Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nerwowo się zrobiło :-D
Tak na marginesie - wcale bym się nie zdziwił gdyby jakiś parkingowy był, dla Ińska lepszym Burmistrzem jak Wieża, obecny czy poprzednik.
Mamy piękny przykład jak Władza widzi mieszkańców. Na stołek może wleźć tylko "nasz". Reszta to ciemny motłoch, który co najwyżej może iść się upić na festynie.

Władzo - pewnie nie wiesz, ale pycha kroczy tuż przed upadkiem. takie to życie brutalne jest. Jak nie w tych to, któryś następnych wyborach może się okazać, że ktoś zacznie w papierach gminnych grzebać jak w papierach reprywatyzacyjnych w Warszawie :-P

Odnośnik do odpowiedzi

Władza ma "gdzieś" zdanie mieszkańców. Prywata i stałe komunistyczne metody: władza wie lepiej, a wy macie się dostosować lub spadać ma się w Ińsku w najlepsze:
"Zadający: Plażowicz

Pytanie: Szanowny Panie, z tego co słyszę, to na plazy ma powstać nowy budynek dla ratowników, z toaletami. Wcześniej mówił Pan jeszcze o pomieszczeniach pod handel. Mowa była o tym juz w zeszłym roku, wiec chciałbym sie dowiedzieć ile udało sie Panu zrobić przez rok czasu. Dodatkowo prosze powiedzieć na jakich zasadach ma to byc zrobione. Czy gmina to zbuduje i bedzie wynajmować, czy gmina czeka na inwestora, który to zbuduje i przejmie jako własność? Czy jest jakiś projekt juz? Dlaczego nie ma na stronie gminy szerszej informacji odnośnie tego pomysłu? Niech jak najwiecej inwestorów wie o tym, wtedy gmina zyska najwiecej. Czy bedzie zorganizowany przetarg na to przedsięwzięcie? Kiedy to bedzie? Znowu rok minie? A moze wiecej?

Odpowiedź:

Witam Pana,

Projekt jest już gotowy. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwoleń. Obiekt ten będzie pełnił kilka funkcji: toalety, przebieralnia, lokale gastronomiczne na dole a na górze pomieszczenia dla ratowników. Również w przygotowaniu jest dokumentacja na dzierżawę plaży. Trudno w tej chwili sprecyzować w jakiej formule plaża zostanie wydzierżawiona, jest bowiem kilka możliwości i należy wybrać najlepszą a zarazem najbezpieczniejszą. Przetarg zostanie ogłoszony w tym roku.

Pozdrawiam serdecznie

Burmistrz Ińska Jacek Liwak.

Zdaje się, że parcie do realizacji chorego pomysłu świadczy o tym, iż intencje Burmistrza są delikatnie mówiąc mętne "mało czytelne". Od Was zależy czy facet zagrzebie Ińsko w kolejnym durnym pomyśle, który na wiele kolejnych lat pozbawi Ińsko szans na jakikolwiek sensowny ruch i zmianę swej sytuacji.

Odnośnik do odpowiedzi

Patentowe barany! Chcecie aktu notarialnego w sprawie właścicielki z domku na plaży.....pytam po co? Przecież  kolejny projekt zrobiła gmina i znów komuś z kliki podaruje kawałek plaży....a żeby radości było więcej pod pretekstem dzierżawy plaży opyli Liwak wszystko co zostało...to wasze pisanie gówno warte....

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Olo napisał:

Patentowe barany! Chcecie aktu notarialnego w sprawie właścicielki z domku na plaży.....pytam po co? Przecież  kolejny projekt zrobiła gmina i znów komuś z kliki podaruje kawałek plaży....a żeby radości było więcej pod pretekstem dzierżawy plaży opyli Liwak wszystko co zostało...to wasze pisanie gówno warte....

Olo, to ratuj nas! Co trzeba zrobić? Jesteś wewnątrz, duzo głosu tu zabierasz. Wyzywasz od baranów. Moze pokaz stadu drogę? 

Odnośnik do odpowiedzi

Drogą jest przeznaczanie w budżecie środków na inwestycje i zabezpieczanie środków na obsługę a nie wyzbywanie się majatku bo niedługo zabraknie na wypłaty....gdzie wy słyszeliście żeby gminy oddawały plaże w dzierżawy... chyba w Ugandzie....Liwak czy ty przestaniesz słùchać tego idioty Szafrana? Nieraz słyszę te wasze rozmowy w"trójcy" i tłumaczenie że pozbędziecie się wrzodu....to zakrawa na kpinę....już ja się postaram o wizytę CBA... obiecuję....

Odnośnik do odpowiedzi

I to ma zatrzymać obecne zapędy Burmistrza? Uchwała budżetowa, która będzie podejmowana dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu będzie pozamiatane.
Ale oczywiście Olo wskazał właściwy kierunek pracy dla Ińska. Tyle, że to jak z poradą: trzeba przestać kraść. Wszyscy się z nią zgadzają, ale przecież nikt nie kradnie :-(

Odnośnik do odpowiedzi

Olo - Ty to wiesz, ja to wiem, pewnie paru mieszkańców już też wie, ze to śmierdzi na kilometr, a czy radni go powstrzymają? Ziemi pewnie nie sprzeda, ale da np. w długoletnią dzierżawę z takimi warunkami, że zdziwimy się, ze tak można ;-)
A spece z firm na 3 literki działają tak, że jak nie masz dobrego przełożenia to za rok może podjadą jak już zrealizują inne "zamówienia".

