Skocz do zawartości

Long Range Euro Cup 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Z myślą o wszystkich posiadających pozwolenie (sportowcy, kolekcjonerzy, myśliwi, służby mundurowe) i odpowiednią broń pragę poinformować, że będzie okazja sprawdzić się na dystansie nawet ponad 1000 m.
Szczegóły tutaj:
http://www.longrangeeurocup.com/index.php?mc=competition&dd=20170909

Baza noclegowa dla zawodników i obsługi to teren gminy Ińsko. To taki mój wkład w reklamę Gminy :-) 
Osoby chętne do współpracy w zakresie np. oferty noclegowej - zapraszam na PW.
 

Obraz (298-2).jpg

Obraz (298-1).jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sentymentalna

Gdzie tutaj interes gminy Ińsko? Cy my już jesteśmy tylko parawanem dla okolicznych,aktywnych gmin?ILF spada na psy,nie powstała żadna impreza lokalna.Mam najwyższy punkt widokowy zamieniony w chaszcze i chronione,podobno zarośla.Brakuje tutaj działania i pogonienia obiboków z tzw.parków krajobrazowych.Jest ich jak psów, nic nie robią,zarabiają dobrze i tak ciągną ten lemingowy syf....

Szkoda że gmina nie czuje się gospodarzem swoich terenów i nie a żadnej koncepcji rozwojowej poza okłamywaniem wyborców.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące później...

Witam
Impreza się odbyła. Właściciele miejsc noclegowych, sklepów i lokali gastronomicznych zapewne zauważyli nowe twarze.
Niestety Władza mimo, że była poproszona o zamieszczenie informacji o zawodach na swych stronach - nie była zainteresowana promocją zawodów na Poligonie Drawskim, do którego ta sama władza ma spore roszczenia. Trzeba to chyba tak podsumować: kasy się nie brzydzą, ale do pracy się kompletnie nie nadają. Doskonała okazja by się zapromować w Europie - przeszła koło nosa. 
Takie ogłoszenie przecież nic Miasto nie kosztuje, ale najwyraźniej ważniejsze są ogłoszenia podmiotów komercyjnych :-( 
Za rok będą kolejne zawody. Nie wiem czy będę ich uczestnikiem i czy Organizator poprosi mnie o pomoc, ale chyba zaczynam wierzyć ludziom, którzy już rok temu mi mówili: "nawet z Urzędem Miasta nie zaczynaj. Szkoda czasu i zachodu". W roku ubiegłym zabrakło mi czasu na rozmowę z Miastem, bo skupić się trzeba było na szukaniu miejsc noclegowych dla całkiem sporej grupy ludzi i sposobu jak tych ludzi nakarmić. W tym roku od Miasta zacząłem, a jak wyszło - już wiecie :-(

Może na forum są sportowcy, myśliwi lub wojskowi, którzy byliby zainteresowani przyszłoroczną edycją. Terminy są właśnie dopinane, a informacje o zawodach będą się pojawiały na stronie zawodów. Adres strony znajdziecie na powyższej ulotce.
Są tam też wyniki tegorocznej i poprzedniej edycji.
Zapraszam do startu za rok, a na zachętę dwa zdjęcia: widok tarcz gołym okiem i przez lunetę obserwacyjną. Odległość: 1076 m.

21457559_1688484614517351_6453048970578436146_o.jpg

21552015_1688488914516921_4611053166191071555_o.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest w imprezach tylko w ich typach....dlaczego zawsze są to imprezy elit? Dlaczego impreza taka jak ILF robi się zjazdem celebrytów kpiących z rządzącej władzy? Proste....bo to nie jest impreza filmowa tylko spęd polityczny....a strzelectwo to bardzo elitarny sport a zatem i niebezpieczny....dlatego trzeba z niego eliminować patologie typu pijaństwo....przecież znamy już zibiego co po pijaku strzelał w Storkowie... ale zatuszowano sprawę... więc nie dziwi niechęć mieszkańców... zresztą nasza władza cała myśliwska jest więc konurencji nie chcą....  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem tę sugestię o niechęci myśliwych do strzelectwa. W Ińsku są myśliwi-pacyfiści? Z łuku strzelacie czy z kuszy? A może wolicie wnyki?
Wielu myśliwych startuje w zawodach tego rodzaju, bo to naturalne rozwinięcie pasji, a strzelanie na dystansach kilkakrotnie większych niż te, jakie są wskazane w regulaminie polowań to chyba coś wartego spróbowania? No chyba, że wolicie kumplom opowiadać jak trafiacie liska na pół kilometra z pozycji stojąc ;-)
Znam ludzi, którzy przyjechali z zagranicy czy południa Polski, a posługują się właśnie pozwoleniem myśliwskim. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie myśliwych na takich zawodach więcej. Słyszałem, ktoś mi mówił, że Wasz Burmistrz też chce być myśliwym. Szkoda, że się nie pojawił w Studnicy.

