Skocz do zawartości

ILF i Portal Ińsko


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się tutaj napisać o tym co od jakiegoś czasu mnie bardzo irytuje. Właściwie to chodzi o kilka rzeczy więc zacznę od tej, która jest nam wszystkim najbliższa. Chodzi tutaj o Ińskie Lato Filmowe. Tutaj na starcie chcę powiedzieć, że zawsze będzie podział na dwie frakcje. Tę, która uważa imprezę za udaną i tę, którą uważa, że ta impreza nic nie oferuje. Po której stronie JA jestem na pewno się domyślacie. Jestem po stronie tych drugich, a czemu to już mówię. Przede wszystkim zacznę od tego, że impreza praktycznie nie istnieje. Opierając się w dużej mierze na na tym co zobaczyłem na nagraniach zamieszczonych przez Michała muszę powiedzieć, że wieje ubogością... Dlaczego tak surowo oceniam tę imprezę? Robię to dlatego, że mając tak długą tradycję organizatorzy byli w stanie przyciągnąć garstkę osób. A jeżeli ktoś twierdzi, że osób było więcej to niech najpierw mi pokaże bilans wydatków i zysków. Przypominam, że to, że ILF ma sprawiać ludziom frajdę nie znaczy, że nie można na tym zarobić. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób to zrobić. A tutaj NIKT z organizatorów nie miał na to pomysłu. Ceny za niektóre występy to tylko potwierdzają. Na co organizatorzy niby liczyli? Mamy czasy kiedy konsumenci wiedzą czego chcą i ich standardy względem są wysokie. Dlatego takie imprezy w Kołobrzegu czy Szczecinie mają zawsze duże zainteresowanie. Mógłbym więcej napisać ale nie chce wyczerpać całego tematu bo czekam na kogoś kto podejmie się dyskusji.

Druga sprawa dotyczy Portalu Krokusa i samego Michała.

Michał powiedz mi jaki jest cel wklejania filmików z niektórych występów? Ja na przykład nie widzę w tym w ogóle żadnego sensu. Nie dajesz własnego komentarza tak samo jak reszta redakcji Portalu Ińsko. Ja mam rozumieć, że skoro Krokus napisał, że należy iść na imprezę to wszyscy macie zakaz do własnego zdania? Nie umiesz skomentować tej imprezy czy Ty już też masz jakiś specjalny powód żeby nie pisać o tym?

Kolejną rzeczą jest to o czym mówiłem wcześniej. Wklejanie filmów nie ma żadnego sensu bo niby co chcecie pokazać? Że jest mało ludzi czy, że jest ich dużo? Że występ jest dobry czy, że występ jest zły?

PO CO SĄ TE NAGRANIA???

Macie kamerę i nagrywacie ILF. Ale NIKT z WAS nie wpadł na pomysł żeby chociaż jeden wywiad z kimś przeprowadzić. To jest Twoja i Portalu Ińsku porażka Michał. Mając narzędzie jakim jest kamera nie potraficie nawiązać kontaktu z mieszkańcami i przyjezdnymi. Jesteście bez wyobraźni i co więcej TCHÓRZAMI. Tak nie powinna działać opozycja. Opozycja wykorzystuje każde potknięcie tych, którzy rządzą i eksponują ich porażkę. Wy natomiast jesteście opozycją ale taką, która wojuje z mieszkańcami a nie z Racinowskim. Wystarczy spojrzeć na Liwaka. On nie istnieje i nie uczestniczy w życiu politycznym Ińska. Na sesjach się spóźnia albo w ogóle nie przychodzi co widać na nagraniach. A na Portalu Ińsku napisał zaledwie kilka artykułów z czego przynajmniej dwa albo trzy dotyczyły statystyk na temat szkoły. Resztę pozostawiam innym do napisania. Mnie ta cała sytuacja po prostu śmieszy.

Odnośnik do odpowiedzi

Szafran dzisiaj dopiero odkrył, że się o nim pisze bo reakcja była natychmiastowa:

http://insko.hsms.pl/index.php/blogs/en ... lowac-bipu

Panie Szafran, takie to caffe zaprzyjaźnione, że jako Radny Włodzimierz Szafran ani razu się nie udzieliłeś.

Innym mówisz, że jesteś chojrak ale sam nie wychylisz stopki ponad swój portal, czemu? :lol: .

Nie wspomnę już o tym, że zamykasz gębę Michałowi i bronisz słusznie opieprzanego Liwaka, który już od dawna tutaj jest krytykowany jako radny.

