Skocz do zawartości

Nowy Burmistrz Ińska


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 961
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

2 godziny temu, Mieszkanka napisał:

To ,że chce dopłacać nie oznacza ,że będzie płacić za dłużników, tylko chcą ulżyć każdemu gospodarstwu .Nie będziemy musieli płacić więcej za odpady gdy ewentualnie firma wyworząca podniesie stawkę, bo dopłaci to gmina .Chyba lepiej tak ,niż mają podnieść stawki i zrobi się więcej dłużników, bo nie będzie ich stać . Swoją drogą ta firma powinna bardziej dbać o czyjąś własność, niszczą ludziom kubły na odpady ,rzucają nimi jak workiem ziemniaków. Po zwróceniu im uwagi ,że coś zniszczyli są bardzo aroganccy 

Większych bzdur w życiu nie czytałem. Jak sie babo nie znasz to sie nie odzywaj. Na smieciach robi sie duże przekręty a u nas jest brak nadzoru, kontroli i ściągalności opłat. Patologia trwa w najlepsze i wygląda na to że nic się w tej kwestii nie poprawi. Cielawi mnie jedynie co radni z tym problemem zrobią?

Odnośnik do odpowiedzi
Mieszkanka
Godzinę temu, Marek napisał:

Większych bzdur w życiu nie czytałem. Jak sie babo nie znasz to sie nie odzywaj. Na smieciach robi sie duże przekręty a u nas jest brak nadzoru, kontroli i ściągalności opłat. Patologia trwa w najlepsze i wygląda na to że nic się w tej kwestii nie poprawi. Cielawi mnie jedynie co radni z tym problemem zrobią?

Wysyłają ponaglenia,po czym kierują do urzędu skarbowego jak ponaglenia nie pomagają,.A teraz pytanie co gmina może jeżeli urzad skarbowy nie ma z czego ściągnąć należności?Zablokują konto dłużnika na które są wpływy tylko z mopsu ,a w większości takie świadczenia nie podlegają egzekucji 

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Trabant napisał:

Wypowiadasz się w oparciu o jakieś dane, czy jak zwykle przyrodzona ci wszechwiedza pozwala tak twierdzić? Jak to drugie, to pięknie zasymilowałeś się z użytkownikami Caffe, którzy też mają receptę na wszystko 👍

Nie szukam na forum towarzystwa więc nie ma gruntu asymilacyjnego. Wypowiadam się w oparciu o obserwacje i doświadczenia.

17 godzin temu, ortografia napisał:

Konie się prezentują głąbie.

Owszem. Konie by się prezentowały. Jednak nie było sugestii wypuszczenia tabunu koni na promenadę aby podnieść jej walory estetyczne. Mowa była o policjantach z delikatną dygresją na to, że ładniej by się prezentowali na koniach niż z owczarkami u nogi 😆🤣

17 godzin temu, zaorane napisał:

🤣🤣🤣

Ty też masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Nie ma się z czego śmiać. To nie powód do dumy.

Odnośnik do odpowiedzi

Opłata za śmieci to chyba najbardziej kontrowersyjna z opłat i bardzo trudno znaleźć sensowne rozwiązanie na sprawiedliwe egzekwowanie opłaty za ich pozbycie się. Płacą ci, którzy zwyczajnie respektują prawo, inni się migają, kombinują, podrzucają w miejsca publiczne. Żadna eureka. Logiczne byłoby nałożenie jakiegoś podatku na producentów wszelakich opakowań, na sklepy itd. Taki podatek utylizacyjny.  To oczywiście wiązałoby się ze wzrostem cen wszelkich produktów ale oplata za gospodarkę śmieciami w kraju spadłaby na skarbówkę- co dałoby jakieś poczucie sprawiedliwości, że nie tylko ściągają z podatników ale i mają udział w gospodarzeniu krajem. Suma sumarum byłoby sprawiedliwie. Płacisz za śmieci adekwatnie do tego ile ich kupujesz wraz z towarem. no, ale to tylko takie rozważania. Teraz jest niesprawiedliwie. Dlaczego mam płacić za kogoś kto płacić nie chce lub nie może?

Odnośnik do odpowiedzi
Do głąba

Głąbie, śmieci i to wszelkich postaci wytwarzają producenci a nie kupujący.Rusz swoim kaczanem i jak jesteś taki great to wymyśl jak ujaić producentów a nie kupujących,którzy nie mają wyboru.Nikt na czele z EU nie zdecydował się na podjęcie skutecznych działań.Najłatwiej dołożyć tym kupującym

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Groch z Kapustą napisał:

Nie szukam na forum towarzystwa więc nie ma gruntu asymilacyjnego. Wypowiadam się w oparciu o obserwacje i doświadczenia.

