Skocz do zawartości

Opłaty za wod-kan.


Apel

Rekomendowane odpowiedzi

Jako mieszkanka proponuję , póki jeszcze jest czas aby Komisje wzięły pod obrady sprawę płacenia rachunków wod-kan co dwa miesiące. Tak jest wszędzie w Polsce. To co robi PUWIS Nowogard jest oszustwem gdyż w ten sposób firma nabija w skali jej działania ogromne środki finansowe kosztem mieszkańców naszej ale też innych gmin, które obsługuje. W zakresie kompetencji Rady i Burmistrza istniej możliwość wręcz zmuszenia PUWIS-u do zaprzestania obciążania i tak już trudnego do zapięcia budżetu każdej rodziny.To rola naszych wybrańców aby w naszym imieniu , rozumiejąc mieszkańców, broniły ich nie zezwalając na wszelkiego typu kombinacje firmom obsługującym gminę. To jest apel w imieniu mieszkańców do władz naszej gminy . Proszę innych aby do jutra także wypowiedziały się na tak ważny i możliwy do załatwienia temat.Ten temat może być jeszcze załatwiony pozytywnie,tylko trzeba dobrych chęci i działania.

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę taki ważny temat poruszony dla mieszkańców i nikt nie chce się do niego odnieść .Przecież każdy chyba chce płacić niższe rachunki tym bardziej,że po Nowym Roku szykują nam coraz więcej podwyżek i to wszystkiego .Jeśli będziemy milczeć to będą nas okradać jak tylko się da .Nie rozumiem nas Polaków od pokoleń tylko cicho siedzimy i przyjmujemy co nam dadzą.Sami niczego nie potrafimy bić się o swoje.Tacy właśnie jesteśmy. icon_cry.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jest poważna poruszałem ją kiedys na vcity. Niestety mamy jedne z najdroższych opłat w województwie, a nawet i w Polsce. Problem polega na tym, że PUWiS ceny usług podnosi bardzo chętnie gorzej u nich z jakimi kolwiek inwestycjami wodno - kanalizacyjnymi w naszej gminie. Niestety firma ma bardzo długi okres dzierżawy naszej sieci wodno - kanalizacyjnej, chyba, że wszystko zostało im sprzedane tego nie wiem. Mam nadzieje, że rada nie będzie się zgadzała na podwyżki, które PUWiS zapewnia nam rok w rok. Myślę, że warto było by pomyśleć nas zmianą dostawcy w przyszłości

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu mówię z nikim nie mam zamiaru dyskutować skąd piszę i dlaczego.Moja sprawa co mnie z Ińskiem łączy,proszę zarządzającego stroną o poszanowanie wszystkich użytkowników forum.Mam nadzieję ,że tu mnie nikt nie będzie obrażał.O tej stronie wiem z onetu .Co do zapatrywań na lepsze jutro w Ińsku nie ma szans.Rządzą nią układy i inne koterie.Czy to Zimnicki czy Działoszewska czy inny Racinowski jest dno.Gmina się stacza coraz bardziej ludzie nauczyli się wyciągać ręce tylko po zapomogi nie chcą żadnych zmian.Podwyżki będą na was spadać jak bumerang,bo z czego utrzyma się ta cała hałastra z gminy i szkoły?A Burmistrz ma zagwarantowane podwyżki czy rządzi dobrze czy źle.To jest fenomen władzy im się wszystko należy.Co z ludźmi ,co z rodzinami które już teraz nie mają za co zapłacić rachunków za wodę,prąd i śmieci?Gmina ma to w poważaniu bo podwyżki to najlepszy sposób na łatanie dziury w budżecie.A w Ińskim jest ta dziura ogromna.Siedźcie dalej cicho a manna sama wam z nieba spadnie-NAIWNIACY.