Takich imprez w Europie jest niewiele. Polska stała się znaczącym miejscem dla strzelców. Obok Międzyrzecza, Skarżyska Kamiennej, Poligon Drawski zyskuje na znaczeniu w świecie sportu. Nawet jeśli nie macie pozwoleń - przyjedźcie zobaczyć jak to wygląda. Jeśli oczywiście wojsko wpuści na teren poligonu kibiców. W tym roku paru kibiców było. Mam nadzieję, ze może ktoś z kibiców zapragnie się do nas przyłączyć. Pozwolenie już nie jest czymś bardzo trudnym.
 
Co do rzekomego pijaństwa odpowiem - w sporcie zasady są twarde. Jeśli ktoś na bani - wylatuje i to dopiero początek kłopotów, które kończą się cofnięciem pozwolenia. To sport/pasja/hobby czy zawód dla wielu osób. Nie ma tu miejsca na ryzyko utraty zdrowia czy życia bo ktoś sięgnął po kieliszek.
Co innego po zawodach. Broń pod klucz i za kołnierz nie wylewamy. 

Jeśli zobaczycie kogoś na zawodach na bani - zgłaszajcie sędziom. Nikt Wam złego słowa za takie donosicielstwo nie powie, a zyskacie wdzięczność wszystkich, którzy być może dzięki Wam wrócą do domu cali. Gorzała i broń są bowiem złym zestawieniem.
Chcecie więc zabłysnąć opowieścią o pijanym sportowcu to go złapcie, a nie opowiadajcie bajek. 

Na koniec jeszcze - Panie w strzelectwie długodystansowym strzelają w tych samych dyscyplinach co faceci. Zero taryfy ulgowej. I często z nami wygrywają :-) 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś jest prawdą....masz słuszną rację...nasz burmistrz już jest myśliwym i należy do koła łowieckiegi...ale z niego taki strzelec że.....NO.....trafień ma niewiele jeden wielki "niewypał" ale kto odmówi cysarzowi ha ha ha....czyli jednak władza może sobie "myśliwym" zostać nawet jak nie ma o tym pojęcia....jak tu się pokazać na strzelnicy jak strzela ślepakami....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie. To może w przyszłym roku Go namówię do startu w zawodach jeśli ma broń, która się do tego nada. Myśliwi bowiem mają czasem sztucery, które już przy 3 strzale sieją, a my strzelamy w 25 minut po 30 strzałów. Strzały od 21-30 lecą zaś na 800m.
W piątki jest okazja postrzelać treningowo. Sobota i niedziela to zawody. Niestety trening są przewidziane tylko dla zawodników.
Jeśli jednak ktoś chce spróbować, a pozwolenia nie ma, to możemy pomyśleć o np., spotkaniu w Pucicach pod Szczecinem. Służę swą osoba jako instruktorem jeśli zechcecie się zorganizować i przyjechać grupą :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Olo napisał:

Problem nie jest w imprezach tylko w ich typach....dlaczego zawsze są to imprezy elit? Dlaczego impreza taka jak ILF robi się zjazdem celebrytów kpiących z rządzącej władzy? Proste....bo to nie jest impreza filmowa tylko spęd polityczny....a strzelectwo to bardzo elitarny sport a zatem i niebezpieczny....dlatego trzeba z niego eliminować patologie typu pijaństwo....przecież znamy już zibiego co po pijaku strzelał w Storkowie... ale zatuszowano sprawę... więc nie dziwi niechęć mieszkańców... zresztą nasza władza cała myśliwska jest więc konurencji nie chcą....  

Olo zapodaj bliżej kto z naszej władzy jest myśliwym i który to zibi walił po pijaku w Storkowie ? Chlapniesz coś, półgębkiem a tu można "elytom" poćwierkać troszkę ! Dawaj bliżej co wiesz a wiesz wiele !?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, mkowalczuk napisał:

Dzięki za potwierdzenie. To może w przyszłym roku Go namówię do startu w zawodach jeśli ma broń, która się do tego nada. Myśliwi bowiem mają czasem sztucery, które już przy 3 strzale sieją, a my strzelamy w 25 minut po 30 strzałów. Strzały od 21-30 lecą zaś na 800m.
W piątki jest okazja postrzelać treningowo. Sobota i niedziela to zawody. Niestety trening są przewidziane tylko dla zawodników.
Jeśli jednak ktoś chce spróbować, a pozwolenia nie ma, to możemy pomyśleć o np., spotkaniu w Pucicach pod Szczecinem. Służę swą osoba jako instruktorem jeśli zechcecie się zorganizować i przyjechać grupą :-)

Nie namówisz Burmistrza...on żaden hobbysta to tylko bywalec salonów... a w głowie sieczka.. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Olo napisał:

Wszystko co napisałeś jest prawdą....masz słuszną rację...nasz burmistrz już jest myśliwym i należy do koła łowieckiegi...ale z niego taki strzelec że.....NO.....trafień ma niewiele jeden wielki "niewypał" ale kto odmówi cysarzowi ha ha ha....czyli jednak władza może sobie "myśliwym" zostać nawet jak nie ma o tym pojęcia....jak tu się pokazać na strzelnicy jak strzela ślepakami....

