Skocz do zawartości

Jak władza dba o siebie ?


Orzech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kiedyś o tym słyszałem ale czy coś dalej się dzieje? Czy tacy się wybronią? W tym rządzie wyjątkowo dużo takich asów.Każdy minister z rządu Tuska ma coś za uszami i nie mają wstydu ,że ludzie swój rozum mają byle do końca kadencji dotrwać.Jakie to ohydne. icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Racin też zrobił urządzenie lasu na prywatnych terenach.Nikt się nie zgłosi do lali do pok.2 i podatek będzie naliczony jak chce gmina .Ludzie -właściciele nawet nie rozumieją jakie mapki dostali i po co? Zrozumieją jak podatek dostaną.I tak ze wszystkim.Panie Racin może jeszcze nasze skórki pan ściągniesz? icon_eek.gif

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

W Ińsku to może być zbawienie, tutaj niektórzy urzędnicy pracują na 3-4 etaty.Coś niby nadzorują , a ktoś inny przybija stempel.Tak jest od zawsze. Problem ma tylko prokuratura. Bo ta lubi gotowe produkty.

Sejm wznowił prace nad projektem "Pulsu Biznesu", którego celem jest ułatwienie identyfikacji, a następnie finansowego karania urzędników krzywdzących firmy i obywateli bezprawnymi decyzjami.

Jedną z najważniejszych propozycji tego projektu jest wprowadzenie metryczek administracyjnych, dzięki którym proces podejmowania decyzji urzędniczych będzie czytelny.

Zdaniem ekspertów po wejściu w życie 17 maja ustawy o karach finansowych dla urzędników wydających decyzje niezgodne z prawem, konieczne będzie łatwe identyfikowanie takich osób.

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę poczytać jaka nasza gmina przyjazna inwestorom,chyba jednak bardziej tym co wchodzą z kopertami.

Inwestycja Hotel - Kurort w Mialce ???

przez Inwestor Wczoraj, 17:42

Szanowni Panstwo,

To powinien wiedziec kazdy. Krotko przypomne fakty:

