Skocz do zawartości

Ciekawe co nas czeka też pustynia?


JEZIORO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie każdy potrafi rozmawiać jak widać. W tym temacie i tak dużo słusznych uwag już padło. A jak to się mówi im dalej w las tym więcej drzew i tak samo jest ze żwirownią. Dopiero teraz można faktycznie zobaczyć intencje racinowskiego i tej posranej rady...

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki nie nauczymy się jako wspólnota razem działać i przestać wytykać sobie przeszłość dopóty takie miernoty jak obecna władza będą nami pomiatać. Dano nam możliwość wyboru naszych reprezentantów nie po to żeby nami gardzili i nie liczyli się z nami . Ale po to by nam żyło się lepiej. A tu co? ŻWIROWNIA i widmo ciągłego hałasu, braku wody, zniszczonych dróg, kurzu i wiele innych niedogodności. Władza nam mówi MILCZEĆ- bo zwolnię albo nie dam!!!! Na te wezwania Burmistrza-NIE IŚĆ NA REFERENDUM- mieszkańcy potulnie zostali w domach!!!! Problem nie zniknął, mieszkańcy w coraz większym strachu, Burmistrz swoje robi a my się boimy sami na siebie spojrzeć, żeby uchowaj Boże ktoś nas nie skojarzył z tymi co są przeciwni głupiemu może najgłupszemu pomysłowi w ostatnim dziesięcioleciu. Popatrzcie na siebie i puknijcie się trzy razy w czoło KOMU ZROBICIE DOBRZE?????? Tylko władzy na pewno nie sobie.

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest właśnie to. Chociaż raz ktoś prawdę napisał. jak bać się to nie idą do referendum na znak strachu. Taki burmistrz potem manipuluje nimi jak chce bo na wszystkich ma haka. Czy mam rozumieć, ze na każdego naszego mieszkańca jest jakiś bat???? Nie - w to nie uwierzę. Potem przyjdzie nam już żyć tylko ze żwirownią. Niech Ci co byli organizatorami i inicjatorami nie spoczywają na przegranym referendum ale dalej idą do przodu. Ciągle moim zdaniem jest możliwość zablokowania tego pomysłu. Ja tam w to wierzę :) :) :)

Odnośnik do odpowiedzi

O jakiej wspólnocie wy mówcie? Tu nawet nie chodzi o wspólnotę jaką gmina tworzy tylko o to żeby widzieć co się dzieje. Jak jest się przeciwnym żwirowni to powinno się po prostu być. Tak samo jest z byciem za żwirownią. Kto ma niby lepiej wiedzieć co jest potrzebne gminie jak nie mieszkańcy? Prawie 80% w referendum powiedziało żwirowni nie. Reszta nie poszła albo z lenistwa albo z obawy przed jakimiś represjami. Ińsko to przecież mała miejscowość.

Wniosek jest więc taki, że dopóki mieszkańcy nie poczują się swobodnie i bezpiecznie to niczego nie będą robić. Nikt przecież nie będzie wychylał nosa wiedząc, że może na tym stracić. A taki Żwirowski to wykorzystuje bez wachania.