Czyli zero danych 👍

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Do głąba napisał:

Głąbie, śmieci i to wszelkich postaci wytwarzają producenci a nie kupujący.Rusz swoim kaczanem i jak jesteś taki great to wymyśl jak ujaić producentów a nie kupujących,którzy nie mają wyboru.Nikt na czele z EU nie zdecydował się na podjęcie skutecznych działań.Najłatwiej dołożyć tym kupującym

A ja sie zgadzam  po czesci z kapusta. Ma to jakis sens ale nikt i tak takiego rozwiazania nie zastosuje. Kupujacy tez smieci   wytwarzaja, co ty pleciesz? Kto ci kaze kupowac co wyprodukuja? 

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Do głąba napisał:

Głąbie, śmieci i to wszelkich postaci wytwarzają producenci a nie kupujący.Rusz swoim kaczanem i jak jesteś taki great to wymyśl jak ujaić producentów a nie kupujących,którzy nie mają wyboru.Nikt na czele z EU nie zdecydował się na podjęcie skutecznych działań.Najłatwiej dołożyć tym kupującym

Czy ty nie umiesz normalnie dyskutować? Masz jakiś problem z kulturą osobistą, czy jesteś po prostu pieniaczem? Do tego niemyślącym kompletnie. Owszem- producenci ponoszą częściową odpowiedzialność za śmieci bo chcą towar sprzedać w estetycznym, ładnym opakowaniu. Kupujący może lecz nie musi niczego kupować. Nie oczekuję, że jeszcze raz przeczytasz moją wypowiedź bo jesteś zwykłym bufonem, do tego niegramotnym kompletnie żeby coś zrozumieć.

Ja kompletnie nie rozumiem twojego rozumowania :) producent ma zapłacić żebyś ty nie musiał za śmieci na które sam się DOBROWOLNIE decydujesz. Dobre sobie.

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Groch z Kapustą napisał:

Opłata za śmieci to chyba najbardziej kontrowersyjna z opłat i bardzo trudno znaleźć sensowne rozwiązanie na sprawiedliwe egzekwowanie opłaty za ich pozbycie się. Płacą ci, którzy zwyczajnie respektują prawo, inni się migają, kombinują, podrzucają w miejsca publiczne. Żadna eureka. Logiczne byłoby nałożenie jakiegoś podatku na producentów wszelakich opakowań, na sklepy itd. Taki podatek utylizacyjny.  To oczywiście wiązałoby się ze wzrostem cen wszelkich produktów ale oplata za gospodarkę śmieciami w kraju spadłaby na skarbówkę- co dałoby jakieś poczucie sprawiedliwości, że nie tylko ściągają z podatników ale i mają udział w gospodarzeniu krajem. Suma sumarum byłoby sprawiedliwie. Płacisz za śmieci adekwatnie do tego ile ich kupujesz wraz z towarem. no, ale to tylko takie rozważania. Teraz jest niesprawiedliwie. Dlaczego mam płacić za kogoś kto płacić nie chce lub nie może?

Niech pokże nowa burmistrz i radni co potrafją

Odnośnik do odpowiedzi
Do głąba
40 minut temu, Groch z Kapustą napisał:

Czy ty nie umiesz normalnie dyskutować? Masz jakiś problem z kulturą osobistą, czy jesteś po prostu pieniaczem? Do tego niemyślącym kompletnie. Owszem- producenci ponoszą częściową odpowiedzialność za śmieci bo chcą towar sprzedać w estetycznym, ładnym opakowaniu. Kupujący może lecz nie musi niczego kupować. Nie oczekuję, że jeszcze raz przeczytasz moją wypowiedź bo jesteś zwykłym bufonem, do tego niegramotnym kompletnie żeby coś zrozumieć.

Ja kompletnie nie rozumiem twojego rozumowania :) producent ma zapłacić żebyś ty nie musiał za śmieci na które sam się DOBROWOLNIE decydujesz. Dobre sobie.

Głąb to głąb.Wszystko jest opakowane i płacisz za wszystko.Producent wciska produkt zapakowany i wyboru nie masz.Nie kupisz nie będziesz jadł,mył się prał , czyścił itp.

Odnośnik do odpowiedzi
Przewietrzony Urząd
Godzinę temu, Opłata napisał:

okoliczne gminy nie maja problemów ze ściąganiem opłat za śmieci tylko w naszej gminie niegramotni urzędnicy mają kilkusettysięczny dług.

To nie jest wina urzędników tylko ich przełożonego Liwaka, który myślał że jak zostawi zaległowiczów w spokoju, to na niego zagłosują. I tak zostawił Ewie 300 tysi do ściągnięcia. Marek nie będzie się pier+dolił jak jego poprzednik kupa Kupczyński, który teraz sra w Węgorzynie. 

Odnośnik do odpowiedzi

Marek nie będzie się pier+dolił jak jego poprzednik kupa Kupczyński, który teraz sra w Węgorzynie. 

Marek gdy pracował w urzędzie gminnym robił wszystko,by długi pozostały.I są one do dziś.

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Do głąba napisał:

Głąb to głąb.Wszystko jest opakowane i płacisz za wszystko.Producent wciska produkt zapakowany i wyboru nie masz.Nie kupisz nie będziesz jadł,mył się prał , czyścił itp.

