Skocz do zawartości

Bezprawie?


Gostek

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdety na kołach. A jak spuścicie calą wodę z jeziora to granica działki gdzie będzie? 

Zmiany poziomu wody są czymś normalnym, a obecny poziom jeziora trudno porównać do powodzi tym tłumaczyć niechęć do działania. A kamienie na poboczu drogi to ptaki przyniosły?

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, oki napisał:

ok , ale olo ma tu minimum 70% wszystkich wpisów pod olo i innymi , co do reszty zgoda i nie trzeba co do prostych spraw dyskusji

Twoja psychopatyczna wizja mnie poraża.Obrażasz pozostałą część forumowiczów. Raczej należy uznać że 90% to piszący mieszkańcy i przyjezdni pozostałe 10% może Olo. Piszę może bo jak czytam forum to nawet będę optował że Olo to 1% piszacych na tym forum. Bo wiem ile osób z gminy i urzędników tu pisze. Wcale się nie kryją a od mieszkańców wiem że wielu pisze ale wchodzą tu wszyscy poczytać. A zwłaszcza ci co wyjechali za chlebem na emigrację. Zostaw zatem problem pisania Olo on przynajmiej podnosi jakieś wątki a ty? Cały czas plujesz na niego. I nie wiem w jakim celu. 

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gostek napisał:

Nie dostrzegam pytania:P

Zadający: Zenek

Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu , nie pierwszy raz stan wody w jeziorze Ińsko był wysoki i można było swobodnie przejść brzegiem wzdłuż pola namiotowego . Pan nie musi się znać na prawie wodnym, ale ale pańscy urzędnicy już tak. Cytat: " Linię brzegu dla cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych stanowi krawędź brzegu lub linia stałego porostu traw albo linia, którą ustala się według średniego stanu wody z co najmniej ostatnich dziesięciu lat. Ustawa nakłada także obowiązki na właścicieli nieruchomości przyległych do wód objętych powszechnym korzystaniem. Między innymi jest on zobowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie. W przypadku, gdy właściciel sam nie wyznaczy części nieruchomości, który umożliwiają dostęp do wody, wówczas stosowną decyzję w tej materii wydaje wójt, burmistrz lub prezydent. W takim wypadku może on liczyć na odszkodowanie. Należy pamiętać, że właścicielowi nie wolno celowo utrudniać poruszania się w linii brzegowej ani podejmować działań, które mogłyby to uniemożliwić. Nie może również pobierać żadnych opłat od osób, które chcą przybić do brzegu łódką lub kajakiem w tym miejscu, czy też chcą przejść przez wydzielony półtorametrowy obszar. Prawo wodne ustanawia bowiem prawo do powszechnego korzystania z wód publicznych śródlądowych i morskich dla każdego, między innymi do wypoczynku, turystyki, uprawiania sportów wodnych, czy też amatorskiego wędkowania. Za uniemożliwianie dostępu do wód objętych powszechnym korzystaniem właścicielowi grozi kara grzywny do 5.000,-zł." Panu jako Gospodarzowi naszej gminy szczególnie powinno zależeć na tym aby mieszkańcy i turyści mieli swobodny dostęp do jeziora . Sprawa dotyczy też przejścia koło Hangaru , dzierżawa terenu proszę bardzo pięć metrów od linii brzegowej, ogrodzenie które zresztą kiedyś było i wszyscy będą zadowoleni. A jak na razie proszę upomnieć dzierżawcę żeby zdjął tablicę zakaz wprowadzania psów. Mieszkańcy będą panu wdzięczni za zmiany. Pozdrawiam

Odpowiedź:

Witam Panie Zenonie,

Nie dostrzegam pytania, więc trudno mi jest się odnieść. Zwrócę uwagę dzierżawcy na to, by umożliwił przejście linią brzegową, jednak raz jeszcze przypominam - dotyczy to 1,5m od brzegu. Proszę się nie dziwić, jeśli dzierżawca tego terenu, zresztą każdego innego, ma prawo do tego by wyprosić, jeśli ktoś porusza się po terenie, do którego posiada tytuł prawny.

