Skocz do zawartości

IFS a radni


Dociekliwy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Wy ale ja zauważyłem, że wszyscy się cały czas chowają za IFS.

To tak jakby każdy z naszych radnych nie miał możliwości wystąpienia z własnej inicjatywy tylko wszystko już jest odgórnie ustalone. Dziwne, nie?

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko mogą tylko nie chcą.Po co się wysilać jak i tak się kasę bierze za komisje i sesje.Czy się stoi czy się leży to i tak naszym radnym się należy.Każdego miesiąca czy sesja jest czy jej nie ma kasę z gminy dostają.Dlatego głosują jak chce burek ,bo co im bida zrobi???

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy panstwo, prosze wybaczyc , ale znowu bawimy sie w plotki.

Przeciez jest juz wszystkim wiadome, ze Radni i gen racin - zwirowski podniesli te brudne juz lapy ZA zwirownia. Po co mielec to samo w kolo i otwierac nowe portale? Nie widze sensu. Prosze wybaczyc. Co i kto wziol i jakie czekolady dostal, to juz nie nasza sprawa. Nasza sprawa jest wygrac dla Gminy referendum, aby tego ZABOJCY - zwirowni nie bylo. Co co podniesli lape sa winni tego co juz sie dzieje. Nie wiem o czym mowimy. Nikt do dzisiaj nie wyjasnil tylko za ile i dlaczego te lapy poszly w gore a gen racin - zwirowski oszukal wyborcow. Tego nikt nie jest wstanie wytlumaczyc bo nikt nie wie co za kurtynami sie dzieje od 2006 roku. Napewno, nikt tam za darmo nic nie robi. Tego jestem pewny!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Inwestor, a Twoje pisanie o czekoladkach to nie plotki?

Nie zabraniaj mi pisać skoro chodzi o nic nie robienie radnych. Bo tak to wygląda dla mnie. Siedzą i nawet nie kiwną palcem żeby się wyróżnić z tłumu a to jest i podejrzane i głupie.

Wszystko mogą tylko nie chcą.Po co się wysilać jak i tak się kasę bierze za komisje i sesje.Czy się stoi czy się leży to i tak naszym radnym się należy.Każdego miesiąca czy sesja jest czy jej nie ma kasę z gminy dostają.Dlatego głosują jak chce burek ,bo co im bida zrobi???

W takim razie kiedy u nas w ińsku będzie normalnie :(?

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak się tu nie wnerwiać?Zakręcili wodę w kranie nie uprzedzając ludzi czy tak trudno było na bip dać ogłoszenie-informację,że nie będzie wody w określonym czasie?To już od dawna wymagana norma europejska.Ale tu już europa nie sięga.Tu żyje naród poddany i nikt się o swoje nie upomni.A radni mają gdzieś zmianę statutu i informowanie ludzi o wszystkim co się w okół nich dzieje.PO coooooooooooooooo.

Odnośnik do odpowiedzi

A to wesoło tam macie na dzielni :lol:

Może oni myślą, że wy jakimiś dromaderami jesteście i kilka dni bez wody wytrzymacie.

Na gminę nie ma co liczyć w takich sprawach. Oni jakby mogli to by protokoły z imprez wrzucali czyli "Że niby pracują" :D :lol: .

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się jakos nie chce wierzyć żeby któryś z nich zrobił coś. Tak jak już ktoś napisał im jest tak po prostu wygodnie. Nic nie robią i zaklepują sobie to co im pasuje. Jak sobie pomyśle, że 13 z nich było za powstaniem żwirowni to rzygać mi się chce. U nas jest tak pięknie nic się nie robi i tak natura wszystko przejmuje. Zarasta i robi się dzicz. A nasi włodarze sie dziwią dlaczego tutaj nikt nie chce przyjeżdżać i płacić gminie pieniążki. Nic nie robicie to nic nie macie. A na domiar wszystkiego dociekliwy dobrze zauważył, ze tak jak wam burek zaśpiewa to wy tańczycie :lol: .

