Skocz do zawartości

Nad czym obradują nasi radni?


pies

Rekomendowane odpowiedzi

Porządek obrad

trzydziestej trzeciej Sesji Rady Miejskiej

zwołanej na dzień 22 lutego 2018 roku (czwartek) o godz. 16:00

Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w sprawie:

przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2018 – 2022 (druk nr 1),

ustalenia ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej (druk nr 2),

przystąpienia Gminy Ińsko do Klastra Energii „Odnawialny Chociwel” (druk nr 3),

wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości w drodze przetargu ustnego nieograniczonego (druk nr 4),

wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości w drodze przetargu ustnego nieograniczonego (druk nr 5),

zmian budżetu i zmian w budżecie na 2018 rok (druk nr 6),

uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Ińsko na lata 2018-2030 (druk nr 7),

zaciągnięcia kredytu (druk nr 8).

031e66eef5086a3065e0ba1060cf3fa5.png

b3ece932a6b5e0c9053ed5ee7fbf5c35.png

0ac4fea6173d1ac7ede24499325326e1.png

26b29e5604b74d62d16731c53655ee40.png

3. Rozpatrzenie wniosku w sprawie rezygnacji z funkcji Zastępcy Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej (druk nr 9) – opracowanie projektu uchwały.

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że wyprzedaż trwa w najlepsze. Kasujecie ten ostatni ładny skrawek zieleni w centrum? Następca już nie będzie miał co sprzedać :-P
A branie kredytu, by spłacić kredyt to dowód, ze macie ekonomistę "wysokiej klasy".
Gorzej zrobić to można tylko biorąc chwilówkę :-P

Odnośnik do odpowiedzi

dla twojej wiadomości gmina ma 4 możliwości ustawowo kiedy może brać kredyt, sprawdź w ustawie o finansach publicznych.

kredyt na realizację projektu przedszkola dla wszystkich dzieci z gminy musi być tak nazwany

nie ma czegoś takiego jak kredyt na konkretną inwestycję bo ustawodawca takie a nie inne dał nazewnictwo

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem,że te dwie działki są przeznaczone dla właściciela geszeftu.Jak je ubrać w prawne możliwości to już inna sprawa.No cóż poczekamy,zobaczymy jak gmina walczy o swoje dochody.Jak widzę powyżej tradycyjną metodą gmina zaciąga dług na spłacenie następnego zadłużenia.Dochód gminy? Z czego? Programy UE nadal są nieosiągalne a wizja?Uzasadnienie podane powyżej szczególnie w dążeniach do rozwoju w następnych latach opiera się li tylko na kolejnych zadłużeniach.I tak 400 tys po 40 tys.przez 10 lat poczynając od 2021r.A co niech następca się martwi skąd weźmie.No chyba,że szybciej szlag trafi gminę.Na swoje wizje rozwoju gmina zamierza pozyskać znaczne sumy z Regionalnego Programu Operacyjnego pod warunkiem że uzyska.Jak do tej pory działania najlepiej wyglądają na papierach.Mieszkańcy apeluję do Was ,tylko tak dalej a pójdziecie z torbami....

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Gostek napisał:

Gość - to rozumiem, że jak Gmina nie ma kredytu, pod który może brać kredyt do du..a blada?
Słuchałem i czytałem różnych krętaczy, ale musze przyznać, że Wasi mnie jeszcze zaskakują :-D

Ty na każdym kroku jesteś zaskakiwany, tak już po prostu masz. Trochę musisz kiepełą ruszać, bo nawet biedny Stasiu od Andrzeja, zagoni ciebie w "kozi róg" !!

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, fakt napisał:

Rozumiem,że te dwie działki są przeznaczone dla właściciela geszeftu.Jak je ubrać w prawne możliwości to już inna sprawa.No cóż poczekamy,zobaczymy jak gmina walczy o swoje dochody.Jak widzę powyżej tradycyjną metodą gmina zaciąga dług na spłacenie następnego zadłużenia.Dochód gminy? Z czego? Programy UE nadal są nieosiągalne a wizja?Uzasadnienie podane powyżej szczególnie w dążeniach do rozwoju w następnych latach opiera się li tylko na kolejnych zadłużeniach.I tak 400 tys po 40 tys.przez 10 lat poczynając od 2021r.A co niech następca się martwi skąd weźmie.No chyba,że szybciej szlag trafi gminę.Na swoje wizje rozwoju gmina zamierza pozyskać znaczne sumy z Regionalnego Programu Operacyjnego pod warunkiem że uzyska.Jak do tej pory działania najlepiej wyglądają na papierach.Mieszkańcy apeluję do Was ,tylko tak dalej a pójdziecie z torbami....

Nie rozumiem, jak ludzie pójdą z torbami? jak to ludzie utrzymują gminę, a nie na odwrót. Kampania wyborcza widzę ruszyła, zacznie się teraz dopiero. 

