Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Stargard-Szczecinski/Straznicy-miejscy-niepotrzebni-

Jak widać nie w każdej gminie nic się nie robi dla mieszkańców. Nowa władza nowe pomysły i rozwiązania. Mimo że ściągali haracz z mieszkańców dla gminy to i tak wyślą ich na zieloną trawkę. Burmistrz w Ińsku zatrzymał starych urzędników awansował na lepsze stanowiska i płacze co sesję że nie ma pieniędzy. Trzeba umieć myśleć racjonalnie a nie na przetrwanie albo że są z tego pieniądze. Kiedy Liwak spełni obietnicę wyborczą i podejmie decyzję że nie będzie żwirowni w Ińsku???

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....y-niepotrzebni-

Jak widać nie w każdej gminie nic się nie robi dla mieszkańców. Nowa władza nowe pomysły i rozwiązania. Mimo że ściągali haracz z mieszkańców dla gminy to i tak wyślą ich na zieloną trawkę. Burmistrz w Ińsku zatrzymał starych urzędników awansował na lepsze stanowiska i płacze co sesję że nie ma pieniędzy. Trzeba umieć myśleć racjonalnie a nie na przetrwanie albo że są z tego pieniądze. Kiedy Liwak spełni obietnicę wyborczą i podejmie decyzję że nie będzie żwirowni w Ińsku???

Powinni już dawno to zrobić. To była maszynka do robienia pieniędzy przez Ludwińską. Szafran tak chciał by była zastępcą u nas dobrze że został Michał. Jeszcze by nam straż miejska wymyślili. Niech w końcu zlikwidują ten garb bo powiat to zrobił bezprawnie z głupoty Racina. Co można niech naprawiają po trochu bo to tylko niszczy samochody a skutku żadnego pożądanego nie ma.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....y-niepotrzebni-

Jak widać nie w każdej gminie nic się nie robi dla mieszkańców. Nowa władza nowe pomysły i rozwiązania. Mimo że ściągali haracz z mieszkańców dla gminy to i tak wyślą ich na zieloną trawkę. Burmistrz w Ińsku zatrzymał starych urzędników awansował na lepsze stanowiska i płacze co sesję że nie ma pieniędzy. Trzeba umieć myśleć racjonalnie a nie na przetrwanie albo że są z tego pieniądze. Kiedy Liwak spełni obietnicę wyborczą i podejmie decyzję że nie będzie żwirowni w Ińsku???

Strażnicy to nie urzędnicy.Nasza władza,bez wskazywania palcem, nie była skłonna do zatwierdzenia powstania w naszej gminie straży miejskiej.Pokaż mi przykład,w której gminie zwolniono urzedników...

Odnośnik do odpowiedzi

Strażnicy to nie urzędnicy.Nasza władza,bez wskazywania palcem, nie była skłonna do zatwierdzenia powstania w naszej gminie straży miejskiej.Pokaż mi przykład,w której gminie zwolniono urzedników...

W bardzo wielu prawie w każdej. Nie mówimy o zwalnianiu wszystkich ale tych kluczowych. U nas Paluch, Leśkiw, Jucha czy Dytyniak powinni byc pierwsi na liście ale dostali dobre posadki za lepsze pieniądze.

Odnośnik do odpowiedzi

W bardzo wielu prawie w każdej. Nie mówimy o zwalnianiu wszystkich ale tych kluczowych. U nas Paluch, Leśkiw, Jucha czy Dytyniak powinni byc pierwsi na liście ale dostali dobre posadki za lepsze pieniądze.

Zdumiewająca wypowiedź.Przecież by kogokolwiek zwolnić musi być podstawa prawna.Udowodnione nadużycia,pijaństwo,nieuzasadnione przerwy w pracy itp.Nie ma podstaw.Żadnego burmistrza nie stać na to,by co kilka dni uczestniczyc w rozprawach w sadzie pracy.

Odnośnik do odpowiedzi

Zdumiewająca wypowiedź.Przecież by kogokolwiek zwolnić musi być podstawa prawna.Udowodnione nadużycia,pijaństwo,nieuzasadnione przerwy w pracy itp.Nie ma podstaw.Żadnego burmistrza nie stać na to,by co kilka dni uczestniczyc w rozprawach w sadzie pracy.

Tym razem to ja się też pod tym wpisem podpisuję....Tak to z boku wygląda...

Szanowny Olo, bliższa prawdy jest wypowiedź cyt. powyżej i dziwię się, że tak wnikliwy analityk życia naszej społeczności, daje się ponieść hasłom rodem z rewolucji francuskiej (pokonanych na szafot ! Zwycięzcy biorą wszystko !). Zapewne wiesz, że wszystkiego się nie da z marszu wymieść i obsadzić nowymi, swoimi miernymi ale wiernymi. Muszą mieć podstawową wiedzę o praktyce nie mówiąc, ciągłość postępowań i procedur urzędowo- administracyjnych nie znosi dyletanctwa i niewiedzy. Petent w Urzędzie musi być obsłużony profesjonalnie i merytorycznie. Jak byś reagował w sytuacji gdy załatwiający ślamazarnie i niefachowo, Twoją sprawę urzędnik, tłumaczył by się że sorry ale ja się dopiero uczę.

