Skocz do zawartości

Referendum nowe możliwości


bat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko w sprawie odwołania rady czy samoopodatkowania

Wchodzące w piątek w życie przepisy rozszerzają katalog spraw, o których mieszkańcy gminy będą mogli rozstrzygać w referendum.

Teraz jeszcze przepisy ustawy stanowią, że mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego w drodze referendum mogą zadecydować o odwołaniu rady (sejmiku), a w gminie także o odwołaniu wójta, burmistrza, prezydenta miasta oraz o samoopodatkowaniu na cele publiczne należące do zadań i kompetencji organów gminy.

Od 15 lutego 2013 r. ten katalog zostanie rozszerzony. Wchodząca w tym dniu w życie nowelizacja przyznaje także mieszkańcom jednostek samorządowych wszystkich szczebli możliwość wyrażenia swojej woli w innych istotnych sprawach, dotyczących społecznych, gospodarczych lub kulturowych więzi łączących tę wspólnotę.

Ta z pozoru niewielka zmiana może mieć duże znaczenie dla mieszkańców. Często zdarzało się bowiem, że np. gminne rady odmawiały przeprowadzenia referendum z inicjatywy mieszkańców, uzasadniając to tym, że proponowany jego przedmiot nie mieści się w katalogu zadań i kompetencji gminnych władz. Tak było np. wówczas, gdy mieszkańcy chcieli wypowiedzieć się w sprawie przebiegu dróg niemających charakteru gminnych. Do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym rady odmawiały także organizowania referendów w sprawie utworzenia, połączenia, podziału i zniesienia gminy oraz ustalenia jej granic.

Wchodzące w piątek w życie przepisy wyjaśniają ostatecznie kwestię spraw, w jakich referendum lokalne może być zorganizowane. Nowelizację należy bowiem rozumieć zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 26 lutego 2003 r., który zresztą wykonuje. Trybunał stwierdził w nim, że przedmiotem referendum lokalnego może być każda istotna dla społeczności sprawa niezastrzeżona do wyłącznej kompetencji organów innych władz publicznych

podstawa prawna: ustawa z 14 grudnia 2012 r. DzU z 31 stycznia 2013 r., poz. 153

No to teraz Ińsko zmądrzeje i zacznie działać, oczywiście dla swojego dobra. Prawda wyborcy ?

Odnośnik do odpowiedzi

Czas na odwołanie buraka i reszty trzynastki :) Świetna okazja taka się nie trafi aż do wyborów ;)

Tylko że to mają być mieszkańcy,którzy widzą to dziadostwo władzy i mają odwagę stworzyć wspólny front przeciwko tym spaślakom , prawda torbo zapowietrzona? Reszta też nie odbiega od tego obiboka.Przecież im aż wyłazi z gęby cwaniactwo układy, chociażby radny z Studnicy czy Wisoli. O listonoszu lub żwirkowym radnym ze Storkowa nie wspomnę.bo to są wyjątkowe okazy z czasów dinozaurów. Głupota aż bije od gminy, stąd taka aureola wieczorem nad gminą.

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko że to mają być mieszkańcy,którzy widzą to dziadostwo władzy i mają odwagę stworzyć wspólny front przeciwko tym spaślakom , prawda torbo zapowietrzona? Reszta też nie odbiega od tego obiboka.Przecież im aż wyłazi z gęby cwaniactwo układy, chociażby radny z Studnicy czy Wisoli. O listonoszu lub żwirkowym radnym ze Storkowa nie wspomnę.bo to są wyjątkowe okazy z czasów dinozaurów. Głupota aż bije od gminy, stąd taka aureola wieczorem nad gminą.

