Skocz do zawartości

Przetarg na możliwość łupienia miłośników plażowania w Ińsku.


Gostek

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Gostek napisał:

A za co obecnie odpowiada - tak od "a" d "z" - gmina? Za które zadania własne przewidziane ustawą o samorządzie? I w jaki sposób te zadania realizuje? Ile z tych zadań już ktoś za gminę wykonuje? Proszę tylko nie pleść bzdur, że gmina nie może np. powołać MPO bo dam przykłady muast gdzie nie tylko śmieciami, ale autobusami, mieszkaniami i innymi sprawami się miasto zajmuje.

Szanowny Gostku.A kto powiedział,że kwestie wypoczynku i rekreacji gmina odpycha od siebie?Oddając obiekt(plażę) w dzierżawę gmina w dalszym ciągu odpowiedzialna będzie za jej funkcjonowanie,ale koszty związane z jej utrzymaniem zostaną zminimalizowane,natomiast ewentualne oszczędności zaspokoją inne ważne potrzeby naszej gminy.

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Gostek napisał:

A za co obecnie odpowiada - tak od "a" d "z" - gmina? Za które zadania własne przewidziane ustawą o samorządzie? I w jaki sposób te zadania realizuje? Ile z tych zadań już ktoś za gminę wykonuje? Proszę tylko nie pleść bzdur, że gmina nie może np. powołać MPO bo dam przykłady muast gdzie nie tylko śmieciami, ale autobusami, mieszkaniami i innymi sprawami się miasto zajmuje.

Bardzo dobrze prawisz! Bardzo bardzo dobrze prawisz!

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, wiem napisał:

Szanowny Gostku.A kto powiedział,że kwestie wypoczynku i rekreacji gmina odpycha od siebie?Oddając obiekt(plażę) w dzierżawę gmina w dalszym ciągu odpowiedzialna będzie za jej funkcjonowanie,ale koszty związane z jej utrzymaniem zostaną zminimalizowane,natomiast ewentualne oszczędności zaspokoją inne ważne potrzeby naszej gminy.

Przyjmując cenę wywoławczą w wysokości ułamka kwoty jaką dziś Gmina otrzymuje z tytułu dzierżawy parkingów sugerujesz, że to po gospodarsku?
Proponuję upublicznić wszystkie koszty plaży jakie ponosiła gmina. Mieszkańcy pewnie chętnie to wyliczenie zobaczą i się do nich odniosą. Sam mkoże też coś podpowiem, choć zdaje się, ze czas na rozmowę w kwestii dzierżawy plaży zmarnowaliście na głupawe spotkania z paroma tylko osobami. Szkoda, że referendum (nawet jakiegoś nieformalnego) nie zrobiliście, bo byście zrobili z wynikiem?

A co do troski o wypoczynek i rekreację - to co konkretnie robicie? Nie dowiedziałem się nic o realizacji zadań własnych to może choć tego się dowiem?
Czemu o te sprawy pytam? Już sam częściowo odpowiedziałeś: bo Gmina nie może zarabiać np. na realizacji zadań własnych czyli np. na śmieciach, na wodzie itd. Oddając to przedsiębiorstwu prywatnemu - Gmina zgadza się na zarabianie komercyjnemu przedsiębiorcy kosztem mieszkańców. Nie o to w ustawie o samorządzie chodziło.

Odnośnik do odpowiedzi
33 minut temu, Gostek napisał:

Przyjmując cenę wywoławczą w wysokości ułamka kwoty jaką dziś Gmina otrzymuje z tytułu dzierżawy parkingów sugerujesz, że to po gospodarsku?
Proponuję upublicznić wszystkie koszty plaży jakie ponosiła gmina. Mieszkańcy pewnie chętnie to wyliczenie zobaczą i się do nich odniosą. Sam mkoże też coś podpowiem, choć zdaje się, ze czas na rozmowę w kwestii dzierżawy plaży zmarnowaliście na głupawe spotkania z paroma tylko osobami. Szkoda, że referendum (nawet jakiegoś nieformalnego) nie zrobiliście, bo byście zrobili z wynikiem?

A co do troski o wypoczynek i rekreację - to co konkretnie robicie? Nie dowiedziałem się nic o realizacji zadań własnych to może choć tego się dowiem?
Czemu o te sprawy pytam? Już sam częściowo odpowiedziałeś: bo Gmina nie może zarabiać np. na realizacji zadań własnych czyli np. na śmieciach, na wodzie itd. Oddając to przedsiębiorstwu prywatnemu - Gmina zgadza się na zarabianie komercyjnemu przedsiębiorcy kosztem mieszkańców. Nie o to w ustawie o samorządzie chodziło.

Gostek..  ja Ci mówię nie doczekasz się odpowiedzi......tam nie żadnego rachunku tylko nepotyzm Liwaka z PSL....

Odnośnik do odpowiedzi

Olo - a może nas obu zaskoczą? Nigdy nie mów nigdy. Ja np. nie zakładam, że moja racja jest lepsza.
Wiem zamilkł. Może jutro zbierze dane z księgowości i nas zaskoczy zestawieniem, po którym skapituluję i obaj przyznamy rację Burmistrzowi.