Zmiany powinny być ewolucyjne a nie rewolucyjne. Wywalić wszystkich "starych" z Urzędu na zbity...i co dalej ??!

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowny Olo, bliższa prawdy jest wypowiedź cyt. powyżej i dziwię się, że tak wnikliwy analityk życia naszej społeczności, daje się ponieść hasłom rodem z rewolucji francuskiej (pokonanych na szafot ! Zwycięzcy biorą wszystko !). Zapewne wiesz, że wszystkiego się nie da z marszu wymieść i obsadzić nowymi, swoimi miernymi ale wiernymi. Muszą mieć podstawową wiedzę o praktyce nie mówiąc, ciągłość postępowań i procedur urzędowo- administracyjnych nie znosi dyletanctwa i niewiedzy. Petent w Urzędzie musi być obsłużony profesjonalnie i merytorycznie. Jak byś reagował w sytuacji gdy załatwiający ślamazarnie i niefachowo, Twoją sprawę urzędnik, tłumaczył by się że sorry ale ja się dopiero uczę.

Zmiany powinny być ewolucyjne a nie rewolucyjne. Wywalić wszystkich "starych" z Urzędu na zbity...i co dalej ??!

Niby tak. Ale nie idzie się sztandarem do wyborów a potem nie ma kim obsadzić bo ludzi kompetentnych brak. Tylko powiedz mi jakie kompetencje ma Michał? Więc tu mi jakoś do twojej teorii coś nie pasuje. Cieszę się że wraca normalna dyskusja na forum. Brakowało tu ostatnio ciebie i pozostałych stałych forumowiczów. Co powiesz o nowej gazecie Stowarzyszenia RZB? Ja mam wrażenie że Ińsko cofa się do lat sekretarza gminy lat 70 tych. Panie chyba zatrzymały się na latach swojej świetności.

Odnośnik do odpowiedzi

Niby tak. Ale nie idzie się sztandarem do wyborów a potem nie ma kim obsadzić bo ludzi kompetentnych brak. Tylko powiedz mi jakie kompetencje ma Michał? Więc tu mi jakoś do twojej teorii coś nie pasuje. Cieszę się że wraca normalna dyskusja na forum. Brakowało tu ostatnio ciebie i pozostałych stałych forumowiczów. Co powiesz o nowej gazecie Stowarzyszenia RZB? Ja mam wrażenie że Ińsko cofa się do lat sekretarza gminy lat 70 tych. Panie chyba zatrzymały się na latach swojej świetności.

Bardzo dobry przykład Olo,.. Michał ! A przy kim miałby się uczyć "samorządowej roboty" jak by wszystkich zastanych po wyborach wyrzucić ?!

Młody, bystry napakowany teorią chłopak, musi terminować u doświadczonego co by nie mówić i wbrew obiegowym opiniom, urzędnika.Przecież tacy jak on, zastąpią nas starszych i zdobytą wiedzę i doświadczenie, przekują na pomyślność naszej Gminy. Kompetencje i merytoryczność, skrzętnie powiększa z każdym dniem pracy w Urzędzie, pilotując i prowadząc wiele projektów i spraw, które już przynoszą owoce. Już powinieneś być z niego zadowolony, Olo ! Odnośnie gazetki niecodziennej, wydawanej przez wiadome panie, to podzielam Twoje zdanie. Zapewne jest to pomysł na wypromowanie pewnej osoby do pełnienia w przyszłości wiadomego urzędu !

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się tu bronicie i mądrości wypisujecie.Zobaczcie jakie uzasadnienia dla zwalnianych choćby ze szkoły konserwatora.To jest żałosne.Nie minie jest oceniać czy należało mu dać wypowiedzenie czy nie.Uzasadnienie takie że nie wiadomo o co chodzi.Po prostu polityczne tak jak za Dyrem.Sekretarkę zatrzymał w podatkach Paluch zatrzymany .OPS wzmocniony nowym etatem.Po programie jak wszystko ucichnie ,szanowna pani Iza dostanie posadkę ,nie na próżno w terenie pracuje.Co do narzekania że kasy nie ma to jest pytanie gdzie ona jest.Nikt jej nie ma ale nikogo nie odstrasza się jeśli będą zawsze wpływy.Ponadto Burmistrz jako samorządowiec czwartą kadencję zaczyna więc wiedza jego była o stanie kasy i całego budżetu.większość radnych też.nie ma co się rozwodzić tylko brać się do pracy a nie administrować tylko gminą.

Odnośnik do odpowiedzi

To po układzie od samego poczatku.Założenie klubi Ińsko Razem i desygnoanie tego Szafrana na przewodniczącego rady to zawarty pakt.ten To jednak nic nie zmienia.W gminie nic sie nie dzieje i nie bedzie działo.Administrowanie po omacku.