W 2007 roku zakupilem 13 ha w Mialce z mysla o zakupie nastepnych 10 ha z propozycja budowy 10 pietrowego Hotelu i kurortu. Zanim zakupilem ta ziemie , rozmawialem wielokrotnie na temat moich planow rozwojowych (w oparciu o studium) z Panem Burmistrzem Racinowskim. Pan Burmistrz Racinowski od tamtego czasu wielokrotnie obiecal mi calkowite wsparcie (bez prezentow). Do tego czasu przez ostatnie lata dolaczyli Radni GiM Insko jak i Przewodniczacy Rady , Pan B. Terebecki wlacznie. Nie czekajac na wyniki zrobienia planu przystapilem do podzialu gruntow jak i organizowania Inwestorow dodatkowych. Dokumenty, pisma z inwestycja byly przekazane Radzie i Burmistrzowi Racinowskiemu wiele razy. Zawsze bylo to samo, ze absolutnie mnie popra. Gmina dostala kopie dokumentow bankowych gdzie inwestorzy zagraniczni zobowiazuja sie poprzec finansowo cala inwestycje z suma EU$280 milionow pod warunkiem ze Plan Zagospodarowania poprze moje plany. Hotel - kurort w Mialce mial zagwarantowac prace dla ponad 300 ludzi w czasie i po otwarciu kurortu. Niestety, jak wszyscy wiedza , w czasie robienia planu zagospodarowania Mialki , Burmistrz poszedl na krytyczne kompromisy z RDOS-iem i doprowadzil swoim postepowaniem upadek calego projektu z czego Pan Burmistrz Racinowski i Rada (zlosliwa) sa z siebie zadowoleni. Dalo by to GiM Insku milionowe dochody z podatkow, sprowadzilo by zorganizowanego turyste jak i nastepne setki pozytywnych rezultatow dla Gminy. TYM TYLKO PAN BURMISTZ I RADA moze sie pochwalic. Naobiecali a pozniej glowe ucieli zakazujac wysokosci hotelu, zakazujac budowy stacji benzynowej .... krotko mowiac zakazali wszystkiego. Zniszczyli plany z zimna krwia. Pozwolili mi budowanie hotelu na wysokosc parteru z poddaszem. Taki wynik sprawy spowodowal wycofanie sie inwestorow zagranicznych i setem milionow Euro z Gminy Inska. Jak to nazwac ? Ja to nazywam zlosliwym napadem na gospodarke nie tylko Gminy , ale na gospodarke i rozwoj Polski. Co Panstwo i co Gmina dzisiaj ma z tej niby wygranej, zlosliwosci i zawisci. NEDZE! I taki stan bedzie sie utrzymywal dluzej poniewaz dozucili 30 % podatku planistycznego. Teraz niech czekaja ....moze kiedys zobacza jakis dziadoski grosz z czego Pan Racinowski i jego swita napewno juz nie podniesie sobie swoich dochodow i wynagrodzenia. Odepchneli mnie od jeziora 100 metrow , zanizyli wysokosc do parteru z poddaszem (czyli mozna budowac kurnik bez kur) natomiast Pan Zimnicki moze budowac hotel nad samym jeziorem na wysokosc 15 metrow. DZISIAJ DOSZLA JESZCZE ZWIROWANIA KTORA ZNISZCZY WSZYSTKO CO JEST CENNE DLA TEGO OBREBU POLSKI. Moze zrobilem blad wchodzac do Burmistrza bez prezentow. Nie wiem. Ci , z tej zwirowni moze wiedzieli lepiej jakie prezenty lubi Pan Burmistrz. Ja nie wiedzialem . W dziwny sposob nawet nie boja sie RDOS-iu , ze zabronia budowy zwirowni ktora wykonczy krajobraz i poziomy wodne w calej okolicy. Gratuluje mieszkancom takiej wladzy ktora jednoglosnie zostala wybrana nie zostawiajac koszuli na Waszym karku. Jeszcze do tego chca zabrac wode i krajobraz z tego regionu poprzez potezna zwirownie w Parku Krajobrazowym. Ciekawe. Przeciez takie same przepisy nas wszystkich obowiazuja. Okazuje sie ze nie dla wszystkich sa prawa. Dla Pana Zimnickiego , Pana Racinowskiego, dla Rady, kolesiow sa inne prawa i przepisy jak dla reszty. Ta Gmina boi sie wzbogacic . W tej Gminie ludzi zamoznych sie nie lubi. Lubi sie dziadostwo i wszystkich tych co niszcza zdrowa przyszlosc tej okolicy ktora ja od dziecinstwa kochalem.

Inwestor

Posty: 2

Rejestracja: Wczoraj, 17:09

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się tylko zastanawiam nad taką kwestią.Chciał Pan na Miałce postawić hotel 10 piętrowy to około 20 m w górę a żwirownia chce kopać na głębokość ok 25 m w głąb ziemi i sami sobie odpowiedzcie jakie i czy w ogóle szkody w środowisku są porównywalne.Reprezentacyjne fundusze takiego konsorcjum jak kruszywa były bardziej intrantne bo to idzie do prywatnych kieszeni tego nikt nie widział.Ma Pan rację pan poszedł złym tokiem administracyjnym .Zaczął Pan on normalnej uczciwej procedury a to trzeba było od tyłu ta ekipa lubi zad.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak SOWA, ale ja nie wiedzialem ze oni lubia w zad. Ja dalem sie nabrac przez ponad 4 lata przez Burmistrza i jego ekipe a dotego Pan Kudla mydlil mi oczy. Wierzylem ze dla dobra Gminy mam to poparcie i dotrzymaja slowa. Nie wierzylem ze Ci ludzie ktorzy tyle obiecywali mnie na koncu zgwalca swoim klamstwem i bezczelnoscia..... mnie ok ale zgwalcili INWESTYCJE ktora zatrudniala by ponad 300 ludzi, dzisiaj juz by rownali grunt pod fundamenty.... ale wg geniuszy to ZWIROWNIA jest bardziej bezpieczna jak przyjazny naturze 10 pietrowy hotel przy drodze powiatowej....Dopiero po planie zagospodarowania dowiedzialem sie ze to ja w zad dostalem.... oj SOWA, naprawde mnie rozsmieszylas. Fajny komentarz... z humorem i usmiechem to lubie.....i tak trzymajcie.

