Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Genialna jest twoja głupota "wyborco". Racin ze swoimi przydupasami żyje za pieniądze podatników dla miasta i gminy niewiele robi a więc lepiej by było gdyby zrezygnowali z tej pracy. To dopiero by były oszczędności. I nie trzeba by robić takiego bubla jak żwirownia.A swoją drogą dobrze by było znać ile z budżetu gminy idzie na samą gminę.Jestem przekonany ,że więcej niż ten zakładany dodatkowy milion nie do końca pewny nawet w połowie. A więc nieroby wynocha ze stanowisk i dajcie ludziom żyć bez pyłu i hałasu. Mieszkańcy gminy w końcu powinni się dowiedzieć prawdy o stratach wywołanych przerostem gminnych układzików.Wy tylko gminne nieroby byście podwyższali podatki, opłaty za wodę i śmieci i wymyślali beznadziejne inwestycje.Przez 5 lat burak już pokazał jaki jest proinwestycyjny i prorozwojowy. Jako wyborca powinieneś wiedzieć baranie ,że wszelkie prace interwencyjne, zapomogi , itp idą z budżetu państwa.Patrząc dodatkowo komu je daje burak można mieć wiele wątpliwości co do sprawiedliwego przydziału. Reasumując a gdzie w tym wszystkim środki gminne na rozwój gospodarczy. Z tego co wiadomo to co najmniej w ostatnich 5 latach takich wcale nie było. A więc "wyborco" do roboty obiboku, a nie zabierania bogatszym.Z zawiści może ci żyłka w jajach pęknąć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Pstryczek, ja pozwole byc sobie bardziej delikatny jakkolwiek z Toba sie zgadzam. Wytlumacze wyborcy. W samej Mialce i Sciennym po planie zagospodarowania znalazlo sie okolo 1000 dzialek budowlanych. Patrzac tylko na to tj 1000 x podatek roczny co placisz wyborco za swoj dom. Podejzewam ze juz tylko z tego suma podatkow przekroczylaby ten niby 1mln ze ZWIROWNI o co nie podejzewam ze jest to prawda. Plus do tego za hotel 300 pokojowy , plus za supermarkiet, plus oplaty turystyczne.... wierze ze z samej Mialki i Sciennym byloby ponad 2mln dochodu rocznie dla Gminy.

Czemu tak nie jest? Bo oprocz dalszych nie prawnych przepisow w IPK ktore chamuja rozwoj to jeszcze Wlodarze nic nie robia aby rozbudowac infrastrukture. Nastepnie nasi geniusze z Gminy , postanowili zanizyc ceny gleby i dzisiaj sprzedaja to co Gminne po 15 zloty / metr 2. To co dalo by minimum 2 x wiecej dochodu zostalo zatrzymane razem z planem budowy infrastruktury. Do tego mamy 30% podatku dla Gminy czyli podatek za tak slabo zrobiony plan ktory tak naprawde nie daje nam tyle jako inwestorom aby sie rozwinac. Podpowiem ci wyborco: z kazdego zarobionej zlotowki musimy zaplacic VAT - 22% plus dochodowy podatek 19% plus podatek inwestycyjny dla Gminy od wzrostu ceny poprzez zrobiony niby plan. Razem w samych podatkach jest okolo 71% podatku dla Panstwa, nie koniecznie dla ciebie wyborco. Czyli z 10 zloty , inwestor ma dla siebie 2.90 groszy na reke. Przeciez to smiech na sali . Czlowiek zainwestowal milion zloty aby zarobic na tym 29% minus wsadzone koszta z tym zwiazane, czyli przez 5 lat czyli srednio 3% na rok. To po co takie inwestycje. Lepiej wsadzic na gwarantowany fundusz 14% na piec lat i bez klopotow, bez Racinowskiego i jego geniuszy, bez nerwow inwestor moze zarobic duzo lepiej ze smiechem na ustach. Obodz sie wyborco. ;)

W takim wypadku Gmina zarobi wiecej nic nie robiac lub tracac kase na kretacza planiste bo 30% za pare leniwych wykretow POD BATUTA Zdzisia Kudly. To sie nie da zrobic dlatego kazdy inwestor bedzie czekal az 5 lat minie aby nie bylo dla Gminy tych 30%, aby nie zaplacic podatku dochodowego. Po 5 latach cena wzrosnie bez laski. Wiec, kazdy madry inwestor wie ze w takich sytuacjach trzeba zostawic to na 5 lat, niech zarasta trawa. Tak nas wlodarze gminy urzadzili i zmuszaja. Racinowski mowil nie raz ze ma to w d.... i zrobi tak jak mu sie podoba.

Natomias , w wypadku ZWIROWNI jest co innego. Oni zarobia ponad 10 milionow rocznie. za wywoz gleby, zwiru , piasku ... .....KOPIAC DZIURE NA 30 METROW W DOL TO JEST ROWNOWARTOSC 10 PIETER W DOL !!!!.......NIC NIE BUDUJAC i ROBIAC DLA DOBRA WSPOLNEGO SPOLECZENSTWA GMINY..........bazujac na zniszczeniu tego regionu .
Wywozac cos z Gminy co wlasciwie nie jest ich w Inskim Parku Krajobrazowym, Otulinie Ptasiej i Pojezierzu Inskim gdzie RDOS zniszczyl wszystko co mozna bylo jezeli chodzi o zdrowe inwestycje za poparciem Racinowskiego i jego miekej du..... Teraz sam zastanawiam sie jak oni top przeforsuja z RDOS. Chlopcy sa zdolni i umieja. Mi zabrali lobuzy 1.6 ha. Racinowski...dzieki...jestes wspanialy zbawicielu gminy :)

Nic nie robiac tylko wykopujac te mineraly ktore sa wlasnoscia Gminy. Daja 1 mln zloty rocznie a zniszcza drogi za 2 mln ktore Gmina bedzie musiala naprawiac bo od tego jest. Czyli bedzie musiala do tego doplacic. NASTEPNIE,

PO PRZEZ TEN RABUNKOWY NAPAD NA GMINE Z POPARCIEM BURMISTRZA I RADNYCH PRZEPOMPOWANE BEDZIE JEZIORO INSKO. Jest b b b prawdopodobne ze jezioro Insko zniknie lub wody b b b jeziora Insko sie obniza. Wody gruntowe znikna z powierzchni. Zabraknie studni wodnych o mniejszej glebokosci jak 30 metrow. Wiekszosc roslinnosci i zwierzyny zyjace w lub z Jeziora Insko pomrze. PRZECIEZ ZWIROWNIA TEZ MUSI UZYWAC WODY DO PLUKANIA ZWIRU W TYSIACACH TON, POZNIEJ W MILIONACH TON ROCZNIE. WODA W INSKU MUSI ULEC SKAZENIU I CHOROBOM!!!!
Kto za to zaplaci ....Racinowski z Terebeckim z tego miona zloty co da im zwirownia. icon_question.gificon_exclaim.gificon_eek.gif Obudzcie sie ludzie. ZWIROWNIA NIC NIE DA GMINIE tylko s kilku z rady , moze burmistrz zykaja fajne posadki. TU NIC DLA GMINY DOBRA, to dobro zostanie dla tych co napadli dzisiaj na Gmine . Smutne to nie ze strony inwestora zwirowni , ale ze strony Burmistrza i Rady ze tak postapili a nie inaczej podnoszac lapy na tak za zwirownia....zdrajcy dobra spolecznego. Wiec za co oni biora pensje???? z waszych i moich podatkow!!!!

Moze zaplaci Burmistrz lub jeden z tych cwaniakow z bandy Racinowskiego jako przyszly Prezes Zwirowni z doradca Z. Kudla (co juz jest zanotowane w histori Gminy jezeli chodzi o Biopaliwa) , lub da Wam pare lopat do przezucania zwiru za 2 tysiace zloty/miesiac. I to tez nic pewnego. Do tego - smrod, kurz, halas i dziura ktora zabierze wszelka wode z okolic. Czytajcie raporty ekologiczne z innych zwirowni, cegielni i kopalni kruszyw budowlanych.

Poza tym wezcie pod uwage co by sie stalo z innymi obrebami gdyby Gmina byla madra. Ja tylko wspomnialem o Mialce i Sciennym gdzie Burmistrz sprzedaje dzisiaj grunty nad woda za 15 zloty / m2. Przeciez to trzeba byc naprawde ciemnym lub podejmowac decyzje pochodzace z ciemnych zakamarkow Gminy.

GMINA MUSI POSTAWIC NA ROZWOJ INFRASTRUKTURY TJ WODA, GAZ , OCZYSZCZALNIE SCIEKOW I KANALIZACJE. Wtedy tylko bedzie rozwoj bo ludzie naprawde zaczna kupowac, budowac i rozwijac sie. Tylko turystyka, imprezy i sklepy w Gminie Insko. Festiwale muzyczne, filmowe, zawody jachtow, kajakow, rozgrywki w tenisa itp. To da rozwoj wiekszy jak w Miedzyzdrojach bo w Insku mozna zrobic wszystko na 4 sezony. Nie maja kasy? Trzeba zrobic taki budzet aby bylo . szczegolnie pomoc inwestorom sprzedawac wiecej , zapraszac innych wspolnikow, zapraszac dodatkowych finansitow. Niech mi pomoze Burmistrz i zniesie te oplaty, podwyzszy bez walki moje wysokosci hotelu..... to jeden milion dla Gminy bedzie niczym . Musi zniesc te nie prawne przepisy ktore chamuja rozwoj w Mialce , Sciennym i innych obrebach Gminy. To tylko trzeba chciec. Mi nikt nie proponowal zniesienia podatkow wobec inwestycji ale zabrali mi 1.6 ha , znizyli mnie do parteru , oddalili mnie o 100metrow od wody , zrobili wszystko co w ich mocy aby te inwestycje kurortu NIE POWSTALY. Teraz robia wszystko abu ZWIROWNIA powstala.

