Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie jacy sa chętni do przetargu na ośrodek łączności? Dlaczego przetarg został przesunięty? Nie było chętnych? Burmistrz mówił, ze załatwił inwestora, tylko poczta nie chce tego sprzedać.

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Olo napisał:

Skoro wszystko wiesz to po co pytasz Włodzimierzu.

Yyy... gdybym wiedział to bym nie pytał. Idź sie leczyć. Jaki Włodzimierz? Zwyczajnie pytam, bo wiem, ze władza to czyta. Ktos ma jakies informacje, poza przygłupem Olo?

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Olo napisał:

Idź do gminy i zapytaj....najprościej i najskuteczniej....naucz się nie wyzywać młotku ....

A ty jak plujesz jadem ? Jak obrzucasz błotem od Liwaka poczynając na radnych i urzędnikach kończąc ? Przypomnieć ci kilka twoich epitetów ? Ty gminny hipokryto ! Jak Kali ukraść krowę to cacy, ale jak Kalemu ukradną krowę to jest beeeeeee - żwirowy zwolenniku !!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisz tu o żwirowni ośle jeden.....żwirownia dzięki tobie już zatwierdzona.....takich bancwołów trzech  wystarczyło żeby zniweczyć wszystko....nie widzisz że ludzie plują ci w twarz? Nie udawaj że deszcz pada.....

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wszyscy się zajeliscie tą żwirownią,a trzeba by było popatrzeć czym zajmują się dzieci po lekcjach.Wieczorami oblężony przystanek ,gnojki z podstawówki pala papierochy i bluzgaja.Szczycą się który ma czego więcej kogo zaliczył i jak starych wykrecil ,żeby to jeszcze byli z gimnazjum lub średniej ,ale dzieci po 12,13 lat?

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość napisał:

Bańka dwieście to teoretycznie nie jest duzo jesli chodzi o grunt pod np. hotel w takim fajnym miejscu. Myśle, ze brakuje promocji. Nasz prymitywny burmistrzunio nie ma pojęcia w tym temacie. A dodatkowo robi z siebie błazna mówiąc, ze ma inwestora, tylko sprzedający robi problemy. Potem jest przetarg i nie ma chętnych? Jakim to trzeba byc kretynem, zeby chwalić sie inwestorem, który jest zmyślony?

Odnośnik do odpowiedzi

To dla przypomnienia, ze strony urzędu.

Zadający: Marek 

Pytanie: Panie Burmistrzu, Odnośnie pytania Pana Piotra. Chodzi mi o przychody gminy. Z odpowwiedzi wynika, ze ciezko jest inwestowac, bo nie mamy na wklad wlasny. Jest plan zbudowania pomostu, sciezki rowerowej, wiezy... Ale te inwestycje nie przyniosą pieniędzy. Turysci przyjadą, ale do gminy nic nie wplynie. Gmina majac nowa infrastrukture nie bedzie na niej zarabiala, bo nie ma kolejnych miejsc noclegowych, nowych miejsc gdzie handel moze sie rozwinac, miejsc, gdzie nawet zimą mozna przyjechac. Ja zdaje sobie sprawe, ze to nie gmina ma to wszystko wybudowac, tylko inwestorzy. Jak zatem poszukiwani są inwestorzy? Jak wygląda promowanie gminy? Jaki jest pomysł na gminę w okesie zimowym? Wtedy przeciez tez ludzie lubią spacery, jedzenie, nurkowanie, łyzwy, itd...

Odpowiedź:

Witam Panie Marku,

Przychody Gminy to kredyty i pożyczki, na które jak sam Pan napisał nasza gmina nie ma zdolności. Planowana budowa wieży widokowej i pomostu nie przyniesie bezpośrednio dochodu do naszego budżetu - to oczywiste, jednak są to inwestycje, których zadaniem jest uatrakcyjnienie naszej Gminy. Mamy nadzieję, że dzięki nim przyjedzie więcej turystów, którzy zostawią pieniądze u naszych przedsiębiorców. 

Może skłoni to kogoś do zainwestowania w naszej Gminie, może ktoś rozwinie swoją działalność. Te inwestycje to swoista promocja. Zresztą cały projekt obejmuje więcej obiektów niż te dwa i z pewnością będziemy dążyli do ich powstania. Co do poszukiwania inwestorów - pozyskaliśmy inwestorów na zakup ośrodka łączności przy plaży, jednak Poczta Polska ociąga się ze sprzedażą tego obiektu. To samo z zakładem "bioetanol" - jednak komornik cały czas wycenia majątek i końca nie widać. Chcemy odebrać działki w środku miasta od p. Cieracha, sprawa jest w sądzie, ale wiadomo jak długo sądy działają. Jest to przecież piękne miejsce dla potencjalnej inwestycji całorocznej. Namawiamy właściciela działki po byłym hotelu nad jeziorem by ją sprzedał, bo i tu jest gotowy inwestor do działania. Problem polega na tym, że jako Gmina nie mamy do zaoferowania interesujących działek pod inwestycje. 