Odnośnik do odpowiedzi

Inwestor nie opowiadaj ludziom bajek. Na dzień dzisiejszy prawo obowiązująca w Polsce, nie pozwala na naszym terenie, stawiania 10- piętrowych hoteli. Zapoznaj się z przepisami vide Natura 2000, otulina IPK, ptaszki, żabki i jak zapewne pamietasz śpiące kumaki.Nie wszystkim twoim "cierpieniom" winna jest miejscowa władza.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest tak Wladzo. Ptaszki, kumaki i nne szanujace przez nas wszystkich stworzenia nie przeszkadzaja Panu Zimnickiemu w Insku na 15.5 metra wysokosci. Jak ja bym mial takie wysokosci to juz mozna by bylo duzo wiecej zrobic jak z tym co mi zrobiliscie. Wszystkim wlacznie z ZWIROWNIA nie przeszkadza Natura 2000 nawet kopac doly do 30 metrow glebokosci a mi kumak przeszkadzal , nie w budowie zbiornika ale w oczyszczeniu zasranego bagna .... i tak napisaliscie w raporcie Planu Zagospodarowania. Nie bede sie teraz klucil, ale udowodnie Wam , Wasza hipokryzje i glopote gdzie wszyscy , wlasnie Wy poszliscie z RDOS na latwizne bo Burmistrz powiedzial ze po trupach i byle jak ale ten plan powstanie. Tzn ze jezeli u mnie sa takie zwierzaki to znaczy ze na terenie nic tam sie nie znajdzie podobnego na 60 ha pola???? Nie oszukujmy sie. Wszystkiemu jestescie winni Wy i moja uczciwosc jak i zaufanie do Was. Robicie co chcecie i jak chcecie. Narazie nie dam sie wciagnac w ta prowokacje . PS Nie wiem od kiedy na TY jestesmy ....Wladzo. Sami wiecie ze postawiliscie moj projekt na odstrzal na pierwszym froncie. Znajac wasza zawislosc, zlosliwosc, msciwosc wiem najchetniej to byscie mi zabrali nawet te odpady. Jak doszlo do Planu ani Burmistrz , ani Radni, ani Planista NIC nie zrobiliscie aby negocjowac. Tylko zorganizowaliscie spotkanie ciche z RDOSIEM na 5 minut przed dwunasta aby zrobic inspekcje naszych gruntow. Zobaczyli debile row melioracyjny i powiedzieli ...nie ma stacji i nie ma wysokosci. Niech Burmistrz pokaze mi jeden zapis prawny ktory zatrzymuje wysokosci w Naturze. Nie bede argumentowal tego debilnego zapisu Rozporzadzenia Wojewody ktory ogranicza bo wszyscy Wy wiedzieliscie ze ten zapis jest nie Konstytucyjny i lamie zasady i przepisy Ustawy Przyrody. Zapis byl i jest nie prawny z czym ta Wladza nigdy nie walczyla. Ja opowiadam bajki???? to co Wy opowiadacie ludziom i co Wy robicie???? To co ja chcailem mialo oparcie prawne przy malym tylko poparciu Wladzy. Mieliscie to wszystko w d..... i ta cala inwestycje z ktorej by dzisiaj wszyscy czerpali zyski!!! Wystarczy popatrzec na inne zapisy w Innych obrebach, komu i co ...i to samo za siebie mowi...TY. To nie cierpienie, to Wasza glopota, zawisc , msciwosc (nie wiem nawet za co) doprowadzila caly projekt do upadku. Okradliscie mnie z 1.6 hektara gruntu wg zapisu w ksiegach...NIEUZYTKI i odwieczny pas Rowu Melioracyjnego ktorego dzisiaj nawet oczyscic nie moge dzieki Waszym wspanialym zapisom. Teraz wylewisko ktore zbiera wode z okolic....i dziekujcie mi bo byscie musieli ta droge ciagle reperowac ze zrobilem droznosc wody do MOJEGO rowu. Wladzo, teraz bedziecie to musieli wykupic wg Ustawy!!! lub zaplacic mi odszkodowania. Ja mam zapis orginalny i Notarialny ze ta dzialka to nie uzytki ...tam nic nie pisze w orginalach jak kupowalem ze to jest cos co zatrzyma mi caly projekt . Cofnijcie sie do STUDIUM ...tam nic nie ma w wplywie na srodowisko. W opini na srodowisko, napisali nowe bzdury. Ja chcailem staw z mozliwoscia malej architektury..... nic nie daliscie..tylko okradliscie mnie i projekt z 1.6 ha mojej wlasnosci. etc. Nudzisz Wladzo i dalej zeby szczerzysz nie umiejac przyznac sie do bledow. Dzisiaj podnosicie lapy za tym co zrujnuje przyrode tj ZWIROWNIA. Powodzenia. Ja mam wszystkie listy i dokumenty. Przyjdzie czas ze to wszystko co robiliscie i robicie zobaczy swiatlo dzienne znowu..WLADZO lub szkodniku. Opinie dalsza zostawiam zainteresowanym. JEST TO PRAWDA CO PISZE. KONIEC cytatu i tego palowania na dzisiaj. Sily zostawmy na dobra walke ale juz nie na stronie internetowej ale w odpowiednich miejscach. Ja musze mobilizowac sily i to robie . Wladzy radze to samo. Zazyjcie sobie w moje akta , puknijcie sie w czolo i popatrzcie w lustro jak sie Wam te geby smieja z zadowolenia ze Inwestycje wyrabaliscie w powietrze jak i teraz planujecie dalszy atak na spoleczenstwo Inska podnoszac lapy GLOSOW za budowa tego diabla - ZWIROWNI, ktora napewno jest przyjazna inwestycja dla Wladzy i przyrody.... tylko pytam sie za ile i za co???? Kto ile i jakie ma tam udzialy i co Wam obiecali WLADZO??? Ja pisze bajki....??? Na Gminie kiedys napisza tu byl kiedys Urzad a dzisiaj jest cyrk robiony z narodu...........wystepuja : A. Racinowski i 15 wpsanialych nawijaczy makaronu na uszy calemu spoleczenstwu Gminy Insko.

