Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Oczywiście, że mają potężny dług. Nie mają kasy na naprawę amfiteatru na wodzie, po zimowo-wiosennych uszkodzeniach. A budżet tej gminy to nie Iński budżet !!

Jasne, ze nie jest. Nasz budzet mozna jeszcze doprowadzic do ruiny co wladza skutecznie robi.

Widzisz Hubble, jak ci odpowiadają mieszkańcy innych gmin. Jak one się też "rozwijają". Pyszczyć to potraficie doskonale, mamić mieszkańców Inska gruszkami na wierzbie.Nie jest to takie proste jak się wam wydaje,że się pstryknie palcami i gmina będzie "kwitła" tylko z turystyki. Chociaż de facto tak powinno być. Ale życie nie "je bajka" !!"Robisz" na tym forum za wyrocznię, przewodnika i mentora w jednym. Przebieracie nóżkami w kolejce do rządzenia Gminą.Szukasz kandydatów na burmistrza, a sknociłeś kampanię wyborczą "pewniaka" w ostatnich wybo-

-rach. Ucz się a nie "mędrkuj" - chłopaczku !!

Powiem ci tak. Takie glupoty jakie tutaj wypisujesz to przechodzi ludzkie pojecie. Ty mieszkasz w Insku czy nie?

Masz pretensje do tych co maja tutaj swoje domki, ze nic nie wiedzia a sam piszesz tak jakbys byl z warszawy.

Mamy wypalarnie i bioetanol. Za kazdym razem mowiono o niewyobrazalnych zyskach i korzysciach dla gminy i naszego miasta. Jak to sie skoczylo to widac teraz wyraznie. Zapieprzaja tiry po miescie drogi przez to sie psuja.

A dziwnym sposobem, budzet naszej gminy swieci pustkami.

Teraz nagle pojawia sie koncepcja zwirowni, ktora ponownie jest okrzykiwana przez wszystkich jako cos co moze uratowac nasze miasto przed bankructwem, ktore jest wina wczesniejszych opcji ale tez w bardzo duzej mierze aktualnej wladzy. Ja to nazywa PROPAGANDA. Nic innego to to nie jest i nie mozna tego inaczej nazwac.

Poza tym mowisz, ze insko mogloby zyc z turystyki a z drugiej strony wspominasz cos o zwirowni. Jedno z drugim nie moze wspolzyc. Albo albo. To wlasnie o tej wladzy zle swiadczy. Nie macie ani koncepcji na rozwoj tej gminy. Nie macie pieniedzy bo jestes zbyt tepi zeby zrozumiec, ze inwestycje w infrastrukture rekreacyjna wymaga czasu i cierpliwosci. To jest tzw. INWESTYCJA DLUGOFALOWA.

Inwestorowi zabroniliscie budowac jego hotelu. Tak, dokladnie tak jak napisalem. To WASZA wina, ze ten czlowiek nie mogl zainwestowac obcego kapitalu u nas w miescie bo to WY nie dbaliscie o to zeby tak sie stalo. Wolicie za to syfiasta oraz przynoszaca male zyski zwirownie.

I ostatnia rzecz. Pieprzysz, ze hubble mędrkuje itd. Moze i tak ale w przeciwienstwie do Was on ma pewna wizje i koncepcje. WY pchacie sie do wladzy i nie potraficie nawet zadbac o swoj bip. Nie czepiaj sie mieszkancow, ktorzy otwarcie krytykuja tepote i nieporadnosc wladzy, maja do tego prawo bo to nie oni maja myslec o rozwoju gminy. Mamy demokracje przedstawicielska wiec wybieraja swoich deputowanych zeby oni reprezentowali ich interesy. A nie chce mi sie wierzyc, ze mieszkancy inska oraz innych miejscowosci chca tutaj zrobić drugi "Gornoslaski Okreg Przemyslowy", gdzie oddycha sie amoniakiem i azotem a nie tlenem.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj ty zakichany mieszkańcu-władzo. Jak dobry Bóg dał ci życie ograniczając myślenie.Nic nie rozumiesz z tego co stanowi zagrożenie, bo umysł twój mały.Owszem bronisz swego buraka i jego klikę ale nie zmienia to faktu ,że przez 5 lat tylko pogorszył sytuację. A przecież to dopiero początek kłopotów, bo one nastąpią i to w dźwiękowej prędkości. Jak można coś paprać ponad trzy lat i nic nie ma poza długiem. Jak można tolerować podpisywanie umów sprzedaży , niekorzystnych dla gminy.Pozbywającej się resztek majątku za bezcen, na zasadzie, byle do następnego (już tylko) miesiąca.Czy nie uważacie zakute pały,że trzeba szanować ogół mieszkańców a nie tylko swoich lizodupów. Przecież oni nic więcej nie potrafią, bo nie znaleźli sposobu na pokonanie kłopotów finansowych bez szkody dla ludzi i środowiska. Tak aroganckiego, zakłamanego buraka tutaj nie było nigdy. Uświadomcie sobie wreszcie nieuki, że 1 mln zł nie uratuje gminy lecz jeszcze bardziej ją pogrzebie barany.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrozumiałeś kontrast mojego porównania budżetów wspominanych gmin powiatu stargardziego. Chodzi o wielkość budżetu gminy Kobylanka (kilkanaście razy większy od Inskiego), i gmina ta leży przy jeziorze Miedwie, gdzie jest potężna infrastruktura i baza do obsługi turystyki !! Coś się tam jednak zacięło, że mają 70% deficytu !! Ale nie o to chodzi.

Budżet naszej gminy na 2011 to : dochody 10.173,096,57 zł, wydatki 10.554,569,35 zł, deficyt 381.472,78 zł.Polecam

twojej uwadze jaki jest deficyt ile to procent całego budżetu ! Jest czerwiec, prawie połowa roku i budżet realizowany jest planowo bez poprawek, czy zwiększania deficytu !! Sprawdź ten fakt mailując do skarbnika Gminy informacje nie są tajne i nie pisz, że doprowadzany jest do ruiny, bo to z twojej strony tania PROPAGANDA.Chlapiesz błotem a nuż coś się przyklei do rządzących.