Te najpiękniejsze, położone bezpośrednio nad wodą, już dawno są w prywatnych rękach.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
O 21.05.2017 o 22:27, czas napisał:

Ta szkoła to moralne dno. Jak wymagać od dzieci i mówić że to wina patologii rodzinnej. To jest patologia wśród nauczycieli. Czas zrobić porządki.

dzieci  samemu się wychowuje...idź do szkoły w czasie przerwy i zobacz co Twoje dziecko wyprawia.A jak masz czas to zostań tam 6 godzin i później  idź do pani doktor po zwolnienie.......

Odnośnik do odpowiedzi
O 21.05.2017 o 22:27, czas napisał:

Ta szkoła to moralne dno. Jak wymagać od dzieci i mówić że to wina patologii rodzinnej. To jest patologia wśród nauczycieli. Czas zrobić porządki.

a porządek to zacznij od Siebie /mądrzy to już  dawno uciekli  z Ińska...... a zostaliśmy My.....

Odnośnik do odpowiedzi
Ińszczanin
11 godzin temu, Gość napisał:

większych bredni nie czytałem.Te buble uatrakcyjnią gminę to pomylenie z poplątaniem  .

I tu burmistrz ma rację.O jakich bredniach piszesz Gościu?Przecież infrastruktura, o której wspomniał burmistrz, zdecydowanie poprawi atrakcyjność naszego terenu. Śmiem twierdzić,że do Ińska zawitaja również autokarowe wycieczki szkolne,ale póki co samo jezioro nie jest wielką atrakcją.Nie pora na wymówki,ale to nie Liwak i Racinowski pozbawili Ińska nejlepszych terenów do powstania niezbędnych inwestycji.

Odnośnik do odpowiedzi

Gnido na wytykaniu kto komu daleko nie pojedziesz.....powiedz lepiej co ty zrobiłeś żeby przejąć tereny od skarbu państwa dla gminy.....nie obwiniaj też tych którzy mieli olej w głowie i grunty zakupili.... po prostu zainwestowali a ty wtedy spałeś dziś beczysz baranie jak owce na hali.... powiem ci więcej gmina miała dużo terenów ale sprzedała za bezcen....sprawdź zanim coś napiszesz....

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, riposta napisał:

Gnido na wytykaniu kto komu daleko nie pojedziesz.....powiedz lepiej co ty zrobiłeś żeby przejąć tereny od skarbu państwa dla gminy.....nie obwiniaj też tych którzy mieli olej w głowie i grunty zakupili.... po prostu zainwestowali a ty wtedy spałeś dziś beczysz baranie jak owce na hali.... powiem ci więcej gmina miała dużo terenów ale sprzedała za bezcen....sprawdź zanim coś napiszesz....

Sam sobie sprzedałeś te atrakcyjne tereny ! Wiemy o tym !!

Odnośnik do odpowiedzi
Ińszczanin
28 minut temu, wiara napisał:

Sam sobie sprzedałeś te atrakcyjne tereny ! Wiemy o tym !!

Nie wyzywaj. Ja nie wyzywam nikogo.Umowy sprzedaży skonstruowano tak,że właściciele tych działek nie maja obowiazku zainwestowania w określonym czasie bez ich utraty na rzecz gminy. I tu jest klopot.

Odnośnik do odpowiedzi

Ha ha ha a tobie szkoda? Ale przecież ty też kupiłeś ! Nie wstyd ci rzucać kamieniem jak sam zgrzeszyłeś? A tak na poważnie to trzeba było nie opychać ziemi na orzechowej, przy Sciennym,  w centrum miasta,  dla bioetanolu, dla spalarni ect. A wszystko to zasługa kogo? Zimnickiego i wieży. Kto sprzedał ziemię dla żwirowni przy jeziorze Wisola. A czy ja sobie czy mnie ktoś to już nie ma znaczenia. W moim przypadku nawet ogródka działkowego nie mam bo uprzedził mnie tłusty Krzyś.  

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma co roztrząsać. Stało sie. Gmina musi zabiegać o inwestorów tam gdzie moze to robić. Czyli np na terenie po ośrodku łączności. Nasz średnio rozgarnięty urzedas pochwalil sie, ze ma inwestora. Winę zwalił na pocztę. Tymczasem nie wiedział chyba, ze poczta ogłosi przetarg a jego sen o inwestorze wyjdzie na światło dzienne. Jak dla mnie to gość sie  ośmieszył i powinien honorowo odejść.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...