zachęcenia do inwestowania.A tu hotel na piętr z poddaszem!!!!!!!!!!!!!Takich hoteli to nigdzie w Polsce nie widziałem.Może Pan Burmistrz slamsy w Zimbabwe widział???? o tym urbaniście co to Panu zaplanował pogratulować wyobrażni architektonicznej.To tak jak by porównać torcik z bitej śmietanki do gówna.Sory ale plama planistyczna na całego.

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi Panie / Szanowna Pani,

Kozystajac z chwili czasu zauwazylem ten komentarz. To nie plama planistyczna , to planowany z zimna krwia zamach na inwestora i inwestycje w ukladzie GiM Insko - RDOS z zemsty za nie posluszenstwo obywatelskie. To zamach na inwestycje za personalne uczucia do inwestora, ktory tak naprawde nic zlego i nikomu nie zrobil. To zamach Racinowskiego z jego swita na inwestycje tylko dlatego ze od wielu lat walczylem z dyktatura RDOS ze Szczecina i Panem Vice Ministrem Trzeciakiem ktory jest dalej w rekach Prokuratury w trakcie dochodzenia. To zamach na inwestycje w imie zemsty za moje wieloletnie walki z dyktatura RDOS ze Szczecina wobec calej GiM Insko co ograniczalo i ogranicza kazdy rozwoj, ale pozwala na BUDOWE ZWIROWNI ktora zniszczy Jezioro i przyrode. To zamach na mnie i inwestycje za Pana Racinowskiego poslusznosc wobec kolesiow z RDOS Szczecin w zamian za dobre uklady dla Pana Zimnickiego i innych (czytaj Plan Zagospodarowania Insko itp) To zamach w imie zniszczenie konkurencji wobec Pana Zimnickiego ktory moze sobie budowac pod tymi samymi przepisami pare metrow od brzegu jeziora na wysokosc 15.5 m hotel. To zamach na inwestycje w imie zawisci , zlosliwosci Pana Racinowskiego i Rady wobec ludzi uczciwego interesu. x 1500 powodow ktore nie byly i nie sa dla dobra GiM Insko. To zamach z powodow zakozenionego we krwi Burmistrza i Radnych systemu z okresu Stalinizmu, okresu bezwzglednosci wobec narodu podparty tylko jednym prawem : BO IM WOLNO NA WSZYSTKO i wszystko w imie (prosze wybaczyc) naiwnej Inskiej spolecznosci.

Odnośnik do odpowiedzi

Ta społeczność jest niesamowicie trudna do współżycia społecznego.Ale w momentach kluczowych potrafi się zjednoczyć ,tak było wiele razy mam nadzieję że tym razem będzie tak samo.Ubolewam nad tymi Pana problemami ale to już od wieków taka gmina.Tu nic się nie zmieniło ciągle jest komuna.Tu zawsze wszystkie decyzje przyjeżdżają w teczkach jak za komuny.

Odnośnik do odpowiedzi

Zauwazylem cos ciekawego.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... -zwirownie

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... j-zwirowni

W obu artykulach padło zdanie: 'Zdaniem władz Ińska, takie przedsięwzięcie jest jedną z możliwości rozwoju gminy, ale decyzja o jego rzeczywistym funkcjonowaniu zapadnie dopiero w późniejszym czasie.'

Skoro jest jedna z mozliwosci to jakie mamy inne mozliwosci? Z tego co Inwestor napisal to jego plany zeby zbudowac hotel upadly przez burmistrza i innych. A moze teraz beda blagac inwestora o to zeby im tylki uratowal przed zwirownia i oby wtedy inwestor nie wypial sie na nich tak jak oni na niego bo to dla tego miasta by byla porazka jak nic...