Budżet ten zaspakaja podstawowe potrzeby społeczeństwa Gminy. Nie ma w nim środków extra na budowę infrastruktury turystycznej, która zatrzymałaby go w Insku dłużej niż przez 60-70 letnich dni w roku.Aby pozyskać środki z UE na takie projekty, na starcie potrzebny jest tzw. wkład własny. Budżet Gminy go nie posiada. I na każdą inwestycję realizowaną z środków UE (np. obecnie budowane mieszkania w Ciemniku), "wkład własny" Gminy to kredyt z banku.Dlatego mając w perspektywie corocznie malejące subwencje państwowe do budżetu naszej Gminy,

burmistrz i rada , szukają źródeł jego dodatkowego zasilenia, aby móc właśnie tą infrastrukturę pod turystykę, budować. To jest projekt długofalowy, jak słusznie zauważasz, ale na to potrzebne są środki.W te działania powinni się zaangażować także mieszkańcy Ińska, szczególnie ci tzw. przyjezdni, bo oni dysponują niemałymi jak mniemam środkami.I tu się kłania casus Inwestora. Nikt nie zabronił mu inwetowania u nas.Ze tak powiem chłopie

kto by wyganiał gościa, który przychodzi z 280 mln euro i mówi, że chce tu je włożyć, aby Gmina się rozwijała ? No kto pytam ? Ty może ?Takiego gościa należałoby całować w rękę i to codzienie inny urzędnik ! Przyjedź w wakacje, wstąp do urzędu, burmistrz lub vicek, opowiedzą ci gdzie jest problem.

Ińsko pownno być dla i żyć tylko z turystyki. Tak twierdzę i to jest także mój interes.Ale czy to jest obecnie możliwe ?

Czy żwirownia jet remedium na dalszy rozwój gminy ?

Żwirownia ma dać środki na ten rozwój.Myślę,że przy chłodnej kalkulacji wszystkich za i przeciw, można ten problem rozwiązać z pożytkiem dla wszystkich zainteresowanych !

Odnośnik do odpowiedzi

Wiemy ,wiemy wszyscy całowaliście Pana Giera to było widać i słychać.Epitety pod tytułem;golas, picer,furiat, i wiele innych bardziej dosadniejszych nie brakowało na wszelkiego rodzaju spotkaniach to wiem,bo głośno o tym było wszyscy chcieli wiedzieć kto to taki.Władza też zapomniał ,że tu już napisał ,że jego problemy są nie przez burmistrza i radę tylko IPK i jego zapisy.Zapytam cię więc władzo co robiłeś przez 5 lat ,że tych zapisów nie usunięto wiedząc ,że przy robieniu planu będą wykorzystywane zapisy ww.Szybko znaleźliście winowajcę -to nie my ,to oni!!! Panowie jeśli wierzyć co pan Gier napisał ,że może wybudować hotel piętrowy czy dwupiętrowy z poddaszem to zapraszam do ustawy jakie parametry mieszczą się pod pojęciem HOTEL.Już choćby z tego względu plan jest do niczego.A jeśli to prawda ,że proponowany hotel na Rybionku i u pana Zimnickiego to 15,5m to to wg. ciebie władzo jest sprawiedliwe???? Inwestor powinien się aż rwać do tej budowy kurzej chatki,bo ja widzę w Ińsku wyższe stodoły.Ale o czym my tu dyskutujemy ;obietnice Racina dla Pana Giera są takie same jak jego obietnice przedwyborcze.Dlatego niech się pocieszy chłop choć tyle ,że nie tylko jego wydymano mieszkańców też.Czy słyszysz siebie władzo ????Żwirownia -hałas ,pył w powietrzu,dziesiątki dużych ciężarówek i turystyka.Jesteś tak dalece ograniczony ,że komentować twoje wpisy jest żenadą.A na koniec ci powiem ,że na BIP są informacje o waszym zadłużeniu i nie kłam ,że nic nie zmieniacie bo te ciemnoty można wciskać nic nie rozumiejącym radnym.Na każdej sesji jest przenoszona kasa z kubeczka do szklanki ,ze szklanki do kieliszka.Te twoje bałamuty o pogodzeniu turystyki ze żwirownią to tak jakby ślepemu dać aparat słuchowy żeby lepiej widział.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz władzo ty mi pasujesz pod tego co głosował przeciw żwirowni a teraz za obiecaną drogę robi wszystko żeby zaprzedać dusze diabłu z Racinowskim i doprowadzić do powstania żwirowni. Dobrze napisałeś z kim przystajesz takim się stajesz. Stałeś się zakłamanym karierowiczem i żądnym władzy sepem. Określ się czy chcesz żwirowni czy nie bo twoje wpisy raz wzbudzają potępienie żwirowni a raz wysławiają pod niebiosa.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo szczerze, czy ty czytasz w całosci wpisy inwestora ? Przecież są tam wątki wzajemnie się wykluczajace, wiele z nich nie trzyma się tzw. kupy. Dlatego nieraz traktowane są "ostro". Ja wiem,że ten człowiek czuje się rozgoryczony, zawiedziony i szuka winnych jego inwestycyjnych niepowodzeń.Ale na poziomie urzędu zrobiono dla niego wszystko.

Jeżeli pytasz co Urząd zrobił przez 5 lat z przepisami IPK, to albo nie orientujesz się w kompetencjach i możliwościach jednostek samorzadowych, albo świadomie wprowadzasz innych w błąd. Urząd Gminy nie może nic zrobić w kwestii zmiany przepisów IPK, RDOŚ, Natura 2000 itd. !!! Urząd może zgłaszać i zgłasza, wnioski, uwagi, że przepisy ww instytucji są nieżyciowe, szkodliwe i hamują rozwój naszej Gminy w kierunku turystycznym. Ale wszysko "uwalane" jest na poziomie sejmiku woj.Zachodniopomorskiego i wojewody. Zmiany przepisów w szczególności IPK w najbliższym czasie nie przewiduje się.Nie ma żadnej zmowy, jak sugeruje Inwestor, pomiędzy urzędem Gminy a ww instytucjami aby przeszkadzać inwestorom.Jeżeli realizowałeś jakąś inwestycję na terenie naszej Gminy to doskonale wiesz, że bez zgody ww instytucji, prawie w każdym m2 gleby, nie można wbić, przysłowiowego szpadla. Ja coś wiem na ten temat, bo nie jedną inwestycję realizowałem i nie wszystkie, które chciałem realizować, właśnie z tych powodów nie zrealizowałem !! I nie zrealizuję, dokąd będą te przepisy obowiązywały !! To samo dotyczy Rybionka.

O ile mi wiadomo, to mają tam być pensjonaty w zabudowie zgodnej z parametami wyznaczonymi przez ww instytucje.

Jeżeli IPK i inni "hamulcowi", ustąpili by od swoich ortodoksyjnych przepisów, to byłby to skandal nie tylko w naszej Gminie !! Sprawdzę to niezwłocznie.

Olo przesunięcia w budżecie Gminy między poszczególnymi jego działami, to normalna rzecz, byleby nie zwiększać jego deficytu !!