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie władza ińska nic nie zrobiła w zakresie wykreślenia kłamstwa z planu IPK a Natura 2000 nie jest żadną przeszkodą . Po prostu buractwo na niczym się nie zna. A argumenty użyte poniżej z postu "władza" świadczą o nieznajomości prawa. To demagogia i głupota miejscowych przy cwaniactwie RDOŚ-iu i kumoterstwie parku. Jednym pozwalają na wszystko np: bioetanol,żwirownia, wypalarnia węgla drzewnego. Każdy głupi wie ,że chodzi o układy . A tacy potentaci za wsparcie ekologów zapłacą każdą cenę.Tylko pracownik gminy lub radny mógł napisać tę propagandę. Mieszkańcy zapamiętajcie te kłamstwa, przytaczam je jeszcze raz:

Inwestor nie opowiadaj ludziom bajek. Na dzień dzisiejszy prawo obowiązująca w Polsce, nie pozwala na naszym terenie, stawiania 10- piętrowych hoteli. Zapoznaj się z przepisami vide Natura 2000, otulina IPK, ptaszki, żabki i jak zapewne pamietasz śpiące kumaki.Nie wszystkim twoim "cierpieniom" winna jest miejscowa władza

Inwestor powiedział w twarz wszystkim decydentom,że są oszustami,kombinatorami i złodziejami i tylko czekają na "kopertę" a on im jej nie da. Jakie prawo obowiązuje, skoro głupi burak godzi się na kolejny śmiercionośny zakład -żwirownię. To nie prawo lecz układy właśnie niszczą ten urokliwy teren. Forsa decyduje co wolno, a co się zabrania, chociaż nie zalicza się hotelu do inwestycji typu bioetanol czy żwirownia. A jeszcze dokładniej to iński plan parku zawiera niezgodne z prawem zapisy odnoszące się między innymi do wysokości zabudowy i nie tylko. Burek i jego z-ca doskonale o tym wiedzą od ponad trzech lat i nic nie robią. Dlaczego? Bo ich prywatne interesy są ważniejsze niż rozwój gminy.Proszę zapytać pierwszego lepszego architekta i prawnika z czego wynikają wysokości zabudowy. Na pewno nie z planu parku lecz studiu i planu zagospodarowania przestrzennego. To jeszcze trzeba mieć w tych pustych łepetynach, a oni w gminie mają sieczkę i money, money - oczywiście dla siebie. A burak płacze na sesji ,że z turytyki nie da się utrzymać. Oczywiście,że nie jak się jest takim głupim.

