Skocz do zawartości

koniec stacji paliw


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Krokus pisał, że do wtorku czyli dzisiaj można było zalewać bak ale jak widać paliwo nawet nie zeszło. Zima zapowiada się sroga a bez stacji paliw nie polepsza się sytuacja. Jeszcze latem można to znieść ale zimą? Co roku w ińsku coś znika. Po stacji paliw wróżę, że nie będzie ińskiego lata w tym roku. A to będzie oznaczało totalną porażkę.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj z samego rana jeszcze zatankowałem, ale przed południem już był koniec

O co ci chodzi? Jest koniec Ińska nawet cpn nie będzie. Matko jedyna co za dziura zabita dechami. Dobrze, że ja ten grajdół opuściłem w porę. Pozdrawiam rodaków w pipidówce :)

Odnośnik do odpowiedzi

Co za ludzie? Po co tu stacja? Przecież to tylko kłopot w centrum i stwarza zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Co ważniejsze zachcianki radnego czy bezpieczeństwo ludzi. Taki sobie mieszka i pisze, że na wszystko go stać to niech nie wcina nosa w nie swoje sprawy. Bo on nie wie co my czujemy jak przywożą tysiące litrów benzyny i ropy i to przelewają do tych nieatestowanych baniaków. Pomyślał ten górnik o tym? To moje życie i bezpieczeństwo i cieszę się, że nie będę mieć stacji pod nosem. Niech sobie na swoim ranczu wybuduje będzie miał gdzie tankować i będzie miał blisko. Dobranoc.

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy nasze dzieci w szkole zaczną dostawać śniadania które im się należą ???

Może tym się zajmij panie Szafran bo zima sroga :ph34r: a trochę tych śniadańdo wydania jest :D

Ińsko: Dożywianie dzieci w Zespole Szkół w Ińsku

Numer ogłoszenia: 281108 - 2012; data zamieszczenia: 01.08.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Bohaterów Warszawy 38, 73-140 Ińsko, woj. zachodniopomorskie, tel. 91 5621023-4, faks 91 5623063.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dożywianie dzieci w Zespole Szkół w Ińsku.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

Zamówienie obejmuje prowadzenie stołówki oraz usługę dożywiania dzieci Zespołu Szkół w Ińsku w zakresie przygotowywania i wydawania śniadań, obiadów w pełnej porcji i porcji pomniejszonej – tzw. „ciepły posiłekâ€.

Przewidywana ilość posiłków w całym roku szkolnym 2012/2013 wyniesie:

- obiady w pełnej porcji – 11.189 szt.,

- porcje pomniejszone „ciepły posiłek†– 7.144szt,

- śniadań – 3.095 szt.

Liczba ta w trakcie okresu dożywiania może ulec zmianie co może wpłynąć na zwiększenie jak i na zmniejszenie liczby posiłków.

Śniadania będą wydawane w sezonie zimowym. Dokładny okres wydawania śniadań każdorazowo zostanie ustalony z Zamawiającym.

Realizacja powyższego zadania polegała będzie na przygotowywaniu na miejscu śniadań (w sezonie zimowym), dwudaniowych obiadów w pełnej porcji oraz porcji pomniejszonej tzw. „ciepły posiłekâ€. Posiłki muszą odpowiadać normom żywieniowym, obowiązującym w tzw. punktach zbiorowego żywienia, tj. powinny być przygotowane zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, sporządzone z pełnowartościowych, świeżych artykułów spożywczych, posiadających aktualne terminy ważności., wg wymogów sztuki kulinarnej i sanitarnej zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006r. (tj. Dz. U. z 2006r., nr 171, poz. 1225 z póź. zm).

Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonywania badań sprawdzających kaloryczność zamawianego posiłku. W przypadku stwierdzenia, że posiłek nie spełnia parametrów określonych w zamówieniu. Zamawiający kosztami badania obciąży Wykonawcę..

Ustala się obowiązującą gramaturę dla dwudaniowych obiadów w pełnej porcji nie mniej niż:

zupa – 250 ml;

mięso – 80g;

ziemniaki lub zamiennik (makaron, ryż lub inne) – 200g.;

surówka lub jarzynka – 60g.;

kompot lub napój – 200 ml.

