Skocz do zawartości

Konsultacje w sprawie żwirowni


Jacek Racinowski

Rekomendowane odpowiedzi

Pan burmistrz nie lubi trudnych pytan. Zapytałem go w poniedziałek przez stronę gminy jaka jest podstawa pobierania opłat za parkowanie navplazy skoro nie ma uchwały o u stanowieniu strefy płatnego parkowania a jest droga publiczna? Odpowiedzi nie ma do dzisiaj, choć wysłałem ponaglenie. Odpowiedzi nie ma bo pobieranie opłat jest nielegalne....nie musicie płacić tego haraczu!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 882
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

13 minut temu, Pawelł napisał:

Pan burmistrz nie lubi trudnych pytan. Zapytałem go w poniedziałek przez stronę gminy jaka jest podstawa pobierania opłat za parkowanie navplazy skoro nie ma uchwały o u stanowieniu strefy płatnego parkowania a jest droga publiczna? Odpowiedzi nie ma do dzisiaj, choć wysłałem ponaglenie. Odpowiedzi nie ma bo pobieranie opłat jest nielegalne....nie musicie płacić tego haraczu!

Mylisz się Paweł !

Odnośnik do odpowiedzi

Szafran pisze na Portalu że Marszałek upodobał naszą sobie gminę.To ciekawe chyba warte śmiechu.Kto buduje wieże widokowe po 30 metrów wysokości.trzeba być faktycznie pomylonym.Co do ścieżek decyzję juz zapadły.w tamtej kadencji.Oczywiście gmina Ińsko nawet złotówki wkładu bo kasy nie ma więc u nas będzie bardzo ubogo.Molo zrobią takie aby szybko się rozsypała a że w przyszłym roku ma ruszyć niby inwestycja to wiadomo .Kadencja się kończy to coś trzeba pokazać . będzie tak jak u Endriu bubel na bublu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Dla przypomnienia.

cisza aż w uszach piszczy, to dla przypomnienia poczytajcie jak to było ze żwirownia w Waliszewie/Ginawie. W Ińsku będzie podobnie, nie spodziewajcie sie sielanki. Milej lektury.

 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 tygodni później...

Zeby było jasne, nie jestem zwolennikiem kopalni. Ale. Ale wszędzie jest widać brak pieniedzy. 600 - 800 tys. rocznie przez nawet 20 lat to ratunek dla gminy. To moze brak podwyżek podatków. To (jesli bedzie potrzeba) pieniądze na rekompensaty. To czysta plaza. To (co chyba najważniejsze) promocja gminy. Tylko oczywiscie kwestia dobrej umowy z kopalnia i kwestia czy władze bedą w stanie wycisnąć z tych pieniedzy możliwie duzo. Ale jak juz nie raz pisałem - trzeba miec długoletnia wizje, cele i chęć działania. Nigdzie nie widziałem, zeby jakiś burmistrz czy radny mówił o tym jak widzi gminę za 10 czy 20 lat. Szkoda. Ale moze ta kopalnia to szansa. Bo skąd wziąć pieniądze?

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Tomek napisał:

Zeby było jasne, nie jestem zwolennikiem kopalni. Ale. Ale wszędzie jest widać brak pieniedzy. 600 - 800 tys. rocznie przez nawet 20 lat to ratunek dla gminy. To moze brak podwyżek podatków. To (jesli bedzie potrzeba) pieniądze na rekompensaty. To czysta plaza. To (co chyba najważniejsze) promocja gminy. Tylko oczywiscie kwestia dobrej umowy z kopalnia i kwestia czy władze bedą w stanie wycisnąć z tych pieniedzy możliwie duzo. Ale jak juz nie raz pisałem - trzeba miec długoletnia wizje, cele i chęć działania. Nigdzie nie widziałem, zeby jakiś burmistrz czy radny mówił o tym jak widzi gminę za 10 czy 20 lat. Szkoda. Ale moze ta kopalnia to szansa. Bo skąd wziąć pieniądze?