Gościu.Innych lubisz poniżać,a o sobie",znawcy życia publicznego" nic nie piszesz.Napisz o sobie cokolwiek.Przedstaw się,napisz o swoich kwalifikacjach i predyspozycjach,a przekonasz się ile zbierzesz pozytywnych opinii o sobie.Sprawdź się...Jest stare powiedzenie:mieczem wojujesz,od miecza zginiesz.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu.Innych lubisz poniżać,a o sobie",znawcy życia publicznego" nic nie piszesz.Napisz o sobie cokolwiek.Przedstaw się,napisz o swoich kwalifikacjach i predyspozycjach,a przekonasz się ile zbierzesz pozytywnych opinii o sobie.Sprawdź się...Jest stare powiedzenie:mieczem wojujesz,od miecza zginiesz.

To jest domena tych, którzy aspirują do tzw.władzy.Moje wypowiedzi jedynie wskazują jaki w tej gminie elektorat jest beznadziejnie przedpotopowy.Ja tutaj tylko czasami przebywam i czasami wpadam wąłjno głupoty obecnej władzy. Tylko że wrócę na swoje stare śmieci i mam z głowy ten syf.Wy tkwicie w nim aż po czubek głowy. Przez lata utarły się tutaj dwie przeciwstawne opcje a pomiędzy nimi bezradni mieszkańcy, uwikłani w dawne układy,partie i stołki.Do tego wielorodzinne klany, z których głupoty skorzystali wszyscy burmistrzowie przez ostatnie lata. Nie zależy mi na waszej "dobrej" opinii lecz naśmiwaniu się , tak jak kiedyś robił we fraszkach znany autor z waszej indolencji i głupoty. A więc uczcie się demokracji i prawa do uzyskiwania wszystkich wiadomości na temat tego co robi wasza władza, często i gęsto wbrew waszym interesom i potrzebom. Ale to wy musicie się nią zająć, nikt was z tego nie wyręczy. Jeżeli mieszkancy tego nie rozumieją, to wiadomo jaik można ich postrzegać i po imieniu nazywać. Tchórzostwo też się odbije na waszych garbach, ewentualnie na waszych dzieciach i wnukach.Wysilcie trochę mózgownice w szerszej skali a nie tylko do następnego miesiąca lub roku.Władza obecna trwa już 7 rok , czas żebyście sami zobaczyli jacy są aktywni i skuteczni na Waszą a nie swoją rzecz.Zresztą , szkoda gadać,miernota aż kipi.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu.Innych lubisz poniżać,a o sobie",znawcy życia publicznego" nic nie piszesz.Napisz o sobie cokolwiek.Przedstaw się,napisz o swoich kwalifikacjach i predyspozycjach,a przekonasz się ile zbierzesz pozytywnych opinii o sobie.Sprawdź się...Jest stare powiedzenie:mieczem wojujesz,od miecza zginiesz.

Znalazł się ten co tu nie wojuje. Przecież ty jesteś największym mącicielem tej strony. Sam powiedz kim jesteś i o co ci chodzi durniu. Jesteś głupim kocopołem co to niby wszystkie rozumy pozjadał. Powiedz mi kim jesteś a powiem ci co znaczysz ale już widzę żeś czub i nic nie wiesz na tematy bieżące gminy. Inaczej pisałbyś na każdy temat a nie podpytywał kto jest kim. Taki styl ma tylko jeden cymbał bałwan.

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazł się ten co tu nie wojuje. Przecież ty jesteś największym mącicielem tej strony. Sam powiedz kim jesteś i o co ci chodzi durniu. Jesteś głupim kocopołem co to niby wszystkie rozumy pozjadał. Powiedz mi kim jesteś a powiem ci co znaczysz ale już widzę żeś czub i nic nie wiesz na tematy bieżące gminy. Inaczej pisałbyś na każdy temat a nie podpytywał kto jest kim. Taki styl ma tylko jeden cymbał bałwan.