Odnośnik do odpowiedzi

Jaski brak kasy jak na jego pensję jest i reszty nierobów z gminy i całej rady. Po co mu ten Paluch który jest zatorem wszystkich inwestycji. Po co komu pracownicy którzy nie umieją pisma napisać. Po co w końcu tylu radnych którzy nie wiedzą nawet, że istnieje problem bezdomności w Ińsku. zresztą o całej reszcie też nic nie wiedzą tylko bez krępacji podnoszą rękę za nawet nie pytając dlaczego. Przecież najbardziej to widać na nagraniach jakich mamy nieudaczników. O rubaszności Paluch nawet nie chcę zaczynać wątku. Śmierdzi jakąś padliną!?

Odnośnik do odpowiedzi

Opozycja zajmuje się wyjaśnianiem tej sprawy, dobrze, że ktoś poinformował o zaistniałym problemie!

Jaka opozycja co ty opowiadasz Michał ? ci panowie to mogą w teatrze występować jako opozycja , a nie działać dla dobra mieszkańców

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka opozycja co ty opowiadasz Michał ? ci panowie to mogą w teatrze występować jako opozycja , a nie działać dla dobra mieszkańców

nie wściekaj się, opozycja działa, to widać gołym okiem i dobrze, bo racin w ogóle by nie miał hamulca

Odnośnik do odpowiedzi

Opozycja niczego konstruktywnego nie zrobiła. Póki co zachowują się jak dwie panny, które użalają się na wszystko co burmistrz robi. Tak samo się zachowują na sesjach. Dlatego pomimo tego, że popieram to co podnoszą na sesjach trzeba postawić sprawę jasno. Jako opozycja niczego nie robią. Efekty ich pracy nie przekładają się na nic w gminie. Mówią tylko, że potrzebne są rozmowy ale tak na prawdę to z kim chce opozycja rozmawiać i o czym?

Na przykład z tymi śniadaniami. Jeżeli ich nie ma to to jest fakt. Fakt ten powinno się zgłosić do burmistrza do szkoły a może nawet do prokuratury. Co zrobi opozycja? Napisze artykuł na portalu i będzie kosztem niewinnych dzieci uprawiać politykę. Druga rzecz to to, że racinowski i spółka traktuje te dzieci jak bydło hodowlane. Według mnie ani opozycja ani ifs nie mają moralnego prawa żeby rządzić w gminie bo zaniedbują wszystko.

Odnośnik do odpowiedzi

Opozycja niczego konstruktywnego nie zrobiła. Póki co zachowują się jak dwie panny, które użalają się na wszystko co burmistrz robi. Tak samo się zachowują na sesjach. Dlatego pomimo tego, że popieram to co podnoszą na sesjach trzeba postawić sprawę jasno. Jako opozycja niczego nie robią. Efekty ich pracy nie przekładają się na nic w gminie. Mówią tylko, że potrzebne są rozmowy ale tak na prawdę to z kim chce opozycja rozmawiać i o czym?

Na przykład z tymi śniadaniami. Jeżeli ich nie ma to to jest fakt. Fakt ten powinno się zgłosić do burmistrza do szkoły a może nawet do prokuratury. Co zrobi opozycja? Napisze artykuł na portalu i będzie kosztem niewinnych dzieci uprawiać politykę. Druga rzecz to to, że racinowski i spółka traktuje te dzieci jak bydło hodowlane. Według mnie ani opozycja ani ifs nie mają moralnego prawa żeby rządzić w gminie bo zaniedbują wszystko.

Twój wpis dowodzi, że kompletnie nie rozumiesz co to jest opozycja i co może opozycja? Zadam Ci tylko jedno pytanie: czy na szczeblu krajowym Kaczor załatwił cokolwiek z Donaldem? Nic. Tak samo u nas na szczeblu lokalnym racin prędzej da sobie jajca ogolić niźli pozwoli na to, aby opozycja cokolwiek załatwiła. Takie są realia polityczne i u nas nie będzie inaczej. Nasza opozycja jednak odniosła pewien sukces informacyjno-medialny i dzięki temu o wiele więcej wiemy co się w naszych kręgach władzy dzieje.

Odnośnik do odpowiedzi

Twój wpis dowodzi, że kompletnie nie rozumiesz co to jest opozycja i co może opozycja? Zadam Ci tylko jedno pytanie: czy na szczeblu krajowym Kaczor załatwił cokolwiek z Donaldem? Nic. Tak samo u nas na szczeblu lokalnym racin prędzej da sobie jajca ogolić niźli pozwoli na to, aby opozycja cokolwiek załatwiła. Takie są realia polityczne i u nas nie będzie inaczej. Nasza opozycja jednak odniosła pewien sukces informacyjno-medialny i dzięki temu o wiele więcej wiemy co się w naszych kręgach władzy dzieje.