Jasne najpierw pisałeś że dobra umowa burmistrza z kopalnią to 6mln teraz ci wystarczy 600 tys. No taki ty sprzedajny h** jesteś. Tyle do twojej wypowiedzi mam komentarza. Twoje upośledzenie mnie powala.

Odnośnik do odpowiedzi

Tomek ty chyba z kimś na głowy się zamieniłeś albo jesteś nie z tej planety.Tu każdą kasę zmarnują .Nie szanują tej pozyskanej czyli darowanej a co mówiąc o tej  z podatków.Nagrody ,delegacje ,szkolenia i oczywiście podwyżki.Będą szaleć

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Tomek napisał:

Zeby było jasne, nie jestem zwolennikiem kopalni. Ale. Ale wszędzie jest widać brak pieniedzy. 600 - 800 tys. rocznie przez nawet 20 lat to ratunek dla gminy. To moze brak podwyżek podatków. To (jesli bedzie potrzeba) pieniądze na rekompensaty. To czysta plaza. To (co chyba najważniejsze) promocja gminy. Tylko oczywiscie kwestia dobrej umowy z kopalnia i kwestia czy władze bedą w stanie wycisnąć z tych pieniedzy możliwie duzo. Ale jak juz nie raz pisałem - trzeba miec długoletnia wizje, cele i chęć działania. Nigdzie nie widziałem, zeby jakiś burmistrz czy radny mówił o tym jak widzi gminę za 10 czy 20 lat. Szkoda. Ale moze ta kopalnia to szansa. Bo skąd wziąć pieniądze?

Tomek tobie  rzeczywiscie rozum odebrało, zwirownia to promocja gminy????????? chyba antypromocja, jak zwirownie otworzą to nikt tu nie przyjedzie, kaputo finito!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, antypromocja napisał:

Tomek tobie  rzeczywiscie rozum odebrało, zwirownia to promocja gminy????????? chyba antypromocja, jak zwirownie otworzą to nikt tu nie przyjedzie, kaputo finito!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rzeba czytać ze zrozumieniem. Pieniądze ze żwirowni mozna wydać na rożne rzeczy. W tym na promocje gminy. Teraz i tak nikt tu nie przyjeżdża, wiec kopalnia, która nie istnieje jeszcze, nie jest temu winna. Dodam, ze ludzie przyjeżdzają tu na plaże głownie. Z plazy nie bedzie słychać ani widać kopalni. Wiec dlaczego ludzie mieliby nie przyjechać? Ale jak nie bedzie kasy to nie bedzie pomostu, plaza bedzie brudna a przyjezdni zawiedzeni. 

Ktos napisał, ze tu każda kasę zmarnują... Ciekawe rozumowanie - lepiej nie miec nic, bo wtedy nie ma co marnować. 

W tej chwili wszyscy narzekają, ze jest źle, ale jaki macie pomysł? Status quo was urządza? Za rok będziemy znowu pisali, ze ILF było do bani? Znowu wytłumaczeniem marazmu w gminie będzie brak pieniedzy? 

Jeszcze raz - nie jestem zwolennikiem kopalni, ale w tej chwili to moze byc szansa dla gminy na kolejne lata. 

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Tomek napisał:

Rzeba czytać ze zrozumieniem. Pieniądze ze żwirowni mozna wydać na rożne rzeczy. W tym na promocje gminy. Teraz i tak nikt tu nie przyjeżdża, wiec kopalnia, która nie istnieje jeszcze, nie jest temu winna. Dodam, ze ludzie przyjeżdzają tu na plaże głownie. Z plazy nie bedzie słychać ani widać kopalni. Wiec dlaczego ludzie mieliby nie przyjechać? Ale jak nie bedzie kasy to nie bedzie pomostu, plaza bedzie brudna a przyjezdni zawiedzeni. 