Aha i odnośnie tego co napisał twórca tematu. Po pierwsze to nie odpowiedziałeś na nic z tego co wam zarzuca a dwa trudno jest na to odpowiedzieć skoro to prawda. Wywiadów, ani jednego nie zrobiliście od początku powstanie waszego portalu. Może ludzie was unikają :D...

Odnośnik do odpowiedzi

Ja myślę, że to zdanie Pana Szafrana który uważa ludzi za krótko mówiąc cieci. Bo jak zrozumieć słowa "nie rozumieją opublikowanych dokumentów"- on im tłumaczy z polskiego na nasze! Panie radny od kiedy to żwirownia nie jest dla Pana "maluczkim " tematem do niedawna przecież tak było. Proszę nie owijać w bawełnę, że to ludzie nie rozumieją dokumentów. Oni wszyscy od razu zrozumieli tylko miejscowej władzy pomagał ktoś taki jak pan, żeby ludzi odstraszyć od pójścia na referendum. Przykro stwierdzić ale należy do grona osób nie znających się na procedurach, dokumentach i wszystkim co związane z prawem. To dlatego właśnie z Pana kolegą nic nie wskóraliście niczego prócz hałasu wokół własnej osoby. Tylko trzy nazwiska! jesteś Pan radnym i praktycznie nigdy jako radny tu nie pisał ani też jako krokus. Ale pisał tu na pewno! Czyli taki szczery aż do bólu. Pan Liwak to śmieszny człowiek jego w żadnych kategoriach nie postrzegam. jeśli tan trzeci to Michał to wziął go sobie pod pantofel i udaje, że coś robi. Więcej mądrych owoców pracy doczytałam na forum nie pod prawdziwymi waszymi nazwiskami tylko zwykłych czujnych forumowiczów. Portal ińsko jest prowadzony przez trzech wymienionych Panów a kto prowadzi to forum jeśli jest zaprzyjaźnione??? Ktoś z pana świty?? To forum traktuję jako jedyne nie związane z Ińskiem i dlatego ma taką popularność. Patrząc na wpisy na Pana stronie mam ciągle podejrzenie podglądania i inwigilacji. To jest Pana logo pozostałe po Vcity. Niestety taka łatka zawsze zostaje. No i na koniec dodam, iż "rajca" to właśnie Pan. Dlaczego? Bo pisze tak prostacko jak Pan. Zatem ja się zgadzam z przedmówcami, że oryginałem nie jesteś ani też orłem. Ale może z tego względu ,że przesz do władzy jak mało kto trudno nie oprzeć się wrażeniu że mieszkańców uważasz za idiotów którzy za klaśnięciem polecą. Żeby tylko drzwi się za szybko nie zamknęły przed zabraniem palców!!!!! Pozdrawiam, po urlopie.

Odnośnik do odpowiedzi

Gaga tutaj problem tkwi w czymś innym. To co szafran napisał nie ma nic wspólnego z tym tematem. Przecież chodzi o to, że oni nagrywają występy ale nikogo nie poproszą do kamery. Może na to szafran i michał odpowiedzą.

Odnośnik do odpowiedzi
szafran ma rację

Szafran ma racje, ludzie nie rozumieją urzędowych pism, oto dzisiejszy wpis w Onecie:

Jak skutecznie walczyć z urzędową niemczyzną?

dzisiaj, 17:32 Deutsche Welle

Biurokratyczna nowomowa jest zmorą każdego języka, ale prawdziwe triumfy święci w Niemczech. Czy i jak można z nią walczyć?

Każdy, kto choćby raz w życiu otrzymał pismo od jakiegoś urzędu w Niemczech, przyklaśnie inicjatywie "Mówmy i piszmy jasno i zrozumiale" podjętej na Uniwersytecie Hohenheim w Stuttgarcie. Urzędowy język niemiecki jest zmorą obywateli RFN i przedmiotem kpin na świecie.

Z polskiego na nasze

W tym przypadku - z niemieckiego na nasze. Tłumaczeniem niezrozumiałych tekstów, napisanych w urzędniczej nowomowie, na język zrozumiały dla odbiorcy, zajmuje się student wydziału komunikacji społecznej Simon Richter, jeden z członków "Klartext-Initiative", czyli akcji "Mówmy i piszmy jasno i zrozumiale".

Akcja trwa od ubiegłego roku i przyczyniła się do uproszczenia pism kierowanych przez władze uczelni do studentów. Okazało się, że przy odrobinie wysiłku można uniknąć nadużywania strony biernej, długich i wielokrotnie złożonych zdań, ich niepotrzebnych ozdobników oraz manii skrótów, których potem długo i z mozołem trzeba poszukiwać w specjalistycznych słownikach.

