Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zadający: Turysta 

Pytanie: Dzień dobry, chciałbym się upewnić - czy na jeziorze Ińsko nadal obowiązuje zakaz (słuszny wg. mnie) poruszania się łodzi na silnikach spalinowych? Jeśli tak to dlaczego w bazie nurkowej "Pro Divers" takie motorówki stacjonują i są regularnie używane (dzisiaj np. asystowały wioślarzom z AZS Szczecin) a służby nie interweniują?

Odpowiedź:


Witam Pana,

Od lata wioślarze AZS trenują na jeziorze Ińsko i od lat robią to w asyście motorówki. To jest wyjątek na który wydajemy zgodę.

Pozdrawiam serdecznie 

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

W niedzielę pomykała siwa motorówka. Nikt jej nie rozliczył. To kolejny wyjątek? Straż, rybacy, kajakarze? Kto jeszcze?
Nad jeziorem nadal obowiązuje strefa ciszy, czy jest to miejsce demonstrowania, że są równi i równiejsi? Rozumiem, że jak coś się dzieje, to trzeba, ale robienie z ludzi wariatów to zwyczajne przegięcie. 

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, gość napisał:

Zadający: Turysta 

Pytanie: Dzień dobry, chciałbym się upewnić - czy na jeziorze Ińsko nadal obowiązuje zakaz (słuszny wg. mnie) poruszania się łodzi na silnikach spalinowych? Jeśli tak to dlaczego w bazie nurkowej "Pro Divers" takie motorówki stacjonują i są regularnie używane (dzisiaj np. asystowały wioślarzom z AZS Szczecin) a służby nie interweniują?

Odpowiedź:


Witam Pana,

Od lata wioślarze AZS trenują na jeziorze Ińsko i od lat robią to w asyście motorówki. To jest wyjątek na który wydajemy zgodę.

Pozdrawiam serdecznie 

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

W niedzielę pomykała siwa motorówka. Nikt jej nie rozliczył. To kolejny wyjątek? Straż, rybacy, kajakarze? Kto jeszcze?
Nad jeziorem nadal obowiązuje strefa ciszy, czy jest to miejsce demonstrowania, że są równi i równiejsi? Rozumiem, że jak coś się dzieje, to trzeba, ale robienie z ludzi wariatów to zwyczajne przegięcie. 

Bardzo się zgadzam z tym wpisem. Coraz głośniej od silników spalinowych na jeziorze. Motorówki? A co powiecie o skuterze wodnym który śmiga od pola do plaży i straszy kąpiących. Zresztą pływa po całym jeziorze. Na skutera też Liwak wydał zgodę. Jedno co było najcenniejsze w tym syfiastym Ińsku gdzie zjeść po ludzku nie można, że brudno i pozarastane to była cisza na wodzie. Teraz nawet tego już nie ma. Zgoda dla woślarzy Panie Liwak nie była wydawana nigdy na tzw kiedy im się chce. Motorówka miała pływać w określonym czasie i tylko w wyznaczonych godzinach nie było ich wiele. Pan nawet turystki nie umie utrzymać. Weźcie się w tej gminie za robotę bo turysta tu nie wróci i mówią to wprost.  Ale to może strategia gminy aby potem żwirownia powstała.  Od Kamiennego Mostu obowiązuje zakas dla wanienek a one ze zdwojoną prędkością przejeżdżają przez Ińsko. Proszę nie pisać że się nie da...wszystko się da jak się chce. Pan nic nie chce i to jest największy mankament waszych rządów.Witam i pozdrawiam tyle się wynosi z pańskich odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Szanowny Panie Burmistrzu ,

rozumiem że Gmina zarabia na wioślarzach grube tysiące , i że sport trzeba wspierać . Jednak jest dla mnie nie wytłumaczalne że znów władze gminy działają nie zastanawiając się nad skutkami takiego korzystania z naszego jeziora ( jak się domyślam brak konkretnych ustaleń )! . Ciągłe wrzaski trenerów przez megafony które słychać na setki metrów i ryk motorówek to nie są atrakcje jeziora Ińsko tym bardziej są one uciążliwe gdyż powtarzają się one co roku i obciążają nie tylko naturę ale także mieszkańców i turystów , a już na pewno nie mają nic wspólnego ze strefą ciszy jaką mamy na jeziorze . Pomijam aspekt że prawo nie przewiduje ustępstw w regułach i których władze lokalne nie mają same prawa zmieniać .