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda że ciocia wieża nie wykazała się umysłem podpisując z PUWIS-em tak beznadziejną umowę.Jednakże Rada wbrew temu co piszą niektórzy może nie zgodzić się na podwyżki opłat. A już całkowitym rozumienia tematu jest naliczanie stanu licznika co miesiąc. Te na pozór niewielkie ale stałe sumy w efekcie dają niezłe dodatkowe przychody.Niestety od lat jedynym tłumaczeniem Terebeckiego jest stwierdzenie -" a cóż my możemy". Tak właśnie może się wypowiadać osoba niekompetentna . Dziwnym by było gdyby PUWIS działał przeciwko sobie. Skoro gmina tych spraw nie pilnuje to co mieć pretensję do firmy!!! Z drugiej strony kto w gminie ma taką wiedzę i wie w jaki sposób zmusić PUWIS do ustępstw. Konia z rzędem dla takiego człowieka!!! Totalna bzdura i niekompetencja. A za wszystko płacą ińszczanie i nie tylko. Niedługo będzie czas ustalania z burmistrzem tych stawek. Ciekawe czy on cokolwiek wie z czego one wynikają? Przy zarobkach jakie ma jest mu to obojętne. Podobno gminę obsługuje biuro prawne i to znane. I co oni też nie znają zagadnień tworzenia opłat. Niestety refleksja jest prosta jaka władza, takie opłaty. Ludzie (mieszkańcy) mogą jedynie ten temat sygnalizować i żądać zajęcia się nim. Co niniejszym czynię.

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie też obchodzi ile będę płaciła za wodę i ścieki i co mogę zrobić ?Ta władza i tak robi co chce.Nie Tylko Działoszewska Obecny też przekazuje inwentarz świeżo zrobiony na Waliszewo wodociąg dla PUWIS-su.Cel może być tylko jeden nowa żwirownia na tym skorzysta bo się podłączy za friko.Czy ta czy poprzednia taka sama głupia władza.Tyle w tym temacie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego radni nie kwestionują miesięcznego naliczania opłat za wod-kan. Przecież to oni powinni bronić interesów całej gminy, skoro burmistrz siedzi na d**** i nic w tym zakresie nie robi.Ludzie zacznijcie się buntować i weźcie udział kiedy te sprawy będą w komisjach i na sesji.Jeżeli będziecie milczeć to nic się nie zmieni bo władza nie reprezentuje interesów wszystkich ludzi.Ta firma opanowała cały rejon w województwie dzięki niewiedzy i bezmyślności władz. I to dotyczy kilku ościennych gmin.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Czytajcie mieszkańcy gminy Ińsko jak władza Wam pomaga w obniżeniu kosztów życia.Zbliża się czas ustanawiania danin dla firm obsługujących gminę oraz pasożytów z gminy. Na początek słynna firma wod-kan czyli PUWiS z Nowogardu.

Opłata za wodę wzrost 19 gr + VAT

Opłata abonamentowa za wodę wzrost 4 gr + VAT

Opłata za ścieki wzrost 77 gr + VAT

Opłata abonamentowa za ścieki wzrost 1,18 zł + VAT

razem wzrost w skali miesiąca 2,18 zł od każdego licznika

Czyli dalej gmina nic nie zrobiła aby obniżyć i tak już dużo większe opłaty niż w innych miastach. Na dodatek PUWiS żąda pobierania opłat co miesiąc a to oznacza że ani Rada , ani Racinowski nawet palcem nie kiwnęli w obronie swoich wyborców. Oczywiście dla nich to mała pestka gdyż zaliczają się do tych bogatych. Ale co mają robić emeryci i renciści żyjący ze swoich nędznych groszy. Niedługo sypną się inne podatki a co za tym oczywiście wzrosty opłat. Idźcie na komisje 8 lutego , godz. 10 i zapytajcie się dlaczego np: opłat abonamentowych nie można pobierać co dwa lub trzy miesiące ale tylko jeden raz. Wówczas zapewne wzrost opłat za wodę i ścieki by się znacznie obniżył ale to musiałoby oznaczać mniejsze podwyżki dla pracowników PUWiS-u. Czy Terebecki lub którykolwiek z radnych zawalczy o dobro lokalnej społeczności!!!! Jak znam życie to NIE. Amen.

