Skocz do zawartości

Propozycje opozycji - moje zdanie na ten temat


demon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewny, że nie tylko ja tak myślę. Każdy kto chociaż trochę interesuje się Ińskiem potrafi łatwo stworzyć negatyw do przedstawianych propozycji. Oprócz tego trzeba podkreślić, że opozycja jak małe dziecko się zachowuje wykrzykując czego chce na swoim portalu. Dla mnie to tylko znak, że opozycja zaczyna panikować bo mieszkańcy, którzy są spragnieni zmian nie widzą w nich alternatywy w stosunku do ifsu. Ja do tych mieszkańców też należę i chce się odnieść do tego co opozycja wypisuje. Nie interesuje mnie to czy komuś się to podoba czy nie. Tak ja to widzę i myślę, że takich osób jest dużo więcej.

Odpowiedź na propozycję numer 1

Kuriozalna sytuacja w której ktoś kto odcinał się od referendum w sprawie kopalni teraz chce w ten sposób pozyskać zwolenników. Myślę, że wiele osób się w ten sposób poznało na opozycji, która do dzisiaj nie wypowiedziała się jednoznacznie dlaczego nie poparła otwarcie referendum. Jednym słowem jest to sytuacja bardzo kuriozalna.

Poza tym co to jest za propozycja w której opozycja nie daje alternatywnego rozwiązania na zyski jakie płyną ze żwirowni? Jeżeli opozycja myśli, że można od tak zabronić komuś prowadzenia działalności to się grubo myli. Tak nie było, nie jest i nigdy nie będzie. Dlatego opozycjo wszyscy czekają na to co można w zamian za żwirownie zrobić w Ińsku co by przyniosło pieniądze do budżetu a przy tym nie szkodziło naturze. Jeżeli nie umiecie tego zrobić to jesteście populistami, którzy są na dodatek bardzo słabi w tym co robią.

Odpowiedź na propozycję numer 2

To jest niestety przykład sytuacji w której ktoś swoją niewiedzą ośmiesza siebie i swoich wyborców. Otóż wyprowadzę Cie Włodku z błędu. To, że jest zapis mówiący o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron i 6 miesięcznym wypowiedzeniem umowy nie oznacza, że są to środki z których można od tak skorzystać. Oczywiście, że można wypowiedzieć umowę ale w całym Twoim tekście nie podałeś chociażby JEDNEJ przesłanki ku temu żeby to zrobić. Nie sądzisz chyba Włodek, że gmina by rozwiązała umowę od tak i by jej to uszło na sucho? Za to się ponosi odpowiedzialność dlatego przestań pisać o sprawach o których nie masz pojęcia bo zniechęcasz ludzi, którzy mogliby Ciebie poprzeć. Na przyszłość najpierw dowiedz się wszystkiego a dopiero potem zaczynaj pisać.

Odpowiedź na propozycję numer 3

Fundusz sołecki nie może być propozycją bo co roku podejmowana jest uchwała o wyodrębnieniu środków na fundusz sołecki lub nie. To, że sołtysi nie mają nic przeciwko temu to inna sprawa. Poza tym w radzie jest więcej radnych ifs, którzy zawsze głosowali jednomyślnie a skoro funduszu do tej pory nie było to nie będzie.

Odpowiedź na propozycję numer 4

Decyzja w tej sprawie została podjęta i wracanie do tego oznacza tylko tyle, że opozycja nie ma innych, mądrzejszych propozycji.

Odpowiedź na propozycję numer 5

Byłem na molo żeby sprawdzić te słowa i powiem tyle, że molo się trzyma dobrze. Kilka desek może jest zgniłych bo nie są zakonserwowane. Ty Włodku piszesz o molo tak jakby miało się rozsypać jak domek z kart jutro. Tak nie jest i każdy kto był na molo to wszystko mógł zobaczyć na własne oczy. Wrócę też do tego co mówiłem przy Twojej 3 propozycji. Naprawa molo to nie jest propozycja tylko obowiązek, który ciąży na gminie. Jak tego nie dopełnia to są środki z których możesz skorzystać żeby wymusić działanie na gminie. Poza tym jako propozycja wyborcza to jest ona żałosna. Zamiast obiecywać, że rozbudujesz istniejące molo to mówisz o jego naprawie. Według mnie to jest żałosne i gdybym pierwszy raz coś takiego usłyszał to bym się głośno roześmiał.

Odpowiedź na propozycję numer 6

Naucz się Włodku czytać uzasadnienia do dokumentów. Tam masz powód dla którego taki wniosek został odrzucony. A jak nadal uważasz, że burmistrz powinien mniej zarabiać to wygraj wybory na burmistrza i sam wyjdź z taką inicjatywą. To na pewno znajdzie poklask mieszkańców i innych środowisk w Ińsku.