Olo zapomniałeś dopisać że Przewodniczący Szafran i Wkrętak z Wisoli też są myśliwymi i należą do koła myśliwskiego.wielka porażka dla koła które dokonało ich przyjęcia ale za kasę co się nie robi.Kiedyś wystarczyła kura i można wszystko było zaliczyć a teraz kasa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie proszę magla z tego tematu.
Urząd Miasta wyjaśnił, iż w tym roku nie dali newsa, bo ktoś zachorował i nie przekazał sprawy do realizacji. Przyjmuję do wiadomości. 

Moja propozycja aktualna. Jak ktoś ma ochotę się zmówić na strzelanie to zapraszam do kontaktu na adres: [email protected].,pl
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Gość napisał:

Olo zapomniałeś dopisać że Przewodniczący Szafran i Wkrętak z Wisoli też są myśliwymi i należą do koła myśliwskiego.wielka porażka dla koła które dokonało ich przyjęcia ale za kasę co się nie robi.Kiedyś wystarczyła kura i można wszystko było zaliczyć a teraz kasa.

Czyli Olo o wszystkim nie wie co w szuwarach piszczy ! Do jakiego koła należą ? Może do rowerowego ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość napisał:

Olo zapomniałeś dopisać że Przewodniczący Szafran i Wkrętak z Wisoli też są myśliwymi i należą do koła myśliwskiego.wielka porażka dla koła które dokonało ich przyjęcia ale za kasę co się nie robi.Kiedyś wystarczyła kura i można wszystko było zaliczyć a teraz kasa.

nastepny fake news. Przewodniczący Szafran należy do koła emerytów i ręcistów a Wkretak z Wisoli należy do koła gospodyń wiejskich. To wszystkie ich grzeszne koła. ha ha ha!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mkowalczuk napisał:

Olo - jeśli to było do mnie, to się cieszę. Namiar masz, ale jeśli strzelanie Cię nie kręci, to też to uszanuję. Nie wszystkich musi jarać to samo :-)  

Życzę wszystkim miłego wieczoru

Oczywiście że do Ciebie?nawet jeśli to nie moja bajka to podziwiam zapał i silną motywację... widać prawdziwy z Ciebie hobbysta...podziwiam. Zgadzam się też z Twoim twierdzeniem że naszej władzy pieniądze z poligonu to się marzą ale wspierać inicjatywy to problem...ech....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fake news napisał:

nastepny fake news. Przewodniczący Szafran należy do koła emerytów i ręcistów a Wkretak z Wisoli należy do koła gospodyń wiejskich. To wszystkie ich grzeszne koła. ha ha ha!

To nie fake news tylko prawda....choć sprawa stara bo chodzi o brata byłego burmistrza Stasia...przy okazji wspomnę że Szafran i Mazurek są myśliwymi i co z tego....co mnie ich koło obchodzi....zwierzyny wszędzie pełno niech jedzą to dzikie mięso....wolę polędwicę wołową albo polędwiczki wieprzowe...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ja cierpiedole!
9 minut temu, Olo napisał:

To nie fake news tylko prawda....choć sprawa stara bo chodzi o brata byłego burmistrza Stasia...przy okazji wspomnę że Szafran i Mazurek są myśliwymi i co z tego....co mnie ich koło obchodzi....zwierzyny wszędzie pełno niech jedzą to dzikie mięso....wolę polędwicę wołową albo polędwiczki wieprzowe...

O ja cierpiedole! Ile ty Olo masz lat że pamietasz jeszcze czasy burmistrza Stasia? 120? Był taki burmistrz w ogóle w Ińsku?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że muszę być stary to trudno....ale chyba nie pamiętasz ile Stasiu ma lat dla  Ciebie exstra 55 ....to taka dla Ciebie starość? Opanuj się...chodziło o wątek korzystania z broni palnej i picia alkoholu....braciszek nie dość że był narąbany to strzelał z broni należy do koła i co? I nic....o takich patologiach rozmawiałem z mkowalczuk....bardzo zdrowo rozsadkowo chłopak pisał....tylko ty nic nie zrozumiałeś....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest że tych trzech muszkieterów w szybkim czasie myśliwymi się stali tylko ten czwarty jeszcze błądzi po krzakach i nie może z nich wyjść.Ci trzej oczywiście należą do tego koła gdzie żwir wydobywają i oni mówili że nie chcą żwirowni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...