Skocz do zawartości

Kim był Racinowski za komuny ?


Rekomendowane odpowiedzi

d26d3bc5ba642ec208d415869cd88dff.png

Czy ta sama zasada i te same przepisy nie dotyczą budowy i użytkowania Alei Słonecznej. Ona też była zbudowana z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Skąd w takim razie pobieranie opłat za parking znajdujący się naprzeciwko plaży? Czy to jest zgodne z prawem? Przepisy wyraźnie mówią w jakim okresie NIE WOLNO POBIERAĆ opłat za takie inwestycje. Dlaczego radni nie dochodzą tych niejasności na komisjach i sesjach? Wnoszę o zadanie takiego pytania i uzyskanie prawnej odpowiedzi w tym zakresie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Wnoszę o niewysługiwanie się innymi osobami, wystarczy przyjść na komisje lub sesję i samemu zapytać

Ja natomiast wnoszę o to by radna, która ślubowała zgodnie z Art. 23a ustawy o samorządzie gminnym:

„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować

godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.â€

żeby w istocie stosowała się do treści ślubowania i miała na względzie dobro gminy i mieszkańców.

Edytowane przez opozycjonista
Odnośnik do odpowiedzi

Liczy się poparcie każdego użytkowniku zgaga. nie ważne czy to rodowity Ińszczanin czy osoba, która ma tutaj dom na wczasy wszyscy tak samo płacą podatki i z tego właśnie względu należy się traktowanie wszystkich równo to jest jedna z głównych zasad demokratycznych. Jeżeli nie będziemy żyć w zgodzie z każdym to nigdy nie będzie w Gminie Ińsko dobrze. Nawiązując do tematu kim był burmistrz w przeszłości to dostałem możliwość wglądu do akt sprawy, co wiąże się z wglądem do przesłuchań świadków. Więcej informacji za tydzień.

Ile człowieku u ciebie trwa tydzień????!!!! Masz ludzi za durni? Tak tu wierzyć Michałowi i jemu podobnych. Mnie już do niczego nie przekonacie. Kłamiecie jak z nut.

Odnośnik do odpowiedzi

Racinowski vel TW"Janek" był szpiclem ówczesnych władz. Donosił głównie na swoich pracowników PGR ale nie tylko. Jego działania miały szerszy zasięg i obejmowały całe struktury PGR a także niewygodnych opozycjonistów stojących na drodze przekrętów świadomych końca pełnienia swoich funkcji SB-ków oraz innych dygnitarzy. Ci starali się jak najwięcej przejąć w swoje łapy a takie możliwości dawał "rozbiór" całkiem nieźle prosperujących PGR-ów.Gdyby w skali województwa dokonać przeglądu, kto i w jakich latach nabył te majątki, to niechybnie prym wiodą byli ww. TW "Janek" pełnił rolę podrzędną, miał tylko stwarzać warunki do usuwania niewygodnych ludzi. I to robił w pełni świadomie.....

Odnośnik do odpowiedzi

Ględzisz jak potłuczony. Raz, że taki tajny współpracownik a raz, że podrzędny. Zweryfikuj swoje dane a dopiero pisz te banialuki. To dlaczego żaden pokrzywdzony się nie odnalazł? Bo ich nie było! Cała prawda o Racinie! To jest nieprzeciętnie głupi człowiek i nie wiem czy takich wolno werbować bo zaszkodzili by dla wywiadu. Tyle w temacie.

Odnośnik do odpowiedzi

U Michała jest jak z katarem, nieleczony trwa 7 dni a leczony tydzień hahahahahahaha

To są nasze przyszłe "elity" polityczne. Zarzucają brak działania obecnej władzy a sami klepią trzy po trzy nawet nie wiedzą co kiedy gdzie i komu obiecali. Tak się kończą zawsze krzyki Szafrana i Michała bo Liwak to śpiąca królewna!