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy Panstwo,

Obserwuja ta ciekawa debate jezeli chodzi o moje proponowane inwestycje. Widze ze Pan / Pani "kontrast" (prosze wybaczyc) nie orientuje sie w procedurze tej calej maszyny bledow. Decyzje , jezeli chodzi o plan zagospodarowania juz zapadly i sa zapieczetowane. To tylko inwestor moze podac Gmine do Sadu i odwolac sie od skutkow tej glopoty. Nastepnie jak Panstwo sie nie orientuja (Pan Racinowski i jego Swita) wiedzieli ze przeznaczone i zamrozone finanse na EU$280 milionow byly warunkowe do czasu zrobienia planu i jak ten plan bedzie zrobiony. Wyniki byly wrecz ochydne dla inwestycji poniewaz umowa z Rada i Burmistrzenm od poczatku podania o przeksztalcenie gruntow (luty 2008) ktory Gmina i Burmistrz przyjeli , zostala zrujnowana przez wlasnie Pana Racinowskiego , jego Swite , Planiste P.Kozlowskiego w konspiracji z RDOS-iem ze Szczecina. Pan Kudla o tym tez dobrze wiedzial jak i reszta. Pisalem wnioski o nie sluszne robienie zalozen planow na Insku jezeli chodzi o wysokosci hotelu na Pana Zimnickiego gruncie w uzasadnieniu. Moje wnioski zostaly przez Rade I Burmistrza odzucone i dali Panu Zimnickiemu w samym Insku pozwolenie na budowe 15.5 m wysokosci hotelu na tym skrawku ziemi pare metrow od brzegu jeziora pomimo ze Ustawa Ochrony Przyrody pisze o Parkach Krajobrazowych - zakaz budowy blizej jak 100 metrow od jeziora. Pana Zimnickiego ta Ustawa nie obowiazywala jak i wysokosci ale mnie jao inwestora w pustej Mialce obowiazywala. Im wolno, mi nie pomimo tego ze Gmine sie co dziennie rujnuje i Gmina bankrutuje . Burmistrz sprzedaje za zebracze pieniadze Gminy wlasnosci np gruntu po 15 zloty za metr.... dalej mozecie sobie dopowiedziec o ich poziomie myslenia dla dobra Gmina czy dla siebie samych? Zebraja, rujnuja i wcale im nie w smak zaprosic jakiekolwiek inwestycje poniewaz juz zlosliwosc z glupota przeszla wszelkie granice mozliwosci co przestraszylo finansistow i gwarantorow mojej inwestycji. Nie komentuje dalej bo zanudze. Jak Panstwo maja jakies pytania prosze pytac. Bede odpowiadal na kazde pytanie zwiazane z sabotazem Gminy przez jej gospodarzy i rzadzacych ktorzy mnie i inwestycje ochydnie z piana na gebach oszukali!!!! Ta wladza jest winna miliony dolarow strat wobec Gminy. Reszte prosze samemu sobie dopowiedziec, bywac na sesjach, protestowac, opiniowac i uczestniczyc w zyciu Inska bo Was te sepy i wrony z biur Gminy rozdziobia. Jak ja mam dzisiaj wrocic z inwestycjami przy takich kretynskich zapisach w planie zagospodarowania z ktorych dumny jest Pan Racinowski budujac ze Swita przyszla ZWIROWNIE i nowa zatoke Racinowska ktora bedzie rakiem zlosliwym dla Gminy i jej mieszkancow. A hotelu nie wolno przy drodze powiatowej jak i stacji paliw nie wolno bo mam tam ROW MELIORACYJNY, ale zwirownie mozna..... Oni musieli przeglosowac istnienie tej zwirowni poniewaz uklady juz dawno zostaly ustanowione i podzialy zyskow. LUDZIE, NIE BADZCIE NAIWNI !!! Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu nie wierze co czytam. Pan pisze o inwestycji ktora mogla zmienic insko w prawdziwy kurort i nastawic to miasto na ten rynek. Zwirownia jest totalnym przeciwienstwem. Poza tym jak czytam ze jednym sie pozwala na cos a innym nie to zastanawiam sie kto o tym decyduje.bo jak burmistrz to przepraszam bardzo ale JAKIM PRAWEM? wychodzi na to ze mamy tych ktorych prawa sa wazniejsze od innych a to jest chore. Nie ma zadnych mozliwosci zeby przez sad to rozwiazac albo w jakis inny sposob? Naglosnic sprawe hotelu skoro zwirownia moze byc?

Odnośnik do odpowiedzi
Zauwazylem cos ciekawego.

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... -zwirownie

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Regi ... j-zwirowni

W obu artykulach padło zdanie: 'Zdaniem władz Ińska, takie przedsięwzięcie jest jedną z możliwości rozwoju gminy, ale decyzja o jego rzeczywistym funkcjonowaniu zapadnie dopiero w późniejszym czasie.'

