Skocz do zawartości

Inwestycje gminy Ińsko - budżet


myślenie

Rekomendowane odpowiedzi

A ile Racinowski na przestrzeni ostatnich 5 lat przeznaczył na inwestycje w poszczególnych latach. Zakładając budżet roczny 10 mln.zł , to 20 % w skali roku oznaczałoby 2 mln.zł każdego roku. Jak myślicie , mając taką kwotę, można starać się o dotacje z UE i innych środków krajowych? Ale trzeba umieć budżet zaplanować a nie wydać na podwyżki i diety.

Odnośnik do odpowiedzi

Moje zdanie na temat budżetu jest takie. Budżet nie jest w złym stanie. To sposób zarządzania tym budżetem jest fatalny a winę za to ponosi burmistrz i skarbnik. Wystarczy przeczytać kontrole RIO. Tam jest wymienionych kilkadziesiąt pozycji w których stwierdzono błędy.

Przypomnę też, że RIO już drugi albo trzeci raz zwróciło burmistrzowi i skarbnikowi uwagę, że bibliotekę wcielono do szkoły chociaż te jednostki powinny funkcjonować odrębnie.

Gdzie jest opozycja? Gdzie jest Michał?

Odnośnik do odpowiedzi

po co ci opozycja i Michał?

Jeżeli nie są od wskazywania takich rzeczy to równie dobrze mogą wstąpić w szeregi ifs i bronić racinowskiego.

Jak zwykle niczego nie zrobili w tej kwestii bo co innego jest na nagraniach jak szafran zadaje nieprzemyślane pytania a co innego jeżeli przedstawia informacje z raportów instytucji nadzorujących pracę gminy. Ja w nagranich widzę jak racinowski swobodnie uchyla się od odpowiadania na pytania opozycji, która zamiast kierować pisemne zapytania nie robi niczego.

A jak uważasz, że przez ostatnie gorzkie słowa, które skierowano tutaj do opozycji i Michała nie powinienem tego pisać to wy jako opozycja nie macie prawa do nazywania siebie opozycją. Ile razy można Wam pisać, że robicie wszystko źle a czasami za mało? Coraz bardziej śmieszne to się robi.

Odnośnik do odpowiedzi
przejadacze ?

Nawet najgorszy budżet powinień mieć miniumum 10-15% na rozwój inrastrukturalny. Tak myślą i działają prawdziwi gospodarze rozwijających się gmin. Nie można zaliczyć ińskiej stagnacji za jakikolwiek rozwój. Cały tzw Manhatan (od energetyki w kierunku plaży) powstał dzięki przyjezdnym. to oni zawierzyli wówczas i oczekują od 20 lat na proste działania jak powstanie ulic i chodników.Nic nie ma poza tabliczkami z nazwami ulic.To się nazywa niewywiązaniem z obowiązków gminnych w tym zakresie. Skoro nie infarstruktury miejskiej, to jak można podnościć podatki i opłaty. Cała gmina jest takim obrazem nieudacznictwa i przejadania budżetu. Nic więc dziwnego,że padają głosy o przyłaczeniu się do którejś z okolicznych gmin. Zaoszczędziło by się około 20% na urzędnikach i radnych. Jak w sam raz na pulę dofinansowania do środków zewnętrznych. Myśl narodzie, czemuś taki niekontaktowy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie są od wskazywania takich rzeczy to równie dobrze mogą wstąpić w szeregi ifs i bronić racinowskiego.

Jak zwykle niczego nie zrobili w tej kwestii bo co innego jest na nagraniach jak szafran zadaje nieprzemyślane pytania a co innego jeżeli przedstawia informacje z raportów instytucji nadzorujących pracę gminy. Ja w nagranich widzę jak racinowski swobodnie uchyla się od odpowiadania na pytania opozycji, która zamiast kierować pisemne zapytania nie robi niczego.

A jak uważasz, że przez ostatnie gorzkie słowa, które skierowano tutaj do opozycji i Michała nie powinienem tego pisać to wy jako opozycja nie macie prawa do nazywania siebie opozycją. Ile razy można Wam pisać, że robicie wszystko źle a czasami za mało? Coraz bardziej śmieszne to się robi.