Przejście obok Hangaru nie jest utrudnione. Zresztą podjąłem już decyzję o ograniczeniu przy następnej umowie dzierżawy wielkości działki.

Tablicę mówiącą o zakazie wyprowadzania psów umieszczono na moje polecenie. Nie chodzi jednak o bezwzględny zakaz wyprowadzania psów, a o zakaz wyprowadzania bez smyczy, co również reguluje stosowna ustawa. 

Niestety ktoś zniszczył tablicę, usuwając zapis "bez smyczy".

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gostek napisał:

Tylko swojakom wolno?

Pomyśl trochę. Rdzennych Ińszczan nie ma. Wszyscy przyjezdni. A kto szkodnikiem - z czasem nawet ślepy zauważy.

Potomków rdzennych jest jeszcze kilka osób, wbrew temu co mówisz. Znaczy to tylko tyle, że ględzisz a nie wiesz o czym. Cała Twoja dyskusja na tym forum, jest funta kłaków warta. Coś tam zasłyszysz z netu zapożyczysz i pretendujesz do miana eksperta d/s miejscowych. Gostek dobra rada - bardzo nie halo jak goście składający "wizytę" życzliwym gospodarzom, zaglądają im do garów. To tak "kurturarnie", może zrozumiesz. Szarogęsisz się, jak by te twoje tyrady miały siłę sprawczą, "coś" uczynić !!!

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, gamoń napisał:

Potomków rdzennych jest jeszcze kilka osób, wbrew temu co mówisz. Znaczy to tylko tyle, że ględzisz a nie wiesz o czym. Cała Twoja dyskusja na tym forum, jest funta kłaków warta. Coś tam zasłyszysz z netu zapożyczysz i pretendujesz do miana eksperta d/s miejscowych. Gostek dobra rada - bardzo nie halo jak goście składający "wizytę" życzliwym gospodarzom, zaglądają im do garów. To tak "kurturarnie", może zrozumiesz. Szarogęsisz się, jak by te twoje tyrady miały siłę sprawczą, "coś" uczynić !!!

 

3 godziny temu, gamoń napisał:

Potomków rdzennych jest jeszcze kilka osób, wbrew temu co mówisz. Znaczy to tylko tyle, że ględzisz a nie wiesz o czym. Cała Twoja dyskusja na tym forum, jest funta kłaków warta. Coś tam zasłyszysz z netu zapożyczysz i pretendujesz do miana eksperta d/s miejscowych. Gostek dobra rada - bardzo nie halo jak goście składający "wizytę" życzliwym gospodarzom, zaglądają im do garów. To tak "kurturarnie", może zrozumiesz. Szarogęsisz się, jak by te twoje tyrady miały siłę sprawczą, "coś" uczynić !!!

Co sie tak pieklisz? Gostek akurat ma racje co do linii  brzegowej, ale jak widać " co wolno wojewodzie , to nie tobie..."

Cyt. "Przejście obok Hangaru nie jest utrudnione " . Skoro tak , to chyba mozna wyegzekwować i przejscie na plazy ..Przez  kilkudziesięciu lat nie bylo z tym klopotow ; dopiero w tym roku zrobil sie cyrk.

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, gosc napisał:

 

Co sie tak pieklisz? Gostek akurat ma racje co do linii  brzegowej, ale jak widać " co wolno wojewodzie , to nie tobie..."

Cyt. "Przejście obok Hangaru nie jest utrudnione " . Skoro tak , to chyba mozna wyegzekwować i przejscie na plazy ..Przez  kilkudziesięciu lat nie bylo z tym klopotow ; dopiero w tym roku zrobil sie cyrk.

Żaden cyrk. Nie może się wałęsać po Ośrodku nawet najbardziej zasłużony turysta Rzeczypospolitej ! Tyle i aż tyle. Prawo wodne jest w takim wypadku do du+py!! Ten kawałek linii brzegowej jeziora nie jest istotny w ogólnym obrazie całego Pojezierza Ińskiego ! Na tym forum służy jako młot do okładania obuchem Pana Mariusza, w myśl zasady "jak ja nie mogę mieć, to i ty gów+no będziesz miał". Pan Mariusz powinien gonić przodem, naruszających autonomię dzierżawionego przez niego pola namiotowego.