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby było jaśniej to oznacza że np: 4 osobowa rodzina zużywając tylko 10m3 wody na wszystkie cztery osoby zapłaci za wodę o 9.60zł więcej + 1.22zł opłat abonamentowych czyli razem 10.82zł więcej za każdy miesiąc.A to z kolei oznacza opłatę o 129.84zł większą w skali roku. Radni puknijcie się w te wasze resztki mózgu to może oświeci was przed głosowaniem. Mieszkańcy pamiętajcie że te wyliczenia przyjmują dla was najbardziej oszczędną opcję.Niestety w życiu bywa raczej gorzej.

Odnośnik do odpowiedzi

A kogo to obchodzi ile ja będę teraz płacił?Oni mają takie zarobki ,że dla nich podwyżka podatku czy innego myte do następnie sobie podwyżki fundują.Tylko kto da rekompensatę dla wieśniaka?Biednemu zawsze wiatr pod górkę.Ech i nie ma na co liczyć ,że te głąby coś wskórają.Pospuszczają głowy i kolejna sesja za nimi.A firmy się cieszą ,że głupia władza nie stawia na swoje tylko powie "dobrze to już wiemy ,lecimy dalej". :(

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie bulwersuje ostatnie zdanie z załącznika 2.Sam PUWiS pisze ,że chcą rozwijać sieć kanalizacyjną ,żeby eliminować zbiorniki bezodpływowe które są bardzo szkodliwe dla środowiska.Niech radni do końca czytają napisany tekst,bo dajmy na to taki radny Szafran ograniczył się tylko do podania informacji ,że na BIP są pięknie opisane materiały.Czy sam je czytał?mam ogromne wątpliwości.Przecież we wszystkich uchwałach są wpisane zbiorniki bezodpływowe na co ochrona środowiska się zgodziła.Co tu jest grane?Nie widzę w ogóle inwestycji na obrębie Miałka.Za to w Ściennym już tak czy radny z tego obrębu nie pracuje na rzecz małych?Tam też było nie było mieszkają jego wyborcy.Najpierw musieliśmy walczyć o obiecane przed wyborami lampy które po wyborach zgasły a tera w inwestycjach też jesteśmy zapomniani.A przecież na Miałce zatwierdzony jest plan i przewidziane działki do zabudowy czy Burmistrz i jego nie myslący radni wiedzą cos w tym temacie?Czy ze względu na jednego właściciela którego nikt nie lubi/nie wiedzieć czemu bo trzeba patrzeć na biznes gminy a nie jak się nazywasz/ będzie tam wieczny zastój icon_e_confused.gificon_e_confused.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznaję plan puwisu jest jak ta otępiała gmina.Dużo treści bez treściwości i sensowności.Co to za plan który realizuje się tylko wtedy jak zabiorą kasę ludziom?Plan to plan a pieniądze na modernizację trzeba pozyskać.Ale co się dziwić na złodziejach czapka gore.Ta gmina z tymi firmami to zgrana paczka od wyciągania z naszych kieszeni pieniążków.A co do wypowiedzi Donka to 100% racji.Z jednej strony szamba trują środowisko z drugiej zaś wpisuje się je w planie zagospodarowania.To jakieś krzywe zwierciadło.Co do Miałki to powiem tyle tam wszyscy burmistrzowie czują trąd i być może to prawda z tym nazwiskiem ale czy na tym polega rządzenie?To zwykłe przekręty i tak na to trzeba patrzeć.Cena za wodę i ścieki rośnie,ludzie kasy nie mają więc płacić nie będą,gmina nic na to nie poradzi a inwestycje szlak trafi.Co to k**** jest,no zwyczajnie mnie nosi i niestety muszę sobie ciśnienie obniżyć.Do roboty lenie radni i pozostali nieroby jak burmistrz i przewodniczący chyba ,że czekać z mysleniem będą do wyborów a to już niedługo bo aż za cztery lata.