Odnośnik do odpowiedzi

Obawiam się, że zanim trójca (nie wgryzłem się w Wasze realia na tyle by znać cały skład) odejdzie, to zrobią co zrobią. Radni może nawet to przyklepią. I co wtedy? Jak masz dobry, skuteczny sposób to trzymam kciuki.
Domek na plaży - ten pierwszy i parę innych sprzedaży wskazuje, że od lat w Ińsku jest tak samo. Co zmiana, to kolejne "świetne interesy prorozwojowe". 
I gdyby w ślad za tym szły dobre, mądre inwestycje, to można to by było nawet rozgrzeszyć, ale tu tego nie widać. Przykład to "Kryształowa"? Fajny lokal, ale szansy by tam zjeść w niedzielę zero. Niby nie ma przymusu pracy, ale z punktu widzenia turysty  - wielka szkoda. Nic to - nastałem się w kolejce po gofra i kawę. Potem poszedłem do koślawego - luksusowego Toy Toy-a. Naprawdę wypas. Aromaterapia " z górnej półki". Faktycznie, niektórzy tego w domu nie mają.

Skoro nie sprzedano domku letniskowego, a może budynek na usługi to może być sposób, ale czas płynie, a zaniechania w tym względzie to też okazja do złożenia doniesienia  :-)

Olo - nie wiem co w Gminie robisz, ale się nie dziwię, że wolisz być anonimem.

A wrogiem Twoim się nie czuję. Sądzę że mamy za to paru wspólnych wrogów w związku z ostatnimi wpisami :-D
 

Odnośnik do odpowiedzi

gostek pomyśl kiedyś sprzedano budynek za grosze a teraz burmistrz ma go odkupić za 600 tys? TO jest dopiero marnotrawienie publicznych pieniędzy. Przecież ci ludzie zniszczyli toalety, które tam były specjalnie zrobione dla plażowiczów. Wiesz ile kosztuje zrobienie takich toalet. Pisane tu już było 600 tys. odkupienie + 150 tys. remonty to 750 tys ! A nowy postawisz za 400 tys. gdzie tu logika z twojej strony gdzie tu dbanie o finanse ?

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd wziąłeś te 600 tysięcy.....Aśka baner dała na budynku i mówiła że będzie szczęśliwa jak dostanie 200- 250 tys. Ktoś tu na mordę upadł przechodząc przez kałużę na skrzyżowaniu słoneczna- orzechowa....buraku liwak zasyp dziurę wszak żwirownię przyklepałeś....tak "Gostek" wolę być anonimowy bo gmina to teraz jeden wielki burdel na kółkach....

Odnośnik do odpowiedzi

Jaśniej już chyba się nie da: ktoś zrobił głupotę. Zamiast ją naprawić obecny Burmistrz wpadł na pomysł aby zrobić kolejną głupotę. Co za kolejne 4 lata? Kolejny kawałek plaży na sprzedaż?
Głupoty trzeba naprawiać, a nie popełniać kolejne, bo jak tak dalej pójdzie to Burmistrz będzie mógł co najwyżej decydować o kiblu w Urzędzie Miasta i to do spółki z sanepidem, wodociągami i odbiorcą ścieków :-P

A co do ceny to nie koniecznie trzeba tyle zapłacić. Cały czas namawiam do publikacji Aktu notarialnego. Jeśli podpisano go z naruszeniem prawa to będzie można go skutecznie unieważnić. No ale najwyraźniej cała ta rozmowa zmierza do tego aby właśnie to tego nie doszło.

Odnośnik do odpowiedzi

Racja! Ta dziura po każdym deszczu to wieeeeelllkkkaaaa kałuża. Żeby choć trochę tłucznia nasypać ale po co? Komuchom na Wierzchucice poprawił drogę w lesie. A tu centrum turystyczne i wózkiem z dzieckiem nie można przejechać. Skandal a napomknę że spacerującego Liwaka i Kupczyńskiego spotkałam nie jeden raz. Co to za gospodarze gminy? To wieśniaki pierwszej maści.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak po dłùższym namyśle to "Gostek" ma rację....pokazać ten akt notarialny będzie wiadomo za ile kupiła, kto jej sprzedał, na co jest przeznaczony....wtedy dopiero stachowi dobrać się do dupska.... to jest dobry pomysł tylko ja tego zrobić nie mogę.....zaraz mnie rozszyfrują a ja chcę tu ciągle nowe sprawy poruszać....Gostek weźmiesz to na klatę czy tylko chcesz ale nie musisz....jak to jest?

Odnośnik do odpowiedzi

Już to wyjaśniałem: nie będę wyręczał mieszkańców. To Wam powinno zależeć najbardziej. No i jeszcze nie przyszedł czas abym się ujawnił.
Mam inny pomysł.