Ktos napisał, ze tu każda kasę zmarnują... Ciekawe rozumowanie - lepiej nie miec nic, bo wtedy nie ma co marnować. 

W tej chwili wszyscy narzekają, ze jest źle, ale jaki macie pomysł? Status quo was urządza? Za rok będziemy znowu pisali, ze ILF było do bani? Znowu wytłumaczeniem marazmu w gminie będzie brak pieniedzy? 

Jeszcze raz - nie jestem zwolennikiem kopalni, ale w tej chwili to moze byc szansa dla gminy na kolejne lata. 

Tomek chyba masz rację. Zrównoważony rozwój Gminy w kierunku wysoko kwalifikowanej turystyki, może istnieć tylko w przypadku stałego i hojnego wsparcia. SKSM może być tutaj języczkiem "u wagi". Warunek jest jeden - żwirownia i jej "praca" nie może kolidować w najmniejszym nawet stopniu z kierunkiem pro turystycznym !!! Jak władza znajdzie "złoty" środek, to nic nie stoi na przeszkodzie aby żwirownia działała i przysłowiowa nasza plaża "żyła" !!??!! 

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, ja także wiem napisał:

Niech Tomuś nam powie ile będzie kosztował remont jednego kilometra zniszczonej przez wanienki drogi, jak to nam wyjawi to się wam odechce żwirowni.

To kwestia odpowiednich umów i drogi alternatywnej, która była planowana. Oczywiste jest, ze jesli cała kasa z kopalni miałaby byc przeznaczona na remont dróg to cała sprawa nie miałaby sensu. Od odpowiedniej kalkulacji i podjęcia decyzji jest władza. Jesli jednak bilans bedzie dodatni to warto sie zastanowić. 

Odnośnik do odpowiedzi

Tomek zamknij głupi dziub bo naprawdę nie można cie słuchać, umówić to się możesz z koleżanką na kawę a nie z grzesiakiem, jest ustawowa stawka 30 groszy od tony wydobytego żwiru i więcej nie dostaniesz, jak potrafisz liczyć to sobie oblicz co to będzie za kasa.

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, wiem napisał:

Jest duże prawdopodobieństwo,że przy funkcjonowaniu żwirowni Ińsko pozbawione będzie wody w kranach.Nie będzie funkcjonowała kanalizacja,ani też centralne ogrzewanie na wodę.To tyle i aż tyle w tym temacie. 

Rożne opracowania i ekspertyzy wskazują, ze nic złego sie nie stanie. Ale sam nie robiłem i nie zamierzam robić badań. Uważam osobiście, ze nasza władza nie jest najwyższych lotów, ale oni nas reprezentują i tez tu mieszkają. Zapewne wszyscy chcą miec ogrzewanie i wodę w kranach. 

Ja tylko mowię, ze przy pewnych kosztach, żwirownia moze byc szansa dla Ińska. Inaczej marazm bedzie sie pogłębiał, aż wszyscy wyjada za granice. Insko bedzie omijane przez inwestorów i turystów. Zostaną sami niezaradni i to oni bedą kandydowali do władz. 

Dodam jeszcze, ze gdybym mieszkał w okolicy planowanej żwirowni to zrobiłbym wszystko, zeby jej tam nigdy nie było. Stad wcześniej wspominałem o odszkodowaniach.

Odnośnik do odpowiedzi

Tomek ma mały rozumek. .....nie ma co liczyć bo żwirownia sama wyliczyła ile da kasy jest to kwota 13 mln za cały okres wydobycia... to są oficjalne kwoty i nikt więcej nie wynegocjuje ani nie ustali na boku.....tyle sksm wyliczyło i nic więcej nie zamierza dawać... Tomek zgłoś się po odbiór żółtych papierów bo nawijasz zmętne kawałki nie mając żadnej wiedzy......a wystarczyło bywać na oficjalnych spotkaniach....dajcie spokój z Tomkiem olewajcie zakuty łeb....