Nie czytajcie wypowiedzi "wladzy" bo smierdzi od niego az na drugiej polkuli ziemskiej. Probujcie rozumnie do tego podejsc dlaczego NIE dla ZWIROWNI. To sie okaze w czasie referendum ktore napewno bedzie.

Jestem przekonany ze uczciwie pracujac wyslani pracownicy z Prokuratury dopatrza sie wiele naduzyc i zlego w dzisiejszych palacu Racinowskiego. Czy takie sluzby jeszcze istnieja w Polsce? nie jestem przekonany poniewaz wszyscy wiedza a nikt nic nie robi.

Przykladem tu jest byly Konserwator Przyrody Trzeciak, ktory porobil naduzycia setki tysiecy zlotych, jezeli chodzi o Natura 2000 za ktore kolesie wzieli kase robiac pseudo raporty.... i co..wszystko RDOS robi dzisiaj od poczatku pomimo ze kasa unijna zostala zuzyta na ten sam cel...kasa poszla .. prokuratura siedzi cicho....sprawa ucichla.

Ja nie ucichlem i pamietam tak jak Racinowskiemu nie popuscimy dopuki nie odejdzie a za przewinienia bedzie ukarany. Wy robcie to samo. Walczcie o swoje , o swoja przyszlosc, o sprawiedliwosc , poniewaz jak Wladza nie umie tej sprawiedliwosci utrzymac i zadbac o nia, ludzie MUSZA wziosc to w swoje rece i zrobic z tym nowe porzadki!!! To tylko gwarantuje spoleczenstwu spokoj zycia we wlasnym domu....bo i tam wladza wkracza ze swoimi pazurami...ci co wczoraj gnoj wywozili dzisiaj zrobili sie panami i rzadza naduzywajac spolecznego zaufania. Przeciez nie jeden z tych czerwonych gnojkow jeszcze nie dawno wymachiwal czerwonymi legitymacjami gloszac dobro komunistyczne. Dzisiaj ci sami nie glosza ale postepuja w ten sam sposob. To jest lobuzeria przeciwko demokracji o ktora ginelo miliony Polakow w kraju i za granica. To nie jest nic innego tylko bydlo na palacach i pensji pansji panstwowej placonej za napad na gospodarke naszej wspolnej ojczyzny Polski. CZY WLADZA NA GORZE JEST SLEPA CZY TAKA SAMA??? icon_neutral.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę ,że czas zacząć ukazywać mieszkańcom gminy Ińsko i nowym zaliczającym się do "elementu "nie chcianego jak burak robi kombinacje wbrew prawu ,aby zyskać "grosze" na swoje podwyżki, o rozwoju gminy nie ma mowy, bo tutaj są potrzebne miliony. Żeby nie być kontrolowanym w zakresie swoich dziwacznych poczynań "statut" gminy jest tak zaprojektowany, aby jak najmniej ludziom udostępnić informacji publicznych, które zgodnie z przepisami wyższego rzędu OBOWIĄZKOWO MUSZĄ BYĆ PUBLIKOWANE, ale nie są.Otóż buraku zapyziały łaski nikomu nie robisz,że waszą nieudolność będziesz obowiązkowo publikował na stronie gminnej.To twój"ZASRANY OBOWIĄZEK".JEŻELI TEGO NIE ROZUMIESZ , TO NIECH WASZ PRAWNIK WBIJE CI TO DO TĘPEJ ŁEPETYNY". Chowanie protokołów komisji, przedłużanie udostępniania informacji o posiedzeniach Rady Gminy, to łamanie prawa, zakoduj sobie to w swojej niedouczonej łepetynie. Mieszkańcy chcą wiedzieć o waszych niecnych postępkach przed ich zatwierdzeniem i uchwaleniem a nie po fakcie.Stąd między innymi nikt w Ińsku nie wiedział,że dogadujecie się w imieniu mieszkańców w sprawie żwirowni....... To stanowi przestępstwo ukrywania danych , które winny być udostępniane natychmiast dla ogółu społeczeństwa. Właśnie po to, aby nie dopuściło do waszych "układzików'. Przecież od trzech lat pisma żwirowni leżały w gminie i ty zakichany buraku nic z nimi nie robiłeś!!!!!!To też jest łamanie prawa i twoja personalna głupota.Aż w końcu, kiedy nie udało się tego zrobić po cichu, nagle skamlesz do mieszkańców z zakłamanymi obietnicami. Nic z tego ludzie są mądrzejsi od twoich"doradców".Żądam od was buraku w trybie natychmiastowym KOREKTY waszego STATUTU , opracowanego na zgubę i oszukiwanie mieszkańców. To twój zasrany obowiązek ,skoro bierzesz tyle forsy, aby przestrzegać przepisów.Gmina Ińsko nie jest własnością ani twoją, ani twoich przygłupawych urzędników. Czas do podawania na BIP-ie wszelkich informacji dotyczących ogółu mieszkańców .Brak zmian w tym zakresie zostanie potraktowany jako pozew do sądu w sprawie łamania przepisów w zakresie udostępniania informacji publicznej wszystkim zainteresowanym, w tym głównie mieszkańcom gminy.Zgodnie z k.p.a. informacje te winny się ukazywać natychmiast po odbytym posiedzeniu komisji, czy też rady .Przetrzymywanie takich dokumentów przez 1-3miesiące stanowi naruszenie prawa.Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi Hubble,

Tyle lat slysze ze wiele spraw w Gminie Burmistrz i jego pazie / lizodupy na palacach gminy robia cos bezprawnego. W tej chwili ukrywaja raporty i inne fakty o zwirowni przed spoleczenstwem. Niby "glopi burak" z banda "idiotow" ale bezkarni. Od lat nic nie robia, smierdza lenistwem ale ponownie zostali wybrani????Cos mi tu sie nie sklada albo ja moze jestem burakiem....., moze tak jest skoro nie rozumiem. Jak narazie z posrod wielu z opozycji Burmistrza "buraka" jedynie ja sie ujawnilem i kilku moich sasiadow do walki z glopota i lobuzeria polityczna w Gminie. Od lat narazam swoje imie bo jestem nie posluszny i nie wygodny wladzy za co tez zbieram baty od chama. Takie czas.... cham bije PANA batem. Wracamy do komunizmu powoli z feudalnym zachamowaniem rozwoju Gminy.

Skoro oni robia cos nie prawnego, czemu tyle lat robia bez kary???? Czyli 5000 mieszkancow milczy jak burak rozwala dobra Gminy , lamie prawo, etp. i dalej siedzi na stanowisku podwyzszajac sobie pensje od 5 lat. Oj , cos tu nie tak hubble.

Z tego wynika ze burak i ta swita buraczana zachipnetozowala cale spoleczenstwo lub........ sa b dobrymi liderami lub gospodarzami.................. lub spiaczka w Gminie a jak ida na wybory to glosuja pod wplywem jakis tam medikamentow.no bo jak tlumaczyc. Nikt , oprocz kilku im sie nie sprzeciwstawia, dlatego jest jak jest. Czyli burackie towarzystwo dojzalo do takiego wniosku ze "wolnosc tomku w swoim domku " robiac sobie co chca i kiedy chca bo od 5 lat nikt ich tak naprawde pozadnie w zad nie kopnol pomimo wielu buraczanych plot o lamaniu prawa i glopocie. Cos tu nie tak.

5000 ludzi slepych na rozgrabianie Gminy, lamanie prawa i oszustwa spoleczne. Hubble, wez mi to wytlumacz bo mi sie w tej ciemnej pale nic nie miesci. Nie ma to nic wspolnego z logika. Na czym polega ten mechanizm ze pomimo tyle zlego co ten "burak" ( jak go nazywacie) przyniosl do tego spuszcza na Gmine bombe atomowaw w postaci ZWIROWNI do dzisiaj rzadzi i ma nas gleboko w d**** razem z calym spoleczenstwem Gminy Insko , a do tego nikt z gory wojewodzckiej i Panstwowej nie rusza tego wladcy niewolnikow Inskich???????????????????? Jak to jest ?

Moje osobista opinia, ktora sie tak naprawde nie liczy, jest taka, ze Burmistrz jest nie kompetentna osoba na swoim stanowisku. Pan Racinowski jest czlowiekiem nie odpowiedzialnym , bez honoru poniewaz od lat oszukiwal mnie lamiac swoje slowo, ktore mi dawal jako "slowo honoru", ze bedzie popieral moje zamiary od poczatku jak zakupilem grunty w Mialce do konca, az do powstania planu.

Zniszczyl moje plany inwestycyjne poprzez swoja zawisc , zlosliwosc i brak talentu jako lider Gminy dokladnie wiedzac o istnieniu NIE PRAWNYCH PRZEPISOW IPK i Rozporzadzen Wojewody ktore byly przygotowane nie ustawowo jako bezprawie. W ten sposob wystapil tez przeciwko dobrej inwestycji dla Gminy niszczac zamiary moje postawienia Hotelu i kurortu w Mialce. Przy tym okazal sie KLAMCA ponownie , poniewaz umial zaglosowac i zaglosowal za Pana Zimnickiego inwestycja na wysokosc wieksza (tj 15 m w gore) jak przepisy IPK oferuja.