Odnośnik do odpowiedzi

Co do akt spraw Andrzeja Racinowskiego, które miałem okazję zobaczyć. Znajdują się w nich karta rejestracji TW, zeznania burmistrza, zeznania Kasprzyka wymienionego w feralnych dwóch stronach zarządzenia. Z zeznań burmistrza wynika, że miał jakieś kontakty z milicją z PG. W tych zeznaniach wymieniono także dwa nazwiska funkcjonariuszy, których zeznań z niewiadomych przyczyn brak. Na brakujących 4 kartkach zarządzenia są zeznania burmistrza oraz Kasprzyka. Tu muszę nadmienić, że burmistrz wprowadził mnie w błąd po raz kolejny ponieważ kiedy napisałem do niego zapytanie czy udostępni te 4 strony odpisał mi, że nie zamierza ich upubliczniać ponieważ znajdują się tam dane osób trzecich. Ja takich danych wymagających ochrony tam nie znalazłem. Burmistrz w swoim oświadczeniu lustracyjnym napisał, że nie był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa. Otóż z tych dokumentów wywnioskowałem, że IPN nie stwierdziło, że burmistrz nim nie był. Z rozmowy jaką odbyłem z Panią prokurator wywnioskowałem, że w każdej chwili sprawa może trafić do sądu. IPN dziennie filtruje tysiące akt spraw prowadzonych przez SB i kiedy natkną się np.: na informację o tym, że pewne informacje uzyskano od danego TW do sprawa idzie w obieg. Dla tych uszczypliwych forumowiczów mam informację, że w każdej chwili mogą pojechać do oddziału IPN w Szczecinie na ulicy Janickiego i wystąpić z wnioskiem o udostępnienie akt zamiast wyręczać się innymi

Odnośnik do odpowiedzi

I cóż wielkiego tą wypowiedzią Michał wniósł do dyskusji nt. "kapusia" Janka ? Co jest tak "ważnego" na tych tajemniczych czterech kartkach ?

Wielkie nic. Jakie nowe i ważne informacjie ujawnił Pan Bogdan (Michał chyba wiesz jakiej znanej "persony" to rodzina ?) Kasprzyk (pozdrawiam z tego miejsca), ofier służb ? Cicho szaaaa ??!!

Kogo mógł "kapować" Janek ? Jaka tu w Ińsku była opozycja ? Może oborowy albo pastuch krów ze Ściennego w owych czasach byli tajnymi członkami TKK "S" (Tymczasowej Komisji Krajowej).

Kierownik zakładu ( w tym wypadku rolnego), miał w owych czasach, parszywy obowiązek "meldowania" do wiadomych miejsc o tym co się w jego "firmie" dzieje. Kto pije i za czyje ? Kto co wynosi a nie donosi itd.

Czy ktoś się zgłosił do Michała i oświadczył, że Janek zakapował go za to że zakładał "podziemną" opozycję, że tak powiem ?

No nie bo to niemożliwe , wiem coś o tym.

Może się znajdzie odważny i przyzna, że miał problemy bo został przyłapany na wynoszeniu przysłowiowego worka paszy, który "podprowadził"

głodującym prosiakom. A wtedy "uznacie" go za prześladowanego za działalność polityczną, ofiarę "oprawcy" Janka !!

Odnośnik do odpowiedzi

Ty szmaciarzu, po pierwsze wpisuj kapusia jak przystało TW" Janek" i nie broń ścierwa które donosiło bo musiało. To tylko wymówka i obrona zdrajcy i ubezwłasnowolnionego komucha. Pytanie jest zasadnicze - co zrobił Racinowski, że zmuszono go do współpracy z SB????? Musiał już wtedy coś sam ukraść z PGR, że służalczo donosił na pracowników. Tylko zepsute ścierwo szło na współpracę. Byli tacy których nikt nie przymusił do tego. Ale nasz burmistrz do takich nie należał. Sprzedawczyk sprzedawał swoich ludzi jak Judasz Jezusa. Za kilka srebrników. Ty J23 milcz bo powielasz swoje wpisy już to pisałeś nawet słowa nie zmieniłeś kutasie jeden. Michał jak tak ma wyglądać Twoja recenzja z wyprawy do IPN to ucz się lepiej na studiach i zdobywaj wiedzę boś głupi jak but. Albo dajesz informację albo masz mieszkańców w d****!!!!! Tak to wygląda!

Odnośnik do odpowiedzi

Daje recenzję, krótką, zwięzłą i na temat zawierającą najważniejsze info. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale wszystkiego ujawniać nie można ale ty chyba o tym nie wiesz bo sam głupi jak but. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej sam musisz pofatygować się do IPN tak to niestety wygląda. Jeżeli prokurator IPN mówi mi, że przy publikowaniu informacji trzeba być ostrożnym to wolę jej posłuchać niż Ciebie. J23 twoje myślenie w tym temacie jest ograniczone trzymasz się tych worków jak rzep psiego ogona

Odnośnik do odpowiedzi

Apeluję do Państwa o nie oddawanie głosu w referendum. To także forma głosowania. W ten sposób wypowiedzą się Państwo przeciwko organizatorom referendum. Umożliwi to Radzie Miejskiej i burmistrzowi dalsze prace nad Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla części obrębu Ciemnik.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...