Odnośnik do odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem ktoś próbuje oddalić problem wtorkowych komisji i sesji.Takie problemy jak ;ceny za wodę i ścieki,podatki,sprawa żwirowni czy inwestycje w infrastrukturę są bardzo ważną częścią rozwoju gminy.Myślę,że ten Krokus ma za zadanie dezorientować wyborców co skrupulatnie czyni.Ten człowiek jest zły i nie raz to już pokazał.Myślę ,że ma cichy układ ze wszystkimi wielkimi tej władzy.Opozycję przestrzegam,żeby potem nie było,że nie wiedzieli.Taka opozycja to brak opozycji.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Tak mówią werdykty sądowe odnoszące się do podwyżek wod-kan.A czy Rada Gminy je zna, czy wiedziała i wie ,że najpierw powinien powstać wieloletni plan rozwoju wod-kan wraz ze szczegółowymi danymi. Gdzie , jak za ile i dlaczego.Jeżeli jest tak drogo , to dlaczego dla "swoich" za Storkowem powstał wodociąg aż tak tani. A przecież chodziło o kilometry nowej nitki. Twierdzę ,że tam był przekręt, przecież to tereny "opanowane" przez myśliwych reprezentujących koryta w Szczecinie i nie tylko.

Uzasadnienie:

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu (sygnatura akt - II OSK 2420/10) uchylił rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody. W jego ocenie wojewoda nie wykazał sprzeczności uchwały z prawem. Rada mogła odmówić zatwierdzenia taryf, ponieważ w tym momencie plan dołączony do wniosku taryfowego nie był jeszcze uchwalony.

Wojewoda przegrał również przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, w którym argumentował m.in., że ustawa z 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków nie uzależnia zatwierdzenia taryf od istnienia planu rozwoju i modernizacji urządzeń. NSA uznał jednak, że rada mogła odmówić zatwierdzenia taryf, powołując się na brak takiego planu.

Zgodnie z art. 24 ust. 3 wspomnianej ustawy do wniosku o zatwierdzenie taryfy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne dołącza szczegółową kalkulację cen i stawek opłat oraz wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych będących w jego posiadaniu. Art. 21 ust. 5 przewiduje, że taki plan rada gminy uchwala w terminie trzech miesięcy od przedłożenia go wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta).

– Dopóki więc nie ma takiej uchwały, dopóty jest to tylko projekt planu – powiedział sędzia Wiesław Kisiel, uzasadniając orzeczenie NSA. Wieloletni plan, o którym mowa w art. 24 ust. 3, oznacza plan uchwalony, a nie opracowany projekt planu, który nie został uchwalony przez radę gminy. Rada trafnie więc powołała się na brak planu, który miał być dołączony do taryf. Nie jest bowiem możliwe dokonanie prawidłowej oceny zgodności taryf z przepisami na podstawie projektu planu.

Odnośnik do odpowiedzi

PUWiS od początku "opanowania" tej gałęzi zadań należących do gmin bazował a teraz jeszcze bardziej bazuje na niewiedzy burmistrza i rady. Ci ludzie nie znają reguł jakie obowiązują na tym rynku i coraz bardziej pogłębiają się w zależności od PUWiS-u. Za kilka lat tenże będzie dyktował warunki i nikt mu nie podskoczy. Dlaczego? Właśnie ze względu na brak znajomości procedur zarówno przez burmistrza jaki radę. To wszystko będzie odbywało się kosztem mieszkańców. Władza wymyśli "dopłaty" dla najbiedniejszych, bo tym tropem idzie PO , wszak nasz "kacyk" do tej grupy się przyznaje.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Porównajcie nasze ceny do Stargardu, a przecież nam jest w małym miasteczku trudniej.Polecam cały artykuł w 7 Dni Stargardu "By żyło się drożej", to tylko fragment.