Czyli , jest faktem ze mozna bylo gdyby Burmistrz chcial. Na to nie ma wytlumaczenia poniewaz moje wnioski , ktore przeciwstawily sie planowi zagospodarowania w Insku byly przez Burmistrza odzucone / uchylone.

Czyli, z zimna krwia i swiadomie przeforsowal wszystkie przepisy i Ustawy ktore zabraniaja dla dobra Pana Zimnickiego tylko z prywatnych pobudek i wg jemu wiadomych ukladow. W planie zagospodarowania Inska P Zimnickiemu mozna budowac 15 metrow w gore i prawie nad brzegiem jeziora wbrew Ustawie o Parkach Krajobrazowych i przepisom IPK.

KLAMSTWO , OSZUSTWO i stronniczosc co nie ma nic wspolnego z Konstytucyjnymi zapisami i systemem politycznym aw Rz. P.

Jest ignorantem wobec spolecznego dobra, poniewaz poprzez swoja nie dbalosc zignorowal opinie publiczna zgadzajac sie na zwirownie o ktorej sam dokladnie wiedzial i wie ze jest to cos w rodzaju bomby atomowej na Gmine.

Jest klamca spolecznym poniewaz WYRAZNIE oszukal wyborcow w swoim programie wyborczym.

Jest ignorantem , poniewaz kompletnie nie liczy sie ze zdaniem opini publicznej np na wszelkich sesjach Rady Gminy, gdzie nigdy nie umial wytlumaczyc niczego i na pytania nie odpowiadal. Wrecz zamykal pytajacych swoja dyktatura naduzywajac swojego stanowiska.

Jest ograniczony w swoim mysleniu i dzialaniach poniewaz walczy jak lew o zwirownie ktora nic dobrego Gminie nie przyniesie tylko zaglade. W ten sam sposob , walczac jak lew ale w odwrotna strone , zniszczyl mozliwosci powstania kurortu w Mialce ktory bylby dumnym pomnikiem Inska . Pan Burmistrz widzial moje projekty 10 pietrowego hotelu co jest architektonicznym dzielem. Pomimo wszystko poszedl na latwizne , pozowolil zniszczyc wszystko co jest cenne dla Gminy jako inwestycja. Czyli , jest Burmistrzem ktory mysli ze Gmina jest jego i paziow wlasnoscia zapominajac ze pensje dostaje z podatnikow pieniedzy. Czyli nie sluzy Gminie dla dobra Gminy ale dla zguby Gminy, poprzez swoje wlasne strategie i prywatne strategie , ktore zmierzaja do tego, ze rzadzi dla dobra kilku ludzi i wlascicieli przyszlej zwirowni w Gminie poprzez to ignoruje spoleczenstwo. O czym to swiadczy?

Pan Burmistrz jest stronniczy, co wyraznie jest pokazane i podkreslone w Planie Zagospodarowania wszystkich obrebow.

Pan Burmistrz jest czlowiekiem dyktatury politycznej naduzywajac swojego stanowiska a przy tym dzialajacy na podstawie strachu spolecznego. Wiele glosow sie slyszy ze zastrasza Gmine i jej mieszkancow praca jezeli tylko cos nie po jego mysli. Praca dla Gminy to NIE POLITYKA , ale wykonywanie obowiazkow dla dobra Gminy.

Pan Burmistrz jest nie odpowiedzialny w swoich reakcjach. Nie jednokrotnie mnie ososbiscie obrazil , nazywajac mnie bandyta. Przypominam skarge do Rady Gminy gdzie radni wypowiedzieli sie ze to nic takiego i Burmistrz jest nbie winny. Czyli staneli za obraza wobec obywatela.

Pan Burmistrz robi szkody wobec Gminy. Szkody spoleczne poprzez swoje nie udolne decyzje ktore mijaja sie z litera prawa , dobrem spolecznym i Konstytucja Rz. P. Oklamal spoleczenstwo poprzez obietnice pisemne i slowne w czasie wyborow 2010.

Jest czlowiekiem pazernym na kase kozystajac z mozliwosci awansu finansowego kosztem budzetu Gminy. Podwyzsza sobie ciagle swoje pensje zaniedbujac wszystko inne co potrzebuje sfinansowania. Np. na jednej z sesji , szef Policji w Insku zapytal czy moglby dostac jeszcze jednego lub dwoch policjantow do pracy bo nie daje sobie rady z chuliganstwem w Insku. Burmistrz krotko i ignorancko traktujac szefa Policji w Insku powiedzial ze nie ma pieniedzy na to i nie ma oczym mowic. Dawajcie sobie rade z tym co jest, wykrzykiwal Burmistrz.

Burmistrz jest falszywym.....faraonem Gminy bo reszte spoleczenstwa traktuje jak swoich niewolnikow.

Jezeli Burmistrz sie z tym nie zgadza, bardzo prosze zglosic to moje zdanie do prokuratury i Sadu. Ja wiem co pisze . mam wszystko udokumentowane i jestem gotowy Panie Racinowski z Rada. Bo to wszystko powyzej popierali i popieraja Radni razem z Panem Terebeckim.

Poza tym , co by Pan zrobil w tej Gminie gdyby nie Pan Kudla. Przeciez to Pan Kudla praktycznie trzyma batute drygenta w Gminie. To Pan Kudla mowi co i dla kogo. Panu Burmistrzowi nie chce sie zagladac do dokumentow bo za duzo na jego glowe. Wiec ma Kudle. Radni nie czytaja listow i nie reaguja . Przychodza na sesje kompletnie NIE PRZYGOTOWANI i pomimo wszystko glosuja za czym co jest bomba atomowa na ich wlasny dom i Gmine. icon_idea.gificon_idea.gificon_idea.gificon_idea.gificon_idea.gificon_idea.gif

Pozniej po takich skandalach jakim byl oklamanie wyborcow przez Burmistrza i Radnych, cala ta klika kontynuluje swoje plany zatracenia calej Gminy. Wystarczy popatrzec na budzet Gminy. Tam nie ma nic co by mowilo o infrastrukturze!!!! Jak sie ma Gmina rozwijac. Gumiaki ....... co to za budzet gdzie nie ma miejsca na infrastrukture Gminy ???? natomiast siejecie propagande o zwirowni bo da milion zloty rocznie................, ale nie mowicie ze zabierze z budzetu minimum kilka milionow zloty z Gminy w postaci koniecznosci naprawy drogi za Gminne pieniadze bo ciezkie pojazdy zwirowni zrujnuja wszystko po czym beda jezdzic, sprowadzi kurz , chalas, zniszczy wody gruntowe co z kolei pozabija wszystko co nazywa sie przyroda (jedyna atrakcja dla Gminy to woda i przyroda). Czyli, wg mojej opini, Burmistrz prowadzi konspiracje na rzecz napadu gospodarczego na Gmine poprzez KLAMSTWO wyborcze w imie prywatnego interesu wlascicieli powstajacej zwirowni o ktora z dziwnych powodow Burmistrz i Rada WALCZY JAK LEW!!! icon_idea.gificon_exclaim.gificon_question.gif

Chcialbym znac prawde, co tak naprawde poprzez te KLAMSTWA, motywuje Burmistrza i Rade w swoich okrutnych i szkodliwych dla Gminy planach zaglady Gminy. Oj , bardzo bym chcial wiedziec. Przeciez to co mowia Radni i Burmistrz jest do dzisiaj wielkim klamstwem. Gdzie jest prawda?????? icon_idea.gif

A. Racinowski jest czlowiekiem bez honoru, jest czlowiekiem nie odpowiedzialnym na swoim stanowisku. Jest czlowiekiem bezwzglednym co robi z niego burmistrza nie kompetentnego wykonujacego obowiazki Burmistrza GiM Insko. A. Racinowski - MUSI ODEJSC !!!

Wymanewrowanie jednego obywatela poprzez nie dotrzymanie slowa nazwac mozna klamstwem. Klamstwo wobec spoleczenstwa, od tysiaca lat w naszej ojczyznie, nazywa sie w Polsce zdrada. ZDRADA wobec narodu nie jest aktem do wybaczenia. Jakkolwiek, jako narod Katolicki jestesmy wstanie i umiemy zapomniec ten policzek. Dlatego wg wszelkiej definicji kultury , Honoru Narodowego, wobec obowiazku wobec sluzby ojczyznie i naduzycia spolecznego zaufania, .............BURMISTRZ A. RACINWSKI , WRAZ Z TYMI RADNYMI CO PODNIESLI RECE ZA "TAK" WOBEC ZWIROWNI, POWINNI ODEJSC DOBROWOLNIE , REZYGNUJAC ZE STANOWISK, KTORE POWIEZYLO IM SPOLECZNESTWO GMINY W IMIE ZAUFANIA. Jezeli jeszcze maja jakis tam honor, musza dobrowolnie odejsc lub beda zmuszeni.

.

Wtedy , ci Radni i Burmistrz moga miec wybaczone, bez konsekwencji. MUSICIE ZROZUMIEC RADNI I BURMISTRZ, czas was sie skonczyl. Dosyc tych napasci na ta Gmine poprzez wasze klamstwa w imie waszych tylko prywatnych rozgrywek co nie ma nic wspolnego z dobrem Gminy jak i dobrem Narodowym naszej ojczyzny.

Apeluje do Was, odejcie i zostawcie Gmine dla rzadow innych, bardziej Gminie oddanych i uczciwych ludzi.