Odnośnik do odpowiedzi

Gamoń - Ty z tych prawdziwie rdzennych? Jak tak to zapytam co przodek po 1939 roku robił, że chcesz być lepszy?

Nie zaglądam w gary i od sypialni też się będę trzymał z daleka, ale skoro wpadam od czasu do czasu to mam prawo do oczekiwań, a nawet do stawiania wymagań.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Olo napisał:

Jprdl w centrum Ińska dwóch gości zabiera kupkę piasku.....jeden pali peta i patrzy drugi jedną ręką nabiera garstkę piasku.....totalna porażka tej gminy.....degradacja pracy....

Dlatego do koszenia nie można znaleść nawet za 100zł chociaż kosi nie całą godzinę. I niech mi nikt nie mowi że to mało. Bo to koszmarne pieniądze. Tyle nawet lekarz nie zarabia ba godzinę.

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Olo napisał:

Jprdl w centrum Ińska dwóch gości zabiera kupkę piasku.....jeden pali peta i patrzy drugi jedną ręką nabiera garstkę piasku.....totalna porażka tej gminy.....degradacja pracy....

Już ciebie odblokowali ? Zaczynasz jad sączyć, a taki był spokój.  Nie fikaj bo będziesz zbanowany, gminny kmiocie !

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, gość napisał:

Już ciebie odblokowali ? Zaczynasz jad sączyć, a taki był spokój.  Nie fikaj bo będziesz zbanowany, gminny kmiocie !

Olo nie był zablokowany, to główny gminny kapuś i cenzor, to on zakłada blokady innym.

Odnośnik do odpowiedzi

Z czym się zgadzasz fiucie....miałem na długo bana i to przez ciebie kretynie.....powiedz gamoniu dlaczego ja krytykuję IŃSKO XXI bo to kłamcy i nieroby....a to forum to nie ja banuję tylko tych trzech cweli co rządzą.....kiedy to wieśmaki zrozumiecie.....ja tylko otwieram wam oczy ślepcy.....

Odnośnik do odpowiedzi

No co tak milczysz.....będziesz miał stację paliw koło przyszłej żwirowni, rondo same wyborcze atrakcje....tylko oddaj głos na obecne łachudry....aaa zapomniałbym stację paliw prowadzić będzie rodzinna firma tak wspaniała że tylko czekać jakie niskie ceny jak w biedronce....ha ha ha

Odnośnik do odpowiedzi
O 28.11.2017 o 22:54, Olo napisał:

Z czym się zgadzasz fiucie....miałem na długo bana i to przez ciebie kretynie.....powiedz gamoniu dlaczego ja krytykuję IŃSKO XXI bo to kłamcy i nieroby....a to forum to nie ja banuję tylko tych trzech cweli co rządzą.....kiedy to wieśmaki zrozumiecie.....ja tylko otwieram wam oczy ślepcy.....

Zasłużyłeś sobie na bana ale dlaczego tak krótko ? Dalej nie kumasz dlaczego byłeś i będziesz banowany ? Te twoje "delikatesy" w postaci np. cwe+li, wreszcie ruszyły kogo trzeba ! Ale jak ciebie znamy, nienaprawialny tępy łbie, za chwilę ponownie będziesz zbanowany. Do boju........

Odnośnik do odpowiedzi
O 28.11.2017 o 22:54, Olo napisał:

Z czym się zgadzasz fiucie....miałem na długo bana i to przez ciebie kretynie.....powiedz gamoniu dlaczego ja krytykuję IŃSKO XXI bo to kłamcy i nieroby....a to forum to nie ja banuję tylko tych trzech cweli co rządzą.....kiedy to wieśmaki zrozumiecie.....ja tylko otwieram wam oczy ślepcy.....

Święta prawda!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...