Odnośnik do odpowiedzi

PS

Ostanie z komentarzy ktory musze publicznie przekazac . Niech spoleczenstwo zna prawde. Gdybyscie Wladzo staneli na strazy dobra Gminy, nie stalo by sie to co sie stalo konspirujac przeciwko mnie z RDOS w czasie spotkania z RDOSiem w Szczecinie. Tylko Pan KUdla wstrzymal sie od podpisania tego bzdurnego dokumentu ktory g.... byl warty. Poszliscie i daliscie tylka poswiecajac mnie i dajac mnie na pozarcie tym milosnikom przyrody ktorzy sa najwieksi wrogowie przyrody tak jak Wy jestescie wrogami swojego spoleczenstwa poprzez mala wiedze, poprzez tchurzostwo , kumoterstwo i nie sprawiedliwe zapisy ktore powinny dyktowac przepisy, ktore z kolei powinny byc jednakowe dla wszystkich BEZ WYJATKU. Kto z Was ma tam udzialy ciche lub oficjalne w tej ZWIROWNI??? Dobrze bylo by teraz byc na Waszej sesji i zadac takie pytanie.... lub ktos z Waszych krewnych. Prosze wybaczyc ze przychodzilem, lub smialem przychodzic do Gminy bez prezentow.

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz zamiast warunków zabudowy mamy plan tylko ,że do d*** zrobiony, bo takich mamy wykonawców planu i takie głupie władze.Oni na niczym się nie znają, stąd ich głupota powoduje zastój gospodarczy gminy, oto przykład:

Natura 2000: Zakaz budowy tylko w przypadkach określonych ustawowo

Planowanie inwestycji na obszarze Natura 2000 nie stanowi podstawy do odmowy uzgodnienia warunków zabudowy. Istotne jest, czy może ona wpłynąć negatywnie na gatunki chronione.

ZOBACZ TAKŻE:

Natura 2000: w Polsce nie będzie blokad budowy autostrad

Do września będzie nowa lista obszarów Natura 2000

"Nowe prawo wprowadza chaos w procesie inwestycyjnym"

encyklopedia Gazety Prawnej

obszar Natura 2000

integralność obszaru Natura 2000

Planowanie inwestycji na obszarze Natura 2000 nie stanowi podstawy do odmowy uzgodnienia warunków zabudowy. Istotne jest, czy może ona wpłynąć negatywnie na gatunki chronione.

Galeria zdjęć: 1 z 1

ORZECZENIE

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Mazurskiego Parku Krajobrazowego w sprawie uzgodnienia warunków zabudowy. Sąd zgodził się, że samo planowanie inwestycji budowlanej na obszarze specjalnej strefy ochrony Natura 2000 nie pozwala na odmowę wydania uzgodnienia. Nale- żało wykazać, że inwestycja w istotny sposób wpłynie negatywnie na te gatunki, dla których został wyznaczony obszar chroniony. Sąd zwrócił uwagę, że w aktach sprawy znajduje się opinia biegłego. Wynika z niej, że planowana inwestycja nie wpłynie znacząco na środowisko. Skarżący park zaś nie przedstawił ekspertyzy, z której wynikałoby coś innego.

Wymogi zostały spełnione

Sąd zgodził się, że ponieważ działka, na której została zaplanowana inwestycja, leży na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, przy uzgodnieniu trzeba było wziąć pod uwagę regulamin. I organy uwzględniły ten wymóg. Regulamin parku zawiera zakaz budowania tylko w pasie 100 m od brzegu jeziora.

Spór między dyrekcją parku a organami powstał w związku z wnioskiem jednej z właścicielek działki zlokalizowanej w obrębie parku i obszaru Natura 2000.

Wniosek o warunki zabudowy

Właścicielka planowała zbudować dom i budynek gospodarczy. Ponieważ w gminie nie było planu zagospodarowania przestrzennego, wystąpiła do urzędu o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Z uwagi na położenie działki konieczne było uzgodnienie realizacji planowanej inwestycji z wojewódzkim konserwatorem przyrody. Konserwator odmówił uzgodnienia realizacji planowanej inwestycji.