Inaczej, skonczy to sie wszystko wielkimi skandalami co nie jest dobrem wobec GiM Insko. Poniewaz Gmina skoncetrowala sie dzisiaj na slusznej walce przeciwko temu napadowi gospodarczemu na Gmine w postaci projektu zwirowni w imie zdrady spolecznej i klamstwa wobec spoleczenstwa.

Nie watpliwie, Pan A. Racinowski OSZUKAL SPOLECZNSTWO / WYBORCOW.........., ale w imie czego ??? Oszukujac w czasie wyborcow swoim programem wyborczym, narazil zaufanie spoleczne do Wladzy Panstwowej (co jest bezprawiem wg przepisow administracyjnych) z poparciem Radnych i Przewodniczacego Rady Miasta i Gminy Insko, na zgube tej Gminy. icon_idea.gificon_exclaim.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Krótko obu mitomanom powyżej - "Misiek" vel Hubble, gminny narcyzie, natychmiast to ty możesz zesrać się w majty.Podskakujesz jak wesz na grzebieniu.Nie jak wesz, ale jak gnida. Gminna gnida !!!

A ty inwestor zmień płytę, napisz coś nowego. Toniesz coraz bardziej i masz coraz większy problem !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Jak śmiesz iński Judaszu władzy społeczeństwu narzucać warunki życia mieszkańcom gminy.Ty gminna torbo zapowietrzona, żyjąca jak pasożyt za nasze środki. Czas najwyższy was pogonić wy szubrawcy i kombinatorzy. Zakichana władza, która myśli do czubka swojego tępego mózgu. Czas pokaże czy jesteście tacy czyści????? Czy też ufajdani w gównie aż po uszy. Posrańcy zrozumcie w końcu dzięki jakim oszustwom wyborczym doszliście do koryta. Jak świńskie ryje rozpasaliście się w gminie i działacie na szkodę ludzi.Kiedy gnojku to do ciebie dotrze??????

Odnośnik do odpowiedzi

Władzo twoja starta płyta to ;żwirownia to rozwój gminy,wszyscy są głupcami,wszystko się sypie etc. etc.Nic wam nie wyjdzie i nie musisz tu nic czytać i pisać idź uśmiercać na vcity i kasować niewygodne posty o władzy.Jak widać przedstawione na filmach konkretne przykłady do takiego paszczura jak ty nie dochodzą.Objętość mózgu w czaszce jest za mała żeby to zrozumieć.Dlatego wyłącz komputer i idź zębów w trawie poszukać bo rozum już zgubiłeś jak wszedłeś w układ ze żwirownią i Racinem.Wybacz ale to ty nie jesteś tu ani mile widziany i czytany.Jeszcze jedną szansę masz idź do okulisty może jedynie on ci pomoże i przejrzysz wtedy choć na oczy bo zdecydowanie mózg jest stracony.

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie wiem ze tone. Napisz mi wladza na czym polega to toniecie? Gorzej juz nie mogliscie zrobic jak zrobiliscie wiec ..........

Ja problem mam z wami towarzysze, ze nie tylko zepsuliscie co mozna bylo zepsuc ale do tego dokladacie ta zaglade dla Gminy tj zwirownie. To jest moj problem na dzisiaj.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy te masy bezmózgowe cokolwiek rozumieją???? Nie oni liczą pieniądze ile dla nich będzie więcej jak przeforsują ten poroniony od początku pomysł.A to co reprezentują forumowicze vcity można określić jednym słowem DNO.Zarówno moralne, psychiczne jak i intelektualne.Puściły im wszelkie morale.Ani rządzący ,ani ich żony nie prezentują żadnej elity ,to gumiaki użyję tu Pana Giera słownictwa ale bardzo wiernie oddaje określenie tych ludzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Jako się rzekło,cdn. A więc z cała stanowczością stwierdzam ,że władze gminy Ińsko na czele ze swoim burmistrzem Andrzejem Racinowskim oraz Radą Miejską w Ińsku kierowaną przez Bogdana Terebeckiego w swoich czynnościach urzędniczych łamią prawo nie przestrzegając obowiązujących w tym zakresie przepisów wyższego rzędu.Twierdzę ,że działania tych ludzi są podyktowane świadomością konsekwencji do jakich w efekcie końcowym muszą doprowadzić.Bezczelność ww osiągnęła apogeum zakłamania i wprowadzania mieszkańców w błąd poprzez ukrywanie,nie ujawnianie w stosownych terminach wszelkich jawnych dokumentów, odmawianie bądź przeciąganie wydania takowych, interpretowanie prawa wg. własnego widzi mi się a nie przepisów k.p.a. bądź rozporządzeń i ustaw,które stanowią wykładnię prawa na terenie całej RP. Ukrywanie działań mających wymuszenie większych opłat i podatków stało się w Ińsku normą. W wielu przypadkach urzędnicy wydawali zaświadczenia niezgodne ze stanem prawnym, w wyniku czego narażali i nadal narażają lokalną społeczność na zawyżone płatności, np:z tytułu dowolnego uznawania budynków jako rekreacyjne, pomimo że teren na którym zostały wybudowane był przeznaczony na dowolną , czyli zgodną z potrzebami właścicieli zabudowę. Wszyscy pokrzywdzeni winni wystąpić do UMiG w zwrot nadpłaconych podatków wraz z należnymi odsetkami. Osobną kwestią jest zwrócenie się do sądu powszechnego o zwrot poniesionych z tego tytułu strat w postaci nie odzyskanego podatku VAT zarówno za materiały jak i koszta samej budowy. Konsekwencją takiego postępowania jest obecna sytuacja gminy, zmierzającej ku upadkowi i gotowej na podjęcie nieracjonalnych i ekonomicznie nieuzasadnionych działań jak "pójście na rękę" spółce S.A. SKSM. W tym momencie następuje także naruszenie procedury w wyniku której, gmina wstrzymuje wykonanie planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Ińsku, celem wyforsowania dążeń żwirowni.Takie postępowanie jest niemoralne, nieetyczne i sprzeczne z właściwymi procedurami prawnymi. Ciśnie się na usta pytanie, jak to jest możliwe, kiedy w pełni świadomie odwleka się dokończenie rozpoczętego ponad trzy lata temu planu dla m. Ińska. Odpowiedź jest jednoznaczna, manipulacje osób odpowiedzialnych za takie postępowanie wskazuje na cechy przestępcze. Tym problem już dawno powinna się zająć prokuratura, tym bardziej,że podpisana z wykonawcą planu zagospodarowania przestrzennego umowa jest w całości wadliwa, naraża gminę i mieszkańców na niepowetowane straty związane z przekroczeniem wszelkich prawnych terminów. Podobnie ma się postępowanie burmistrza Andrzeja Racinowskiego oraz podległych mu pracowników w zakresie braku konsekwentnych działań zmierzających do odzyskania wraz z odsetkami należnych podatków i opłat. Takie postępowanie rodzi podejrzenie , delikatnie stwierdzając ,"niezgodnego" z prawem egzekwowania należnych dla gminy kwot.To jest także sprawa dla prokuratury oraz RIO w Szczecinie.W najbliższym czasie musi się odbyć sesja absolutoryjna. A więc zatwierdzająca przejrzystość działań burmistrza Andrzeja Racinowskiego za miniony rok budżetowy. Niestety nie mam żadnych wątpliwości, że Rada Miejska z braku stosownej wiedzy, podniesie rękę "za", podobnie jak to zrobiła w wypadku uchwały w sprawie podjęcia działań związanych z przystąpieniem do opracowywania planu na "zamówienie" SKSM.Prosze przy tym pamiętać,że wszelkie dokumenty znajdują się w rękach burmistrza Andrzeja Racinowskiego od trzech lat.Zatem tak gwałtownie podjęte działania, tym bardziej są zaskakujące i nieprzejrzyste. Jestem przeświadczony,że w tym zakresie wiedza radnych jest także ZEROWA. Nie mniej moją rolą jest uświadamianie Społeczeństwa gminy Ińsko, że tym razem popełniło wielki błąd , zawierzając obietnicom wyborczym IFS i osobiście Andrzejowi Racinowskiemu, który wszelkie obietnice złamał i postąpił jak najgorszy łotr. Zapewniam,że podjęte działania lokalnej społeczności przeciwko stosowanym przez gminę praktykom, będą kontynuowane do ich zgodnego z prawem zakończenia. Przestrzegam przed straszeniem mieszkańców oraz osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowywanie referendum przed stosowaniem pogróżek. Jest to czyn karalny, który łatwo będzie można udowodnić. Postaram się w najbliższym czasie przejść do bliższych konkretów, poza już wymienionymi. Wykażę także jakie podstawy prawne zostały złamane przez władze gminne w swoich codziennych praktykach.Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi

Hubble napisal:

W wielu przypadkach urzędnicy wydawali zaświadczenia niezgodne ze stanem prawnym, w wyniku czego narażali i nadal narażają lokalną społeczność na zawyżone płatności, np:z tytułu dowolnego uznawania budynków jako rekreacyjne, pomimo że teren na którym zostały wybudowane był przeznaczony na dowolną , czyli zgodną z potrzebami właścicieli zabudowę.