1. Kazimierz Dec

2. Adam Machnik

3. Maria Krawczyk

4. Krystyna Sydor

5. Teresa Działoszewska

6. Roman Woźniak

7. Joanna Sadowska

8. Jerzy Kościelny

9. Donata Lorek - Dezor

10. Paweł Jacek Pańczyk

11. Zbigniew Józef Mazurek

12. Władysław Halejcio

13. Władysław Tomczyk

14. Krzysztof Tomasz Skonieczko

15. Włodzimierz Jerzy Szafran

Włodzimierz Jerzy Szafran - Przewodniczący VII Kadencji Rady Miejskiej w Ińsku

Jerzy Kościelny - Wiceprzewodniczący VII Kadencji Rady Miejskiej w Ińsku

Sporo Ich. Jest okazja aby zerwać z zasadą: "radni bezradni". Jeśli Mieszkańcy nie mają odwagi, pisać do Burmistrza, to niech o to poproszą radnego. Dowiecie się ile ta Rada jest warta :-D

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Gostek napisał:

Już to wyjaśniałem: nie będę wyręczał mieszkańców. To Wam powinno zależeć najbardziej. No i jeszcze nie przyszedł czas abym się ujawnił.
Mam inny pomysł.

1. Kazimierz Dec

2. Adam Machnik

3. Maria Krawczyk

4. Krystyna Sydor

5. Teresa Działoszewska

6. Roman Woźniak

7. Joanna Sadowska

8. Jerzy Kościelny

9. Donata Lorek - Dezor

10. Paweł Jacek Pańczyk

11. Zbigniew Józef Mazurek

12. Władysław Halejcio

13. Władysław Tomczyk

14. Krzysztof Tomasz Skonieczko

15. Włodzimierz Jerzy Szafran

Włodzimierz Jerzy Szafran - Przewodniczący VII Kadencji Rady Miejskiej w Ińsku

Jerzy Kościelny - Wiceprzewodniczący VII Kadencji Rady Miejskiej w Ińsku

Sporo Ich. Jest okazja aby zerwać z zasadą: "radni bezradni". Jeśli Mieszkańcy nie mają odwagi, pisać do Burmistrza, to niech o to poproszą radnego. Dowiecie się ile ta Rada jest warta :-D

To są ludzie,którzy na zawsze powinni zniknąć z gminnej polityki.Od lat dewastują gminę ,żyją na koszt mieszkańców łupionych coraz to wyższymi obciążeniami.Przy tym wysprzedali za bezcen cały gminny majątek włącznie z ulicą istniejącą od czasów niemieckich.Nic dziwnego ,że teraz starają się zatrzeć cały ten proces złodziejskiego zarządzania.Młodzi zacznijcie myśleć samodzielnie bo inaczej pozostaną wam tylko zgliszcza.

Odnośnik do odpowiedzi
pada Ostrowiec

Iński "Ostrowiec" w podobnej sytuacji finansowej.RIO tolerowało od lat zapożyczania kolejnych kredytów celem spłacenia wcześniejszych  Efekt: stagnacja totalna totalna i różnego rodzaju konsolidacje długów.Osobiście nie mam nic przeciwko włączeniu gminy do Węgorzyna czy Chociwla. Utrzymywanie gminnych nierobów to  niepotrzbne dodatkowe zadłużenie.Zasady ekonomii są nieubłagalnie.Minimum 30 % budżetu na inwestycje inaczej po PGR-wska bieda.Ludzie sobie jakoś radzą pracą za granicą ale to nie jest nawet kropla w morzu potrzeb tzw.lokalnej społeczności.Tutaj trzeba kogoś z jajami i koncepcyjną wizją na 20-30 lat.Ta sama mafia zmanieniająca się jedynie na stołkach niczego nie dokona.Co uważacie młodzi ludzie,wegetujący w gminie bez perspektyw na godne życie?

Odnośnik do odpowiedzi
zainteresowana

Jeśli dany teren pozbawiony jest możliwości podłączenia do kanalizacji, gmina nie może za pośrednictwem miejscowego planu zakazać odprowadzania oczyszczonych ścieków do gruntu na rzecz konieczności budowy szamb.

Na podstawie art. 28 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,Sąd Administracyjny ((sygnatura akt: II SA/Łd 939/15) 
 orzekł o jego nieważności - doszło do jawnego naruszenia przepisów. Uchwalony przez gminę plan miejscowy pozostawał w sprzeczności z przywołaną powyżej przesłanką o obowiązku utrzymywania czystości. Nakazywał on bowiem podłączenie do sieci kanalizacji, a w przypadku jej braku, budowę bezodpływowego zbiornika - był więc bardziej restrykcyjny niż przepis powszechnie obowiązujący, którego powinien bezwzględnie przestrzegać.

Jednym słowem plany w gminie ińskiej są do kitu bo sfałszował je były pracownik Z.K. Podobnie było wcześniej ze strategią i studium które spieprzyła ciocia wieża we wiadomym celu....

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...