Minister środowiska uchylił postanowienie i uzgodnił realizację inwestycji. Minister wskazał, że celem uzgodnienia jest zbadanie dopuszczalności realizacji planowanej inwestycji na gruncie przepisów o ochronie przyrody. Samo położenie planowanej inwestycji w obszarze Natura 2000 nie stanowi wystarczającej przesłanki do odmowy uzgodnienia. Należy wykazać, że realizacja planowanej inwestycji w istotny sposób zagrażać będzie tym gatunkom, dla których wyznaczono obszar ochronny. Z ekspertyzy biegłego wynika, że działka, na której ma stanąć inwestycja jest położona w bardzo bliskiej odległości do zwartej zabudowy wsi i bezpośrednio przy uczęszczanej drodze asfaltowej.

Dyrekcja parku zaskarżyła uzgodnienie do sądu administracyjnego. W jej ocenie planowana inwestycja stanowi zagrożenie dla równowagi przyrodniczej. Będzie niebezpiecznym precedensem dla dalszego zabudowywania parku.

Nie ma zagrożenia

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił jednak skargę. Sąd zauważył, że plan ochrony parku nie został jeszcze uchwalony. A wśród zakazów obowiązujących w parku wprowadzonych rozporządzeniem wojewody nie ma zakazu budowania. Zakaz budowania nowych obiektów dotyczy jedynie pasa szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych. Planowana zabudowa realizowana będzie w odległości ok. 220 m od linii brzegowej jeziora. Sąd zgodził się też, że planowana inwestycja nie wpłynie negatywnie w istotny sposób na te gatunki zwierząt, z uwagi na które został wyznaczony obszar specjalnej ochrony Natura 2000. NSA podzielił stanowisko sądu I instancji.

Wyrok jest prawomocny.

Sygn. akt II OSK 1239/08

Jak inwestor będzie uparty i stanowczy i posłuży się prawnikami, to gmina nie tylko nie będzie miała na wypłaty ale zabraknie jej majątku na odszkodowania. Ktoś , kto mówi jako argument cyt:" nie bo nie" jest baranem i nie powinien być burmistrzem, bo doprowadza gminę do ruiny. Mieszkańcy zrozumcie wreszcie ,że zostaliście oszukani. Co innego obiecywał a co innego robi.Niedługo miasto pokryje burza piaskowa z nowej żwirowni.

Odnośnik do odpowiedzi

Acha, ja jestem winien bo z tymi lobuzami i sabotazystami walczylem o sprawiedliwosc . Kiedys mi Pan Burmistrz powiedzial...cytuje: Panie Gier, jak by Pan wsadzil jezyk za zeby i zamknol sie duzo wiecej by Pan mial".... Ha ha. Ja juz od poczatku bylem na mine wprowadzony kiedy Pan Kudla zamiast dac mi pozwolenie na zgloszenie prac, wyslal mnie po opinie na temat moich robot zwiazanych z oczyszczaniem tej dziury, do fachowcow z IPK. Dziekuje za te lata mordengi ktore nie musialy byc. Wystarczyla by wtedy , wiele lat temu dobra rada z Pana strony. Od tamtego czasu zaczela sie ta burza. Zapmnieli debile ze na budowe domu, kladki czy jakies innego g.... czekalo sie i walczylo latami bo Pan Trzeciak prowadzil wojny z Inskiem sam siejac orzechy i podbierajac oplaty unijne. Wlasnie, o tych cwaniakach sie zapomnialo. W Pl utarlo sie ze Wladza wszystko moze , wiec bierzmy co daja bo jutro musimy miec dalej cieple stoleczki , posadki....bierzmy , bo mamy prawo robic ze spoleczenstwa IDIOTOW. Tam i prokuratura jest juz slepa. Przeciez Wy o tym dobrze wiecie ze wam wszystko wolno.... obiecuje ze to tylko chwilowe zludzenie. Wy upadniecie jak komuna upadla. Niech tylko to biedne spoleczenstwo sie troche obudzi a taczek zabraknie jak beda Was wywozic czego Wam i spoleczenstwu z calego serca zycze. Za te napady na spoleczenstwo, za bledy z innych powodow , za te zapisy komu wolno i co jak i poroznienie tego biednego spoleczenstwa. Oni dzisiaj sa biedni bo Wy z nich takich robicie. Oni nie wiedza co sie dzieje bo wiekszosc prostych ludzi nie ma komputera i mysli czym, jutro nakarmia rodzine. Biedni Ci ludzie tam. Tak ich reprezentujecie i tak reprezentujecie dobro tak pieknej Gminy ktora z madrymi plynela by miodem i mlekiem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Nasza buraczana władza dba o siebie i to precyzyjnie. Przetrzymuje dane o swoich dochodach jak najdłużej. Liczy ,że mieszkańcy nie dowiedzą się o zarobkach nieporównywalnych z wkładem pracy. Że gminę sprowadza do roli zapyziałej dziury z dziurami robionymi przez kilku cwaniaków ze żwirowni.Jeszcze trochę a zostanie ona przemalowana na barwy ukraińskie, prawda panie buraku urodzony w Trzebiatowie. Coś wam mieszkańcy to mówi???