Ja dopowiem, ze pod batuta Pana Z. Kudla, ktory jest kompozytorem tych utworow lub wytforow , dziel Gminy a wykonawcy to wiadome, Burmistrz i Rada. Tak to jest i tak bylo od poczatku. Po co? ABY SWOICH STOLKOW BRONIC. Rozumiem ze kazdy z nas ma obowiazek wobec rodziny przyniesc kawalek chleba na stol..... ale nie kosztem biedy Panie Racinowski i Panie Kudla. Rado Miasta, do Was sie tez to tyczy. Pracujecie na zasadzie, zabrac koszule z brata swego , a jak juz ja zgubi to bierz sie za drugiego. Kosztem spoleczenstwa i ich biedy , ladujecie w lwasne kieszenie poprzez prywatne interesiki i odczucia. Tak to nie pracuje. Dla Was, spoleczne dobro jest na pierwszym miejscu. ZA TO WAM PLACA !!!! icon_cry.gif

Nie wierze ze placa ludzie podatki a wy sobie pensje ich kosztem za te skandaliczne postepowanie wobec spoleczenstwa Inska. Racinowski, czemu ty sie nie spakujesz i i nie odejdziesz dobrowolnie jako skompromitowany KLAMCA, OSZUST WOBEC WYBORCOW? Czemu jeszcze tam siedzisz i trzymasz sie tego stolka pomimo tego ze juz prawie sam sie z tego wykopales??? Odejdz z twarza czlowieku, przyznajac sie , ze sie na to stanowisko wyjatkowo nie nadajesz. NIGDY SIE NIE NADAWALES. Wez sie w garsc i wracaj na traktor. Tam jest Twoje miejsce. Mowili ze byles dobry ale jak traktorem orales. Jako czerwony w parti komunistycznej tez nie byles za zly. Tam tolerowali glopote. Wez ze soba przyszlego POSLA B. Terebeckiego i ta bande, ktora za tak podniosla brudne lapy, ............i idzcie sobie, oczekujac cieplych posadek w Zwirowni. icon_neutral.gif

HUBBLE, podawaj tych informacji wiecej , za ktore w imieniu spolecznosci (pozwalam sobie i mam nadzieje ze slusznie) GiM Insko klaniam sie i dziekujemy.  :)

Odnośnik do odpowiedzi

PYTANIE DO BURMISTRZA A. RACINOWSKIEGO

KTO OPLACAL/FINANSOWAL PANSKA I RADNYCH KAMPANIE WYBORCZA SAMORZADOW W 2010 ROKU???

CZY FIRMA / spółka S.A. SKSM. miala cos wspolnego z Panska kandydatura na Burmistrza i czy wlozyla w Panska kampanie wyborcza , wygrana i w te KLAMSTWA wyborcze, pieniadze lub efekty ktore pomogly Panu i obecnym Radnym wygrac te wybory 2010???? icon_question.gificon_question.gificon_question.gificon_question.gif

Od tego powinna sie zaczac spowiedz Burmistrza Racinowskiego. Wierze, ze prawdziwa odpowiedz na to pytanie rozwiazala by wszelkie krzyzowki m.in. to , czemu Radni i Burmistrz tak zaciekle walczy o zwirownie i w tej walce zyskal sobie wiekszosc glosow Radnych.

Z tego tez wynika ze Burmistrz potrafi walczyc............ jak chce.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą daną internautom zajmę się najistotniejszym i najbardziej groźnym dla przyszłości gminy paranoicznym utwierdzeniem się lokalnej władzy, że jedyny ratunek jest w dopuszczeniu do otwarcia nowej żwirowni. Bumistrz wraz IFS nie ma żadnego pomysłu na na rozwój gminy poza tym "śmiercionośnym" przekonaniem ,że da się żyć za dodatkowe 800 tys zł podatków. Mamiono już wielokrotnie licznymi miejscami pracy przy tworzeniu poprzednich "ekologicznych" zakładów. Co z tego wyszło sami Państwo widzicie i wiecie. Kto miał się obłowić w stołki , to je otrzymał a reszta nadal jest ogłupiana nowymi pomysłami. Zakłamanie Burmistrza i IFS jest podwójnie bulwersujące, gdyż praktycznie cały czas uczestniczył w działalności ińskiego samorządu i nic w tym czasie nie zrobił.Obecnie nie umie nawet wyegzekwować należnych gminie podatków. Bezczelność Burmistrza i jego ludzi polega także na tym,że na mieszkańców garbie chciałby zbić kokosy.Jednocześnie ponad trzy lata pracuje nad planem zagospodarowania przestrzennego i w tym samym czasie skutecznie go blokuje bzdurnymi nie przystającymi do rzeczywistości zapisami. Chciałby od wszystkich otrzymać 30% dochodu nie dając w zamian nic. Najbardziej atrakcyjne tereny z dokonanymi wbrew wnioskom i potrzebom właścicieli zapisami nadają się jedynie do budowy stodół i tym podobnych obiektów..Bezczelność polega także na tym, że widzi w tym sprzeczność. Nie dając żadnej infrastruktury,uzbrojenia, nie przejmując ewentualnie powstających ulic (podobnie działa w okolicach ulicy orzechowej) , chciałby dostać gratis 30% od właścicieli, bazując na ich naiwności. Takiemu gospodarzowi gminy można tylko i wyłącznie pokazać uniesiony palec ( wszyscy wiedzą co on oznacza). Jak można oszukiwać,że żwirownia to tylko 30 lat i tyko 30 ha ziemi. To jest jedynie etap startowy. Sami przedstawiciele SKSM piszą ,że będzie ona istnieć ponad sto lat a docelowe roczne wydobycie to 1,5 mln. ton kruszywa.Podaję skrzętnie policzone dane: 1,5 mln ton to 50 tysięcy 35 tonowych wywrotek. Zakładając ,że jeżdżą codziennie ,przez 7 dni tygodnia to 137 wywrotek x 2 bo przyjechać też muszą. Przepraszam ale w tym momencie muszę sobie ulżyć. Tylko nieprzeciętny osioł i baran może wymyślić coś takiego. Na dodatek widzi w tym interes gminy i kłamie bezczelnie o przedwojennym wydobyciu kruszyw. Zapomina tylko, że wówczas wydobywano w skali 50 lat tyle , ile teraz ma być wywożone w ciągu roku. Czy ten oszołom , nieuk i nieudacznik ( świadczy o tym 5 lat jego aktywności) nie rozumie że zniszczy gminę??????? Teraz "władza" się opamiętała i przypomniała sobie ,że są jeszcze mieszkańcy !!!!! I co ????? I próbuje siać zamęt i obłudę w zamian za niepewną przyszłość. Trzeba być albo nieudolnym kretynem , albo bezczelnym kłamcą , właśnie takim jakim okazał się Racinowski, agitując przed wyborami inaczej a później oszukując mieszkańców. Będziecie mieli dużo szczegółowych informacji jaki los Was czeka w przypadku powstania żwirowni, to tylko kwestia czasu. I nie pomoże tutaj podpieranie się niby badaniami hydrologicznymi. Za pieniądze można kupić wszystko. Nawet pozytywne badania na temat wpływu tej inwestycji na środowisko i ludzi. Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje Hubble, za te slowa i oczekujemy wiecej faktow. Napisales o Racinowskim - osiol , kretyn , bezczelny klamca.

Zgodzil bym sie z jednym , ze jest oszustem i klamca. ......, ale nie oslem. Gdyby spoleczenstwo Gminy wiedzialo prawde co za tym stoi i tymi po cichu spotkaniami, kolezenstwem z Zarzadem IFS , wtedy jest b b b b b b b b prawdopodobne , ze nie jest taki osiol i kretyn. Patrzac na egoizm ludzki okazal by sie normalnym biznesmanem ktory dziala z pobudek CZYSTO PRYWATNYCH wykonujac role Burmistrza za Panstwowe i podatnikow pieniadze. Nie jest to uczciwe , ale oplacalne.

Wielki BOG raczy tylko wiedziec i winni tego co za tym tak naprawde stoi. Wg swojej analizy i opini , ja osobiscie podejzewam wielka "sprawe" ktora na dzisiaj nie mozna odzwierciedlic bo za malo faktow w reku ale to sie wysypie samo.

Organy scigania nie reaguja. I to tez ciekawe. Jestem przekonany (tylko osobiscie , takie sa moje opinie) ze zwirownia miala cos wspolnego z wyborami Racina. icon_idea.gif

Jezeli spoleczenstwo podejzewa "dziwna sprawe" wg prawa administracyjnego , organy scigania i prokuratura powinni podjac sie sledzctwa w tej sprawie. icon_idea.gif

Nie mobilnie, na telefon ale wszczac prawidlowe sledzctwo wlacznie z wywiadem spolecznym. Wg definicji spoleczenstwa, ja czy jedna osoba jest strona i reprezentuje spoleczenstwo. Podobno Burmistrz ma zglosic sprawe do Prokuratury o to ze ja pomawiam jego o przekupstwo.

Dziwie sie ze tego jeszcze nie zrobil. Jezeli by tak bylo , pytal bym sie o opinie publiczna co sadzi. Wiadome jest ze nikt nie bierze prezentow na oczach ludzi i swiadkow. Wiadomo , ze umowienia pomiedzy zwirownia i urzednikiem sa ukryte . Poniewaz jest z tym zwiazanych kilku lub wielu z Gminy (wg mojej opini) dlatego taka wielka cisza. Np. byla burmistrz Czaluszewska pomagajac Bioetanolowi , dzisiaj jest na gornym stanowisku wlasnie w tej firmie. Dlaczego nie ma byc tak ze zwirownia. Jezeli tak, to czemu organy scigania w zeczywistosci Polskiej sa slepe???