Tabu, jeżeli przyszła żwirownia nie będzie zagrażała interesom, mieszkańców naszej Gminy to tak jestem za, bo to pozwoli uzyskać środki na cele, o których tak chętnie i tak wiele tu mówicie !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Ty szanowny panie zdecyduj się czy jesteś 'gmina' czy "władza" zresztą na jedno wychodzi jesteś bezmyślnym sługusem.Czego ty niezwłocznie nie zrobisz to już o tym powinieneś wiedzieć bo projekt planu Ińska jest już od dawna znany!!!!!! A ty niezwłocznie jeszcze o tym nie wiesz.Pisze w planie jak byk ,że 15,5m sprawdziłam.Więc się gościowi nie dziwię ,że krew go zalała.Od kiedy ty władzo taki miłosierny jesteś???? Od kiedy doniesienie do prokuratury złożyłeś????? Jak widzisz buzi nikomu tu nie zamknąłeś znalazł się Matka Teresa z Kalkuty.Powiem tak jakby gmina chciała to już dawno wszystko by zniosła ale nie chce bo tak lepiej trzymać w garści ciemnotę i oszukiwać ,że park nie pozwala a my gmina chętni do pomocy tylko co my możemy????Krętacze, naciągacze prawa,oszuści na każdym kroku i ściemniacze .Tyle można o to władzo-gmino napisać.I przestań mydlić oczy ,że można degradację środowiska połączyć z rozwojem turystycznym gminy bo to użyje twoich słów -metoda małego Kazia. icon_evil.gificon_evil.gificon_evil.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka władza takie dochody. Lepiej przestań siać tę propagandę sukcesu buraka i jego ekipy. Ci ludzie doprowadzili już gminę do zapaści finansowo-gospodarczej.Nie wypowiadaj się na temat - IPK, Natury, RDOŚ-iu czy też obecnie Urzędu Marszałkowskiego. Nie będę wprowadzał mieszkańców w szczegóły ze względu na ich zawiłości prawne. Jednakże podtrzymuję stwierdzenie,że burak razem z planistami wykonali lipny plan, bo nie doprowadzili do usunięcia przeszkód wynikłych z ww. Wcale jednak to nie oznacza,że wszystko jest zakończone i zgodne z prawem. To też zaboli i to bardzo mocno, gdy trzeba będzie prostować swoją głupotę i brak wiedzy.Ale jak się jest burakiem a przy tym jak na biedną gminę nieźle zarabiającym , to trzeba ponosić konsekwencje swojej głupoty. To dopiero przed nim i finansami gminy. Na szczęście sprawy nie kończą się na gminie. Są jeszcze instancje odwoławcze i sądy. Tak jest w przypadku zaszantażowanych właścicieli działek w obrębie Ciemnik ( za wieżą ciśnień), zresztą takich głupot jest o wiele więcej. Nie skamlaj ,że gmina nie ma pieniędzy, przejrzyj tylko oświadczenia majątkowe burka i jego towarzyszy a zrozumiesz dlaczego znowu jest o 150-200 tys zł mniej. Pod warunkiem ,że umiesz liczyć. Oszukujecie też właścicieli domów , wciskając im kit że są to domy rekreacyjne.A przecież gmina nie ma planu na terenie Ińska i każdy powinien dostać takie warunki , jakie żądał od gminy.Że ich oszukano i zaszantażowano to już wiemy. Że wbrew ich woli dążycie do zapisów dla właścicieli niekorzystnych , to też wiemy. Czas na oddanie nadpłaconych kwot wraz z odsetkami , tego jeszcze nie wiecie. Kieruję te słowa do propagandzisty "władza". Ty za swoją głupotę i oszukiwanie mieszkańców też zasługujesz na karę. Nie wykluczam,że pewnego dnia ona ciebie dosięgnie.Za świadome wprowadzanie ludzi w błąd też się odpowiada . Nie masz pojęcia ani o budżetach, ani dotacjach, ani dofinansowaniach.A już najmniej w kwestii kierunków rozwoju tej gminy.Zapamiętaj barani łbie,że burak i jego 13 apostołów ponosi odpowiedzialność za podejmowane decyzje, tym bardziej,że lekceważy wszystkich mieszkańców mających szereg wątpliwości co do obranej polityki. Te wątpliwości wynikają z oszustw jakich się dopuścił w trakcie kampanii wyborczej. Dane słowo należy dotrzymywać a nie jak Judasz kłamać i oszukiwać swoich wyborców. Cofnij się zakuta pało do programu wyborczego IFS i buraka, wówczas zrozumiesz, dlaczego już nikt mu nie uwierzy. Oczywiście nie mam wątpliwości,że do końca rozstrzygnięcia sprawy żwirowni będziecie siali złowrogą propagandę. Czy ty ośle wiesz,że nawet gdybyście przekupili mieszkańców, to i tak szybciej jak za 3-4 lata ta żwirownia nie powstanie.W tym czasie też trzeba mieć pieniądze w budżecie. Kto będzie ten budżet dotował??? Propagandowe firmy , takie jak na zorganizowanym dniu dziecka???? Nie siej prostym ludziom zamętu w głowach, bo zasługujesz na karę Bożą. Ludzie nie są tacy głupi ,aby nie widzieć i wiedzieć jak gracie pod siebie i swoje interesy. Wystarczy aby prześledzili wasze kłamliwe oświadczenia majątkowe i sami zrozumieją ,że są tam kłamstwa i wolna amerykanka w podawanych rzekomo prawdziwych faktach. Gdyby jednak mieli się okazać delikatnie mówiąc zbyt krótkowzroczni. To kto poniesie największe konsekwencje głupoty władzy???? Właśnie mieszkańcy tej gminy. I tylko oni. Bo władza za te marne grosze nie wyciągnie gminy z kłopotów jakie już są. A będą o wiele większe, zapewniam. Wcale mnie to nie cieszy, bo bije w tych najuboższych i Bogu Ducha winnych. Ale to oni mają decydujący głos, czy ma powstać zagłębie górnicze, bo tak to się fachowo nazywa. Uważam,że szybko trzeba zrewidować podjęte kroki i wrócić do rozmów celem zmiany planu i kierunków rozwoju.Cdn.

Odnośnik do odpowiedzi

wladzo, przeciez tak glopio piszesz ze mozna sie pociac. Dobrze tlumaczysz i wydawalo by sie ze to prawda. Jakkolwiek jak doszlo do porozumien i rozmow z RDOS w czasie powstawania Panu Zagospodarowania Mialki - Scienne, to sie umowiliscie z RDOS w Szczecinie i tam powstalo porozumienie na pismie, ktore Kudla nie chcial i nie podpisac. Pozniej przyjechali cwaniaki z RDOS do Gminy, poobwioziliscie ich...zobaczyli troche wody w tym Rowie Melioracyjnym i w finale zgodziliscie sie ze nie bedzie Stacji Paliw, hotel do parteru i zabraliscie mi 1.6 ha pola bo nawet nie pozwoliliscie mi zbudowac tam skwerkow i postawic laweczek jako mala architektura. Nie tylko oszukaliscie mnie poprzez lata obiecanek, ale okradliscie mnie z 1.6 ha pola. Daliscie mnie na odszczal hamulcu!!!