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko będzie pięknie bo Michał dzisiaj podpisał z Rzepą porozumienie na o dofinansowaniu 110 tys. Na place zabaw we wszystkich wioskach i na plaży.....teraz już tylko dobrobyt nastanie jak zaczniecie fitness uprawiać.....a dzieci godzinami na placach zabaw będą....takie to miejsca pracy załatwia władza hahahaha......

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Olo napisał:

Wszystko będzie pięknie bo Michał dzisiaj podpisał z Rzepą porozumienie na o dofinansowaniu 110 tys. Na place zabaw we wszystkich wioskach i na plaży.....teraz już tylko dobrobyt nastanie jak zaczniecie fitness uprawiać.....a dzieci godzinami na placach zabaw będą....takie to miejsca pracy załatwia władza hahahaha......

Dla tego złamasa kutanego nawet jak pieniądze płyną do mieszkańców, to jest okazja aby władzy dowalić ! Taki to już baran jest !!

Odnośnik do odpowiedzi

Miejsca pracy powstają od inwestycji osób prywatnych, a nie samorządowych. Wyrwałi kasę od samorządu. Więc, nie rozumiem czego się czepiacie. Ińsko nigdy nie było kolebką przemyslu, jak jest przemysl jest transport, a wam już to nie odpowiada, bo ciężarówki itd. Tartak halusje, wypalarnia smrodzi, w bioetanolu nie pracowali mieszkańcy. Kur... Wam dogodzić to naprawdę trzeba mieć majątek Kulczyka żeby coś zrobić. 

Odnośnik do odpowiedzi
54 minut temu, Gostek napisał:

Pieniądze płyną do mieszkańców? Których? No bo raczej nie do wszystkich.

Place zabaw ważne. Ważniejsze nawet jak miejsca pracy.

Wymiękłem.

Ty Gostek powiedziałeś chociaż raz prawdę, że jesteś miękkim wackiem zrobiony. Ot i prawda ??!!

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Mumin napisał:

Miejsca pracy powstają od inwestycji osób prywatnych, a nie samorządowych. Wyrwałi kasę od samorządu. Więc, nie rozumiem czego się czepiacie. Ińsko nigdy nie było kolebką przemyslu, jak jest przemysl jest transport, a wam już to nie odpowiada, bo ciężarówki itd. Tartak halusje, wypalarnia smrodzi, w bioetanolu nie pracowali mieszkańcy. Kur... Wam dogodzić to naprawdę trzeba mieć majątek Kulczyka żeby coś zrobić. 

Nie pajacuj....sam mieszkasz jak hrabia....nad morzem żyją z turystki...w górach z turystki....tylko przyjezdnych trzeba traktować poważnie i uprzejmie a nie drzeć mordę że brudasy, śmieciuchy czy inna stonka.....innym się opłaca a wy tylko o przemyśle myślicie.....zresztą są gałęzie przemysłu czyste i bez hałasu....tylko o to trzeba się starać jako władza.....a wy myślicie sobie po? Jak można nawet na gówno ciemnocie wcisnąć od Rzepy.....który naobiecuje przed wyborami a co z tego zostanie nikt nie oceni teraz.....po wyborach nikt nie będzie tego pamiętał....

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem czemu mnie wrzucasz do worka władzy, jestem całkowicie neutralny. Tylko Olo ty nie rozumiesz jednego. Żyjąc z turystyki musisz mieć zaplecze, i inwestorów. Gmina może ci posprzątać  plaże deptak i okolice itd noclegi gastronomia itd skąd to się bierze od inwestorów osób prywatnych. Oddanie w dzierżawę plaży to nie jest głupi pomys,ł można zyskać solidnego inwestora który chcą zarobić musi inwestowac. Kwestia polega w tym ze gmina chcac coś zyskać musu dać inaczej nikt do Niska nie przyjdzie

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie myślę że naprawę trzeba być niedorozwinietym. żeby tego nie ogarniać. Ińsko potrzebuje osób prywatnych z kapusta mających pomysł na inwestuje choćby w spa czy jakieś zabiegi itd coś co przyciągnie ludzi. ile możemy bronić się jeziorem, to staje się nudne, nasza baza noclegowa pamięta PRL proszę cie olo, ja wiem ze nie lubisz obecnej władzy ale pisz z sensem

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm inwestora mówisz z kapustą? Ty chyba masz kapustę zamiast głowy....wg Ciebie właściciel pola biwakowego ma tą kapustę czy ci co chcą kupić łączność ale za cenę którą sami chcą zaproponować! Jeśli zatem inwestor jest i jest od dawna co ciągle potwierdza burmistrz to oznacza że to koleś z jednej piaskownicy......spa już robi inwestor z Ińska i bardzo się to chwali.....wygląda że ty chcesz zrobić konkurencję bo sam na to nie wpadłeś....tak nie podoba mi się ta władza jak wielu mieszkańcom Ińska czego nie chcesz przyjąć do wiadomości....liczyłem na całkiem inną politykę rozwojową gminy.....a tu dnooooo......totalne DNO.......

