Skocz do zawartości

Czy nasza gmina skorzysta z rządowego programu mieszkanie+?


ciekawa

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest dobre pytanie. Nieruchomości są, potrzeba jest, brakuje tylko chęci ze strony gminy żeby wykorzystać to co oferuje ten program. Zobaczymy na następnej sesji jak się popiszą włodarze. Radni jak zwykle o niczym nie będą wiedzieć, ale burmistrz, vice i kilka innych osób powinno podchwycić ten temat i korzystać póki jest taka możliwość. Niskim nakładem można w gminie nie tylko wybudować nowe mieszkania, ale też czerpać z tego korzyści. Więcej ludzi/zabudowań = więcej podatków dla gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Strach przed ujawnieniem danych powoduje ,że lokalni kacykowie zamilkli.Sądzą,że w ten sposób unikną oceny ich pajacowania ,coś jak Bronek w Japonii.Liczą ,że ich pajace ze Szczecina z tzw.słomy są w stanie przedwyborczymi datkami utrzymać ich przy korytach.Może i lokalny wyborca nie kumaty ale działania PiS są niepodważalne.

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, bodzio napisał:

Strach przed ujawnieniem danych powoduje ,że lokalni kacykowie zamilkli.Sądzą,że w ten sposób unikną oceny ich pajacowania ,coś jak Bronek w Japonii.Liczą ,że ich pajace ze Szczecina z tzw.słomy są w stanie przedwyborczymi datkami utrzymać ich przy korytach.Może i lokalny wyborca nie kumaty ale działania PiS są niepodważalne.

Co za głupoty pleciesz? Kto tu dane chce przechwycić. Po co komu twoje dane tu i tak wszyscy incognito. Nie bójcie się ludzie kłamcy z Ińsko Razem tu wszystko można pisać zwłaszcza o tej pokracznej władzy.

Odnośnik do odpowiedzi

Ińsko razem to taka lokalna grupa interesów,która przejęła władzę celem ustawienia swoich interesów kosztem mieszkańców gminy.Wybory są ustawiane pod lokalnych przedstawicieli tej grupy.Potem dziwne przetargi,pozbywanie się resztek majątku gminnego za bezcen ale "swoim".Nieudolność i krętactwa są przerzucane na  poprzedników chociaż członkowie tej grupy zawsze byli blisko lub wręcz w środku podejmowanych decyzji przynoszących kolejne straty w budżecie gminnym.

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Olo napisał:

W sumie to masz rację to największe szambo.....

Świetnie "wam" idzie dyskusja i jest na ...................odpowiednim poziomie ! Adekwatnym do poziomu umysłowego dyskutantów ! Brawo i poproszę o więcej..........kompromitacji !!!

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, tyk napisał:

Olo, a skąd wziąć kasę na budowę toalet z prawdziwego zdarzenia? 

Za ten plan co zapłaciłeś przyjezdnym....wydałeś gminną kasę i jeszcze pozbawiłeś dochodów....taki to z ciebie gospodarz.....

 

1 godzinę temu, Gostek napisał:

Nie pytaj Olo. To nie Olo bierze co miesiąc kasę za zarządzanie miastem.

No i słuszna uwaga.....

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym się jednak trzymał tematu. Wiemy, że już są kolejki po lokale mieszkalne. Z tego co poczytałem na stronie, którą podał twórca tego tematu, szanse są pod warunkiem że gmina już teraz postara się wystąpić do rządu o takie wsparcie. 

Cytuj

Pytanie: Czy jest możliwość ubiegania się w ińsku o mieszkanie socjalne ? Jestem nastoletnią mamą .

Odpowiedź:

Witam Panią,

Oczywiście może Pani złożyć wniosek o mieszkanie socjalne. Proszę pobrać druk w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko w pok. nr 4, wypełnić druk i złożyć w sekretariacie. Zostanie Pani dopisana do listy. Na chwilę obecną niestety nie ma wolnych lokali socjalnych i komunalnych. Kiedy jakieś mieszkanie się zwolni wtedy komisja mieszkaniowa będzie decydować komu przydzieli lokal.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Nie mamy w Ińsku mieszkań więc jak możemy się jako miasto rozwijać. Gołym okiem widać, że zainteresowanie jest. Jak teraz gmina nie skorzysta to nie wiadomo co będzie w następnych latach. Nowoczesna już zapowiada, że 500+ pójdzie do piachu. Tym bardziej, że te mieszkania będzie można nabyć albo płacić z późniejszą możliwością ich zakupu. Dla młodych rodzin to jak znalazł, a dla miasta to podatki, które gmina może przeznaczać chociaż na takie rzeczy jak kosze na śmieci.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gostek napisał:

Nie chcę być tym, który Twe nadzieje rozwieje, ale: skoro Gminy nie stać na np. ubikacje, to tym bardziej nie ma co liczyć na budowę mieszkań komunalnych. 