Napisaliscie powyzej ze Radni nie wiedzieli i nie znali problemu w czasie glosowania. Wg mnie jest to absolutny blad w rozumowaniu. Kazdy z nich co podniosl lape za tak jest tak samo wspolwinny tej sprawy, obojetnie w jaki sposob. icon_mrgreen.gif

Hubble, tu nie mozna tego zrozumiec bo nie ma to sensu tzn wszelkie decyzje Racinowskiego , ktory chroni swoj tylek za kurtuna stanowiska w imie Sadu Rz. P. W imie prawa robi sie rozne przekrety, podejmuje sie absolutnie bezwartosciowe dla Gminy decyzje. Jezeli tak jest to nie ma to nic wspolnego z szacunkiem i oddaniem swojej osoby temu stanowisku dla dobra Gminy.

Tu jest ten absurd. Swiete krowy narodowe co sprzedaja Polske za srebrniki chodza po ulicach bezkarnie. icon_e_confused.gif Oby ten CWANIAK mogl wytlumaczyc na forum publicznym , dlaczego tak walecznie walczy. Przeciez jest NIE prawda ze on walczy o te 800,000 zloty podatkow. To jest glopie i nie logiczne bo Racin ma to w du..... ile podatkow wchodzi do Gminy. Generalnie co on chce to mniej pracy i wiecej kasy dla siebie.

Jednak, za tym stoja wieksze cele i prywatne. Tak Racinowski,........... ja osobiscie podejzewam o sprawe dla prywatnego twojego interesu. To wszystko, na podstawie analiz co bylo , jest i co sie dzieje. Jezeli nie "sprawy ciche" , to straszna i NIE WYBACZALNA glopota.

Jedno i drugie dyskwalifikuje Racina z jego stanowiska jako nie kompetentnego czlowieka na stanowisku Burmistrza. Nastepnie, Radni wiedzac to i glosujac za ta zguba Gminy sa tak samo wspolwinni tego do tego stanu ze wielu z nich jak np Szafran chodzi po Gminie i maci. Jeszcze nie dawno poznalem Szafrana jako milego czlowieka co jak zmija wszedl zaproszony do jednych z domow przyjaciol Gminy. Wypil herbate, nasral duzo na Burmistrza pokazujac jaki jest fajny i poszedl kozystajac z goscinnosci gospodarzy a pozniej zaczol kapowac. Nastepnie, Terebecki...... jako Przewodniczacy Rady dal sie wciagnac w ten przekret ze zwirownia wiedzac i zdajac sobie sprawe z oszustwai klamstwa wyborczego Racinowskiego. Czyli nalezy i nalezal do tej bandy co dzisiaj robi wszystko aby zniszczyc Gmine. Teraz Terebecki szykuje sie na POSLA ...na palace do Sejmu. Przeciez to przejaja. Panie Bogdanie, mam naddzieje ze wezmie Pan ze soba Racinowskiego , Szafrana , Palucha, Kudle i przy okazji wsadzi ich Pan na Senatorow do Senatu Rz. P.

Jak by to sie wam udalo to moze Racin wymieni Lepera , wypchnie ze stanowiska Tuska , naszego Premiera. Wtedy mamy pewne ze cala Polske zamienia w zwirownie. Przy ich mysleniu to caly Krakow , Warszawa , Wroclaw, Gdansk, pojezierza, Tatry, Beskidy powinny stac sie terenem targu dla Europy na materialy budowlane. Zbuzyc wszystko, zniszczyc zabytki, zostawic jedna wielka dziure w Polsce .....wtedy tylko zostanie wam ameryka. Jak juz to zniszczycie, zabierzecie sie za sprzedawanie lodu z Antarktyki robiac tam zwirownie lodu na lody dla afryki itd. Pozniej jak bedziecie tak spasieni to juz nie mam pomyslu co by jeszcze zamienic na zwirownie bo wam stanowisko daje licencje na BOMBARDOWANIE spoleczenstwa. WSTYD i to wszystko w imie WLADZY icon_cry.gificon_idea.gif

Rodacy, jak dlugo to klamstwo i oszustwo moze jeszcze rzadzic waszym zyciem??? Dzisiaj wiem , ze kazdy co zlekcewazy referendum jest ignorantem lub wrogiem dobra i tego co sie dzieje w Gminie.

Kazdy kto negatywnie podejdzie do glosowania nie jest warty nazywac sie czescia tego spoleczenstwa, dlatego ze wszyscy powinnismy glosowac w tej sprawie. Kazdego mieszknca glos jest dzisiaj na wage zlota. Bez tych glosow , wlasnie ci co ten przekret wymyslili i oszustwo , beda mogli zrjnowac Gmine w bialych rekawiczkach.......pomimo slomy w butach.

Wiec kochani, spotykamy sie na referendum ktore napewno bedzie. Teraz Burmistrz bedzie wymyslal dalsze kielbaski i piwko. To dobrze, niech rodacy sie najedza, pobawia na koszt Racinowskiego i sponsorow ze zwirowni, ale niech NIE ZAPOMINAJA O NASZYCH SWIETYCH OBOWIAZKACH wobec Gminy w czasie referendum .
icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif ;)
Odnośnik do odpowiedzi

Czy państwo dobrze czytają czy to tylko ja źle widzę?????? Burmistrz tydzień przed wakacjami przypomniał sobie o plaży i bezpieczeństwie wczasowiczów.Ludzie takie sprawy już trzy miesiące temu inne gminy załatwiały .No chyba ,że nasz burmistrz tak skupił się na planowaniu żwirowni ,że już uważa że wody na plaży nie ma a ludzie po reklamie o powstaniu żwirowni do Ińska już nie przyjadą!!!!! Panie burmistrzu i jego bezmyślni radni stuknijcie się w te łby i weźcie do pracy zamiast urządzać hulanki na Wisoli.Jak to władza określił było piwko ,grill,bunga-bunga,bara -bara za nasze pieniądze dobrze się żyje!!!! Czy tym razem sponsor od piasku was obdarował???Jeśli plaża zostanie bez ratowników, to wstyd się przyznać ,że się jest z Ińska???? icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif

dodano 16-06-2011

OGŁOSZENIE

Gmina Ińsko zatrudni 4 ratowników wodnych – miejsce wyznaczone do kąpieli - Plaża Miejska w Ińsku w okresie od 24.06.2011 r. do 31.08.2011r., wraz z zakwaterowaniem dla osób zamiejscowych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91 5621-020 w godz. od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo, okolo 38 lat temu bylem tam ratownikiem przez dwa pelne sezony. Nie wiem czy Racinowski dalby mi prace dzisiaj. W Australi bylem ratownikiem przez 14 lat. Mam doswiadczenie, ale musialbym dac sie szantazowac ze nie dostane pracy jak geby w kubel nie wsadze zapominajac o dobru Inska. Chyba musialbym swoje komentarze pisac jak wladza lub kopacz aby ta prace za 1000 zloty na miesiac dostac. Oj, chyba nie bede aplikowal, ale postaram zatrudnic sie w Zwirowni poprzez nowego Prezesa Zwirowni Insko, ktorym bedzie Racinowskiego (wg zwyczajow Gminnych...jak ta byla Pani Burmistrz w Bioetanolu) i radnych, ktorzy, podejzewam ze beda w Zarzadzie Spolki Zwirowni w Insku. Jak nie oni to ich dzieci, kuzyni, krewni. Olo, myslisz ze mam szanse na prace w zwirowni??? :D :D :D :o ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomnialem o wladzy lub kopaczu..... kolesie, a wy nie chcecie byc ratownikami ???? Przeciez umiecie ratowac tonacych , czego przykladem jest na tym forum wasza opinia. Chlopcy, zanim powstanie Zwirownia i wasze posadki beda obsadzone waszymi tylkami, to troche wody uplynie , a do tego czasu mozecie wziasc lup top na plaze , pisac komentarze i innych tonacych chronic za 1000 zloty ekstra plus zakwaterowanie, ...... a gdzie diety?? Burmistrz zapomnial zapewnic zarcie dla ratownikow. icon_mad.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowni mieszkańcy Ińska! Zwracam się do wszystkich nie dzieląc ich na miejscowych i przyjezdnych. Otóż powstał duży problem natury etyczno - moralnej. Czy Pan Burmistrz Racinowski vel burak posługuje się w swoich argumentach prawdą? Innymi słowy , czy rzeczywiście zależy mu na rozwoju gminy, czy też rozgrywa swoje "zawody" bo wdał się w niewłaściwą rozgrywkę. Pomijam na ile świadomie i perfidnie a na ile z głupoty i braku wiedzy.To ,że oszukał w swoim programie wyborczym mieszkańców, którzy mu zaufali nie ulega wątpliwości.Jednakże w kontekście swojego nazwijmy to "apelu" skierowanego do Mieszkańców Gminy Ińsko w dn.08 czerwca 2011r stawiając dwie przeciwstawne sobie tezy: turystyka i eksploatacja kruszyw mineralnych, to bardzo dobitnie mówiąc dwie niefortunnie połączone dziedziny życia gospodarczego. Zapoznając się z tą propagandową ulotką stwierdzam jednoznacznie. Pan Burmistrz Andrzej Racinowski traktuje mieszkańców jak idiotów. Posiłkuje się przy tym kłamstwami w rodzaju:

bioetanol - naturalna bariera ochronna. Pytam przed czym i jak. Tak stwierdzić mógł tylko oszust lub człowiek z ograniczonym postrzeganiem świata.