Pozniej Zimnickiemu pare metrow od jeziora uznaliscie 15 metrow w gore hotel. Oczym ty gnojku mowisz , oszuscie. Cala ta banda w tym palacyki burmistrza to zbieranina klamcow. ZABRALISCIE i ZNISZCZYLISCIE GMINIE i MI TA INWESTYCJE !!! To jest ewidentne. NIE KLAM CHAMIE!!! To co zrobiliscie jest czysta lobuzeria i glopota wladzy.... wy naprawde jestescie zwykle i pazerne buraki opierajac sie na oszystwie i NIE SPAWIEDLIWOSCI !!!Szkoda nerwow kalosze na was. Klamiesz wladza i ja domyslam sie kim ty jetes. Poznaje ciebie z 18000 km . Znam twoj jezyk i styl mowienia. Kiedys ci ufalem. Okazales sie takim samym klamca jak burmistrz wobec spoleczenstwa. DUPOLIZIE, nie otwieraj geby bo g....... az w Australii smierdzi. Co mi Racinowski powiedzial o czym pisalem do Rady???? Ze nie zmieni Planisty raportu na srodowiski gdzie jego ludzie wyraznie przeciwko dobremy staneli i wszelkiej inwestycji co wynikalo z opracowania raportu wplywu na srodowisko!!! To Burmistrz powiedzial ze taki jaki jest taki bedzie. ZGODZIL SIE ten Klamca na to. Pozniej cala Rada a pozniej Terebecki mnie klamal i prosil o cisze. Pozniej ty wladzo tez mnie obiecales i prosiles o cisze. Przeciez to byl glowny powod ze jest taki a nie inny plan. Ta gowniana konspiracja przeciwko moim inwestycjom pomiedzy planista - burmistrzem i Rada a pozniej z RDOS-iem. NIE KLAM GNOJU!@!!! icon_evil.gif Otworz akta chamie i zobacz, przeczytaj te za dlugie listy do RADY bydlaku. Burmistrz oklamal mnie idac na latwizne i zrewanzowal sie za ostre dyskusje pomiedzy nami. Pamietam jak ten klamca spoleczny mowil mi ze nic nie zmieni i nie interesuje go to ze cos jest nie zgodne z dobrym interesem Gminy odmawiajac mi tej inwestycji. Pozniej Zimnickiemy dupe wylizal racem z cala rada i dal jemy wbrew wszelkim przepisa to co przepisy IPK , Ustawy zabraniaja!!!! Dzisiaj gnoje po ZWIROWNIE ida pomimo przepisow ktore zniszczyly moje inwestycje. GNOJE!!!

Odnośnik do odpowiedzi

http://otodom.pl/wiadomosci/prawo/zamie ... 09_06_2011

Zamień grunt rolny na budowlany i sprzedaj drożej

Jak odrolnić działkę?

Rośnie zapotrzebowanie na mieszkania i powierzchnie biurowe oraz handlowe. Zachęca to firmy z branży budowlanej do coraz większych zakupów gruntów. Inwestorzy sygnalizują, że tereny rolne, na których nie będą mogli od razu rozpocząć inwestycji, nie interesują ich tak, jak kilka lat temu. Okazuje się więc, że bardziej opłacalne jest poświęcenie czasu na odrolnienie działki i przekształcenie jej na budowlaną. Jak to zrobić?

Przeznaczenie działki na cele rolne jest dużą przeszkodą dla szybkiej sprzedaży. Można mnożyć przykłady, w których gmina nie zgodziła się na wydanie warunków zabudowy dla wydzielonych działek i grunty rolne, zakupione z myślą o odsprzedaży po ich przekwalifikowaniu na budowlane, mają nadal jedynie status gruntów rolnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej zająć się załatwieniem formalności związanych z przekwalifikowaniem działki rolnej na budowlaną.

Przeznaczenie działki jest najważniejsze

O tym, czy dana działka jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, przemysłową, usługową lub też traktowana jest jako użytek rolny albo teren zielony, można się dowiedzieć z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp).

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa miejscowego sporządzany przez wójta/burmistrza/prezydenta miasta, a uchwalany przez radę gminy/miasta. Określa przeznaczenie konkretnego obszaru. Może się odnosić zarówno do jednej działki, jak i do np. kilkudziesięciu hektarów.

Z powyzszego artykolu wynika ze rosnie zapotrzebowanie na dziaki budowlane nad woda.

Co zrobili do dzisiaj Burmistrz z Rada?

Aby znalesc nowe srodki budzetowe wymyslili ZWIROWNIE, po cichu zalatwili Zimnickiemu tego co ja chcialem a nie dostalem, wprowadzili 30 %-owy podatek planistyczny I ograniczyli nasze inwestycje do minimum. Dzisiaj wladza pisze ze te nie prawne przepisy tj Rozporzadzenie Wojewody w sprawie IPK nie beda zniesione pomimo ze Marszalek Sejmiku Zachodniopomorskiego wypowiedzial sie inaczej.

To wszystko chamuje rozwoj a nie pomaga inwestorom jak I wlacicielom gruntow sprowadzic nowych inwestycji. Nie ma w planie budowy infrastruktury . Takich mamy wlodarzy Gminy dzisiaj. Jedyny pomysl jaki maja to poprzez zawisc, zazdrosc , glopote I ograniczenia umyslowe wstrzymuja ten rozwoj Gminy I Miasta Insko. Poza tym nie mam zadnych watpliwosci ze sa to tylko I prywatne ich opinie wynikajace z prywatnych I tylko prywatnych pobudek Burmistrza I Rady co z kolei nie ma nic wspolnego z interesem Gminy.

Nie da sie nic tam zrobic pomimo tego ze logika nakazuje Burmistrzowi, daj zarobic inwestorom to i Gmina skozysta. Nie , Burmistrz i Rada nie pozwoli na rozwoj aby rozkulaczac kulakow...., czyli kopiowanie komunistycznych zasad ktore nie maja nic wsplnego z dzisiejsza Polska i prawa. Nie dac im zarobic ....bo co ma z tego Gminny urzednik? Trzymac wszystkich na smyczy, i im dluzej tym lepiej. Taka zasada w tej Gminie obowiazuje od czasu objecia wladzy przez Burmistrza i jego lizodupcow z Rady. Natomiast, oni wszyscy dostali LICENCJE na klamstwa spoleczne ktore utrzymuja sie w palacu Racinowskiego do dzisiaj. TYLKO ZWIROWNIA ich uratuje a to ze Gmina pojdzie na dno.... nie wierze ze to ich interesuje. Jak nie jestes z nimi to jestes przeciwko. Dzisiaj w calej Polsce sprzedaje sie grunty na wysokosci 50-100 zloty za m2 ale w Gminie???? W Gminie Insko nawet sam Burmistrz wystawia to co nie jest jego po 15 zloty / m2 do sprzedarzy zanizajac ceny gruntow. Co mozna jeszcze dodac?