Od 1 maja zapłacimy w Stargardzie więcej za wodę i ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przedłożyło już pod obrady Rady Miejskiej wniosek o podwyżkę taryf. Za wodę zapłacimy więcej o 20 procent natomiast za odprowadzanie ścieków o 12 procent. Podwyżka spora, tym bardziej, że od początku roku drożeje niemal wszystko.

Nowe taryfy będą obowiązywały do 30 kwietnia 2012 roku. Za 1 m3. wody zapłacimy 2,35zł netto (dotychczas 1,95zł), a za ścieki 4,73zł netto (4,22zł). Od tego roku Iną kwotę będą płacić przedsiębiorcy dostarczający ścieki o podwyższonym ładunku zanieczyszczeń, dla których koszt oczyszczania ścieków jest wyższy. Oni zapłacą 4,86zł netto za 1 m3 (4,22zł). Nie ulegnie zmianie opłata abonamentowa za wodomierz główny i nadal będzie wynosić 5,65zł netto.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

No cóż mieszkańcy, nie słuchaliście sugestii. Nie poszliście na komisje i sesję. Nie otworzyliście gęby w swojej własnej sprawie. a więc płaćcie więcej. Za rok następna podwyżka GWARANTOWANA. Firma się rozrasta, argumentów do podwyżek przybywa. A więc macie to jak w banku. Rok minie szybko, a nośniki z cenami idą w górę. To wygląda jak stado baranów idących za bacą. Nawet jak spadną w przepaść , to beczą i idą.

Odnośnik do odpowiedzi

Co ma miernik do wiatraka? Ja z wyprzedzeniem wszystko ludziom wyliczyłem i podałem "kawę na ławę". Uprzedziłem też ,że zarówno Burmistrz jak i Rada nie wiedzą jak temat załatwić z korzyścią dla mieszkańców.Miałem nadzieję ,że na początek doprowadzą do naliczania opłat co dwa miesiące, bo tak mówi prawo i daje takie możliwości.Chyba sobie "ińscy milionerzy" nie zdajecie sprawy jakie to są sumy w skali firmy wod-kan. Liczyłem też na zdecydowany udział ińszczan , zanim zaklepano te fikcyjne ceny. Skoro ludzie się nie myją to informuję ,że jezioro już uwolniło się od lodu i można śmiało myć się w nim.Ale z pewnym zastrzeżeniem, jak zrobi się ciepło , to wróci Salmonella i koniec darmowego mycia. A już tak na poważnie bardziej zależało mi na uczuleniu mieszkańców w zakresie manipulacji cenami wod-kan i biernego "dreptania" w miejscu przez tzw. przedstawicieli z gminy. Ponieważ nie wywołuje to refleksji to nadal twierdzę , że barany idą pod nóż i tylko beczą.Chcecie zmian, wymuście je na Burmistrzu, który obiecywał złote góry, a teraz nie wiem jak pozbyć się wrzodu na d****. Ma przecież zdolnego z-cę, który już spuchł od siedzenia i pierdzenia w stołek, ma innych przebiegłych urzędników no i oczywiście prawnika.Trzeba działać a nie liczyć na cud, tak jak Burmistrz liczy na pieniądze "z nieba".Pierwiosnek czy Ty nie umiesz dodawać dat, aby wiedzieć ,że to miesiące a nie tygodnie?

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie jaki będzie wynik dzisiejszego badania wody w jeziorze? Czy kaczki i łabędzie już je zapaskudziły czy jeszcze u nas po zimie nie zagościły wraz z salmonellą.Tak twierdzi Paluch i Racinowski.A może pojawi się wraz ze stonką i geszeftami na plaży?Ona wróci czy tego chcecie czy nie :lol: i co wtedy?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...