jeziora Panie Racinowski są naczyniami połączonymi pomimo niewielkiej różnicy poziomu ich wysokości. Jeszcze bardziej te naczynia są połączone głębiej, tam gdzie jest woda pitna i wyżej , gdzie są wody podskórne. Pan Racinowski twierdzi, ze nie ma na przedmiotowym terenie ( oczywiście temat zawężając) siedlisk przyrodniczych. Ja przytoczę tylko w miarę krótki cytat Wojewódzkiej Rady Ochrony Przyrody oraz Rady Drawskiego i Ińskiego Parku Krajobrazowego z dn. 13 czerwca 2006r ( w tym czasie usilnie starała się sprawę zakończyć pozytywnie , oczywiście dla żwirowni, była pani burmistrz Teresa Działoszewska). Cytuję za oficjalnym dokumentem:

"W trakcie obrad członkowie rady Parków wyrażali wiele obaw na temat podjęcia prac kopalnianych w granicach przedmiotowego terenu.Uznali, iż opracowanie jest za "skromne" i nie daje możliwości oceny wpływu eksploatacji na środowisko i nie stanowi właściwej opinii dla potrzeb planu.Zdaniem Rady Parków prowadzenie eksploatacji kruszywa na wyrobiskach odkrywkowych w tym bardzo wrażliwym i mało odpornym na technoantropopresję środowisku jest przedsięwzięciem , które może bardzo negatywnie wpłynąć na zachowanie istniejących na tym obszarze walorów środowiska biotycznego (szata roślinna i siedliska fauny) i abiotycznego (destrukcja warstw glebowych, zmiana stosunków wodnych, mozliwość zanieczyszczenia wód podziemnych poziomu użytkowego" - koniec cytatu. Ten dokument jest w gminie Ińsko, a jest to zaledwie mała część większej całości. Żeby było jeszcze śmieszniej jest on znany obecnemu burmistrzowi Andrzejowi Racinowskiemu.

Więc dlaczego w swojej ulotce propagandowej podaje NIEPRAWDĘ, czyli KŁAMIE??????

Dalej kłamie w swoim wystąpieniu,że nie ma dochodów z powstającego nowego bubla planistycznego, bo jak pisze nikt nie sprzedaje działek, wie przy tym,że tak będzie jeszcze kilka lat. Ale już nie pisze ,że przyczyną są warunki jakie narzucił właścicielom tychże. A polegają one na tym,że mając i tak obowiązek ustawowy zrobienia nowego planu. Po pierwsze ograniczył możliwości poprzez wskazanie wysokości nie do zaakceptowania, przy tym zwala ten fakt na IPK, który tak naprawdę w tej kwestii nie ma żadnych uprawnień. Najgorszym draństwem było umieszczenie zapisu o 30% haraczu dla gminy od sprzedanych działek, tylko za co???? Za nieróbstwo, głupotę i nieznajomość prawa przez obecnego burmistrza?????? On pragnie , aby prywatni właściciele sprzedawali działki po sto złi drożej a sam tereny gminne proponuje w tym samym planie po 15 zł/m2. Czy to nie jest oszustwo i perfidia tego człowieka ??? Można się zapytać . Skąd u niego taka "tępa zaciekłość" ??? Nie ma innego wytłumaczenia jak zazdrość i nienawiść. Teren przy gminie został jak wiele innych np: w samym centrum Ińska sprzedany za bezcen a przy tym na bardzo wątpliwie skonstruowanej umowie.Jak sami drodzy mieszkańcy wiecie i widzicie, te mieszkania stoją puste bo są za drogie. Burmistrz nie mówi nic na temat strat jakie powstały w majątku gminy z winy tylko i wyłącznie władzy. A to przecież nie koniec przekrętów, obecnie jest opracowywany plan na ten teren i właściciel wystąpił o zmianę przeznaczenia na działki budowlane (300-500 m/2), ma do tego prawo. I władza zaakceptowała ten wniosek pozytywnie, tylko nie powiedziała mieszkańcom,że za te działki nie dostanie wzrostu wartości 30% bo im się on prawnie nie należy. O tym fakcie też doskonale wie burmistrz. I co z tego , jak jego interesuje niszczenie innych w innych obrębach.Nie ma to nic wspólnego ani z prawem, ani dbałością o budżet gminy, ani tak naprawdę z żadnym logicznym działaniem.

Teraz jak pisze ,"jego obowiązkiem jest szukanie możliwości rozwoju naszej Gminy" - koniec cytatu. On wierzy ,że spalarnię, bioetanol i teraz nowy wymysł- żwirownię da się pogodzić z turystyką. Podobnie jak rząd zwala to na ogólnoświatowy kryzys i apeluje do dumy z naszej małej ojczyzny.

To trzeba być bezczelnym oszustem , aby tak omamiać mieszkańców,skłócając ich przy tym podziałami na przyjezdnych i stałych. Brnie w tym zakłamaniu dalej i usilnie stara się narzucić podatki niezgodne z prawem . Czy to jest dobry gospodarz??? Któremu można zaufać i wierzyć w podjęte działania? Przecież jest już 5 lat i tylko powiększa długi gminy skazując przy tym swoich następców na ich wieloletnie spłacanie.Te długi nie mają nic wspólnego z rozwojem, są przejadane bo władza nie wie jak gospodarzyć dobrem ogólnym mieszkańców. We wtorek podejmie uchwale o zaciągnięciu następnych długów. W takiej sytuacji nic dziwnego,że chwyta się nawet najbardziej niedorzecznych pomysłów (żwirownia). On wie ,że jego chwile są policzone, ale perfidia władzy nie zna granic honoru. Zapewne ma już "przyklepane" miejsce pracy jak jego poprzedniczka. A mieszkańcy??? Co jego to może obchodzić przy takich pensjach jakie bierze, niech zdychają w pyle na pustyni. Ot i prawda o ulotce propagandowej naszego gospodarza. A przecież to zaledwie mały wycinek jego "numerów". W przypadku referendum konsekwencje glosowania poniosą mieszkańcy a nie władza. Na opamiętanie przy takiej wrednej polityce burmistrza może być za późno. Oczywiście nie dla niego. Jak mówi przysłowie -"władza się wyżywi". Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

To ważne informacje dla buraka i jego tępogłowych.Uczcie się , bo na naukę nigdy nie jest za późno:

Natura 2000? Setki milionów na coś, czego ludzie nie akceptują.

Co roku państwo będzie przeznaczało setki milionów euro na program, którego ludzie nie akceptują - wynika z raportu o programie Natura 2000

Raport nt. wdrażania w Polsce sieci Natura 2000 przygotowała fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Jakie są wnioski? Sposób, w jaki Polska rozwija program, jest skomplikowany, drogi i nie uwzględnia potrzeb lokalnych społeczności.

Natura 2000 to sieć terenów cennych przyrodniczo w całej Unii Europejskiej. Bruksela każe je chronić, ale to każde państwo UE samo decyduje, jakie obszary obejmie programem i w jaki sposób będzie je chronić.

Polska uznała, że każdy teren Natury 2000 otrzyma osobny tzw. plan zadań ochronnych - rodzaj katalogu czynności, które wolno lub nie wykonywać na danym terenie. Jak pokazuje raport, takie rozwiązanie generuje olbrzymie koszty. Szacuje się, że koszt opracowania ponad 1 tys. planów wyniesie około 60 mln zł.

Dłuższy będzie też czas czekania na nie. Do dziś przygotowano jeden. Większość powstanie po 2013. Dla przedsiębiorców i mieszkańców chronionych obszarów oznacza to jedno - niepewność.

- Kiedy przedsiębiorca słyszy Natura 2000, od razu ma przed oczami masę problemów. Bez planu nie wiadomo, co można robić na danym obszarze, a co nie. W efekcie przedsiębiorca, który myślał, żeby zainwestować na terenach Natury 2000, będzie wolał przenieść się w inne miejsce - mówi Zagórski.

Zdaniem fundacji rząd niedoszacował kosztu utrzymania sieci. Czynności pielęgnacyjne, rekompensaty, a także utrzymanie administracji zarządzającej programem ma według rządu kosztować 4 euro na hektar, czyli rocznie 115 mln euro. To najniższa stawka w całej UE. Średni koszt w Unii to 63 euro na hektar, więc rzeczywiste koszty mogą sięgnąć nawet 400 mln euro.

Jednak największym problemem jest brak komunikacji pomiędzy urzędnikami a mieszkańcami terenów objętych siecią. - Problem pojawił się już na etapie ustalania terenów objętych programem. Teraz, kiedy ustalamy plany ochronne, to się pogłębiło - mówi Zagórski.

Jak wynika z raportu, podczas decydowania o granicach chronionych obszarów wzięto pod uwagę opinie tylko co czwartego samorządu. Zaś dziś 76 proc. wójtów i burmistrzów nie dostało od administracji publicznej żadnych wiadomości o przygotowywanych planach zadań ochronnych. Tymczasem część tych zadań ochronnych musi być realizowana przez mieszkańców chronionych terenów.

- Jeśli nie będzie z nimi dialogu, grozi nam, że zbojkotują cele Natury 2000 - mówi prezes fundacji. - Sieć Natura 2000 zajmuje jedną piątą powierzchni Polski, musi więc wpływać na otoczenie. Dziś jest moment, żeby o niej rozmawiać. Jeszcze można naprawić błędy - dodaje Zagórski.

Odnośnik do odpowiedzi
lektor cdn.