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie to tak wygląda. Bo niby jak mam na to inaczej patrzeć? Rozumiem, że można solidarnie głosować w jakiejś sprawie ale nie żeby pozbawiać siebie możliwości swobodnego podnoszenia jakiś spraw na tych spotkaniach. Ci radni nie należą do IFSu tylko pochodzą z wyborów. Niech robią coś dla swoich mieszkańców a nie tak jak jest teraz.

Odnośnik do odpowiedzi

Dociekliwy, filozof z Ciebie. Po co się zagłebiasz w takie sprawy jak i tak wiadomo, że nic Ci to nie przyniesie?

Każdy tak odczuwa to wszystko jak Ty ale co zrobisz. Pójdziesz do nich i przemówisz do nich? Oni nie chcą Ciebie nawet słuchać a tym bardziej cokolwiek zmieniać. W tym raporcie o bipach było napisane coś takiego, że podane są dyżury poszczególnych radnych i jakim okręgiem się zajmują. Znasz swojego radnego? Nie, bo po co nawet skoro i tak robi tak jak mu powie "przełożony".

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to nie twoja sprawa czy ze mnie filozof czy nie.

Liczę po prostu na to, że przejrzą na oczy i zaczną robić to co do nich należy.

W przeciwieństwie do innych ja jeszcze wierzę w to, że coś da się z tym zrobić. Nie skreślam ich tylko dlatego, że nie robią czegoś tak jak należy albo jak inni myślą, że powinno być...

Odnośnik do odpowiedzi

Panie burak, co dalej.Lato ciągle trwa i turyści przyjadą na rozlatujące się molo.Może jeszcze jedno wsparcie żwirowni i naprawicie rozlatujące się molo. Mimo wszystko , szkoda by było gdyby przestało istnieć.Tak czy inaczej to takie ińskie krupówki.Wiesz co mam na myśli buraku ze swoimi 13 apostołami? Wasz czas też minie ale ta wizytówka powinna istnieć. Myśl głęboko a nie uśmiechaj się jak półgłówek , jak zdobyć środki na utrzymanie tego co jeszcze istnieje!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak popatrzyłam na te rozbestwione miny radnych i pracowników gminy w tle wyeksponowanego baneru żwirowni to więcej nic nie trzeba mówić.Żadni inni sponsorzy tak wystawni nie byli!!!Czemu to miało służyć?Czemu mieszkańcy mieli właśnie tego sponsora zapamiętać?Komu ściemniacie towarzyszu,że robisz coś dla mieszkańców?Jawne przekupstwo mieszkańców przed referendum.To nie była zabawa to był pokazowy spęd żeby potem mówić ,że bez kopalni ani rusz!!!!!Czy mieszkańcy dadzą się wykołować?MOŻE TAK -WSZYSTKO BIERZEMY POD UWAGĘ!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

O już gaga pęka i przewiduje bieg przyszłych wydarzeń !! Tak, z waszego referendum mogą być nici.

A my chętnie sypniemy grosiwem, powiesimy banerki i do 6 listopada zorganizujemy kilka, jak ty mówisz, "spędów".

Czy to jest "jawne przekupstwo mieszkańców" - skąd te wnioski. Przecież jesteśmy dobrodziejami i działamy charytatywnie "pani gaga" !!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam chętnie na wasz koszt pochlam i pożrę.Jak zobaczyłam te wasze ryje i te wasze połowice to zrozumiałam dlaczego wasze mózgi przestały myśleć.A ludzie byli przewrotni są i będą.Czy im to wyjdzie na zdrowie nie wiem ,wszystko zależy od nich samych.

