Skocz do zawartości

Odpady komunalne - kłamstwa i fałsz decydentów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co wam nie odpowiada w stwierdzeniu "fakt". Toż to sama żywa prawda. Ale ty Włodku i Jacku wolisz polszczyznę nędzniznę. Taka oto jest dyskusja z Wami. Wymiociny. Brawo "fakt" ja też tak myślę- rżną nas ile się da i jak się da. Przecież jak nas nie orżną to nie dostaną swojej diety. Co za smród lenistwa. Ty się polonisto na temat "wernyhory" nie wypowiadaj. Skup się raczej by być mądrym na sesjach i komisjach. Bo wygląda, że jedna kobieta zabije was INTELIGENCJĄ i będzie wstyd oj, wielki wstyd. Pozdrawiam Panią Mariolę Krajewską - może Ona jakieś mądrości nam przekaże bo widać na radnych nie ma co liczyć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Co wam nie odpowiada w stwierdzeniu "fakt". Toż to sama żywa prawda. Ale ty Włodku i Jacku wolisz polszczyznę nędzniznę. Taka oto jest dyskusja z Wami. Wymiociny. Brawo "fakt" ja też tak myślę- rżną nas ile się da i jak się da. Przecież jak nas nie orżną to nie dostaną swojej diety. Co za smród lenistwa. Ty się polonisto na temat "wernyhory" nie wypowiadaj. Skup się raczej by być mądrym na sesjach i komisjach. Bo wygląda, że jedna kobieta zabije was INTELIGENCJĄ i będzie wstyd oj, wielki wstyd. Pozdrawiam Panią Mariolę Krajewską - może Ona jakieś mądrości nam przekaże bo widać na radnych nie ma co liczyć.

Sądzę ,że z tym "rżnięciem" nie do końca jest tak... Kto głupi to daje się rżnąć...Reszta olewa tych niby przedstawicieli lokalnego narodu....

Odnośnik do odpowiedzi
Podatek śmieciowy będzie liczony "od osoby" zamieszkującej na danej posesji i będzie to kwota w widełkach 10-20 zł od osoby miesięcznie.

Będą preferencje dla posiadaczy kompostowników na biomasę i sortujących odpady.

W tej chwili pracownik jest w trakcie "bilansowania" śmieci z terenu całej gminy, aby naliczone stawki były jak najkorzystniejsze dla mieszkańców.

Nie ma mowy o "zarabianiu" na śmieciach. Jest obawa, ze będą dopłaty z budżetu do śmieci, bo ustawa jest pionierska w naszym kraju i samorządy dopiero się uczą jak ten temat rozwiązać.Warto przyjść na sesję i posłuchać lub odsłuchać i obajrzeć nagranie z dzisjejszych komisji, gdzie obszernie ten temat był omawiany.

Z kolei zdaniem Ministerstwa Środowiska spekulacje na temat znaczącego wzrostu cen za odbiór śmieci na obecnym etapie są bezpodstawne. „Stawki te kształtują się różnie w zależności od regionów. Tam gdzie już je określono, są na poziomie od 7 do 10 zł miesięcznie od mieszkańca.

W gminach, w których odbieranie i zagospodarowanie odpadów było dotychczas regulowane, stawki opłat będą porównywalne do istniejących. Z kolei tam, gdzie mieszkańcy nie ponosili żadnych kosztów związanych z gospodarką odpadami, ceny z pewnością wzrosnąâ€ – napisał resort w oświadczeniu.

Szanowny "rajco" umiesz rachować? Ja też! Skąd wzięliście takie z kosmosu ceny? Ty śmiesz mówić o dobru mieszkańców! Może firmę zarządzającą tymi śmieciami trzeba dobrze prześwietlić!!!!! Może ona się nie stara żeby mieszkańcom ulżyć tylko zedrzeć skórę!!!! Może pensja zatrudnionego pracownika odpowiedzialnego za gospodarkę śmieciami jest za wysoka????? To że jest to rodzina Palucha nie znaczy ,że musi zarabiać jak długoletni pracownik gminy. Wszystko to jest przeżarte ludzką krwawicą!!! pamiętaj gnoju jeden z drugim, że naszą krzywdą się nie dorobisz. Nawet jak tak to i tak stracisz pazerniaku przebrzydły! Nie mów mi o niskich cenach bo mieszkańcy nic o śmieciach nie wiedzą a konsultacje gdzie????? Listy kopalni wklejacie na stronę gminy a gdzie są jakiekolwiek materiały na stronie dotyczące śmieci??? Wszystko w kuluarach ifs załatwiacie i na cichych spotkankach. Co mi teraz na to odpowiesz hę??????

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Spotkanie-w-sprawie-odpadow

Oto jak się współpracuje ze swoimi wyborcami. najpierw konsultacje społeczne przez internet następnie ich przedłużenie żeby dać jeszcze mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się na ten temat. Częste monity w TV i na stronach miasta Szczecin. Teraz rozmowy z zarządcami i mieszkańcami. jak my w tej gminie wyglądamy? Jak barany które przyjmą cenę 20 zł za bo tak pisze "rajca". Co wy na to?! A opozycja jest urażona i skupia się na chorobie dyrcia.