Czytałeś ten artykuł chociaż? Gmina oprócz udostępnienia nieruchomości niczego w zasadzie nie robi bo pieniądze na budowę mieszkań idą budżetu państwa. 

Cytuj

Jakie warunki są oferowane samorządom?

Każda zainteresowana gmina negocjuje z BGK Nieruchomości lub KZN indywidualne warunki przekazania swoich gruntów. Opiera się to na czterech podstawowych wariantach. Pierwszy to wprowadzenie aportem przez miasto nieruchomości po cenie rynkowej i otrzymanie certyfikatów inwestycyjnych. Drugi to zakupienie nieruchomości lub gruntu przez Fundusz Mieszkanie Plus od samorządu. Trzeci to dzierżawa udziałów w spółce lub nieruchomości od funduszu (jednak samorządy mają prawo do własnego ustalania zasad najmu). Czwarty wariant natomiast to utworzenie spółki specjalnego przeznaczenia, której głównym zadaniem będzie zadbanie o mieszkania.

Warto wspomnieć, że gminy mają możliwość pod Mieszkanie Plus przeznaczyć także już istniejące budynki, wymagające modernizacji lub gruntownej przebudowy.

Jak samorządy będą mogły wykorzystać otrzymane mieszkania?

Według prezesa BGK Nieruchomości, żadne mieszkanie, które będzie budowane w ramach programu Mieszkanie Plus, z założenia nie będzie lokalem komunalnym. Inaczej sprawa ma wyglądać w przypadku, gdy samorządy otrzymają mieszkania jako rozliczenie wartości gruntu w inwestycji. Wtedy mają prawo decydować o ich przeznaczeniu i wykorzystać je w dowolny sposób.

Większość samorządów biorących udział w programie, chce odzyskać wartość gruntu w mieszkaniach, by przeznaczyć je na lokale komunalne. Przykładowo, jeżeli grunt przekazany przez samorząd jest wart 10% inwestycji, to 10% tych mieszkań będzie mu zwrócone. Lokale te mogą być również wykorzystywane na inne cele. Na ciekawy pomysł wpadł prezydent Katowic, który ma zamiar przeznaczyć je dla najlepszych studentów katowickich uczelni.

Zainteresowanie samorządów programem Mieszkanie Plus jest bardzo duże. Wszystko to za sprawą jasnych i ciekawych zasad współpracy z BGK Nieruchomości oraz Krajowym Zasobem Nieruchomości.

Jak Ińsko z tego nie skorzysta teraz to skorzystają z tego programu wszyscy tylko nie my.

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Gostek napisał:

Mają dać teren, który można sprzedać? Potrzebującym? Może jeszcze obcym, osiedleńcom, przyjezdnym?

Ha ha ha

Dać to ty możesz d*** pod lampą jak ktoś się zlituje. Gdzie tam jest mowa o dawaniu? 5 wariantów:

Pierwszy to wprowadzenie aportem przez miasto nieruchomości po cenie rynkowej i otrzymanie certyfikatów inwestycyjnych.

Drugi to zakupienie nieruchomości lub gruntu przez Fundusz Mieszkanie Plus od samorządu.

Trzeci to dzierżawa udziałów w spółce lub nieruchomości od funduszu (jednak samorządy mają prawo do własnego ustalania zasad najmu).

Czwarty wariant natomiast to utworzenie spółki specjalnego przeznaczenia, której głównym zadaniem będzie zadbanie o mieszkania.

Piąty - Warto wspomnieć, że gminy mają możliwość pod Mieszkanie Plus przeznaczyć także już istniejące budynki, wymagające modernizacji lub gruntownej przebudowy.

Czego nie zrozumiałeś??? Już jaśniej się nie da. Im dalej brniesz z tymi głupimi wpisami tym bardziej udowadniasz, że powinieneś mieć opiekuna bo nawet na poziomie Ińskiego gimnazjum przeciętny uczeń już dawno zrozumiał o co w tym programie chodzi. 

Odnośnik do odpowiedzi

Opiekuna to może Ty potrzebujesz. Na tym powinienem skończyć rozmowę z Tobą, ale dodam, że gdyby w oczach władz pomysł miał sens to już by się działo.

A teraz najzabawniejsze - ja jestem za, ale nie Ty i nie ja decydujemy. Dla władzy - zero plusów, a masa problemów, za które nikt nie podziękuje.