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Gostek napisał:

Olo - a może nas obu zaskoczą? Nigdy nie mów nigdy. Ja np. nie zakładam, że moja racja jest lepsza.
Wiem zamilkł. Może jutro zbierze dane z księgowości i nas zaskoczy zestawieniem, po którym skapituluję i obaj przyznamy rację Burmistrzowi.

Niech tak będzie.....nie ma co skreślać ludzi.....poczekamy zobaczymy ale na wiele nie licz....znam to z autopsji.....na argumenty nie mają nigdy racjonalnej odpowiedzi....niestety.....ale czekajmy!..

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, gosc napisał:

gmina nie ponosi żadnych kosztów ( znikome) za utrzymanie plaży,koszty tylko wykazuje w papierach aby coś wykazać i ludzi bzdury prawić.Większość kosztów ponosi Urząd Pracy płacąc za bezrobotnych.

Hahaha... .właśnie o tym pisałem wiele razy że za wszystko płaci UP.....ale zostałem obrzucony pomyjami....

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, gdzie napisał:

Jak to przedstawiona? Znaczy się urząd pracy sponsoruje a dzierżawca sokorzysta z zatrudnienia bezrobotnego i to swojego a sam będzie bąki zbijał. Brawo!

Wszystko zależy od wyłowionego dzierżawcy . Z tego z czego korzystała każdy może korzystać ..od "a" do " z".Przynajmniej póki co.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gostek napisał:

Mam pytanie: póki co?

 

Zapytam też urzędników.

Dokopiecie się do wyliczeń kosztu utrzymania plaży? Bardzo na to liczę :-)

Gostek nie musisz pytać urzędników o coroczne koszty utrzymania plaży bo ta informacja przewija się tutaj często i jest (o ile się orientuję ?!), ujmowana w budżecie Gminy. Tobie po prostu nie chodzi aby złapać króliczka, lecz by go jak najdłużej gonić ! Łącznie z wynagrodzeniem ratowników jest to około 70 tyś. zł !!  

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest z ILF.Też wykazują w papierach dzierżawę kina prąd pracowników obsługi którym płacą pensje oraz tych z UP i oczywiście paliwo jak filmy dowożą i to są ich ogromne koszty -ale tylko w papierach.Nigdy surowej kasy nie przekazywali.Tak się mieszkańców oszukuje.

Odnośnik do odpowiedzi

Ile miesięcy są ratownicy? 2 miesiace? 3 miesiące?
2 tyś + obciążenia jak się domyślam. Całkowity koszt wynagrodzenia niech by wyniósł: 3 337,66 x 2 osoby.

Toy Toy - cena (wzięta z sieci) za miesięczny wynajem z cotygodniowa obsługa - 356,40 zł/szt. Przy kilku sztukach i kilku miesiącach pewnie cena może być ciut mniejsza.

Za co więc te 70 tysięcy? Co się kryje w tej kwocie?

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gostek napisał:

70 tyś rocznie? Dużo? Gonię króliczka? Dopiero pogonię:  ile Ińsko kosztuje zastępca Burmistrza?

Liczę na specyfikację tej kwoty. Ile za ratowników. Ile za kibelki. Za co jeszcze płacą de facto Mieszkańcy ińska.

Udaj się do Urzędu po te informacje, to nie jest tajemnica. Apeluję do urzędników, którzy czytają to forum, aby temu pieniaczowi nie odpowiadali.Jak taki mądrala i wszędzie wietrzy spiski, to droga wolna i naprzód do boju po info !!

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, gamoń napisał:

Udaj się do Urzędu po te informacje, to nie jest tajemnica. Apeluję do urzędników, którzy czytają to forum, aby temu pieniaczowi nie odpowiadali.Jak taki mądrala i wszędzie wietrzy spiski, to droga wolna i naprzód do boju po info !!

No i macie obraz i twarz obecnej władzy....jak pytasz o konkrety to piana im z pyska leci.....choć jeszcze niedawno Liwak, Szafran, Kupczyński i Mazurek krzyczeli że za poprzednika było brak info dla mieszkańców .....punkt widzenia od punktu siedzenia?  Ha ha ha....

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem wczoraj na spacerze na plaży....posprzątana, wygrabiona...i taką czystą oddadzą w dzierżawę.....coś kumacie z tego....gmina która nie ma na utrzymanie plaży sprząta ją by oddać dzierżawcy.....kim zatem będzie ten dzierżawca że Liwak na zielono trawę maluje.... 

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Olo napisał:

Byłem wczoraj na spacerze na plaży....posprzątana, wygrabiona...i taką czystą oddadzą w dzierżawę.....coś kumacie z tego....gmina która nie ma na utrzymanie plaży sprząta ją by oddać dzierżawcy.....kim zatem będzie ten dzierżawca że Liwak na zielono trawę maluje.... 

A komu w okolicy najlepiej "idzie" biznes turystyczny ???? 

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...