Odnośnik do odpowiedzi
Jednak decyduje
14 godzin temu, mieszkaniec napisał:

Szanowny Panie Burmistrzu ,

rozumiem że Gmina zarabia na wioślarzach grube tysiące , i że sport trzeba wspierać . Jednak jest dla mnie nie wytłumaczalne że znów władze gminy działają nie zastanawiając się nad skutkami takiego korzystania z naszego jeziora ( jak się domyślam brak konkretnych ustaleń )! . Ciągłe wrzaski trenerów przez megafony które słychać na setki metrów i ryk motorówek to nie są atrakcje jeziora Ińsko tym bardziej są one uciążliwe gdyż powtarzają się one co roku i obciążają nie tylko naturę ale także mieszkańców i turystów , a już na pewno nie mają nic wspólnego ze strefą ciszy jaką mamy na jeziorze . Pomijam aspekt że prawo nie przewiduje ustępstw w regułach i których władze lokalne nie mają same prawa zmieniać .

Możesz pisać grzecznie ale ten tłuk niczego i tak nie zrozumie. Tak jak nie rozumie że motorówka pływa nie tylko w asekuracji ale na prywatne przejażdżki. Tak głośno i niebezpiecznie jeszcze na jeziorze nie było. Decydentem w sprawie ilości kursów i pory wyznacza Liwak. Proszę to jasno określić. Bo czytając odpowiedzi Liwaka na zadaj pytanie wygląda że już za nic nie odpowiada. Rządzi nami Marszałek Rzepa i spółka. A to nie jest prawda. Molo no jeszcze molo.....takie piękne że niedługo nie trzeba będzie na nie wchodzić bo wody nie ma. Pierwsze molo w Polsce albo w świecie na piasku. Nawet podarowanego grosza z pożytkiem nie umieją wydać. Co ta koalicja komuchów i słomy może zrobić dobrego?  Chyba tylko tym z LGBT..

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Jednak decyduje napisał:

Możesz pisać grzecznie ale ten tłuk niczego i tak nie zrozumie. Tak jak nie rozumie że motorówka pływa nie tylko w asekuracji ale na prywatne przejażdżki. Tak głośno i niebezpiecznie jeszcze na jeziorze nie było. Decydentem w sprawie ilości kursów i pory wyznacza Liwak. Proszę to jasno określić. Bo czytając odpowiedzi Liwaka na zadaj pytanie wygląda że już za nic nie odpowiada. Rządzi nami Marszałek Rzepa i spółka. A to nie jest prawda. Molo no jeszcze molo.....takie piękne że niedługo nie trzeba będzie na nie wchodzić bo wody nie ma. Pierwsze molo w Polsce albo w świecie na piasku. Nawet podarowanego grosza z pożytkiem nie umieją wydać. Co ta koalicja komuchów i słomy może zrobić dobrego?  Chyba tylko tym z LGBT..

Bogdan mozesz grzecznie napisac skarge na burmistrza ze nie ma deszczu ze jest susza ze jezioro wysycha i ze molo stoi na piasku zamiast plywac.

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, gosc napisał:

Bogdan mozesz grzecznie napisac skarge na burmistrza ze nie ma deszczu ze jest susza ze jezioro wysycha i ze molo stoi na piasku zamiast plywac.

Bogdan nie pływa motorówką od hangaru do wypożyczalni Milewskiego. Tam przy motorówce biesiadują miejscowe psy. Takie Milewski ma chody że może wszystko? Skuter też przypływa i odpływa od Milewskiego. Co to za kant że miejscowa władza nie reaguje.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, układ napisał:

Bogdan nie pływa motorówką od hangaru do wypożyczalni Milewskiego. Tam przy motorówce biesiadują miejscowe psy. Takie Milewski ma chody że może wszystko? Skuter też przypływa i odpływa od Milewskiego. Co to za kant że miejscowa władza nie reaguje.

