Skocz do zawartości

Kandydaci na burmistrza


Mieszkaniec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • Groch z Kapustą

    135

Właściwe mam pytanie do każdej  tu piszącej tu osoby: Kto startuje na burmistrza i jakie są ich założenia co do gospodarzenia Ińskiem? Sądzę ,że to jedno z najważniejszych pytań dotyczących naszej Gminy. Pozdrawiam\

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, racin napisał:

Z Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Razem DIa Ińska " na burmistrza kandyduje p. Ewa Szkołut.

A Waldus na zastępce, Racin Przewodniczący, Ratkowski z-ca, Mazurek, Szafran i stara klika dalej w grze. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Liwak i Kupczyński okłamali nas obiecując że nie dopuszczą do otwarcia żwirowni w Ińsku a okazało się że wydali zgodę na koncesję a teraz na dodatek jeszcze kłamia że to nie oni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LUTEK napisał:

Kłamcy po całości ,do końca będą ludziom kit wciskać ,a ten obrzydliwy wice co ludzi gnębił, to dopiero zaraza IŃSKA

Niestety Liwak doskonale o tym wiedział i nie zrobił nic,by go poskromić,czyli zgadzał się z jego postępowaniem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jan napisał:

Ludzie chcecie zmienić coś w Gminie ale dalej chcesz jeden z drugim tych starych wiarusów. 

Rada Starszych przez wieki uznawana była za ludzi z wiedzą nabytą przez lata.W ten sposób oddawano jej szacunek i liczono się z ich zdaniem.Młodzi żądni władzy robią wszystko,by ich upokorzyć,a w ich miejsce utworzyć klikę po to,by rządzić kradnąc wszystko co się da.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko
21 godzin temu, abcd napisał:

Właściwe mam pytanie do każdej  tu piszącej tu osoby: Kto startuje na burmistrza i jakie są ich założenia co do gospodarzenia Ińskiem? Sądzę ,że to jedno z najważniejszych pytań dotyczących naszej Gminy. Pozdrawiam\

Słuszne pytanie. Jak dla mnie Liwak i Kupa nie muszą pisać nic. Już pokazali na co ich stać i raczej nie warto na nich głosować. A jakie pomysły ma Pani Ewa? Oczywiście, jeśli to prawda, że będzie startować?

Tak sobie myśle, że fajnie by było mieć kandydata/kę z jakimś planem na rozwój gminy. Z jakimś pomysłem. Z czymś co pokaże, że ten ktoś myśli długofalowo. Same kilka haseł typu "naprawa drogi" czy "nowe oświetlenie" to nie wystarczy. Chcę usłyszeć na czym poza rosnącymi podatkami ma zarabiać gmina. Jakie będą nowe miejsca pracy, jakich inwestorów szukamy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słoneczko napisał:

Słuszne pytanie. Jak dla mnie Liwak i Kupa nie muszą pisać nic. Już pokazali na co ich stać i raczej nie warto na nich głosować. A jakie pomysły ma Pani Ewa? Oczywiście, jeśli to prawda, że będzie startować?

Tak sobie myśle, że fajnie by było mieć kandydata/kę z jakimś planem na rozwój gminy. Z jakimś pomysłem. Z czymś co pokaże, że ten ktoś myśli długofalowo. Same kilka haseł typu "naprawa drogi" czy "nowe oświetlenie" to nie wystarczy. Chcę usłyszeć na czym poza rosnącymi podatkami ma zarabiać gmina. Jakie będą nowe miejsca pracy, jakich inwestorów szukamy?

Nowe miejsca pracy? Dla kogo jak tu nie ma pracowników, wszyscy co chcą pracować to już pracują? Chcesz tu wybudować fabrykę dla pracowników z okolicznych gmin? O to chyba nie chwyci.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gminie Ińsko pozostaje tylko kierunek turystyczny. Natura 2000, IPK, Rezerwaty przyrody, tu nie przeskoczymy budowy większego zakladu pracy, tu nawet wiatraków nie można budować, farmy fotowoltaiczne też nie przejdą. A więc tylko turystyka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kierunek napisał:

Dla mnie gminie Ińsko pozostaje tylko kierunek turystyczny. Natura 2000, IPK, Rezerwaty przyrody, tu nie przeskoczymy budowy większego zakladu pracy, tu nawet wiatraków nie można budować, farmy fotowoltaiczne też nie przejdą. A więc tylko turystyka.

Kierunek jak najbardziej sensowny.Przecież Ińsko w latach 60,70 i 80 żyło z turystyki i wypoczynku.Tętniły życiem ośrodki wypoczynkowe i kwatery prywatne.Ińsko znane było z czystego powietrza i czystej wody.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tak napisał:

Kierunek jak najbardziej sensowny.Przecież Ińsko w latach 60,70 i 80 żyło z turystyki i wypoczynku.Tętniły życiem ośrodki wypoczynkowe i kwatery prywatne.Ińsko znane było z czystego powietrza i czystej wody.

Żaden rozsądny burmistrz nie będzie tu ściągał przemysłu, jedynie głupi Liwak i Kupczyński otworzyli wielką żwirownię

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko
56 minut temu, żwir napisał:

Żaden rozsądny burmistrz nie będzie tu ściągał przemysłu, jedynie głupi Liwak i Kupczyński otworzyli wielką żwirownię

No właśnie. Zatem warto by było, żeby Pani Ewa (jeśli rzeczywiście będzie kandydowała) wypowiedziała się jak widzi przyszłość gminy. Na co się zgodzi a na co nie zgodzi. Czy będzie poszukiwała jakiegoś inwestora i jeśli tak to jakiego? Gdzie będzie poszukiwała inwestorów i jak?

Liwak nic nie szukał tylko czekał. Kto przyszedł ten miał. Dlatego osrodek po Łączności wygląda teraz jak wygląda i mało brakowało a Biedronka by była w samym centrum, nad jeziorem.

Chodzi o to, żeby wiedzieć czy kandydat ma jakiś pomysł na rozwój. Oczywiście, pewne pomysły mogą się nam mieszkańcom nie podobać i wtedy możemy nie głosować na kandydata. Ale głosowanie na kogoś, kto nie przedstawia swojej wizji działania to błąd. Tak było z Liwakiem. Zero wizji i tylko pojedyncze hasła. Nic przemyślanego. Kandydat powinien mieć jasny program, w miarę szczegołowo rozpisany, po to żeby potem móc rozliczyć burmistrza / burmistrzynie z działań.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...