Skoro jest jedna z mozliwosci to jakie mamy inne mozliwosci? Z tego co Inwestor napisal to jego plany zeby zbudowac hotel upadly przez burmistrza i innych. A moze teraz beda blagac inwestora o to zeby im tylki uratowal przed zwirownia i oby wtedy inwestor nie wypial sie na nich tak jak oni na niego bo to dla tego miasta by byla porazka jak nic...

Drodzy Panstwo, z powyzszego artykulu wynika: Niedawno przedstawiciele Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych zwrócili się do włodarzy Ińska z wnioskiem o opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla części działek w Ciemniku, aby na 60 ha gruntu uruchomić żwirownię oraz zakład prefabrykatów. Zdaniem władz Ińska, takie przedsięwzięcie jest jedną z możliwości rozwoju gminy, ale decyzja o jego rzeczywistym funkcjonowaniu zapadnie dopiero w późniejszym czasie.

Pytanie do Pana Racinowskiego i Gangu Gminnego: Jezeli zwirownia jest jedna z mozliwosci rozwoju Gminy , to co przeszkadzalo Wam budowa 10 pietrowego hotelu ktory bylby duma i symbolem Inska ????? Co przeszkadzala Wam budowa stacji paliw..... acha... no bo tam jest ROW MELIORACYJNY i w imie tego Gmina poprzez swoje decyzje ukradla i zagrabila z moich wlasnosci 1.6 ha pola gdzie wg. geniuszy co robili plan , Pana Racinowskiego , Planisty Pana Kozlowskiego jak i RDOS przeszkadzalo przyrodzie !!!! BULLSHIT!!! Tak to sie u nas nazywa czyli smrod byczego g....

Sedno sprawy jest w tym ze ukradli mi moj majatek swoja decyzja w konspiracji z RDOS kazac trzymac to bagno zatkane , zabrudzone -1,6 ha (na ktorym NIE WOLNO MI NIC ROBIC)....ktore nie stworzyla przyroda naturalnie ale czlowiek wiele lat przed Waszym tam osiedleniem przed II wojna swiatowa. Teraz nazywacie ten zarosniety ROW MELIORACYJNY pomnikiem przyrody gdzie w Ciemniku poprzez pozwolenie na budowe ZWIROWNI , Radni i Burmistrz uwazaja za arcydzielo inwestycyjne swoje decyzje (zebraki i sprzedawczyki) ktore zniszczy poziom wod gruntowych gdzie jednoczesnie Ustawa o Parkach Krajobrazowych tego zabrania. No, teraz czekam tylko na decyzje RDOS ze Szczecina ....no i Panowie prawnicy do dziela. To dopiero poczatek upadku tego Cesarstwa Racinowskiego za ktory Gmina zaplaci niesamowite naleznosci w calym tego slowa znaczeniu jako konsekwencje tej napasci na INWESTYCJE zdrowe i zielone, a nie te ktore rujnuje cala przyrode, zycie mieszkancow jej mieszkancow!!! Bazowal Burmistrz na obojetnosci i niewiedzy spolecznej ktora mysli i myslal ze lepiej nie moze byc. Panie Burmistrzu, oj zapedzil sie Pan. Na Pana miejscu, zaczol bym od szukania sobie nowej i swiezej posadki bo tu na spokoj niech Pan nie liczy. Beda burze bo kto sieje wiatry bedzie je zbieral. (ja nie groze ale przedstawia Panu nie daleka zeczywistosc i grawitacje z ktorymi Pan nie moze negocjowac). Sam Geniusz Racinowski z Rada wspanialych ten scenariusz napisal. Za co i za ile......, ale dla GMINY ...nie mowie o prywatnych kieszeniach. Majac juz nie za duza wiare w to co tam sie dzieje mam jeszcze nadzieje ze jakies , byle jakie ale prawo istnieje. Mam nadzieje ze nie jestem naiwnym i moje trudy o dobro Gminy , dobro inwestycji, dobro spoleczenstwa o wspolne dobro, bedzie wynagrodzone i docenione sprawiedliwoscia. Mieszkancy Inska, to nie zlosc ale smutek ogarnia mnie i Was. Wasza niewiedza jest zrozumiala , ale ignorancja nie bedzie nikomu zapomniana. Nie zapomna Wam tego Wasze pokolenia bo powoli stanie sie to starym miasteczkiem i wyludnionym z mlodych. Gdzie Wasi mezowie pojda i Wasze dzieci ....jak juz nie poszli za lepszym w Swiat jak ja 34 lata temu. HANBA.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...