Ani jedna kwestia, która była przedmiotem sporu opozycji z ifsem nie trafiła ani przed sąd administracyjny, ani do prokuratury, ani do żadnego organu nadzoru czy kontroli. Takie są fakty. Opozycja podobnie jak ifs i racinowski to głupki takiego samego kalibru i nie ma co ich odróżniać. To jest ten sam poziom głupoty i pazerności co racinowski. A kampanię informacyjno-medialną ja odbieram jako pastwienie się na czyjejś krzywdzie.

A jak lubisz zadawać pytania to ja Tobie też jedno zadam. Czy Szafran albo Liwak poszli do wymienionych przeze mnie instytucji żeby domagać się poprawy w jakiejś kwestii? No i teraz dopiero wychodzi, który z nas faktycznie niczego nie rozumie. Opozycja nadzoru i kontroli działania składu rządzącego i w momencie pojawienia się nieprawidłowości powinna zgłaszać te problemy tam gdzie trzeba tymczasem "nasza" opozycja lubi pisać na portalu bo dla nich to mniej roboty niż procesowanie się z racinowskim. Lenie, tchórze i głupki. I to się tyczy tak jak napisałem zarówno opozycji jak i składu rządzącego.

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety twój wpis świadczy o tym, że słabo sobie radzisz z oceną zachowań tak opozycji i IFS-u. Myślisz, że przy pomocy inwetyw twoja wypowiedź "nabierze" tzw. mocy sprawczej i uzyska poklask wśród forumowiczów. Jest to zwykły bełkot za przeproszeniem, nic nowego nie wnoszący do oceny społeczno-politycznej, ludzi aspirujących do przejęcia tzw. władzy i obecnych "włodarzy".

Zgodzić się należy z oceną, że jeszcze ani jedna "sprawa" z inspiracji "opozycji" nie włynęła do organów ścigania czy nadzoru. Z tego wynika niezbicie, że nie ma spraw czy zarządzeń władz Gminy, które byłyby w sprzeczności z prawem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ani jedna kwestia, która była przedmiotem sporu opozycji z ifsem nie trafiła ani przed sąd administracyjny, ani do prokuratury, ani do żadnego organu nadzoru czy kontroli. Takie są fakty. Opozycja podobnie jak ifs i racinowski to głupki takiego samego kalibru i nie ma co ich odróżniać. To jest ten sam poziom głupoty i pazerności co racinowski. A kampanię informacyjno-medialną ja odbieram jako pastwienie się na czyjejś krzywdzie.

A jak lubisz zadawać pytania to ja Tobie też jedno zadam. Czy Szafran albo Liwak poszli do wymienionych przeze mnie instytucji żeby domagać się poprawy w jakiejś kwestii? No i teraz dopiero wychodzi, który z nas faktycznie niczego nie rozumie. Opozycja nadzoru i kontroli działania składu rządzącego i w momencie pojawienia się nieprawidłowości powinna zgłaszać te problemy tam gdzie trzeba tymczasem "nasza" opozycja lubi pisać na portalu bo dla nich to mniej roboty niż procesowanie się z racinowskim. Lenie, tchórze i głupki. I to się tyczy tak jak napisałem zarówno opozycji jak i składu rządzącego.

No ślicznie to ująłeś, wprost przepięknie, czyli według ciebie rolą opozycji jest donoszenie do prokuratury, sadów, wojewody itp, i procesowanie się. Czyli opozycja ma być TW Opozycja wzorem TW Janka. Niestety twoje poglądy pochodzą z poprzedniej minionej epoki, era kapusiów i donosicieli już minęła i mam nadzieję, że nie wróci.

Odnośnik do odpowiedzi

Opozycja ma korzystać z konstytucyjnie do tego stworzonych organów nadzoru i kontroli. Z minionej epoki to jesteś ty bo nie rozróżniasz kapowania od pilnowania porządku. Opozycja chce pisaniem na swoim portalu zbawić gminę. To jest żałosne i śmieszne. Minęło już trochę czasu od kiedy portal powstał i co? Czy racinowski albo ifs się zachwiał? Oni się nie boją wpisów w internecie bo gdyby tak było to dzięki wpisom na caffe bali by się wyjść z domu. Boją się za to kontroli i spowiadaniem się przed odpowiednimi organami. Wstyd mi za Ciebie i mam nadzieje, że nie masz nic wspólnego z polityką. Dobrze by też było żebyś nauczył się odpowiadać na pytania.