Odnośnik do odpowiedzi

U nas wladza nadaje sie co najwyzej na automatyczne sekretarki. Brak wlasnego zdania, brak jakiejkolwiek wizji, brak koncepcji rozwojowych. A jak slysze, ze nie moga srodkow finansowych pozyskac to przysiegam, ze gdybym sie nie staral to posikalbym sie ze smiechu :lol: . Trzeba sobie uswiadomic jeden fakt. Tylu radnych, burmistrz i jego zastepca i nikt nie potrafi pozyskac zadnych srodkow finansowych. Nie wiedza pewnie skad, dokad bo tak to wszystko zalatwiali miedzy swoimi :D

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast się rozwijać, to albo się cofamy albo stoimy w miejscu! Ten świr którego nazywacie burmistrzem nie ma pojęcia o proawdzeniu gminy... przez jego kadencję nie prowadzono rzadnych ale to rzadnych większych inwestycji! Ale ludzie z Ińska lubią jak się do nich ładnie uśmiecha, poda ręke, i powie dzien dobry! Bo tylko tyle pan Burmistrz umie! Jeśli to co czytam panie Inwestor jest prawdą, to dla mnie Burmistrz powinien się leczyć! Takie pieniądze i taki plan zagospodarowania to wielkie korzysci dla gminy, nie tylko jeśli chodzi o podatki ale o wzrost tej zasranej turystyki o ktorej tak wyszyscy mowią, a która kuleje w tym zasranym Ińsku od 10 lat tylko kuzwa nikt tego nie widzi!! To ze przejedzie 10 samochodow z tabliczka ZS to mam klaskać bo przyjechała chołota ze Szczecina bo poważni ludzie jeżdzą do Chorwacji, czy nawet nad Polskie Morze!? Co do tej Natury 2000 Wypalarnia mogla powstać bioetanol mógł, Żwiorwnia przecież też może.... Ale Hotel z prawdziwego zdarzenia NIE... Dobrze że jest bioetanol i Silosy co nas osłonią przed pyłem z nowej Żwirowni! Za głupote powinni wieszać!

Odnośnik do odpowiedzi

Danone dlatego my mołdzi nie wiążemy swojej przyszłości z ińskiem. To jest zadupie bez przyszłości. Tyle lat mineło a tutaj g.... się zminiło. Co tutaj można robić poza siedzeniem na plaży i chodzeniem po lesie. Zwyczajnie nic.

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiejś normalnej pracy też nie można dostać. kij z wysokimi zarobkami ale ja też muszę mieć na wachę żeby gdzieś dojechać albo sobie kupić kanapke. Do żwirowni się raczej nie dostanę bo tam już jest wszystko ustalone więc co mi innego zostaje jak nie wyjazd z tego azdupia.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie rozumiem pewnej kwestii. Jak można cofać inwestycję za grube pieniądze! I to inwestora zagranicznego który, że tak powiem kołem ratunkowym dla gminy! Jak można oszukać ludzi, którzy powierzyli mu swoje zaufanie. Nie mówię tu o sobie, bo ja nawet nie głosowałem... Ale mówię, o tych którzy go wybrali i teraz czują się oszukani! Jeśli dojdzie do referendum, a mam taką nadzieje. Zagłosuję przeciwko powstaniu jakiejkolwiek żwirowni w okolicach Ińska. Wystarczy popatrzeć na drogę w kierunku Drawska. Ci którzy mieli okazje jechać kiedykolwiek, wiedzą o czym mówię. Powiem tak: Nie możemy siedzieć cicho jako mieszkańcy! Bo to my mamy więcej do powiedzenia, niż pan Burmistrz. I niech nie myśli, że my mu nic nie możemy zrobić. Bo tak jak on patrzy na ręce swoich pracowników tak i my patrzmy i rozliczamy jego, a nie jego podwładnych!

