Skocz do zawartości

Nowinki


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to szczątki człowieka?

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że na placu budowy promenady w Ińsku znaleziono fragment czaszki. Możliwe, że jest to część ludzkiej czaszki. Fragment został w dniu wczorajszym zabezpieczony przez policję, która zbada pochodzenie kości. Jeżeli okaże się, że firma ukryła znalezienie ludzkich szczątek, może mieć to poważne konsekwencje prawne. Redakcje będzie śledziła sprawę znaleziska i poinformuje Państwa o ustaleniach policji.

post-155-0-80822000-1401790783_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 139
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Czy to szczątki człowieka?

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że na placu budowy promenady w Ińsku znaleziono fragment czaszki. Możliwe, że jest to część ludzkiej czaszki. Fragment został w dniu wczorajszym zabezpieczony przez policję, która zbada pochodzenie kości. Jeżeli okaże się, że firma ukryła znalezienie ludzkich szczątek, może mieć to poważne konsekwencje prawne. Redakcje będzie śledziła sprawę znaleziska i poinformuje Państwa o ustaleniach policji.

Ważne, że ktoś to natrafił tylko dlaczego nadzór konserwatorski nie zlecił przed robotami badań? Wszyscy w Ińsku wiedzą, że to nasza historyczna jego część. Głupie naprawy dla bezpieczeństwa ludzi w budynku na ul.zwycięzców nie pozwolili robić bo konserwator zabytków zabraniał. To jak Burmistrz robi to zgód nie trzeba?

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim podwórku kości nie będzie, prędzej po drugiej stronie muru. Pozwolenie na przebudowę promenady konserwator zabytków wydał po uprzednim zatwierdzeniu projektu. Jako, że pracownicy WKZ nie mają żadnych dokumentów potwierdzających, że na promenadzie mógł być jakiś grób to nie wymagał prac archeologicznych. Dopiero policja ustali czy jest to kość człowieka o czym pisałem. Otrzymałem informacje o takim zdarzeniu więc wam je przedstawiłem. Oczywiście wszystkim się nie dogodzi i pojawią się hejterzy na forum, czym się wcale nie przejmuje. Z jednej strony to dobrze, że coś tam znaleziono ponieważ może się to przyczynić do promocji miasta, z drugiej strony źle bo może wstrzymać inwestycję na dłuższy czas. Każdy ocenia to według siebie.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał,kop na swoim podwórku. Tam dopiero znajdziesz sporo kości.I ciekawe,że konserwator zabytków nie doczepił się i pozwolenie na budowę otrzymali twoi rodzice.

Co to za atak na Michała czyżby trafił na słaby punkt rządzących? Zamietlibyście wszystko pod dywan a tak macie problem. Na ludzkich szczątkach budujecie wyborczą inwestycję co by ją wstążkami otwierać. Tfu platfusy bez godności dla prochów ludzkich. To co robi Michał to też praca i wielki szacun za to dla niego. Kto z was by się na to odważył. Pytam kto.?..

Odnośnik do odpowiedzi

Wielki szacun to dla prochow ktore leza na jego pasesji.Wiecie ile tam jest kosci,nie wiecie . Tam byl cmentarz i kosci sa tam porozrzucane po calym polu.. Ale trzeba robic rewolucje daleko,byle od siebie.Ten paholek lubi sie pokazac ale nie wie w jaki sposob.

Odnośnik do odpowiedzi

H. Berghaus, Landbuch des Herzogthums Pommern und des Fürstenthums Rügen : Enthaltend Schilderung der Zustände dieser Lande in der 2. Hälfte des 19. Jahrhunderts. Th. 2, Bd. 4, Stargard an der Ihna 1868

Odsyłam ciebie do tej książki, poczytaj i wtedy napisz gdzie w Ińsku były cmentarze. Jednak jakby nie chciało się tobie tego tłumaczyć to odpowiem na nurtujące ciebie kwestie dawnych cmentarzy w Ińsku.

1. Cmentarz przykościelny

2. Cmentarz przy Armii Krajowej

3. Cmentarz żydowski za budynkiem Poczty pomiędzy Młynarską i Armii Krajowej

4. Cmentarz na ulicy Ogrodowej (niem. Am Laubenfriedhof)

Radzę także abyś porozmawiał z kilkoma mieszkańcami Ińska, którzy po II wojnie osiedlili się tutaj jako pierwsi.