Władza nie reaguje bo nie ma wykroczeń ! Skuter jest na wyposażeniu ratowników, zazdrosny kmiocie ! Pozostały sprzęt o napędzie spalinowym, użytkowany jest zgodnie z pozwoleniami i zezwoleniami. Jak ci przeszkadza hałas, kup zatyczki u..... P.Milewskiego ! Tylko nie zapomnij się przedstawić aby otrzymać należny łomot za pisanie paszkwili na P.Mariusza i naszych dzielnych policmajstrów !!!??

Odnośnik do odpowiedzi
nigdy więcej
46 minut temu, gość napisał:

Władza nie reaguje bo nie ma wykroczeń ! Skuter jest na wyposażeniu ratowników, zazdrosny kmiocie ! Pozostały sprzęt o napędzie spalinowym, użytkowany jest zgodnie z pozwoleniami i zezwoleniami. Jak ci przeszkadza hałas, kup zatyczki u..... P.Milewskiego ! Tylko nie zapomnij się przedstawić aby otrzymać należny łomot za pisanie paszkwili na P.Mariusza i naszych dzielnych policmajstrów !!!??

Czyli wokół łódki którą płynę może śmigać skyter motorówka spalinowa i nikomu nic do tego. Strefę ciszy o której czytam na gminnej stronie jest w tej gminie abstrakcją. Jak wiele innych przywar tego regionu jak brak stacji paliw, brak możliwości zjedzenia czegokolwiek, nocne balangi. Taka cisza bez ciszy....no ok więcej nie przyjadę.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, nigdy więcej napisał:

Czyli wokół łódki którą płynę może śmigać skyter motorówka spalinowa i nikomu nic do tego. Strefę ciszy o której czytam na gminnej stronie jest w tej gminie abstrakcją. Jak wiele innych przywar tego regionu jak brak stacji paliw, brak możliwości zjedzenia czegokolwiek, nocne balangi. Taka cisza bez ciszy....no ok więcej nie przyjadę.

Wcale się Tobie nie dziwię. Bardzo głośno w tych domkach prywatnych. Całe noce głośna muzyka. Z dziećmi nie warto przyjeżdżać. Plaża też mała zagrodzona mostem. Ja widziałam że skuter nie był wykorzystywany do celów ratownictwa. Tylko po pizzę dla ratowników. Motorówka też nie brała udziału w ratowaniu tylko zwykłej przejażdżki. Kocham Ińsko od lat a coraz bardziej stacza się na dno. Ceny na plaży większe niż nad morzem.

Odnośnik do odpowiedzi
O 29.07.2019 o 13:59, gość napisał:

Władza nie reaguje bo nie ma wykroczeń ! Skuter jest na wyposażeniu ratowników, zazdrosny kmiocie ! Pozostały sprzęt o napędzie spalinowym, użytkowany jest zgodnie z pozwoleniami i zezwoleniami. Jak ci przeszkadza hałas, kup zatyczki u..... P.Milewskiego ! Tylko nie zapomnij się przedstawić aby otrzymać należny łomot za pisanie paszkwili na P.Mariusza i naszych dzielnych policmajstrów !!!??

Skuter nie jest na wyposażeniu ratowników tylko chyba Milewskiego. Ktoś z układu przywozi go i zabiera. Nie kłam kłamco bo nos ci rośnie jak u Pinokia. Motorówka też pływa nie do pływających tylko wyskoki. Milewski niech tego psa zabierze bo kiedyś trafi kosa na kamień!

Odnośnik do odpowiedzi
spacerowiczka

Bardzo szare miasteczko jak nie ma pogody.Bez cennego jeziora nikt by nie zapamiętał nazwy.Tutaj po prostu rozwój jeszcze w ogóle nie dotarł.Żadnej porządnej jadłodalni a tym bardziej kawiarenki czy restauracji nie ma.Dno totalne. Zombi.....