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy Rodacy,

Oni zrobili wszystko aby obalic caly plan zagospodarowania na Mialce , walczac o dobro dla zwirowni. Nigdy nie walczyli o moje inwestycje (ktore uwazaja za nic) ale walczyli o istnienie zwirowni od 2006 roku!!!!

Mam na to dokumenty i nie zbite na dzisiaj dowody. Tak wyrabali mnie z inwestycjami jak i wyborcow w 2010 roku. Taka jest naga prawda.

Nic nie zrobili aby zlikwidowac przepisy IPK tj rozporzadzen Wojewody ktore ograniczaja wysokosci. W 2010 roku poszli na latwizne poprzez spotkania z RDOS zabierajac mi 1.6 ha i zabraniajac budowy stacji paliw na moich gruntach. DZISIAJ WALCZA O BYT ZWIROWNI. O czym to swiadczy??? Komentarz zostawiam z Wami moi rodacy z Gminy Insko.

wladza, kopacz i inne burki ....niestety , maja racje ze wyrabali mnie i moga sobie robic co chca ....bo im wolno poprzez mandat jaki dalo im spoleczenstwo Gminy w czasie wyborow w 2010 roku. Co dalej bedzie, nie wiem , ale bedzie b dlugotrwala walka O PRAWO. Dzisiaj walczy sie o litere prawa i lojalnosc Wladzy aby utrzymac litere prawa i dobre rzady w Gminie. TRZEBA WALCZYC!!! Czy to nie jest wariactwem???? Wladza powinna dbac o litere prawa, a robi wszystko aby je lamac i rzadzic przeciwko dobremu Gminy. Bez slow.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcę podziękować Danone za jego super postawę.Bo jak mówi nie był głosować na Racina i można powiedzieć to nie jego cyrk.To my głosowaliśmy i to nasz cyrk ale napisał ,że na referendum w sprawie NIE dla żwirowni PÓJDZIE!!!!!Szacuneczek człowieku to jest postawa godna podziwu i mądrej postawy mieszkańca.Daje się nam po raz pierwszy o czymś ważnym dla Ińska zadecydować nie popełnijcie błędu Chociwla.Ta szkoła mogła zostać i działać za głupotą ludzi zniknie.U nas nie o szkołę idzie tylko o nasz spokój , zdrowie i żeby coś zostawić dla naszych wnuków a nie zgliszcza i pustynię.Danone wielki ukłon w Twoją stronę za taką postawę bez kitu.Żeby taką postawę przyjęli inni mieszkańcy!!!!!!I jeszcze jedno teraz wy podniesiecie ręce nie radni.Czy będziecie tacy naiwni jak oni??? Czas pokaże.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy oni mogą narzekać?????? Żyć nie umierać,oczywiście z budżetu za nasze pieniądze!!!!!!!!!!!!

A tak nawiasem dalej nie wiadomo ile burak za swoje obijanie się dostaje wynagrodzenia??????

Urząd gminy

dział: 75023

wydatki na pracowników gminy 2011r

1 244 320,88 908 311,45 1 277 676,00 1 199 386,42

Rada Miejska

dział: 75022

wydatki na radnych

70 700,00 45 171,00 72 700,00 67 790,80

Razem ponad 1mln 315 tys. zł przy przewidywanym wykonaniu w 2010r 8 782 136,69.To jest ok. 1/7 całości na utrzymanie niewydajnych rządzących i pracowników. Ta gmina nie może się utrzymać przy takich planach wydatków i zarobkach urzędników na czele z burakiem. To musi doprowadzić do klęski finansowej .

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...