Skocz do zawartości

Opowieść jak cudze śmierdzi ale własne nie


hipokryzja

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę sobie na facebooka portalu a tam michał wpisał stary artykuł autorstwa zdzisia sadowskiego. No to zacząłem czytać co ciekawego ma zdziś do napisania i nie mogłem się powstrzymać od śmiechu. Ma pretensje, że ludzie się pobudowali i biedni studenci nie mają gdzie wynajmować lokali żeby spędzać czas nad naszym pięknym jeziorem. Mało tego, ma pretensje, że się w ogóle pobudowali zamiast stawiać specjalne pensjonaty. Szkoda tylko, że zapomniał o tym, że każdy może robić co chce z tym co kupi o ile nie jest to uciążliwe :) . Zapomina jednocześnie, że nie jest tak, że osadzeni tutaj mieszkańcy nic nie płacą. Płacą podatki jak każdy inny mieszkaniec tej gminy ale tego już w ogóle nie brał pod uwagę :P . Najbardziej rozbroiło mnie to, że sam się wybudował a innym robi zdjęcia i zamieszcza w internecie :D . Na przykład zdjęcie z tej przyczepy to działeczka która znajduje się w odległości 50 metrów od jego włości. Dom na plaży to każdy wie gdzie stoi. A teraz coś na temat tego wybitnego dziennikarza gospodarczego. Wybudował się i od kilku lat jego sąsiedzi muszą się borykać z samo uruchamiającym się alarmem. I tak oto kochane dzieci ze zwykłego sąsiada można zamienić się w hipokrytę. Sam się wybudował a innym wytyka. hahahaha :D . Chyba poczytam inne jego artykuły bo jak są tak samo wybitne jak ten, który michał przywołał to znowu będę mógł się pośmiać. A jak każdy wie, śmiech to zdrowie :D :D :D .

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę hipokryto, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem tekstu tego Pana. Otóż nie ma do nikogo pretensji, że się ktoś pobudował na nowym osiedlu bo przecież każdy kto kupi ziemie, zdobędzie pozwolenia i projekt może to zrobić. Ten artykuł przedstawia tak naprawdę to, że mało się w Ińsku w turystykę inwestuje aby przyciągnąć choćby i studentów. Faktem jest to, że Ińsko było niegdyś ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu wśród studentów. Małe nakłady na infrastrukturę turystyczną i czasami zbyt wysokie ceny odstraszają. Jeżeli chcemy mianować się gminą turystyczną to zapewnijmy rozrywkę i godne warunki dla potencjalnego "mieszczucha", który odwiedził by Ińsko. Nie ściągajmy inwestorów z zakładami typu żwirownia. Zapewniając odpowiednią infrastrukturę turystyczną, która stworzyła by konkurencyjną ofertę, inwestorów z branży turystyka przybędzie. Nie nastawiajmy się tylko na tych bogatych ale właśnie także na studetów czy kolonie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych czy licealnych, na kolonie organizowane przez PCK czy Caritas Polska. Proponuję Tobię to przeczytać kilka razy abyś zrozumiał sens tego artykułu.

Odnośnik do odpowiedzi

A ty rozumiesz tak dobrze to co napisał "hipokryta"? Wklej ten artykuł to będziemy polemizować. Teraz na mój gust on ma rację - wygląda, że jakiś cwaniaczek ma pretensje o to, że koło niego wielkie hacjendy stoją. na manhatanie są piękne wille i tam ludzie są bardzo zaangażowani w życie lokalnej społeczności. O jakimś tam zdzisiu aktywnym nie słyszałem. Coś jednak jest na rzeczy w tym co napisał "hipokryta". ale jak nie przeczytam to nie będę do końca pewien. A i jeszcze bym zapomniał "Srebrna Rybka" to wg ciebie tani lokal? Bo dla mnie jak na to co serwują to drożyzna a ciebie tam widzę jako obsługę. Jesteś kolejnym hipokrytą po tym "zdzisiu".

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę hipokryto, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem tekstu tego Pana. Otóż nie ma do nikogo pretensji, że się ktoś pobudował na nowym osiedlu bo przecież każdy kto kupi ziemie, zdobędzie pozwolenia i projekt może to zrobić. Ten artykuł przedstawia tak naprawdę to, że mało się w Ińsku w turystykę inwestuje aby przyciągnąć choćby i studentów. Faktem jest to, że Ińsko było niegdyś ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu wśród studentów. Małe nakłady na infrastrukturę turystyczną i czasami zbyt wysokie ceny odstraszają. Jeżeli chcemy mianować się gminą turystyczną to zapewnijmy rozrywkę i godne warunki dla potencjalnego "mieszczucha", który odwiedził by Ińsko. Nie ściągajmy inwestorów z zakładami typu żwirownia. Zapewniając odpowiednią infrastrukturę turystyczną, która stworzyła by konkurencyjną ofertę, inwestorów z branży turystyka przybędzie. Nie nastawiajmy się tylko na tych bogatych ale właśnie także na studetów czy kolonie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych czy licealnych, na kolonie organizowane przez PCK czy Caritas Polska. Proponuję Tobię to przeczytać kilka razy abyś zrozumiał sens tego artykułu.