Odnośnik do odpowiedzi

H. Berghaus, Landbuch des Herzogthums Pommern und des Fürstenthums Rügen : Enthaltend Schilderung der Zustände dieser Lande in der 2. Hälfte des 19. Jahrhunderts. Th. 2, Bd. 4, Stargard an der Ihna 1868

Odsyłam ciebie do tej książki, poczytaj i wtedy napisz gdzie w Ińsku były cmentarze. Jednak jakby nie chciało się tobie tego tłumaczyć to odpowiem na nurtujące ciebie kwestie dawnych cmentarzy w Ińsku.

1. Cmentarz przykościelny

2. Cmentarz przy Armii Krajowej

3. Cmentarz żydowski za budynkiem Poczty pomiędzy Młynarską i Armii Krajowej

4. Cmentarz na ulicy Ogrodowej (niem. Am Laubenfriedhof)

Radzę także abyś porozmawiał z kilkoma mieszkańcami Ińska, którzy po II wojnie osiedlili się tutaj jako pierwsi.

.

Michał po co dupkowi rzeczy oczywiste. Wszyscy mieszkańcy Ińska którzy robili jakiekolwiek prace budowlane musieli przez mękę konserwatora zabytków który namolnie kontrolował wszystko. Było od początku słuchać ludzi którzy wcale nie chcieli tej nowoczesności przy jeziorze. Ale czego się nie robi dla kolegi Staszka przecież to były jego plany ale ich nie dokończył. To stara część naszego miasta i po co było to ruszać? A te historyczne dane które podajesz to warto wiedzieć i dzieciom powiedzieć. Michał informuj na bieżąco co tam dalej będzie bo pozamiatają po dywan nawet kości ludzkie.

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim podwórku kości nie będzie, prędzej po drugiej stronie muru. Pozwolenie na przebudowę promenady konserwator zabytków wydał po uprzednim zatwierdzeniu projektu. Jako, że pracownicy WKZ nie mają żadnych dokumentów potwierdzających, że na promenadzie mógł być jakiś grób to nie wymagał prac archeologicznych. Dopiero policja ustali czy jest to kość człowieka o czym pisałem. Otrzymałem informacje o takim zdarzeniu więc wam je przedstawiłem. Oczywiście wszystkim się nie dogodzi i pojawią się hejterzy na forum, czym się wcale nie przejmuje. Z jednej strony to dobrze, że coś tam znaleziono ponieważ może się to przyczynić do promocji miasta, z drugiej strony źle bo może wstrzymać inwestycję na dłuższy czas. Każdy ocenia to według siebie.

To po co rozpoczynasz dyskusję ? Gnatów różnych wala się dookoła multum i nikt nie robi z tego sensacji. Ale tu chodzi o wstrzymanie przedwyborczego atutu jakim jest pierwszy etap promenady.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko cacy tylko kto i gdzie znalazł te szczątki bo nic o tym nie pisze. Może ktoś złośliwie przeciwko Burmistrzowi to zrobił i za chwilę się okaże, że to zakopana przez mojego psa kość. Ja na promenadzie nie widziałem żadnego policjanta. To jakieś kłamstwo jest.

Odnośnik do odpowiedzi

To po co rozpoczynasz dyskusję ? Gnatów różnych wala się dookoła multum i nikt nie robi z tego sensacji. Ale tu chodzi o wstrzymanie przedwyborczego atutu jakim jest pierwszy etap promenady.

Chyba nie rozumiesz tu chodzi o SZCZĄTKI LUDZKIE więc nie ironizuj sobie z tego. Na zdjęciu pokazana część wygląda jak na część czaszki. Tam może być wiele niespodzianek tym bardziej dziwi mnie, że pozwolono bez ochrony konserwatorskiej zacząć takie prace. Ktoś pisał wcześniej o problemach mieszkańców z biurem konserwtora. Paluch dobrze wie jak utrudniał ludziom przy szewskiej czy stodolnej ale budynek na rogu przy szkole Zimnickich przeszedł jak mgła. Nawet włos im z głowy nie spadł a to czasy Zimnickiego, Racinowskiego i Palucha. Co mnie w tej sytuacji wcale nie dziwi.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z prawem prasowym nie mam obowiązku ujawniać swojego źródła informacji i nie będę tego robił. Zdarzenie miało miejsce wczoraj. Ktoś do mnie zadzwonił więc pojechałem zobaczyć. Co do zarzutu zatrzymania inwestycji to kompletna bzdura napisałem wcześniej, że to ma dwie strony a jedną z nich (gorszą) jest wstrzymanie robót. Pierwszy etap promenady jak dobrze pamiętam miał być rozpoczęty w 2010 lub 2011 roku i dofinansowanie na ten etap miało być większe. Nie moja wina, że czekano do roku wyborczego. Nie ma pewności czy to szczątki człowieka, są na razie hipotezy. Zostało to przekazane policji, zbadają kawałek kości i będziemy wiedzieli czy pochodzą od człowieka czy od zwierzęcia. Wyobrażam sobie larmo gdybym nie poinformował o tym na portalu, a ktoś by się dowiedział. Zaraz byłoby bicie piany, że ukrywamy informacje.

