Skocz do zawartości

Wolność słowa a rzeczywistość


Neko

Wolność wyrażania własnego zdania - czy została Ci zagwarantowana?  

2 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ forum dopiero ruszyło i nie za bardzo jest gdzie pisać postanowiłem poruszyć kwestię, która ostatnimi czasy

stała się dość popularna a przede wszystkim kontrowersyjna. Chodzi mi o wolność słowa. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy sądzicie, że w imię "wyższych wartości" (o których nie można pisać/mówić jeżeli chodzi o oficjalne forum ińska) należy komuś zabronić wyrażania opinii?

Jeżeli chodzi o mnie to oczywistą oczywistością jest to, że każdy powinien móc się wypowiadać swobodnie na każdy temat bez obawy przed inwigilacją czy też ewentualnym usuwaniem postów. Świadczy o tym chociażby to forum.

Odnośnik do odpowiedzi

Co tacy ludzie z mieściny mogą wiedzieć o wolności słowa ? Oni są zdani na łaskę i nie łaskę władzy która da im paczki na święta ,zapomogę ,zasiłek .Do pracy nie pójdą bo co im to da a wolność słowa zależy od ilości datków otrzymanych do ręki .Ciśnie się na język mocniejsze słowo ale w święta oszczędzę ten ciemnogród .

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że nie będzie tutaj żadnych nawiedzonych Krokusów, Ińszczan itp. Liczę na pełną swobodę wypowiadania się na każdy temat związany z tą gminą.Liczę że ani Racin , ani ciocia Wieża , ani Koniu tutaj wpływów nie mają.Marzę o swobodnym wypowiadaniu swoich spostrzeżeń na temat osób publicznych tej i nie tylko gminy, Polski bez cenzury któregokolwiek z ww oszołomów i kasowania wpisów. To powinna być pełna demokracja jak w normalnym zachodnim wydaniu.Czy podobni do mnie ludzie z niej skorzystają pokaże czas i reakcja twórców strony.Swoją drogą należy im pogratulować pomysłu.

Odnośnik do odpowiedzi

Z okazji zbliżającego się Nowego 2011 Roku życzę p. Burmistrzowi jego pracownikom, Radzie MiG Ińsko zdrowia i owocnej pracy na rzecz mieszkańców gminy ale też wszystkich ją odwiedzających. Życzę aby w tym nie łatwym dla Polski okresie umieli znaleźć swoją "Gminną Drogę" w pracy na rzecz mieszkańców. Jednocześnie aby nie zapominali że trudno sytuacja ogólnopolska nie musi być powodem podnoszenia podatków i innych danin. Mam nadzieję że stabilność pracy i poczucie materialnego bezpieczeństwa (dotyczy szczególnie urzędników) uświadomi im podrzędność ich roli w stosunku do reprezentowanego społeczeństwa. Ta przestroga połączona z życzeniami ma jedynie na celu dobro zarówno mieszkańców jak i samych reprezentantów naszej gminy. A więc wszystkiego najlepszego, zdrowia i szczęścia dla wszystkich wymienionych. Niech w Nowym 2011 Roku wizja rozwoju prowadzi ich na niełatwej ścieżce pokonywania wszelkiego typu trudności, także tych stwarzanych odgórnie przez reprezentantów stanowiących i wykonujących władzę ogólnopolską. Wszystkim Radnym w związku z dzisiejszą sesją życzę przemyślanych uchwał na rzecz dobra mieszkańców.

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wolność ???Rzeczywistość jest makabryczna.Ludzie są inwigilowani na forum przez Szafrana ,w gminie wydają dane osobowe ludzi,na sesjach stado głupich radnych,a burmistrz i tak nikogo nie słucha.Taka to wolność icon_e_geek.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się to wszystko czyta to niestety nie ma ani wolności słowa ani rzeczywistości jest obłuda i kłamstwo,pazerność i chciwość.Ten kraj się stacza coraz bardziej na dno.Nastały czasy gdzie władzy jest więcej niż zwyklych obywateli dlatego nikt ich krzyku nie słyszy.Wszędzie się z nas śmieją,a my w tym ryżym zakłamaniu wegetujemy.O i tak to widzę.

Odnośnik do odpowiedzi

W Polsce nie ma wolności słowa prosty przykład to vcity.Tu też strach pisać bo nie wiadomo kto nim zarządza.Jaką mamy gwarancję ,że znów ktoś nie powie ;te z tej to ulicy nie pyskuj????W rzeczywistości szybko można zamknąć gęby szczekaczom albo odważnym ze swoim zdaniem ,bo tacy nie są mile na forum widziani.Czytam komentarze na onet.pl jak to jest że można wszystko skrytykować w Ińsku ani Burmistrza ,rady i komisji tknąć nie można .Pytam więc po co te lokalne fora są???Od pisania o kwiatkach,powietrzu czy niebie? icon_idea.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na stronie vcity nikt tam już nie pisze.Radny Krokus w odpowiednim czasie przestraszył ludzi,a to oznacza że sam będąc władzą krytyki nie znosi.Zanim tu napisałem jak wszyscy przyglądałem się stronie.Przede wszystkim zachowana kultura wypowiedzi,plotek o ludziach prywatnych.Tylko gorzka prawda o polityce ,gospodarce i kulturze w Ińsku i tak miało być .Tak było też na vcity do momentu gdy za władzę wziął się radny Szafran.Całe forum runęło więc cieszę się że mamy coś lepszego w zamian.Mam nadzieję że nie zrujnuje pod swoimi rządami gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Wolność słowa jak widać zastosowali sobie radni przy składaniu oświadczeń majatkowych.A w rzeczywistości te majątki zupełnie inaczej wyglądają.No ten Bujny to pobił rekordy głupoty i na dodatek jest członkiem komisji rewizyjnej ćwok jeden .Tak się dobiera radnych,głupoli którzy nie wiedzą co posiadają .Albo nie chcą ujawnić co mają.Jak czytać te bzdury to wszyscy tacy biedni ale za cztery lata się odkują.Jak ci co już tam zęby pozjadali z mądrości jak Michalski,kościelny ,terebecki czy Skonieczko. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...