O to właśnie chodzi, że burek nie odpowiada na pytania, a rada odrzuca wszystkie skargi na burka. Jest w radzie 13 do 2 i tu jest pies pogrzebany. Trzeba czekać na wybory, innej rady nie ma

Odnośnik do odpowiedzi

Logiczne, że rada będzie wszystko odrzucać skoro burmistrz wywodzi się z tego ugrupowania ale na radzie skarżenie się nie kończy przecież. Jeżeli szafran, Michał czy ktoś tam dobrze uzasadnia coś to dlaczego nikt nie idzie do sądu w tej sprawie? Przecież w sądzie administracyjnym koszty postępowania są praktycznie żadne. Mi na ten przykład brak takich działań daje do zrozumienia, że nasza opozycja boi się takiego procesu. A oprócz tego, że się boi to sama nie wierzy w to o co niby walczy. Wybory niczego nie zmienią bo racinowski nie ma aktualnie żadnego kontrkandydata, który by mu zagroził. Poza ifs nie ma też żadnego innego ugrupowania politycznego.

Odnośnik do odpowiedzi

O to właśnie chodzi, że burek nie odpowiada na pytania, a rada odrzuca wszystkie skargi na burka. Jest w radzie 13 do 2 i tu jest pies pogrzebany. Trzeba czekać na wybory, innej rady nie ma

Problem w tym,że nie zdobywacie przychylności i poparcia mieszkańców. Zacznijcie od kilku ale odważnych i niezależnych od Racinowskiego i jego kliki. Muszą to być osoby , które cierpią przez głupotę obecnej władzy i widzę jej mafijny charakter.Można tak śmiało stwierdzić po układach ze żwirownią. Na domiar gmina, cztaj Racinowski nie podaje precyzyjnie ile środkó otrzymał za ubiegły i kończący się rok jako oficjalne wpływy od żwirowni.Wówczas okazało by się ,że są to mierne środki i problemy w niedalekiej przyszłości. Nie sądzę ,że wszyscy mieszkańcy to głupcy. Część z nich zdaje sobie sprawę z istniejącego zagrożenia. Musicie stosować twarde argumenty, skoro IFS was lekceważy, to szukajcie zwolenników wśród oszukanych lub wręcz okradzionych. Tacy też są, należy przy tym pamiętać ,że kradzież to nie tylko pieniądze czy też kosztowności.

Odnośnik do odpowiedzi

Logiczne, że rada będzie wszystko odrzucać skoro burmistrz wywodzi się z tego ugrupowania ale na radzie skarżenie się nie kończy przecież. Jeżeli szafran, Michał czy ktoś tam dobrze uzasadnia coś to dlaczego nikt nie idzie do sądu w tej sprawie? Przecież w sądzie administracyjnym koszty postępowania są praktycznie żadne. Mi na ten przykład brak takich działań daje do zrozumienia, że nasza opozycja boi się takiego procesu. A oprócz tego, że się boi to sama nie wierzy w to o co niby walczy. Wybory niczego nie zmienią bo racinowski nie ma aktualnie żadnego kontrkandydata, który by mu zagroził. Poza ifs nie ma też żadnego innego ugrupowania politycznego.

1. O to chodzi, że nie ma trybu odwoławczego od nieudzielenia odpowiedzi na pytanie na sesji.

2. O to chodzi że możesz tylko złożyć skargę na burka do rady, ale ta jak wiadomo każdą skargę odrzuci.

3. O to chodzi, że wojewoda nie uchyli uchwały o odrzuceniu skargi jeżeli została podjęta zgodnie z procedurą.

4. Do sądu administracyjnego możesz złożyć skargę, jeżeli burek nie udzielił ci odpowiedzi w trybie dostępu do informacji publicznej, to proces dosyć skomplikowany, trzeba zapłacić i dłuuuuugo czekać.

Proszę się nie zwracać do mnie jako do opozycji, bo ja tylko z obecną opozycją sympatyzuję, z ich działań rozumiem, że wszystko to co napisałem wyżej opozycja doskonale rozumie.

Odnośnik do odpowiedzi

1. O to chodzi, że nie ma trybu odwoławczego od nieudzielenia odpowiedzi na pytanie na sesji.

2. O to chodzi że możesz tylko złożyć skargę na burka do rady, ale ta jak wiadomo każdą skargę odrzuci.

3. O to chodzi, że wojewoda nie uchyli uchwały o odrzuceniu skargi jeżeli została podjęta zgodnie z procedurą.

4. Do sądu administracyjnego możesz złożyć skargę, jeżeli burek nie udzielił ci odpowiedzi w trybie dostępu do informacji publicznej, to proces dosyć skomplikowany, trzeba zapłacić i dłuuuuugo czekać.

Proszę się nie zwracać do mnie jako do opozycji, bo ja tylko z obecną opozycją sympatyzuję, z ich działań rozumiem, że wszystko to co napisałem wyżej opozycja doskonale rozumie.