Odpowiedź na propozycję numer 7

Nie wiem jak inni ale po to mamy demokrację przedstawicielską żeby radni i burmistrz, którzy pochodzą z wyborów za nas robili pewne rzeczy. Jeżeli nawet taki zapis się pojawi to i tak w gestii rady leży to czy wniosek zostanie uznany czy też nie. Jeżeli już teraz chcecie dać taką możliwość to mam rozumieć, że jak wygracie wybory to w ten sposób chcecie załatwiać sprawy mieszkańców, którzy nie kryją poparcia dla was? Według mnie jest to zbędne bo mieszkańcy, którzy będą wnioskowali remont chodnika czy drogi i tak spotkają się z odpowiedzą, że nie ma na to pieniędzy i ta odpowiedź będzie taka sama zarówno jak będzie ifs jak i opozycja.

Ogólnie rzeczy ujmując to wszystkie siedem propozycji można wydrukować, zgnieść i wyrzucić do kosza na śmieci. Nie ma w nich żadnej innowacji i nowatorskiej myśli. Nie ma też wizji Ińska, która nie polega tylko na tym, że zrobimy drogę i wybierzemy nowego dyrektora szkoły tylko na koncepcji rozwojowe dla tej gminy. Tego nie ma ani u ifsu ani u opozycji więc dla mnie jako wyborcy sprawa jest jasna.

Nie idę na wybory i innym też radzę zrobić to samo.

Odnośnik do odpowiedzi

Pchają się do polityki a nie mają żadnego jasnego planu. Dla nich te propozycje to jest plan na gminę...

Zgadzam się z Tobą demon. Niestety ale tak jest obecnie, że niczego nie można zrobić przez radę ale opozycja też nie różni się od racinowskiego. To jest ta sama liga wagowa. I jedni i drudzy doprowadzają gminę do powolnego rozkładu.

Odnośnik do odpowiedzi

Demon miał rację, opozycja jest żałosna...

c384fcbad7fbf0a06db6af376b22fc9c.png

Oni chcą tylko ściągać należności bo nie wiedzą jak przyciągnąć firmy i ludzi, którzy by się tutaj na stałe osadzili. Przecież to jest żałosne!

Jak można takie głupoty wypisywać swojemu elektoratowi! W ogóle to jakim słownictwem się jakiś prostak posługuje na tym portalu!

Prostaku ujawnij się żeby każdy wiedział na kogo nie oddawać głosu!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem skąd się opozycji ubzdurało, że te 1.5 mln tam będzie do końca kadencji racinowskiego. Przecież każdy wie, że to jest zabieg żeby tuż przed wyborami zamienić Ińsko w plan budowy i w ten sposób zyskać poparcie :D... Ale tak właśnie jest jak się przyjeżdża ze Śląska i gówno się wie o Ińsku :rolleyes:

Odnośnik do odpowiedzi

No i co? Na to opozycja nie umie odpowiedzieć? Ale oni głupi rany...

Zamiast zarejestrować tu konto to ci kretyni siedzą na tym swoim chłamie i wypisują pomyje. Pod żadnym pozorem ci kretyni nie powinni się dobrać do władzy w Ińsku. Takie jest dla odmiany moje zdanie po tym jak przeczytałem wpis Demona.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem skąd się opozycji ubzdurało, że te 1.5 mln tam będzie do końca kadencji racinowskiego. Przecież każdy wie, że to jest zabieg żeby tuż przed wyborami zamienić Ińsko w plan budowy i w ten sposób zyskać poparcie :D... Ale tak właśnie jest jak się przyjeżdża ze Śląska i gówno się wie o Ińsku :rolleyes:

To jest bardzo słuszna uwaga. Według mnie burmistrz właśnie w ten sposób wygra następne wybory. Przetrzymuje ludzi do momentu aż zaczną narzekać a potem zacznie się wielka przebudowa Ińska. Co ktoś mądrzejszy to zaraz to zauważy i sam to oceni. Na każdą propozycję napisałem prosty negatyw i tak samo zrobię z 9 propozycją, która nie jest żadną propozycją.

Odpowiedź na propozycję numer 9

Włodku, rozwiążesz umowę z obecnym użytkownikiem wieczystym i co dalej? To nazywasz propozycja? A gdzie jest sposób zagospodarowania tej nieruchomości? Co tam niby ma powstać w ocenie opozycji? Włodek, nie masz koncepcji na gminę. Ty nawet nie rozumiesz tego co ludzie tutaj na caffe do ciebie piszą a przecież masz aspiracje żeby być burmistrzem. Jak nim byś został to tak samo będziesz analizował problemy mieszkańców?