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie rozumiesz tu chodzi o SZCZĄTKI LUDZKIE więc nie ironizuj sobie z tego. Na zdjęciu pokazana część wygląda jak na część czaszki. Tam może być wiele niespodzianek tym bardziej dziwi mnie, że pozwolono bez ochrony konserwatorskiej zacząć takie prace. Ktoś pisał wcześniej o problemach mieszkańców z biurem konserwtora. Paluch dobrze wie jak utrudniał ludziom przy szewskiej czy stodolnej ale budynek na rogu przy szkole Zimnickich przeszedł jak mgła. Nawet włos im z głowy nie spadł a to czasy Zimnickiego, Racinowskiego i Palucha. Co mnie w tej sytuacji wcale nie dziwi.

Michalku glupolku to Racinowski podrzucil kawalek lepka pieska zebys mial co pisac .Ty piskorzu

Odnośnik do odpowiedzi

Michalku glupolku to Racinowski podrzucil kawalek lepka pieska zebys mial co pisac .Ty piskorzu

Myślisz że jak zmieniłeś czcionkę to jesteś nierozpoznawalny? Przecież gołym okiem widać że Hamburg w ataku. Tego pokroju ludzie żadnej godności nie mają a ty "groszku" w szczególności.

Odnośnik do odpowiedzi
Michał prowokator

Twoja "nowinka" była dawno przemyślana.Rozpaczliwie poszukujesz posadki i koniecznie chcesz ją otrzymać po listopadowych wyborach.Twój "chwyt propagandowy"w stylu Goebbelsa jest bardzo czytelny.Zasiałeś "kość niezgody",ale narobiłeś sobie kłopotu.Na placu budowy promenady jest tablica informacyjna z tekstem -"nieuprawnionym wstęp na budowę zabroniony.Odpowiedz na następujące pytania.Czy byłeś osobą uprawnioną, by wejść na teren budowy?Czy masz świadków osób uprawnionych,że kość ta tam leżała?Zachodzi prawdopodobieństwo,że tę kość miałeś od dawna ze swojego podwórka i przekazałeś policji twierdząc,że znalazłeś ja na placu budowy promenady.

Odnośnik do odpowiedzi

Twoja "nowinka" była dawno przemyślana.Rozpaczliwie poszukujesz posadki i koniecznie chcesz ją otrzymać po listopadowych wyborach.Twój "chwyt propagandowy"w stylu Goebbelsa jest bardzo czytelny.Zasiałeś "kość niezgody",ale narobiłeś sobie kłopotu.Na placu budowy promenady jest tablica informacyjna z tekstem -"nieuprawnionym wstęp na budowę zabroniony.Odpowiedz na następujące pytania.Czy byłeś osobą uprawnioną, by wejść na teren budowy?Czy masz świadków osób uprawnionych,że kość ta tam leżała?Zachodzi prawdopodobieństwo,że tę kość miałeś od dawna ze swojego podwórka i przekazałeś policji twierdząc,że znalazłeś ja na placu budowy promenady.

Krzysiu masz pretensje do Michala? Zapytaj policję jak weszła na teren budowy
Odnośnik do odpowiedzi

Czy to szczątki człowieka?

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że na placu budowy promenady w Ińsku znaleziono fragment czaszki. Możliwe, że jest to część ludzkiej czaszki. Fragment został w dniu wczorajszym zabezpieczony przez policję, która zbada pochodzenie kości. Jeżeli okaże się, że firma ukryła znalezienie ludzkich szczątek, może mieć to poważne konsekwencje prawne. Redakcje będzie śledziła sprawę znaleziska i poinformuje Państwa o ustaleniach policji.

Możesz bliżej napisać o redakcji?Czy jesteś jej redaktorem i masz stosowne uprawnienia?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...