Odnośnik do odpowiedzi

Władza, oczywiście ,że staracie się przekupić mieszkańców na wszelkie możliwe sposoby.Osobiście miałam okazję to obejrzeć w trakcie tej trzydniowej "spendówki".Mieszkańcom się nie dziwię oni po prostu korzystają z tego co można, tym bardzie,że na tym zadupiu nic się nie dzieje.A tak chociaż pooglądali zespoły, poskakali, zobaczyli sylwestra w letni wieczór i piwska nie brakowało,nawet stoliki się znalazły.Dobrze,że ludzie z tego skorzystali. Inne jest spojrzenie za co w zamian.Za ślepe posłuszeństwo rozplakatowanej SKSM, przecież oni w jawny sposób korzystają z głupoty takich jak ty, burak, 13 apostołów i kilku lizodupów. Czas pokaże tak naprawdę jakie postawy zajmą mieszkańcy i czy dali się naciągnąć , czy tylko wykorzystali okazję do zabawy. Ja wiem jedno, nawet gdyby żwirownia powstała to i tak przegrają sami zainteresowani.Dla SKSM to tylko forma nacisku psychologicznego. Tutaj w moim mniemaniu burak i rada nie mają nic do powiedzenia.Wszystko będzie zależało od ludzi, tych samych,którzy się bawili korzystając z kolejnej okazji.A gdyby tak sama gmina umiała to wszystko organizować i to na wiele większą skalę nie wchodząc w du-pę SKSM. Tylko,że wówczas tzw. władza musiała by mieć chociażby trochę pomyślunku a nie korzystania z nas podatników, bo to skończyło się już zapaścią finansową. Sponsorzy są wtedy, kiedy ich zyski są milion razy większe niż opłaty, oczywiście dla spółki a nie dla mieszkańców. To nie przegrają ci odważni, pragnący zachować cenne walory tej gminy lecz przekupni głupcy do których zaliczam także władze naszej gminy.W długiej perspektywie nie ma wątpliwości,że tak będzie. Ale w tej gminie już nie raz zwyciężała głupota i bezmyślność.Ja mimo,że byłam na imprezach to swoje myślę. Oby inni też nie potracili swego rozsądku. To nie są wybory buraka lecz referendum w sprawie bytu gminy a to już inna , o wiele ważniejsza sprawa.

Odnośnik do odpowiedzi

:lol: Spokojnie gaga ten śmierdziel jak zwykle przed sesją marudzi.Jak ja patrzę na to ,to wcale to tak źle nie wygląda.Trochę optymizmu!!!Widziałaś na tych "imprezkach"sponsoringowych ,że to komuna a połowa tych ludzi to spęd rodzinny który napędzał koniunkturę!!!Buźki jak u klaunów i ten ciągły buraczany uśmiech.Trzymajcie sto bo jeden nie ma co ha ha ha ha. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
O już gaga pęka i przewiduje bieg przyszłych wydarzeń !! Tak, z waszego referendum mogą być nici.

A my chętnie sypniemy grosiwem, powiesimy banerki i do 6 listopada zorganizujemy kilka, jak ty mówisz, "spędów".

Czy to jest "jawne przekupstwo mieszkańców" - skąd te wnioski. Przecież jesteśmy dobrodziejami i działamy charytatywnie "pani gaga" !!

No cześć żwirownia -zmartwychwstałeś???Witaj złamasie!!Ty masz grosiwo?Nie wiem czy coś masz między nogami :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Ty "żwirownia" nie strugaj durnia tylko powiedz jak to możliwe ,że posłusznie wklejacie protokoły i sesji i komisji?Do niedawna nic nie dało rady bo jakiś statut wam przeszkadzał a teraz czytam protokoły i co widzę?Pan Racinowski mówi ,że statut nie zabrania tego.To jak to jest?Mogliście ale nie robiliście czy nie chcieliście a teraz musicie? :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Władza poczytaj co musi publikować gmina, bo ma taki ustawowy nakaz, to ci uszy odpadną. Wasz statut, krótko mówiąc i nie używając brzydkich słów jest NIEZGODNY Z PRAWEM. Innymi słowy, wiecie że musicie ale kryjecie się za zapisami statutu. Zapominacie jednak,że z braku publikacji mieszkańcy ponoszą straty materialne, które łatwo da się udowodnić.Ponadto ktoś za ten cały bałagan odpowiada, bierze szmal, wie ,że statut dawno powinien być zmieniony i dostosowany do prawa.U nas jest gorzej niż za komuny.Po prostu wszystko wg.waszego widzi mi się.Ktoś musi ponieść konsekwencje finansowe takiego łamania prawa. A swoją drogą gdzie wasz prawnik? :D