Odnośnik do odpowiedzi

RM/090611DOC/JG11

Premier Rzeczypospolitej i

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

00-583 Warszawa,

Al. Ujazdowskie 1/3

tel.: (22) 694 60 00

faks: (22) 625 26 37

e-mail: [email protected]

URZAD GMINY I MIASTA INSKO.

PRZEWODNICZACY RADY MIEJSKIEJ - B. TEREBECKI

RADA MIEJSKA - GiM INSKO

BURMISTRZ GiM INSKO

LIST OTWARTY

WNIOSEK

Wniosek o usuniecie ze stanowiska Burmistrza Andrzeja Racinowskiego i Rady GiM Insko na podstawie zapisow KONSTYTUCYJNYCH:

Art. 171.

• Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.

Wniosek o usuniecie Burmistrza i Rady Miejskiej GiM Insko wzwiazku z oszustwem wyborczym Burmistrza A. Racinowskiego co bylo nie zgodne z zasadami wyborczymi i etyka spoleczna przedstawicieli Wladzy Samorzadowej w sprawie opracowywania planow zagospodarowania przestrzennego dla przedsiewziecia / inwestycji zwanej ZWIROWNIA NA TERENIE GiM INSKO dla firmy Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. z poparciem Burmistrza i Rady Miasta Inska.

W zwiazku z faktem iz obecnie w ramach przygotowywanych planow zagospodarowania jest juz potwierdzony Uchwala Gminy i Miasta Insko , zamiar stworzenia na terenie GiM Insko ZWIROWNI , kopalni zwiru z poparciem Burmistrza i Rady Miejskiej GiM Insko, wnosze do Pana Premiera i Rady Ministrow o natychmiastowe usuniecie ze stanowiska Burmistrza A. Racinowskiego i Rady GiM Insko.

Poprzez to w imie Parti , Platformy Obywatelskiej , Pan Andrzej Racinowski oszukal i oklamal spoleczenstwo GiM Insko w swoim programie wyborczym na podstawie ktorego wygral wybory.

Ponad to wnosze o przekazanie tego faktu organom scigania , ktore beda wstanie wszczac dochodzenie przeciwko Burmistrzowi i Radzie Gminy Insko, z czego wynika naduzycia wyborcze opirajace sie na klamstwie wyborczym.

Klamstwo spoleczne nie wynikajace z dobra publicznego ale z prywatnych pobudek nie moze zostac bez kary i reakcji Rzadu Rzeczypospolitej Polski jak i Sejmu Rzeczypospolitej. .

Szanowny Panie Premierze i Rado Ministrow,

Stalo sie juz faktem, ze pod wielkim wplywem Pana A Racinowskiego , Rada Miejska GiM Insko, woj Zachodniopomorskie, postanowila przeglosowac ze Gmina przystepuje do planu zagospodarowania tworzenia kopalni kruszywa i zwirowni na terenie Inskiego Parku Krajobrazowego co wg. wielu lokalnych mieszkancow Gminy i ich opini, czyms w rodzaju biologicznego i ekonomicznego napadu na dobro Gminy i jej mieszkancow przez Burmistrza a pozniej samych Radnych Gminy. Stalo sie. Burmistrz wraz z Rada Miasta przeglosowali uchwale o podjecie sie do zrobienia planow zagospodarowania przestrzennego kopalni zwiru na obszarze ponad 60Ha a pozniejna nastepnych 140ha z mozliwoscia wydobycia do 30 metrow w glab gruntu. Ta Uchwala jest ewidentnym KLAMSTWEM SPOLECZNYM wobec spoleczenstwa Gminy. Burmistrz i Rada Gminy wystapila przeciwko dobrym interesom samej Gminy i spolecznemu dobru z nie znanych nam powodow. Te powody MUSZA byc odkryte i opublikowane do wiadomosci spoleczenstwa Gminy. Oprocz pobudek czysto prywatnych nie ma zadnego wytlumaczenia dla Burmistrza i Rady GiM Insko jezeli chodzi o to klamstwo wobec spolecznego klamstwa.

Nie wierze , ze Rzad Polski popiera lub poprze takie klamstwa ktore podwazaja zaufanie spoleczne wobec Parti Rzadzacej jak i samego Rzady Rzeczypospolitej.

Przypominam Panu Premierowi , ze konsekwencje powstanie tej prywatnej Zwirowni , beda nie odwracalne i grozi to wrecz kataklizmem przyrodniczym w Gminie Insko. Pan Burmistrz Racinowski bez zapoznania sie z konsekwencjami takiego przedsiewziecia, z innym i nie znanych spoleczenstwu powodow, postanowil z Radnymi przglosowac za TAK. „Tak†za czyms co sie kompletnie nie rozumie i ignoruje sie przez Wladze raportu mowiace o takim kataklizmie ekologicznym.

Nie trzeba byc naukowcem aby stwierdzic jakie konsekwencje tego przedsiewziecia beda, m. in:

a. Napewno wody gruntowe zleja sie do tej nowo powstalem dziury co zachwieje stosunki wodne w Gminie jak i obnizy poziom wodny samego jeziora Insko. Jest to wbrew (paragraf 3 ust 1 pkt 6) Rozprzadzenie Nr 14/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 27 lipca 2005 w sprawie Inskiego Parku Krajobrazowego;

b. Jest mozlwisc ze wody gruntowe przeleja sie do tej nowo powstalej dziury co spowoduje brak wody studziennej dla mieszkancow Inska;

c. Napewno zabije i zachwieje to zyciem biologicznym w Inskim Parku Krajobrazowym i otulinie IPK;

d. Dalsze konsekwencje nie trudno przewidziec na podstawie po komunistycznych kopalniach i zwirowniach;

e. Halas jaki bedzie spowodowanym wydobyciem i czesta jazda pojazdow ciezkich przez dziesiatki lat spowoduje nie obliczalne i negatywne skutki wobec przyrody i spoleczenstwa Inska;

Nie wolno tez zapominac o programie wyborczym Burmistrza Racinowskiego w ktorym zapewnial ze zadna inwestycja jak wypalarnia drzewa, ZWIROWNIE i temu podobne za jego kadencji nie powstana poniewaz nie dopusci do zatrucia Gminy i przyrody. Poprzez to glosowanie za TAK , Burmistrz Racinowski okazal sie klamca wobec spoleczenstwa Gminy Insko co powoduje ze jest NIE KOMPETENTNA osoba wykonywania swoich obowiazkow. Nie wiem jaki ma wplyw na reszte Radnych ale w finale okazalo sie ze Radni tez sa wrogami wlasnej Gminy i narodu Polskiego zgadzajac sie na tak szkodliwa inwestycje w I.P.K. na podstawie spoleczenstwu NIE znanym. Napewno, jest to napasc na Gmine Insko ktora prowadzi do zaglady tego pomnika przyrody w Zachodniopomorskim Wojewodzctwie. Na ten temat juz bylo glosno w mediach.