Odnośnik do odpowiedzi

Do Tomka."Różne opracowania i ekspertyzy wskazują, ze nic złego sie nie stanie".Warto zaznaczyć,że ekspertyzy zlecała SKSM tym samym je opłacając.Wyniki ekspertyz zostały zaskarżone,a "fachowcy od ekspertyz" mają co najmniej niewesołe miny.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Olo napisał:

Tomek ma mały rozumek. .....nie ma co liczyć bo żwirownia sama wyliczyła ile da kasy jest to kwota 13 mln za cały okres wydobycia... to są oficjalne kwoty i nikt więcej nie wynegocjuje ani nie ustali na boku.....tyle sksm wyliczyło i nic więcej nie zamierza dawać... Tomek zgłoś się po odbiór żółtych papierów bo nawijasz zmętne kawałki nie mając żadnej wiedzy......a wystarczyło bywać na oficjalnych spotkaniach....dajcie spokój z Tomkiem olewajcie zakuty łeb....

Olo, a ty jaki masz pomysł poza krytykowaniem? Rozumiem, ze stan obecny jest ok, bo możesz sobie poszczekać. 

Niestety sprawa wyglada tak, ze przy stanie obecnym za 15 lat nikt tu nie zostanie. 

Ja po prostu dyskutuje. Kopalnia pisze na swoich stronach: "Roczne wpływy do budżetu gminy z tytułu działalności projektowanej kopalni Ińsko wyniosą około 600-800 tys. zł". Oczywiscie to musi byc sprawdzone. Kopaliny maja odpowiedni cennik: http://www.infor.pl/wskazniki/oplaty/srodowisko/213,Oplaty-eksploatacyjne-za-wydobywanie-kopalin-ze-zloza.html Zatem nic tu nie ucieknie. 

Wiec co? Jaki masz pomysł poza opluwaniem sie na forum i poza opluwaniem władzy. Pewnie niezależnie jakiej. Władza bedzie sie zmieniała a ty będziesz szczekał. To kompleksy jakies? Wystartuj na burmistrza, miej pomysł i realizuj. A tymczasem wykaz sie pomysłowością i normalnie dyskutuj. Przecież ja nikogo nie zmuszam do żwirowni. Forum służy tez do wymiany myśli. Trzeba sie nauczyć dyskutować bo w przeciwnym wypadły mamy w Insku to co mamy. Czekam na twoje pomysły. 

Odnośnik do odpowiedzi

W Insku jest coraz lepiej, turystów jest dużo, cała baza noclegowa jest wykupiona w 100% imprezy w wakacje się odbywają, ILF wcale nie podupada. Mamy promenadę, bedzie molo i wieża widokowa, scieżka edukacyjna, zakładów pracy mamy wystarczająco dużo, więcej nam nie trzeba, przyroda się rozwija, a ludzi coraz mniej, bo w Polsce mamy ujemny przyrost naturalny i tak się dzieje w całym kraju. Młodzi ludzie zawsze wyjeżdżali i będą wyjeżdżać w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, jak Tomek otworzy żwirownię to swoich dzieci i tak w Ińsku nie zatrzyma, bo młodzi potrzebują szerokich horyzontów, których małe miasteczko nigdy im nie zapewni. W Ińsku mamy bogatą przyrodę, ciszę i spokój, a tego w żadnym dużym mieście nie ma i nigdy nie będzie.