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przyjezdną mieszkanką gminy Ińsko i ze względu na realne zagrożenia w przypadku powstania żwirowni tuż za bioetanolem postanowiłam posłuchać jaką mądrością kierują się przedstawiciele gminy. Przeżyłam potworny szok, oni nic nie przeczytali, nic nie wiedzą a mieszkańców mających odmienne zdanie traktują jak wroga na frocie. Tych kilkunastu ludzi przypisuje sobie prawo do decydowania za społeczność lokalną. Oczywiście martwi brak udziału w takiej chwili większej ilości rodowitych mieszkańców ,tak jakby problem ich nie dotyczył.Podobnie było z szybkim wprowadzeniem do działania budowy bioetanolu. Zanim ludzie się ocknęli, władza już zrobiła swoje.Wśród tamtej władzy ponad połowa to ci sami ludzi.Głupota i bezmyślność ? Czy świadome działanie na niekorzyść gminy? Z perspektywy czasu ewidentna głupota, teraz jeszcze bardziej pogłębiona bo skutki jej działania będą o wiele bardziej tragiczne dla mieszkańców całej gminy. Nawet tam, gdzie jakiś niedouczony radny zadawał bardzo głupie, filozoficzne pytania i wątpliwości. jednym słowem Ścienne też ucierpi i to bardzo.Dlaczego lokalna władza skumała się z kopalnią kruszyw przeciwko mieszkańcom? Idąc torem poprzedniczki, bo tam będą miejsca pracy dla burmistrza i przewodniczącego rady jak już ich ludzie pogonią. Tylko że nie da się cofnąć skutków tej głupoty.Jestem pełna uznania dla tych młodych ludzi wspieranych przez nas tzw.przybyszów ale także dla Maszniczów. Przecież oni nie mają żadnego interesu w narażaniu się rządzącym!!!! A jednak to robią, wiem że nie są osamotnieni. Wstyd jednak ,że inni bardziej zagrożeni mieszkańcy nie mają odwagi aby wyrazić swoje zdanie. Może po prostu boją się rewanżu burmistrza i jego radnych.Często ich życie jest zależne od jałmużny z gminy. Pytałam Państwa Maszniczów co nimi kieruje,że wpakowali się w takie brudne działania gminy.Mówią,że wierzą w mieszkańców gminy Ińsko, w ich mądrość w trakcie referendum.Twierdzą ,że rozumieją strach ludzi i ich brak na sesjach czy też komisjach.Dla nich ta mądrość wyjdzie 6 listopada, kiedy nikt nie będzie miał wpływu na przekreślenie słowa TAK. Wyrażają się z wielkim szacunkiem o mieszkańcach wszystkich wiosek,gdzie nie mieli żadnych trudności z uzyskaniem podpisów, mogli ich mieć dużo więcej, uznali jednak,że nie ma po co.Bo liczy się udział w referendum.Nie mieli też żalu do tych, którzy w rozmowach byli z nimi ale ze względu na uwarunkowania gminne i podległości nie chcą się ujawniać. Nie mam też wątpliwości ,że żwirownia uczyni wszystko co jest dozwolone i niedozwolone prawem aby ludzi przekupić i oszukać na temat skali zagrożenia w wyniku powstania żwirowni. Oni jednak wierzą,że ludzie będą mądrzejsi i nie dadzą się oszukać.Czas najbliższy pokaże prawdziwe oblicze mieszkańców. Nie szeroko pojętej władzy, bo ta już się określiła za żwirownią. Potem pozostanie tylko duma lub głupota. Już po 6 listopada będzie to wszystko wiadome.Powodzenia dla młodych ludzi wspieranych przez nas.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...