Skocz do zawartości

Cmentarz żydowski


mploszaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem współpracownikiem portalu Wirtualny Sztetl i szukam osoby, która dla potrzeb tegoż portalu zrobiła zdjęcia miejsca, które kiedyś było cmentarzem żydowskim. Oczywiście potrzebna nam też jest zgoda na publikację takich zdjęć.

Wyczytałam, iż mieścił się między współczesnymi ulicami Młynarską i Armii Krajowej (dawniej Wangeriner Straße). Znalazłam na Waszym forum informację, iż ponad 30 lat temu ten teren został zabudowany.

Interesuje mnie również miejsce po synagodze, czyli onegdaj Schulstrasse 2 (Szkolna); przecznica Zamkowej.

Gdyby ktoś mi zechciał pomóc byłoby mi niezwykle miło, a i Wasze miasto miałoby aktualne zdjęcia na naszym portalu:

http://www.sztetl.org.pl/pl/article/insko/12,cmentarze/1717,cmentarz-zydowski-w-insku/

http://www.sztetl.org.pl/pl/article/insko/11,synagogi-domy-modlitwy-i-inne/127,synagoga-schulstra-e-2-dzisiejsza-przecznica-ul-zamkowej-/

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Małgorzata Płoszaj

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

jestem współpracownikiem portalu Wirtualny Sztetl i szukam osoby, która dla potrzeb tegoż portalu zrobiła zdjęcia miejsca, które kiedyś było cmentarzem żydowskim. Oczywiście potrzebna nam też jest zgoda na publikację takich zdjęć.

Wyczytałam, iż mieścił się między współczesnymi ulicami Młynarską i Armii Krajowej (dawniej Wangeriner Straße). Znalazłam na Waszym forum informację, iż ponad 30 lat temu ten teren został zabudowany.

Interesuje mnie również miejsce po synagodze, czyli onegdaj Schulstrasse 2 (Szkolna); przecznica Zamkowej.

Gdyby ktoś mi zechciał pomóc byłoby mi niezwykle miło, a i Wasze miasto miałoby aktualne zdjęcia na naszym portalu:

http://www.sztetl.or...dowski-w-insku/

http://www.sztetl.or...a-ul-zamkowej-/

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Małgorzata Płoszaj

Tak.Był cmentarz Żydowski za moim podwórkiem.Ekipa dokonująca ekshumacji na polecenie konserwatora zabytków zebrała wszystkie kostki z cmentarza i wywiozła w godne miejsce.

Odnośnik do odpowiedzi

Po co zdjęcia .Przyjedz do Ińska i sama zobaczysz.Pierwsze miejsce to gdzie rozbudowano nową część remizy strażackiej ,drugie miejsce to plac parkingowy z tyłu poczty i garaże w stronę domu nauczyciela.Jeśli ktoś zdjęcia ma to fotomontaż .Wszystko było w ziemi jak robiono wykopy.Nikt kości nie badał jak wywożono nie wiadomo gdzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Po co zdjęcia .Przyjedz do Ińska i sama zobaczysz.Pierwsze miejsce to gdzie rozbudowano nową część remizy strażackiej ,drugie miejsce to plac parkingowy z tyłu poczty i garaże w stronę domu nauczyciela.Jeśli ktoś zdjęcia ma to fotomontaż .Wszystko było w ziemi jak robiono wykopy.Nikt kości nie badał jak wywożono nie wiadomo gdzie.

Ale wszystkowiedzący "Ińszczanin" wie i ma zdjęcia. To niech je pokaże.

Odnośnik do odpowiedzi

@ Ińszczanin, w jaki sposób mogę Ci na forum posłać prywatną wiadomość. Nie możesz wysłać na link, a jedynie na maila.

Co do przyjazdu do Ińska, to chciałabym, ale dzieli mnie od tego miasta kilkaset kilometrów :-)

Miłej soboty i niedzieli.

s******** dziadu do Izraela , wynocha z Polski

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pierdziu. Ale wiocha.Myślałam,że mieszkam w miasteczku,w którym mieszkańcy są tolerancyjni i przyjaźni,a tu taki wstyd.

twoja tolerancja chyba najbardziej idzie w kierunku gejów , nie masz dziewczyny , chodzisz jak panienka i teraz z tą kasą z urzędu możesz zaszaleć z chłopaczkami z 13 muz popaprańcu lub z dawnego twojego akademika

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 miesiące później...