Niestety ale jeżeli nie zmienisz swojego zachowania i nie zaczniesz robić coś tak jak należy to przegrasz te wybory.

Odnośnik do odpowiedzi

Oni nawet skargi nie potrafią przygotować tak żeby im wyszła. Skarżą się do Szczecina jakby nie wiedzieli, że zgodnie z podziałem kompetencji i tak do nas wróci to co za plecami wysyłają. Ech jak ja tego nie lubię tych szarad! Michał słuchasz się tego prezesa od wszystkiego i tak wychodzisz na tych skargach. Potem pretensje na portalu, że tyle propozycji a żadnej Burmistrz nie bierze pod uwagę. Kto poważny i odpowiedzialny będzie brał to co proponujecie serio. Taż to stek banialuk bez pokrycia w prawie! Michał z ciebie byłby dobry radny ale nie z uchem prezesa. Nie , nie , nie !!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz tak jakby michałek był niezastąpiony dla ińska... czego ty i inni się spodziewacie po takim szczeniaku, który ledwo przestał w majtki robić. W ińsku od lat mieszkańcy są źle traktowani a gmina źle zarządzana a wy tak naiwnie się tego michałka trzymacie. Skoro tak to gdzie teraz jest? No właśnie już rzucił to wszystko tak jak kiedyś już pisał, że rzuci.

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz tak jakby michałek był niezastąpiony dla ińska... czego ty i inni się spodziewacie po takim szczeniaku, który ledwo przestał w majtki robić. W ińsku od lat mieszkańcy są źle traktowani a gmina źle zarządzana a wy tak naiwnie się tego michałka trzymacie. Skoro tak to gdzie teraz jest? No właśnie już rzucił to wszystko tak jak kiedyś już pisał, że rzuci.

To normalne w sytuacji kiedy działania opozycji są chaotyczne. Nie wiem na co liczy Włodek a już na pewno nie wiem co chce pokazać Kupczyński. Według mnie należy o nim zapomnieć bo on i tak nigdzie nie istnieje. Tak szybko jak się pojawił tak samo zniknął. Uroki młodości, która nie zawsze ma jakieś uzasadnienie w swoim działaniu. Ja zadeklarowałem, że nie mam zamiaru iść na wybory i innym też to radzę.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.portalinsko.pl/

Co ty gościu wypisujesz? Czy ty się na tym zastanawiasz zanim wkleisz te banialuki? Chciałbyś, żeby firma przynosiła straty? Jakby je przynosiła miałbyś pretensje w drugą stronę? Takie myślenie prowadzi donikąd. Piszesz o samochodach w leasingu ale w którym roku to zrobili nie piszesz. Taki samochód po dwóch trzech latach to już zrzęch a wartość jest o wiele mniejsza. Twoje teorie są li tylko spiskowe. To samo dotyczy zatrudnienia- bijesz się o szkołę, chociaż przeżera takie same pieniądze jak ta firma i efektów nauczania ni widu ni słychu. Wszystko ty zrobisz taniej, lepiej. To twoja teoria spiskowa nie każdy musi ci wierzyć i właśnie nie wierzy! Jak piszesz o aktywach i pasywach to poświęć czas jeszcze dla poczytania co one w firmie znaczą. Nie wiesz gościu o czym piszesz, piszesz bzdury i myślisz, że naród taki głupi i okrzyknie cię zbawcą i mędrcem. Jesteś taki sam burek jak burek tyle ci powiem. Różnicy nie widzę dlatego na mój głos nie liczcie burki.

Odnośnik do odpowiedzi
Wczoraj dzieci ze Ściennego otrzymały ode mnie nowe rakietki do tenisa stołowego.

To już drugi raz sponsoruję dzieciom rakietki. Dzieci uczestniczące w zajęciach na świetlicy chętnie trenują tenis stołowy, są bardzo zdolne, w różnych zawodach zdobywają pierwsze miejsca, nagrody i dyplomy. Pomagam dzieciom, bo rakietki się niszczą, a burmistrz nie ma kasy. Na szczęście tego sponsoringu burmistrz mi nie może zabronić, rakietki kupuję, zanoszę na świetlicę, czasem pogram z dziećmi, które się cieszą, że mają czym grać.

Z czego się tak cieszysz człowieku. Kupujesz rodziców tych dzieci i tak trzeba na to patrzeć. To żaden szczery gest tylko pokaz , że tu ci burmistrz nie zabroni. Przedtem też ci nie bronił gdybyś grał na przyjędtych regułach a ty zawsze załatwiasz wszystko za stodołą ech ............................

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...