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, Vifi napisał:

Nieprzytomnie pijani ludzie pływają po jeziorze Ińsko.Tak ,to jest fakt.To,że nikt z tym nic nie robi to jest draka.Jeżeli pomyliłem pijanego z naćpanym to najmocniej przepraszam .

Kto i co ma robić z tymi, których ty kablujesz..kapusto ? Jak to są nieletni, dzwoń szybko na policję, bo może być nieszczęście ! Jeżeli to są osoby dorosłe, to ich wybór i ryzyko - znaleziono właśnie trupa Piotra Staraka, "nocnego wyczynowca" na łodziach z silnikami dużej mocy, zakłócającego spokój przyrody w strefie ciszy ! 

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, gość napisał:

Kto i co ma robić z tymi, których ty kablujesz..kapusto ? Jak to są nieletni, dzwoń szybko na policję, bo może być nieszczęście ! Jeżeli to są osoby dorosłe, to ich wybór i ryzyko - znaleziono właśnie trupa Piotra Staraka, "nocnego wyczynowca" na łodziach z silnikami dużej mocy, zakłócającego spokój przyrody w strefie ciszy ! 

"Po" nie znaczy" w "wieśniaku.Pijaków w łodzich motorowych pełno wszędzie NA jeziorze Ińskim. Wszyscy kładą na to laskę.Kumasz wsioku?To ten starak się się w Ińskim utopił wsioku?

Odnośnik do odpowiedzi
mowa nienawisci
Godzinę temu, Vifi napisał:

"Po" nie znaczy" w "wieśniaku.Pijaków w łodzich motorowych pełno wszędzie NA jeziorze Ińskim. Wszyscy kładą na to laskę.Kumasz wsioku?To ten starak się się w Ińskim utopił wsioku?

kolejny przyklad mowy nienawisci.

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, gość napisał:

Skuter - faktycznie nie WOPR. Niebieski krzyż na froncie tez mogłem fotnąć (kawałek widać), ale mi się już nie chciało tam leźć.
 

rescue.jpg

A kto ci powiedział, że ratownicy na plaży zatrudnieni są przez WOPR ?

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, brama napisał:

A ja idę bramę szykować....może od michała wlaszeczkę dostanę...no tradycja musi być.

No to już teraz nikt nam nie powie że Michał to chłopczyk w krótkich spodenkach.  Dom zbudował? Zbudował. Drzewo zasadził? Zasadził. Ślub wziął? Wziął. Mam nadzieję że żona nie będzie się masturbować i kazać mu rodzić dzieci. Ale kto wie!

Odnośnik do odpowiedzi

Właściciele działek 498/6 i 498/2 to nimi powinna zająć się policja. Mijającej nocy nie dało się spać bo pewnie Ci z pierwszej działki to pijackie 500+ a ci drudzy emerytura +. Zniosłem te krzyki dzieci do 23 i tą muzykę kocią buchającą z głośników. Ale już o 1 w nocy miałem dość. Wstałem zrobiłem obchód i pomyślałem namierzę tych popaprańców. Ostrzegam że jeśli dzisiaj będzie podobnie dzwonię na policję. A gmina tež powinna zwracać uwagę mości państwu że 22 to cisza nocna. Jak tak kochacie zachód to tam po 22 zaraz stałaby policja i mandat wcale nie mały. Tak myślę że w tym pierwszym to pijaństwo i małe dzieci bo było słychać pijanych dorosłych i krzyczące dzieci a w tym drugim gościu chyba nadpobudliwy psychoza jakaś zapalał lampki i gasił. Latał zgłaśniać muzykę i zciszał. Przyjeżdżam tu bo las jezioro cisza i czyste powietrze. Tylko dlaczego zawsze jakaś gnida czy psychiczna wesz psuje nastrój  i urok tego miejsca. Ostrzegam dzisiaj zadzwonię na policje i podam te działki bo nie po to grzebałem na stronie gminnej żeby w planie to miejsce znaleźć. Całą noc szukałem i się opłaciło. Pozdrawiam 500+ i emerytura+Screenshot_20190825-111747.thumb.png.b745147b77da87afd611f94e358a7b39.png

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...