Nie wiem,czy zauważyłeś,ale ja nie obrażam nikogo,również ciebie.O publicznych sprawach można wypowiadać sie merytorycznie nie obrażająxc nikogo.Twoje "ubarwienia" typu:mąciciel,dureń,głupi kocopoł,czub,cymbał bałwan.Nie sądzisz,że w trzech zdaniach użyte to nie przypadek?Przecież dzieci ci tych wyrazów nie naklikały.Znam i ja bardziej dosadne,lecz w publicznym miejscu ich nie używam.Czekam na kolejną gamę wyzwisk,może zmienisz repertuar?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem,czy zauważyłeś,ale ja nie obrażam nikogo,również ciebie.O publicznych sprawach można wypowiadać sie merytorycznie nie obrażająxc nikogo.Twoje "ubarwienia" typu:mąciciel,dureń,głupi kocopoł,czub,cymbał bałwan.Nie sądzisz,że w trzech zdaniach użyte to nie przypadek?Przecież dzieci ci tych wyrazów nie naklikały.Znam i ja bardziej dosadne,lecz w publicznym miejscu ich nie używam.Czekam na kolejną gamę wyzwisk,może zmienisz repertuar?

Po co zmieniać najlepiej ciebie zignorować! Znów nic nie wniosłeś do rozmowy w każdym razie to jest takie ble , ble ble w twoim wydaniu. Też mi się pchają do ust ostrzejsze słowa ale dam spokój. Szkoda się wysilać dla takiego pozbawionego intelektu "Re". Wiesz co oznacza słowo merytoryka? Jak będziesz pisał w tym kierunku podejmę wezwanie inaczej szkoda zachodu na ciebie.

Odnośnik do odpowiedzi

Siema Mazurek co tam ciekawego nam dziś napiszesz? Załatwiłeś już coś dla siebie z Racinem?

Widzisz taka ciemnota jak ty nie zrozumie istoty sprawy. Jakbyś był w temacie to wiedziałbyś, że Pan Mazurek nie jest właścicielem półwyspu Wisola tylko jej zarządzającym. I bynajmniej nie jest to nic złego to jego praca jak każda inna. Obśmiewanie ludzi za to gdzie pracują jest brakiem poszanowania ludzkiej godności. Przecież niedawno radny ze Ściennego miał pretensje, że jedna z mieszkanek Linówka nie otrzymała zatrudnienia "w robotach publicznych". Sami nie wiecie czego się czepić. Rzucanie obelg jest waszym chlebem powszednim. My jednak mamy orientację co wśród mieszkańców się mówi na wasz temat. I dokonamy starań, żeby prawdziwe wasze oblicze pokazać przed wyborami. Nic wam nie da pstre gadanie i obrzucanie inwektywami elit rządzących. Przytoczę ci twoje powiedzenie- kto mieczem walczy ten od miecza ginie. Jak nic się w waszym przypadku sprawdzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Mazurek nie doszukuj się w moich wypowiedziach opozycji bo nie jedną opozycję w Ińsku macie. Gówno wiesz ty i twoim koledzy i koleżanki z IFS jakie my mieszkańcy mamy potrzeby. Zbyszek kończ już wstydu oszczędź potraficie ciągną wszystko tylko do siebie a ty Mazurek przede wszystkim !!!

Odnośnik do odpowiedzi

ale się uśmiałem z ciebie radny , ty dajesz sobie tytuły , a jesteś tylko dozorcą który musi dorabiać do renty . Przy okazji załatwiasz też układzikami problemy innych z Wisoli dozorco , i o tym nam już wiadomo .

Odnośnik do odpowiedzi

ale się uśmiałem z ciebie radny , ty dajesz sobie tytuły , a jesteś tylko dozorcą który musi dorabiać do renty . Przy okazji załatwiasz też układzikami problemy innych z Wisoli dozorco , i o tym nam już wiadomo .

Zapomniał o tym idiota z innej opozycji pod tytułem łysy bałwan. Jesteś do tyłu z eterem w Ińsku. Słuchasz plot plociuchu jesteś jak te głupie ragamanki co się uczepiły jak wrzód d*** i tyle.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...