 

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Gostek napisał:

Opiekuna to może Ty potrzebujesz. Na tym powinienem skończyć rozmowę z Tobą, ale dodam, że gdyby w oczach władz pomysł miał sens to już by się działo.

A teraz najzabawniejsze - ja jestem za, ale nie Ty i nie ja decydujemy. Dla władzy - zero plusów, a masa problemów, za które nikt nie podziękuje.

Zabawny jesteś. Najpierw zachowujesz się jak gówniarz na placu zabaw, a później kiedy pojechałem cie właśnie za to zachowanie to użalasz się nad sobą. Ogarnij się bo żal patrzeć na te głupie wpisy.  A władze w Ińsku nawet nie wiedzą o tym, że takie coś jak mieszkanie+ w ogóle istnieje. Żywym tego dowodem jest ostatnia odpowiedź w sprawie lokali mieszkalnych. Jak nie chcą zajmować się nadzorowaniem tymi lokalami to mogą sprzedać nieruchomości po adekwatnych cenach i w ten sposób będą na plus. Jest to zresztą wymienione nawet w tym co przytoczyłem wcześniej. A dlaczego gmina z tego nie korzysta? Dobre pytanie, zwłaszcza że sprawę z Klimkiem przegrali sromotnie. Ostatnich dwóch zdań nawet nie chce mi się komentować bo to tylko dowodzi, że gmina Ińsko nie ma żadnych perspektyw. Niczego się władza nie potrafi podjąć żeby sprawić żeby nasza miejscowość naprawdę stała się centrum turystycznym. 

Molo, wieża widokowa, ścieżka edukacyjna - nic gmina nie płaci

Droga wojewódzka - nic gmina nie płaci

Stacja paliw - nic gmina nie płaci

Sukces obecnej władzy to uwaga... Zakup trzydziestu kilku koszy na śmieci i "zaplanowane" następne... Obecna władza w nic nie zainwestowała bo nie ma nawet koncepcji na rozwój gminy. A ty się przy tym wyśmienicie bawisz. Brawo, nic tylko pogratulować takiej postawy.

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, gość napisał:

Zabawny jesteś. Najpierw zachowujesz się jak gówniarz na placu zabaw, a później kiedy pojechałem cie właśnie za to zachowanie to użalasz się nad sobą. Ogarnij się bo żal patrzeć na te głupie wpisy.  A władze w Ińsku nawet nie wiedzą o tym, że takie coś jak mieszkanie+ w ogóle istnieje. Żywym tego dowodem jest ostatnia odpowiedź w sprawie lokali mieszkalnych. Jak nie chcą zajmować się nadzorowaniem tymi lokalami to mogą sprzedać nieruchomości po adekwatnych cenach i w ten sposób będą na plus. Jest to zresztą wymienione nawet w tym co przytoczyłem wcześniej. A dlaczego gmina z tego nie korzysta? Dobre pytanie, zwłaszcza że sprawę z Klimkiem przegrali sromotnie. Ostatnich dwóch zdań nawet nie chce mi się komentować bo to tylko dowodzi, że gmina Ińsko nie ma żadnych perspektyw. Niczego się władza nie potrafi podjąć żeby sprawić żeby nasza miejscowość naprawdę stała się centrum turystycznym. 

Molo, wieża widokowa, ścieżka edukacyjna - nic gmina nie płaci

Droga wojewódzka - nic gmina nie płaci

Stacja paliw - nic gmina nie płaci

Sukces obecnej władzy to uwaga... Zakup trzydziestu kilku koszy na śmieci i "zaplanowane" następne... Obecna władza w nic nie zainwestowała bo nie ma nawet koncepcji na rozwój gminy. A ty się przy tym wyśmienicie bawisz. Brawo, nic tylko pogratulować takiej postawy.

Ależ to nie jest zabawa tylko cynizm  w wyrafinowanym wydaniu;-) Oj  , "gościu" więcej bywaj na " salonach":P .

Najśmieszniejsze  jest to ,że piszecie o tym samym w dwóch różnych językach:P

Odnośnik do odpowiedzi

Xyz - dziękuję!

Dodam też, że władza realizuje jakiś pomysł, gdy widzi w tym swój własny interes.

Gość - zadaj sobie pytanie:  gdzie w tym pomyśle jest interes ludzi trzymających obecnie władzę w Ińsku? Jak tego intetesu nie zobaczysz, to na co liczysz? Na przyzwoitość? Na dalekowzroczność? Na to, że zaczną robić dobrze być może następcy/konkurecji?

Juz wiesz kto tu  jest naiwny jak dziecko?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...