- Chcieliśmy uprościć język pism urzędowych i uczynić je nie tylko bardziej zrozumiałymi, ale także brzmiącymi sympatyczniej dla adresatów - wyjaśnia jedna z współorganizatorek tej akcji, Johanna Lembens-Schiel.

W tym celu opracowano zestaw pięciu podstawowych reguł. Pierwsza nakazuje używanie krótkich i zrozumiałych dla każdego pojęć. Wydaje się ona oczywista, ale w praktyce często dzieje się tak, że autorzy pism, będący uznanymi autorytetami w swojej dziedzinie wiedzy, zakładają podświadomie, że pojęcia, którymi posługują się na co dzień są równie dobrze znane innym.

Tak jednak nie jest i odbiorca pisma staje w obliczu zagadki, z którą nie może sobie poradzić. Zwraca na to uwagę wykładowca na wydziałe komunikacji społecznej Uniwersytetu Hohenheim, Jan Kercher. Jego zdaniem można wręcz mówić o "przekleństwie wiedzy fachowej", która utrudnia specjalistom porozumienie się z niefachowym otoczeniem.

"Ślusarz" Juliana Tuwima

Na ten problem, nie będący bynajmniej niemiecką specjalnością, zwrócił uwagę w żartobliwej formie wielki Julian Tuwim w znanej opowiastce o ślusarzu, który "poszedł po holajzę, albowiem z powodu kajli na iberlaufie trychter rzeczywiście był robiony na szoner, nie zaś krajcowany, i bez holajzy w żaden sposób nie udałoby się zakrypować lochbajtla w celu udychtowania śtendra, aby rostrajbować ferszlus, który dlatego źle działa, że droselklapę tandetnie zablindowano i teraz ryksztosuje".

Pisząc to Tuwim wykpiwał nadużywanie germanizmów w zawodowej gwarze rzemieślników przed wojną, ale poruszony przez niego problem nie tylko przestał istnieć, ale wręcz zyskał na aktualności, czego dowodem jest inwazja anglicyzmów w języku komputerowym na całym świecie.

Nie tylko zresztą tam. Język internetowy, SMS-y, skróty używane w poczcie elektronicznej i na portalach społecznościowych sprawiły, że w Niemczech zupełnie serio mówi się o powstaniu nowego języka - "Denglisch" - będącego mieszaniną niemieckiego i angielskiego.

Kolejnym problemem są niezrozumiałe instrukcje obsługi. Z badań Państwowej Inspekcji Handlowej wynika, że 75 procent Polaków nie rozumie instrukcji obsługi sprzętu RTV i AGD. W Niemczech wygląda to podobnie. Pochodną tego zjawiska są instrukcje utrzymane w hermetycznym języku środowiska, w którym one obowiązują.

Niektóre mogą budzić uśmiech, jak choćby ta instrukcja troczenia szabli do siodła ułana z 1938 roku, która mówi, że "przez pierścień pochwy przewleka się i zapina na sprzączkę przystółkę krótkiego rzemienia trocznego, założonego na rzemyk z przepustem wpustu przedniego wyściółki ławki".

Wszystko jasne? Ale nie o przypominanie humoresek z przeszłości, ani też wykpiwanie poprawnie skądinąd sformułowanych instrukcji regulaminowych tu chodzi, tylko o obejmujący coraz większą liczbę osób problem trudności w komunikowaniu się na co dzień.

Inicjatywa podjęta na Uniwersytecie w Stuttgarcie pokazuje, jak choćby częściowo można uporać się z kłopotami wskutek postępującej specjalizacji w różnych dziedzinach życia i gdzie przebiega granica między językiem zrozumiałym tylko dla specjalistów i dla nas wszystkich. Można i warto ją przesunąć, żeby życie stało się nieco prostsze i łatwiejsze.

Helga Spannhake / Andrzej Pawlak

Odnośnik do odpowiedzi
do przedmówcy

Przecież nasz niemiaszek z berlina i ślunzok jako czołowi kontrkandydaci racinowskiego powinni niemiecką nowomowę rozumieć bez problemu :D :D :D. No chyba, że pierwszy to polaczek w przebraniu a drugi to podróbka spadkobiercy z czasów historycznych plebiscytów :D :D :D.

Odnośnik do odpowiedzi
piszcie na temat!