Prosze Pana Premiera i Rade Ministrow o natychmiastowe interwencje jak i probe zatrzymania tego zgubnego dla Gminy projektu ZWIROWNI na ponad 60 ha gruntow w niedalekiej odleglosci od jeziora INSKO jak i ukaranie Burmistrza pozbawiajac jego tego odpowiedzialnego stanowiska.

UZASADNIENIE:

Pan Burmistrz Andrzej Racinowski oszukal i oklamal spoleczesntwo w swoim programie wyborczym reprezentujac partie P.O. wyborach 2010 mowil i pisal do obywateli GiM Insko:

“Kontynuować będziemy proces szkolenia pracowników oraz wprowadzania zmian organizacyjnych w Urzędzie Miasta, zmierzających do przyjaznej i sprawnej obsługi mieszkańców, w myśl powiedzenia, iż to Urząd jest dla ludzi a nie ludzie dla urzędu.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni:

• Powstaniu spalarni śmieci w Ińsku.

• Lokalizacji kopalni surowców mineralnych na gruntach w pobliżu Ińska.

• Dalszej lokalizacji dużych inwestycji przemysłowych w mieście.

Przy Państwa poparciu i współpracy możemy wspólnie rozwiązać wiele problemów. Możemy spowodować, że w Gminie naszej będzie można żyć i z Gminy nie trzeba będzie wyjeżdżać.

Odpowiednie wykorzystanie naszego potencjału ludzkiego, gospodarczego i organizacyjnego oraz dostępie do środków unijnych, programów i funduszy krajowych - pozwoli nam na pełną realizację naszych zamierzeń.â€

Na sesji Rady GiM Insko, Pan A. Racinowski, wbrew temu co w nie cale pol roku temu obiecal, poparl budowe ZWIROWNI poprzez Uchwale przeglosowana poprzez Radnych bez zadnej opini spolecznej. Dzisiaj jest organizowane , z powodu tego oszustwa spolecznego , referendum za pieniadze podatnikow.

To klamstwo nie watpliwie zrujnuje istnienie Gminy poprzez zblizajacy sie kataklizm ekologiczny.

Wedlug wszelkich raportow geologicznych , powstanie zwirowni zagraza w kategoryczny sposob w istnienie podziemne wod gruntowych. To przedsiewziecie zagraza rowniez stosunkom wodnym samego jeziora Insko. Czego konsekwencja bedzie zabicie zycia biologicznego w tym tak cennym ekologicznie miejscu jakim jest Inski Park Krajobrazowy.

Wiemy, ze przykladow innych zwirowni ze przedsiewziecie takie powoduje potezny wzrost ruchu drogowego ciezkich pojazdow w okolicach tak bogatych w chroniona zwierzyne, nie mowiac o zniszczeniu zadkich gatunkow roslinnosci wystepujacej w tej okolicy Polski.

Dzisiaj, poprzez manipulacje Burmistrza z Inwestorem , A. Racinowski przekrecil Radnych na swoja strone i postanowili wiekszoscia glosu przygotowac Plan Zagospodarowania dla Zwirowni na obszarach okolo 200 ha. W IPK.

Panie Premierze:

Ile trzeba dac z siebie aby takie glosy i decyzje Rady osiagnac jako inwestor?

Czym kierowala sie Gmina z Burmistrzem , oklamujac spoleczenstwo w programie wyborczym 2010?

Kalkulacje ekonomiczne byly zrobione. Uwazam , ze jest to klamstwo co Burmistrz obiecuje ludziom tj. Dochody dla Gminy jak i praca dla ludzi kosztem zycia mieskzncow Gminy i zycia biologicznego roslin i zwierzat w I.P.K. To co firma prywatna obiecla Gminie nie jest zdolne zaplacic za szkody spoleczne i ekologiczne.

Szkody, ktore powstana nie bedzie Gmina ze swoich finansow wstanie nigdy zaplacic i naprawic.

Jak mozna takiej Wladzy dalej rzadzic ta Gmina skoro stracila juz votum zaufania spolecznego?

Panie Premierze i Rado Ministrow:

Poprzez te nie kompetentne decyzje Burmistrza Racinowskiego i Radnych GiM Insko, dzisiaj powstaje REFERENDUM, ktore odbedzie sie za pieniadze podatkowiczow. Duza czesc spoleczensta Gminy nie uswiadamia sobie problemu jaki przed nimi jest z powodu zniszczenia zycia ekologicznego i ekonomicznego Gminy. Dlatego, prosze o rezolutne rozwazenie mojej wniosku.

Pan Wojewoda Zachodniopomorski zatrzymal mnie, NA MOICH GRUNTACH I WLASNOSCIACH, z oczyszczeniem i poglebieniem istniejacego ROWU MELIORACYJNEGO 9 lipca 2008. Prosze czytac i referuje ponizsza korespondencje. Jezeli Pan Wojewoda zabronil mi pisemnie oczyszczenie i poglebienie tego wstretnego rowu ktory jest zabrudzony i zatkany od lat to czemu wladza mialaby sie zgodzic na tak straszna i potworna inwestycje jakim bedzie ZWIROWNIA?

W dniu 9 lipca 2008 w liscie SR-P-5-6650/707-8/07/08 do Ministra Srodowiska dotyczacego zazalenia Pana J Giera na postanowienie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 24 czerwca 2008 znak sprawy SR-P-5-6650/707-8/07/08 zabronil Pan oczyszczenie Rowu Melioracyjnego jak i poglebienie tej dziury o jeden metr tworzac zbiornik retencyjny do wod opadowych i roztopowych , przez co wlasciciel gruntow stracil ponad 1.6 ha swojej wlasnosci w oparciu o nastepujacych przepisach przepisy prawne podane przez Pana Wojewode w wyzej wymienionym pismie:

• Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie Inskiego Parku Krajobrazowego, na obszarze specjalnej ochrony ptakow Natura 2000 – Ostoja Inska PLB320008 oraz w granicach potencjalnego specjalnego obszaru ochrony siedlisk – Pojezierze Inskie PLH320051;

• Budowa przedsiewziecia w miejscu zaglebienia terenu spowoduje bezpowrotne zniszczenie siedlisk dla ptakow ujetych w zalaczniku nr I do Dyrektywy Ptasiej tj. Blotniak , zimorodek, krzyzowka , bielik , kania, orlika krzykliwego etc.

• Powstanie glebokiego dolu moze miec niekozystny wplyw na zab;

• w/w gatunki zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra Srodowiska z dnia 28 wrzesnia 2004 w sprawie gatunkow dziko wystepujacych zwierzat objetych ochrona sa objete ochrona scisla i wymagaja ochrony czynnej. Zgodnie z art 52 ust 1 ustawy o o.p. w stosunku do dziko wystepujacych zwierzat objetych ochrona gatunkowa w calym Inskim Parku Krajobrazowym i Otulinie Parku, zabrania sie m. in niszczenia ich gniazd, mrowisk, nor, postaci mlodocianych i form rozwojowych ORAZ UMYSLEGO PLOSZENIA I NIEPOKOJENIA...etc.