TEN GOSC TO POPELINA DLA INSKA JA TYLKO MIAŁAM RODZINE TAM I BABCIE GDZIE PRZYJEZDZAŁAM I CZUJE SIE JAK W SWOIM MIASTECZKU TERAZ LOS RZUCIŁ GDZIE INDZIEJ ALE JEDNAK TO MIASTECZKO MOJEJ MAMCI I MYSLE ZE MÓJ TEZ BAWIŁAM SIE NA CMENTARZU SPRZATAŁAM TAM ZANIEDBANE GROBY POZDRAWIAM I WSTYD ZE COS TAKIEGO INSKO CHOWA

Odnośnik do odpowiedzi

TEN GOSC TO POPELINA DLA INSKA JA TYLKO MIAŁAM RODZINE TAM I BABCIE GDZIE PRZYJEZDZAŁAM I CZUJE SIE JAK W SWOIM MIASTECZKU TERAZ LOS RZUCIŁ GDZIE INDZIEJ ALE JEDNAK TO MIASTECZKO MOJEJ MAMCI I MYSLE ZE MÓJ TEZ BAWIŁAM SIE NA CMENTARZU SPRZATAŁAM TAM ZANIEDBANE GROBY POZDRAWIAM I WSTYD ZE COS TAKIEGO INSKO CHOWA

Odnośnik do odpowiedzi

Do krajanki.Wiesz ten burak co tu wszystkich oczernia i opluwa zwsze zgania na innych.To chodzący dupek który nic o nie wie otym co piszesz.Nie może przeboleć że ktos tu krytykuje w władzę.

Ja znam te fakty co opisujesz a on komuch buraczany co może znać jak im zawsze w innym kierunku było

Teraz jest tak samo.Układy i układziki.

Siedzą i spotykaja się knując co tu zrobić aby móc na kogoś donieść.

Toi taka WSZAWICA bolszewicka.siedzi na szychcie nocnej i czeka na zmiane to pisze co mysl przyniesie.

Jedna rada na GLUPOTĘ trzeba ODOPISYWAĆ im GŁUPOTĄ

Walić w nich ile po podnie.Nie wytrzymują ciśnienia ,nie moga spac po nocach a szpicle myszkuja po komputerach kto tu pisze i snuja rózne dyrdymały.

TO SĄ CIAPAKI Nie mogą nawet wytłumaczyć sobie co te określenie znaczy

Odnośnik do odpowiedzi

Ty Styrlic nie możesz żyć bez Cafe.Jesteś dzieckiem komuny i to wszycy wiedzą ,o innych twych przypadłościach już tu pisano.Mnie twe wyzwiska nie ruszają a wiem że to czytasz.Po rodzicach odziedziczyłeś szpiclowanie i to tu widać bo niczym innym się nie umiesz zajmować.Pisali już ile ci nowa władza płaci za bronienie ich nieudacznictwa.Jesteś zkuty łeb STYRLIC a lepiej to CIAPAK

Odnośnik do odpowiedzi

Ty Styrlic nie możesz żyć bez Cafe.Jesteś dzieckiem komuny i to wszycy wiedzą ,o innych twych przypadłościach już tu pisano.Mnie twe wyzwiska nie ruszają a wiem że to czytasz.Po rodzicach odziedziczyłeś szpiclowanie i to tu widać bo niczym innym się nie umiesz zajmować.Pisali już ile ci nowa władza płaci za bronienie ich nieudacznictwa.Jesteś zkuty łeb STYRLIC a lepiej to CIAPAK

Nie każdy może mieć łysy zakuty pachołkowy łeb. A ty możesz żyć bez caffe? Przecież wstajesz i zanim otworzysz ślepia po wciąganiu opalasz kompa. Skrobiesz jak kura pazurem i do wieczora zanim zmienisz pieluchy cię nie ma. Wstajesz z caffe i idziesz spać z caffe :D bałmarow :ph34r:

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zakuty baranie zgadłeś.Wczoraj namawiałeś do ignorowania ale jednak nie wytrzymałeś.Ja będę skrobał czy pisał jak zwiesz ważne że rozczytasz i wiesz o co chodzi.

Mieszkańcy wiedzą że jesteście nieudacznikami którzy tylko administrują gminą .Trawy nie umiecie nawet wykosić na swoich terenach.

Tak dziecko V KOLUMNY PUTINA na do datek CIAPAK

Odnośnik do odpowiedzi

Ciebie tu nikt na poważnie nie traktuje. Jesteś sbecką gnidą co zwiała do rajchu żeby niemieckie tyłki podcierać. Ja sprawozdanie ze swojej służy daję dwa razy w roku i kontrolują mnie wyższe urzędy. Może ty w V i X kolumnie byłeś bo tak dobrze znasz te struktury ale to ja rządzę i ja decyduję co ty możesz robić a ty musisz posłusznie wykonać tak jak posłusznie zmieniasz pieluchy. To co ja piszę też wszyscy czytają i wiedzą kto ty jesteś. Zdziwiłbyś się co mieszkańcy wiedzą i widzą ale służby Bałmarowa działają źle jak on sam. Spadaj pachołku i włosy sobie zafunduj chyba że cię nie stać to niech pacholę skupi się na tym co dobrze robi - zmienia pieluchy i już.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele mego tekstu tu zamieściłeś GNIDO BOLSZEWICKA a na dodatek CIAPAK.Twe obelgi pod mym adresem to sobie w D.....pę wsadz.Właśnie mieszkańcy czytają jak smarujesz tu wszystkich a nie o władzy i jej nie udolności piszesz.

Zgłoś niech wykaszają gminne tereny a te panie co sprzatają niech w odpowiednie narzędzia im kupią.

Masz to ZREALIZOWAĆ CIAPAKU

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...