Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, o co biega? napisał:

Wie ktos coś o wykopaliskach na promenadzie? O co tam chodzi? Dopiero zrobiona i juz przekopują?

tak właśnie w ińsku prowadzi się inwestycje.Jeszcze nic tu porządnie nie zrobiono.Promenadę budował Endriu.Krakus latał z aparatem i na swym portalu i dawał do prasy foty jaki to przewał i nieudolność wykonawcy.Jednak jego burmistrz wraz ze swą ekipą odebrał ten niedokończony bubel .To co poprawiają to kwestia dwóch lat i się rozsypie .Wystarczy pospacerować po pierwszej części remontowanej i zdanie ma się wyrobione.Ponadto gmina płaciła i spłaca kredyt nie za kostkę tylko inną nawierzchnię,i taka powinni odtworzyć zgodnie z dokumentacją.Jak można na takie rzeczy się godzić.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Przyjechałam na święto.Idę na spcer jest widno a ul.Orzechowa oświetlona jak W-wa.Czyżby gmina była  aż tak bogata? Gdzie są gospodarze zatroskani cienkim dopływem śodkó do budżetu? Coś z tą Waszą gospodarnością jest nie tak...Radni nie raz bijecie się o 1 lampę,naczęściej przy swoim obejściu a tutaj cała ulica oświetlona w dzień....

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, słonce napisał:

Na Orzechowej nie ma lamp, to słońce świeciło

Jasne.....słońce Peru! Taki tłuk zamiast wyjaśnić dlaczego lampy świecą bezużytecznie czerpią prąd za który płacimy my podatnicy to drwi jak tępa c***. Taka to obywatelska postawa!

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, komuchy marudzą napisał:

Przyjadą stare komuchy z miasta i nic im sie nie podoba, albo plaża albo manhatan, ja pitole co za upierdliwi ludzie.

Baran zostanie baranem. Albo inaczej kiedyś wytykał jedną nieświecącą lampę teraz od godz.15 ciągnie prąd ma to w nosie. Płacą mieszkańcy im też na pensje za nic nie robienie. Oszczędzaj baranie bo ciągle burak pisze mieszkańcom że nie ma na nic kasy. Rozpustnicy i kalosze gumowe.

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, riposta napisał:

Baran zostanie baranem. Albo inaczej kiedyś wytykał jedną nieświecącą lampę teraz od godz.15 ciągnie prąd ma to w nosie. Płacą mieszkańcy im też na pensje za nic nie robienie. Oszczędzaj baranie bo ciągle burak pisze mieszkańcom że nie ma na nic kasy. Rozpustnicy i kalosze gumowe.

Zajmij się grobami swoich bliskich, weź miotlę, grabki, szmatą umyj pomnik, postaw chryzantemy, zapal znicz, odmów zdrowaśkę, wspomnij tych co odeszli bo ty też kiedyś odejdziesz. 

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, kumuchy marudzą napisał:

Zajmij się grobami swoich bliskich, weź miotlę, grabki, szmatą umyj pomnik, postaw chryzantemy, zapal znicz, odmów zdrowaśkę, wspomnij tych co odeszli bo ty też kiedyś odejdziesz. 

A co to ma wspólnego z palącymi się na Orzechowej lampami?  Tym bardziej że mieszka tam urzednik gminy! Taka rozrzutność wkurza podczas gdy reszta manhatanu może marzyć o obiecanych lampach. Jak już wspomniałeś o zmarłych to idź sam na cmentarz i zobacz jaki bajzel koło koszy. Nigdy tak nie było przed świętem zmarłych. W grobie się wywracają. I wiem bo byłam na spacerze.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, riposta napisał:

Baran zostanie baranem. Albo inaczej kiedyś wytykał jedną nieświecącą lampę teraz od godz.15 ciągnie prąd ma to w nosie. Płacą mieszkańcy im też na pensje za nic nie robienie. Oszczędzaj baranie bo ciągle burak pisze mieszkańcom że nie ma na nic kasy. Rozpustnicy i kalosze gumowe.

Olo odwagi, podpisz się a nie anonim jak PiS-owski sygnalista !!

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, gamoń napisał:

Olo odwagi, podpisz się a nie anonim jak PiS-owski sygnalista !!

Olo Olo Olo a nie przyszło Ci do głowy że to mieszkańcy mają dość takich popaprańców? Mimo wszystko mam nadzieję że pogonią wam kota. Nie pomoże dziadowska i patologiczna  rodzina burka i vice burka. Poparcia nie będzie!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kumuchy marudzą napisał:

Zajmij się grobami swoich bliskich, weź miotlę, grabki, szmatą umyj pomnik, postaw chryzantemy, zapal znicz, odmów zdrowaśkę, wspomnij tych co odeszli bo ty też kiedyś odejdziesz. 