• art. 33 ust1 z dnia 16 kwietnia 2004 o ochronie Przyrody (Dz. U. Nr. 92, poz. 880 z pozniejszymi zmianami) mowi iz zabrania sie podejmowania dzialan mogacych w znacznym stopniu pogorszyc stan siedlisk przyrodniczych oraz siedllisk roslin i zwierzat w I.P.K. , a takze w znaczacy sposob wplynac negatywnie na gatunki , dla ktorych ochrony zostal wyznaczony obszar Natura 2000;

• Jakakolwiek ingerencja w/w siedlisko tych gatunkow podczas prac budowlanych spowoduje nieodwracalne zmiany przyrodnicze, bowiem poglebienie dolu spowoduje nie odwracalne zmiany przyrodnicze. Budowa i poglebienie dolu z przeznaczeniem terenu (wkolo) pod rekreacje nie stworzy nowych przyjaznych warunkow siedliskowych dla ochrony ptakow, plazow, zwierzat i roslin a WZMOZONA obecnosc ludzi do tego sie przyczyni;

• Teren planowanego przedsiewziecia jak i obszary przylegle w IPK sa miejscem bytowania i zerowania ptakow chronionych w „Ostoi Inskiejâ€;

• Budowa zbiornika retencyjnego i poglebienie rowu melioracyjnego na gruntach ornych w IPK bedzie negatywnie oddzialywac na ekosystem wraz z siedliskamim.in. poprzez zaklocenie spokoju gatunkom gnizdzacym sie w tej strefie (obecnosc ludzi powoduje niepokojenie zwierazat, porzucanie legow i uniemozliwia skuteczne zerowanie);

• Wzmozony ruch , bez porownania intesywniejszy niz na ugorowanych gruntach ornych w IPKmoze, spowodowac, ze tak zagospodarowany teren rozerwie integralnosc calego, spojnego dotad kompleksu siedlisk i ekosystemow, przerwie droznosc korytarzy ekologicznych i ograniczy przestrzen zyciowa dla wielu gatunkow zwierzat, a co sie wiaze iz wplynie na integralnosc obszarow Natura 2000;

• Paragraf 4 pkt 1 ) Rozporzadzenia Nr 36/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 10 listopada 2005 r w sprawie planu ochrony Inskiego Parku Krajobrazowego (Dz Urzed Woj Zach. Nr 92 poz 1874) mowi, ze zagrozeniem wewnetrznym jak i zewnetrznym mogacym miec istotny wplyw na stan zachowania wartosci przyrodniczych i skutecznosc ochrony Parku jest zabudowa krajobrazu otwrtego powodujaca degradacje walorow przyrodniczych i krajobrazowych, a sposobem eliminacji lub ograniczenia zagrozenia i jego skutkow jest ogranicznie zabudowy przestrzeni otwartych oraz wyznaczenie maksymalnego zasiegu rozwoju jednostek osadniczych;

• Zgodnie z praragrafem 3 ust 1 pkt 6) Rozporzadzenia Nr 14/2005 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 27 lipca 2005 r w sprawie Inskiego Parku Krajobrazowego (Dz Urzd Woj Zach Nr 64 poz 1377) zabrania sie dokonywania zmian STOSUNKOW WODNYCH , JEZELI ZMIANY TE NIE SLUZA OCHRONIE PRZYRODY LUB RACJONALNEJ GOSPODARCE ROLNEJ, LESNEJ LUB RYBACKIEJ!!!! Rozpoczecie inwestycji stanowi naruszenie powyzszego rozporzadzenia, gdyz przeznaczenie go na cele turystyczne nie sluzy ochronie przyrody ani tez racjonalnej gospodarce rolnej, lesnej , wodnej lub rybackiej ;

• konwencja o roznorodnosci biologicznej podpisana przez Polske w czerwcu 1992 r w Rio de Janeiro wskazuje iz przedmiotem ochrony powinno byc cale bogactwo przyrodnicze wystepujace na Ziemi;

• brak jest alternatywy dla lokalizacji planowanej inwestycji;

• Nie istnieja wymogi nadrzednego interesu spolecznego dla realizacji przedmiotowej inwestycji

• etc

Koniec listu od Wojewody do M. S.

Z mojej strony dolacze:

• ART 4 W/W USTAWY O OCHRONIE PRZYRODY , MOWI IZ OBOWIAZKIEM ORGANOW ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ , WLADZ GMINY , osob prawnych i innych jednostek organizacyjnych JEST DBALOSC O PRZYRODE BEDACA DZIEDZICTWEM I BOGACTWEM NARODOWYM;

• KONSTYTUCJA MOWI: “…..w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot…………â€.

Art. 171.

• Sejm, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, może rozwiązać organ stanowiący samorządu terytorialnego, jeżeli organ ten rażąco narusza Konstytucję lub ustawy.

• Art. 76.

• Władze publiczne chronią konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi. Zakres tej ochrony określa ustawa.

• Art. 21. Prawa Administracyjnego : Organy administracji publicznej i pracownicy ich urzędów są obowiązani kierować się we wszystkich swych działaniach bezstronnością i zasadami etyki.

• Art. 22. Organ administracji publicznej nie może wywodzić negatywnychskutków prawnych dla adresatów swoich działań prawnych z następstw spowodowanych niewykonaniem obowiązków ciążących na organach administracji publicznej;

• Art. 23. Przepisy prawa nie mogą być przez organy administracji publicznej interpretowane i stosowane w sposób powodujący ograniczenie praw jednostki lub zwiększający jej obowiązki niezgodnie z celem regulacji prawnej oraz bez wyważenia ujawnionych w sprawie racji interesu publicznego i jednostkowego.

Przypominam rowniez Ustawe o Prawnej osobistej odpowiedzialnosci urzednika ktora weszla w zycie 17 maja 2011.

Prosze o odpowiedz w tej sprawie wg KA.

Kopie listu otrzymuja:

Biuro Premiera,

Sejm Rz. P. ,

Przedstawiciele Partie Politycznych w Rz.P.

Zastrzegam sobie tez ze ten list jest listem otwartym.