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty "rajco" za ceny rzucasz. Chyba z kosmosu.Między 10-20 to taka rozbieżność jak z Ińska do morza. Tylko musisz wiedzieć w który koniec tegoż bo Świnoujście od Gdańska jednak nie tak blisko. W Ińsku i tak za kubełek płaci się bardzo drogo w każdym razie drożej niż w Szczecinie. Teraz znów chcecie zrobić po cichu drożej. Wszędzie trwają konsultacje społeczne i bynajmniej nie myślę tu o Szczecinie ale w całej Polsce. W niektórych gminach już przeprowadzono przetargi na firmę która ma to robić w niektórych te procedury są w trakcie. Wszyscy już wiedzą jakie ceny a w tej gminie najpierw uchwalają wzór deklaracji. Po co wzór deklaracji jak nie wiadomo w jaki sposób będzie się naliczać, jak segregować, gdzie i kiedy posegregowane odpady będą zabrane, które będą droższe a które tańsze(segregowane czy nie). Na tym się samorządy skupiają a nie na druku który będzie można do kubła wyrzucić bo w praniu okaże się zgoła co innego. jednak jak macie zamiar zrobić tak jak z podatkiem rolnym 50/60/55 to można zrozumieć podstęp. Podajecie 10-20 a podacie 18zł i to będzie ukłon w stronę mieszkańców hahahahahahah

Odnośnik do odpowiedzi

Biedronka to żaden inwestor, bo te miejsca pracy które utworzy dyskont prawdopodobnie w takiej samej, a może i większej ilości, zlikwidują lokalni handlowcy, którzy z pewnością nie wytrzymają konkurencji z cenami dyskontu. Żeby była jasność nie mam nić przeciwko powstaniu tego sklepu, chodzi mi tylko o to że nie należy sieci biedronka określać mianem inwestora.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

My też nie jesteśmy za podwyżkami. Ale wydatki na śmieci z wyliczeń osób odpowiedzialnych tak zostały podane. My nie mamy większych możliwości działania. Natomiast jeśli macie jakieś pomysły to zapraszam do dyskusji. Sesja i komisje dopiero przed nami. Jeszcze wszystkie propozycje można przyjąć. Tylko muszą być konkretne wypowiedzi a nie bzdury dla zabawy i bicia piany.

Odnośnik do odpowiedzi

radny ty świnio zapraszasz do dyskusji? kto ci w to uwierzy? robicie co chcecie bo wam sodówka do łbów uderzyła po wyborach. zubiki potrafią się zmieścić w 12 zł za kubeł a ty gadzie przebrzydły chcesz 26???????? ile to procent podwyżki? 150? spadaj sobie dyskutować z burakiem

Odnośnik do odpowiedzi

Tym bardziej obowiązuje Cię kultura zachowania. Jako student politologii powinieneś to wiedzieć. Język nienawiści jest może na czasie ale jako młody człowiek masz za dużo jadu i nienawiści. Myślę, że jak czerpiesz od starszych od siebie ziomali.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał myślę, że ten "Gość" to ma trochę racji. Nie zepsuj tego co zrobiłeś już i jeszcze zrobisz(na pewno). My mieszkańcy na Ciebie liczymy. Czytam portal codziennie i bardzo dużo wiem dzięki waszej działalności jako opozycji. To dobry kierunek. Nie dajcie się wyeliminować bo Was zeżrą!

Odnośnik do odpowiedzi

Język, którym piszemy nie jest językiem nienawiści. Nie wiem czy gość zna pojęcie język nienawiści. Gdybym takim się posługiwał to oskarżałbym rządzących o wszystko ubliżając im przy tym różnymi inwektywami. Mi osobiście chodziło zawsze o rzeczową dyskusję ale taka często trudno pojąć bo znajdzie się kilka osób, które nie dadzą sobie nic powiedzieć. Nie mam zamiaru brać przykładu od wszystkich partii politycznych w Sejmie RP i obrzucać się bezsensownymi oskarżeniami wzajemnie i obrażając wszystkich dookoła bo maja inne poglądy. Dla mnie liczy się zdanie każdego i nie wyzywam kogoś tylko dlatego, że ma odmienne zdanie!!

Odnośnik do odpowiedzi

radny ty świnio zapraszasz do dyskusji? kto ci w to uwierzy? robicie co chcecie bo wam sodówka do łbów uderzyła po wyborach. zubiki potrafią się zmieścić w 12 zł za kubeł a ty gadzie przebrzydły chcesz 26???????? ile to procent podwyżki? 150? spadaj sobie dyskutować z burakiem

Bez komentarza.......................................

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekajcie burak ze swoimi pieskami wyliczył sumy z księżyca. Niech jak najprędziej zastosuje, za śmieci nie przewiduje się zwolnieńod pochodzenia czy też udawania bezrobotnych. Tylko tak dalej i będzie 50 złotych od 2+3. Zobaczymy czy jak wam wyskoczy za 12 miesięcy 600zł to będziecie poierać tych wypierdków PGR-u.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czytalem,że ustalono dwukrotność obecnych ton wywożonch śmieci, bo tak jest wygodniej i bezpieczniej dla Racinowskiego. Tylko czy prawo pozwala wpisywać sumy z księzyca a takie są proponowane w obliczeniach. Idąc tym tokiem myślenia , przewidując koniec "zielonej wyspy" też kogą sobie zaplanować na przyszły rok dukrotnie wyższe. I to ma być rada?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...