Odnośnik do odpowiedzi

Za mało wiesz, właśnie tych wpisów się boją jak ognia, chodzę po ulicy, rozmawiam z ludźmi i wiem coś o tym. Pamiętam też, że kiedyś krokusik się chwalił na portalu, że zaskarżył jakieś uchwały do wojewody, wiec coś jednak robi. Do tego dochodzi 7 dni stargardu.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak do tej pory nie było spraw, które opozycja zakwalifikowałaby do tzw. obywatelskiego "sprawdzenia". Niewątpiwie skwapliwie by skorzystała z każdej okazji aby pokazać nieudolność i złą wolę władzy. Zgadzam się, ze to nie jest żadne kapowani, TW. JANEK, czy inne tego typu określenia. Opozycja ma prawo kontrolować władzę przy pomocy instytucji do tego powołanych.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak do tej pory nie było spraw, które opozycja zakwalifikowałaby do tzw. obywatelskiego "sprawdzenia". Niewątpiwie skwapliwie by skorzystała z każdej okazji aby pokazać nieudolność i złą wolę władzy. Zgadzam się, ze to nie jest żadne kapowani, TW. JANEK, czy inne tego typu określenia. Opozycja ma prawo kontrolować władzę przy pomocy instytucji do tego powołanych.

Skoro Ty to nawet potwierdzasz to co można jeszcze napisać. Opozycja tego nie robi i tyle. Jest masa kwestii, która nie jest wyjaśniana przez opozycję. A teraz doszła następna.

Za mało wiesz, właśnie tych wpisów się boją jak ognia, chodzę po ulicy, rozmawiam z ludźmi i wiem coś o tym.

Nie boją się. Dlatego coraz mniej osób pisze. Jeżeli nie widać skutku to ludziom nie chce się pisać.

Odnośnik do odpowiedzi
Co wy tu wydziwiacie z "konstytucyjnymi organami"? Żeby do nich uderzyć, to trzeba mieć w ręku naprawdę mocne argumenty, z byle pierdołą nie polecisz, bo się tylko ośmieszysz, daj se gościu na wstrzymanie

Kiedy opozycja coś porusza na sesji albo komisji to racinowski i przewodniczący szybko zamykają im usta a to prowadzi do sytuacji, że od racinowskiego nie można niczego wyegzekwować. Stąd też należy korzystać z "konstytucyjnych organów" żeby te informacje pozyskać. Nie potrzeba tutaj mocnych argumentów tylko trochę chęci. A nawet gdyby okazało się, że przesadzają to jedyną konsekwencją będzie odrzucenie wniosku, skargi albo czegoś takiego. Wystarczy, że opozycja skieruje zapytanie albo wyrazi chęć przeprowadzenia spotkania z prawnikiem gminnym i będzie wszystko wiadomo.

Z tego względu opozycja się ośmiesza bo nie mając pojęcia o swoich faktycznych możliwościach uważa, że ludzie mają jej dziękować za wpisywanie jakichś głupot na portalu. Otóż tak nie jest i nie będzie. Michał niedawno pisał o rzeczowych dyskusjach, których mu brakuje. Tych dyskusji nie ma i nigdy nie było. Michał za mało wie a Szafran i Liwak nie dbają o dobro gminne tak na prawdę. Mieszkańcy są pozostawieni sami sobie niestety.

Odnośnik do odpowiedzi

Bzdury piszesz, po pierwsze to jest prawnik gminny opłacany przez racina, więc wiadomo czyją trzyma stronę, po drugie na ostatnim filmie Szafran mówi wyraźnie racinowi, że nie jest jedynym źródłem informacji i coś tam jeszcze, czyli należy rozumieć, że po takie informacje się zwracał wyżej, po trzecie nie wiemy ile razy opozycja zwracała się do organów nadrzędnych o opinię. Ja domyślam się, że opozycja nie wszystko może upubliczniać.

Pamiętam jak po wygranych wyborach 2006 roku burak razem w torbą pisali na wieżę donosy wszędzie gdzie się tylko dało, efekt żaden, ośmieszyli się, wieża ma się dobrze. Czyli trzeba się dobrze zastanowić zanim się donosik napisze. Amen

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...