Normalny człowiek, mieszkaniec Ińska tak dokładnie robi, ale nie przyjezdny komuch, który tu nikogo na cmentarzu nie ma. Zamiast tego łazi po manhatanie jak smród po gaciach i szpicluje wszystko, a to smieci leża, a to lampa sie pali, a to ktoś kładem jeździ, kur*wa mać! Czy w tym zas*ranym szczecinie wszystko jest cacy tylko w Ińsku jest wam źle? To po kiego grzyba tu przyjeżdżasz i narzekasz? 

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, po co? napisał:

Normalny człowiek, mieszkaniec Ińska tak dokładnie robi, ale nie przyjezdny komuch, który tu nikogo na cmentarzu nie ma. Zamiast tego łazi po manhatanie jak smród po gaciach i szpicluje wszystko, a to smieci leża, a to lampa sie pali, a to ktoś kładem jeździ, kur*wa mać! Czy w tym zas*ranym szczecinie wszystko jest cacy tylko w Ińsku jest wam źle? To po kiego grzyba tu przyjeżdżasz i narzekasz? 

Rządzący  palancie!  Tobie nic nie przeszkadza. Żeby było normalnie w Ińsku trzeba zmienić palantów od władzy. Ty jak inkasent inkasujesz pensję co miesiąc więc masz Ińsko zwyczajnie w d****.

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, po to napisał:

Rządzący  palancie!  Tobie nic nie przeszkadza. Żeby było normalnie w Ińsku trzeba zmienić palantów od władzy. Ty jak inkasent inkasujesz pensję co miesiąc więc masz Ińsko zwyczajnie w d****.

Niby czym, kim rządzę? Normalnie bedzie jak przestaniesz marudzić bo już nawet twój chłop z tobą nie umie wytrzymać

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, do komucha napisał:

Niby czym, kim rządzę? Normalnie bedzie jak przestaniesz marudzić bo już nawet twój chłop z tobą nie umie wytrzymać

A to dobre! Ja się chłopami nie interesuję. Pederastą jak ty nie jestem. Nie jest normalnie jak miasto nie jest w gospodarny sposób zarządzane. Może jak skontrolują gminę to niechlujstwo wyjdzie wcześniej czy później. Czego mieszkańcom Ińska życzę. Tyle i tylko tyle. Ps. Weź się za pracę nierobie.

Odnośnik do odpowiedzi

Twój łukochany szczecin jest niezwykle gospodarny i zarzadzany, afera goni aferę i ty myslisz że wszedzie tak jest a tu zonk! W Ińsku czysto, cicho, miło, przyroda kwitnie, ludzie sie usmiechają i nie gonią za pieniądzem jak ty. No ale co sie dziwić? Po zabraniu ci emerytury to musisz być na wszystko i na wszystkich wściekła. Oj niepotrzebnie sie było komuchem, niepotrzebnie.

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, gość napisał:

Twój łukochany szczecin jest niezwykle gospodarny i zarzadzany, afera goni aferę i ty myslisz że wszedzie tak jest a tu zonk! W Ińsku czysto, cicho, miło, przyroda kwitnie, ludzie sie usmiechają i nie gonią za pieniądzem jak ty. No ale co sie dziwić? Po zabraniu ci emerytury to musisz być na wszystko i na wszystkich wściekła. Oj niepotrzebnie sie było komuchem, niepotrzebnie.

Nie każdy może pobierać górniczą emeryturę, dopłaty rolnicze i jeszcze za figurowanie jako przewodniczący. Ile jeszcze robisz na boku?  Bo myślę że to nie koniec!

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, gość napisał:

Na razie nie jestem na usługach zwirowni i emerytura górnicza mi nie grozi, to co mam z etatu musi wystarczyć i jestem zadowolony. Potrafie sie cieszyć z życia i dostrzegać jego pozytywne aspekty. W przeciwieństwie do ciebie wieczny marudo.

Weź się za sprzatanie cmentarza buraku. Kopy śmieci nie ma gdzie śmieci wyrzucać. Znalazł się mędrzec od siedmiu boleści. Starcza ci na sikanie w nogawkę.