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda to prawda, skoro sekretarce nie odpowiadał etat sekretarki to trzeba było jej podziękować a nie przenosić do księgowości a stażystkę dać na sekretariat, pytanie czy pani Marta tam zostanie? no chyba wypadałoby ogłosić konkurs na pracę w sekretariacie. Wiele jest nie dociągnięć kiedyś to Racinowskiemu wszystko zarzucano a teraz niby jest ok, w szkole za socjalne nie pojadą nauczyciele bo trzeba zrobić imprezę z okazji 65 lecia szkoły w październiku , a pracownicy z gminy pojechali do spa , oj nie tak to miało być.

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda to prawda, skoro sekretarce nie odpowiadał etat sekretarki to trzeba było jej podziękować a nie przenosić do księgowości a stażystkę dać na sekretariat, pytanie czy pani Marta tam zostanie? no chyba wypadałoby ogłosić konkurs na pracę w sekretariacie. Wiele jest nie dociągnięć kiedyś to Racinowskiemu wszystko zarzucano a teraz niby jest ok, w szkole za socjalne nie pojadą nauczyciele bo trzeba zrobić imprezę z okazji 65 lecia szkoły w październiku , a pracownicy z gminy pojechali do spa , oj nie tak to miało być.

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj jak wy pisaliście na wszystkich do wojewody ,konserwatora zabytków ,skarbówki to było mażna .Teraz role się odwróciły.Tak do .Tak w SPA opoje pili szklanami.Wszyscy w insku o tym mówią.Michałek i jego wielbiciel Krzysiu o innych nie wspomne.w gminie piszyczy a tu za nasze pieniądze biby sobie robią.Nauczycielom wypłaccie kase zaległą.

Odnośnik do odpowiedzi

A co Krycha i Marycha płaczą, że socjalnego im nie wypłacili. Emerytki a jeżdżą na wycieczki w dzień nauczyciele i mają dodatki świąteczne tak mają nauczyciele. Jak na komisjach rada ruszyła temat biblioteki to nawet Teresa i Marysia się nie zająknęły bo dobrze wiedzą, że ich koleżaneczka, która powinna być na emeryturze tam siedzi i ciągnie kasę z gminy no ale cóż solidarność "babska", Krysia chodziła do gminy w poprzedniej kadencji i cały czas dopytywała się o socjalne teraz robi to samo jak nie dieta to socjalne jak by jej było tak źle to bym zrozumiała. Może idealnie nie jest ale ja daje im jeszcze szanse bo w pół roku "Rzymu nie zbudowano" a trzy dewotki będą teraz narzekały. Terenia jak długi w gminie pozostawiała to było dobrze? Molo źle zrobione, w kinie same fuszerki i to jest robota Tereni dlatego nie dostała mojego głosu w 2006, podobnie w drugiej kadencji robił Andrzej dlatego nie zagłosowałam teraz na niego.

Odnośnik do odpowiedzi

A co Krycha i Marycha płaczą, że socjalnego im nie wypłacili. Emerytki a jeżdżą na wycieczki w dzień nauczyciele i mają dodatki świąteczne tak mają nauczyciele. Jak na komisjach rada ruszyła temat biblioteki to nawet Teresa i Marysia się nie zająknęły bo dobrze wiedzą, że ich koleżaneczka, która powinna być na emeryturze tam siedzi i ciągnie kasę z gminy no ale cóż solidarność "babska", Krysia chodziła do gminy w poprzedniej kadencji i cały czas dopytywała się o socjalne teraz robi to samo jak nie dieta to socjalne jak by jej było tak źle to bym zrozumiała. Może idealnie nie jest ale ja daje im jeszcze szanse bo w pół roku "Rzymu nie zbudowano" a trzy dewotki będą teraz narzekały. Terenia jak długi w gminie pozostawiała to było dobrze? Molo źle zrobione, w kinie same fuszerki i to jest robota Tereni dlatego nie dostała mojego głosu w 2006, podobnie w drugiej kadencji robił Andrzej dlatego nie zagłosowałam teraz na niego.

Niestety poprzednicy wszystko co się dało spieprzyli i narobili długów. Teraz płać i płacz. A swoją drogą wieża wiecznie zywa jak PZPR , dalej obstawia się starymi komuchami i liczy na cud wyborczy. Nie ma honoru ani rozumu po spowodownej też przez nią zapaści.Stołek ciągle ją interesuje. Ta gazetka przypomina powrót duchów przeszości. Niestety komuchy w tej gminie to ciągle znaczna grupa. Szkoda,że młodzi niewiel wiedzą na temat przekrętów ludzi z tej opcji.Czas leci a oszustwa i głupotę się zapomina.

W tej gminie od zawsze brakuje przejrzystości. Bardzo też rozrosła się biurokratyczna sitwa.Szkoła też bazuje na zbyt dużej ilości nauczycieli i obsługi.To są pieniądze na kłopoty tylko trzeba mieć odwagę podjąc decyzje. Tak jak to zrobił p.Szafran. Czas odsunąć te trzy krowy od gminy bo ich rola polega tylko na dbaniu o swoje dupsko,czego przykładem jest perfodne żądania w sprawie ul.Przybrzeżnej. Chyba najpierw należy doprowadzić do normalności główne ulice Ińska.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...