Nie znasz się to nie pisz bo bzdury klepiesz, Michałkowy Szafranie ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znasz się to nie pisz bo bzdury klepiesz, Michałkowy Szafranie ;)

Najlepszą formą uzyskania konkretów są wnioski formalne oraz pytania w ramach BiP. Tutaj to nawet torba zapowietrzona nic nie wymyśli. A przecież miał dobrego nauczyciela, pojechał z nim w świat. Niestety , kręcił tam niewłaściwe lody. Szkoda ,że udaje takiego świętego.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie znasz się to nie pisz bo bzdury klepiesz, Michałkowy Szafranie ;)

Dla twojej wiadomości to nie ja pisałem tekst, który skomentowałeś ww. słowami! Dla wiadomości wszystkich ja jak i radni opozycji wysyłamy czy dostarczamy pisma osobiście gdzie trzeba w pewnych kwestiach. Jeden radny złożył ostatnio dwa pisma u wojewody dotyczące uchwał, ja złożyłem ostatnio pismo dotyczące braku śniadań ale zbyt późno dostałem odpowiedź z gminy więc będę musiał dostarczyć kolejne w celu zbadania kwestii zamówienia. Nie mamy zamiaru tylko siedzieć nagrywać sesji, komisji i pisać posty w internecie. Jeżeli coś uznaje czy to ja czy ktoś z tych dwóch radnych za nieodpowiednie działanie to zgłaszamy do odpowiednich instytucji m.in. dlatego, że nie uzyskuje się rzetelnych odpowiedzi na pytania od burmistrza

Odnośnik do odpowiedzi

Uderzysz w stół a gościu od razu się czepia. Nie mam czasu śledzić cały czas forum w przeciwieństwie do Ciebie.

No tak, nie jesteś już starym MIchałem. Teraz jesteś hiperaktywną opozycją...

Powiedz Szafranowi żeby nie mówił ;ja p*******; na obradach sesji.

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież możesz sam mu to powiedzieć. Możesz napisać do niego nie będę twoim pośrednikiem.

Jakoś do wpisów radnego sam trafia na caffe :D

Pewnie do tego wpisu sam trafi a Ty nie oburzaj się bo coraz bardziej mnie rozśmiesza Twoja dziecinność :D

Odnośnik do odpowiedzi

Samorządy zatrudniają 250 tys. osób. Na pensje wydajemy miliardy

180 tys, urzędników rządowych + 250 tys. urzędników samorządowych = 430 tys. nierobów, łapówkarzy i złodziei mienia Skarbu Państwa.

Do 1989r.. było tylko około 170 tys. takich urzędników, a więc armia tych nygusów potroiła się, a efektów ich pracy nie widać.

Tylko skutki ich złodziejstwa i łapówkarstwa widać, jako publiczny dług dochodzący do 900 mld zł, a w rzeczywistości ten dług wynosi 2,5 biliona zł.

W tej puli są i nasi złodzieje. Pamiętajcie ,że oni nic nie wypracowują, na dodatek jeszcze łupią coraz bardziej nas mieszkańców.

A ci jakby potracili relacje kto, komu? I za co? A smród głupoty coraz większy i trudniejszy do zniesienia.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące później...

http://bip.alfatv.pl.../201302261146(2).pdf

aa5ea9524b30d252ecf42541bf526ddb.png

Wydano tam kilkaset tysięcy złotych.Pytam dla kogo? Dla mieszkańców (kilku) czy dla koła łowieckiego i dewelopera na Waliszewie alias Commerence Group. Gdzie tam są działki budowlane? A więc pytanie do rządzących w tej gminie. Panowie czyjego interesu tam pilnujecie? Nie lepiej było te środki wykorzystać do uzdatnienia wody pitnej w Ińsku. Która jak wiadomo posiada skład najgorszy jaki może zostać za nadający się do picia.

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.alfatv.pl.../201302261146(2).pdf

aa5ea9524b30d252ecf42541bf526ddb.png

Wydano tam kilkaset tysięcy złotych.Pytam dla kogo? Dla mieszkańców (kilku) czy dla koła łowieckiego i dewelopera na Waliszewie alias Commerence Group. Gdzie tam są działki budowlane? A więc pytanie do rządzących w tej gminie. Panowie czyjego interesu tam pilnujecie? Nie lepiej było te środki wykorzystać do uzdatnienia wody pitnej w Ińsku. Która jak wiadomo posiada skład najgorszy jaki może zostać za nadający się do picia.

Podaj ten skład "najgorszy" naszej wody. Co tam jest najgorszego, ale nadajacego sie do picia ? Co - bakterie coli ? A może mangan i żelazo ?

Jak nie wiesz co masz napisać to milcz !!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...