Ja zacząłem wątek na temat tego jak Portal Ińsko funkcjonuje i tego się trzymajcie. Kto kandyduje albo inne tematy możecie omawiać kilka rubryk wyżej. Tutaj sprawa dotyczy tego jak portal relacjonuje ILF. Nic na ten temat nie napisali. Ta kamera nie spełnia swojej funkcji. Nie rozumiem też tej wypowiedzi, która się pojawiła na blogach na Portalu Ińsko. To jest kompletna bzdura i nieporozumienie. Jeżeli Krokus myślisz, że takimi pierdołami zbijesz mnie z tropu to się mylisz. Nie odpowiedziałeś na nic co poruszyłem. Przytaczasz swoje tłumaczenie dokumentów, które jest nikomu nie potrzebna. Ale skąd możesz to wiedzieć jeżeli nie rozmawiasz z ludźmi. Ludzi nie interesuje procedura tylko efekt, skutek jakichś działań. O tych skutkach i efektach nie piszecie. Inne sprawy, które Krokus poruszyłeś też lepiej więc nie poruszaj. Ani kwestii referendum, ani kwestii anonimowości. Inicjatywę nigdy nie poparłeś a wpisy prześladowcze i ośmieszające nadal można znaleźć na vcity i nawet tutaj. Jak nie wierzysz to sam się przekonaj:

viewtopic.php?f=5&t=69

Pamiętasz te słowa Krokus? Jak nie to ja Tobie przypomnę skąd one są. Z blogów na vcity. Już wtedy neko ciebie podsumował w kilku zdaniach. Dodając nawet piękne przykłady tego jak się odzywałeś do innych. Jesteś ostatnią osobą, która ma przywilej pisania o anonimowości. A może dlatego się tak czepiasz tego, jak ty piszesz, zaprzyjaźnionego forum??

Odnośnik do odpowiedzi
piszcie na temat!
Żeby to rozjaśnić tym co już mają ciemno na ulicy przed domem i tym co mogą mieć

Urząd MiG Ińsko zerwał umowę z zkładem energetycznym ENEA

To zrób o tym temat a nie śmiecisz tutaj. Idź głosować na racinowskiego jeszcze raz to na pewno będziesz miał prąd.

Odnośnik do odpowiedzi
złoty środek

Nie masz się co irytować bo i tak jedyne na co możesz liczyć to wpis, że Szafran to rycerz w lśniącej zbroi, który wybawi całą gminę.

O tym temacie, który podałeś wielu chyba zapomniało. Wstyd się przyznać ale ja również.

To daje tylko obraz jak się wszystko zmienia. Jednak ludzie ufają Szafranowi skoro ten portal działa. Tego się nie zmieni.

Ale to co czytam nie napawa mnie optymizmem. Przerzucacie się nawzajem potknięciami a burmistrz zaciera rączki jak mucha na ku*** i cieszy się z tego.

Zastanówcie się czy warto sobie wygarniać .

Odnośnik do odpowiedzi

Inni niech ufają. Ale ja już znam takiego jednego, który kłamał, że żwirownia nigdy nie powstanie a teraz sam ją przepycha jak może. Mam uczulenie na takich zakłamanych kacapów. WY możecie się ze mną nie zgadzać ale jakoś teraz Racinowski robi co chce i nikomu nie przeszkadza, że kłamał. Jak drugi raz pozwolimy na to, że ktoś kłamstwem się wybije to będziemy mieli nie jednego łajdaka tylko DWÓCH. Krokus jest hipokrytą i niech nie rozpędza się z pisaniem o wolności kiedy sam się przyczyniał do opresji zdania innych.