A tutaj cie zaskocze Michał. Umiem czytać ze zrozumieniem i między wierszami więc nie musisz mi niczego łaskawie tłumaczyć bo nie masz do czynienia z upośledzonym mieszkańcem. Dla mnie to było do przewidzenia, że jak tylko coś napiszę to ty zaraz polecisz na odsiecz zdiśkowi bo czujesz się za to odpowiedzialny. Poza tym, że nie ma infrastruktury turystycznej to to co napisałeś to mnie też rozbawiło bo strzelasz informacjami bez pokrycia. Ja na przykład nie wiem skąd wziąłeś, że ińsko było kiedykolwiek popularne wśród studentów. Gimnazjum i liceum to owszem bo szkoła była w to zaangażowana ale to stwierdzenie o studentach to bzdura. Widać to chociaż latem kiedy jest ciepło. Targetem Ińska są przede wszystkim rodziny, które chcą z dziećmi pojechać nad jakiś akwen. A nawet jak masz racje z koloniami to chryste panie ale mówisz o PCK i Caritas :D ! Czy według ciebie biznes ma się opierać na zyskach z wycieczek czy kolonii organizowanych przez organizacje charytatywne czy na tłumach, które reprezentują prywatną kieszeń :P ? hehehe, jak ty mi proponujesz żebym ja czytał ten tekst jeszcze raz to ja tobie sugeruję najpierw pozyskać wiarygodne źródła informacji na temat tego kto jest główną grupą turystyczną ińska bo zapewniam cie, że nie są to studenci. No i chciałbym zaznaczyć, że mój nick to hipokryzja a nie hipokryta. Hipokrytą jest zdziś i być może ty Michał ale na pewno nie ja :).

Odnośnik do odpowiedzi

http://interia360.pl/artykul/w-insku-teraz-jest-sciernisko-ale-bedzie-san-francisco,63596

Z tym, że się tamci ludzie nie angażują to przesadzone stwierdzenie, bo sam poznałem wielu, którzy m.in. angażowali się w akcji referendum przeciwko żwirowni czy chociaż by protestowali przeciwko spalarni śmieci itp. Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. Co do drogich i tanich miejsc w Ińsku to już się jasno wypowiedziałem. Trzeba stworzyć ofertę dla każdego tak dla studentów jak i dla biznesmenów itd.

Odnośnik do odpowiedzi

Patrz dalej w przeszłość i fakt jest taki, że na polach namiotowych studentów było wielu. Zarabiać trzeba na każdym turyście. Gdyby było więcej kolonie to więcej w budżecie miała by szkoła, która prowadzi schronisko młodzierzowe. Gdyby przyjeżdzało więcej rodzin z dziećmi to zyskali by przedsiębiorcy i ludzie wynajmujacy prywatnie kwatery. Im więcej turystów przyjeżdza tym większa szansa na znalezienie inwestora. Ińsko nie organizuje żadnych wielkich imprez. Tegoroczne 40 lecie ILF nie do końca spełniło swoją rolę oraz oczekiwania na huczny jubileusz z korzyścią dla mieszkańca i turysty. Dni Ińska no tu chyba nie ma nawet co komentowac żadnej dobrej oferty ani dla mieszkańców ani dla turystów. Ja podaje przykłady a to forum jest po to aby wypracować jakiś konsensus.

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem, odnotowałem co napisałeś i pozostawię to bez komentarza bo nie warto się fatygować. Chce się zapytać tylko o jedną rzecz skoro już tutaj się silisz bez potrzeby. Kiedy zamieścicie z Włodkiem jakieś wywiady z mieszkańcami :D? Filmik dzieciaków ze szkoły był ok ale to dzieciaki robią do szkoły a wy kiedy zamierzacie coś takiego zrobić? Za rok tuż przed wyborami :D?

Odnośnik do odpowiedzi

Niegrzeczne jest ze strony tego Pana, że wytyka sąsiadom sprzedaż swoich nieruchomości. To każdego prawo jego też. jednego nikt nie zauważył. Problem powstał gdy wszyscy poznali jakie plany ma gmina na gospodarowanie miastem. Zaraz po tym jak oznajmiono wszystkim o powstaniu żwirowni wszyscy zaczęli masowo sprzedawać swoje nieruchomości ze względu na spadek wartości. TO CHYBA OCZYWISTE. Przyznaję Pan Sadowski nie angażował się w protest przeciwko niej. To oznacza, że podoba mu się ten pomysł a tym samym ma pretensję, że inni myślą inaczej. Ja tych właścicieli rozumiem i się z nimi utożsamiam. Bo kto by chciał mieć pod oknami jeżdżące żwirki. Na domiar tego wszystkiego gmina wywala pieniądze na robienie planów zagospodarowania i narzuca 30% haracz. To też hamulec rozwoju gminy. Kto jak kto ale Ty Michał powinieneś o tym wiedzieć i autor artykułu też. O ile mnie wieść nie myli to koło tegoż pana ogromny pensjonat powstaje to może będzie żądany rozwój - kawiarenka, coś tam coś tam, tego tego, bunga bunga. Może spełnią się marzenia.......