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet tzw. warszawka przyznaje się ,że takiego niskiego poziomu wód nie było od 600lat, a przecież w ostatnich latach były powodzie i inne klęski związane z nadmiarem wody rwącej rzekami, które po wojnie nie widziały prac pogłębieniowych i regulacyjnych. Władza rzadko przyznaje się do swoich błędów a wszelkie obciążenia z upodobaniem przenosi na naród. Ten cierpliwie płaci i w swoim nieuświadomieniu nie szuka prawdziwych przyczyn tych klęsk. Podobnie jest w Ińsku gdzie burmistrz i rada kompletnie nie znają się ci na geologii. Wstyd pisać ale nawet nie raczyli, chociażby pro forma pojechać i zobaczyć zgliszcza po kopalniach. Ale podejmują bardzo kontrowersyjne uchwały przeciwko mieszkańcom. Mieszkańcy sprawiają wrażenie,że nie wiedzą o co chodzi a do tego są zastraszeni i nieuświadomieni w zakresie grożących gminie katastrof. To nie tylko oszustwo z wywozem ziemi. Bo już teraz mimo zakazów , żwirki w OKREŚLONYCH precyzyjnie godzinach jadą przez teren IPK, czyli miasto Ińsko pomimo zapisów zakazujących poruszania się określonymi drogami i wytyczonych objazdów. Policja jak zwykle niczego nie widzi i stara się polować głównie na rowerzystów i turystów.Całkowicie odrębnym tematem jest poziom hałasu i innych zanieczyszczeń w tym zapyleniu.Nie można w tym zakresie liczyć na Racinowskiego i Terebeckiego. Ten sztab nieudaczników tylko pogłębia istniejący zastój i finansowe kłopoty gminy. Dziwi postawa tzw. lokalnego narodu i brak poczucia wspólnoty.Tak bywa wówczas kiedy wśród mieszkańców rządzą kliki i rodzinne układy. Myślcie ludzie czy chowanie głowy w piasek nie zemści się na was w przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi
halas_skala_610a.png

POPRZEDNIANASTĘPNA

Żadnej osoby, która choć raz doświadczyła uciążliwego i długotrwałego hałasu, nie trzeba przekonywać o jego negatywnym wpływie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wystarczy przypomnieć sobie ostatni raz, kiedy sąsiedzi przeprowadzali remont tak dokładny, że nie słyszeliśmy własnego głosu, a w mieszkaniu szklanki trzęsły się na półkach. Jeśli jesteśmy narażeni na tego typu doświadczenia rzadko - to pół biedy. Prawdziwy problem pojawia się wówczas, gdy wysokie natężenie hałasu towarzyszy nam na co dzień. Na przykład, jeśli mieszkamy tuż obok drogi szybkiego ruchu czy lotniska albo jeśli w naszej pracy hałas jest na porządku dziennym.

Hałas wpływa bowiem niepożądanie zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne i może prowadzić do pojawienia się uciążliwych dolegliwości. Okazuje się, że najbardziej narażeni na oddziaływanie wysokich dźwięków są pracownicy w zakładach przemysłowych. Dotyczy to przede wszystkim zakładów przemysłu ciężkiego i lekkiego, maszynowego, budowlanego, a także chemicznego.

Hałas to ogólnie rzecz biorąc wszelkie dźwięki odbierane przez jednostkę jako drażniące, dokuczliwe, przykre oraz szkodliwe. Najczęściej są to dźwięki zbyt głośne (czyli o nadmiernym natężeniu), ale także dźwięki nazbyt intensywne lub nadmiernie długotrwałe.

Ten problem istnieje już teraz a nasili się zwielokrotniony w wyniku pracy żwirowni.Tym bardziej,że jak powiedzieli jej przedstawiciele wydobycie będzie się odbywało głównie nocą, bo wówczas energia elektryczna jest najtańsza. A swoją drogą ska żwirownia zamierza czerpać pobór prądu? Już obecnie istniejące linie średniego napięcia są przeciążone i na tym cierpią mieszkańcy, którym prąd jest wyłączany jak w czasie wojny.Czy SKSM podobnie jak bioetanol pociągnie swoją , niezależna linię energetyczną, czy też znowu spróbują oszukać mieszkańców, tak jak to miało miejsce w przypadku pierwotnego rozruchu bioetanolu. Co na to Racinowski i rada? Myślą o tych problemach?

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy ma takiego burmistrza na jakiego zasługuje

Ja natomiast nie trawię ludzi tak mało rozwiniętych co to nie potrafią napisać kilku mądrych zdań. pytam czy na ciebie zasługujemy? Może ty jesteś tylko ograniczonym dupkiem! Co tym wpisem osiągnąłeś? Takie zwykłe ble, ble, ble.......................................

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...