Odnośnik do odpowiedzi

To już od niego zależy. On jeszcze nie ma ustalonej roli w życiu Ińskim. Nie wiem czy on w ogóle będzie się wiązał z Ińskiem. To jemu powinno zależeć na tym żeby być dobrze postrzeganym. Póki co to każdy go traktuje jak chłopca na posyłki - niezależnie od tego co sam mówi. Możesz się Michał ze mną nie zgadzać albo protestować ale jesteś chłopcem na posyłki. Nie jestem osamotniony w tym zdaniu.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko to moi drodzy prawda. Ja też o tym wszystkim zapomniałam. Ińsko przegrało swój czas. Jak ktoś ma jeszcze nadzieje na lepsze jutro to życzę szczęścia. Tyle było zapewnień MichałaK ,że ILF zmienia formułę, że będzie lepiej ,fajniej a tu co??? Jedna wielka stypa! Czubaszek gadała jak najęta a czupryniasty gość i jak nie mógł nawiązać z nią gatki. Na Grabowskiego przyszły puchy bo na gminnej stronie do dziś pisze 17((czwartek). Te zespoły których nikt nie zna i nie wpuszczone dzieci na seans filmowy dla dzieci. Plener malarski z którego Burmistrz otrzymał obraz mam nadzieję ściana w gminie jest pewnie cała w obrazach! Zresztą też puchy- był tylko Burmistrz i kilka osób. Gdzie jest ta opozycja żeby zmienić to oblicze? Wszyscy tu macie rację brakuje mi reportaży z mieszkańcami i turystami. Dlaczego wierzyć w przekazane informacje dziennikarskie na zamówienie Racinowskiego. Krokus bardzo by się wypromował gdyby myślał ale zapędzony po władzę sam nie umie tego pozbierać do jednego worka. Jak nie będzie prądu to najwyżej nikt nie obejrzy Michałowych nagrań. Nikomu nie będzie żal bo nic mądrego nie wnoszą do życia mieszkańców. Szukajcie mądrego kandydata na zastępstwo Burmistrza bo inaczej znów zostanie ten sam. Wszystko na to wskazuje!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Widzicie posrańcy jacy mali jesteście? Wystarczy burza i nic nie macie. Co to duże miasto znaczy burza była przeszła i poszła. A moja rodzina mi m=dzwoni, że od 1,5 godziny nie ma prądu i obiadu zrobić nie może. Co będę jadł jak wrócę z pracy??? Big i Cyc???? Racja ciągle ten repertuar dadzą co każdego roku! Burmistrz to napisane z wielkich liter ale gospodynie wiejskie w niewidocznej wersji ale się Endriu reklamuje. Za nasze pieniądze zresztą.

Odnośnik do odpowiedzi

Ty durniu , jak piszesz o 14 godz , to znaczy że jesteś bezrobotny lub wczesny upośledzony emeryt który się w życiu nie spełnił i do tego ma kompleksy mniejszości . Dopiero tu możesz krzyczeć i się wyżalać blokowcu . Co do prądu to wpierw zapłać rachunek . I jeszcze jedno tych twoich idiotycznych wpisów i dedukcji już nikt chyba nie chce słuchać bo tylko bredzisz .

Odnośnik do odpowiedzi
Ty durniu , jak piszesz o 14 godz , to znaczy że jesteś bezrobotny lub wczesny upośledzony emeryt który się w życiu nie spełnił i do tego ma kompleksy mniejszości . Dopiero tu możesz krzyczeć i się wyżalać blokowcu . Co do prądu to wpierw zapłać rachunek . I jeszcze jedno tych twoich idiotycznych wpisów i dedukcji już nikt chyba nie chce słuchać bo tylko bredzisz .

No tak, o 14 to gminny gmach zaczyna pustoszeć bo przecież lenie muszą do swoich lochów wrócić. Tego, że o 14 ktoś może pracować to nie zrozumieją takie bezmózgi jak ty... A poza tym Olo został okrzyknięty przez takich jełopów jak ty blokowcem więc pretensje miej do siebie pustaku racinowy :lol: :lol: :lol: .

Szafran zaprasza do siebie na portal. Czemu tam nigdy nie dyskutujesz :D :D :D ? Caffe ci nie odpowiada ale komuś nawrzucać, że pisze to musisz. Idiotą jesteś... Wielkim, głupim, racinowym idiotą.

Odnośnik do odpowiedzi

A! Byłbym zapomniał! Jak przeszkadzają ci emeryci i renciści to czep się terebeckiego i spółki. W radzie sami emeryci i renciści niezadowoleni z życia. Z Szafranem na czele :D. Hahahahahaha... Jak tak się zastanawiam nad tym to widać jaki ty głupi jesteś. Do Olo to plujesz się aż sraczki dostajesz ale do terebeckiego czy kościelnego to nein, nein?

Skorumpowanym, głupim, racinowym idiotą jesteś :D

Odnośnik do odpowiedzi
Ty durniu , jak piszesz o 14 godz , to znaczy że jesteś bezrobotny lub wczesny upośledzony emeryt który się w życiu nie spełnił i do tego ma kompleksy mniejszości . Dopiero tu możesz krzyczeć i się wyżalać blokowcu . Co do prądu to wpierw zapłać rachunek . I jeszcze jedno tych twoich idiotycznych wpisów i dedukcji już nikt chyba nie chce słuchać bo tylko bredzisz .

Posłuchaj prostaku! Naucz się odpowiadać na posta a nie krytykować jego nik. To z twojego wpisu nic nie wynika zakuta pało. Ciągle szczekasz i szczekasz jak pies sąsiada i drugiemu nie dasz. Co z ciebie za polaczek???

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...