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Insko napisał:

W Insku jest coraz lepiej, turystów jest dużo, cała baza noclegowa jest wykupiona w 100% imprezy w wakacje się odbywają, ILF wcale nie podupada. Mamy promenadę, bedzie molo i wieża widokowa, scieżka edukacyjna, zakładów pracy mamy wystarczająco dużo, więcej nam nie trzeba, przyroda się rozwija, a ludzi coraz mniej, bo w Polsce mamy ujemny przyrost naturalny i tak się dzieje w całym kraju. Młodzi ludzie zawsze wyjeżdżali i będą wyjeżdżać w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, jak Tomek otworzy żwirownię to swoich dzieci i tak w Ińsku nie zatrzyma, bo młodzi potrzebują szerokich horyzontów, których małe miasteczko nigdy im nie zapewni. W Ińsku mamy bogatą przyrodę, ciszę i spokój, a tego w żadnym dużym mieście nie ma i nigdy nie będzie.

I to min.jest też mój pomysł na gminę. Aspiracji do rządzenia nie mam a i predyspozycji mi brak. Co nie oznacza że nie mogę krytykować spraw które bulwersują. Wszyscy do rządzenia mie pójdziemy bo ktoś na władzę musi pracować. I ja to robię dlatego żądam rozliczenia władzy z każdym groszem bo w mojej firmie nawet 1 grosz musi się zgadzać. A co Tomek czy inny gad o tym sądzi wisi mi.

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Insko napisał:

W Insku jest coraz lepiej, turystów jest dużo, cała baza noclegowa jest wykupiona w 100% imprezy w wakacje się odbywają, ILF wcale nie podupada. Mamy promenadę, bedzie molo i wieża widokowa, scieżka edukacyjna, zakładów pracy mamy wystarczająco dużo, więcej nam nie trzeba, przyroda się rozwija, a ludzi coraz mniej, bo w Polsce mamy ujemny przyrost naturalny i tak się dzieje w całym kraju. Młodzi ludzie zawsze wyjeżdżali i będą wyjeżdżać w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, jak Tomek otworzy żwirownię to swoich dzieci i tak w Ińsku nie zatrzyma, bo młodzi potrzebują szerokich horyzontów, których małe miasteczko nigdy im nie zapewni. W Ińsku mamy bogatą przyrodę, ciszę i spokój, a tego w żadnym dużym mieście nie ma i nigdy nie będzie.

W końcu jakiś normalny głos. Natomiast ja wcale nie chce żwirowni. Nie mam tez z nimi nic wspólnego. Podoba mi sie przyroda, ale chciałbym zeby plaza była czysta, zeby baza noclegowa była większa ( teraz jest pełna, ale to dlatego ze jest bardzo mała a ludzie najchętniej przyjeżdzają na weekendy i jak jest ładna pogoda), zeby były jakies fajne knajpy, które bedą konkurowały miedzy sobą jakością i cena (do tego potrzebni sa ludzie).

A tu na tym forum słyszę, ze to ILF było słabe, ze jest mało ludzi, ze plaza jest brudna (to jest fakt) bo nie ma pieniedzy. Teraz jest spora konkurencja. Jest plaza w Trzebierzy, jest Nowe Warpno, sa plaże w Niemczech ( zaraz za granica, nad jeziorkami), nad morzem zainwestowali w plaże poszerzając je. W centrum Ińska sa lokale na sprzedaz. Co sie stało z Omega, Allegro? Kiedyś to żyło. Marne to było, ale jednak wiecej ludzi było. Bo nie było takiej konkurencji. Teraz trzeba sie postarać. 

Ja sie tylko zastanawiam co robić? Kopalnia jest ostatnia rzeczą jaka chce. Ale rozważam czy te pieniądze nie mogą posłużyć do celów promocji i rozwoju gminy. Tylko tyle. Staram sie prowadzić rzeczowa dyskusje na temat przyszłości i funkcjonowania na konkurencyjnym rynku. 

Wiadomo, młodzi potrzebują horyzontów. Ale dlaczego nie zapewnić im tego tutaj. Cześć wyjedzie. Z Warszawy tez cześć wyjedzie. Z Poznania i innych dużych miast tez. Ale niech przyjadą do Ińska. No ale najpierw musza o nim wiedzieć.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...