Odnośnik do odpowiedzi

fakt przepraszam wdarł mi się błąd ortograficzny przyznaje. Widziałem, że powstaje duży pensjonacik i to mnie cieszy, o 30% opłacie planistycznej też wiem doskonale. Ja zinterpretowałem ten artykuł w kontekście upadku naszej gminy co powoduje m.in., że co raz więcej tablic i ogłoszeń pod tytułem SPRZEDAM. Wystarczy wygooglować czy sprawdzić na allegro ile nieruchomości jest na sprzedaż. Jeżeli chodzi o filmiki to zdecydowałem, że niebawem zamieszcze wywiady nakręcone na ubiegłorocznym ILF. Był to projekt "PIONIERZY IŃSKA", a Portal Ińsko udostępnił swoją kamerę dla celów warsztatowych, ja osobiście byłem jednym z opiekunów tych warsztatów. Problem polega tylko na tym, że część wywiadów zaginęła, a ja otrzymałem tylko 4 z nich. Nie mogę ich "wydębić" z SILF, a ciężko było namówić starszych mieszkańców naszej gminy do opowiedzenia swojej historii przed kamerą i to jest przykre. Od dawna o takich wywiadach myślimy właśnie po to by archiwizować historię Ziemi Ińskiej!

Odnośnik do odpowiedzi

Brawo, popieram skoro władza nie wierzy w obecnym stanie rzeczy, że mieszkańcy twierdzą iż w Isku jest coraz gorzej to warto aby posłuchali ludzi starszych którzy o porównaniu tamtych czasów do obecnych w sensie polepszenia bytu mówią ze śmiechem i zażenowaniem. Wszyscy wiemy, że kiedyś była "ciuchajka"- którą zlikwidował Stachu, piękne domy - które zburzył Stachu, stare zabytki- które zburzył Stachu a pomagał mu w tym przewodniczący Racinowski i sekretarz gminy Paluch. Czyż to nie jest wymowne???

Odnośnik do odpowiedzi
krótka pamięć Ola

Brawo, popieram skoro władza nie wierzy w obecnym stanie rzeczy, że mieszkańcy twierdzą iż w Isku jest coraz gorzej to warto aby posłuchali ludzi starszych którzy o porównaniu tamtych czasów do obecnych w sensie polepszenia bytu mówią ze śmiechem i zażenowaniem. Wszyscy wiemy, że kiedyś była "ciuchajka"- którą zlikwidował Stachu, piękne domy - które zburzył Stachu, stare zabytki- które zburzył Stachu a pomagał mu w tym przewodniczący Racinowski i sekretarz gminy Paluch. Czyż to nie jest wymowne???

Właścicielem "ciuchajki" była PKP i to ona zlikwidowała,a piękne "rudery" zlikwidował Stachu,by sprzedać tereny pod nowe inwestycje(ciocia wieża na tych terenach zrobiła interes życia). Nie przepadałem za Stachem,ale to on rozbudował szkołę i stadion miejski.

Odnośnik do odpowiedzi

Właścicielem "ciuchajki" była PKP i to ona zlikwidowała,a piękne "rudery" zlikwidował Stachu,by sprzedać tereny pod nowe inwestycje(ciocia wieża na tych terenach zrobiła interes życia). Nie przepadałem za Stachem,ale to on rozbudował szkołę i stadion miejski.

Zapomniałeś dodać, że stasiu zaczął a ciocia dokończyła modernizację ciepłowni miejskiej, teraz w sezonie grzewczym mamy taki smród w mieście, że aż strach okna otworzyć. Cały czas przy korycie siedział i o wszystkim współdecydował obecny burek!

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałeś dodać, że stasiu zaczął a ciocia dokończyła modernizację ciepłowni miejskiej, teraz w sezonie grzewczym mamy taki smród w mieście, że aż strach okna otworzyć. Cały czas przy korycie siedział i o wszystkim współdecydował obecny burek!

Co miałem płacić ten "podatek" za niby ciepło którego i tak nie miałem? Każdy z nas się odłączał po kolei bo taka była drożyzna za ciepło, że nikt z nas finansowo nie wydalał. Co zresztą miała zrobić "ciocia" jak już wszystko było rozpoczęte ,umowy podpisane tylko dokończenie prac. Za wszystko zło w blokach obarczam Palucha i jego kolegę odszedł na wieczność. Ale co tam jeszcze nigdy nie słyszałem żeby urzędnik poniósł karę ale przedsiębiorca zawsze jest ścigany.

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dowód na to, że decyzja z modernizacją ogrzewania była nieprzemyślana i wielce szkodliwa dla mieszkańców i środowiska, pozostał nam tylko smród

Teraz taką nieprzemyślaną decyzją jest planowanie żwirowni. Tylko jak od ciepłowni można się odciąć to od ciężarówek, hałasu, degradacji środowiska nie odetniemy się nożyczkami. Jeśli Racinowski popełni ten błąd to odpowie za to i to srogo.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...