Skocz do zawartości

Ińscy pseudo rolnicy


Mosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Stawki podatku mogą znacznie wzrosnąć, ponieważ średnia cena skupu żyta wzrosła w trzech kwartałach tego roku prawie o 100 proc. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił wczoraj, że średnia cena skupu żyta przez trzy kwartały tego roku wyniosła 74,18 zł za 1 decytonę (1 kwintal), a w 2010 r. wynosiła 37,64 zł.

W podatku rolnym obowiązuje zasada, zgodnie z którą rada gminy może obniżyć uchwałą ceny skupu żyta z danego roku. Jeśli w którymś roku tego nie zrobi, to przyjmuje się, że średnia cena skupu żyta obowiązująca na terenie gminy wynosi tyle, ile ogłosił prezes GUS.

Większość gmin uchwala niższe ceny skupu żyta. Jeśli więc rada gminy, która na ten rok uchwaliła np. cenę skupu na poziomie 30 zł za 1 dt żyta, nie podejmie nowej uchwały to stawka podatku będzie dwukrotnie wyższa.

Wyjaśnijmy, że podatek rolny za rok wynosi od 1 ha przeliczeniowego gruntów gospodarstw rolnych równowartość pieniężną 2,5 q (decytony) żyta, a od 1 ha gruntów pozostałych – równowartość pieniężną 5 q żyta, obliczone według średniej ceny skupu żyta za pierwsze trzy kwartały roku poprzedzającego rok podatkowy.

Ta władza ma zamiar wszystko przerzucić na ludzi w imię pustej kasy

Odnośnik do odpowiedzi

Tego nie wiem :) ta wiedza to tylko od prawdziwych radnych pochodzi icon_eek.gif O prawniku nic nie pisałem bo sesje to nie moja broszka icon_e_ugeek.gif Ale jak mówi to radny to czego mam mu nie wierzyć? Że co ? Że się przyznaje prawdziwie ,że nic nie rozumie z tych kartek co je kilka dni przed sesją dostaje icon_e_geek.gif

Odnośnik do odpowiedzi

No to witaj w klubie ! też mam taką właśnie wiedzę w tym temacie.Radni ponoć dostają nawet tylko część dokumentów a reszta niby mogą w biurze rady oglądać.Czy oglądają ja by tam się spierał.No to teraz tylko czekać jak burmistrz znów przegoni towarzystwo przed albo po sesji.Radni IFS mają dość bycia popychadłem bo tam coś do powiedzenia ma tylko trójca! Następna grupa ta tych zyskiwaczy którzy za ciszę dostają co nie co.A reszta się nie liczy.Przecież o tym wiedzą sami to mówią!Macie swego Łukaszenkę można by rzec, że już wszystkie reżimy upadły a u nas się dopiero zaczął.Ale jaja jak berety.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...