Odnośnik do odpowiedzi
Dyskusja o niczym

Parę lat temu byłem we Lwowie i okolicach.
Przewodnik - Ukrainiec opowiadał: Tu był piękny zamek. Teraz po nim śladu nawet nie ma, bo ludzie cegły zabrali na budowę swoich domów. Czemu ten sam sposób myślenia obowiązuje w Ińsku? Oby dziś. Oby było na teraz, a potem - nie ważne co zostanie i czy cokolwiek zostanie.
Można tak żyć, ale czy na pewno to jest najwłaściwsze? Czy nie lepiej budować przyszłość Ińska, a nie patrzeć na dzisiejsze tylko korzyści? Wiem - najbliższa ciału koszula, ale warto się wyzwolić z takiego myślenia. Myślę, że warto i że w Ińsku jest trochę osób, które to rozumieją. A krzykacze oczywiście będą psioczyć i pluć, że się czepiamy, że przyjechaliśmy ze Szczecina czy innych miejsc i Was pouczamy.  Nie pouczamy, a wskazujemy, że można, że warto spróbować inaczej. W Szczecinie może nie zawsze wychodzi, ale generalnie - Szczecin się rozwija, pięknieje. Perspektywy Szczecina są całkiem niezłe. Czy to samo można powiedzieć o Ińsku? 

A teraz czekam na kolejną falę hejtu, bo na nic innego chyba nie ma co liczyć :-(
Zgodnie z zasadą: jesteście biedni, bo jesteście ... jacy jesteście.

Odnośnik do odpowiedzi

Ińsko to raptem 7,5 km2. Szczecin to 300 km2. Możemy też porównać ludność i potem przeliczyć budżet na jednego mieszkańca czy na kilometr powierzchni. Czy wyjdzie tak tragicznie, że usprawiedliwimy sytuację w Ińsku?
Do czego zmierzam? A no do tego, ze wybrałeś najprostsze wytłumaczenie: "gdybyśmy mieli kasę jak Szczecin to byśmy mieli tu eldorado". Owszem, ale jak długo by tak było i co z tego by na końcu zostało? Każda kwota kiedyś się skończy, a nie widać tu szans na zarabianie kolejnych pieniędzy by było na następne lata.
A tak na poważnie: koszty utrzymania Szczecina i Ińska są różne. Miasto Szczecin ponosi koszty, a o których Ińsko nawet nie musi myśleć. Wystarczy powiedzieć: komunikacja miejska, ale przecież jest tego dużo więcej.
Zdaje się, że Ińsko ponosi całkiem spore koszty kredytów. Czy poszły za tymi kredytami inwestycje prorozwojowe? Tak się buduje przyszłość Miasta. I małego i dużego. I proszę tego wpisu nie traktować ja atak. Pan Liwak boryka się z sytuacją zastaną. Mam jednak pytanie: na ile się boryka, a na ile płynie w nurcie tej rzeczki nie próbując coś zrobić. Władze może się zmienią, a może nie. Kredyt się spłaci i co dalej? Zaciągnięty zostanie pewnie kolejny. Oby nie na kolejne ... bardzo ważne pierdoły :-(

Las Vegas w Ińsku? Może to też dobry pomysł, jeśli zrobiony będzie mądrze? Każdy pomysł jest warto rozważenia. Ostatnio słyszałem (może plotkę), że ktoś u Was kombinuje jak zrobić dom starców dla Niemców. Też nie najgorszy pomysł, choć gdyby się udało zrobić choć jeden zakład uzdrowiskowy, to byłoby dużo lepiej dla Ińska. No bo można potem zawalczyć o statut uzdrowiska :-)
W Ińsku jest spory problem z pracownikami. Młodzi wolą jechać opuścić Ińsko, a starsi chyba wolą żyć na zasiłku. W sumie się nie dziwię. Polityka socjalna w Polsce utrudnia życie tym co chcą popracować np. dorywczo/sezonowo. A właśnie taka praca sezonowa w Ińsku jest. Z tym coś trzeba zrobić.
Na dziś jednak - nikt tu nie zainwestuje bojąc się żwirowni. No i Gmina nie ma wolnych terenów do inwestycji. Co gorsza - pomysły jakie są świadczą o dalszym brnięciu w już popełnione błędy czyli np. osiedle na plaży.
Może warto pomyśleć co z tym fantem zrobić i przerwać ten sposób działania? I aby była jasność - nie ważne kto to przerwie. Może nawet obecna władza. Grunt aby to wreszcie uczynić. 

Odnośnik do odpowiedzi

Cokolwiek by nie mówić na temat gminy Ińsko jedno jest pewne.Bez pełnej wymiany kacyków oraz rady miejskiej nic się tutaj nie zmieni.wszyscy są poukładani tak samo jak w skali Polski tzw.aparat sprawiedliwości.To mafia żeująca na narodzie,niestety.Efekty są widoczne na każdym kroku.Byle pod siebie jak najwięcej a gmina? Co tam jakoś to będzie...Ludzie tutaj też niekumaci i nie zaangażowani.Jedynie komuchy w róznych odłamach,od tych nastarszych,"zasłużonych" a na wnukach kończąc trzymają sie razem.Oni mają swoją wizję przejęcia władzy.Ciotka wieża już kombinuje.Zresztą pozostali też układają plany na dalsze trawnie przy korytach.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...