Odnośnik do odpowiedzi

A czy Milewski dostał w dzierżawę Plaże? Nie, więc czemu biadolisz, co do łączności wymaga mega kapitału do renowacji, więc się dziwisz? Kupił byś ruinę za tyle, to ci gratuluję. Co do Arkadka jestem spokojny chłop, nie jest w ciemie bity. Mówmy o tym co jest, a nie o tym czego się obawiasz . 

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Olo napisał:

Hmmm inwestora mówisz z kapustą? Ty chyba masz kapustę zamiast głowy....wg Ciebie właściciel pola biwakowego ma tą kapustę czy ci co chcą kupić łączność ale za cenę którą sami chcą zaproponować! Jeśli zatem inwestor jest i jest od dawna co ciągle potwierdza burmistrz to oznacza że to koleś z jednej piaskownicy......spa już robi inwestor z Ińska i bardzo się to chwali.....wygląda że ty chcesz zrobić konkurencję bo sam na to nie wpadłeś....tak nie podoba mi się ta władza jak wielu mieszkańcom Ińska czego nie chcesz przyjąć do wiadomości....liczyłem na całkiem inną politykę rozwojową gminy.....a tu dnooooo......totalne DNO.......

Nie DNO a DINO..........baranie ! Tobie kretynie wszystko dookoła się nie podoba. Dziwne, że Margula jest dla ciebie ok. Myślę że za kilka chwil zaczniesz i jemu zaglądać do kieszeni. Taki już jesteś zmienny jak szmata na wietrze ! Przez litość nie będę ci przypominał jak w czasie ostatniej kampanii całowałeś po piętach Liwaka i jego komitet. jakie peany pod niebiosa wypisywałeś tutaj. Oczywiście Racin, TW.Janek i jego kompanija to do wora i do jeziora. Nie minęło za wiele czasu i Liwak już be. Co by nie zrobił i nie powiedział. Taki już jest ten gminny narcyz , alfa i omega a tak naprawdę zwykły pieniacz-populista. Jeszcze się taki nie narodził, co by durakowi dogodził !!

Odnośnik do odpowiedzi

Gumiś - rozum Ci sìę zsunął metr niżej.

Z turystyki da się żyć, ale nawet nad morzem już odkryli, że sezon w Polsce jest za krótki aby żyć dostatnio. Receptą na to jest np. spa. No ale po co robić spa w miasteczku, w którym co zmiana władzy to dziwniejsze pomysły na rozwój? Prywatny biznes? Ludzie z kapustą. Ludzie wolą miejsca, gdzie inwestowanie jest bezpieczniejsze, bo pomysły na rozwój racjonalne, a kierunki rozwoju niezależne od zmian "w ratuszu".

Istniejace zakłady już praktycznie pozbawiły Was szansy aby myśleć o statusie uzdrowiska. Zejdźcie na ziemię i zacznijcie wreszcie pracować nad przyszłością.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mumin napisał:

Nie rozumiem czemu mnie wrzucasz do worka władzy, jestem całkowicie neutralny. Tylko Olo ty nie rozumiesz jednego. Żyjąc z turystyki musisz mieć zaplecze, i inwestorów. Gmina może ci posprzątać  plaże deptak i okolice itd noclegi gastronomia itd skąd to się bierze od inwestorów osób prywatnych. Oddanie w dzierżawę plaży to nie jest głupi pomys,ł można zyskać solidnego inwestora który chcą zarobić musi inwestowac. Kwestia polega w tym ze gmina chcac coś zyskać musu dać inaczej nikt do Niska nie przyjdzie

Co dzisiaj piłeś? Berbeluchę?

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gostek napisał:

Gumiś - rozum Ci sìę zsunął metr niżej.

Z turystyki da się żyć, ale nawet nad morzem już odkryli, że sezon w Polsce jest za krótki aby żyć dostatnio. Receptą na to jest np. spa. No ale po co robić spa w miasteczku, w którym co zmiana władzy to dziwniejsze pomysły na rozwój? Prywatny biznes? Ludzie z kapustą. Ludzie wolą miejsca, gdzie inwestowanie jest bezpieczniejsze, bo pomysły na rozwój racjonalne, a kierunki rozwoju niezależne od zmian "w ratuszu".

Istniejace zakłady już praktycznie pozbawiły Was szansy aby myśleć o statusie uzdrowiska. Zejdźcie na ziemię i zacznijcie wreszcie pracować nad przyszłością.

Proponuję kopalnię i gaz ziemny.....Aha jeszcze fermy norek,biogazownie i haszysz...

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...