Skocz do zawartości

Czy jesteś za powstaniem kopalni kruszyw SKSM w pobliżu Ińska  

8 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie dziwi postawa burmistrza,który od początku "planował" poparcie dla żwirowni.Jednakże póki co, nie ma planu a więc rozstrzygnięcie referendum zadecyduje o powstaniu lub zablokowaniu budowy takiej inwestycji:

Zgodnie z przepisami ustawy o referendum lokalnym mieszkańcy jednostki samorządu terytorialnego mają prawo wyrazić w drodze głosowania swoją wolę co do sposobu rozstrzygnięcia sprawy dotyczącej tej wspólnoty, mieszczącej się w obszarze zadań i kompetencji organów danej jednostki. Wynik takiego referendum ma charakter stanowczy i rozstrzygający. Z uprawnienia tego mieszkańcy mogą jednak skorzystać tylko wówczas, gdy w sprawie będącej przedmiotem referendum nie zapadło jeszcze wiążące rozstrzygnięcie pochodzące od organu jednostki samorządu terytorialnego czyli plan zagospodarowania przestrzennego zezwalający na budowę żwirowni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszej kochanej gminie nie obowiązują żadne przepisy.Tu rządzi prawo Racinowskiego i jego radnych.Nic nie robią nic nie wiedzą i nic już nie zrobią .Jedno co świetnie im wychodzi to zaciąganie kredytów i pożyczek.Tylko kto to spłaci? Przecież spłatę zaplanowano dopiero za kilka lat.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zanim napiszesz przeczytaj!

przez Neko 24 Gru 2010 13:47

Witam,

forum dopiero co ruszyło ale warto kilka rzeczy ustalić.

Otóż forum jak wiadomo jest miejscem gdzie możemy sobie spokojnie porozmawiać i dyskutować na różne tematy. W tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni. Nie mniej jednak znajdą się tacy, którzy zamiast korzystać z możliwości będą je nadużywać. Takim użytkownikom mówię stanowcze NIE. Dlaczego? Już tłumaczę:

1. Jesteśmy wszyscy dorośli i potrafimy rozróżnić co jest złe a co dobre.

2. Skoro jesteśmy dorośli to potrafimy się zachować w odpowiedni sposób. Nawet jeżeli jest to tylko internet.

3. Wulgaryzmy każdemu się zdarzają. Pomińmy kwestie typu co Pan Prof. Miodek na ten temat myśli bo nie o to chodzi. Wiedząc, że forum jest również swego rodzaju miejscem publicznym do którego mają dostęp wszyscy (np.: młodociani), piszcie z rozwagą (nie chcemy dawać złego przykładu ).

4. Przede wszystkim chcę uświadomić przyszłych użytkowników tego forum, że wolność słowa to też odpowiedzialność. Wiedząc, że jesteście anonimowi nie wykorzystujcie tego. A kiedy już macie zamiar napisać coś bardziej pikantnego zastanówcie się jak byście sami zareagowali na takie słowa wymierzone w Waszą osobę.

To by było na tyle. Weźcie sobie te słowa do serca i umiejętnie korzystajcie z możliwości, które Wam udostępniam.

Życzę miłych dyskusji na tym forum !

POMYŁUJ, POMYŁUJ :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład uważam, że naszej władzy nie na rękę ta strona.Na vcity to im krokus kasował niewygodne wpisy.Teraz został tam sam i dobrze mu tak.Myślę, że to on tak się tu rzuca z kolegą "gliną".Mam nadzieję, że tu ludziom buzi nie zamkną a i na sesjach mieszkańcy po polsku rozumieją.Ze zrozumieniem mają problem radni którzy głosują i nie wiedzą za czym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaga z tym masz rację. Zobacz co się na vcity dzieje... Ja czasami mam wrażenie, że ktoś ma mocne delirium po pracy w urzędzie. W każdym razie prawda jest taka, że cała dyskusja na jakiekolwiek tematy przeszła tutaj na caffe. Co mi oczywiście odpowiada i nie odpowiada bo niektórzy rozmówcy jeszcze coś z siebie wyduszą ale inni to jak pomioty. Jeszcze z tym rzucaniem się do siebie to ktoś pikantnie zaczął pisać ale jak napisałaś, że gliniarz to już mnie nic nie zdziwi chyba... Zasadniczo nikt nikomu nie zamknął buzi ale notorycznie obwinia się kogoś kto źle pisze o władzy, że nie było go na sesji itd.. To tak jakby próbowali dowiedzieć się kto, kiedy i jak długo był na sesji. To tylko pokazuje jak bardzo ludzi się piłuje na każdym kroku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukonstytuowała się Gminna Komisja d/s Referendum. Na tak ważnym posiedzeniu nienieobecna była osoba zgłoszona przez inicjatorów referendum Pani Beata Manske !!

Zgadnijcie inicjatorzy, kto został przewodniczącym tej komisji ?????????

Ja nie jestem w grupie inicjatywnej ale chętnie się dowiem kto został przewodniczącym tej komisji.

No chyba, że to była kolejna prowokacja i sam tego nie wiesz to daruj sobie i nie rób ludziom smaka na informacje...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seltu daj sobie z nim spokój... To kolejny raz kiedy on coś niby wie ale nie wie i chce powiedzieć ale obserwuje a potem pyta i sugeruje, zaznaczając, że mimo wszystko wie chociaż nic nie wie... Marnujesz tylko swój czas Seltu. Śledź stronę grupy inicjatywnej [www.inskiereferendum.pl] i tam najszybciej się wszystkiego dowiesz. Działają sprawniej niż ci z urzędu gminy, którzy zajmują się biuletynem.

Do żwirowni mogę powiedzieć tylko tyle żeby robili swoje bo są na cenzurowanym. Pan Bóg błędy wybacza ale grupa inicjatywna już nie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żwirownia ,gościu jesteś pewny,że ten wasz przewodniczący to człowiek właściwy w tym miejscu.Przecież on jako pierwszy głosował za powstaniem żwirowni.Tacy ludzie zgodnie nawet ze zdrowym rozsądkiem powinni być odsunięci od referendum. To rodzi dużo niepotrzebnych emocji i podejrzeń co do przejrzystości działań burmistrza i rady.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...