Gdyby burak i jego 13 apostołów miało chociaż trochę rozumu, to dzisiaj plan zagospodarowania przestrzennego był by zupełnie inny. Zgodny z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (będącym , tą ustawą ,która decyduje o przeznaczeniu terenów), wnioskami właścicieli, gmina miała by duże dochody i nie wchodziła by w takie gówno jak żwirownia na 120 lat. Na koniec dodam,że plan jeszcze ciągle można poprawić i doprowadzić do jego poprawności merytorycznej w zakresie zgodności z zapisami studium z pominięciem zakazów IPK. Trzeba tylko mieć w głowie i postępować zgodnie z prawem a nie zazdrością.Niestety w gminie panuje szeroko pojęte buractwo, które w efekcie musi doprowadzić do upadłości gminy.Jest to tylko kwestia czasu i skierowania spraw do sądu przez skrzywdzonych właścicieli poszczególnych terenów.Gdyby burak miał 3-4 lata temu jakąkolwiek wiedzę, to dzisiaj nie musiał by lizać tyłek spółce z o.o..Tekst przeznaczam przede wszystkim dla zainteresowanych oraz mądrych mieszkańców gminy Ińsko do wykorzystania w przyszłości. Tekst łączy się merytorycznie z poprzednim.

Raport "Natura 2000 - dobro publiczne, problem prywatny".

Żeby zrealizować cele, dla których zostały ustanowione obszary chronione Natura 2000, trzeba łączyć interesy wszystkich grup związanych z tymi obszarami - wynika z przedstawionego w czwartek raportu "Natura 2000 - dobro publiczne, problem prywatny".

Raport przygotowała i przedstawiła fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP). Europejska Sieć Ekologiczna Natura 2000 to prowadzony od 1992 r. system ochrony przyrody, obejmujący obszary chronionych siedlisk przyrodniczych oraz obszary specjalnej ochrony ptaków w całej Europie. Ochrona polega na tym, by nie pogarszać obecnego stanu tych terenów, co nie wyklucza ich gospodarczego wykorzystania.

W Polsce do tej pory wyznaczono prawie tysiąc obszarów Natura 2000.

W Raporcie napisano, że instytucje odpowiedzialne za ochronę przyrody muszą szukać sojuszników dla swoich działań nie tylko wśród już przekonanych do tej idei - przedstawicieli organizacji przyrodniczych i ekologicznych, ale także wśród tych, których interesy mogą zostać naruszone.

Prezes Funduszu Marek Zagórski mówił, że jednym z zagrożeń dla realizacji celów ochronnych na tych obszarach jest negatywny stosunek społeczeństwa do tej nowej formy ochrony.

Podkreślił, że powołanie sieci na zasadzie rządowej decyzji, od początku stworzyło konflikt między administracją a obywatelami. W ocenie Funduszu dalsze traktowanie komunikacji społecznej jako mało istotnego elementu ochrony przyrody grozi narastaniem niechętnych postaw i brakiem przychylności lokalnych społeczności dla programu Natura 2000.

"Samorządy, rolnicy, przedsiębiorcy i organizacje reprezentujące mieszkańców muszą być włączeni w proces tworzenia planów zadań ochronnych, które muszą zostać opracowane dla wszystkich obszarów Natura 2000 w naszym kraju. Realizacja ich postulatów powinna być gwarantowana w oparciu o formalnie istniejące mechanizmy" - napisano w raporcie.

Zagórski podkreślił, że jednym z rozwiązań proponowanych w raporcie jest przygotowanie listy działalności preferowanych, dopuszczalnych i wykluczonych na obszarach Natura 2000. "Taka lista - szczególnie dla rolnictwa, leśnictwa, budownictwa czy gospodarki wodnej - pozwoli na zwolnienie administracji z obowiązku przeprowadzania procedury oceny oddziaływania na środowisko dla każdego działania i inwestycji na tych terenach" - podkreślił Zagórski.

Z raportu, opracowanego przez Artura Bołtromiuka i Marka Zagórskiego, wynika, że Polska w całej UE ma najniższą stawkę kosztów utrzymania hektara obszarów sieci. W skali UE utrzymanie całej sieci Natura 2000 to szacunkowy koszt blisko 6 mld euro rocznie. W całej Unii ten koszt to średnio 63 euro na utrzymanie hektara tych chronionych obszarów. Najniższe koszty na hektar są w Polsce - 14 euro, a najwyższe - na Cyprze - 900 euro.

Oficjalny koszt utrzymania wyznaczonych obszarów w Polsce to 115 mln euro rocznie - podają autorzy opracowania. Według ich wyliczeń, rzeczywiste koszty to ok. 400 mln euro.

Według autorów raportu, w Polsce przyjęto "najbardziej rygorystyczny wariant wdrażania sieci, najbardziej skomplikowany, zbiurokratyzowany i kosztowny". Na przykład przyjęty przez nasz kraj system, zakładający stworzenie planów zadań ochronnych dla każdego obszaru Natura 2000, jest nieracjonalny - oceniają autorzy opracowania.

W Austrii, Czechach, Finlandii, Niemczech i Słowenii plany trzeba sporządzać tylko dla części obszarów. Oprócz Polski, w swoim prawie obowiązek sporządzenia planów dla wszystkich obszarów Natura 2000 zapisały Bułgaria, Cypr, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Portugalia, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej to fundacja, która powstała w 1990 r. z inicjatywy Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Środki na jej funkcjonowanie pochodziły ze sprzedaży na polskim rynku artykułów rolnych, przekazanych nam nieodpłatnie w latach 1989-90 w ramach pomocy żywnościowej Wspólnoty Europejskiej.

Od listopada 1997 r. Komisja Europejska i polski rząd usamodzielniły fundację. Ma teraz status organizacji pozarządowej.

(planujemy kontynuację tematu)

Odnośnik do odpowiedzi

Lektor ,jak ty mówisz, że w planie przestrzennego zagospodarowania dla poszczególnych obrębów geodezyjnych gminy Ińsko, można pominąć "zakazy" IPK - to ty jesteś burak do kwadratu !! Co ty tu ludziom za kit wciskasz , głupolu !!

Weź pomiń "obwarowania" RDOŚ, Natura 2000, IPK to taki plan nie wyjdzie z fazy projektu !!!

Gdzie ty żyjesz ?

Kto ma zmieniać krępujące przepisy ww intytucji ? Burmistrz ? Może powinien złapać za kij i pojechać do Złocieńca czy Szczecina ?

Przytaczasz raport EFRWP. Czy go chociaż przeczytałeś w całości ? Chyba nie ! Jednym zdanem streszczając go można powiedzieć, że jest konflikt pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę przyrody i ogólnie rzecz biorąc, społecznością "dotkniętą" działaniami Natura 2000. Czy raport ten sugeruje, że można pominąć zakazy instytucji odpowiedzialnych za ochronę przyrody - nie widzę takich stwierdzeń. A ty namawiasz burmistrza do łamania prawa, twierdząc, że może "pominąć" zakazy IPK. Chyba,że jest przepis mówiący, że można "olewać" zakazy ww instytucji.

Podpowiedz urzędnikom Gminy a szybko powstaną nowe plany zagospodarowania i Gmina będzie miodem i mlekiem płynąca !

Odnośnik do odpowiedzi

Władza ty jednak jesteś idiotą.Nawet tusek mówi ,że co nie jest zabronione , to jest dozwolone.Nie można baranie zabronić czegoś , co jest niezgodne z ustawami i rozporządzeniami.Tylko ,że burak musiał by odwrócić od początku role.Robić plan zgodnie z wnioskami a RDOŚ i IPK niech udowadniają w sądzie ,że to oni maja rację.Tak zrobił by normalny, niezależny, dbający o rozwój gminy burmistrz. Ale burak? Co on wie? I co on może? Na tamtym etapie i do dzisiaj nie ma żadnych zakazów odnoszących się do Natury 2000, natomiast zakazy IPK on sam toleruje, bo po prostu nie umie się za nie zabrać.Czeka tak jak kiedyś czekał, aby mieszkańcy za niego załatwili sprawy w sądach.Przecież to on bierze ponad 10 tys. zł miesięcznie a ty idioto każesz mieszkańcom za niego działać.Macie obaj nasrane pod czachą i na niczym się nie znacie.Czas pokaże ,czy inwestor miał prawo budować swoje obiekty, czy też nie.Należy jednak pamiętać,że jeżeli miał takie prawo a głupia "władza" mu to uniemożliwiła , to ewidentnie poniósł i nadal ponosi straty.Podobnie będzie , jeżeli ludzie nie zrozumieją ,że budowa żwirowni, to przede wszystkim spadek wartości ich budynków w Ińsku, oczywiście tych nowych, bo stare się rozlecą od wstrząsów samochodów żwirków.Burek idioto jest od pilnowania interesów mieszkańców.To właśnie IPK przy pomocy Trzeciaka ( tego od orzechów) spreparował fikcyjne zakazy.To ,że nasza poprzednia władza niczego nie dopilnowała,bo też miała nasrane pod czachą, wcale nie oznacza,że burak ma się zachowywać tak samo.Powtarzam po raz tysięczny, lepiej niech wróci do szkoły i się podszkoli, bo niedługo Ińsko zginie , a istnieć będzie żwirownia. I to po wsze czasy. wystarczy aby dalej agitował , nieświadomych mieszkańców jaki to cud nastąpi jak ruszą żwirki.Nie mamy też zamiaru działać za osoby pobierające pensje, niech trochę wysilą swoje łepetyny. A jeszcze lepiej niech biorą przykład chociażby z gminy Cedynia.Władza masz za mało polotu i odwagi, tak jak twój przełożony. Proponuję żebyś pisał na vcity, to jest strona dla takich jak ty.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...