Z poważaniem.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dzisiaj słyszałem ,że władza ma zjazd partyjnego aparatu od podnoszenia rąk. Zjazd się odbędzie u radnego Mazurka na Wisoli!!! Zwieracie zwieracze ???? a sponsorem kto będzie ŻWIROWNIA???????Będzie żarło i popijawa kiełbaski z grylla ,słońce świeci więc powinniście się opalić ,no może spalić ze wstydu za wyborczy knot.Władzo weź się za obrabianie pola bo całe dnie spędzasz na forum tu i vcity i żarówa ci się przepaliła.Wiesz stary ???jakoś tego nie czuję, nie czuję!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Władza nic nie wie ,bo jest wynajęty za kasę do opluwania przeciwników żwirowni.Całymi dniami z zębami na klawiaturze siedzi i wypisuje paszkwile ,które obrócą się przeciw niemu.A firmie IFS kapuś do poważnych rozmów nie jest potrzebny.Teraz węszy jak to możliwe ,że coś się dzieje a ja o tym nie wiem????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Niech władza dalej prowokuje ludzi ja jednak będę zwracał uwagę na to co jest istotne dla gminy a czego lokalne władze nie biorą w najmniejszym stopniu pod uwagę. Kolejny przykład na to, że jeżeli ludzie się uaktywniają to mogą zdziałać wiele. Zwłaszcza, że nie byli informowani o niczym!

Odnośnik do odpowiedzi

I pomyśleć ,że są gminy gdzie głupią władzę pędzi się na cztery wiatry.A mieszkańcy są jednomyślni i prężni i rozumieją DOBRO WSPÓLNE.A nie koniuszek swego kinola.Strach was ludzie zeżre i zostaniecie bez wody do picia,bez jeziora ,z tumanem nie tylko kurzu ale burmistrzem i jego radnymi,dziesiątkami tirów -może też tirówek.O to chodzi?????? Macie jak w banku właśnie trwa spotkanie na Wisoli z Manske który zdradza ludzi którzy mu zaufali.Taka teraz lojalność-cel uświęca środki. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Masz raję olo, świat jest baaaaaaaardzo paskudny, jeżeli jest nie tak jak ty myślisz !!Ciebie też kupimy.Tylko jest kwestia ceny rozłożona w czasie !!

Walnąłem z Pawłem kilka browarów z "gwizdka", przekąsiliśmy karczkiem z grilla.Porechotaliśmy trochę o "referendum" i wróciłem do domu. Przecież muszę "robić" krecią robotę !!

Odnośnik do odpowiedzi

Oj głupi ty jesteś władza jak przysłowiowy baran. Burek i strategia !!!!!! Chyba upadku gminy!!!! Przecież oni wszystko co zaczną to pieprzą. A jedynie zaciąganie długów im wychodzi najlepiej. A i jeszcze wiara w podatki i etaty żwirowni >chyba te dla siebie jak stracą gminne posady< przecież ten nieudacznik wierzy w cuda. Zamiast w realną ekonomię. Żwirownia to największe przekleństwo gminy Ińsko z zaraz z tyłu jest bioetanol i wypalarnia węgla drzewnego. A zastanawialiście się , gdzie będziecie ustalać swoje Judaszowe działania jak z Wisoli zniknie woda???? :( Proponuję wam już teraz myśleć skąd będziecie ciągnąć wodę pitną. Zresztą wy wierzycie w cuda, wielka dziura w ziemi ma pozostać bez wpływu na ludzi i środowisko. Większych idiotów nie widziałam. Oglądnij jeszcze raz filmik z Wolina ośle patentowy i zacznij w końcu trochę myśleć.

Odnośnik do odpowiedzi

Karaoke...masz racje. Ale, po co to tlumaczyc tym papierom toaletowym skoro oni sa tylko papierem do tylka jako slugusy na palacach Racinowskiego i tej madrej Rady Miasta ktora nas wszystkich dawno zdradzila i oklamala. Przyjdzie referendum , wtedy okaze sie jakie madre jest nasze Inskie spoleczenstwo. Bylo tez tyle plucia i tlumaczenia przed wyborami 2010. Racin wrocil na palace, za duzo nie zmienil..... wydymali cal Gmine obietnicami, Kudla dalej siedz, Paluch sie opiernicza i pluje na ludzi, Procyk powoli obratsa w piorka.....NIC SIE NIE ZMIENILO. Osobiscie b b sie boje ze wladza moze miec racje jezeli tylko bedziemy wypowiadac sie tutaj na tym forum. Wladza smieje sie z nas ze dajemy sie podpuszczac. Zrobmy cos wspolnie pozytywnego na zewnatrz tego forum tzn . tlumaczmy spoleczenstwu Gminy, drukujmy i rodawajmy literature ktora mowi NIE do zwirowni. Dzialajmy. Opluwanie tutaj nic nie daje ale fakty sie licza ktore sa zaniesione do naszych sasiadow. Drukujmy i wkladajmy sasiadom w ich skrzynki pocztowe, rozmawiajmy z wiekszoscia na te tematy. Wtedy mamy szanse ze cos naprawde sie stanie. Ja juz nie mam sily tlumaczyc na tej stronie. Sily zdobede jak bede pewny ze my wszyscy i wspolnie robimy cos co nazywa sie przekazaniem informacji do wszystkich osob ktorzy nas w Insko otaczaja. Badzmy aktywni i nie tylko na tym forum. Oby nie doszlo do nastepnego oszustwa jak to bylo w wyborach 2010 gdzie w koncu oklamali cale spoleczenstwo. Badzmy czujni i nie dajmy sie wynawrowac jak to bylo poprzednio. Do tego spoleczenstwo Gminy musi dojzec co okaze sie w czasie referendum. Wg mojej opini, POTRZEBNA jest spoleczna komisja przy zliczaniu glosow... ja im tez w tym NIE UFAM!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Władzo ty pucybucie możesz pomarzyć o zdradzie Pawła ,to w przeciwieństwie do was chłopak honoru i swoich nie zdradzi.Nawet nie jestem taki pewny czy ten sabat się odbył ? Bo Paweł bardzo jest zajęty i nie wiem czy dla takich pucybutów znalazł czas.Zakładając ,że był grzeczny mógł być i nic więcej.A referendum się odbędzie czy tego chcecie czy nie!!!!!Skapcaniała władza nigdzie nie była ,nic nie wie i rozsiewa plotki.Marzenia ściętej głowy buraku.I nie opluwać Pawła Manske ,on zdania nie zmienił.

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ma płacić do kasy Gminy przyszła żwirownia ? Z tego co słychać ok. 1 mln. zł. Mam pomysła ! Ci co tak mocno walczą, aby Ińsko miało tylko ptaszki, kwiatki i bławatki i posiadają swoje rezydencje wokół jeziora, niech się zrzucą na ten milion. Stać ich napewno. Jest ich stu,przynajmniej - po 10 "koła" rocznie to daje circa ten milion o który walczy Racin !! To tylko 1 "klocek" miesięcznie.Pan Janek i Pan Jurek mogą dać ekstra coś więcej, bo maja najwięcej !!Niech idą do Racina, wykładają bańkę i żwirowni zrobią szlaban !!

Prawda,że genialne !! Tylko rzeczy proste są genialne !!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...