Idiota to idiota. Dlatego nic nie zrozumiałeś z mojej wcześniejszej wypowiedzi i zaczynasz pieprzyć bez sensu. Nikt cię siłą nie brudzi, a jednak się myjesz. d*** papierem też podcierasz. Chociaż ch*j cię wie.

Sam sobie poniekąd odpowiadasz, a dalej wychodzisz na idiotę. Z twojego rozumowania wynika, że producent papieru toaletowego ma ponosić koszty utylizacji TWOJEGO gówna z TWOJEGO rowu hermana. Jesteś konsumentem, produkcja śmieci ( osrany papier), jest więc też twoim udziałem.   To znaczy, że nie powinieneś dyskutować tylko opłatę uiszczać. Taki twój zasrany obywatelski obowiązek. Dyskusja dotyczyła sprawiedliwości ponoszenia kosztów śmieciowych stąd mój żartobliwy wątek o tym, że za śmieci powinno płacić  państwo z pozyskanych podatków od producentów i dystrybutorów. Prościej- producent oferuje odpowiednio opodatkowany papier toaletowy, sklep nakłada kolejny podatek i rozprowadza  ten papier w sklepie ...ale na tym etapie od ciebie zależy już czy go kupisz i podetrzesz się papierem typu soft czy wyrwiesz liścia z rabarbaru, tym samym zaoszczędzając na podatku śmieciowym i fundując sobie kleszcza w d**** albo inną rozkosz. Prościej się nie da. Jak grochem o scianę.

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Groch z Kapustą napisał:

Idiota to idiota. Dlatego nic nie zrozumiałeś z mojej wcześniejszej wypowiedzi i zaczynasz pieprzyć bez sensu. Nikt cię siłą nie brudzi, a jednak się myjesz. d*** papierem też podcierasz. Chociaż ch*j cię wie.

Sam sobie poniekąd odpowiadasz, a dalej wychodzisz na idiotę. Z twojego rozumowania wynika, że producent papieru toaletowego ma ponosić koszty utylizacji TWOJEGO gówna z TWOJEGO rowu hermana. Jesteś konsumentem, produkcja śmieci ( osrany papier), jest więc też twoim udziałem.   To znaczy, że nie powinieneś dyskutować tylko opłatę uiszczać. Taki twój zasrany obywatelski obowiązek. Dyskusja dotyczyła sprawiedliwości ponoszenia kosztów śmieciowych stąd mój żartobliwy wątek o tym, że za śmieci powinno płacić  państwo z pozyskanych podatków od producentów i dystrybutorów. Prościej- producent oferuje odpowiednio opodatkowany papier toaletowy, sklep nakłada kolejny podatek i rozprowadza  ten papier w sklepie ...ale na tym etapie od ciebie zależy już czy go kupisz i podetrzesz się papierem typu soft czy wyrwiesz liścia z rabarbaru, tym samym zaoszczędzając na podatku śmieciowym i fundując sobie kleszcza w d**** albo inną rozkosz. Prościej się nie da. Jak grochem o scianę.

Ten jak się ciśnieniuje, bo ktoś się z nim nie zgadza 🤣

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Wyborca napisał:

To nie było w zakresie czynności Marka od gospodarki odpadami jest Pan Jucha a od ściągania należności Pani Kasia

Wiele lat temu Pan Marek w urzędzie zajmował się m.in.ODPADAMI !!!

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, gość napisał:

Ten jak się ciśnieniuje, bo ktoś się z nim nie zgadza 🤣

A jaki elaborat d********** 😂😂😂

Grochu, jak tak dalej pójdzie, to wygrasz statuetkę pt. Złote Gówno 😂😂😂

Odnośnik do odpowiedzi
Do głąba

Reasumując nikt w gminie nie poczuwa się do winy i powstania zaleglości w płaceniu za śmieci.Głąb proponuje aby wszyscy mieszkańcy zapłacili za nieudolność urzędników.Nie odróżnia opakowań zbiorczych (folia,kartony,styropian,itp.)od rolki papieru,torebki (lepiej by było papierowej).Dla głąba za utylizację tych śmieci musi koniecznie płacić klient.

Odnośnik do odpowiedzi
mieszkaniec
17 minut temu, Do głąba napisał:

Reasumując nikt w gminie nie poczuwa się do winy i powstania zaleglości w płaceniu za śmieci.Głąb proponuje aby wszyscy mieszkańcy zapłacili za nieudolność urzędników.Nie odróżnia opakowań zbiorczych (folia,kartony,styropian,itp.)od rolki papieru,torebki (lepiej by było papierowej).Dla głąba za utylizację tych śmieci musi koniecznie płacić klient.

Czemu kwestionujesz mądrości Grocha?! Przecież on nas wszystkich chce zbawić pozwalając czytać jego bełkot. Wy, biedaki, robaki z Ińska nie macie przecież swojego rozumu. Rozum ma tylko Groch. Niewdzięcznicy!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...